Traject begint met warm eten Zeeland helpt Cambodja PZC re @ctie Samenstelling Redactie Lezersredacteur A. J. Snel is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes. Telefonisch: 0113 - 315660. E-mail:Lezersredacteur®pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet: www.pzc.nl. Erwaren vorige week maar wei nig op- en aanmerkingen over de krant en dat meldde ik dan ook opgewekt in dit hoekje. Dat was een beetje dom. Lezers la ten dat soort eigendunk niet over hun kant gaan. Kennelijk willen ze niet de indruk wekken dat ze niet secuur lezen en dus waren er onmiddellijk blijken van grote oplettendheid. Bei Kok uit Kruiningen, die zichzelf bescheiden bestempelt als iemand die vaak koppen- snelt, zag in de krant van dins dag een Zeeland-pagina met sportberichten uit Turijn, Cesa- na, San Sicario en Wenen. Inder daad, de Olympische Winterspe len vinden niet in Zeeland plaats. Schaamte Dat was er een mijnheer of me vrouw uit Goes die viel over het woord eensgezinswoningen. Hij of zij pleitte voor een eensge zind hanteren van de juiste spel ling. De betrokken redacteur zit zich, tussen zijn drukke werkzaamheden door, te scha men. Dat doet ook de auteur van een bericht van Schouwen-Duive- land waar de politie onlangs twee mannen aanhield die had den geprobeerd in te breken. Er stond: 'Ze werden op heterdaad betrapt door een bewoner en vluchtten na hun ontdekking op de vlucht'. Armoede, aids, analfabetisme. Een kind zonder toekomst. Kan dat in 2006? Geef de ellende geen nieuwe kansen. De kinderen van bet zwaar geteisterde Cambodja ver dienen beter! Geef ze gezondheid, eten, onderwijs en bescherming. Geef ze hoop. Op een toekomst. Op gelijke kansen. Sawasdee, Groenendijk 2 a, 4438 NN, Driewegen Zuid-Beveland) Telefoon: 0113-655784 Telefax: 0113-655461 E-mail: info@cambodja-sawasdee.nl Website: www.cambodja-sawasdee.nl Bank: ING 65.07.90.782 Zeeland helpt op veel manieren Zoals: bij de opening van het tuincentrum GroenRijk in Goes op woensdag 1 maart, 20 uur. Deze zal mede in het teken staan van de actie Zeeland helpt Cambodja. Help GroenRijk helpen, óók in Cambodja! De stichting Sawasdee verschaft ter plaat se alle informatie. HOOFDREDACTIE A. L. Oosthoek Adjunct-hoofdredacteuren Dick Bosscher, Arie Leen Kroon Redactiestaf Dick Bosscher, Jan Dagevos, Conny van Gremberghe, Arie Leen Kroon, Ab van der Sluis, A. J. Snel, Willem Verstuyf Lezersredactie A. J. Snel Secretariaat Jeanette Everaars (coördinator), Cecilia Martens, Elly de Looze, Arianne Scheers Documentatie Lucien van der Horn, Coby Flipse ZEEUWSE NIEUWSDIENST Ab van der Sluis (chef) Algemene verslaggeving Rinus Antonisse (natuur-milieu-provincie), Rolf Bosboom (kunst-cultuur), Emile Calon (justitie), Ben Jansen (provincie-bedrijfsleven-landbouw), Martijn de Koning, Jeffrey Kutterink (bedrijfsleven-economie), Henk Postma (bedrijfsleven-economie), Ernstjan Rozendaal (Den Haag), René Schrier (onderwijs-provinicie), Claudia Sondervan (zorgsector) Eindredactie en internet Theo Giele (coördinator), Arjen Nijmeijer (coördinator), Guido van der Heijden, Anita de Jong, Ronald Jongelings, Anouk Mommer, Luc Oggel, Eldridge Pentury, Chris Sohier, Maurice Steketee, Ondine van der Vleuten Streekredactie Walcheren Maurits Sep (chef), Nadia Berkelder, Miriam van den Broek, Wendy van den Hurk, Selma Osman, Edith Ramakers Streekredactie Bevelanden-Tholen Frank Balkenende (chef), Cornelleke Blok, Willem van Dam, Mieke van der Jagt, Rob Paardekam, Harmen van der Werf Streekredactie Schouwen en Duiveland Marcel Modde (chef), Piet Kleemans, Melita Lanting, Ali Pankow, Esme Soesman Streekredactie Zeeuws-Vlaanderen René Hoonhorst (chef), Wout Bareman, Sheila van Doorsselaer, Raymond de Frel, René van Stee vrijdag 24 februari 2006 24 DGXKfi] CfDMWi De band tussen de regionale krant en haar lezers is hecht. De redac tie van de Provinciale Zeeuwse Courant ervaart dat dagelijks. Men sen voelen zich betrokken bij wat in hun directe omgeving gebeurt en de krant bericht daarover. Abonnees duiden zichzelf nogal eens aan als 'lid', alsof de PZC een vereniging zou zijn. Strikt genomen is i— dat natuurlijk onjuist, maar de medewerkers van de krant spreken de lezers die zich zo afficheren niet fegen. Het klinkt gewoon te aar dig om te corrigeren. Van de week was ik in Aardenburg om op uitnodiging van het de partement Sluis-Aardenburg van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen te praten over de media, het nieuws en natuurlijk in het bij- zonder over het beleid van de redactie van deze krant. Ik trof er meerdere 'leden'. Die hadden zeker kritiek op onderdelen. Dat hoort ook bij een goed, open gesprek. Maar uit de vragen bleek voor al ook veel betrokkenheid en belangstelling voor de toekomst van de PZC. Binding Het verschijnsel van directe binding doet zich blijkbaar ook elders voor. Bij het Friesch Dagblad hebben ze dat dezer dagen ervaren. De lezers van het Friesch Dagblad hebben de krant een half miljoen euro geleend en gegeven. Het enige zelfstandige regionale christelij ke dagblad in dit land heeft al jaren moeite om de eindjes aan el kaar te knopen. Daarom vroeg de krant de lezers twee maandengei leden de helpende hand toe te steken. Die oproep heeft succes ge had. Een derde van het half miljoen is een gift, een derde is een ren teloze en de rest een rentedragende lening. Hoofdredacteur/directeur Lutsen Kooistra is er dolgelukkig mee. Het dagblad gaat het geld gebruiken om meer redactionele paginal te vullen, nieuwe redacteuren aan te nemen, te automatiseren en de lay-out te vernieuwen. Dat is, dunkt mij, iets te optimistisch bena derd. Lutsen heeft blijkbaar dezelfde reflexen als die waar zoveel mensen mee behept zijn. Ze zien een pot met geld staan en geven dat vervolgens in gedachten drie keer uit. Het kan natuurlijk ook zijn dat de Friezen heel erg goed met geld kunnen omgaan.. Voor nadeel Er wordt veel onderzocht in dit land en soms levert dat, tussen de wolken, zonnig nieuws op. Onderzoekers van het Centraal Planbu- reau en de Vrije Universiteit hebben berekend dat inwoners van re gio's met een hoge werkloosheid niet altijd slechter af zijn dan mensen die wonen in gebieden met gunstiger perspectieven op de arbeidsmarkt. De lage huizenprijzen in economisch minder aantrek kelijke gebieden compenseren het onzekere inkomen en het hogere risico op werkloosheid. De onderzoekers hebben het verband tussen regionale huizenprijzen en werkloosheid onderzocht op basis van gegevens over meer dan honderd Europese steden. Het verschil in de prijzen van huizen loopt op tot tientallen procenten. Zeeland zit meteen werkloosheidspercentage van 7,7 enkele procenten boven het landelijk gemiddelde. En het is juist, de huizen zijn hier goedko per dan in gebieden waar de werkloosheid lager is. Lezersredacteur A.J. Snel ontvangt graag goed nieuws van lezers om door te geven aan andere lezers. Hoe hij bereikbaar is, staat linksboven in het colofon van de rubriek Redactie Reactie. Citaat: Slechts wat hol en leeg is, kan worden opgeblazen. Salomon Baer-Oberdorf Ish Conny van Gremberghe (chef) Coördinatoren Frans Koopmans, Ton van de Nouweland, Jan Dirk van Scheijen Joost Bosman, Jan van Damme, Lilian Dominicus, Ellen Hame link, Jasper Harthoorn, Gert Jan Kers, Carla van de Merbel, Willem Staat, Hans Tabbers, Annemarie Zevenbergen PRODUCTIE VORM Willem Verstuyf (chef) Coördinatoren Hans Noot, Hans Verbeek Willem Adriaansens, Sander van der Bijl, Felix Binicewicz, Willem Diepeveen, Margreeth Ernens, Walter Geeraert (systeembeheer), Paul de Jonge, Kees Lammers, Leo Minnaard, Donja Odijk, Rolant Quist, Jeroen Rempt, Ruud de Ridder (systeembeheer), Jack de Rijke, Truus Sepers, John Siwabessy BEELD Contractfotografen Marijke Folkertsma, Dirk- Jan Gjeltema, Mechteld Jansen, Lex de Meester, Willem Mieras, Peter Nicolai, Ruben Oreel, Ruden Riemens Tekenaars Mark van der Graaf, Tom Janssen, Cor de Jonge, Adri Karman, Peter van Straaten, Toonder Studio's COLUMNISTEN Marjan Berk, Marleen Blommaert, René Diekstra, Paul van Dijk, Lo van Driel, Sylvester Eyffinger, Wim Hofman, Alfred Klein- knecht, Wouter Klootwijk, Rudy Kousbroek, Mario Molegraaf, Dennis en Gérard de Nooyer, Maarten van Rossem, Marieke van Schie, Jan Schinkelshoek, Lou Vleugelhof, Chawwa Wijn berg, Arjen van Witteloostuyn door A.J. Snel De communicatiedeskundige die zijn gedachten ordentelijk onder woorden brengt, is even zeldzaam ge worden als de olifant die borduurwerk in de fijne flanelsteek weet af te leve ren. Die gedachte dringt zich op aan de lezer van het voorstel dat het dagelijks bestuur van de provincie aan de Zeeuw se Staten doet om de promotie van dit gewest een vervolg te geven. Welkom in Zeeland is verleden tijd; het provinciebestuur richt de blik op de toe komst. De campagne, die sinds 2002 is gevoerd om mooie gedachten en fijne ge voelens te wekken over Zeeland, is wel licht niet helemaal mislukt, maar zeker bij lange na niet geslaagd, zo hebben de bestuurders op gezag van experts vast gesteld. En nu het simpele 'Welkom' niet overtuigend is geweest, gooit de provincie het over een andere boeg. In de opmaat tot de nieuwe campagne wordt gestrooid met onsamenhangend gebrabbel als: „Zeeland heeft behoefte aan 'een kroon' (op het werk) als drager van de economische, sociale, ruimtelij ke, toeristische, culturele, culinaire en andere parels die het voortbrengt." Droge ogen De gedeputeerde Maria le Roy heeft het voorstel van de week besproken met de Statencommissie Economie en Mobili teit en ze deed dat met droge ogen. Haar rotgenote binnen de sociaal-demo cratische beweging. Marjan de Koster, sputterde over de taal die in het voor stel werd gebruikt, maar daar bleef het bij. Blijmoedig laat de politiek zich schofferen door lieden die hebben door geleerd in schone schijn. Aan de zijlijn kijkt de burgerij verbaasd toe hoe met een klauw geld wordt gesmeten. In de rubriek Lezers Schrijven van deze krant klinken verwondering en veront waardiging door. Berenschot Communicatie krijgt vijftig duizend euro om na te gaan of een nieu we campagne ter verbetering van het imago van Zeeland zinvol is. Het gaat dus nog niet om de inhoud van die cam pagne, maar over het go no go (doen we het of doen we het niet). Er wordt, zo koeterwaalt men van ambtelijke zijde, begonnen 'met de uitvoering van een haalbaarheidsstudie van enerzijds het (overkoepelend) merkconcept voor Zee land (de kroon) en anderzijds een nieu we, collectieve promotièaanpak voor het niet slecht met zichzelf getroffen. Jammer alleen dat het Franse deel is verbroddeld. Als er al zoiets bestaat, zou het een diner pensant (participe pré sent) moeten zijn. Zeker te gröös om even iets op te zoeken of bij een deskun dige na te vragen; te veel op het eigen denkvermogen vertrouwd. Gewichtig Gedeputeerde Maria le Roy gaf deze week geen antwoord toen haar in een commissievergadering werd gewezen op de idiomatische gewichtigdoenerij die in haar voorstel was geramd. Toch wil ze best reageren. Op de vraag waar om ze de wartaal niet retour afzender stuurde met de aantekening 'vertel het verhaal nog eens na in eigen woorden en kleur de plaatjes', zegt ze: „Het gaat om een lastig proces. Heel veel mensen hebben zich gemeld met suggesties over een nieuwe campagne en om een ge tekening Cor de Jonge sprek met die mensen in goede banen te leiden, heb ik advies van deskundigen nodig. Dat vragen we nu aan Beren schot. Als het voorstel bombastisch klinkt, heb ik dat toch zo niet bedoeld. De afdeling communicatie van de pro vincie bereidt zo'n stuk voor. Ik heb on- i voldoende tijd om over zoiets de regie te voeren en als ik zo'n verhaal onder ogen krijg, sla ik er dus maar een kruis je over. Ik zal in het vervolg beter moe ten letten op de leesbaarheid." Daar zal de gedeputeerde het nog niet makkelijk mee krijgen. Ze heeft te ma ken met 'communicatieprofessionals' die doorlopend geschriften pi'oduceren waarin zinnen staan als: de formatieve vertaling van de visie' en 'transformatie die een periode van positionering en ont wikkeling beslaat'. De overheid wil helder zijn, zegt zijhet valt niet mee om daar ook maar ene moer van te geloven. SPORTREDACTIE Jan Dagevos (chef) Frits Bakker, Bauke Boersma, Rudy Boogert, Barry van der Hooft, Roeland van Vliet, Koen de Vries CENTRALE EINDREDACTIE Rubrieken: binnenland, buitenland, economie, feiten menin gen, gezondheid, radio en tv, varia, speciale uitgaven. Bijlagen: Buitengebied, Kunst Uit, Economie, Reportage, Wonen, Trends Jong, Dossier. wonen en werken in Zeeland als alterna tief voor de (andersoortige) imagocam pagne Welkom in Zeeland'. De kenner heeft het in de gaten: hier wordt een hel der traject geïmplementeerd. Berenschot gaat, onder meer via een veldverkenning, na hóe in kringen van bestuurlijk, economisch en creatief Zee land zoal wordt gedacht over een nieu we campagne. De veldverkenning be staat uit 'interviews met vijftien tot twintig stakeholder's en een expertmeeting/diner pensent met een aantal creatieven en communicatiepro fessionals uit Zeeland'. In mensentaal staat daar dat vijftien tot twintig mensen die belang stellen in of zich betrokken voelen bij de beeldvor ming over Zeeland naar hun mening ge vraagd zal worden. Ook worden men sen gezocht voor een diner, om ballen op te gooien. Expertmeeting/diner pen sentwie zulk Franglais verzint, heeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24