pzc liVel eerherstel, maar geen wraak Broers Rochus liggen op schema Extreme sporters Japans goud bij het kunstrijden regentreffer in verlenging doet AZ de das om tegen Real Betis Sevilla 23 Van der Vaart ■-««, maakt rentree V "pnimale zege te weinig voor 'ijfd C Heerenveen Tiener Djokovic klopt Henman Gomes mag oefenen met Brazilië Vonk serieuze kandidaat voor PSV Everton huurt doelman Westerveld Weer etappezege voor Petacchi Verhaeren directeur bij KNZB olympische uitslagen programma vrijdag 24 februari 2006 msl kTheo Brinkman Wolf JÜVIAAR - Getergd waren ze. brand op revanche na twee ;rds in een week. Bijna kre- de spelers van AZ wat ze jden, maar een doelpunt van T al Betis Sevilla (2-1) in de ver- iging werd de Alkmaarders teravond fataal. 'asse i ede igedachten gingen direct te- 'Roos; Jnaar de vijfde mei van vorig kwal t°en Sporting Lissabon De s, Me jutin rouw dompelde. Het sta- 'se'Glon had die avond gekolkt, J4 J sar viel stil door een doelpunt de slotseconden van de verlen- ig. Groot was gisteravond de ijkenis met de gang van za- i op die avond. Zelfde sfeer, se LI. klaS5r HAMBURG - Onder luid applaus keerde Rafael van der Vaart gisteravond na twee maanden terug in de hoofdmacht van Hambur- RG^jgerSV. De van een enkelblessure herstelde middenvelder maakte als invaller het laat ste halfuurtje van de thuis wedstrijd tegen FC Thun mee. Hamburger SV schaar de zich via een eenvoudige (2-0) bij de laatste acht van de Uefa Cup. De Belg Daniel van Buyten maakte beide goals. ANP e Kr; vera van Europees voetbal in De Hout. AZ speelde er 22 Europa cupwedstrijd en verloor er nooit. Gehoopt werd dat die magie van het kleine, sfeervolle sta dion ook gisteren haar werk zou doen. De spelers van AZ was er alles aan gelegen de slechte ver toningen tegen Real Betis (2-0-nederlaag) en FC Utrecht (3-2-nederlaag) weg te poetsen met een spetterend optreden. Dat lukte lange tijd, al bleef het gewenste resultaat uit. In hun poging de 2-0-nederlaag van de heenwedstrijd weg te werken, was geduld een belang rijke factor, had trainer Louis van Gaal vooraf gezegd. Het hoefde allemaal niet snel en ge haast - een wedstrijd duurt ten slotte negentig minuten, was de boodschap. Maar zo lang hoefde Van Gaal niet in spanning te zitten. Bin nen 45 minuten had AZ de stand gelijk getrokken, door fraaie doelpunten van Shota Ar- veladze en Kew Jaliens. Bij bei de goals was Kenneth Perez de aangever, waarmee de Deen op sportieve wijze zijn gram haal de. Met zo'n comfortabele rust stand hadden weinigen na de eerste minuten nog rekening ge houden, want AZ kreeg al heel snel een enorme domper te ver werken toen Denny Landzaat een strafschop miste, voor het eerst in zijn loopbaan. Tot gister avond had hij er 29 op rij benut in dienst van Willem II en AZ. Toch richtte AZ zich op. Twee Korb|fde doel, zelfde hoek. Nu was de Spanjaard Melli die De iut het zwijgen oplegde. De rdedig'er die zaterdag tegen rcelona nog twee keer in ei- doel had gescoord, was nu gevierde man bij Real Betis villa. strandde AZ in de zestiende ale van de Uefa Cup, de fase arin het een jaar geleden met ahïïêl ogen en wurgen wist te win- ml6 van Alemannia Aachen. De Jschakeling door Real Betis be rende ook direct het afscheid Tarik Sekl uoui siuit dij een z-u-voorsprong op iseus-aoeiman redro t.ontreras. ■W;m foto Michael Kooren/RTR gevaarlijke kopballen, van Ja liens en Arveladze, brachten het enthousiasme terug op de tribu nes en de twee daaropvolgende treffers zetten het stadionnetje helemaal in vuur en vlam. In Zuid-Spanje was AZ een tamme ploeg die geen moment vat kreeg op Real Betis. Gister avond had het de Spanjaarden juist lange tijd in de houdgreep. Dat AZ op vier plaatsen was ge wijzigd ten opzichte van de heenwedstrijd, had daar ook mee te maken. Steinsson (ge schorst), Molhoek, Meerdink en Huysegems (allen gepasseerd) moesten plaatsmaken voor Op dam, Schaars, Van Galen en Sektioui. Omsingeling Real Betis, dat eveneens op meerdere posities was gewij zigd, wist pas in de tweede helft los te komen uit de omsingeling. In die periode werd het ook meerdere keren gevaarlijk. Via middenvelder Capi was het dicht bij de 2-1, die voor AZ fa taal zou zijn geweest. Aan de an dere kant wist ook AZ bijna de beslissing te forceren. Sektioui schoot echter voorlangs en bij een tweede kans stuitte hij op doelman Contreras. Ook in de verlenging bracht AZ Contreras nog enkele keren in verlegenheid, maar toen was het echte geloof er al niet meer. Daarvoor was de tegengoal van Melli te hard aangekomen. AZ (Ned) - Real Betis (Spa) 2-1 na verlenging (2-0 2-0). 27. Arveladze 1-0, 35. Jaliens 2-0, 94. Melli 2-1. Scheidsrechter: Meyer (Dui). Rode kaart: 120. De Cler (AZ) 2x geel. Gele kaart: Van Galen, Opdam (AZ), Contreras, Varela, Juanito, Capi (Real Betis). Aantal toeschou wers: 8500. Bijzonderheid: 4. Land zaat (AZ) schiet strafschop op de paal. AZ: Timmer; Jaliens, Mathijsen, Opdam en De Cler; Landzaat, Van Galen (91. Koevermansen Schaars (86. Molhoek); Sektioui (103. MeerdinkArveladze en Pe rez. Real Betis: Contreras; Melli, Juani to, Rivas en Oscar Lopez (51. Luis Fernandez) Joaquin, Arturo Gar cia, Capi (86. Dani) en Varela (61. Rivera); Robert en Edu. GPD OEKAREST - Bij Heerenveen ven ze er geen cent voor. Het ssismisine bleek gerechtvaar- ;d. De Friezen wonnen welis- aar knap van Steaua (0-1), een 3UW"è hte stunt zat er echter geen tani oment in. feite was de ploeg van trainer ie M ert Jan Verbeek al na het eer- e bedrijf van de tweeakter te- in de Roemeense topclub kans- ZZ os. In eigen huis ging Heeren- 7e6n en vorige week kansloos on- _Ds ruit. Een 3-1-achterstand op 'VS- eemde bodem ongedaan ma- en, het gebeurt maar zelden, s 1 zal de doorgewinterde voet- alhistoricus zich herinneren at Ajax in maart 1969 exact 3 it huzarenstukje klaarspeelde r(je! genBenfica. nJo t Friezen hoopten de verwach- stormloop van Steaua te kun- a weerstaan. Die vlieger ging het uitverkochte Lia Mano- i-stadion aardig op. Maar pas trust beet de Friese formatie |ht van zich af. Verbeek zette iroen Drost en Arnold Brug- nk alsnog in en dat bleek een lede maatregel. Heerenveen Ns[(|reeg zowaar via Lasse Nilsson fee kansjes om de leiding te ne- len. De jonge Zweed slaagde er a een klein uur spelen zelfs in eelman Fernandes te passeren, ap: jn slappe inzet werd echter op doellijn gekeerd door verdedi- irGoian. et Friese vuistje leek geen wer- elijke schade aan te richten in Roemeense borstwering, 'och kreeg het wilskrachtige eerenveen loon naar werken, ruggink, hij toch weer, maakte ich vijf minuten voor tijd knap dj en kogelde de bal onhoud- aar in de kruising: 0-1. Het mui oelpunt leverde slechts een eer- vrie alle Pyrrusoverwinning op. Als- e H lede een kleine bijdrage aan de ge» ederlandse Uefa-coëfficiënt 3liÜ ie volgend seizoen een extra eeui luropees ticket kan opleveren. teaua Boekarest (Roe) - SC Hee- inveen (Ned) 0-1 (0-0). 86. Brug- "fc 0-1. Scheidsrechter: Jaroslav 'SH- Gele kaart: Iacob (Steaua wkarest). Vandenbussche (SC hel wenveen). Aantal toeschou- wWs: 50.000. I°aua Boekarest: Fernandes; Oga- H Baciu, Goian en Nesu; Nicoli- (13. Oprita), Paraschiv, Dica, 11 1 ""doi en Bostina (87. Cristocea); EU icob (81. Cristea). Wil C Heerenveen: Vandenbussche; oiió Pp» Hansson, Breuer (46. Jeroen j >rost) en Derveld; Prager, Norre- ?Prd (46. Bruggink) en Pranjic; ddi hm, De Vries en Nilsson (71. GPD door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - De Belgische tennisbroers Olivier and Chris- tophe Rochus hebben zich giste ren gekwalificeerd voor de kwartfinale van het ABN AM- RO tennistoernooi in Rotter dam. Mochten ze elk hun wed strijd vandaag winnen dan staat er voor morgen een familiereü nie op het programma in de hal ve finale van het door afzeggin gen en blessures geteisterde toer nooi. Christophe, met zijn 27 jaar de oudste van de twee, mag als een modale speler op de professione le tennistour beschouwd wor den. Sinds zijn debuut als prof in 1996 heeft de nummer 52 van de wereld nog geen enkele toer nooizege op zijn erelijst mogen bijschrijven. In Rotterdam gaat ROTTERDAM - Een grote ver rassing gisteravond bij het in- doortennistoernooi in Rotter dam. De achttienjarige Novak Djoko vic uit Servië en Montenegro eli mineerde publiekslieveling Tim Henman en plaatste zich voor de kwartfinale: 5-7 6-3 6-4 in twee uur en drie kwartier. De Servische winnaar is de num mer 72 van de wereldranglijst. Aan het eind van het vorige sei zoen was hij de jongste speler in de top honderd. Djokovic bereik te in Rotterdam het hoofdtoer nooi via de kwalificaties. ANP het de Belg vooralsnog voor de wind. In de eerste ronde klopte Christophe de Fransman Jean-René Lisnard, terwijl het Amerikaanse servicekanon Tay lor Dent een ronde later na de verloren tiebreak in de eerste set opgaf met een blessure. Olivier daarentegen moest vol aan de bak om een plaats bij de laatste acht te veroveren. De 25-jarige Belg erkende ruiter lijk dat hij in de eerste ronde partij tegen de Oostenrijker Jur- gen Melzer het geluk aan zijn zij de had gehad. „In de derde set overleefde ik vier matchpoints, waarbij ik bij het vierde match point al blij was dat ik zijn servi ce weer terug over het net kreeg", vertelde de in Namen ge boren nummer 32 van de we reld. Met zijn overtuigende overwin ning (6-4 6-4) op de als derde ge plaatste Spanjaard David Fer rer stal Olivier niet alleen de harten van het publiek, maar baarde ook opzien met zijn ijzer- sterke baselinespel. Olivier toon de zich ook meer dan tevreden met de zege op de mondiale num mer elf. „Het was een mooie wedstrijd voor het publiek, met twee spelers die het niet van een snoeiharde service moeten heb- Dc Belg Olivier Rochus verraste gisteren de nummer elf van de wereld, David Ferrer. foto Anne-Christine Poujoulat/AFP ben. David (Ferrer) en ik zijn al lebei spelers die de opponent be stoken harde vlakke slagen en dat levert mooie rally's op." In de kwartfinale zal Christop he het vandaag opnemen tegen de Engelse lucky loser Arvind Parmar, die opzien baarde dooi de Thai Paradorn Srichaphan in de eerste ronde te elimineren. Broer Olivier kruist de degens met de winnaar van de partij tussen de Fin Jarkko Nieminen and de Franse qualifier Gilles Simon. Wimbledon Mochten de Waalse broers de kwartfinale overleven dan tref fen ze elkaar morgen voor de derde keer in hun carrière op de ATP tour. De twee voorgaande ontmoetingen, allebei in 2000, werden gewonnen door Olivier. Vooral de tweede partij was op merkelijk: de broedertwist speel de zich af in de eerste ronde van Wimbledon. De eventuele halve finale tussen de broers zal leuk zijn voor de Belgische fans en het publiek in het Rotterdamse sportpaleis, maar Olivier blikt met gemeng de gevoelens vooruit. „Het zou leuk zijn omdat er dan veel fami lie en vrienden zullen komen kij ken, maar voor mij voelt het toch vooral raar aan. Ik speel al tegen Christophe sinds mijn zes de jaar. We kennen elkaar dus door en door. Normaal gespro ken moedig je elkaar aan als een van de twee op de baan staat, maar dat doe je dus niet als je te genover elkaar staat. Dat zou een raar gezicht zijn als je je te genstander over het net aanmoe digt", vond Olivier. GPD Gianni Romme draagt een karren vracht aan olympische ervaring met zich mee. De tweevoudig kampioen van 1998 in Nagano bekijkt de Spelen tussen de trainingen door thuis in Uit hoorn. „Behalve schaatsen heb ik veel skiën en kunstrijden gezien. Op de één of andere manier vind ik kunstrijden heel mooi. Het viel me op dat de deelnemers heel veel risico's namen. Ik heb ze daarbij flink op hun gezicht zien gaan. Het mooi ste was dat stel dat vreselijk hard tegen het ijs ging, maar vanwege de moeilijk heidsgraad van de oefening toch nog zil ver won. Maar ik heb ook wel naar het ^ccuutc 1^<wuue ijn 2006 jQÖ bobsleeën en snowboarden gekeken. Die runs met vier snowboarders vond ik mooi om te zien. Ja, ook het shorttrack heb ik gezien. Op televisie vind ik dat minder dan dat je het in het echt ziet. Ik vind het geen probleem dat soms een schaatser wint enkel en alleen omdat hij de enige is die op de been blijft. Dat heb je met wielrennen ook. Misschien missen deze Spelen sporters als Alberto Tomba of een attractie als Eddie de Eagle. In dat opzicht is het misschien een beetje mat. Maar ze hebben toch ook mensen als Aamodt en Kostelic; absolute groothe den. Ze spreken misschien niet zo tot de verbeelding, maar als je zó vaak goud wint, ben je toch wel iemand. Maar, toe gegeven, de extreme sporters ontbreken. Misschien is het een overgangsperiode en zijn ze er over vier jaar wel. Op de tien kilometer verwacht ik toch wel iets van de Noren. Saetre en Grodum moeten het doen. Maar ze gaan natuur lijk serieuze tegenstand krijgen van Carl Verheijen en Sven Kramer. En niet te ver geten Chad Hedrick, al is het bij hem erg afhankelijk van zijn loting. Zijn vijf kilo meter is beter dan zijn tien, maar met een gunstige tegenstander (Romme ken de op het moment dat hij deze column schreef de loting niet) kan hij heel ver ko men. Die vijf gouden plakken haalt hij in elk geval niet, terwijl hij op meerdere af standen de absolute favoriet was. Je ziet het ook aan Anni Friesinger. Van haar werd ook verwacht dat ze zo maar even een paar gouden plakken zou pak ken, maar zo werkt het niet. Dat zag je in het verleden ook aan Gunda Niemann. De Olympische Spelen, dat is toch iets bijzonders." EINDHOVEN - PSV-doelman Heurelho da Silva Gomes heeft gisteren alsnog een uitnodiging ontvangen voor de oefeninterland tussen Brazilië en Rusland, komende woensdag in Moskou. Gomes werd aanvankelijk niet gese lecteerd, maar door blessures bij Dida (AC Milan) en Julio Cesar (Inter) deed de Braziliaanse voetbalbond als nog een,beroep op hem. Gomes hoopt een plek af te dwin gen in de WK-selectie van zijn land. GPD EINDHOVEN - De clubleiding van PSV heeft op korte termijn een afspraak met Ajax-doelman Hans Vonk. Tech nisch directeur Guus Hiddink wil de transfervrije Vonk aantrekken als opvolger van de vertrekkende Edwin Zoe- tebier. Vonk (36) past volgens PSV perfect in het profiel van tweede doelman. Manager Stan Valckx zei gisteren: „Hij is een routinier, heeft internationale ervaring, heeft de goede lengte en is Nederlandstalig. Dus is hij een serieuze kandidaat voor ons." Ook Zoetebier is transfervrij. Hij wil naar een club waar hij uitzicht heeft op een basisplaats. GPD LIVERPOOL - Everton heeft van de Engelse voetbalbond toestemming gekregen Sander Westerveld te huren om de keeperscrisis het hoofd te bieden. De Nederlandse doel man staat onder contract bij Portsmouth, maar komt daar dit seizoen weinig aan spelen toe. Everton was naarstig op zoek naar een ervaren sluitpost door de blessures van Nigel Martyn en Richard Wright. Doordat keeper Iain Turner anderhalve week terug in het duel met Blackburn rood kreeg, had trainer David Moyes alleen nog de piepjonge John Ruddy over. Westerveld kan zaterdag al debuteren tegen Newcastle United. ANP SAGUNTO Y PUERTO - Wielrenner Alessandro Petacchi heeft gisteren ook de derde etappe van de Ronde van Va lencia gewonnen. De Italiaan was net als woensdag de snelste in een massasprint. Het was alweer de vijfde zege van dit seizoen voor Petacchi. Landgenoot Danilo Napoli- tano eindigde in de rit over 162,5 kilometer van Sagunto naar Sagunto y Puerto als tweede. De Australiër Allan Davis finishte als derde. Raborenner Aleksandr Kolobnev blijft de leider in het klassement. ANP AMERSFOORT - Jacco Verhaeren treedt per 1 maart in dienst als technisch directeur van de zwembond KNZB. De trainer van Pieter van den Hoogenband moet binnen de nieuwe structuur van het topzwemmen de twee natio nale trainingscentra aansturen die de KNZB in Eindho ven en Amsterdam wil creëren. Ook zal hij stages en wed- strijdprogramma's gaan voorbereiden van de nationale se lectie richting met name de Olympische Spelen van Pe king. De bond heeft zich bij het opmaken van een nieuwe structuur voor de topsport laten adviseren door sportkoe pel NOCNSF. Verhaeren zal zijn nieuwe functie combine ren met zijn huidige werk als coach en technisch direc teur van het Nationaal Zweminstituut Eindhoven. ANP door Alexander van Eenennaam TURIJN - De Japanse Shizuka Arakawa heeft gisteren bij de Olympische Spelen van Turijn het olympisch goud bij het kun strijden veroverd. Arakawa troefde zeer verrassend de Ame rikaanse Sasha Cohen (zilver) en de Russische favoriete Irina Sloetskaja (brons) af. Arakawa (24) zorgde voor een verrassing, maar dat is bij het olympische vrouwentoernooi traditie. Sloetskaja, de gedood verfde winnares, greep net als vier jaar terug in Salt Lake City naast de hoofdprijs. Toen was het zilver, achter de verrassende Amerikaanse Sarah Hughes. Nu was het slechts brons, omdat de jury haar zwaar strafte voor on der meer een val. Sloetskaja, zevenvoudig Euro pees en tweevoudig wereldkam pioene, eindigde zo nog achter de Amerikaanse Sasha Cohen, 21 pas. Zij leek onder de druk te bezwijken. De Amerikaanse nummer vier van Salt Lake City stond na de korte kür van dins dag aan de leiding. Het verschil met Sloetskaja was weliswaar slechts 0,03 punt geweest, maar toch. Cohen stond bovenaan. Gisteren ging het behoorlijk mis. Bij haar eerste twee spron- Shizuka Arakawa gen kwam Cohen ten val, de ju ry rekende daarbij slechts één misser echt als valpartij. De ju ryleden gaven Cohen 116,63 pun ten, waardoor ze de totaalscore 183,36 behaalde. Ook Sloetska ja kwam ten val, een keer. Ook zij kreeg aftrek, de 27-jarige Moskouse kwam uit op 181,44. Arakawa had de show al gesto len. Zij stal de harten van de ju ryleden met een vloeiende vrije oefening. De Japanse vergaarde 125,32 punten en opgeteld bij de 66,02 uit de korte kür was dat 191,34. Bijna tien punten meer dan Sloetskaja, de verslagene. Arakawa won als eerste Japanse ooit kunstrijdgoud. ANP Vrouwen, 4x6 km estafette: 1. Rus land (Bogali, Ishmoeratova, Zaitseva, Akhatova) 1.16.12,5 (0 strafronden), 2. Duitsland (Glagow, Henkei, Apel, Wil helm) 50,7 (1), 3. Frankrijk (Peretto, Ba- veral-Robert, Becaert, Bailly) 2.26,2 (0), 4. Wit-Rusland 3.07,1 (0). 5. Noorwegen 3.21,9 (1), 6. Slovenië 3.43,2 (1). 7. Po len 4.16,8 (0), 8. Bulgarije 4.26,2 (3), 9. China 5.31,2 (2), 10. Slowakije 5.43,0 (0). Vrouwen. Finale: Zweden - Zwitser land 7-6 na verlenging. Om brons: Canada - Noorwegen 11-5. Mannen, aerials: 1. Han (Chn) 250,77, 2. Dasjinski (WRu) 248,68, 3. Lebedev (Rus) 246,76, 4. Grisjin (WRu) 245,18, 5. Nissen (Can) 244,91, 6. Shouldice (Can) 239,70,7. Peterson (VSt) 237,48,8. Koes- jnir (WRu) 227,66, 9. Brailovski (Rus) 223,61,10. Ulrich (Zwi) 204,75. SShS Vrouwen, eindstand na vrije kür: 1. Arakawa (Jap) 191,34, 2 Cohen (VSt) 183,36,3. Sloetskaja (Rus) 181,44,4. Su- guri (Jap) 175,23, 5. Rochette (Can) 167,27, 6. Meissner (VSt) 165,71, 7. Hughes (VSt) 160,87, 8. Meier (Zwi) 156,13,9. Kostner (Ita) 153,50,10. Gede- vanisjvili (Geo) 151,46. Vrouwen, parallelreuzenslalom: 1. Meuli (Zwi), 2. Kober (Dui), 3. Fletcher (VSt), 4. Günther (Oos), 5. Toedigesjeva (Rus), 6. Pomagalski (Fra), 7. Bruhin (Zwi), 8. Boldikova (Rus), 9. Takeuchi (Jap). 10. Heidi Krings (Oos), 12. Nico- lien Sauerbreij. vrijdag 9.30 uur: skiën, reuzenslalom, vrou wen. 11.30 uur: skiën, cross country, vrije stijl 30 km, vrouwen. 13.00 uur: curling, om derde plaats en finale, mannen. 15.00 uur: schaatsen, 10.000m, man nen. 16.30 uur: ijshockey, halve finales, mannen. 17.30 uur: bobslee, viermans, man nen. 19.00 uur: kunstschaatsen, gala.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23