pzc Weer pleidooi grenskoffieshop r 1 Plan voor nieuw museum in centrum Terneuzen Inbreker caravans krijgt gevangenisstraf PvdA Sluis opent discussie over sloop van Den Hoekzak Us yolgens wethouder enige mogelijkheid om parkeerprobleem op te lossen iVaterschap alert op diefstal materialen Casino Kapellebrug tegen de vlakte v,feCupido menu 28,50 itefano s VVD betaalt kosten debat Muziek in zorgcentra succes Record voor optocht Aardenburg zeeuwse almanak jedactie: 0113-315649 .pzc.nl nl ?ostbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Word-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7seuws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. donderdag 23 februari 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen foor Frank van Cooten IERNEUZEN - Een derde kof fieshop bij de grens is de beste 5ptie om de parkeerproblemen bij Checkpoint in Terneuzen op Ie lossen. Dat stelde wethouder C. van Schaik tijdens een lijst trekkersdebat in Sas van Gent finsdagavond laat. „Laat de bui tenlandse klanten softdrugs ko pen op een plaats waar ze mak kelijk kunnen komen." Checkpoint is razend populair üj Franse en Belgische drugs- üefhebbers. De koffieshop ont- fjngt dagelijks zo'n duizend klanten, van wie het grootste el afkomstig is uit België en ankrijk. Als de bezoekers van iffieshop Miami er bij worden teld, komen er zelfs meer dan vijftienhonderd klanten dage lijks naar Terneuzen. Het gevolg isdat in de omgeving van de kof- ps enorme parkeerproble men zijn ontstaan. „Dat is ver keerstechnisch heel moeilijk op ie lossen. Checkpoint verplaat- is geen optie, daarom pleit Ivoor de Venlose variant: een koffieshop vlakbij de grens", be ioogde de wethouder en lijsttrek kervan de PvdA. Kabinetsbeleid Raadslid C. Freeke van LCF ge looft nooit dat minister Donner ioestemming geeft voor een der de koffieshop. Daar liep burge meester J. Lonink in mei 2004 immers ook al tegenaan. Lonink deitte toen voor een derde kof fieshop in de Zeeuws- Vlaamse pensstreek. Donner zei echter [dat dit in strijd was met het ka- linetsbeleid. Van Schaik doet nu een nieuwe s om de discussie over een Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met filo-loempiaatjes en heilbot of Italiaanse groenten en chocolade verrassing £12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 '9-30-20.30 uur Popmuziekquiz de Beatles Tentoonstelling Bwth, 15 onvoltooiden in foto Roeland Fossen Markt 511 Middelburg T0118 886 886 derde koffieshop weer op de agenda te krijgen. ,',Dat is echt de beste mogelijkheid om de par keerproblemen op te lossen." Bijkomend probleem is dat Bel gen en Fransen niet betalen voor een parkeerplaats. Sinds kort geldt een streng parkeerre- gime in Terneuzen. Vrijwel over al moet betaald worden. Belgen en Fransen trekken zich daar echter weinig van aan. Volgens lijsttrekker P. Broek- huysen van de WD scheelt dit de gemeente Terneuzen zeker 180.000 euro aan parkeerop- brengsten op jaarbasis. In een commissievergadering is gespro ken over de plaatsing van een slagboom bij het tijdelijke par keerterrein aan de Binnenvaart- weg zodat bezoekers van Check point gedwongen worden te be talen. Moeilijk Van Schaik liet tijdens het lijst trekkersdebat echter doorsche meren dat de slagboom een moeilijk verhaal is omdat het tij delijke parkeerterrein hiermee een permanent karakter krijgt. En daar zal Rijkswaterstaat, de eigenaar van de grond, nooit mee akkoord gaan. Als tussenop lossing wil Van Schaik met een fuik Checkpoint-bezoekers als het ware dwingen de parkeerga rage bij het theater in te rijden. „Maar ik besef wel dat er dan ze ker theater-bezoekers zullen zijn die hun auto niet meer in de parkeergarage durven te parke ren." Broekhuysen is met stomheid ge slagen. Hij vindt het onbegrijpe lijk dat een slagboom eerst geen probleem was, de afsluiting zou zelfs half februari zijn gereali seerd, en nu is het opeens een moeilijk verhaal. „Eerst wel, dan weer niet, dan weer wel en nu zou het opeens niet meer mo gen van Rijkswaterstaat. Als je beleid invoert, weet je toch of de uitvoering mogelijk is. De bezoe kers van de koffieshops moeten gewoon betalen. Sleep ze anders de grens over en zorg ervoor dat ze nooit meer terugkomen." P. van Veen-de Rechter (D66) is voorstander van een goede weg- sleepregeling. Broekhuysen gelooft niet dat IERNEUZEN - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen is extra alert op mogelijke diefstal van raardevolle onderdelen van stu- wen en gemalen. Voordvoerster M. van de Pas zegt dit naar aanleiding van de irschuwing van waterschap Brabantse Delta. fan 22 stuwen van dit water- chap zijn de koperen en roest- Tijstalen balken gestolen. Het raterschap heeft andere over- teidsinstanties in een brief ge- Faarschuwd voor de mogelijk Seorganiseerde diefstal. Bij het Zeeuws-Vlaamse water schap is deze brief nog niet bin nen gekomen. „Maar uiteraard njn \ve heel alert. Onze stuwen ffi gemalen houden we goed in degaten. Niet alleen is daar veel geld mee gemoeid, de onderde- zijn ook essentieel voor de (werking van de gemalen en stu- en;" jaterschap Zeeuws-Vlaande ren deed vorig jaar aangifte van diefstal van aluminium inspec- ieluiken van twee rioolgemalen in Hengstdijk en één bij Yara in (Sluiskil. [Deze diefstal betekende een iadepost van tienduizend eu- De Vissteeg met het schoolmuseum en winkeltjes. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Schoolmu seum en de Heemkundige Vere niging in Terneuzen gaan nauw samenwerken. Het moet leiden tot een nieuw museum op een nieuwe locatie in het stadscen trum. Het Schoolmuseum is nu nog ondergebracht in enkele his torische pandjes in de Vissteeg, maar barst uit z'n voegen. De Heemkundige Vereniging heeft plannen uitgewerkt voor een museum met een maritiem karakter. Voorzitter E. Hame link: „We streven samen naar één museum met het Schoolmu seum en de maritieme historie als belangrijkste pijlers. In een later stadium zouden er ook an dere collecties en belangwekken de stukken aan toegevoegd kun nen worden. Eerdere plannen voor een apart maritiem mu seum zijn door de jaren heen ge strand; we proberen het nu op nieuw." Het bestuur van het Schoolmuseum en van de Heem kundige Vereniging zien even tueel mogelijkheden het nieuwe museum te herbergen in de Vis steeg, maar dan moet er wel uit breiding plaatsvinden. Hoewel Hamelink ze niet met name noemt, hebben de besturen ook twee alternatieve locaties op het oog: het oude stadhuis in de Noordstraat en het voormalige bankgebouw van ABN-Amro op de hoek van de Nieuwstraat en de Korte Kerkstraat. Brief De twee samenwerkende bestu ren zetten hun plannen uiteen in een brief aan de raadsfrac ties. Ze dringen er op aan de voornemens toe te voegen aan de Cultuurnota 2006-2009, die vanavond door de raad wordt vastgesteld. Hamelink: „We wil len gewoon dat het nieuwe mu seum wordt opgenomen in de be leidsvisie, zodat daar straks bij de uitwerking van het museum beleidsplan rekening mee kan worden gehouden." De twee be sturen pleegden onlangs overleg met wethouder C. de Mol-Mar- cusse (kunst en cultuur). Dat le verde weinig concreets op. De besturen vinden dat er in Groot-Terneuzen plaats is voor drie musea: het streekmuseum in Axel, dat ook dienst kan doen als depot voor het Zeeuws Mu seum, het industrieel museum in Sas van Gent en het Schoolmu seum annex Maritiem Museum in Terneuzen. Vanavond, tijdens de raadsvergadering, dient WD' er W. Broekhuysen een reeks amendementen in over het mu seumbeleid. Ook hij vindt dat een Terneuzens Museum in de Cultuurnota moet worden opge nomen en dat het initiatief moet worden ondersteund. Volgens hem moet bij het te ontwikkelen beleid ook de landelijke nota Be- foto Camile Schelstraete waren en teweeg brengen wor den betrokken. En tenslotte pleit hij voor een nieuwe, eigen tijdse huisvesting voor het mu seum in Axel. P. Clijsen van GroenLinks vindt dat de toe komstige museumfaciliteiten voldoende zijn verankerd in de Cultuurnota. Broekhuysen en Clijsen dienen vanavond nog een handvol andere amendemen ten over kunst en cultuur in. Ook de PvdA doet dat. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 47-jarige inwoner van Geertruidenberg is gisteren in Middelburg voor in braken in stacaravans in Zeeuws-Vlaanderen veroor deeld tot twaalf weken gevange nisstraf, waarvan de helft voor waardelijk. Politierechter G. van Unnik achtte ook bewezen dat de man een mountainbike had gestolen en wederrechtelijk de stacara van van zijn ex-vriendin was binnengedrongen. De relatie was vorig jaar zomer verbroken, maar de geboren Oostburger zag het anders. Hij nam zijn in trek in de stacaravan van zijn ex in Nieuwvliet, terwijl hij wist dat hij daar niet mocht ko men. Daar werden later ook ge stolen spullen uit twee andere stacaravans gevonden, evenals de mountainbike van een Duitse vrouw. De verdachte meende in zijn recht te staan. „De caravan zou met de helé inboedel wor den verkocht. Toen zij spullen meenam ben ik in paniek ge raakt en heb ik goederen uit de andere caravans weggenomen." Voor officier van justitie J. Zon dervan was het duidelijk dat de man geen toestemming had om in de caravan te blijven. Ook de diefstallen vond hij bewezen. De officier eiste honderd dagen celstraf. Raadsvrouw C. Kouij zer bepleitte een werkstraf. KAPELLEBRUG - Het voormalige casino Ritz aan de Gentsevaart in Kapellebrug is met de grond gelijkgemaakt. Het sterk verpauperde ge bouw met de markante spiegelpui stond al enkele jaren leeg. De gemeente Hulst heeft aan de nieu we eigenaar uit Stekene een bouwvergunning ver leend voor de bouw van een hotel met achttien ka mers op het terrein dat nu braakligt. De gemeente heeft ooit zelf nog overwogen het pand te kopen. Ontvangst met een heerlijk glaasje rosé bubbels Lekkere aangemaakte Zeeuwse garnalen Een kopje heerlijke wildbouillon <0 Tongrolletjes gevuld met zalm en enkele scampi's of Varkenshaas-medaillons met champigrionroomsaus fr Verrassingsdessert voor 2 personen Koffie of thee met een torentje gevuld met zoetigheden een fuik naar de parkeergarage de oplossing is. „We moeten er voor zorgen dat het grote par keerterrein nu wordt benut." De WD-voorman vindt een der de koffieshop een oplossing voor de lange termijn. „We moe ten nu een oplossing vinden voor het parkeerprobleem. Een derde koffieshop is een aardige verkiezingsstunt en een aflei dingsmanoeuvre van het huidi ge probleem." Rijkswaterstaat praat volgende week met wethouder Van Schaik over de slagboom. KOEWACHT - De WD in Terneuzen betaalt de kosten van het verkiezingsdebat dat afgelopen maandag cloor de dorpsraad van Koewacht in gemeenschapscentrum De Vlaschaard werd gehouden. De liberalen betalen niet al leen de rekening van de zaalhuur, maar ook van de genut tigde consumpties. Kandidaat-raadslid J. van Harmeien stelt dat de WD hiermee het signaal afgeeft dat zijn par tij het kleine kernenbeleid van de gemeente Terneuzen se rieus neemt. Hij wordt hierin gesteund door LCF-fractie- voorzitter C. Freeke. Net als de dorpsraad en WD'ers is Freeke boos dat een subsidieaanvraag door de Koewacht- se dorpsraad louter om formele redenen is afgewezen. Een gemeentelijke bijdrage in de kosten van het verkie zingsdebat werd geweigerd, omdat het subsidieverzoek te laat was ingediend. Dorpsraadsecretaris S. Meuldijks vond dit een belachelijk argument, omdat het dertien we ken van te voren nog niet bekend was op welke datum het verkiezingsdebat zou worden gehouden. TERNEUZEN - De klassieke concerten voor bewoners van verzorgingshuis Ter Schorre in Terneuzen en de zorg centra De Molenhof in Zaamslag en De Vurssche in Axel waren een groot succes. De voorstellingen trokken dins dag en woensdag bijelkaar bijna honderdvijftig bezoe kers. „Een teken dat wij hiermee in een grote behoefte vooi'zien. Onze bewoners zijn vaak niet meer in staat een concert te bezoeken. Vandaar dat wij de artiesten zelf in huis hebben gehaald", zegt facilitair coördinator W. Scheele van de Molenhof. De optredens werden gedaan door Duo Licarbe, bestaand uit sopraan Lisette Emmink en harpiste Carla Bos. Ter Schorre, De Molenhof en De Vurssche zijn onderdeel van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). In de loop van het jaar volgen nog ruim twintig concerten over de diverse locaties van de ZVRZ. De concertserie is samengesteld in nauwe samen werking met de Stichting Muziek in Huis AARDENBURG - Een recordaantal deelnemers doet za terdag mee aan de carnavalsoptocht in Aardenburg. Er lopen 712 personen mee in de optocht. Dat zijn ruim honderd deelnemers meer dan vorig jaar. De Aardenburg- se Carnavals Stichting 'De Nachtuuln' schrijft de explo sieve groei volledig toe aan de loopgroepen en de indivi- duelen. Het aantal wagens (twee prinsen wagens en vijf tien grote en kleine wagens) is hetzelfde als vorig jaar. Ondanks de grotere deelname blijft ACS 'De Nachtuidn' vasthouden aan een traditie. Iedere deelnemer gaat met een geldprijs naar huis. De 31e editie van de Aardenburg- se carnavalsoptocht trekt vanaf 14.00 uur door de straten van Uulehat. door Raymond de Frel OOSTBURG - De PvdA in de ge meente Sluis vindt dat sloop van multifunctioneel centrum (mfc) Den Hoekzak in Oostburg bespreekbaar moet zijn om de verkeersdoorstroming in het cen trum te verbeteren. Net als veel andere Sluise par tijen hekelen de sociaal-demo craten de zogenaamde badkuip route in Oostburg, die begin ja ren negentig na aanleg v^n de rondweg om de Eenhoornstad is ontstaan. De badkuiproute leidt verkeer langs de Oprit via het Ledelplein naar de Brouwerij straat. Naast de realisatie van een nieuw zorgcentrum in het centrum (De Burght) en de om vorming van de openbare en ka tholieke basisschool en Den Hoekzak tot een brede school, vindt de PvdA dat de verkeersaf wikkeling in Oostburg ook snel moet worden aangepakt. „Daar om moet een verkeerskundige sa men met een stedenbouwkundi ge een plan opstellen. Want als we nu de verkeerssituatie niet optimaliseren, leggen we wel licht een ongewenste situatie voor nog eens 25 tot 40 jaar vast. We moeten nu geen gebou wen op verkeerde plaatsen zet ten", schrijft lijsttrekker en wet houder L. Wille in een brief aan de Vereniging Ondernemend Oostburg. Hij komt daarom met een sug gestie. Wille: „De gemeente moet het aandurven om het pand op de hoek van de Markt aan te kopen, zodat het verkeer tussen het voormalige belasting kantoor en de Markt naar het Eligiusplein kan. De onmogelij ke bocht rond het belastingkan toor moet verdwijnen. Voor het Ledelt[/TEKST]heater kan een 'theaterplein' worden gemaakt en aan de overzijde van het plein moeten winkels en horeca de ruimte krijgen. We moeten ook durven te praten over het af breken van Den Hoekzak, als blijkt dat dit gebouw gewenste ontwikkelingen ernstig in de weg staat/' (Advertentie) DE MOOISTE VOORJAARSMODE TIJDENS ONZE FEESTELIJKE HEROPENING VRIJDAG 24 FEB. 14.00 UUR Kom en geniet in onze vernieuwde zaak. U bent van harte welkom. Lange Zelke 48 Vlissingen I Ook die wilde het casino dan slopen zodat er ruim te zou ontstaan voor een rotonde als oplossing voor de verkeersopstoppingen door de verouderde verkeerslichten aan de grensovergang. Hulst bracht uiteindelijk geen bod uit, omdat Rijkswa terstaat geen geld had om op korte termijn een ro tonde aan te leggen. De gemeente kon de aanleg van het verkeersplein om dezelfde reden niet voor financieren. foto Camile Schelstraete Dé chef van de sportredactie van dit veelgelezen dagblad geldt als een autoriteit op zijn gebied. Aan zijn oordeel wordt dan ook veel waarde toegekend. Regelmatig infor meren met minder kennis en inzicht in de sport bedeelde collega's naar zijn prognoses. Of het nu om voetbal gaat of om wielrennen, hij zit er vrij wel nooit naast. Deze weken bleek dat hij min der deskundig is in hardrij den op de schaats. Zo schatte hij tot op de laatste paar rit ten de medaillekansen van Marianne Timmer op de 1000 meter laag in en achtte hij Er- ben Wennemars een serieus te nemen kandidaat voor het goud op de 1500 meter. Mis dus. Hoe heet dat ook al weer in sporttermen? O ja: door het ijs gezakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37