>zc Mijn vrijheid wordt me afgepakt oorkeur voor Kloveniersdoelen Recente verhuizing ost kiezer stem Biggekerkse jeugd bouwt zelf skatebaan Middelburg weert tweewielers uit winkelcentrum Ferzet tegen gratis bussen STEKETEE ©RVKKERY Goese voetgangster aangereden Muziek in zorgcentra succes Diefstal broek en shirt Automobiliste rijdt bosjes in zeeuwse almanak Onderzoek naar huisvesting universitaire muziekopleiding Middelburg Brand in woning Oostkapelle traniïcafë. Cupido menu 28,50 btefano s Kdactie: 0113-315649 ■ww.pzc.nl Lil:redactie@ pzc.nl =ostbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: ird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Uws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. londerdag 23 februari 2006 editie Walcheren fenrMaurits Sep IUDDELBURG - Behalve de laitenplaats Toorenvliedt zijn w ook de Kloveniersdoelen in jeld voor het toekomstige con- iatorium in Middelburg. Een laderzoek moet uitwijzen welk gnd het meest geschikt is voor zogenoemde Graduate School of Music. litiatiefnemer A. Clement van muziekopleiding spreekt een lidelijke voorkeur uit voor de oveniersdoelen. Dat gebouw [volgens hem beter geschikt, lat het al een grote zaal 'geft. In Toorenvliedt moet een dragende muur worden gesloopt om een grote zaal te kunnen ma ken en dat stuit op onoverkome lijke bezwaren omdat de buiten plaats een monument is, stelt Clement. Een grote zaal is voor de school wel een voorwaarde. De oplei ding wordt een combinatie van een conservatorium, waar mu ziek beoefend wordt, en een uni versitaire studie muziekweten schap. „Als je iets doet met mu ziek en culturele evenementen, dan moet je een podium heb ben", vindt Clement. Van de Kloveniersdoelen kunnen in zijn visie behalve de Graduate School of Music ook de Roose velt Academy en de Muziek school gebruik maken. Wethouder H. Kool-Blokland van Middelburg bevestigt dat de Kloveniersdoelen als mogelijke locatie worden onderzocht, maar benadrukt dat voor de ge meente nog steeds Toorenvliedt de belangrijkste optie is. „Daar richten we ons primair op." Middelburg heeft de buiten plaats vorig jaar gekocht van Staatsbosbeheer, juist om het pand te kunnen verhuren aan de muziekopleiding. Het was Cle ment die de gemeente op deze mogelijkheid wees. Dat deed hij naar eigen zeggen omdat de ge meente bezig was met een ande re invulling van de Kloveniers doelen. Ruimte Toorenvliedt heeft nog steeds veel voordelen, zegt Clement. Het pand heeft veel ruimte, uit straling en omdat er geen men sen in de buurt wonen, is er geen sprake van geluidsover last. Volgens Kool-Blokland be schikt het gebouw bovendien over veel kleine ruimtes, die ge schikt zijn voor muziekonder wijs. En die ontbreken dan weer in de Kloveniersdoelen. Kool-Blokland: „Het onderzoek moet gewoon uitwijzen welk ge bouw het best geschikt is voor de Graduate School of Music. Welk pand het ook wordt, de op zet blijft hetzelfde. Wij zijn als gemeente eigenaar en wij verhu ren het aan de school." Clement wil rond de zomerva kantie weten welk gebouw ge huurd kan worden. De Gradua te School of Music moet in sep tember 2007 beginnen en hij heeft een jaar voorbereiding no- dig. Kool-Blokland wijst er overi gens op dat er nog twee gegadig den zijn voor de Kloveniersdoe len. Wie dat zijn, wil zij niet zeg gen. Mocht de muziekopleiding toch naar de Kloveniersdoelen gaan, dan wordt een andere ge bruiker, of koper, gezocht voor Toorenvliedt. Daar zijn volgens de wethouder zeker belangstel lenden voor te vinden. De Kloveniersdoelen wordt niet verkocht. De gemeente wil dat pand in eigendom houden. faorWendy van den Hurk fLlSSINGEN - Na 23 januari Kg verhuisd naar een andere ge- neeiite? Dan mag je 7 maart dus liet stemmen voor een nieuw ge meentebestuur. jezou haast veronderstellen dat indit digitale tijdperk gegevens Sneller gewijzigd zijn. Dat ze in Den Haag niet al 43 dagen vQor ie verkiezingen hoeven te weten snein een gemeente wonen. Was dat maar waar, verzucht de sideling publiekszaken in Vlis- singen. Zij krijgt vaker teleurge stelde nieuwe Vlissingers aan de lijn. „Het is altijd al zo geweest. Willen we het systeem toeganke- iken, dan moet de hele kieswet op de schop", verduide lijkt manager J. Groen. Het is niet de gemeente die zo'n lange voorbereidingstijd nodig heeft, maar het Centraal Stembureau in Den Haag. „Die zitten met be roepstermijnen. De partijen moeten worden geregistreerd. Alles moet worden gecheckt en dat neemt dagen in beslag. Ze hebben 23 januari als peildatum geprikt. Op hoge poten naar het stadhuis stappen en een nieuwe kiespas eisen, heeft weinig zin; die mo gen ze niet geven. „Dat is fraude gevoelig", zegt Groen. „Als je bent verhuisd van-Middelburg naar Vlissingen zou je eerst in Middelburg kunnen stemmen en vervolgens in Vlissingen kunnen doen of je je kiespas kwijt bent en weer je stem uitbrengen." HOES - Gratis stadsvervoer in ies stuit op grote weerstand [jCDA en VVD. Beide partijen aden de kosten veel te hoog. dA, D66, GroenLinks en !P/ChristenUnie - in de huidi- gemeenteraad een meerder- d-willen in elk geval een ex- riment met gratis stadsver- )A-lijsttrekker R. Dieleman het niet duidelijker zeggen. „Om gratis stadsvervoer te orga niseren, is eenmalig 400.000 eu ro nodig en 200.000 euro op jaar basis", stelt hij. „Dat is het CDA te gortig." WD'er S. Heijning is niet zo uit gesproken, maar zijn standpunt over gratis stadsvervoer ver schilt in niets met dat van het CDA. Bij het NS-station in Arnemuiden werd gisteren het aantal reizigers die de trein in- en uitstapte geteld. foto Lex de Meester (Advertentie) DE MOOISTE VOORJAARSMODE TIJDENS ONZE FEESTELIJKE HEROPENING VRIJDAG 24 FEB. 14.00 UUR -T en geniet in onze vernieuwde -3ok U bent van harte welkom. 5 Zelke 48 Vlissingen door Elian van't Westeinde ARNEMUIDEN - De gemeente Middelburg is teleurgesteld in de Tweede Kamerleden van het CDA en de PvdA. Die willen dat de stations van Kapelle en Krab- bendijke openblijven, maar te gen de sluiting van Arnemuiden hebben ze geen bezwaar. Dat on derscheid mogen ze niet maken, schrijft de gemeente in een brief aan de Kamerleden. Burgemeester en wethouders van Middelburg twijfelen aan de juistheid van de cijfers die de NS hanteren. „Wij horen dat de trein 's morgens vol zit", zegt burgemeester K. Schouwenaar, „dan willen we nu wel eens tel len hoeveel mensen er in en uit die trein stappen op Arnemui den. Wij hebben daarom de wijk- beheergroep Arnemuiden ge vraagd een telling te doen. Een hele week lang. Ik heb het idee- dat je dan anders uitkomt." Hoe de NS aan het aantal van 328 reizigers op Arnemuiden ko men, weet hij niet. Het verschil met de andere twee stations, pakweg 150 mensen, vindt de ge meente ook te klein om een on derscheid te maken. Gisteren namen Arnemuidena- ren samen met Middelburg Transparant het voortouw. Zij begonnen om zes uur 's och tends in de snijdende kou met turven. Elk uur staan zij op de perrons bij het NS-station en tellen ie dereen die de trein in- en uit stapt. „Wij kregen signalen van mensen uit het dorp dat de tel ling van de NS aan de lage kant is", zegt fractievoorzitter W. Ste- ketee. „We willen een serieuze telling doen. Daarom blijven we tot middernacht, als de laatste trein weg is. In plaats van een kraampje op de markt, doen wij dit met onze partij." Scholieren Wie er ook telt, het moet in elk geval niet volgende week gebeu ren. Dan is het voorjaarsvakan tie en veel scholieren uit Arne muiden reizen elke dag met de trein, zo blijkt uit een dagje pos ten. „Als het station dichtgaat, moeten we eerst tien minuten fietsen naar het station in Mid delburg en dan met de trein. Het is te hopen dat dat niet nodig is", zeggen L. Meulmeester en K. de Nooijer. Ook E. Meerman gebruikt vaak de trein. Soms met een hele groep vrienden. Niet alleen naai school, maar ook om uit te gaan. „Dan gaan we naar Middelburg of Goes. Nu ga ik naar een vrien din van me in Souburg. Ik zou willen dat het station blijft." Sommige nieuwkomers in Arne muiden hebben het station mee laten tellen in hun overweging in het dorp te gaan wonen. J. Borsboom en J. Meerman wonen er nu een jaar. „Het lijkt alsof je vrijheid wordt afgepakt. Mijn man draait ploegendiensten, dus ik heb niet altijd de auto." H. Govaerts, eigenaresse van Ca fé 't Boven, vangt de tellers op met een kop warme koffie. Op haar oude tap staat Café Spoor- zicht, de oude naam van de brui ne kroeg. Die ligt op honderd meter van het station, vandaar de naam. Govaerts: „Ik word er niet vrolijk van. Dit dorp breidt zich steeds meer uit. Er zijn veel evenementen 's zomers. We heb ben twee campings in de buurt. Het is leuk. Dat komt ook door de trein. Er komen veel mensen hier die met fiets en al op de trein stappen. Het is eeuwig zon de. Straks zijn we van de buiten wereld afgesloten." Ze denkt dat de telling van de NS niet klopt. Daarom hoeft de actie van Middelburg Transpa rant niet bij één dag te blijven. Zeven dagen tellen levert vol gens haar meer op dan een ge middelde van 328 reizigers per dag. „Ik ga altijd met de trein, dat vind ik ontspannend. Maar nu kost het inspanning: om het station te houden bedoel ik." (Advertentie) ;navond vanaf 17.30 uur kasseriemenu -tfilo-loempiaaijes en silbot of Italiaanse groenten 3chocolade verrassing --.50 of€10,00 (vegetarisch) serveren: 0118 - 886 866 50-20.30 uur opmuziekquiz Beatles tentoonstelling ih, 15 onvoltooiden in foto 'oeland Fossen [Markt 511 Middelburg P0118 886 886 door Selma Osman BIGGEKERKE - Wat doe je als je graag wil skaten, maar de ge meente geeft geen geld voor een skatebaan? Dan bouw je er toch gewoon zelf één. Met wat hout en spijkers knut selden Rocco van Zweeden (11) en zijn buurjongen Wim Schei- jenberg uit Biggekerke een 'quarterpipe' in elkaar. Daar roetsjen ze nu met hun klasgeno ten op skateboards, skeelers en crossfietsen van af. Een half pipe, dat willen de jon gens uit het dorp. Ze gaan nu vaak naar Koudekerke, want dat dorp heeft er één. Maar dan moet er een van de ouders rijden om de kinderen te halen en brengen. Een jaar gele den haalde Rocco handtekenin gen op om in Biggekerke een ei- gen skatebaan te krijgen. Die werden via de jongerenbus bij de gemeente bezorgd. Al snel kwam het bericht dat er geen budget was voor een skatevoor- ziening in het dorp. Nu het voorjaar weer aan breekt, begint het skatersbloed bij de Biggekerkse jeugd weer te stromen. Rocco's overbuurjon gen Maas is een nieuwe handte keningenactie gestart. Rocco en Wim wachtten het resultaat daarvan niet af. Ze maakten twee weken geleden zelf een baan en reden hem naar het schoolplein van De Schute. De skatepret werd eind vorige week wreed verstoord toen bleek dat onbekenden de quar terpipe hadden gesloopt. De mooie ronding is nu weg en de baan is ook niet zo stevig meer. De jongens blijven hopen op een halfpipe van de gemeente. „Als die er niet komt, gaan we protes teren." GOES - Een 75-jarige vrouw uit Goes is gistermiddag rond half vijf op een parkeerplaats aan de Van Doorne straat in haar woonplaats aangereden. Een 21-jarige vrouw uit Vlissingen reed op haar motor over de parkeerplaats en en nam een bocht. Direct na de bocht stak de 75-jarige vrouw met haar winkelwagentje over. De motorrijdster wilde remmen maar trapte op het gaspe daal in plaats van op de rem. Zij kon niet vooi'komen dat ze tegen de winkelwagen aanreed. De bejaarde vrouw kwam ten val en raakte met haar hoofd het wegdek. Ze is met de ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. TERNEUZEN - De klassieke concerten voor bewoners van verzorgingshuis Ter Schorre in Terneuzen en de zorg centra De Molenhof in Zaamslag en De Vurssche in Axel waren een gr.oot succes. De voorstellingen trokken dinsdag en gisteren bij elkaar bijna honderdvijftig bezoekers. „Een teken dat wij hiermee in een grote behoefte voor zien. Onze bewoners zijn vaak niet meer in staat een con cert te bezoeken. Vandaar dat wij de artiesten zelf in huis hebben gehaald", zegt facilitair coördinator W. Scheele van de Molenhof. De optredens werden verzorgd door Duo Licarbe, be staand uit sopraan Lisette Emmink en harpiste Carla s Bos. Ter Schorre, De Molenhof en De Vurssche zijn onder deel van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). In de loop van het jaar volgen nog ruim twintig' concerten over de diverse lokaties van de ZVRZ. De concertserie is samengesteld in nauwe samenwerking met de Stichting Muziek in Huis die sinds november 1997 professionele mu- ziekensembles en solisten op de podia van zorginstellin gen brengt. GOES - Een vijftienjarig Middelburgs meisje is gistermid- dagmiddag in een winkel aan de Klokstraat in Goes aan gehouden. Het meisje had een spijkerbroek en een shirt gestolen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Winkelcen trum Dauwendaele in Middel burg wordt verboden terrein voor fietsen en brommers. Zo wel het berijden als het aan de hand meenemen en het parke ren van de tweewielers is voor taan strafbaar. Rijwielen moe ten buiten worden gestald bij speciale beugels. De gemeente wijst het winkel centrum officieel aan als gebied waar tweewielers niet meer wel kom zijn. Ook winkelwagentjes en gehandicaptenvoertuigen mo gen niet voor de winkels gepar keerd worden. Het verbod wordt opgenomen in de algeme ne plaatselijke verordening, zo dat mensen die het verbod nege ren, ook een boete kunnen krij gen van de politie. Het gebruik van fietsen en brom mers zorgt voor veel overlast en voor gevaarlijke situaties in het winkelcentrum Dauwendaele. Winkelend pubhek heeft er last van. Voor de winkels is het soms erg rommelig. En bovendien is het gevaarlijk, want geparkeer de tweewielers blokkeren vluchtwegen. De winkeliersvereniging en de wijktafel Dauwendaele vragen al jaren om maatregelen. Dat er nu een officieel verbod wordt af gekondigd, stemt T. van Genug- ten van de gelijknamige foto zaak dan ook meer dan tevre den. „Het is gewoon noodzake lijk. Het is hier soms net een fietspad." Tegelijk met het verbod zorgt de gemeente voor meer fietsbeu- gels buiten het winkelcentrum, zodat mensen hun rijwiel met een ketting kunnen vastleggen. Het risico van diefstal was voor velen reden om fiets of brommer mee naar binnen te nemen. Van Genugten vindt het goed dat er buiten alternatieve stallin gen komen, maar benadrukt des ondanks het belang van contro les en bekeuringen door de poli tie. „Mensen moeten opgevoed worden." De winkelier merkt dat het moeilijk is om aan mensen uit te leggen waarom ze hun fiets of brommer buiten moeten laten staan. Toch is de maatregel in ie ders belang, vindt hij. Van Ge nugten verwacht wel van de ge meente dat die buiten nog meer mogelijkheden biedt voor veili ge stallingen, liefst overdekt. GOES - Een Middelburgse 41-ja- rige automobiliste is gistermid dag rond half vijf bij Goes van de A58 gereden. De vrouw kwam met haar auto in de bossa- ges, die langs de rijksweg staan, terecht. De ambulance is op de plaats van het ongeluk geweest, maar beide inzittenden hadden geen letsel opgelopen. Jongeren uit Biggekerke bij hun zelfgemaakte skatebaan. foto Ruben Oreel De chef van de sportredactie van dit veelgelezen dagblad geldt als een autoriteit op zijn gebied. Aan zijn oordeel ivordt dan ook veel waarde toegekend. Regelmatig infor meren met minder kennis en inzicht in de sport bedeelde collega's naar zijn prognoses. Of het nu om voetbal gaat of om wielrennen, hij zit er vrij wel nooit naast. Deze weken bleek dat hij min der deskundig is in hardrij den op de schaats. Zo schatte hij tot op de laatste paar rit ten de medaillekansen van Marianne Timmer op de 1000 meter laag in en achtte hij Er- ben Wennemars een serieus te nemen kandidaat voor het goud op de 1500 meter. Mis dus. Hoe heet dat ook al weer in sporttermen? O ja: door het ijs gezakt. OOSTKAPELLE - In een woning aan de Oostkapelseweg in Oostkapelle is gistermiddag rond kwart over vier brand uitgebroken. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht worden in de hout kachel. De bewoners konden tijdig het pand verlaten. l Ontvangst met een heerlijk glaasje rosé bubbels t, Lekkere aangemaakte Zeeuwse garnalen Een kopje heerlijke wildbouillon I Tongrolletjes gevuld met zalm en enkele scampi's of Varkenshaas-medaillons met champignonroomsaus Verrassingsdessert voor 2 personen i Koffie of thee met een torentje gevuld met zoetigheden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9