Ajax verspeelt overwinning PZC Weer genoeg stof om over na te praten Opdam weer in basiselftal van AZ 19 Straf Cissé na rode kaart gehandhaafd Amsterdammers later Inter terugkomen na 2-0-voorsprong: 2-2 Joedkoop stapt op bij Almeria feyenoord doet rustig aan in duel met Mechelen 8V Veendam iverweegt erhuizing Vilarreal pakt punt in Glasgow, Bremen wint Clijsters niet naar Indian Wells Gebroken teen Ooijer Pfister bondscoach van Togo Ikedia opnieuw uitgeschakeld Zege Petacchi in Valencia donderdag 23 februari 2006 KERKRADE - De commis sie van beroep van de KN VB heeft de straf voor Ro da JC-aanvaller Cissé ge handhaafd. De Ivoriaan blijft daardoor voor vijf duels geschorst wegens zijn rode kaart in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (1-0) eerder deze maand.Hij beging een grove charge op tegenstan der Teixeira, die met een open vleeswond van het veld moest. Volgens Roda JC en Cissé was er sprake van een onop zettelijke overtreding. De beroepscommissie achtte echter „ernstig gemeen spel" bewezen.Cissé zat al een wedstrijd van zijn schorsing uit. Hij moet der halve nog vier duels van Ro da JC toekijken. ANP door Dick Sintenie AMSTERDAM - Internazionale stelde gisteravond vijf Argentijnen op, maar die ene van Ajax was de nuttigste op het veld. Met een assist en een doelpunt had Mauro Rosales een belangrijk aandeel in het gelijkspel (2-2) tegen Inter. De druiven waren echter zuur voor Ajax, dat zes minuten voor tijd de gelijkmaker incasseerde. Een doelpunt overigens van een andere Argentijn, oud-Feyenoorder Julio Cruz. Dat Cruz op dat moment eigenlijk niet meer op het veld had mogen staan, gaf de gelijkmaker voor Ajax een extra wrange bijsmaak. De aanvaller ontsnapte aan een rode kaart toen hij in de eerste helft John Heitinga een klap verkocht. En ze ven minuten voor tijd torpedeerde hij Ha- tem Trabelsi van achteren. Arbiter Stark vond de smerige tackle niet meer waard dan een gele kaart. Pas in de tweede helft, bij een 2-0-achter- stand, kreeg Inter enige grip op de wed strijd. Het resulteerde in een snelle tref fer van Dejan Stankovic (49ste minuut). Dat was de prikkel die de Italianen no dig hadden. Ajax moest ver achteruit en was de bal te vaak en te snel kwijt. In die fase werd duidelijk dat Ajax nog lang niet is waar het wil zijn. Een schril contrast met de eerste helft, waarin de Amsterdammers zonder overdrijven het beste voetbal van dit seizoen speelden. De Amsterdammers begonnen stormach tig aan het eerste van twee duels met de Italianen, een confrontatie die vooraf nog als een vrij kansloze missie werd be schouwd. Ajax schiet dit seizoen in de competitie ernstig tekort, terwijl Inter voor het eerst sinds jaren juist een rede lijk evenwichtige indruk maakt. Binnen twintig minuten stond echter een 2-0-voorsprong op het bord. even verras send als verdiend. Met een hoofdrol voor Rosales en spits Klaas-Jan Huntelaar, die in zijn eerste Champions League-wed strijd al na vijftien minuten doel trof. Alles wat Huntelaar als aanvaller te bie den heeft - en waarvoor Ajax hem uitein delijk van Heerenveen kocht - kwam bij het openingsdoelpunt aan bod. Hij won op kracht twee kopduels, waarna Ros ales op rechts in balbezit kwam. Vlak voordat de Argentijn zijn voorzet losliet, zette Huntelaar een stevig blok voor Wal ter Samuel, een van de sterkste verdedi gers in de Serie A. De spits kroop slim voor zijn tegenstander en klopte doel man Francesco Toldo met ëen kopbal. Vijf minuten na het doelpunt van Huntel aar scoorde Rosales zelf, op aangeven van Urby Emanuelson. Onherkenbaar Ajax was onherkenbaar, en nu eens in po sitieve zin. Beide trainers, Danny Blind en Roberto Mancini, hadden een verras sing in petto, maar die van Ajax pakte aanvankelijk het beste uit. Nourdin Boukhari, nog niet zo lang geleden uitge floten door zijn eigen aanhang, kreeg een basisplaats ten faveure van Juanfran. De 'verrassing' van Mancini - hij stelde Cruz op in plaats van Obafemi Martins - deed Ajax 87 minuten geen pijn. De spits werd uitstekend bespeeld door John Heit inga en Thomas Vermaelen, bijgestaan door twee backs die op een mooie voet balavond het beste in zichzelf naar bo ven haalden: Trabelsi en Emanuelson. Het was ook de defensie die gisteravond pal stond op het moment dat de Italianen de druk opvoerden. Doelman Maarten Stekelenburg reageerde alert op schoten van de tegenvallende Luis Figo en inval ler Martins. Drie minuten voor tijd moest Ajax alsnog buigen, na een fraaie combinatie tussen Figo en Esteban Cam- biasso die simpel werd afgerond door Cruz. Ajax stapte met opgeheven hoofd van het veld. De kans om de kwartfinales van de Champions League te halen tegen een sterke opponent als Inter is weliswaar klein, maar de return over drie weken in Milaan is in elk geval geen formaliteit. GPD JLMERIA - Bert Goedkoop heeft zijn ontslag ingediend als coach van de Spaanse volleybal- dub Unicaja Almeria. De Neder landse trainer trok de conse- jiienties uit de tegenvallende prestaties. De maat was vol na de neder- voor eigen publiek in de topper tegen Numancia (0-3, Kt 13-25 in de derde set) afgelo pen weekeinde. foorzitter Ramon Sedeno stern- Jein met het voortijdige vertrek ren Goedkoop. Op de website ran de kampioensclub, die zak- naar de derde plaats op de anglijst, maakte hij bekend dat sistent-trainer Jose Maqueda Jeresterende wedstrijden de ta- ien van de oud-bondscoach van Oranje overneemt bij de selec- Daarin ook de Nederlandse dddenblokkeerder Mike van ie Goor. Jlmeria stelde eerder dit sei- ioen ook al ernstig teleur in de 'hampions League. In de groep net ondermeer Ortec.Nesselan- ie eindigde de Spaanse titelhou- ier als laatste. ANP 80TTERDAM - Met de lastige uitwedstrijd tegen FC Gronin- in het vooruitzicht deed Feyenoord het gistermiddag rus- li; aan. In de jaarlijkse 'Kame- nadjeswedstrijd', met KV Me iden als sparringpartner, wa rn hoogtepunten en doelpun- ifn schaars. ■•Heen Romeo Castelen vond iak voor rust het net en legde iarmee meteen de eindstand ét: 1-0. ratrick Lodewijks, Dirk Kuijt, a'ginho Greene, Jonathan De iizman en Nicky Hofs kregen Bt van Erwin Koeman. De on teer 25.000 toeschouwers - slal jeugdige fans die gratis '-fgang kregen - moesten het arom doen met een veredelde 'eede garnituur. te onlangs vastgelegde Gha- Mohammed Abubakari aakte zijn debuut in het eerste van Feyenoord. Salomon idou, Sebastian Pardo en Ali wssaboun zorgden in de twee shelft voor enkele oplevingen. Ie beste kansen waren niette- anvoor Pierre van Hooijdonk, aar de gelegenheidsaanvoer- H"miste tot tweemaal toe. VENDAM - Voetbalvereniging "Veendam heeft ver gevorder- ■plannen om de 'thuisgemeen- 1 Veendam binnen afzienbare ld te gaan verlaten. De club nadrukkelijk naar een Ww voetbalstadion in omlig- ?nde plaatsen als Zuidbroek of dadskanaal. P een naamswijziging van eerstedivisieclub wordt niet •'gesloten. Gedacht wordt bij- oorbeeld aan BV Oost-Gronin- „Alles is bespreekbaar. Van d verleden kun je niet eten", ;-"kt het binnen de club. Veendam zit in het huidige ^dion de Langeleegte aan zijn afond. Economische activitei- 3 in de vorm van kantoren -°f winkels zijn uitgesloten, -dat op het ten-ein van de Lan- e een sportbestemming j'- Naast de Zuidbroek is ook knooppunt Stadskanaal/ Jteveer/Pekela's in beeld als =tigingsplaats voor de nieuwe •Jtbalbehuizing van Veendam. Mauro Rosales heeft Ajax op 2-0 gezet en de Amsterdamse ploeg lijkt op rozen te zitten. foto Michael Kooren/RTR Eén rode kaart en twee eigen doelpunten in kraker Chelsea-Barcelona (1-2) door Roy Hammink LONDEN - Ook dit jaar zal er veel worden nagepraat over de arbitrage bij Chelsea-Barcelo na. De Spanjaarden wonnen gis teravond in Londen (1-2) en pro fiteerden zo optimaal van het spelen met een mannetje meer. De Noorse scheidsrechter Hau- ge stuurde Chelsea-verdediger Del Homo na 36 minuten van het veld. De Bask in Engelse dienst liep Barcelona's wonder kind Messi omver met een soort bodycheck die niet zou misstaan bij het ijshockeytoernooi in Tu rijn. Erg onbesuisd, maar niet zwaar genoeg voor direct rood. Del Horno maakte de overtre ding nadat Messi de meeverdedi gende Robben bij de cornervlag DEN HAAG - Bij Glasgow Ran- gers-Villarreal speelde een ei gen doelpunt een belangrijke rol. Bij de stand van 1-2 schoot Pena in eigen doel, de wedstrijd eindigde daardoor gelijk: 2-2. Voor de Rangers scoorde Peter Lovenkrands de andere treffer, Diego Forlan en Juan Roman Ri- quelme tekenden voor de tref fers van Villarreal. In Duitsland eindigde de wed strijd Werder Bremen-Juventus in 3-2. Christian Schulz scoorde in de eerste helft voor Bremen, in de tweede helft maakten Pa vel Nedved en David Trézéguet de Italiaanse doelpunten. Vlak voor tijd scoorde Tim Borowski de gelijkmaker voor Bremen en in blessuretijd werkte de Frans man Johan Micoud de winnende treffer binnen. GPD had gedold. José Mourinho zag het vanuit de dug-out hoofd schuddend aan en zal in de aan loop naar de return (7 maart in Camp Nou) ongetwijfeld veelvul dig refereren aan die in zijn ogen dubieuze beslissing. De Portugese coach van Chelsea trok vorig jaar de objectiviteit van de Zweedse arbiter Frisk in twijfel. Die gaf in Barcelona, ook in de eerste wedstrijd, een rode kaart aan Drogba. Mourin ho kreeg toen voor zijn kritiek van de Uefa twee duels schor sing en een geldboete. Saillant detail: de Noor Hauge is een goe de vriend van Frisk, die stopte met fluiten na bedreigingen uit de Engelse hoek. Het duel tussen de regerende (en ongetwijfeld ook nieuwe) kampioenen van Engeland en Spanje brandde pas los in de tweede helft. Met elf tegen elf maakte Barcelona de meeste in druk, maar scoren bleek te moei lijk voor de formatie van Frank Rijkaard. De Nederlandse coach had zijn huiswerk goed gedaan en gecon stateerd dat Chelsea kwetsbaar is aan de rechterkant. Mourinho Chelsea-speler John Terry (tweede van links) houdt Ronaldhino (links) weg van Asier Del Horno nadat hij Lionel Messi heeft getorpedeerd. Del Horno kreeg rood voor de onbesuisde actie. foto Mike Finn-Kelcey/Reuters verhuurde linksback (en Engels international) Bridge aan Ful- ham en laat eigenlijk liever Gal las op die positie spelen. Maar de Franse international is ge blesseerd, waardoor de net her stelde Del Horno aan de bak moest. De Bask had voordat hij van het veld moest niets in te brengen tegen het Argentijnse wonderkind Messi, die de beste man op het veld was. Het grootste gevaar van Barcelo na, met Van Bronckhorst in de basis en Van Bommel op de bank, kwam dus steeds over rechts. Maar de eerste keer treu zelde Ronaldinho en de tweede keer zag de Braziliaan zijn schot door doelman Cech uit de hoek worden getikt. Beide keren stond Messi aan de basis van de aanval. Vrijgevigheid Na de pauze kwam de thuis ploeg verrassend op voorsprong. De treffer kreeg Chelsea op een presenteerblad aangeboden. Doelman Valdes en middenvel der Motta schrokken na 59 mi nuten bij een vrije trap van Lam- pard zo van de opgekomen Ter ry dat de bal via het been van Motta zomaar over de lijn rolde: 1-0. Een klein kwartier later bedank te Terry op dezelfde manier voor de Spaanse vrijgevigheid. Hij kopte een vrije trap van Ro naldinho achter zijn eigen doel man: 1-1. Nadat Messi op de lat had ge schoten maakte Terry zijn fout goed door Chelsea twee keer voor een achterstand te behoe den door een schot van Ronal dinho van de lijn te halen en in valler Larsson via een ultieme sliding van scoren af te houden. Het bleek een uitstel van execu tie, want tien minuten voor tijd kopte Eto'o een voorzet van Ro naldinho wel tegen de touwen: 1-2. GPD INDIAN WELLS - Kim Clijsters is niet in staat haar titel in het tennistoernooi in Indian Wells te verdedigen. De Belgische nummer één van de wereld heeft opnieuw een blessure aan haar rechterenkel. Clijsters blesseerde zich tijdens de open Australische kam pioenschappen in Melbourne. Ze speelde vervolgens wel in Antwerpen vorige week en haalde de finale, maar kreeg weer last van de enkel. In plaats van het toernooi in Californië te spelen zal ze rusten om het euvel geheel te la- ten genezen. ANP/DPA EINDHOVEN - PSV moet het de komende vier tot zes we ken stellen zonder steunpilaar André Ooijer. De 31-jarige verdediger heeft een teen in zijn rechtervoet gebroken. Dat gebeurde dinsdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympique Lyon (0-1) voor de Champions League. Ooijer, die het duel wel uitspeelde, liet de kwetsuur gister ochtend nader onderzoeken in het ziekenhuis. Daarbij werd een fractuur geconstateerd. Ooijer mist daardoor een serie belangrijke wedstrijden van PSV. Ooijer behoorde eveneens tot de voorselectie van Oranje voor het oefenduel met Ecuador op 1 maart in Amster dam. ANP LOME - Togo heeft Otto Pfister benoemd tot coach van het nationale voetbalteam. De 67-jarige Duitser begeleidt het land voorlopig tot en met het wereldkampioenschap in Duitsland. Pfister heeft ruime ervaring met Afrikaanse landen en clubs. Hij had eerder Zaïre en Ghana onder zijn hoede, alsmede clubs in Egypte en Tunesië. In Togo is l hij de opvolger van Stephen Keshi. Die wordt verantwoor delijk gehouden voor de slechte prestaties van het natio nale team tijdens de strijd om de Afrika Cup. Togo is in Duitsland ingedeeld in Groep G, met Frank rijk, Zuid-Korea en Zwitserland. ANP/RTR ALKMAAR - Pech achtervolgt Pius Ikedia dit seizoen bij zijn nieuwe club AZ. De 25-jarige Nigeriaan, overgeko men van RBC Roosendaal, is opnieuw voor langere tijd uit de roulatie. Hij heeft last van een scheurtje in zijn lies. Eerder bleef hij vele maanden aan de kant door een hard nekkige dijbeenblessure. „Jammer voor hem", zei trainer Van Gaal gisteren. „Hij is ons zorgenkindje. Waarschijn lijk is Pius weer vier tot zes weken uitgeschakeld. Het wordt moeilijk voor hem om nog iets van het seizoen te maken." ANP VALENCIA - Alessandro Petacchi heeft gisteren de twee de etappe van de Ronde van Valencia gewonnen. De Itali aanse spinter was de snelste in de massaspurt. Zijn land genoot Danilo Napolitano kwam als tweede over de fi-. nish. De Spanjaard José Ventoso werd derde. Raborenner Aleksandr Kolobnev blijft leider in het klas sement. Hij won dinsdag de eerste etappe. In de tweede rit werd Koen de Kort de beste Nederlander. Hij werd 25e. ANP/AFP van onze sportredactie ALKMAAR - Verdediger Bar ry Opdam keert vanavond tij dens de returnwedstrijd in de Uefa Cup tegen Real Betis te rug in het basisteam van AZ. De 29-jarige international was wegens „vormverlies" de laatste twee duels gepasseerd door coach Louis van Gaal. Tijdens de afsluitende trai ning, gisteren in Alkmaar, was de ervaren Noord-Hollan der weer bij de eerste elf inge deeld. Opdam, die deze maand in Jong AZ veel speel tijd kreeg, keert niet geheel op eigen kracht terug in de AJkmaarse hoofdmacht. Door de schorsing van de IJslandse vleugelverdediger Steinsson heeft Van Gaal een extra ver dediger nodig. „Maar ik praat een dag voor de wedstrijd nooit over de opstelling. Nu dus ook niet", weigerde de voormalige bondscoach dè herkansing voor Opdam te be vestigen. De speler zelf maakte na de training nog een klein voorbe houd. „Ik wil wel heel graag laten zien dat ik in de vereiste vorm ben, ook in verband met de komende oefeninterland van Oranje. Door mijn koppie erbij te houden en hard te werken, heb ik het juiste rit me weer te pakken. Natuur lijk heb ik nu geluk dat Steinsson is geschorst, maar een meevaller hebben we alle maal wel eens nodig." Spits Arveladze trainde apart van de groep. Hij kreeg zon dag in de thuiswedstrijd te gen FC Utrecht (2-3) een knie tje op zijn bovenbeen. „Hij is wel weer fit, maar ik wilde met hem geen risico nemen", legde Van Gaal uit. Barry van Galen trainde giste ren met opvallend veel ple zier. De 35-jarige routinier mag voor de wedstrijd tegen Real Betis, dat in de Alkmaar- derhout een voorsprong van 2-0 verdedigt, rekening hou den met zijn favoriete rol als schaduwspits. Perez, de laat ste weken als nummer 10 min der op dreef, zou daardoor weer voorin naar de linker kant verhuizen. „Ik wil daar nu nog niets over zeggen", herhaalde Van Gaal, die eind vorig jaar nog benadrukte dat Van Galen onder zijn leiding nooit meer als nummer 10 zou spelen. De gewiekste spelmaker bleef diplomatiek. „Het zou wel lo gisch zijn; ik weer op mijn ei gen plekkie en Perez weer vanaf links. Je moet bij deze achterstand toch iets probe ren. Kenneth heeft veel meer scorend vermogen dan ik als hij vanaf de vleugel komt. Maar ik zie het niet als eerher stel. Bovendien moet ik eerst nog zien of we daadwerkelijk zo gaan spelen. Maar het zou wel leuk zijn." Heerenveen Bij Heerenveen begint de twintigjarige Thomas Prager vanavond in de basis van Hee renveen tegen Steaua Boeka rest. De Oostenrijkse midden velder vervangt in het natio nale stadion van Roemenië de geschorste Paul Bosvelt. Voor Prager is het zijn twee de basisplaats in een Europe se wedstrijd. Hij debuteerde vorig seizoen eveneens in de derde ronde van de Uefa Cup, toen thuis tegen Newcastle United (1-2). In de winterstop wilde Sparta de van een knie blessure herstelde Prager nog naar het Kasteel halen. „Zo ben je lang uit beeld en zo sta je ineens in de basis. Ik ben er ldaar voor", aldus de midden velder. Heerenveen staat vandaag voor de loodzware opgave om tegen Steaua de nederlaag (1-3) van vorige week in het Abe Lenstra Stadion weg te werken. Trainer Verbeek stel de gisteren in Boekarest dat er een wonder nodig is om door te gaan naar de achtste finales. Hij gaf aan dat hij te gen Steaua zijn elftal achter in en voorin wil wijzigen. De verwachting is dat Fernando Derveld als linksback Jeroen Drost zal vervangen. In de spits lijkt Mark de Vries de voorkeur te krijgen boven Ar nold Bruggink. Zowel Drost als Bruggink speelde afgelopen zaterdag te gen Roda JC (1-2) een onge lukkige wedstrijd. Bovendien wint Verbeek met de inbreng van Derveld en De Vries aan kopkracht tegen de Roemeen se topclub. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35