Bestuur havenschap gepikeerd ra li ra nu) PZC Arts of verpleegkundige? Binnen handbereik Twist bouwgrond® in Sint-Jansteen Medisch centrum en sporters hekelen parkeerbeleid Vertegenwoordigers gemeenten niet gekend in uitkomst onderzoek fusie INFORMATIEBLAD VOOR ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.com donderdag 23 februari 2006 zjlffl Het vervolg van de familie berichten van pagina 10 gemeente had de aankoop 5 ontwikkeling volgens Dob'* 50| laer beter in eigen hand kunrg f houden. G. Naessens (G^ jjg Hulst) liet zich tijdens die veij dering uit in woorden van 4 500 zelfde strekking. De gemeenlj U raad stemde twee weken late «dl overigens wel unaniem in aj het voorbereidingsbesluit o?y' mee te werken aan de won| (D, bouw. Het collegevoorstel y zonder discussie bij hamei^ door de raad. De familie Van den Bramfe tv heeft inmiddels een advocaatg. a geschakeld. Die heeft de zaabj y een civiele procedure bij rechtbank in Middelburg ag ,al' hangig gemaakt. Wethouder^ ge Pauwels (Ruimtelijke Ordening, en een ambtenaar van de a|. iats ling Ruimtelijke Ordening y de gemeente worden daar onds itb meer voor opgeroepen en nu* Jl3( ten komen verklaren over detct- ,tt( standkoming van het gemeen ff lijk besluit. Kalm Pauwels reageert enigszins laa- one niek .op de zaak. „Wij words ars bij de gemeente vaak geconfc rav teerd met schadeclaims van me- teei sen die zich bedrogen voela m Voorlopig blijf ik er nogal kak a 0 onder." ,k Volgens de wethouder is de fan;. e g lie Van den Branden voor dew nis koop van het perceel nooit h 1531 hem langs geweest om de le lijkheid van woningbouw te'tf Dl'l spreken. De informatie die air;- fet tenaren hebben gegeven, t aat: volgens hem gebaseerd op bs Q d geldende bestemmingspla aan „Het is niet eens zeker of meer dan twee woningen bouwd worden, aldus Pauwé j'di „We hebben alleen nog ma nete: een voorbereidingsbesluit ges ^a; men en dat betekent dat 7 gaan onderzoeken welke te- reuz mogelijkheden er zijn. En lun nog is het maar de vraag oft (rót' grond meer waard zou zijn e <en. weest, als je kijkt naar alles fch< derzoeken die je moet doen vo: Eeer je kunt gaan bouwen.J0te De familie Van den BraiÉ jen heeft volgens W. van den Bral jst: den afgesproken geen enkelen lating te doen over de kwestie. togi Verdrietig om haar heengaan, maar met een bevrijdend gevoel dat haar leven nu voorbij is, stellen wij u ervan in kennis dat op 107-jarige leeftijd is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgroot moeder Bertha Maria Lampo weduwe van Petrus Johannes Aers Sluis, t Oostburg, 5 augustus 1898 21 februari 2006 Oostburg: M.S. Schot-Aers P. Schot t Oostburg: Ch.E. Aers M.L. Aers-Boeijan Kleinkinderen en achterkleinkinderen Oostburg, "De Burght" Correspondentieadres: Molenberg 4 4501 JK Oostburg Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuari um van het Antonius ziekenhuis te Oostburg. Gele genheid tot afscheid nemen op zondag 26 februari vanaf 15.00 uur. Dankbetuiging Dankbetuiging Voor de blijken van medeleven tijdens de ziekte en de be wijzen van deelneming zowel in woord en geschrift, die wij in zo grote mate mochten ontvangen, alsmede uw aan wezigheid bij de begrafenis van onze geliefde broer, zwa ger, oom en oudoom Lourus Minderhoud willen wij u allen hartelijk danken. Het deed ons goed dat zovelen ons steunden bij dit verlies. Onze dank gaat ook uit naar de doktoren van "de Vlied berg" voor de behandeling, de geestelijk verzorger en het verzorgend personeel van Appartement 4. Verder danken wij ook Ds. F. van Slooten voor de troost rijke en bemoedigende woorden tijdens de afscheids- dienst gesproken en de begrafenisonderneming Jobse voor de nette bezorging. Uit aller naam, J. Minderhoud Westkapelle, februari 2006 door Ben Jansen TERNEUZEN - De vertegen woordigers van de gemeenten Terneuzen, Vlissingen en Borse- le in het algemeen bestuur van havenschap Zeeland Seaports voelen zich gepasseerd. Aanlei ding: de bekendmaking vorige week dat een fusie of een offici eel samenwerkingsverband tus sen Zeeland Seaports en het ha venbedrijf van Gent voorshands niet mogelijk is. De wethouders J. van Schaik (Terneuzen), E. Walrave-Troost (Vlissingen) en F. Tollenaar (Borsele) vonden dat ze daar vooraf in gekend hadden moe ten worden. Van Schaik had zich erover ver baasd dat Zeeland Seaports zon der het algemeen bestuur te in formeren de opvatting naar bui ten heeft gebracht dat een fusie of de oprichting van een geza menlijke dochteronderneming met Gent niet mogelijk is. „Ik had er wel iets over willen vin den", zei hij. „Temeer omdat wij in de kanaalzone voor de ont wikkeling van economie en, werkgelegenheid nadrukkelijk in zuidelijke richting kijken." Van Schaik meende dat het alge meen bestuur een figurantenrol heeft gekregen doordat de leden ervan niet op de hoogte zijn ge steld van de conclusies uit het onderzoek naar samenwerkings mogelijkheden tussen Zeeland. „En dan heb ik het alleen nog maar over de procedure en niet eens over de inhoud van dat on derzoek. Ik weet zeker dat de ge meenteraad van Terneuzen daar ook nog wel een opvatting over heeft." Verrast Die is ook welkom, verzekei'de havenschapvoorzitter M. Ie Roy. Ze vertelde zelf ook verrast te zijn geweest door de gezwind heid waarmee universiteiten van Rotterdam en Gent hun on derzoek naar de mogelijkheden van havensamenwerking in het gebied van het kanaal Gent-Ter- neuzen hebben afgerond. „Snel- heidshalve hebben we er alleen door Harold de Puysseleijr SINT-JANSTEEN - De voorma lige eigenaren van het pand Brouwerijstraat 64 in Sint-Jan steen overwegen schadevergoe ding te eisen van de gemeente Hulst. De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd zal gehouden worden op maandag 27 februari om 14.00 uur in "De Burght", Ledelplein 18 te Oostburg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats aldaar. Het Nederlandse Rode Kruis Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in "De Burght". Samenkomst om 13.50 uur in "De Burght". Word vrijwilliger! Uw hulp is onmisbaar. Door uw inzet kunnen ruim 6.000 mensen met vakantie. Bel voor meer informatie: 070 44 55 888. Onze dank gaat uit naar het personeel van "De Burghtdr. P. de Bruijckere en mw. M. Peterzen voor de goede en liefdevolle zorgen aan haar bewezen. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. in het dagelijks bestuur over ge sproken." Le Roy zei dat ze er van uit was gegaan dat de be stuurlijke opzet van het ha venschap informatie-uitwisse ling tussen leden van het dage lijks en het algemeen bestuur waarborgt. In het dagelijks be stuur zitten naast Le Roy im mers de wethouders A. van Waes (Terneuzen), P. van der Maden (Vlissingen) en A. van Opdorp (Borsele). Le Roy veron derstelde dat die hun colle ga-wethouders wel op de hoogte hadden gesteld. Fout, oordeelde Walra ve-Troost. „Ik vind dat de infor matievoorziening aan het alge meen bestuur niet afhankelijk mag zijn van de vraag of ik toe vallig een collega-wethouder op de gang tegenkom", bitste ze. Van Schaik en Walrave-Troost wendden zich met hun kritiek nadrukkelijk tot voorzitter Le Roy. Opmerkelijk, want alle drie zijn lid van de PvdA. De an dere db-leden deden er het zwij gen toe. Van Schaik sprak de hoop uit dat het dagelijks bestuur lering trekt uit deze berisping, zodat het algemeen bestuur wel tijdig wordt geïnformeerd wanneer het onderzoek naar de samen werking tussen Zeeland Seaports en Rotterdam klaar is. In dat verband merkte hij nog op de indruk te hebben dat bij de Staten van Zeeland de opvat ting leeft dat daar de toekomst van Zeeland Seaports wordt be paald. Van Schaik: „De gemeen ten Terneuzen, Vlissingen eii Borsele doen aan mee aan het havenschap. Er mogen geen een zijdige besluiten worden geno men die wij als gemeenten door de strot geduwd krijgen." zo simpel kan het zijn 0 giro 999, Den Haag www.vluchteling.org door Raymond de Frel en Euqène Verstraeten De familie Van den Branden voelt zich ernstig benadeeld door de gemeente, omdat die vo rig jaar kort na de verkoop van het woonhuis met bijbehorende grond de weg vrijmaakte voor de bouw van vijfentwintig wo ningen op het terrein. De familie had vooraf herhaalde lijk bij de gemeente geïnfor meerd naar eventuele bouwmo gelijkheden. Ze kreeg toen van ambtenaren te horen, dat die er niet waren.'Alleen op de plaats van de oude schuur op het ruim twee hectare grote terrein zou misschien de bouw van een wo ning toegestaan kunnen wor den. Belangstellende kopers kregen bij navraag hetzelfde te horen: bouwen zou nu en in de nabije toekomst in principe niet aan de orde zijn op het perceel. De Van den Brandens verkoch ten de eigendommen vervolgens aan een projectontwikkelaar. Die kreeg tot hun grote verba zing kort na de aankoop wél me dewerking voor de ontwikke ling van het gebied als woning bouwlocatie. De familie pikt dat niet. Ze is van mening dat de eigendom men voor een aanzienlijk hoger bedrag van de hand hadden kun nen gaan, als vooraf duidelijk was geweest dat de gemeente mee zou werken aan de realisa tie van een nieuw woonwijkje. De gemeenteraad van Hulst nam daar in september vorig jaar een voorbereidingsbesluit over. De fractiewoordvoerders van Algemeen Belang en Groot Hulst spraken er toen in de ver gadering van de adviescommis sie Ruimte wel enig ongenoegen over uit. F. Dobbelaer (Alge meen Belang) noemde het 'jam mer dat de grond meer dan een jaar te koop had gestaan' en dat die uiteindelijk door een project ontwikkelaar werd gekocht. De TERNEUZEN - De huisartsen, fysiothe rapeuten, wijkverpleegkundigen en apo theekmedewerkers van medisch centrum Epicurus aan de Van Steenbergenlaan in Terneuzen zijn de parkeeroverlast voor hun werkplek meer dan beu. Sinds een paar weken wordt bun parking geteis terd door langparkeerders. „Wij zijn het echt spuugzat. Het is hier één grote puinhoop", foetert huisarts H. Zuiderbaan. Hij heeft zijn buik vol van alle langparkeerders, die hun auto's net buiten de vergunningszone in het Terneu- zense centrum planten. Bezoekers van het medisch centrum zijn daarom regel matig genoodzaakt een eind te lopen om de dokter, fysiotherapeut of apotheek te bezoeken. „Na overleg met de gemeente Terneuzen is eergisteren een bordje aan de entree van de parking geplaatst, waarop staat dat alleen bezoekers van Epicurus de par king mogen gebruiken. Maar dat schrikt helemaal niet af. Wij willen een groot bord, waarop staat dat dit een privé-par- king is. Een slagboom met een muntjes systeem is geen optie. Daar moet je bij een medisch centrum toch niet aan den ken?" Fysiotherapeut R. Lammerts en wijkver pleegkundige J. Steijaert van de Stich ting Thuiszorg beamen de woorden van Zuiderbaan. „Het terrein voor vergun- ningparkeerders is gewoon te groot", zegt Lammerts. Steijaert: „Ik ben als wijkverpleegkundige vaak de baan op. Kom je terug, is er geen plaats meer. Daarom zoek ik maar een plekje bij de parkings van bedrijven aan de Willem Alexanderlaan, maar ook daar raakt het steeds voller." Wethouder J. van Schaik is ronduit ver- Bij medisch centrum Epicurus is sprake van parkeeroverlast. baasd over Zuiderbaans grieven. „Ik vind dit niet netjes. Twee weken geleden hebben we in een goed onderhoud afge sproken dat er een bord zou komen. De gemeente zou het bestellen, maar Epicu rus mocht zelf bepalen wat voor bord dat zou zijn. De parking is namelijk puur pri- vé-terrein. Een aantal bewoners (van ap partementen boven Epicurus) heeft een eigen parkeerplaats, de rest is bedoeld voor bezoekers van het medisch centrum. Bovendien hebben we afgesproken dat het na 18.00 uur geen probleem is dat an deren hun auto op het terrein parkeren." Overigens heeft de wethouder overeen stemming bereikt met het nabijgelegen sportcentrum Delta over de parkeerpro blemen. De sportschool gaat in het aan wezige groen zelf een dertigtal parkeer plaatsen aanleggen. „Dat is voldoende om de parkeerbehoefte op te vangen", zegt Van Schaik. In afwachting van de aanleg van de par keerplaatsen is afgesproken dat voor sporters overdag een tijdelijke bezoekers- parkeerregeling wordt getroffen. In de avonduren moeten de sporters hun auto stallen op de vrije parkeerplaatsen in d.e buurt. Woensdagavond ontstond commotie toen parkeerwachters bezoekers van de sport school op de bon slingerden, naar aanlei ding van klachten van omwonenden die hun auto niet meer kwijt konden. Vol- foto Camile Schelstraete gens de sporters was dat tegen de afspra ken in. Zij waren dan ook woedend over de bekeuring van vijftig euro. Volgens Van Schaik stonden de sportschoolbezoe kers wel degelijk verkeerd geparkeerd. „Mogelijk was nog niet iedereen op de hoogte van de afspraken", zegt hij. „Het is raar: sporters gaan zich wel een paar uur in het zweet werken, maar vinden het vervolgens te ver om vijftig meter te lopen. De bewoners uit de wijk Java en de Veste zijn blij dat ze nu eindelijk van die parkeerdruk af zijn." Of de bekeuringen woensdagavond te recht zijn uitgeschreven wordt nog onder zocht. „Ik ga daarover praten met het bu reau parkeerbeheer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40