Korfbalpionier gaat op avontuur PZC Rotterdam gunt Tim Henman de overwinning wel Parson in voetsporen van Stenmark si Steenpoorte maakt winnende doelpunt Schouwse selectie Bj0rn ter Bruggen verlaat BKC in Breskens voor een Zweedse missie agenda De Jonge naar Wemeldinge r( uitslagen lo> vmmssmmsamm olympische uitslagen programma ■tft- donderdag 23 februari 2006 swb door Peter van Kputeren SLUIS - Zijn afscheid van de korfballers van Breskens was er één in stijl. Björn ter Bruggen gooide zondag in de laatste wed strijd voor zijn tijdelijke club vijf ballen door de korf. De 28-jarige Haarlemmer keert de ze week terug naar Zweden, als korfballer met een missie. Björn ter Bruggen is opgegroeid in Haarlem, verhuisde als jonge jurist naar Zweden en streek an derhalf jaar geleden in de pol der in de omgeving van Sluis neer. Bezeten van korfbal meld de hij zich aan bij BKC in Bres kens, waar hij nu weer moet ver trekken. De Haarlemse meester in de rechten weet dat hij met zijn ver trek uit een korfbalnatie bij uit stek een eind maakt aan zijn ei gen actieve carrière, maar is van plan in het noorden van Europa zijn passie te introduceren. „Ik ga voor mezelf achthonderd en vijftienhonderd metertjes lo pen en zal het korfballen enorm missen", weet hij op voorhand. „In heel Zweden is 'maar één club. De Stockholm Korfbal Klubben, opgericht door Arno Seinstra. Er is een twintigtal le den, van zeven nationaliteiten. Ik heb er tijdens mijn eerdere verblijf in Zweden getraind. Dat was hartstikke leuk, maar het niveau was dramatisch. Je mag ook niet anders verwachten als je maar één keer per week traint. Er is dus geen competi tie, maar ze zijn wel op toernooi in Edinburgh en Luxemburg ge- weest. Eens in de twee jaar heb ben ze een eigen toernooi." Ernstig ziek Als het aan Björn ter Bruggen ligt, komt daar op termijn veran dering in. Hij. vertrekt eerder dan aanvankelijk gepland naar Zweden, omdat zijn ouders er wonen en zijn vader ernstig ziek is. „Waar de meeste mensen voor hun vakantie naar het zuiden gaan, zijn wij elk jaar naar Zwe den geweest. Het is een fantas tisch land." Hij heeft er les gegeven aan de universiteit van Umea, nadat hij een jaar lang veertig uur in de week een Zweedse taalcursus had gevolgd. „Ik gaf Europees recht. Mijn ouders zijn er gaan wonen nadat mijn vader ver vroegd met pënsioen was ge gaan. Mijn vader wacht op een levertransplantatie. Ik ben er met kerstmis geweest en ben enorm geschrokken. Ze hebben een houtkachel en er moeten honderdvijfendertig bomen wor- den gekapt en gekliefd om vol gende winter te kunnen stoken. Ik ben het aan mijn ouders ver plicht te verhuizen." Ter Bruggen noemt korfbal een levensstijl, die hij voor geen goud zou willen missen. „Ik heb vanaf mijn vijfde gekorfbald, ben begonnen in Haarlem en tel kens een stapje hoger gaan spe len. Ik trainde elke dag. Uren lang schieten, of links en rechts gooien tegen een muur. Het was mijn tijdverdrijf, waar ik nie mand voor nodig had. Ik was heel ambitieus en ging bij elke hoog spelende club kijken." „Toen ik nog geen rijbewijs had, bracht mijn vader me altijd naar de training", gaat zijn ver haal verder. „Ik leefde ervoor, ging 's zaterdags op tijd naar bed en was de hele zondag kwijt, omdat we soms uren in de bus zaten. Bij Luto heb ik in de overgangsklasse gespeeld. Ik heb eind vorig seizoen overwo gen om naar Fortis te gaan, maar wist dat ik door mijn va kantie de voorbereiding op de competitie zou missen. Ik had geen zin om in het derde te be ginnen en ben bij BKC geble ven. Het niveau waarop ik hier heb gespeeld, is een stuk lager dan ik gewend was, maar ik heb het altijd naar mijn zin gehad." Toen hij een paar jaar geleden na zijn rechtenstudie in Zweden aan de slag ging,' viel hij in een diep gat. „Ik miste het korfbal, maar merkte dat er in Zweden wel interesse was. Het beeld dat wij van Zweden hebben, klopt trouwens niet", stelt hij met klem vast. „Er is absoluut geen gelijkheid van mannen en vrou wen. Vrouwen die in het onder- door Leo van de Ruit ROTTERDAM - Een ovationeel applaus klonk op in Ahoy'. Ge lukkig, Henman had gewonnen. De Brit, voor de dertiende keer deelnemer, sloeg zich met 6-4 6-4 langs het Zweedse ijskonijn Thomas Johansson. Rotterdam, bedroefd om het wegblijven van de wereldsterren, omarmde blij moedig 'Gentleman Tim' uit Ox ford. Het .publiek in de havenstad gunt Henman dit jaar de over winning wel. Hij is 31 jaar, ver zaakte nooit, stond drie keer in de finale, die hij alle drie ver loor (Kafelnikov, Pioline en Es- cudé) en vooral, hij kwam dit jaar opdagen ondanks een ge kwetste rug. Richard Krajicek belde hem op nadat hij zich vorige week van het Marseille Open terugtrok. „Je moet komen", commandeer de de toernooidirecteur van Rot terdam. Henman-zou zich zon der interventie ook wel aan zijn (goed betaalde) afspraak heb ben gehouden. „Ik ben al heel lang prof. Ik mis te al die jaren maar één keer een grandslam en één keer een toer nooi van de Masters Series. Dit toernooi verdient zoveel afzeg gingen niet." Top tien Henman was lange tijd top tien van de wereld. Door blessures had hij een zwak jaar 2005. Daardoor zakte hij naar de 40e positie op de wereldranglijst. „Fysiek goed zijn, dat is mijn eerste vereiste", vertelde Hen man, „als ik kan'bewegen kan donderdag Biljarten Heineken-Loontjes driebandentoer- nooi. Lokaal: café 'l Keldertje inTerneu- zen. Aanvang: 19.30 uur. Voetbal Vriendschappelijk. Domburg-Walche- ren (19.30 uur), Veere-Axel (19.45 uur). Zaalkorfbal Vriendschappelijk: TOP-Hongarije. Aanvang; 20.15 uur. Locatie: sporthal De Blikken in Arnemuiden. Björn ter Bruggen nam deze week afscheid van BKC in Breskens en gaat in Zweden het korfbal promoten. wijs bijvoorbeeld hetzelfde werk doen als mannen, krijgen daar aanzienlijk minder voor be taald. De vrouw staat in Zwe den in de keuken, de man zit te kaarten." Videobanden Om korfbal te erkennen, is er wel degelijk gelijkheid van man nen en vrouwen nodig. „Mijn eerste doel is dat de overheid korfbal als sport erkent, waar door je subsidie krijgt. Dan kun nen ze ons op de scholen niet te genhouden", weet hij. „Ik ken nogal wat Nederlanders die daar in het onderwijs wer ken. Dat praat wat makkelij ker." Leerkrachten lichamelijke opvoeding spelen in zijn plaatje een belangrijke rol. „Korfbal moet een onderdeel van het les pakket worden", vindt hij. „Om dat té kunnen realiseren heb ik vooral materiaal nodig. Korven, voetstukken, palen en ballen. Op dit moment zijn er zes van die setjes in Zweden, die ik op ei gen kosten heb laten vervoeren. Dat zouden er een stuk of veer tig moeten worden. Er komen vi deobanden aan. In Nederland zijn alle clubs overgegaan op kunststof korven. Die rieten mandjes moeten toch nog ergens zijn?" Van de clubs BKC en Luc- tor is al steun toegezegd. „En bij Atlas in Ritthem speelt een vriend van me, die ook wil hel pen. Ik wil zóveel materiaal heb ben, dat we op tien verschillen de basisscholen een clinic kun nen geven. Dan komt het beslist van de grond." Erkenning „Zweden zijn heel sportief en dol op teamsporten en balspor ten. We richten ons op de univer siteitssteden. Erkenning van de ik aan mijn tennisprestatie wer ken." Thomas Johansson maakte het de Engelsman niet zo moeilijk. De Scandinavische baseliner, in Marseille ook al gesneuveld in de eerste ronde, sloeg onvoorstel bare''missers. Eén volley vloog hoog richting tribunes. De koele Zweed raakte er zelfs van geëmotionederd, ook omdat zijn opslag van tijd tot tijd haperde. Na de winst maakte Henman zich geen illusies over het verde re verloop van het toernooi in Ahoy, al treft hij vanavond in de 18-jarige Servische qualifier No- vak Djokóvic een relatief gemak kelijke tegenstander. „Mijn rug is nu goed. Tegen Jo hansson had ik geen last. Maar je weet het nooit. De verwachtin gen zijn op deze leeftijd lager, maar'het zou toch mooi zijn als ook mijn naam eens op een bord rond de baan hier komt te han gen. Zo vaak zal ik niet meer te rugkomen." ANP GOES - Carlos de Jonge wordt komend seizoen trainer van za terdag-vierdeklasser Wemeldin ge. Hij volgt George Daamen op. De Jonge is momenteel trainer van zaterdag-tweedeklasser GPC. Hij gaf eerder te kennen dat hij na zijn vertrek bij de Vlis- singse club waarschijnlijk niet langer actief zou zijn in het trai- nersgilde. Een knie-operatie kwam echter veel eerder dan verwacht en bo vendien werd het openen van een zaak op de lange baan ge schoven. De Jonge: „Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Ik wilde toch graag actief in de voetballerij blijven en heb me daarom op de lijst van de WON gezet." De eerste club die belde was We meldinge, dat volgens De Jonge een jonge, ambitieuze eerste se lectie heeft. Hij sloot een over eenkomst voor één jaar. De training en de coaching van de tweede selectie zal ook vol gend seizoen door André Bruijn- ooge worden verzorgd. Anja Parson maakt van pure vreugde een buikschuiver over de sneeuw van Sestriere. foto Peter Andrews/Reuters door Roel Wiche SESTRIERE - Het is nauwelijks voor te stellen dat een paar straten aan de rand van de poolcirkel twee grote kampioenen voortbrengen. Maar na gisteravond zal nie mand dat meer betwijfelen. Na vier olympische medailles van infe rieur metaal won Anja Parson, een meisje dat zo uit een Pippi Langkous-film lijkt weggelopen, eindelijk goud. Met een onge naakbare slalom trad de 24-jarige Zweed se skister in het voetspoor van haar legen darische dorpsgenoot, Ingemar Stenmark. Haar grote idool was een van de eersten die de olympisch kampioene omhelsde. Beiden werden geboren in het nietige Tar- naby, een dorpje met slechts 900 inwo ners, diep verscholen in het eenzame land van Noord-Zweden. De trotse dorpelingen kunnen het museum dat aan het beroemde duo is gewijd opnieuw inrichten. Parson heeft nu vijf olympische medailles, Sten mark drie (twee goud, een brons). Voor de ware romantici: naar beiden is ook een heuse berg genoemd. Anjabacken en Ingemarbacken. Het kan zomaar gebeuren dat Anja straks een heel massief op haar naam krijgt, want Zweden vierde de goudschat uitbun dig. Terwijl de fans op de slechts halfvolle tribunes bij de piste in Sestriere uit hun dak gingen, maakte Parson een buikschui ver, haar handelsmerk. De glijpartij moet heerlijk zijn geweest. De viervoudig wereldkampioen dreigde volledig onder te sneeuwen in het geweld van Janica Kostelic, de Kroatische ster die met vier gouden plakken de succesvolste skister in de olympische geschiedenis is. Kostelic wreef nog wat zout in de wonde met teksten dat ze zelf 'zo ontspannen' is en 'Anja stijf van de zenuwen staat'. Het antwoord van de Zweedse was bikkel hard. Parson reikte naar het hoogste po dium, met naast haar het Oostenrijkse duo Nicole Hosp (zilver) en Marlies Schild (brons). Kostelic viel van het bordes: vier de. Pieken en dalen Parson weigerde na haar klinkende zege te spreken van een vete met haar eeuwige rivale. Integendeel, Kostelic had haar zelfs geïnspireerd. „Ze had gelijk, ik zweef tussen pieken en dalen. Maar ik stond deze ochtend op met een gevoel van harmonie dat-ik zelden heb gevoeld. Ik zat in een roes, het kon niet mis gaan." De nieuwe kampioene droomde al in Salt Lake van een olympische kroon. Maar daar haalde ze slechts brons en zilver. Ook op de Italiaanse flanken dreigde het mis te gaan. Na het brons op de afdaling sloeg ze balorig een volle zak snoep achterover. Met dezelfde medaille voelde ze zich afge scheept op de combinatie. De winnares: ja wel, Janica Kostelic. Ziek De Kroatische had na haar gevoelige ne derlaag gisteren de pest in en zei dat ze zich te ziek voelde om te starten op het iaatste onderdeel, de reuzenslalom. Parson voelde zich kiplekker, al is dat niet vanzelfsprekend. Toen ze als 17-jarig meisr je voor een World Cup-race naar Califor- nië moest, werd ze verscheurd door heim wee. Dagenlang sloot ze zich op in haar ho telkamer, maar juist op tijd verzamelde ze moed. Parson verbaasde de hele elite en greep haar eerste grote zege. Zeven jaar later mag het meisje uit het nie tige Tarnaby zich eindelijk meten met de man die een straat verderop geboren werd. Ingemar Stenmark. GPD NIEUWE-TONGE - Dankzij een sterke tweede helft won de voetbalselectie van Schou- wen-Duiveland gisteravond zijn eerste wedstrijd van het nieuwe jaar. In Nieuwe-Tonge werd de Flakkeese selectie er met 1-2 on der gehouden. Invaller Barry Steenpoorte werd in de 72e mi nuut matchwinnaar. Geconfronteerd met drie late af meldingen moesten de techni sche mensen van de Schou- wen-Duivelandse selectie op. het laatste moment nog enkele nood verbanden aanleggen. Wesley Quist (Zierikzee) en Olaf Willem- se (Bruse Boys) werden te elfder ui-e aan de groep toegevoegd, waardoor de selectie uiteinde lijk met dertien spêlers vertrok. Dat de Schouwse selectie niet al leen staat met zijn personele pro blemen bleek in Nieuwe-Tonge. Waar de Schouwse selectie met acht afmeldingen te- kampen kreeg, had tegenstander Flak- kee er zeven binnengekregen. Bemoedigend voor de Schouwse selectie was, dat de spelers van hoofdklasser Kloetinge toestem ming hadden gekregen om mee te doen. Alleen Corné Schilper- oort moest geblesseerd afzeg gen. Met name het meespelen van doelman Jaco van der Schee, ook bij Kloetinge in topvonh, wierp zijn vruchten af. In dere- delijk gelijk opgaande eercie helft kwam hij bijvoorbeeld drjf keer als winnaar uit een één-Ie. De gen-éénduel. Daardoor kj vcc Schouwen-Duiveland vlak voo rust de leiding nemen. Huib Nor tier kopte een voorzet van Berrevoets binnen. Twee mins! ten voor de rust kreeg Flakkt? dan toch zijn doelpunt. Een eer ste inzet werd door Van de: ope Schee gepareerd, maar bij dedj. vele reet volgende voorzet was lijj Vol kansloos bij een fraaie volley 'was van Gert-Jan Lodder. In de tweede helft was Schou- wen-Duiveland de dominerenii; ploeg. Kansen voor Olaf Willem, se (hij raakte de lat en vondijj keeper op zijn weg) en Bui, .sth Steenpoorte bleven doelpum', loos, maar in de 72e minus scoorde Steenpoorte wél. Ziji voormalige aanvalspartner Ijj Duiveland Ronald Zwager vanaf links de voorzet en Steë- poorte maakte de winnende!} jp Flakkeese seleciie-Schouwen-Dij velandse selectie 1-2 (1-1). j;J Huib Nortier 0-1, 43. Gert-Jan Ld der 1-1, 72'. Barry Steenpoorte l-|,l oath Schouwen-Duivelandse sclccfó |ul)l Jaco van der Schee; Olaf Willenjj ]|C|sf Jamo Vermeulen, Marino iloss Serge Berrevoets; Huib Norliè Ben Verwest (35. Barry Steenm te), Lex Zwang (30. Wesley QiÉ Ronald Zwager; Jeroen Grejka{ je Gert-Jan Tierie (67. Ben Verwen),i ia) foto Peter Nicolai sport korfbal moet redelijk snel te verwezenlijken zijn. Er is een linkse regering en veel politieke partijen hebben een vrouw als partijvoorzitter. Maar voordat het echt van de grond is geko men, zijn we vier tot vijf jaar verder. Als er in Stockholm drie clubs zijn gevormd, kunnen we er misschien een competitie gaan spelen. In Schotland, Po len, Hongarije en Tsjechië is het ook gelukt. En in Rusland is het korfbal met Nederlandse hulp enorm gegroeid. Waarom zou het dan in Zweden niet kun nen?" Miül'JtlHIHHEfflfl Lucky Day 3941, d-d. 22-02-2006: 1 -2-3-5-9-15-17-18-21-24-28-34-35-36-40 -57-65-66-70-79. Onder voorbehoud van typefouten Rotterdam. Mannen. Eerste ronde: Henman (GBr) - Thomas Johansson (Zwe/4) 6-4 6-4. Tweede ronde: Stepa- nek (Tsj/6) - Lammer (Zwi) 6-4 6-2, Par- mar (GBr) - Meffert (Dui) 6-3 6-3, Davi- denko (Rus/2) - Rusedski (GBr) 6-4 6-1, Christophe Rochus (Bel) - Dent (VSt) 7-6 (0) opgave Dent. uni in C Nedved, Trezeguet, Balzaretti, Vijri ,n a. (Juventus). j Glasgow Rangers (Sco) - VillansU l"3 (Spa) 2-2 (1-2). 8. Roman 0-1 (stó Hgli schop), 22. Lovenkrands 1-1, 35. Foriv sistf 1-2, 82. Pena 2-2 (eigen doel). Schaft rechter: Poulat (Fra), Toeschouw^"® 49.372. Gele kaart: Rodriguez, Pi (Glasgow Rangers), Arruabarren3,Fi ran|| lan, Viera (Villarreal). ri Chelsea (Eng) - FC Barcelona |Spi| 1-2 (O-O). 59. Motta 1-0 (eigen doel),li, ïi(llle Terry 1-1 (eigen doel), 80. Eto'o'tó Scheidsrechter: Hauge (Noo).Toesdi)j, wers: 39.521. Rode kaart: 37. Delta (Chelsea). Gele kaart: Puyol, InieslslfCjtëll i Barcelona). België, competitie: Standard L - La Louviere 1-1, FC Brussels - Westerlo 1-0. Engeland, competitie:'Newcastle Uni- ted-Charlton Athletic 0-0. Champons League, achtste finales: Ajax (Ned) - Internazionale (Ita) 2-2 (2-0): 16. Huntelaar 1-0, 20. Rosales 2-0, 49. Stankovic 2-1, 86. Cruz 2-2. Scheids rechter: Stark (Dui). Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Rosenberg (Ajax), Cordoba, Pizarro, Cruz (Internazionale) Ajax: Stekelenburg; Trabelsi, Heitinga, Vermaelen en Emanuelson; Maduro, Lindenbergh en Boukhari; Rosales (88. Babel), Huntelaar en Rosenberg. Internazionale: Toldo; Javier Zanetti, Cordoba, Samuel en Burdisso; Figo, Ce- sar (46. Pizarro), Cambiasso en Stanko vic; Cruz en Adriano (65. Martins). VUerder Bremen (Dui) - Juventus (Ita) 3-2 (1-0). 39. Schulz 1-0, 74. Ned ved 1-1, 82. Trezeguet 1-2, 87. Borowski 2-2, 90. Micoud 3-2. Scheidsrechter: Gonzalez (Spa). Toeschouwers: 37.000. Gele kaart: Schulz (Werder Bremen), bi Spu itsla ppei iGo tal Ronde van Californië. Tweedittipd pe, Martinez - San Jose, 152kt Hincapie (VSt) 4.01.26, 2. Horner fe 3. Pou (Spa), 4. Leipheimer (VSt),i Julich (VSt), 6. Evans (Aus), 28. Km 3.20,72. Giling 9.25. Algemeen klasse ment: 1. Hincapie, 2. Leipheimer O.Oj 3. Julich 0.09, 4. Landis (VSt) 0.10,5 briskie (VSt) 0.13, 6. Evans 0.16,, Kroon 3.42, 75. Giling 10.01. Valencia. Ronde van Valen Tweede etappe, start i Villarreal: 1. Petacchi (Ita) 151 km i 3.35.41, 2. Napolitano (Ita), 3. Ver (Spa), 4. Flecha (Spa), 5. Jegou (Frs), Edo (Spa), 25. De Kort, 34. De GrooUj Erik Dekker, 68. Moerenhout, 96," mas Dekker, 103. Boogerd. Algeme klassement: 1. Kolobnev 7.10.36, 2. Petacchi 0.26, 3, Vem 0.29, 4. Napolitano 0.34, 5. Serr (Spa), 6. Sanchez (Spa) 0.35,39. DeKg 0.40, 49. Erik Dekker, 50. De GrooU Moerenhout, 72. Boogerd, 76. Tht Dekker. iera! Vrouwen, halve finales: Noorwegen - Zweden 4-5, Zwitserland - Canada 7-5. Mannen, halve finales: Verenigde Sta ten - Canada 5-11, Finland - Groot-Brit- tannië4-3. Vrouwen, aerials: 1. Leu (Zwi) 202,55, 2. Li (Chn) 197,39, 3. Camplin (Aus) 191,39, 4. Xu (Chn) 191,23, 5. Slivets (WRu) 177,75, 6. Guo (Chn) 174,85, 7. Muller (Zwi) 159,14, 8. Cooper (Aus) 152,69, 9. Zoekal (Rus) 152,04, 10. Tso- eper (WRu) 137,84. Vrouwen, stand na korte kür: 1.' Co- hen (VSt) 66,73 punten, 2. Sloetskaja (Rus) 66,70, 3. Arakawa (Jap) 66,02, 4. Suguri (Jap)-61,75, 5. Meissner (VSt) 59,40, 6. Gedevanisjvili (Geo) 57,90, 7. Hughes (VSt) 57,08, 8. Ando (Jap) 56,00, 9. Rochette (Can) 55,85,10. Meier •(Zwi) 55,57. tVc Mannen, sprint (1,3 km vrije stijl): 1 Lind (Zwe) 2.25,5, 2. Darragon (Fra) 0,6, 3. Fredriksson (Zwe) 1,3, 4'. Zorzi (Ita) 5,2. B-finale: 5. Schwienbacher (Ita), 6. Frasnelli (Ita), 7. Kjolstad (Noo), 8. Saar- epuu (Est), 9. Hattestad (Noo), 10. Het- land (Noo). Vrouwen, sprint (1,1 km vrije stijl): 1. Crawford (Can) 2.12,3, 2. Künzel (Dui) 0,7, 3. Sidko (Rus) 0,9, 4. Scott (Can) 2,4. B-finale: 5. Kuitunen (Fin), 6. Gjömle (Noo), 7. Follis (Ita), 8. Majdic (Slv), 9. Dahlberg (Zwe), 10. Randall (VSt). Vrouwen, 1500 meter: 1. Klassen (Can) 1.55,27, 2. Groves (Can) 1.56,74, 3. Wüst (Ned) 1.56,90, 4. Friesinger (Dui) 1.57,31, 5. Simionato (Ita) 1.58,76, 6. Lobisjeva (Rus) 1.58,87, 7. Nesbitt (Can) 1.59,15, 8. Rodriguez (VSt) 1.59,30, 9. Groenewold (Ned) 1.59,33, 10. Anschütz (Dui) 1.59,74, 11. Wojcicka (Pol) 1.59,96, 12. Wang (Chn) 2.00,13, 13. Van Deutekom 2.00,15, 14. Timmer (Ned) 2.00,45, 15. Tabata (Jap) 2.00,77, 16. Lee Ju-Youn (Kor) 2.00,85, 17, An nette Bjelkevik (Noo) 2.01,03,18. (VSt) 2.01,17, 19. Haugli (Noo) 2.0I.I L i 20, Barisjeva (Rus) 2.01,60, 21. Abrar- "uu va (Rus) 2;01,63, 22. Ishino (Jap) Igin (Chn) 2.01,85, 24. Lamb (VSt) 2.02,1 m 25. Jaksjina (Rus) 2.02,15, 26. Heft Bjelkevik (Noo) 2.02,16, 27. Rokila (Os 2.02,19, 28. Rem pel (Can) 2.02,24,2 M Nemoto (Jap) 2.02,34, 30. Opitz (ft dal 2.02,75, 31. Marra (Ita) 2.03,07,32,» (Kor) 2.03,35, 33. Otsu (Jap) 2.04,7?,! Zhang (Chn) 2.05,75, 35. Olteanff: TO ,2.09,24. Vrouwen, 3000 m aflossing: i Zuid-Korea 4.17,040, 2. Csnad jjtf 4.17,336, 3. Italië 4.18,030, 4. Verens Staten 4.18,740, 5. Frankrijk 4.18,971, p Duitsland 4.24,896, 7. Japan 4.35,® China gediskwalificeerd. Mannen, parallel reuzenslalom:! Philipp Schoch (Zwi), 2. Simon Sch» «VC (Zwi), 3. Siegfried Grabner (Oos),4.E« lai1 zetto (Fra), 5. Inniger (Oos), 6. K® (Slv), 7. Flander (Slv), 8. Jaquet (Z\vi),S Prommegger (Oo's), 10. Huet(Fra). ik V LT re Ei Vrouwen, slalom. Eindstand runs: 1. Parson (Zwe) 1.2* (42,38+46,66), 2. Hosp (Oos) 1.& (42,83+46,50), 2. Schild (Oos) 1.25, (43,09+46,70), 4. Kostelic (Kro) 1.29,51 5. Kirchgasser (Oos) 1.30,28, 6. Po tiainen (Fin) 1.30,79, 7. Gerg (ft 1.30,89,8. Costazza (Ita) 1.31,08,9. B« iVei sen (Zwe) 1.31,08, 10. Schleperl») pj 1.31 00 s: Zwitserla l, 1 1-1). 4. S« Mannen, kwartfinales: 2 - Zweden 2-6 (1-2 0-3 1., 0-1, 9. Streit 1-1, 14. Modin Lidström 1-3, 30. Sundin 1-4,33.5» lide, din 1-5, 41. Lemm 2-5, 49. PahlssonN Finland - Verenigde Staten A-312 2-1 0-1). 10. Peltonen 1-0,13. Salo lis 14. Knuble 2-1, 22. Schneider 2-2,26.J kinen 3-2, 38. Jokinen 4-2, 56. GioS] 'ir'ot ft donderdag 2006 11.00 uur: snowboard, paralelit ;0y zenslalom, vrouwen. j., 12.00 uur: biatlon estafette 4x6 if" vrouwen. -0 13.00 uur: curling, om 3e en 4e pi»- vrouwen. 17.30 uur: curling, finale, vrouwen. 18.30 uur: skiën, freestyle aerials, eve Ie, mannen. 19.00 uur: kunstschaatsen, vrij P gramma, vrouwen. jp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18