PZC Ovezande omarmt centrumplan PZC Liever geen site dan een slechte site En de herdersmat kennen ze ook CDA Goes waagt nieuwe poging voor komst stadsetiquette Hart van de Zak krijgt ook eindelijk weer nieuwbouw Taizé-viering in kerk Kloetinge Informatieavond Brede School Cel en werkstraf voor vernieling VVD betaalt kosten debat Wethouder wil grenskoffieshop Politieke agenda bij nader inzien donderdag 23 februari 2006 bil LrHarmen van der Werf )VEZANDE - De financiering tan het centrumplan voor Ove- aiide is nog lang niet rond, maar niet één inwoner van het Borselse dorp die daarvan wak ker ligt) z0 bleek gisteravond op ieii druk bezochte bewonersbij- (fiikomst van de dorpsraad Ove- iande. hart van de Zak", jo omschreef stedenbouwkundi ge H. Droogh van bureau Rót- luizen Van Doorn 't Hooft het jorp waar de gemeente Borsele jet derde masterplan wil gaan realiseren. Heinkenszand en 's- Gravenpolder zijn 'het hart van je Zak van Zuid-Beveland' daarin voorgegaan. Zeker in 's- (jravenpolder is de uitvoering {an het masterplan - met onder meer een nieuwe brede school |e binnenkort in gebruik wordt n - tot nu toe soepel ver lopen. Er kwamen praktisch bezwaren Zonde Ook in Ovezande rekent de ge meente daarop. De eerste teke- 5en dat dit kan lukken, waren er gisteravond. Op het centrum met een nieuwe brede school aan de Oud Ovezandse- een woonzorgcomplex met vierendertig appartementen op je locatie van de huidige school de renovatie van dorpshuis KLOETINGE - In de Geertes- kerkin Kloetinge wordt zondag avond een taizé-viering gehou den. De bijeenkomst vindt plaats in de stijl van het oecumenisch be- hnningsklooster in het Franse Taizé met bezinnende teksten, udige liederen en stiltes. Sr is geen preek en geen domi- Een instrumentengroep ver leent medewerking. De viering in Kloetinge begint om 19.30 tlOES - De gemeente Goes houdt op donderdag 9 maart jen informatieavond over de licuwbouw van de nieuwe bre de school in de Goese Polder. ;fijdens de informatieavond lal een toelichting worden ge geven op het voorlopige ont werp en de voortgang van het iroject. ;üe bijeenkomstvindt plaats in Mjkgebouw de Spinne, Ceres- »of 8 in Goes. Deze begint om f9.30 uur, ieïnteresseerden wordt ver acht zich vooraf aan te melden ij S. Damen van de afdeling /elzijn van de gemeente Goes. Jat kan per e-mail vai adres \kmen@goes.nl of telefonisch telefoonnummer 0113- 149738. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl [Frank Balkenende (chef) (Üornelleke Blok [Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Trefpunt kwam nauwelijks kri tiek. Eén bewoner zei het zonde te vinden dat de school al na zo'n vijfentwintig jaar wordt af gebroken. Hij liet zich overtui gen: De gymzaal waar de nieu we school bij komt, moet toch worden opgeknapt. En de peu terspeelzaal die in jeugdsoos De Klomp huist, zit al jaren om hoog. Die gaat naar de nieuwe school. Wethouders M. Vermue-Vermue (CDA) en F. Tollenaar (SGP- ChristenUnie) zwegen in alle toonaarden over de financiering van het project waarvan eerder is gezegd dat het 3,1 miljoen eu ro kost. Niemand vroeg er ook naar. Als de gemeente met zo'n plan komt, is-er wel geld voor, leek de algemene gedachte. Tol lenaar vertelde na afloop dat er nog een gat is van één miljoen euro. „Dat komt wel goed", be zwoer hij. Op z'n vroegst in 2009-2010 zal de uitvoering ook pas ter hand worden genomen. Voor die tijd zal er in elk geval iets aan dorpshuis Trefpunt ge beuren, beloofde wethouder Tol lenaar. Veel achterstallig onder houd moet daar weggewerkt worden. Dat heeft op zich laten wachten, omdat eerst duidelijk moest zijn wat er met Trefpunt ging gebeuren. Het dorpshuis komt niet bij de school, zoals wel eens is geópperd, maar blijft op de huidige plek. De weg is daarmee vrij voor een grootscheepse opknapbeurt. Het centrumplan riep helemaal geen verzet op, hetzelfde gold - althans in het openbaar - voor een nieuwbouwwijk tussen de Groenedijk, Hoofdstraat en Pla- taanweg. Vijfenveertig wonin gen komen daar, waaronder mo gelijk tien starterswoningen. Eerder had de gemeente al een bijeenkomst met omwonenden-- belegd en hen voorgesteld dat zij grond zouden kunnen bijko pen voor een extra stuk tuin. Dat heeft geholpen de eerste be zwaren van tafel te krijgen. Ove zande heeft het ook-al jaren zon- - der nieuwbouw moeten stellen. Discussie was er nog wel over de herbestemming van oude se niorenwoningen aan de Mes- en Fransestraat voor jongeren. Wo ningcorporatie R B Wonen krijgt ze aan ouderen niet meer zo gemakkelijk verhuurd. Eén bewoner vroeg zich af of je ze dan aan jongeren moet verhu ren. Die leven toch heel anders. En als ze 'te versleten' zijn voor ouderen, waarom dan niet voor jongeren? Enkele bewoonsters lieten weten geen -problemen te hebben met jongeren, als ze zich maar gedragen. R B Wonen denkt aan (gedeeltelijke) sloop, als het woonzorgcomplex ge reed is. GOES - E2-E4, dat weten ze wel. Sommigen beheersen het her- 'dersmat, enkelen kunnen zelfs rokeren, maar het en passant slaan gaat ze minder goed af. Ruim zestig Bevelandse basisscho liertjes zetten zich gistermiddag in Het Wilhelminahuis te Wilhel- minadorp achter het schaakbord. Met een zak chips, een rol pe permunt of een pakje appelsap binnen handbereik. Voor het schoolschaaktoernooi waren alle 51 basisscholen uit de gemeenten Goes, Borsele en Noord-Beveland uitgenodigd. Het be trof een voorronde van het Nederlands Kampioenschap School- schaken voor de Basisscholen. Diverse schaakverenigingen wer ken daaraan mee. De deelname viel dit jaar enigszins tegen. Slechts acht scholen hadden een of meerdere teams afgevaar digd. Vorig jaar waren dat er beduidend meer. Toen deden er ruim honderd basisschoolleerlingen mee. De eerste prijs, ging dit jaar naar de Kohnstammschool school uit Goes. Tweede werd (net als vorig jaar) de montessorischool De Basis, eveneens uit Goes. De Kattenschulp uit Kattendijke eindigde op de derde plaats. De Kohnstammschool en De Basis plaatsten zich daarmee voor het provinciaal kampioenschap, dat op zaterdag 11 maart in Terneuzen wordt gehouden. De twee beste teams van dat provinciale kampioenschap gaan door naar de kwartfinale van het Nederlands kampioenschap. foto Willem Mieras Internet als platform om de partij te presenteren door Rob Paardekam GOES - Naast de ouderwetse folder en de poster op het verkie zingsbord wordt internet voor lokale partijen een steeds be langrijker middel om kiezers te bereiken. Toch hebben nog niet alle partijen een eigen stekje op het web. Van de 34 partijen die op de Be- vèlanden en Tholen meedoen aan de gemeenteraadsverkiezin gen van 7 maarthebben er der tig een eigen website. Enkel de WD-afdelingen in Borsele en Tholen en de PvdA en de SGP in Noord-Beveland zijn niet op in ternet te vinden. Allemaal geven de daar dezelfde reden voor op: de tijd of kennis om de site actu eel te houden ontbreekt. „Het opzetten van een site is geen pro bleem, maar bij het onderhou den komt iets meer kijken", al dus lijsttrekker A. van der Maas van de SGP op Noord-Beve land. „En als jé het doet, moet je het goed doen." Secretaris P. Stouten van de Thoolse WD-afdeling denkt daar het zelfde over. „Ik kom ze regelma tig tegen: van die sites die vol staan met oude informatie. Daarmee sla je toch een flater? Dat willen wij niet." Ook P. Hamelink van de PvdA op Noord-Beveland heeft liever geen site dan een slechte site. Hij heeft zelf eens een paar jaar een persoonlijke website gehad, maar daar is hij mee gestopt, om dat hij de tijd niet kon vinden om hem te onderhouden. „Ik zie absoluut een meerwaarde in het hebben van een website", zegt hij. „Als er binnen de PvdA een vrijwilliger opstaat om hem ac tueel te houden, gaat hij bij wij ze van spreken morgen nog in de lucht. Het zit er gewoon nog even niet in." SGP'er Van der Maas denkt dat een website best een meerwaar MIDDELBURG - Eén 38-jarige inwoner van Sint-Jan steen is gisteren voor een vernieling veroordeeld tot twee weken cel en 180 uur werkstraf. De man had 22 december vorig jaar in Heikant de ruit van de woning van zijn ex-vriendin vernield. Ploewel de Middelburgse politierechter een vermoeden had dat de verdaehte ook haar auto had beschadigd en kerstverlichting had weggenomen, sprak hij de man daar van vrij wegens gebrek aan bewijs. De vrouw en haar nieuwe partner hadden hem als de be stuurder van de bromfiets herkend toen hij zich in de buurt van de woning ophield en ze kort daarna glasgerin kel hadden gehoord. De man ontkende de aantijgingen. „Zij lopen mij van alles te beschuldigen, terwijl ik niets heb gedaan. Volgens officier van justitie J. Zondervan was verdachte alleen maar gebaat bij een langdurige gevangenisstraf. Hij vond alles bewezen en eiste tien maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De man zat nog in zijn proeftijd van een eerdere veroordeling. Raadsman L. van Hevële bepleitte vrijspraak, omdat nie mand had gezien dat zijn cliënt de vernielingen had aan gericht. KOEWACHT - De WD in Terneuzen betaalt de kosten van het verkiezingsdebat dat afgelopen maandag door de dorpsraad van Koewacht in gemeenschapsce.ntrum De Vlaschaard werd gehouden. De liberalen betalen niet al leen de rekening van de zaalhuur, maar ook van de genut tigde consumpties. Kandidaat raadslid J. van Harmeien stelt dat de WD hiermee het signaal afgeeft dat zijn par tij het kleine kernenbeleid.van de gemeente Terneuzen se rieus neemt. Hij wordt hierin gesteund door LCF-fractie- voorzitter C. Freeke. Net als de dorpsraad en WD-ers is Freeke boos dat een subsidieaanvraag door de Koewacht- se dorpsraad louter om formele redenen is afgewezen. Een gemeentelijke bijdrage in de kosten van het verkie zingsdebat werd geweigerd, omdat het subsidieverzoek te laat was ingediend. Dorpsraadsecretaris S. Meuldijks vond dit een belachelijk argument, omdat het dertien we ken van te voren nog niet bekend was op welke datum het verkiezingsdebat zou worden gehouden. TERNEUZEN - Een derde koffieshop bij de grens is de beste optie om de parkeerproblemen bij Checkpoint in Terneuzen op te lossen. Dat stelde wethouder C. van Schaik tijdens een lijsttrekkersdebat in Sas van Gent dinsdagavond. „Laat de buitenlandse klanten softdrugs kopen op een plaats waar ze makkelijk kunnen komen. Checkpoint is razend populair bij Franse en Belgische drugsliefhebbers. De koffieshop ontvangt dagelijks zo'n duizend klanten, van wie het grootste deel afkomstig is uit België en Frankrijk. Het gevolg is dat in de omgeying enorme parkeerproblemen zijn ontstaan. „Checkpoint ver plaatsen is geen optie, daarom pleit ik voor de Venlose va riant: een koffieshop vlakbij de grens", betoogde de wet houder en lijsttrekker van de PvdA. Bijkomend probleem is dat Belgen en Fransen niet beta len voor een parkeerplaats. Sinds kort geldt een streng parkeerregime in Terneuzen. Vrijwel overal moet betaald worden. Belgen en Fransen trekken zich daar echter wei nig van aan. door Rob Paardekam GOES - Het CDA wil na de ver kiezingen een nieuwe poging doen om een soort stadsetiquet te voor Goes te ontwikkelen. Dat zei lijsttrekker M. Dieleman gisteren tijdens een CDA-verkie- zingsbij eenkomst in het ROC-ge- bouw aan de Fruitlaan. De discussie over een stadseti quette is een paar jaar geleden als eens aangezwengeld door de christen-democraten, maar na dat het college in 2004 liet we ten daar weinig voor te voelen is weinig meer van het plan verno men. Vanuit de zaal werd gisteren op gemerkt dat het CDA dat niet mag laten gebeuren. „Dit is ty pisch zo'n CDA-onderwerp", zei de bewuste spreker. „Over wegen praten alle partijen, maar als het over normen en waarden gaat, moeten mensen denken: dat is het CDA." daarbij aan een lijst van tien regels - bijvoorbeeld over om gangsvormen - waar elke Goe- senaar zich aan zou moeten hou den. CDA-gedeputeerde H. van Wa- veren moedigde de gemeente Goes gisteren aan om haast te maken het het bouwen van nieu we woningen, maar -vindt dat ook andere projecten snel van de grond moeten komen. Veeg Oppakken Floor Köhlen (GroenLinks) lanceerde onlangs haar persoonlijke website: „Ik kan mezelf gewoon net iets beter profileren op mijn eigen site." fötö Willem Mieras de kan hebben, maar echt ge mist heeft hij hem nog niet. „Ik denk dat onze boodschap de kie zers ook zonder website wel be reikt." De site van de PvdA Kapelle is nog maar pas geleden in de lucht gegaan. „Veel staat er nog niet op, maar het begin is er", zegt lijsttrekker R. Lambeck. Hij ziet zeker een meerwaarde in het hebben van een stek op het wereldwijde web. „Niet al les wat je als lokale afdeling doet, haalt de krant. Op zo'n si te kun je het allemaal kwijt." Bezoekers Het is overigens maar zeer cle vraag of partijen met hun websi tes echt veel mensen bereiken. Zo leert de teller op de pagina van Algemeen Belang Tholen dat op de meeste dagen niet eens tien mensen er een kijkje nemen. Toegegeven: 7 februari was met 31 bezoekers een posi tieve uitschieter. De WD op Noord-Beveland bereikte met haar site de afgelopen maand op geen enkele dag meer dan tien mensen. Zelfs D66 in Goes, toch een wat grotere gemeente, kan niet meer dan gemiddeld vijf tien mensen per dag naar haar site lokken. Het lijkt er dus op dat het oude vertrouwde folder tje en het aanplakbiljet nog al tijd meer mensen bereiken dan de website. „Móar ja, dan moet je die posters wel ergens op kun nen hangen", verzucht PvdA'er Lambeck. „In heel Kapelle staat één bord. Dat schiet niet op." De persoonlijke website is ook langzaam in opkomst. Raadslid Floor Köhlen van GroenLinks in Goes heeft er sinds kort één www.floorkohlen.nlNiet om dat ze nou zo hard voorkeurs stemmen nodig heeft, want met een tweede plek op de kandida tenlijst lijkt ze wel zeker van een stoeltje. „Ik kan mezelf ge woon net iets beter profileren op mijn eigen site", zegt ze. „Wie ik ben, waar ik voor sta en wat ik allemaal doe... dat soort dingen." Moeite waard Köhlen heeft niet de illusie dat haar site direct honderd bezoe kers per dag zal trekken. Toch ziet ze internet als een goed mid del om vooral jongeren te berei ken. „Natuurlijk blijft ook de folder bestaan, maar internet is een toevoeging die de moeite waard is", zegt ze. „Al heb ik de indruk dat internet bij veel par tijen nog een ondergeschoven kindje is als het gaat om het communiceren met de kiezer." Köhlen belooft de site ook na de verkiezingen actueel te houden. Het lijkt haar wel leuk om in de toekomst één keer in de zo veel tijd te gaan chatten met kie zers. De jonge CDA'er Jo-Annes de Bat, die hoopt op een plekje in de Goese raad - en dat gezien zijn tweede plaats op de lijst ook wel zal halen - heeft ook een eigen site (www.joannesde bat.nl). Die trekt volgens hem op sommige dagen wel vijftig be zoekers. Dat overtreft zijn ver wachtingen. „Op mijn eigen site kan ik net iets meer persoonlij ke dingen kwijt dan op de alge mene site van het CDA in Goes", vertelt hij. „En veel men sen zijn juist geïnteresseerd in de mens achter de kandidaat. Zo-heb ik al heel veel reacties gekregen op het feit dat ik ga trouwen. Mensen lezen dat soort dingen graag." Dieleman kon daar een heel eind in meegaan. „We gaan die stadsetiquette weer oppakken", beloofde hij. De CDA'er denkt Donderdag 23 februari WEMELDINGE - Dorpshuis De Wemel - 19.30 uur. Verkiezingsdebat, op touw gezet door Stichting Bewonersbelan gen Wemeldinge. KRUIIMINGEN - Ons Dorpshuis - 20.00 uur. VVD-themabijeenkomst 'De toe komst van Kruiningen' met ais spreker onder meer H. van Koeveringe, direc teurvan Roompot recreatie. Vrijdag 24 februari WISSENKERKE - Gemeentehuis - 19.30 uur. Lijsttrekkersdebat onder lei ding van Bert van Leerdam, presentator van Omroep Zeeland. SINT ANNALAND - De Wellevaete - 19.30 uur. CDA-bijeenkomst met (onder anderen) lijsttrekker en fractievoorzitter Jaap Bout van het CDA-Tholen en de twee Zeeuwse CDA-gedeputeerden Toi- ne Poppelaars en Harry van Waveren. Bij het verhaal 'De ware canvasser sterft uit' is gisteren een verkeerde foto geplaatst. De foto geeft een beeld van een politiek minidebat van de jongeren- raad Tholen, terwijl er een portret van PvdA'er Kees Knuit uit Reimerswaal had moeten staan. Op dat gebied gaf hij de Goese fractie van SGP/ChristenUnie een kleine veeg uit de pan. „Zij willen zich niet hard maken voor Waterstad (de nieuwe woonwijk in het havengebied, red), schuiven de besluitvor ming over de tweede fase van het masterplan binnenstad voor zich uit en achten de oplossing voor de spoorproblematiek on voldoende", zei hij. „Volgens mij heeft Goes behoefte aan be stuurders die vaart maken eri niet aan een partij die enkel het rempedaal weet te vinden en daaraan blijft plakken." Lijsttrekker Dieleman maakte verder duidelijk dat het CDA in zet op het doorgaan van de twee de fase van het masterplan bin nenstad, met daarin de uitbrei ding van de parkeervoorzienin gen aan de oostkant van de bin nenstad, het uitbreiden van het cameratoezicht naar de Vlas- markt en het snel verbeteren van de sportparken in Goes en Kloetinge. De verantwoordelijk wethouder, D. van Ewijk, heeft volgens hem over dat onder werp veel gepraat, maar weinig daadkracht getoond. Het CDA wil in de volgende raadsperiode een masterplan voor de sport ontwikkelen. Daarin moet dui delijke worden omschreven wat de gemeente Goes daar doen en wanneer. (Advertentie) Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29