Voorkeur voor Kloveniersdoelen erfrt zidl aan, PZC Reizigers tellen op station Arnemuiden GELUKKIG ZIJN ER OOK NOG KRANTEN. 4 rol van figurant .12 Onderzoek naar huisvesting universitaire muziekopleiding Middelburg Bestuur havenschap Badhairday in De Pul Toneelstuk donderdag 23 februari 2006 door Maurits Sep MIDDELBURG - Behalve de buitenplaats Toorenvliedt zijn nu ook de Kloveniersdoelen in beeld voor het toekomstige con servatorium in Middelburg. Een onderzoek moet uitwijzen welk pand het meest geschikt is voor de zogenoemde Graduate School of Music. Initiatiefnemer A. Clement van de muziekopleiding spreekt een duidelijke voorkeur uit voor de Kloveniersdoelen. Dat gebouw is volgens hem beter geschikt, omdat het al een grote zaal heeft. In Toorenvliedt moet een dragende muur worden gesloopt om een grote zaal te kunnen ma ken en dat stuit op onoverkome lijke bezwaren omdat de buiten plaats een monument is, stelt Clement. Een grote zaal is voor de school wel een voorwaarde. De oplei ding wordt een combinatie van een conservatorium, waar mu ziek beoefend wordt, en een uni versitaire studie muziekweten schap. „Als je iets doet met mu ziek en culturele evenementen, dan moet je een podium heb ben", vindt Clement. Van de BRUINISSE - De coverband Badhairday uit Zierikzee treedt vrijdagavond op in jeugdsoos De Pul in Bruinisse. Badhairday is kortgeleden door gebroken op het Zeeuwse kam pioenschap voor coverbands. De groep is daar als tweede geëin digd, hetgeen Rook een plaatsje opleverde bij de landelijke kam pioenschappen in Tivoli in Utrecht. Het 'motto van Badhairday is 'We know how to party'. Dat motto zal deze coverband zeker ook vrijdagavond in Bruinisse tot uiting brengen. De Pul is vanaf 20.00 uur ge opend. Kloveniersdoelen kunnen in zijn visie behalve de Graduate School of Music ook de Roose velt Academy en de Muziek school gebruik maken. Wethouder H. Kool-Blokland van Middelburg bevestigt dat de Kloveniersdoelen als mogelijke locatie worden onderzocht, maar benadrukt dat voor de ge meente nog steeds Toorenvliedt de belangrijkste optie is. „Daar richten we ons primair op." Middelburg heeft de buiten plaats vorig jaar gekocht van Staatsbosbeheer, juist om het pand te kunnen verhuren aan de muziekopleiding. Het was Cle ment die de gemeente op deze mogelijkheid wees. Dat deed hij naar eigen zeggen omdat de ge meente bezig was met een ande re invulling van de Kloveniers doelen. Toorenvliedt heeft nog steeds veel voordelen, zegt Clement. Het pand heeft veel ruimte, uit straling en omdat er geen men sen in de buurt wonen, is' er geen sprake van geluidsover last. Volgens Kool-Blokland be schikt het gebouw bovendien over veel kleine ruimtes, die ge schikt zijn voor muziekonder wijs. En die ontbreken dan weer in de Kloveniersdoelen. Kool-Blokland: „Het onderzoek moet gewoon uitwijzen welk ge bouw het best geschikt is voor de Graduate School of Music. Welk pand het ook wordt, de op zet blijft hetzelfde. Wij zijn als gemeente eigenaar en wij verhu ren het aan de school." Clement wil rond de zomerva kantie weten welk gebouw ge huurd kan worden. De Gradua te School of Music moet in sep tember 2007 beginnen en hij heeft een jaar voorbereiding no dig. Kool-Blokland wijst er overi gens op dat er nog twee gegadig den zijn voor de Kloveniersdoe len. Wie dat zijn, wil zij niet zeg gen. Mocht de muziekopleiding toch naar de Kloveniersdoelen gaan, dan wordt een andere ge bruiker, of koper, gezocht voor Toorenvliedt. Daar zijn volgens de wethouder zeker belangstel lenden voor te vinden. De Kloveniersdoelen worden niet verkocht. De gemeente wil dat pand in eigendom houden. door Elian van't Westeinde ARNEMUIDEN - De gemeente Middelburg is teleurgesteld in de Tweede Kamerleden van het CDA en de PvdA. Die willen dat de stations van Kapelle en Krab- bendijke openblijven, maar te gen de sluiting van Arnemuiden hebben ze geen bezwaar. Dat on derscheid mogen ze niet maken, schrijft de gemeente in een brief aan de Kamerleden. Burgemeester en wethouders van Middelburg twijfelen aan de juistheid van de cijfers die de NS hanteren. „Wij horen dat de trein 's morgens vol zit", zegt burgemeester K. Schouwenaar, „dan willen we nu wel eens tel len hoeveel mensen er in en uit die trein stappen op Arnemui den. Wij hebben daarom de wijk- beheergroep Arnemuiden ge vraagd een telling te doen. Een hele week lang. Ik heb het idee dat je dan anders uitkomt." Hoe de NS aan het aantal van 328 reizigers op Arnemuiden ko men, weet hij niet. Het verschil met de andere twee stations, pakweg 150 mensen, vindt de ge meente ook te klein om een on derscheid te maken. Gisteren namen Arnemuidena- ren samen met Middelburg Transparant het voortouw. Zij begonnen om zes uur 's och tends in de snijdende kou met turven. Elk uur staan zij op de perrons Bij het NS-station in Arnemuiden werd gisteren geteld hoeveel reizigers er de trein in- en uitstapten. foto Lex de Meester bij het NS-station en tellen ie dereen die de trein in- en uit stapt. „Wij kregen signalen van men sen uit het dorp dat de telling van de NS aan de lage kant is", zegt fractievoorzitter W. Steke- tee. „We willen een serieuze tel ling doen. Daarom blijven we tot middernacht, als de laatste trein weg is. In plaats van een kraampje op dé markt, doen wij dit met onze partij." Wie er ook telt, het moet in elk geval niet volgende week gebeu ren. Dan is het voorjaarsvakan tie en veel scholieren uit Arne muiden reizen elke dag met de trein, zo blijkt uit een dagje pos ten. „Als het station dichtgaat, moeten we eerst tien minuten fietsen naar het station in Mid delburg en dan met de trein. Het is te hopen dat dat niet nodig is", zeggen L. Meulmeester en K. de Nooijer. Ook E. Meerman gebruikt vaak de trein. Soms met een hele groep vrienden. Niet alleen naar school, maar ook om uit te gaan. „Dan gaan we naar Middelburg of Goes. Nu ga ik naar een vrien din van me in Souburg. Ik zou willen dat het station blijft." Sommige nieuwkomers in Arne muiden hebben het station mee gewogen in hun overweging in het dorp te gaan wonen. J. Bors- boom en J. Meerman wonen er nu een jaar. „Het lijkt alsof je vrijheid wordt afgepakt. Mijn man draait ploegendiensten, dus ik heb niet altijd de auto." H. Govaerts, eigenaresse van Ca fé 't Boven, vangt de tellers op met een kop warme koffie. Op haar oude tap staat Café Spoor- zicht, de oude naam van de brui ne kroeg. Die ligt op honderd meter van het station, vandaar de naam. Govaerts: „Ik word er niet vrolijk van. Dit dorp breidt zich steeds meer uit. Er zijn veel evenementen 's zomers. We heb ben twee campings in de buurt. Het is leuk. Dat komt ook door de trein. Er komen veel mensen hier die met fiets en al op de trein stappen. Het is eeuwig zon de. Straks zijn we van de buiten wereld afgesloten." Ze denkt dat de telling van de NS niet klopt. Daarom hoeft de actie van Middelburg Transpa rant niet bij één dag te blijven. Zeven dagen tellen levert vol gens haar meer op dan een ge middelde van 328 reizigers per dag. „Ik ga altijd met de trein, dat vind ik ontspannend. Maar nu kost het inspanning: om het station te houden bedoel ik." door Ben Jansen TERNEUZEN - De vertegen woordigers van de gemeenten Terneuzen, Vlissingen en Borse- le in het algemeen bestuur van havenschap Zeeland Seaports voelen zich gepasseerd. Aanlei ding: de bekendmaking vorige week dat een fusie of een offici eel samenwerkingsverband tus sen Zeeland Seaports en het ha venbedrijf van Gent voorhands niet mogelijk is. De wethouders J. van Schaik (Terneuzen), E. Walrave-Troost (Vlissingen) en F. Tollenaar (Borsele) vonden dat ze daar vooraf in gekend hadden moe ten wol-den. Van Schaik had zich erover ver baasd dat Zeeland Seaports zon der het algemeen bestuur te in- formeren de opvatting naar bui ten heeft gebracht dat een fusie of de oplichting van een geza menlijke dochteronderneming met Gent niet mogelijk is. „Ik had er wel iets over willen vin den", zei hij. „Temeer omdat wij in de kanaalzone voor de ont wikkeling van economie en werkgelegenheid nadrukkelijk in zuidelijke richting kijken." Van Schaik meende dat het alge meen bestuur een figurantenrol heeft gekregen doordat de leden ervan niet op de hoogte zijn ge steld van de conclusies uit het onderzoek naar samenwerkings mogelijkheden tussen Zeeland. „En dan heb ik het alleen nog maar over de procedure en niet eens over de inhoud van dat on derzoek. Ik weet zeker dat de ge meenteraad van Terneuzen daar ook nog wel een opvatting over heeft." Die is ook welkom, verzekerde havenschapvoorzitter M. Ie Roy. Ze vertelde zelf ook verrast te zijn geweest door de gezwind heid waarmee universiteiten van Rotterdam en Gent hun on derzoek naar de mogelijkheden van havensamenwerking in het gebied van het kanaal Gent-Ter- neuzen hebben afgerond. „Snel- heidshalve hebben we er alleen in het dagelijks bestuur over ge- §proken." Le Roy zei dat ze er. van uit was gegaan dat de be- stuurlij ke opzet van het ha- venschap informatie-uitwisse-, ling tussen leden van het dage- lijks en het algemeen bestuur waarborgt. In het dagelijks be- stuur zitten naast Le Roy jm. mers de wethouders A. van Waes (Terneuzen), P. van de Maden (Vlissingen) en A.va Opdorp (Borsele). Le Roy veron derstelde dat die hun colle ga-wethouders wel op de hoogte hadden gesteld. Fout, oordeelde Walra- ve-Troost. „Ik vind dat de infor matievoorziening aan het alge meen bestuur niet afhankelijk mag zijn van de vraag of ik toe vallig een collega-wethouder op de gang tegenkom", bitste ze. Van Schaik en Walrave-Troost. wendden zich met hun kritiek nadrukkelijk tot voorzitter Le Roy. Opmerkelijk, want alle drie zijn lid van de PvdA. De an dere db-leden deden er het zwij gen toe. Van Schaik sprak de hoop uit dat het dagelijks bestuur lering trekt uit deze berisping, zodat het algemeen bestuur wel tijdig wordt geïnformeerd wanneer het onderzoek naar cle samen werking tussen Zeeland Seaports en Rotterdam klaar is. In dat verband merkte hij nog op de indruk te hebben dat bij, de Staten van Zeeland de opvat ting leeft dat daar de toekomst van Zeeland Seaports wordt be paald. Van Schaik: „De gemeen ten Terneuzen, Vlissingen en Borsele doen aan mee aan het havenschap. Er mogen geen een zijdige besluiten worden geno men die wij als gemeenten door de strot geduwd krijgen." SINT-MAARTENSDIJK - De to neelgroep van de Plattelands Jongeren Zuid voert zaterdag! maart een toneelstuk op in Sint-Maartensdijk. De voorstel ling vindt plaats in gemeen schapscentrum Haestinge en be-' gint om 19.30 uur. Wie vaak televisie kijkt, krijgt veel op z'n bord. Van soppige soaps tot ranzige reality. En van kwakende quizmasters tot palaverende politici. Alles even snel gesneden en kort door de bocht verklaard. Gelukkig komt wat echt belangrijk is ook nog in de krant. Uitvoeriger beschreven en beter toegelicht. Zodat we niet alleen weten wat er speelt, maar ook waarom. Wel zo prettig voor wie meer wil zijn dan een nablaffend pavlovhondje. Steeds weer plezier van karton en papier. Q> v en EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON, T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN, VERENIGING GOLFKARTON, KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND. nadji ielei fem §tv Efeei dal am Llou IV ive eer EEN We -pla Ve N •kt -UW' fflde fedsl elfs «orbt ®-,v ve ünkt 1We 'üiiO ;ion a in -.dat ld. a i iteve ïstigi Tetba lYP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34