Bestuur havenschap gepikeerd GELUKKIG ZIJN ER OOK NOG KRANTEN. Rijkswaterstaat begint studie naar knelpunten N59 Twee weken cel voor vernieling Vertegenwoordigers gemeenten niet gekend in uitkomst onderzoek fusie Aanrijding 's-Heerenhoekse actiegroep pleegt bankoverval donderdag 23 februari 2006 vv 12 Wie vaak televisie kijkt, krijgt veel op z'n bord. Van soppige soaps tot ranzige reality. En van kwakende quizmasters tot palaverende politici. Alles even snel gesneden en kort door de bocht verklaard. Gelukkig komt wat echt belangrijk is ook nog in de krant. Uitvoeriger beschreven en beter toegelicht. Zodat we niet alleen weten wat er speelt, maar ook waarom. Wel zo prettig voor wie meer wil zijn dan een nablaffend pavlovhondje. Steeds weer plezier van karton en papier. EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON. T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN, VERENIGING GOLFKARTON, KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND, e li g ?ven door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat start april dit jaar met een stu die naar de knelpunten van de N59 en de mogelijkheden die op te lossen. Voor het onderzoek is een bedrag van 100.000 euro vrijgemaakt. Het is de bedoeling dat in 2007 het eindrapport ver schijnt. Wethouder verkeer en vervoer van de gemeente Schouwen-Dui- veland W. Renden is in zijn nop jes met de toezegging van Rijks waterstaat om snel met het on derzoek te beginnen. „Het gaat veel sneller dan ik gedacht had", aldus de wethouder. „En we zijn ook heel blij dat het hele tracé onder de loep wordt geno men." De gemeente heeft bij het onlangs gehouden periodiek overleg met Rijkswaterstaat haar wensen voor wat betreft de N59 nog eens duidelijk op tafel gelegd. Renden: „Rond Zierik- zee stropt het verkeer nogal eens op bij de verkeerslichten en de rotonde. Bij Sirjansland en Oosterland is sprake van on veilige kruisingen. Het is daar vooral erg onoverzichtelijk en Rijkswaterstaat gaat kijken hoe dat probleem aangepakt kan worden. Ook naar de Kraaijen- steinweg wordt gekeken. Wat ons betreft heeft de aanpak van de Kraaijensteinweg en de krui singen bij Oosterland en Sirjans land prioriteit." Ander tracé Eventueel verleggen van het tra cé van de N59 op Schou- wen-Duiveland tusen Zierikzee en Renesse komt eveneens aan de orde. De weg loopt nu deels door de nieuwe natuur van Plan Tureluur en de vraag is of dat tot in lengte van jaren zo moet blijven. Verder worden de ver keerslichten bij Den Bommel en de verkeersafwikkeling bij het Hellegatsplein in de studie be trokken. Hoofd afdeling verkeer van Rijkswaterstaat Zeeland M. Ideler geeft aan dat voor het on derzoek een jaar uitgetrokken wordt. Het is de bedoeling dat 'alle groeperingen die hebben bij de N59 betrokkgj worden bij het onderzoek. Rijk waterstaat gaat hen benader®. Om het onderzoek in goede ba- nen te leiden heeft Rijkswater- staat inmiddels twee projected;, ders aangesteld en het is doeling dat zowel een project: groep als een klankbordgroep ij het leven geroepen wordt, Het nieuwe onderzoek staat ge los van het in juli vorig jaar gekondigde onderzoek naar de wenselijkheid van verdubbeling van de N59 tussen Bruinissee het Hellegatsplein. Bereikbaarheid Een al dan niet gedeeltelijke ve- dubbeling staat al jaren hoogto het verlanglijstje van de Schoi wen-Duivelandse ondernemer die hopen dat daarmee de k- reikbaarheid van het eilarj sterk verbeterd wordt. Momen teel moeten zij met lede aanzien hoe de route naar Rot terdam dichtslibt. MIDDELBURG - Een 38-jarig inwoner van Sint-Jansteen gisteren voor een vernieling ver oordeeld tot twee weken cd 0 180 uur werkstraf. De eis van li officier van justitie was tia maanden gevangenisstraf, waar van twee maanden voorwaardt- lijk. De man had 22 december vorig jaar in Heikant de ruit van dj woning van zijn ex-vriendin ver nield. Hoewel de Middelburg politierechter een vermoed» had dat de verdachte ook haar auto had beschadigd en kersive- lichting had weggenorr® sprak hij de man daarvan nj wegens gebrek aan bewijs, De vrouw en haar nieuwe part ner hadden hem als de bestuur der van de bromfiets hskecd toen hij zich in de buurt vsde woning ophield en ze da glasgerinkel hadden gehoori door Ben Jansen TERNEUZEN - De vertegen woordigers van de gemeenten Terneuzen, Vlissingen en Borse- le in het algemeen bestuur van havenschap Zeeland Seaports voelen zich gepasseerd. Aanlei ding: de bekendmaking vorige week dat een fusie of een offici eel samenwerkingsverband tus sen Zeeland Seaports en het ha venbedrijf van Gent voorshands niet mogelijk is. De wethouders J. van Schaik (Terneuzen), E. Walrave-Troost (Vlissingen) en F. Tollenaar (Borsele) vonden dat ze daar vooraf in gekend hadden moe ten worden. Van Schaik had zich erover ver baasd dat Zeeland Seaports zon der het algemeen bestuur te in formeren de opvatting naar bui ten heeft gebracht dat een fusie of de oprichting van een geza menlijke dochteronderneming met Gent niet mogelijk is. „Ik had er wel iets over willen vin den", zei hij. „Temeer omdat wij in de kanaalzone voor de ont wikkeling van economie en, werkgelegenheid nadrukkelijk in zuidelijke richting kijken." Van Schaik meende dat het alge meen bestuur een figurantenrol heeft gekregen doordat de leden ervan niet op de hoogte zijn ge steld van de conclusies uit het onderzoek naar samenwerkings mogelijkheden tussen Zeeland. „En dan heb ik het alleen nog maar over de procedure en niet eens over de inhoud van dat on derzoek. Ik weet zeker dat de ge meenteraad van Terneuzen daar KAPELLE - Op de Nieuwe Vier- wegen in Kapelle vond gister middag rond half vijf een aanrij ding tussen twee auto's plaats. Een 21-jarige automobilist uit Steenbergen werd door een 24-jarige automobilist uit Litou wen ingehaald. Op dat moment sloeg de Steenbergenaar linksaf en kwam met hem in aanrijding. Er was enkel blikschade. ook nog wel een opvatting over heeft." Die is ook welkom, verze kerde havenschapvoorzitter M. Ie Roy. Ze vertelde zelf ook verrast te zijn geweest door de gezwindheid waarmee universi teiten van Rotterdam en Gent hun onderzoek naar de mogelijk heden van havensamenwerking in het gebied van het kanaal Gent-Terneuzen hebben afge rond. „Snelheidshalve hebben we er alleen in het dagelijks be stuur over gesproken." Le Roy zei dat ze ervan uit was gegaan dat de bestuurlijke opzet van het havenschap informatie-uit wisseling tussen leden van het dagelijks en het algemeen be stuur waarborgt. In het dage lijks bestuur zitten naast Le Roy immers de wethouders A. van Waes (Terneuzen), P. van der Maden (Vlissingen) en A. van Opdorp (Borsele). Le Roy veronderstelde dat die hun colle ga-wethouders wel op de hoogte hadden gesteld. Fout, oordeelde Walra ve-Troost. „Ik vind dat de infor matie-voorziening aan het alge meen bestuur niet afhankelijk mag zijn van de vraag of ik toe vallig een collega-wethouder op de gang tegenkom", bitste ze. Van Schaik en Walrave-Troost wendden zich met hun kritiek nadrukkelijk tot voorzitter Le Roy. Opmerkelijk, want alle drie zijn lid van de PvdA. De an dere db-leden deden er het zwij gen toe. Van Schaik sprak de hoop uit dat het dagelijks bestuur lering trekt uit deze berisping, zodat het algemeen bestuur wel tijdig wordt geïnformeerd wanneer het onderzoek naar de samen- werking tussen Zeeland Seaports en Rotterdam klaar is. In dat verband merkte hij nog op de indruk te hebben dat bij de Staten van Zeeland de opvat ting leeft dat daar de toekomst van Zeeland Seaports wordt be paald. Van Schaik: „De gemeen ten Terneuzen, Vlissingen en Borsele doen aan mee aan het havenschap. Er mogen geen een zijdige besluiten worden geno men die wij als gemeenten door de strot geduwd krijgen." De hardhoutenbank die eens dé ontmoetingsplek van 's-Heerenhoek was maar uit het dorp verdween, is nu na een actie van actiegroep Klein Verzet weer terug op de vertrouwde thuisbasis. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Actiegroep Klein Verzet heeft haar slag ge slagen gisteravond in 's-Heeren hoek met een 'bankoverval'. Het resultaat is tegenover de vijver en de rooms-katholieke kerk te zien: de oude hardhouten bank met de tekst 'D'n oek van 't pak- uus' is terug. De 'bankoverval' was eigenlijk vorige week al gepleegd, ergens tussen Nisse en Heinkenszand. Een argeloze voorbijganger uit 's-Heerenhoek ontdekte daar op het erf van een boerderij dé zit bank van zijn dorp. Twee jaar geleden was die weggehaald bij de herinrichting van de Molen dijk en Heerenstraat (oftewel de Bierdulve). En daar stond die op eens, kilometers van 's-Heeren hoek vandaan, de bank die meer dan een bank was, namelijk een ontmoetingsplaats voor jong én oud midden in het dorp. Op de plek waar ooit een pakhuis heeft gestaan, vandaar D'n oek van 't pakuus. Gisteravond was het dan zover dat het relikwie terugkeerde in 's-Heerenhoek. Niet op de oude locatie, die is vergeven, maar op een niet minder opvallende plek in het dorp, bij de kerk. Voor de zekerheid verankerden de leden van Klein Verzet de bank stevig, om te voorkomen dat de gemeen te Borsele er weer mee aan de haal zou gaan. Blaam Of dat zal gebeuren, kon woord voerder D. Rouw van Borsele gisteren nog niet zeggen. De ge meente treft volgens hem overi gens geen blaam. In overleg met de dorpsraad is indertijd de her inrichting van de Molendijk en Heerenstraat ter hand genomen. Niemand leek toen te hechten aan de bank. ,,'t Is natuurlijk een ludieke grap zo vlak voor carnaval", zei één van de leden van Klein Ver zet, „maar het is ons ook se rieus. De bank hoort bij 's-Hee renhoek." Na de plaatsing do ken de actievoerders de kroeg in. Nee, hun namen wilden ze niet geven. „Welke bankoverval ler doet dat wel?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 12