Meer elan voor Havendagen ruimte Oog voor jeugd en kijk op PZC Terneuzen voert komende periode geen rioolrecht in Nieuwe welkomstborden Graauw onthuld Nieuwe voorzitter wil maritiem karakter benadrukken Politieke agenda Bouwgrond blijft bouwgrond Showbands gaan samenwerken Cel en werkstraf voor vernieling Pvda-fractie Terneuzen wil geen Poolse invasie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; fearten, vrij biljarten, handvaardigheid; jr: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljar ten,dansen met Dirk van de Voorde; 'refpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; ',1.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar- »n, gymnastiek; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 iir.KBO bieden; HEIKANT - Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13,30 uur: Volksdansen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 11.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: •ndge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; jr: Soos met competitie sjoelen, dij spelen en kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor- lenvoor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, Engels; uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljar tte; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; uur: Line dance; ÖeBlauwe Hoeve, 19.00 uur: Koersbal; Palazzolihuis, 14.00 uur: Bijeenkomst |exl kankerpatiënten en hun naasten; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, jr: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 'aur. Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, jr: Bingo; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 jur Biljarten; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 iiur EHBO cursus; TERNEUZEN - De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; Oe Veste, 13.30 uur: Canasta, biljarten, handwerken. jinnr Wout Bareman IjRNEUZEN - De jaarlijkse Havendagen in Terneuzen moe ien een nog nadrukkelijker mari tiem karakter krijgen. Het drie daagse evenement moet boven dien uitwaaieren over het haven gebied en de binnenstad en zich aid louter meer concentreren' rond de voormalige Veerhaven. Toekomstig voorzitter S. Roffel van de Havendagen Terneu- meent dat het evenement jog veel meer potentie heeft, tot nu toe is benut. „We 3octen de functie van de haven ivrder benadrukken en op alle slakken streven naar kwaliteits verbetering. Dat kan niet zo maar een, twee, drie... daar mo gen we best een paar jaar over doen. En we kunnen het boven dien niet alleen; we hebben er de steun van iedereen in de mari tieme wereld voor nodig, vooral ook op sponsorvlak." Roffel draait momenteel al mee in het stichtingsbestuur van de Havendagen, die ooit begonnen als Havenfeesten en eind juni de 26e editie beleven. Tot aan het strijken van de vlag, op de avond van zondag 25 juni, neemt Pierre Eijsackers de hon neurs nog waar als interim-voor zitter Daarna neemt Roffel het van hem over. Maar de 'aanstor mende' voorzitter heeft wel al een duidelijk beeld van de Ha vendagen-van-de-toekomst. Die lanceert hij met volledige in stemming van Eijsackers, die na zijn afscheid overigens nauw verbonden blijft met het evene ment. Roffel: „Ik denk dat we nog heel wat kunnen opsteken van soort gelijke maritieme dagen elders. Ons streven moet wat dat be treft een plaats binnen de top vijf zijn. Aan de Amsterdamse en Rotterdamse havendagen kunnen we natuurlijk nooit tip pen, maar we kunnen ons wel onderscheiden. Dat kan door op enigerlei wijze samen te werken met Vlissingen, maar ook met Gent, zodat we de hele Kanaal zone erbij betrekken. De ideeën, die we daarover hebben, moeten de komende tijd verder worden uitgewerkt. En daarvoor kun nen we best leren van de ervarin gen in andere havens, zoals Delf zijl en Harlingen en aantal ande re." Vliegende Hollander Vorig jaar luisterde kapitein Willem van der Decken, alias de Vliegende Hollander, de 25e Ha vendagen al op en die rol wordt dit jaar verder uitgebreid. Rof fel en Eijsackers: „We staan aan het begin van wat 'het Vliegen de Hollanderjaar' wordt ge noemd. We zouden wel gek zijn als we daar als organisatoren van de Havendagen niet op zou den inspelen. Dat doen we dus. Over enkele weken wordt bij voorbeeld een speciale Vliegen de Hollandervlag gepresen teerd, die niet alleen tijdens ons evenement overal moet wappe ren, maar gedurende het hele jaar. Tal van groepjes zijn bezig plannen uit te werken. Het zou goed zijn als die initiatieven worden gestroomlijnd, zodat er een structureel goed product in de markt wordt gezet." Als het aan Roffel en Eijsackers ligt, wordt in de rand van het evenement om de twee jaar het schoolproject Gave Haven, dat de aandacht van scholieren op de maritieme wereld vestigt, ge houden. Roffel: „Het ene jaar Gave Haven, het andere jaar een symposium of iets derge lijks. Het geeft het evenement meer diepte." En nu al staat vast dat in het Michiel de Ruy- terjaar - 2007 - wordt aange haakt bij de evenementen, die in het kader van de herdenking van de zeeheld op velschillende plaatsen in het land (met Vlissin gen als centrale punt) worden gehouden. Dit jaar wordt op de eerste dag van de Havendagen, vrijdag 23 juni, trouwens een symposium gewijd aan de Zeeuwse havens en de binnen vaart. De organisatie is in han den van Zeeland Port Promo tion Council. agenda STREEKACTIVITEITEN door Patricia de Ryck GRAAUW - Wie Graauw bin nenrijdt via de Zandbergse- straat of Meloweg, kan de welkomstborden niet mis sen. Gisteren werden de bor den onthuld door Prins Ad den Eerste. Dit deed hij onder begelei ding van sjampetter Paul Staes en de aanwezige leden van de Gx'aauwse dorpsraad. De welkomstborden zijn een initiatief van de dox-psraad. De twee borden zijn bekos tigd uit het budget van tien duizend euro dat de dorps raad gekregen heeft van de gemeente Hulst. Activiteiten die in het dorp plaatsvinden, zoals carnaval of Graauwx'ock, worden op het bord aangekondigd,- Pxins Ad vindt dit een mooi initiatief. „Er zijn zoveel ac tiviteiten en die kunnen nu op een duidelijke manier worden aangekondigd." Voorzitter Rita-Jabei'g van de dorpsraad Graauw is ook ex-g blij met de borden. Eerst wilden ze het oude wapen van Graauw als illustratie ge bruiken, maar dat plan bleek niet haalbaar. Daarna ontstond het plan om een fo to van de skyline van Graauw te gebruiken. „Uiteindelijk is het deze foto geworden. We zagen een soortgelijke foto in het jubi leumboek van de parochie. Dat was al een oudere foto. Roland van Damme heeft de foto opnieuw genomen", legt de voorzitter uit. „We hebben de borden ge plaatst aan de Meloweg en in de Zandbex-gsestx-aat, om dat dit toch de toegangswe gen van en naar Graauw zijn. Hier kan iedereen het goed zien." De activiteiten worden aangekondigd door middel van magneetletters. Verenigingen die hun activi- -text ook op het bord willen aankondigen, kunnen con tact opnemen met dorpsx'aad- lid Frank de Caluwé. Hij zal toezicht op de borden hou den en is verantwoordelijk voor het onderhoud. De Ca luwé wordt ondersteund door doxpsraadlid Helene de Zeeuw. jV.iMK» Craaiiw Prins Ad den Eerste voert de polonaise aan met leden van de dorpsraad bij een van de nieuwe welkomst borden in Graauw. foto Camile Schelstraete Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redternpzc.nl Scheele is waarschijnlijk de jongste Zeeuws-Vlaamse kandi daat die een gerede kans maakt om na 7 maart in de gemeente raad te komen. Hij staat negen de op de kieslijst van CDA Ter- neuzen. De fractie bezet nu ne gen zetels in de raadzaal en re kent er op dat aantal volgende maand vast te houden. Ervan uitgaande dat het CDA weer twee leden levert voor het colle ge, zouden elf kandidaten deel uit gaan maken van het nieuwe gemeentebestuur. Scheele x-ekent er dan ook stille tjes op dat de kiezer hem tot x-aadslid kroont. Hoewel hij ver wacht een zee van vrije tijd over te houden, zal hij zeker te leurgesteld zijn als hij onver hoopt niet wordt uitverkoren. „Ik heb me tenslotte niet voor niets beschikbaar gesteld. Ik ga CDA'er Jaap Scheele, belangenbehartiger van jongeren. den nieuw leven in moet blazen. Jaap nuanceert die rol enigs zins. „De gemeenteraad zet het beleid uit, het ambtenaren- koxps bereidt het voor en het college voert het uit. Het zal dus niet zo zijn dat ik pei'soon- lijk een aantal jeugdi-aden ga opzetten. Wel wil ik graag mee denken over de wijze waarop we de jeugd het beste bij de poli tiek kunnen betrekken. En waarschijnlijk is er dan een be langrijke rol voor de doxps- en wijkraden weggelegd. Dat zijn toch de organen die kijk hebben op de behoeftes van de jeugd in hun buurt." Scheele voelt zich nog wel zeer betrokken bij de jeugdactivitei- ten in zijn eigen doxp Zaam- slag. Hij verwacht veel van het nieuwe zorgcentrum Molenhof. In het dorpshuis dat daarbij komt, krijgt de jeugd voor het eex'st echt een eigen ruimte. Jaap hoopt dat de meeste jonge ren van het doxp er echt een honk vinden. Logisch Dat Scheele voor het CDA koos, is voor hem niet meer dan lo gisch. Hij voelt zich thuis bij die pai'tij, ook al door zijn ge loof. De relatie met God is be langrijk voor hem. Zonder het geloof in 'de God die van jou houdt', was de kans groot ge weest dat Jaap tot een 'irritant kereltje' was uitgegroeid. „Dan was ik waarschijnlijk een ego centrisch mannetje, dat alleen aan geld en mooie spullen dacht. Nu weet ik dat er zo veel meer is en heb ik oog voor de maatschappij en de noden van anderen." Dat zijn blik op de wereld breed is, komt niet alleen door het wijde uitzicht waar hij als 'polderjongen' aan gewend en aan vei'knocht is. Ook zijn uit- zendwerk voor de Civiel Militai- re Coöperatie (Cimic) bewijst dat. Voor defensie ging Scheele eind jaren tachtig al eens naar Irak om te helpen bij de weder opbouw van havenstad Basx-a. Deze zomer wordt hij opnieuw uitgezonden naar een brand- haai'd om te helpen bij groot schalige civieltechnische wer ken. Hoewel het CDA hem nu* naar voren schuift als de kandi daat die alleen door zijn leeftijd al het beste het jongex-enbeleid kan uitdragen. Maar hij wil zijn taak niet beperken tot het jonge renbeleid. Als 'rasechte tech neut' heeft hij verstand van een heleboel zaken. „Geef mij het watexplan maar ter beoorde ling. En over rioleringen, weg- wex'kzaamheden of verlichtings foto Camile Schelstraete aiTnatui'en kunnen ze van mij ook een gefundeerde mening ver-wachten." Jaap Scheele voegt er gelijk aan toe dat hij als nieuwkomer niet dix*ect het woordvoerderschap voor alle grote projecten opeist. In een grote (coalitie)fractie zijn een goede taakverdeling en nauwe samenwerking nog be langrijker dan in een een- mans-oppositiepartijtje. Om zich in de - naar zijn verwach ting - grootste fractie te profile ren, zal Scheele in geen geval proberen te scoren door te pas en te onpas futiliteiten aan te kaarten tijdens vex-gaderingen. Op zijn persoonlijk speerpun- •tenlijstje meldt hij dat Terneu zen behoefte heeft aan mensen 'die logisch nadenken, goede af wegingen maken en hoofdzaken van bijzaken onderscheiden zon der dramatisch te doen'. Donderdag 23 februari HULST - Restaurant Hof van Vlaande- '8n-20.00 uur - middenstand en Kamer »M Koophandel - lijsttrekkersdebat. IRESKENS - studio Radio Schelde end -14.00-17.00 uur - debat met lijst- e, rekkers PvdA, Nieuw-West en Lijst Ba- 16 tjn. Vrijdag 24 februari SROEDE - De Drie Koningen - 20.30 uur •Dorpsraad Groede - politiek forum ■etalle partijen in de gemeente Sluis. Advertentie René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail:redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Jaap Scheele (29) uit Zaamslag al meer dan 12 jaar CDA-lid door René Hoonhorst ervan uit een serieuze inbreng te kunnen hebben." Zijn pai'tij pronkt met Scheele vanwege zijn leeftijd en zijn achter- grond. Jaap was tot voor koi"t jeugdouderling van de Geïnfor meerde Kerk Zaamslag. Ook heeft hij een tijdje als interme diair gefungeerd tussen Zaam- slagse hangjongeren en gemeen telijke instanties. In de vex-kiezingskrant van het CDA wordt Jaap Scheele dan ook naar voren geschoven als belangenbehax-tiger van jonge ren. Hij moet de man worden die de oplichting van jeugdra- TERNEUZEN - Hij is zeker niet aangezocht als 'excuusjon- gere'. Jaap Scheele uit Zaam slag mag dan pas 29 zijn, hij is al meer dan twaalf jaar lid van het Christen Democratisch Ap pel (CDA). Zijn leeftijd maakt hem echter wel bij uitstek ge schikt om het jongerenbeleid van de Terneuzense CDA-afde- ling te promoten. donderdag 23februari 2006 zll DEN HAAG - De gronden ten noorden van de wijk Sint Albert waar de gemeente Terneuzen het woonwagen kamp Tweekwartweg aanvankelijk naartoe had willen veiplaatsen, krijgen geen agrarische bestemming maar blijven bestemd tot bouwgrond. Dit volgt uit een voorlopi ge uitspraak van de Raad van State. Bewonersgroep St. Albert-Noord in Sas van Gent vroeg eerder deze maand de Raad van State om de gemeente te verplichten de gronden een agrarische bestemming te ge ven. Voor de komst van een woonwagenkamnp zijn de be woners van de wijk Albert-Noox-d inmiddels niet meer bang, omdat het kamp bij de begraafplaats wordt geves tigd. Maar zolang een bouwbestemming op de grond rust, kan er van alles mee gebeuren. De gemeente mag zelfs een bouwaanvraag die passend is niet weigeren. „Er kunnen dus ook flats komen", zei woordvoerder R. Roelant van de Bewonersgroep. Om die reden vroeg Albert-Noord de Raad van State in te grijpen. De Raad van State bepaalde gisteren dat het verzoek van de omwonenden te ver gaat. Na de zomer behandelt het i'echtscollege de bodemprocedure. IJZENDIJKE - Showband Jeugdbelang uit IJzendijke en Showkorps Excelsior uit Goes gaan de komende tijd nau wer samenwerken. Beide verenigingen worden in hun be staan bedreigd door een teruglopend ledental, waardoor optreden voor beide koxpsen niet meer haalbaar is. In de cember 2004 gingen de verenigingen al met elkaar om de tafel om te praten over een mogelijke vorcn van samenwer king. Na een jaar proefdraaien, is nu definitief de knoop doorgehakt om die samenwexiring door te zetten. Bij wed strijden en optredens in België en Frankrijk is besloten om op te treden onder een gezamenlijke naam, namelijk de Southwest Union Drum Buglecorps. Overigens blijven beide vex-enigingen wel afzondexiijk be staan met als doel om in de toekomst eventueel zelfstan dig verder te gaan als het aantal leden toeneemt. Op zon dag 5 maart houdt het gezamenlijke coxps een showrepeti tie in Spoi'tpunt Zeeland in Goes. Die duuil van 10.00 uur tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Een 38-jarige inwoner van Sint-Jan- steen is gisteren voor een vernieling veroordeeld tot twee weken cel en 180 uur werkstraf. De man had 22 december vorig jaar in Heikant de x*uit van de woning van zijn ex-vriendin vernield. Hoewel de Middelburgse politie rechter een vermoeden had dat de verdachte ook haar au to had beschadigd en kerstverlichting had weggenomen, sprak hij de man daarvan vrij wegens gebrek aan bewijs. De vrouw en haar nieuwe partner hadden hem als de be- stuux'der van de bromfiets herkend toen hij zich in de buui-t van de woning ophield en ze kort daarna glasgexin- kel hadden gehoord. De man ontkende de aantijgingen. „Zij lopen mij van alles te beschuldigen, terwijl ik niets heb gedaan." Volgens officier van justitie J. Zondervan was verdachte alleen maar gebaat bij een langdurige ge vangenisstraf. Hij vond alles bewezen en eiste tien maan den gevangenisstraf, waar-van twee maanden voorwaarde lijk. De man zat nog in zijn proeftijd van een eerdere ver oordeling. Raadsman L. van Hevele bepleitte vrijspraak, omdat niemand had gezien dat zijn cliënt de vernielingen had aangericht. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen voert de komende be stuursperiode geen rioolrecht in. Er ligt voldoende geld op de plank om het rioolstelsel op peil te houden en zelfs om te voldoen aan de nieuwe Europese kader richtlijn water. De politieke partijen van de ge meente Terneuzen deden deze toezegging tijdens het grote lijst trekkersdebat van BN/DeStem in Sas van Gent. „Het maakt niet zo veel uit of je wel of geen rioolrecht invoert. Het gaat erom voldoende geld te hebben. Er is geld beschikbaar voor onze meerjarenplanning zei milieu-wethouder en lijst trekker van de SGP P. Hame link. „Terneuzen is goed bezig. We zijn al een eind op weg met ons rioleringsplan." Lijsttrekker C. van Schaik van de PvdA ziet de noodzaak voor de invoering van rioolrecht niet in. „Wij willen een van de goed koopste gemeenten van Nedex-- land blijven." Ook de WD is tegen de invoe ring van rioolrecht. „Dat bete kent immers meer lasten voor onze inwoners en dat willen we niet", aldus W. Broekhuysen. Vanuit de zaal werd ook aan dacht gevraagd voor het dalen de inwonertal van Sas van Gent. Lijsttrekker A. van Waes van het CDA doet een beroep op Zuidchemie om de bezwaren te gen de bouw van woningen op het Kanaaleiland eindelijk te la ten varen. Dit bedrijf is bang fors te moeten investeren in maatregelen die 'de overlast' van de fabriek voor de toekom stige bewonei's van het Kanaalei land binnen de perken moeten houden. Volgens Van Waes loopt het niet zo'n vaart. Hij wijst op diverse rapporten waarin staat dat wo ningbouw op die plek geen be lemmering is voor de bestaande bedxijfsactiviteiten. „Wil je Sas van Gent leefbaar houden, dan moet je huizen bouwen", aldus Van Waes. M. Vei'eecken van Gi'oenLinks twijfelt aan die leefbaaxixeid bij de mogelijke komst van de bio-ethanolfabxiek van Nedal- co. Volgens hem betekent de fa briek een te gi'ote belasting voor Sas van Gent. Van Waes verze- kert dat de woonkwaliteit niet achtex*uit gaat. „Nedalco moet zich houden aan de geldende voorschriften op het gebied van onder meer geluid en geur. Inwoners twijfelen hieraan. Vol gens hen.zox-gt de huidige fa briek van Nedalco, die nu een paar maanden operationeel is, al voor stank. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet voorkomen dat er straks een invasie van Poolse werknemers plaatsvindt in de glastuinbouw in de Kanaalzone. Dat is de mening van PvdA in Terneuzen. De partij wijst op de situatie in Reimerswaal, waar meer dan 80 procent van de werkgelegenheid in de glastuinbouw wordt inge nomen door Poolse werknemers. „De kans dat dit hier ook ge beurt, is levensgroot", betoogt de PvdA. „Wij eisen van de glas- tuinders dat ze in eei'ste instan tie een beroep doen op werkne mers uit Zeeuws-Vlaandei'en. Hiei*voor zox*gen we in samen werking met het Regionaal Plat form Arbeidsmarktbeleid voor een opleidingsinstituut speciaal gexicht op werken in de glastuin bouw. Inwoners van Zeeuws- Vlaandei'en die nu aangewezen zijn op een uitkering, krijgen voorrang." Ook de samenwer king met Gent op het gebied van arbeidsmarktbeleid moet vol gens de PvdA veel meer dan nu worden ontwikkeld. De so ciaal-democraten wijzen erop dat de bedrijventen-einen in de gemeente zitten te wachten op investeerdex-s. Ze vinden dan ook dat er meer werving van be drijven moet plaatsvinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39