n Verdeeldheid over gratis bussen Iedereen die op auditie komt, doet mee Onderzoek naar knelpunten N59 hrcmdcaféCupido menu 28,50 ütefano s bLCOI 18) 4I8 01 9 www.stefanos.nl Foetgangster aangereden STEKETEE Orvkkery zeeuwse almanak Ijs Showbands gaan samenwerken Stadskantoor Goes zaterdags open Waterschap alert op metaaldie ven CDA en WD willen liever in meer parkeerruimte investeren Actiegroep 's-Heerenhoek pleegt 'bankoverval' Redactie: 0113-315649 «vw.pzc.nl .mail:redactie@ pzc.nl rOStbus 31,4460 AA Goes idvertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Miws-Vlaanderen: 0114-372770; Jationaal: 020-4562500. donderdag 23 februari 2006 editie Bevelanden-Tholen Ontvangst met een heerlijk glaasje rosé bubbels fc Lekkere aangemaakte Zeeuwse garnalen Een kopje heerlijke wildbouillon f Tongrolletjes gevuld met zalm en enkele scampi's of Varkenshaas-medaillons met champignonroomsaus Verrassingsdessert voor 2 personen Koffie of thee met een torentje gevuld met zoetigheden GOES - Een 75-jarige vrouw uit Goes is gisteren op een parkeer plaats aan de Van Doornestraat ia Goes aangereden. Een 21-jari- fe Vlissingse reed op haar mo tor over de parkeerplaats en tam een bocht. Direct na de kocht stak de 75-jarige vrouw aver. De Vlissingse wilde rem den, maar trapte in plaats daar van op het gas. De vrouw viel Bet haar hoofd op het wegdek. (Advertentie) FEESTELIJKE HEROPENING lange Zelke 48 Vlissingen (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu niet filo-loempiaarjes en heilbot of Italiaanse groenten on chocolade verrassing ^12,50 of€10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 '9-30-20.30 uur Popmuziekquiz de Beatles tentoonstelling Bewth; 15 onvoltooiden in foto Boeland Fossen Markt 511 Middelburg T0118 886 886 De chef van de sportredactie van dit veelgelezen dagblad geldt als een autoriteit op zijn gebied. Aan zijn oordeel wordt dan ook veel waarde toegekend. Regelmatig infor meren met minder kennis en inzicht in de sport bedeelde collega's naar zijn prognoses. Of het nu om voetbal gaat of om wielrennen, hij zit er vrij wel nooit naast. Deze weken bleek dat hij min der deskundig is in hardrij den op de schaats. Zo schatte hij tot op de laatste paar rit ten de medaillekansen van Marianne Timmer op de 1000 meter laag in en achtte hij Er- ben Wennemars een serieus te nemen kandidaat voor het goud op de 1500 meter. Mis dus. Hoe heet dat ook al weer in sporttermen? O ja: door het ijs gezakt. IJZENDIJKE - Showband Jeugdbelang uit IJzendijke en Showkorps Excelsior uit Goes gaan de komende tijd nau wer samenwerken. Beide verenigingen worden in hun be staan bedreigd door een teruglopend ledental, waardoor optreden voor beide korpsen niet meer haalbaar is. In de cember 2004 gingen de verenigingen al met elkaar om de tafel om te praten over een mogelijke vorm van samenwer king. Na een jaar proefdraaien, is nu definitief de knoop doorgehakt om die samenwerking door te zetten. Bij wed strijden en optredens in België en Frankrijk is besloten om op te treden onder een gezamenlijke naam, namelijk de Southwest Union Drum Buglecorps. Overigens blijven beide verenigingen wel afzonderlijk be staan met als doel om in de toekomst eventueel zelfstan dig verder te gaan als het aantal leden toeneemt. Op zon dag 5 maart houdt het gezamenlijke corps een showrepeti tie in Sportpunt Zeeland in Goes. Die duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. GOES - Het stadskantoor van de gemeente Goes gaat ook zaterdags open. Het college van burgemeester en wethou ders wil daar een proef mee doen. De gemeenteraad moet er nog mee akkoord gaan. Het voorstel wordt waarschijn lijk in april besproken in de raad. Wordt het idee aangeno men, dan kunnen Goesenaren ook zaterdags tussen 10.00 en 12.00 uur bij de publieksbalie terecht voor officiële pa pieren als een paspoort. Vier maanden gaat de proef du ren. Als de zaterdagopening in een behoefte voorziet, dan wordt die permanent. TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen is extra alert op mogelijke diefstal van waardevolle onderdelen van stuwen en gemalen. Woordvoerster M. van de Pas zegt dit naar aanleiding van de waarschuwing van water schap Brabantse Delta. Van 22 stuwen van dit waterschap zijn de koperen en roestvrijstalen balken gestolen. Het waterschap heeft an dere overheidsinstanties in een brief gewaarschuwd voor de mogelijk georganiseerde diefstal. Bij het Zeeuws-Vlaamse waterschap is deze brief nog niet binnen gekomen. „Maar uiteraard zijn we heel alert. On ze stuwen en gemalen houden we goed in de gaten. Niet alleen is daar veel geld mee gemoeid, cle onderdelen zijn ook essentieel voor de werking van de gemalen en stu wen." Waterschap Zeeuws-Vlaanderen deed vorig jaar aangifte van diefstal van aluminium inspectieluiken van twee rioolgemalen in Hengstdijk en één bij Yara in Sluiskil. De ze diefstal betekende een schadepost van tienduizend eu ro. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat start april dit jaar met een stu die naar de knelpunten van de N59 en de mogelijkheden die op te lossen. Daarvoor is 100.000 euro vrijgemaakt. Het is de be doeling dat in 2007 het eindrap port verschijnt. Wethouder verkeer en vervoer van de gemeente Schouwen-Dui- veland W. Renden is in zijn nop jes met de toezegging van Rijks waterstaat om snel met het on derzoek te beginnen. „Het gaat veel sneller dan ik gedacht had", aldus de wethouder. „En we zijn ook heel blij dat het hele tracé onder de loep wordt geno men." Wensen De gemeente heeft bij het on langs gehouden periodiek over leg met Rijkswaterstaat haar wensen voor wat betreft de N59 nog eens duidelijk op tafel ge legd. Renden: „Rond Zierikzee stropt het verkeer nogal eens op bij de verkeerslichten en de ro tonde. Bij Sirjansland en Ooster- land is sprake van onveilige kruisingen. Het is daar vooral erg onoverzichtelijk en Rijkswa terstaat gaat kijken hoe dat pro bleem aangepakt kan worden. Ook naar de Kraaijensteinweg wordt gekeken. Wat ons betreft heeft de aanpak van de Kraa ijensteinweg en de kruisingen bij Oosterland en Sirjansland prioriteit." Eventueel verleggen van het tra cé van de N59 op Schou- wen-Duiveland tussen Zierik zee en Renesse komt eveneens aan de orde. De weg loopt nu deels doorde nieuwe natuur van Plan Tureluur en de vraag is of dat tot in lengte van jaren zo moet blijven. Verder worden de verkeerslichten bij Den Bom mel en de verkeersafwikkeling bij het Hellegatsplein in de stu die betrokken. Hoofd afdeling verkeer - van Rijkswaterstaat Zeeland M. Ideler geeft aan dat voor het onderzoek een jaar uit getrokken wordt. Het is de be doeling dat alle groeperingen die belang hebben bij de N59 be trokken worden bij het onder zoek. Rijkswaterstaat gaat hen benaderen. Om het onderzoek in goede banen te leiden heeft Rijkswaterstaat inmiddels twee projectleiders aangesteld en het is de bedoeling dat zowel een projectgroep als een klankbord groep in het leven geroepen wordt. Het nieuwe onderzoek staat geheel los van het in juli vorig jaar aangekondigde onder zoek naar de wenselijkheid van verdubbeling van de N59 tussen Bruinisse en het Hellegatsplein. Bereikbaarheid Een al dan niet gedeeltelijke ver dubbeling staat al jaren hoog op het verlanglijstje van de Schou- wen-Duivelandse ondernemers, die hopen dat daarmee de be reikbaarheid van het eiland sterk verbeterd wordt. Momen teel moeten zij met lede ogen aanzien hoe de route naar Rot terdam dichtslibt. Regisseur Koen Schy vens loopt een stuk van Sint-Atlantis door met een kandidate voor een van de rollen. foto Peter Roek door Ben van den Aarssen SINT-ANNALAND - Natuurlijk waren er zenuwen. En angst voor kritiek. Ach teraf viel het mee. Dat was althans de me ning van Caroline Geluk, één van de in totaal 37 kandidaten die gisteravond en vandaag in de Sakofahal auditie doen voor een zang- of tekstrol in de productie Sint-Atlantis. Geluk haalde opgelucht adem in het na- gesprek met regisseur Koen Schyvens. „Ik was bang voor iets Idols-achtigs. Maar het was heel anders, heel gemoede lijk." Het Sint-Atlantis Spektakel moet het pa radepaardje worden van de festiviteiten in Sint-Annaland komende zomer. In de hallen van BusmariTeam aan de haven van het Thoolse dorp wordt het spekta kel op 6 en 7 juli opgevoerd. De organisa tie mikt op vierduizend bezoekers, ver spreid over vier voorstellingen. Centraal staat Sint-Atlantis, een verzonnen ver zonken dorp in de Krabbenkreek dat één maal in de 75 jaar boven water komt. Voor het laatst gebeurde dat in 1931, zo dat voor deze zomer opnieuw op een ver rijzenis wordt gerekend. Dan zal ook dui delijk worden dat de bewoners onder wa ter gewoon verder leven, zonder dat ze ouder worden. Hoofdpersoon is Janna, dochter van de toenmalige burgemeester van Sint-Annaland die met Sint-Atlantis in de golven verdween toen ze achttien lentes jong was. Haar grote liefde, nu 94 jaar oud, zal haar deze zomer op de ha ven opwachten. Een deel van de cast speelde eerder in het Setallands Spektakeleen theater stuk dat in het jaar 2000 op dezelfde loca tie met veel succes werd opgevoerd. „Maar gelukkig zijn er ook veel nieuwe namen en nieuwe gezichten", aldus Jack Westdorp van het Kreateam dat de festi viteiten in goede banen moet leiden. De Vlaming Koen Schyvens'uit Bergen op Zoom is aangetrokken als regisseur. Schyvens maakte naam met theaterpro ducties van bijvoorbeeld Het Zunderts Toneel en was vorig jaar nog verantwoor delijk voor het slotspektakel Goes 600. Talent In de Sakofahal moeten de aankomende zangers, acteurs en dansers laten zien wat ze aan talent in huis hebben. Zoals Frans Burgers, toneelspeler bij de Rede rijkers uit Oud-Vossemeer. Gedragen, maar nog ietwat zoekend naar de juiste intonatie, leest'Burgers een stuk uit het script voor. Een dramatische passage uit de geschiedenis van het verdronken dorp. Burgers lijkt aan zijn plek vastge plakt, als blaaswier op een dijkvoet. Schyvens moedigt aan: „Gebruik iets meer ruimte." Ondertussen begeleidt Henny Besling in een andere hoek van de Sakofa op piano de zangaudities. Pierre van Broekhoven en andere leden van het artistieke team van Sint-Atlantis luisteren nauwlettend toe. Morgenavond volgen de audities voor de in totaal 45 figurantenrollen, nog exclu sief de dans- en kindergroepen die later instromen. Rondom de productie is een heel spektakelteam in actie dat zorgt voor decorbouw, rekwisieten, kleding, grime, techniek en logistiek. Ook de tekst is door een eigen collectief geschre ven. Half maart moet volgens Schyvens duidelijk zijn wie welke rol voor zijn of haar rekening neemt. „Het wordt nog een hele puzzel. Maar één ding is zeker: iedereen die op auditie komt, speelt mee." .innrHarmen van der Werf GOES - Gratis stadsvervoer in Goes stuit op grote weerstand kij CDA en WD. Beide partijen rinden de kosten veel te hoog en sillen liever investeren in par keervoorzieningen. PvdA, D66, GrocnLinks en SGP/Christen- [nie - in de huidige gemeente raad een meerderheid - willen in elk geval een experiment met eratis stadsvervoer. CDA-lijsttrekker R. Dieleman jan het niet duidelijker zeggen. .Om gratis stadsvervoer te orga niseren, is eenmalig 400.000 eu- ronodig en 200.000 euro op jaar- fesis", stelt hij. „Dat is het CDA te gortig." WD'erS. Heij- ning is niet zo uitgesproken, naar zijn standpunt over gratis stadsvervoer verschilt in niets iet dat van het CDA. .Zon experiment is niet onze eerste keuze", drukt hij zich roorzichtig uit. Om te vervol- jen: „Wij willen in Goes wel neer dingen, zoals meer parkeer gelegenheid aan de oostkant ran de binnenstad, een betere ontsluiting van Goes-Zuid en oen randweg om Wilhelmina- corp. Daar zijn al vele miljoe- tenmee gemoeid." indere keuze A.van Oosten (GroenLinks) on derkent dat ook, maar maakt jen andere keuze dan zijn colle ga's van CDA en WD. „Je moet er niet alleen naar kijken hoe veel gratis stadsvervoer in Goes kost, maar ook wat het oplevert. Dat is tot nu toe te weinig in beeld gebracht. Stel dat je geen parkeerkelder aan de Oostwal, aan de oostkant van de binnen stad, hoeft te bouwen, dan be spaar je minstens tien miljoen euro. En dat kan, als je mensen op verschillende grote parkeer plaatsen aan de rand van de stad de mogelijkheid biedt om gratis naar het centrum te rei zen met de bus. Zoals sinds 2000 vanaf de Zeelandhallen gebeurt. Dat werkt goed." H. Hoogerland (PvdA) meldt 'heel positief' te staan tegenover een proef met gratis stadsver voer. Hij wol tegelijkertijd ook naar een uitbreiding van de par- keermogelijkheden aan de oost kant van de binnenstad kijken. Die extra parkeergelegenheid hoeft dan wellicht niet zo ruim opgezet te worden. A. van der Reest (SGP/ChristenUnie) en S. Huissoon-Schrijver (D66) zitten op hetzelfde spoor als de PvdA. Van der Reest: „We moeten op zoek naar een goede mix van gratis stadsvervoer en het schep pen van parkeergelegenheid." Waarbij hij aantekent dat een parkeerkelder aan de Oostwal op z'n vroegst in 2010 kan wor den aangelegd. Aan het Kolveniershof/Bleekveld bij Al- bert Heijn en theater De Mythe moet eerst nog een grote par keergarage verrijzen. Voorstan ders van gratis stadsvervoer wil len eerst verder onderzoek af wachten. Weinig heil WD'er Heijning en CDA'er Die leman zijn daar niet tegen, maar zien er bij voorbaat weinig heil in. Zij willen het bestaande gra tis vervoer van de Zeelandhal len naar de binnenstad en an dersom handhaven en het daar bij laten. „Zoiets is leuk voor een Duitse toerist die met zijn gezin met de bus naar de binnen stad kan rijden, maar ik zie daar niet veel Zuid-Bevelanders gebruik van maken die in de stad boodschappen gaan doen." Van Oosten (GroenLinks) heeft een andere indruk. Zo weet hij van inwoners van Kattendijke die naar de Zeeland- hallen rijden met de auto en van daar met de bus naar het cen trum gaan. „Dat geeft aan dat dit in een behoefte voorziet." Over de financiering van het gra tis stadsvervoer in relatie tot de investeringen in parkeerruimte merkt Dieleman nog op: „Een parkeerkelder zal zichzelf terug verdienen en als die kelder aan de Oostwal komt, kan de veste worden doorgetrokken. Het wordt prachtig." Van Oosten kijkt daar anders te genaan. „Die auto's moeten wel bij de Oostwal kunnen komen en daar doen zich nu al verkeers problemen voor." door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Actiegroep Klein Verzet heeft haar slag ge slagen gisteravond in 's-Heeren hoek met een 'bankoverval'. Het resultaat is tegenover de vijver en de rooms-katholieke kerk te zien: de oude hardhouten bank met de tekst 'D'n oek van 't pak- uus' is terug. De 'bankoverval' was eigenlijk vorige week al gepleegd, ergens tussen Nisse en Heinkenszand. Een argeloze voorbijganger uit 's-Heerenhoek ontdekte daar op het erf van een boerderij dé zit bank van zijn dorp. Twee jaar geleden was die weg gehaald bij de herinrichting van de Molendijk en Heeren straat (oftewel de Bierdulve). En daar stond die opeens, kilo meters van 's-Heerenhoek van daan, de bank die meer dan een bank was, namelijk een ontmoe tingsplaats voor jong én oud midden in het dorp. Op de plek waar ooit een pakhuis heeft ge staan, vandaar D'n oek van 't pa- kuus. Gisteravond was het dan zover dat het relikwie terugkeerde in 's-Heerenhoek. Niet op de oude locatie, die is vergeven, maar op een niet minder opvallende plek in het dorp, bij de kerk. Of dat zal gebeuren, kon woord voerder D. Rouw van Borsele gisteren nog niet zeggen. De ge meente treft volgens hem overi gens geen blaam. In overleg met de dorpsraad is indertijd de her inrichting van de Molendijk en Heerenstraat ter hand genomen. Niemand leek toen te hechten aan de bank. ,,'t Is natuurlijk een ludieke grap zo vlak voor carnaval", zei één van de leden van Klein Ver zet, „maar het is ons ook se rieus. De bank hoort bij 's-Hee renhoek." Na de plaatsing do ken de actievoerders de kroeg in. Nee, hun namen wilden ze niet geven. „Welke bankoverval ler doet dat wel?" De hardhoutenbank die eens dé ontmoetingsplek van 's-Heerenhoek was maar uit het dorp verdween, is nu na een actie van actiegroep Klein Verzet weer terug op de vertrouwde thuisbasis. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27