Onzekerheid over theaterkeuzes Contractors, proficiat! Veel vraagtekens bij plan N57 Veere Drie nieuwbouwprojecten in Middelburg begonnen Nieuwkomers tegen oude garde in debat Veerse lijsttrekkers Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Una Pensioenen chouwburg aan Zuidsingel is duurste optie Rekenkamer wil suggesties horen Gehandicapten blijven welkom Rondweg Koudekerke afgesloten zeeuwse almanak Dokter romfietser steelt camera ;an Goesenaar record. Veiligheid bij Dow bereikt nieuw RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 0113-315649 tvw.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl ■,5lbus 31,4460 AA Goes (vertentie-exploitatie: lord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; iguws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. [ijdag 24 februari 2006 editie Walcheren Dow Benelux feliciteert al haar contractors met de geweldige prestaties van 2005. Nog nooit eerder is er zo efficiënt, schoon en bovenal veilig gewerkt door de medewerkers van alle bedrijven! Door samenwerking, inventiviteit, creativiteit en betrokkenheid wisten zij de veiligheid op ons bedrijfsterrein op een ongekend hoog peil te brengen. Bedankt! Veilig werken is een van de belangrijkste prioriteiten van Dow. Die veiligheid heeft niet alleen betrekking op onze eigen medewerkers, maar geldt ook voor de bedrijven die voor ons werken. De Verenigde Dow Partners, waarin de grotere huisaannemers zich hebben verenigd, werken nauw samen niet onze afdeling Veiligheid, Gezondheid Milieu met als doel het aantal incidenten tot nul te reduceren. Met een ongevallen-index (het aantal ongevallen per 200.000 gewerkte uren) van 0,14 over 2005 is een nieuw record gevestigd. Db Verenigde Dow Partners bestaan momenteel uit Amec Spie, Axima, Balliauw, Buchen, Cegelec, Delta Milieu, Eyke Hogendoorn, Gouda Vuurvast, GTI Zuid West, Houtepen, Kaefer- WKS, Mammoet, Rheinhold Mahla, Ridderikhoff, ROB, RTD, Troost, V&S Hanab, Van Kerckhoven, Watco en Xervon. Winnaar van da Dow-Award Beste contractor 2005': Rheinholü Mahla Winnaar van fle Dow-flwarö 'Beste Veiliatteids-, Gezonfltieids- en Milieuprestatie 2005'; Mammoet B.V. ww.dowbenelux.com MIDDELBURG - Zeeuwse burgers kunnen zelf met idee ën komen voor onderzoeken van de Rekenkamer Provin cie Zeeland. Als ze menen dat het provinciaal bestuur doelmatiger, rechtmatiger of doeltreffender kan, kunnen ze bij de Rekenkamer aankloppen die deze suggesties zal beoordelen. Vanaf 1 maart treedt de Rekenkamer met een website naar buiten. Daarop komen alle onderzoeken te staan die zijn afgerond. Vervolgens wordt het onderzoeks programma gepresenteerd, dat als motto krijgt 'Zeeland Vitaal'. De eerstvolgende drie jaar zullen de onderzoeken vooral binnen dat thema gehouden worden. Dè Rekenka mer Zeeland is een onafhankelijk instituut, onder voorzit terschap van de president van het Haags gerechtshof J. Verburg. pagina 14 Wij delen geen zwartepieten uit MIDDELBURG - Ja, het staat wel zo in de algemene plaatselijke verordening dat gehandicaptenvoertuigen winkelcentrum Dauwendaele niet meer in mogen. Maar nee, natuurlijk worden gehandicapten niet geweerd. Zo moet het verbod niet worden uitgelegd, benadrukt R. Kwekkeboom van de gemeente Middelburg. „Het win kelcentrum is juist rolstoelvriendelijk gemaakt. Het gaat erom dat fietsen en bromfietsen niet meer binnen mogen. En dat winkelwagens en gehandicaptenvoertuigen netjes worden weggezet." Dat ze dus niet in de weg staan en geen vluchtwegen blokkeren, legt Kwekkeboom uit. „Want deze maatregel nemen we in het algemeen belang van de veiligheid voor iedereen in het winkelcentrum. D.J. den Toonder van kapsalon Duck blijft het vreemd vinden dat gehandicaptenvoertuigen zijn opgenomen in het verbod. Hij krijgt nogal wat gehandicapte klanten in zijn salon. „En die zetten hun rolstoel of elektrische rol wagen keurig weg. Wij zitten in de hoek van het winkel centrum, vlak bij een nooddeur. Als iemand daar iets voor zet, zeg ik er meteen wat van." Het is ook niet zo dat de politie straks meteen de eerste de beste keer dat ie mand een wagen verkeerd wegzet, een boete uitdeelt, zegt Kwekkeboom. KOUDEKERKE - De rondweg Koudekerke is dinsdag van 8.30 tot 16.00 uur in beide richtingen gedeeltelijk af gesloten. Het gaat om het stuk tussen de rotonde bij de Vlissingse wijk Lammerenburg en de rotonde bij de Mid delburgsestraat bij Koudekerke. In opdracht van de pro vincie wordt dan een vangrail geplaatst bij de rotonde aan de Middelburgsestraat. Het verkeer wordt in beide richtingen omgeleid via de route Lammerenburgweg, Vlis- singsestraat, Beatrixlaan en de Middelburgsestraat. door Jan van Ommen DEN HAAG - De Raad van Sta te zette gisteren tal van vraagte kens bij de inspraakprocedure rond het bestemmingsplan voor het nieuwe tracégedeelte van de N57 tussen Veere en Middel- burg. De nieuwe rijksweg moet aan sluiten op de nieuwe, al goedge keurde rondweg rond Middel burg. Volgens de provincie Zee land, de gemeente Veere en Rijkswaterstaat is de huidige N57 te onveilig en moet de nieu we, rechtere weg met meer onge lijkvloerse kruisingen het aan tal ongelukken sterk terugdrin gen. Het hoogste bestuursrechts college behandelde gisteren de bezwaren van Platform N57, GroenLinks Veere en Molen De Hoop uit Serooskerke tegen het tracéplan. Zelfs de woordvoer der van de provincie en de landsadvocaat - de woordvoer der voor Rijkswaterstaat - moes ten tijclens.de zitting erkennen dat de planprocedure niet be paald de schoonheidsprijs ver dient. De afgelopen weken stuurde de landsadvocaat nog allerlei rap porten en onderzoeksverslagen naar de Raad van State die moe ten aantonen dat het gekozen tracé geen bedreiging vormt voor de natuur, de geluidsover last en de luchtkwaliteit. Staats raad M. Simons uitte evenwel kritiek op de (te) laat ingezon denrapporten. Zo bestaat er gro te twijfel of de gemeenteraad van Veere en Platform N57 wel op tijd een onderzoek over de toename van de verkeersintensi teit heeft ingezien. Gemeenteraadslid J. Jobse ont kende dat hij het cruciale rap port heeft gezien voordat de ge meenteraad het bestemmings plan had vastgesteld. Een woordvoerster van de gemeente Veere belde tijdens de zitting met de wethouder en die zei dat het rapport wel voor de vaststel lingsvergadering aan de raad be kend was gemaakt. Staatsraad D. Slump stelde vast dat de wet houder en het raadslid niet op één lijn zitten. Staatsraad M. Simons-Vinckx stelde kritische vragen waar in veel gevallen geen bevredigend antwoord op kwam. Zo lijkt er iets mis te zijn met het luchtkwa- liteitsonderzoek. De landsadvo caat beweerde dat de luchtkwa liteit door allerlei maatregelen alleen maar beter wordt en dat het gevaarlijke fijn stof in 2020 ruim onder de strenge normen blijft. De staatsraad gaf even wel aan dat er voor het cruciale jaar 2010, als de weg in gebruik moet worden genomen, geen deugdelijk luchtkwaliteitscij- fers voorhanden zijn. Ook zette de staatsraad vraagte kens bij het feit dat de provincie geen onderzoek heeft gedaan1 naar de negatieve effecten van de aanleg van de weg voor het beschermde natuurgebied van de Manteling. Tot slot behandelde het rechts college de bezwaren van uitba ter J. Vergroesen van Molen De Hoop. Die heeft bezwaren tegen de aanleg van een vier meter ho ge geluidswal langs de weg. De wal die onder meer de begraaf plaats van Serooskerke moet be schermen wordt ruim vier meter hoog. Dat gaat volgens Vergroe sen ten koste van de windvang van de molen, waardoor de mo len, die veel meel produceert, minder efficiënt zou gaan draaien. De Raad van State gaat de komende weken onderzoeken of het plan al dan niet door de beugel kan. Uitspraak over enkele weken. De Terneuzense dokter maak te zich deze week erg druk over een parkeerprobleem voor zijn praktijk. „Man, ik zit hier gewoon weer van op winding te trillen", zei hij via de telefoon. Waarop de ver slaggever de huisarts met een zin om de oren sloeg, clie hem meer dan bekend in de oren klojik. „Dokter, ik kom zo wel eens even bij u kijken. wNadia Berkelder [üDELBURG - Met nog geen fee weken te gaan voor het bur- iradvies over het theater, blijft onduidelijkheid bestaan ter de financiële gevolgen van ivijf verschillende opties. en theater bouwen aan de sidsingel is met 39 miljoen eu- i in totaal de duurste optie, ijkt uit een berekening van t Middelburgs college van B ft'. Een theater op de plaats 0 de huidige schouwburg aan tMolenwater of in de Mortie- kost bijna 29 miljoen. Aan 1 theater op de locatie Minia- jjr Walcheren is de gemeente gr pa 28 miljoen euro kwijt. Het rbouwen van de huidige houwburg kost bijna vijftien jijoen. Voor het theater is nog budget van 21 miljoen be- ibaar. Uit de berekeningen tï dat een theater in alle va- jten voor ongeveer dat be rg gebouwd kan worden. Het |e verschil zit in de oplossin- jvoor het parkeren. it het eerst staan alle cijfers rijtje, maar veel is nog on- - Claims van de aanne- [s) van een bedrag tot maxi- lal acht miljoen euro kunnen kosten doen oplopen als er it doorgebouwd wordt aan de ddsingel. Ook als daar wel ordt doorgebouwd dreigt een van twee miljoen. De ge- ente zal die claims juridisch Dvechten, zegt het college, iar het risico dat ze moeten orden uitgekeerd blijft, j de berekeningen is men er de varianten Molenwater en niatuur van uitgegaan dat be skers van het theater hun au- 's op straat zetten. Een half verdiepte parkeergarage kost al gauw drie miljoen euro extra. Een parkeerkelder die compleet onder de grond ligt, is nog duur der. Er is geen tijd geweest om te onderzoeken hoe een theater op Miniatuur of in de Mortiere eruit zou kunnen zien. Ook is niet duidelijk of er nog extra geld uitgegeven moet worden aan bodemsanering of planscha declaims van omwonenden. Vandaag presenteert de commis sie Te Veldhuis, die het burger advies voorbereidt, de informa tie die inwoners van Middel burg krijgen om een keuze te kunnen maken. Toch heeft het college ervoor gekozen om met eigen cijfers te komen. „We heb ben een eerdere versie beschik baar gesteld aan de commissie", zegt wethouder A. de Vries (Pv dA). „Deze nieuwe gegevens zijn berekend met informatie van het rapport over de parkeer garage en de informatie van de projectontwikkelaars." De nieu we informatie is vooral bedoeld om de raad te informeren, zegt zijn collega H. Kool-Blokland (CDA). Uit het stuk van het col lege blijkt dat als er een thpater op Miniatuur Walcheren komt, er op de kop van de kavel langs de Zuidsingel woningen worden gebouwd. Als èr geen theater komt, is het de bedoeling om het plan Erskine, het wooncomplex tussen het Molenwater en de Zuidsingel, uit de breiden. Als de schouwburg wordt gesloopt en daar geen nieuw theater te rugkomt, worden daar dertig ap- partementen gebouwd. OES - Een 51-jarige Goese- lar is gistermiddag beroofd zijn tas toen hij over de Btsingel in zijn woonplaats Iste. las werd op hardhandige wij- -.uit zijn handen getrokken Hir een bromfietser die hem in- Hpltie. In de tas zat een digitale Hpnera. De camera heeft een Hllarde van honderden euro's. In de Nassaulaan werd gistermiddag het laatste bouwbord onthuld. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Drie keer champagne, drie bouwborden en drie reeksen toespra ken. Gisteren begon woningcorporatie Woongoed aan drie nieuwe bouwprojec ten in de stad. Het eerste glas werd om elf uur 's och tends geheven in de Vlissingsestraat, waar - tijdelijk - 62 studentenkamers ko men. Als er in de rest van de stad vol doende kamers zijn, worden ze omge bouwd tot appartementen. Drie uur later was het feest in de Koe poortstraat. Het monumentale Graaf Mauritshuis wordt verbouwd. Dat was tot voor kort in gebruik bij Emergis. De mensen van Emergis zijn verhuisd naar het Hof Sint Pieter. Het Mauritshuis wordt nu gerenoveerd voor mensen met een verstandelijke beperking die onder begeleiding wonen bij stichting Het Gors. In de Nassaulaan werd om vier uur 's middags het laatste bouwbord onthuld. Daar gaan een flat en een oude school te gen de vlakte om plaats te maken voor foto Ruben Oreel een nieuw zorgcomplex met welzijnscen- trum en kinderopvang. „Gelukkig kunnen we laten zien dat we productie maken", zie directeur E. de Ceuster van Woongoed na het eerste glas champagne. De komende jaren bouwt de woningcorporatie achthonderd wonin gen in Middelburg. Een groot deel daar van zijn huurwoningen. (Advertentie) door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - Oud tegen nieuw en oppositie tegen coa litie. Zo kon het Veerse lijsttrekkersdebat dat gister avond in Oostkapelle werd gehouden, getypeerd worden. De nieuwkomers met hun frisse blik en populistische opmerkingen namen het op tegen de 'oude garde' die zich een stuk voorzichtiger uitdrukt, maar ook meer in zicht heeft in de achtergron den. Het was vooral de oppositie partij SGP/ChristenUnie met nieuwkomer R. de Visser als lijsttrekker, die van leer trok tegen de twee wethouders (CDA en PvdA/GroenLinks) en de fractievoorzitter van de WD. „De communicatie met de burger was de afgelopen periode slecht", vond De Vis ser. „Kijk maar naar de reac ties op de stoelen in het stad huis en het parkeerbeleid. Er is niet geluisterd naar de men sen. We sturen onze gasten weg door het parkeerbeleid. En in Zoutelande zijn de in woners van mening dat de plannen voor het dorp toch wel worden doorgedrukt." Nee, zo zit dat niet in elkaar, zeiden de wethouders J. Bostelaar (PvdA/Groen Links) en W. van Tatenhove (CDA). „De toerist vindt het hele maal niet erg om te moeten be talen voor een parkeerplaats dicht bij voorzieningen. Maar wat de toerist wel verwacht, is duidelijkheid over waar ge parkeerd kan worden en over dat ze anders een boete kun nen krijgen. En het parkeer- plan voor Zoutelande, is niet doorgegaan. Juist omdat er naar de inwoners is geluis terd." De SGP/ChristenUnie en de partij Dorpsbelangen en Toe risme Veere vinden dat de ge meente de komende jaren kan sen moet scheppen voor on dernemers door flexibeler om te springen met regelgeving en door meer daadkracht te tonen. Maar volgens de wet houders heeft de gemeente de afgelopen periode meer daad kracht getoond dan ooit. „De ze gemeente heeft als een van de eerste gemeenten gezegd dat een minicamping het hele jaar door vijftien standplaat sen mag hebben. We liepen daarmee voor op de wet en staken er onze nek mee uit", zei Van Tatenhove. „En vergeet ook niet", vulde Bostelaar aan, „dat we geko men zijn vanuit een regeling dat een minicamping niet meer dan vijf standplaatsen mocht hebben. Vanuit dat oogpunt, zijn we al heel ver gekomen." Volgens De Visser zit het toch anders in elkaar: „De ene zegt hier dat we voorzichtig moeten zijn met het versoepe len van regels en de ander zegt dat we nuances moeten aanbrengen. Dat is precies wat er de laatste periode in Veere mis ging." Gezondheid Leefstijl Communicatie Transport Bouw Living. Improved daily.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13