Scheldekwartier als nieuwe naam Eén pot nat, die politieke partijen pZC PZC 14 -15 Vlissingse raad wijst term Dokkershaven voor KSG-terrein af Goese scholieren luisteren naar jeugdboekenschrijvers ïolitieke agenda Middelburgse verkiezingskaravaan trekt langs scholen en discotheken tl Station Arnemuiden is wel druk Sponsorloop voor Paardoes Celstraf geëist voor invoer cocaïne Inbraak in woning Tholen Klepperhoeve agenda weekenddiensten Line-dance Cabaret Ritthem Optreden Kijkdag fietsen in Vlissingen vrijdag 24 februari 2006 fair Edith Ramakers fUSSINGEN - De Vlissingse ynieenteraad heeft gisteravond jet overgrote meerderheid de para Dokkershaven afgewezen g 0 veranderd in Scheldekwar- )onfe Êer- Volgens de gemeenteraad iei« ji enkele insprekers past Schel- catig [kwartier beter bij het voorma- ons. fée KSG-terrein. De wethou- !en» Iers L. Poppe-de Looff en T. jefcj ferhage-van der Ent reageer- ,n teleurgesteld op het voor af" n orci jjet is een motie, dus zijn we deiijaet verplicht om dit voorstel gc^nerte nemen", zei Poppe-de re$ Looff in de pauze van de raads- 3tuta ergadering. Defcj Iet het Masterplan van het ds& Icheldekwartier had de raad ij teen moeite. Er werden vooral i ivende woorden gesproken lepii ver de ambitie en de invulling .entrjianhet 30 hectare gebied in de Vlissingse binnenstad. De raad ïdtiai !Poorcle aan om snel aan u^~ lotte, rerking van het plan te begin ne a pen. =hit Bet was een van de vele beslis- ordia iingen die de gemeenteraad gis- ieravond in de laatste vergade- voor de gemeenteraadsver- (Advertentie) kiezingen nam. De Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen (RvKCV) wordt verzelfstandigd. De organisatie staat daardoor op eigen benen, maar wordt nog wel gesubsidieerd door de ge meente. En juist daarover werd gisteravond nog stevig gediscus sieerd. In het raadsvoorstel wa ren ook de budgetten van 2007 en 2008 opgenomen voor de RvKCV. „Maar dat onderdeel willen we uit het voorstel ha len", zei M. de Zwarte van het CDA. Hij verwees naar de slech te financiële positie waarin de gemeente verkeert, met haar be grotingstekort van 6 miljoen eu ro. „Geen enkele organisatie heeft zekerheid over de hoogte van de financiële subsidie voor de jaren na 2006." Wethouder Poppe-de Looff wees erop dat de organisatie ze kerheid moet hebben en al plan nen maakt voor volgend jaar. Het bestuur van de RvKCV zou door deze wijziging in een onmo gelijke positie gebracht worden. Maar met vijftien stemmen voor (PvdA, D66, GroenLinks en RP- CU gingen mee) werd het CD A-voorstel aanvaard. Bij de behandeling van de strandnota werd duidelijk dat vanaf dit seizoen in de hele ge meente naaktrecreatie verboden is. Het college had twee strand- delen aangewezen waar moge lijk naakt gerecreëerd zou kun nen worden: het Duinstrand of het strandje bij Ritthem. Maar geen van beide haalde het. Een meerderheid was tegen naaktrecreëren: de Partij Sou burg Ritthem, de WD, de Loka le Partij Vlissingen, het CDA en de RPCU. Het college gedoogde lange tijd naaktrecreatie bij Rit them. Een aantal jaren geleden klaagden Ritthemmers over ex cessen bij het naaktstrand. In de duinen werd naakt gerecreëerd door niet-naturisten, die aan-, stootgevend gedrag vertoonden. Ritthem vroeg om handhaving, maar de gemeente kreeg geen grip op de ordeverstoorders. Het college wilde door een strand officieel aan te wijzen voor naaktrecreatie, de politie en opsporingsambtenaren beter in de gelegenheid stellen om op te treden. Een wijzigingsvoorstel van de LPV en PSR haalde het om de ta rieven voor de huur van de slaaphuisjes op Westduin met het CBS-prijsindexcijfer te ver hogen. Het college had een ver hoging van 25 procent voorge steld. De strandnota werd ver volgens wel vastgesteld, met nog enkele toevoegingen door toedoen van de WD fractie. Een daarvan was dat er na twee jaar, bij de behandeling van de voorj aarsnota een nieuw ambiti eus en compleet beleidsplan stranden is. „Ik mis vooral een visie in de strandnota", zei C. Schönknecht van de WD. Leerlingen van het Goese Lyceum, het Sint Willibrordcollege en het Buys Ballot College luisterden in café Matisse naar Wilma Geldof, die fragmenten voorlas uit haar boeken Nathmis Val en Rosa Rotmeid. foto Willem Mieras door Cornelleke Blok GOES - Wat houdt een vijftienjarige zoal be zig? Jeugdboekenschrijfster Wilma Geldof heeft geen moeite met die vraag. Haar boe ken gaan over vriendjes, gezeur van ouders, onzekerheid en jaloezie. Veel leraren zullen jaloers op de schrijfster zijn: ze weet dertig scholieren donderdagmiddag drie kwartier lang te boeien in café Matisse in Goes. Het is het vijfde Leescafé: een jaarlijks te rugkerend evenement op initiatief van de Goese openbare bibliotheek. Zes jeugdboe kenschrijvers vertellen in zes Goese cafés over hun boeken en hun schrijfervaringen. Naast Wilma Geldof zijn ook Marjan van Abeelen, Dirk Bracke, Wim Daniëls, Bobje Goudsmit en Marita de Sterck van de partij. Het publiek bestaat uit vierhonderd twee de- en derdeklassers van het Goese Lyceum, het Sint Willibrordcollege en het Buys Bal lot College. Het is een gemoedelijk sfeertje in café Matisse. De scholieren van 2 havo/ vwo van het Goese Lyceum luisteren onder het genot van een glas cola naar Wilma Gel dof, die fragmenten voorleest uit haar boe ken. De scholieren belonen de voordracht met luid geklap. Geldof legt ook uit hoe je een verhaal schrijft. Een vragenvuur barst los. De scho lieren vragen Geldof het hemd van het lijf. Vindt u het het niet saai om te schrijven? Daar krijg je toch wel een zere hand van? Waarom bent u eigenlijk boeken gaan schrij ven? Hoe verzint u de namen van de hoofd personen? Marian Koene, bibliothecaresse van de open bare bibliotheek Goes en organisator van het evenement, kijkt tevreden toe. „Enthou siast zijn ze hè? Ik kwam op Wilma Geldof doordat mijn dochter erg enthousiast was over haar boeken." Met het leescafé pro beert Koene het lezen onder de jongeren te bevorderen. Wilma Geldof sluit het leescafé af met een quiz. De rollen worden omge draaid: nu stelt de schiijfster de wagen aan de scholieren; Het winnende team krijgt een zak snoep als beloning. Alhoewel, de échte beloning is een handtekening van Wilma Geldof, natuurlijk. 24 februari IGEKERKE - Dorpshuis, 13.30 - ...JOuur: PvdA op bezoek, met Twee- «Kamerlid L. Blom; 3MBURG - 15.30 - 17.00 uur: PvdA oekt verpleeghuis Simnia en woon- gcomplex Brouwershof; éTramzicht, 19.30 - 20.30 uur: PvdA lebat met jongeren. 1DELBURG - Desafinado, 16.30 Politiek café. SSINGEN - De Concurrent, 17.00 politiek café met PvdA-voorzitter an Huiten. lerdag 25 februari 9DELBURG - Jeugdhonk 't Tref- nt, vanaf 22.00 uur: Bezoek Groen te. ROOSKERKE - Gasterij Seroosker- ,09.30 - 11.0 Ouur: CDA-gedeputeer- T. Poppelaars praat over het platte- en CDA-wethouder en lijsttrekker in Tatenhove beantwoordt vragen arde lokale toekomst, maart DDELBURG Schuttershof, 30-23.00 uur: jongerendebat met atssecretaris A. Nicolai; ine, 21.30 uur: PvdA-bijeenkomst er jongeren; suwse Bibliotheek, 20.00 uur: Chris- lünie, met lijsttrekker Krijn Hamelink. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politiek is op zoek naar de jeugd. In Mid delburg trekt de verkiezingska ravaan in de campagnetijd langs een groot aantal scholen en discotheken. De PvdA geeft zelfs een feestje voor jongeren. Gisteren was het ROC aan de Merwedelaan aan de beurt. Heb ben jongeren iets met politiek? Nicky gaat alle kraampjes van de politieke partijen af, op zoek naar informatie. Ze gaat in ie der geval stemmen, vertelt ze. „Ik mag al een paar jaar stem men, maar ik vergeet het steeds. Nu ga ik wel, want ik vind het toch belangrijk. Op wie weet ik nog niet. Het ligt eraan wat ze te bieden hebben." Ze woont in Vlissingen, dus erg informatief is de politieke markt niet voor haar. „Een heleboel leerlingen hier komen helemaal niet uit Middelburg", zegt Ne waf Yürdem, derde op de kandida tenlijst van GroenLinks. „Ze ko men uit Vlissingen, uit Zierik- zee, Burgh-Haamstede en uit Temeuzen." Nicky stapelt een folder met een foto van Wouter Bos op het verkiezingsprogram ma van GroenLinks. Andere partijen hebben cadeautjes die jongeren meer aanspreken. De Politieke Partij Middelburg deelt cd's uit van lijstduwer Danny Vera, D66 heeft rolletjes snoep met partij logo in de aan bieding. Invloed Midden in de aula bladeren twee meiden door een fotoal bum. Of ze bij de politieke markt zijn geweest? „Nee", zegt Imren. „We hebben les." En tja, politiek. Ze haalt haar schou ders op. „Ik mag nog niet stem men, ik ben zeventien. Als het wel mag, denk'ik dat ik op de PvdA stem. Waarom? Omdat ze wel goed zijn." Martijn is ook zeventien. „Ik zou wel willen stemmen. Om invloed te hebben op de gemeenteraad." Hij denkt na om een onderwerp te beden ken waarop hij wat meer in vloed wil. „De cafés in Middel burg moeten langer open", vindt hij. „Dat is het enige dat ik kan verzinnen." Als hij mocht stemmen, werd het de WD. „Als ik de stemwijzer op internet invul, kom ik daar op uit." Stephanie is één van de leerlin- Bij het ROC aan de Merwei gen van de toeristische oplei ding die de politieke markt heb ben georganiseerd. „Het was een opdracht van school", geeft ze toe. Maar wel een leuke, vindt ze. Therese is voorzitter van het debat tussen de politie ke partijen. „We willen de aan dacht vestigen op de politieke partijen, zodat mensen straks weten wat ze moeten stem men." Tijdens de markt zit ze achter de kraam van D66. „Ie mand binnen ons groepje kende meneer Van Eijkelenburg, het raadslid van D66. Daarna heb ik de standpunten van D66 gele zen. Ik was het bijna met alles eens." En dan vooral met het standpunt over het theater, zegt Therese. „Als je dat aan de Zuid singel gaat bouwen, kost het al leen maar meer geld. Ik snap wel dat ze kiezen voor een ande re plek." Of er ook informatie over de gemeente Veere is, waagt Daniël aan Jurgen Vos bij het kraampje van de SP. „In Veere doen we niet mee", ant- [iddelburg vond gisteren een debat tussen de politieke partijen plaats. foto Ruben Oreel woordt Vos. Daniël loopt door naar de buren van de SGP. „Het scheelt tenslotte maar één letter", gniffelt Vos. Daniël be studeert de kandidatenlijst, op zoek naar een kennis. „Ik sta zelf op de lijst in Veere", zegt hij. „Op de combinatielijst ChristenUnie/SGP. Op plaats twintig." De politiek zit in zijn familie. Zijn vader Ad Maris is al bijna tien jaar gemeente raadslid. Voor de ChristenUnie natuurlijk. Buiten staat Yoeri te roken. „Het is één pot nat", zegt hij, over de lokale politiek. „Ik volg eigenlijk alleen de landelijke po litiek." Yoeri woont in Bruinis- se en stemt WD. „Omdat dat de enige partij bij ons op het ei land is die een beetje wat heeft. Voor de rest zijn het middenpar tijen of christelijken." Er is te weinig te doen in Zeeland voor jongeren, is zijn boodschap aan de politiek. „Er is geen werk en ook op het gebied van cultuur is er niets. Er is geen echte bio scoop, er is geen groot museum. In de zomer gaat het nog wel, maar in de winter zit ik liever in Rotterdam." Dan begint het debat met de po litici. Keurig laten de (kandi- daat)raadsleden één voor één weten wat ze vinden van gen technologie, van het toerisme in Zeeland, van de vergrijzing en het asielbeleid. Het enige lokale onderwerp, de bouwput en het theater, komt als laatste aan bod. Wat gebeurt er als uit het referendum geen variant komt die een meerderheid van veertig procent haalt, willen de leerlin gen weten. „Dat is onze groot ste vrees", verzucht Joke van Nieuwenhuizen (GroenLinks). De WD zal rekening houden met de uitslag, zegt lijsttrekker Frank Streng. De-SP ook, zegt Vos, hoewel hij de huidige schouwburg verbouwen de bes te optie vindt. De SGP kiest daar ook voor. „Met die veertig procent heb ben we niets te maken", zegt Jo Kodde (CDA). „De locatie die de meeste stemmen krijgt, moet het worden." D66 wil de uitslag volgen. „Maar op één punt wil len we geen concessies doen. We willen een A-theater, zodat Joop van den Ende naar Zee land kan komen, met Mamma Mia of The Lion King." Hij krijgt applaus. De gesprekslei der rondt af. „Ik wil naar Mam ma Mia. En het liefst volgend jaar al. Dus zorg maar dat het theater er komt." ARNEMUIDEN - Station Arnemuiden is drukker dan de Nederlandse Spoorwegen denken. In elk geval was dat woensdag zo. Vrijwilligers uit Arnemuiden en leden van de partij Middelburg Transparant telden van de eerste tot en met de laatste trein exact 459 reizigers. De NS houden het op een gemiddelde van 328 per dag. De gemeente Mid delburg, die ook 'twijfelt aan de juistheid van dat aantal, heeft al aangekondigd de komende weken nog vaker te gaan tellen. W. Steketee van Middelburg Transparant denkt dat de telling van woensdag een goed beeld geeft van de werkelijkheid. Op dinsdag en donderdag is het drukker omdat dan mensen uit Arnemuiden met de trein naar de weekmarkten in Goes en Middelburg gaan. Op an dere dagen kan het weer rustiger zijn, denkt Steketee. OOST-SOUBURG - Manege Paardoes in Vlissingen krijgt 1600 euro van basisschool Het Kompas uit Oost-Souburg. Leerlingen van de school hebben dat geld gisteren bij el kaar gebracht door een sponsorloop. Ze konden zich laten sponsoren voor twintig, dertig, veertig of vijftig eurocent per gelopen rondje rond de vijver aan de Lekstraat en ver zorgingshuis De Zoute Viever. K. Flipse van Het Kompas schat de lengte van het rondje op zeshonderd meter. Leer lingen mochten maximaal tien rondjes hardlopen. Veel kinderen haalden zeven tot acht rondjes. Daarom is de op brengst zo hoog, verklaart Flipse. Het Kompas heeft met de sponsorloop gisteren een project over de Olympische Winterspelen afgesloten. Als goed doel is manege Paar does gekozen omdat daar gehandicapte kinderen kunnen sporten. Bovendien is de manege in augustus vorig jaar ge troffen door een brand. MIDDELBURG - Een veertigjarige inwoner van Vlissin gen ontkende gisteren bij de rechtbank in Middelburg el ke betrokkenheid bij de invoer van ruim 400 gram cocaï ne. Officier van justitie G. Oosterveld baseerde het bewijs op de verklaringen van zijn ex-vriendin en eiste ander half jaar gevangenisstraf. De ex had uit een telefoongesprek tussen de verdachte en zijn broer in Curagao afgeleid dat er een pakketje met ver dovende middelen naar haar toenmalige vriend zou wor den opgestuurd. De broers hadden echter geen rekening gehouden met de speurhond, waardoor het pakketje 26 september vorig jaar op de luchthaven Schiphol werd on derschept. De verdachte zending was gericht aan het adres van de vriendin in Middelburg, waar hij inmiddels was vertrokken. In het poststuk werd behalve limonade poeder 445 gram coke aangetroffen. Zij vertelde niets met het pakketje te maken te hebben. De Vlissinger heeft bij elkaar veertien jaar aan gevangenisstraffen uitgezeten voor doodslag, afpersing, verkrachting en vermogensdelic ten/De officier gaf toe dat het bewijs niet overloopt. De verdachte werd gisteren door de rechtbank op verzoek van raadsman H. Mink uit zijn voorlopige hechtenis ge schorst en op vrije voeten gesteld. Uitspraak 8 maart. THOLEN - In de nacht van woensdag op donderdag is in gebroken in een woning aan het Groot Verrehof in Tho len. De dieven namen een laptop mee. MIDDELBURG - Kinderen tus sen de zes en twaalf jaar kunnen op 8 maart meedoen aan de kijk- en doemiddag op kinder boerderij De Klepperhoeve in Middelburg. Zij kunnen aan de hand van doekaarten diersoorten ontdek ken via kijk-, voel- en luisterop drachten. Ook kunnen ze dingen doen zoals 'koemelken'. De mid dag kost een euro per kind en duurt van 13.30 tot 15.30 uur. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Desafinado, 16.30 uur: Politiek café; Stadsschouwburg, 19.30 uur; G-son en de astronauten, door leerlingen van de CSW; RITTHEM - Dorpshuis Ons Dorpsleven, 20.15 uur: Optreden Adrie Oosterling, kleinkunst; VLISSINGEN - Coosje Buskenstraat Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Week markt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; Oranjemolen, 13.00-16.00 uur; Openstel ling gerestaureerde bunker. zaterdag 25 en zondag 26 februari 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen Walcheren A.A. Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. (0118) 478811. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M.de Jonge, tel. (0118)616761. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke VLISSINGEN - In wijkcentrum Aldegonde in Vlissingen kan vanavond aan line-dance wor den gedaan met zangeres Roxy. De deuren zijn open van 20.00 uur tot middernacht. De toe gangsprijs is drie euro. Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118) 612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a,Vlissingen, tel. (0118) 470717. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. RITTHEM - Kleinkunstenaar Adrie Oosterling treedt van avond op in het dorpshuis Ons Dorpsleven in Ritthem. Oosterling brengt een program ma met chansons, cabaret en verhalen. Hij begeleidt zichzelf op piano, accordeon en Indisch harmonium. Het optreden begint om 20.15 uur. Entree kost zes euro. OOST-SOUBURG - De Country Coast Line Dancers treden mor gen op in de Karolingenburcht in Oost-Souburg. Vanaf 20.00 uur wordt daar een instuif ge houden. Toegang is gratis. VLISSINGEN - Op het po- litiebureau aan de Molen straat in Vlissingen kan maandag naar gevonden of gestolen fietsen worden ge keken. De kijkavond duurt van 19.00 tot 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15