luist wil snel water in Bierkaai Les op ROC komt tot leven met muziek VANDAAG HEROPENING (IccliH'iiicis aan veilïiigkranten.nl GRATIS 2 VERGROTINGEN SPRINTPHOTO Bodemonderzoek Bierkaaistraat klaar Raad eerder tegen verdere aankleding bad Reynaertland DE PANTALON P/C iMMl.lllkl .t|h' Voorlezers naar kampioenschap GS akkoord met skihal Aanhoudingen in Terneuzen Bedrijfsongeval in Cadzand antrekkelijke binnenstad noodzaak om projectontwikkelaars te interesseren zeeuwse almanak Zorg Celstraf en forse fijontzegging oor drankrijder loete wegens itgaansgeweld factie: 0113-315649 .pzc.nl jl;redactie@pzc.nl ostbus 31,4460 AA Goes Mertentie-exploitatie: •ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jUtf/s-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. ioensdag 22 februari 2006 editie Zeeuws-vlaanderen Harold de Puysseleijr IULST - De gemeenteraad van luist heeft vorig jaar een plan ondernemer Frans Lievens de uitbouw van Reynaert- ïdmet een waterglijbaan afge- iten. let plan is nu pas uitgelekt. De een van de adviescommissie ünenleving uit de gemeente sden Lievens hadden geheim- viding afgesproken over de be- inü diol spreking van de exploitatie van Reynaertland in januari vorig jaar. De eigenaar van het zwemcom- plex aan de Kreekzoom in Hulst deed tijdens een bezoek van de commissie zijn plan uit de doe ken om 200.000 euro te investe ren in de aanleg van een grote waterglijbaan. Daarnaast wilde Lievens ook komen tot uitbrei ding van de buitenspeelmoge- lijkheden op het complex. Hij gaf daarbij tevens aan, die investering wel terug te willen verdienen door de tarieven voor kinderen/65-plussers met ander halve euro te verhogen en die voor volwassenen met ongeveer een euro. Hoewel de reacties van de verte genwoordigers van de diverse raadsfracties in eerste instantie positief waren, besloot de com missie Samenleving uiteindelijk in een besloten bijeenkomst toch 'nee' te zeggen tegen de uit breiding. De raadscommissie was van me ning, dat de investering die Lie vens wilde plegen 'op zichzelf en zonder relatie met andere za ken onvoldoende is om concurre rend en winstgevend te worden'. Lievens liet vervolgens in een brief aan de commissie zijn te leurstelling over dat besluit blij ken. Hij sprak daarbij tevens de hoop uit dat hij toch nog eens met het gemeentebestuur mocht komen praten over zijn plannen. Tot op de dag van vandaag heeft zo'n gesprek niet plaatsgevon den. Lievens wil desgevraagd hele maal niets kwijt over de weige ring van de gemeentepolitiek ge stalte te geven aan de verdere uitbouw van Reynaertland. „Het is nu welletjes geweest", zegt hij, verwijzend haar de re cente beschuldigingen aan zijn adres over de exploitatie van Reynaertland. „Ik wil niets lie ver dan mijn relatie met de ge meente goed houden en op een nuchtere, zakelijke manier met elkaar verder gaan." VAN DE VERNIEUWDE WINKEL JEANSCENTER St. Jacobspassage VLISSINGEN NIEUWE COLLECTIE LENTE/ZOMER 2006 DE EERSTE 100 KLANTEN (bij besteding vanaf 50,-) GRATIS T-SHIRT EN MALL TAS Zondag 26 februari a.s. koopzondag van 13.00-17.00 uur Dé regionale veiling r._;c r volle rolletje of digitale opdracht é5s& van tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen von uw mooiste foto's. - i Bij ontwikkelen en afdrukken van uw TERNEUZEN - Drie Zeeuws-Vlaamse basisscholieres vertegenwoordigen de regio zaterdag 8 april tijdens het Zeeuwse kampioenschap voorlezen'in Middelburg. Susan van Nielen van De Reynaert in Hulst, Fenny van Alten van de Gaspar van der Heydenschool in Axel en Anika Riemens van De Schuttershoek uit IJzendijke wonnen de voorrondes in Hulst, Terneuzen en Oostburg. De drie meisjes doen mee aan de provinciale finale in de Zeeuwse Bibliotheek. De winnaar mag op 17 mei in Utrecht mee doen aan de landelijke finale van de Nationale Voorlees- wedstrijd. TERNEUZEN - Het dagelijks provinciebestuur gaat ak koord met de bouw van een skihal in de Koegorspolder. Gedeputeerde Staten vinden dat .de gemeente Terneuzen bezwaren tegen de komst van het vrijetijdscentrum op af doende wijze heeft weerlegd. Gedeputeerde H. van Waveren zal de vertegenwoordiger van twee tuincentra - die hun zienswijze mondeling wil len laten toelichten - binnenkort nog horen, maar GS zien geen reden om de verklaring van geen bezwaar alvast te verlenen. TERNEUZEN - In de Guido Gezellestraat in Terneuzen zijn gisterochtend rond kwart over elf twee Belgen aange houden wegens drugsbezit. Toen de politie hun auto controleerde bleek de bestuur der, een 19-jarige inwoner van Geraardsbergen, in het be zit te zijn van vier voorgedraaide joints en een zakje met 2 gram hennep. De passagier, een 21-jarige plaatsgenoot, had 5 gram hennep, 2 gram hasj en 5,1 gram heroïne bij zich. Beiden werden aangehouden. De bestuurder deed af stand van de joints en de hennep. De passagier, die ook af stand deed van de drugs, kreeg een bekeuring van 600 eu ro. Hierna zijn beide Belgen weer in vrijheid gesteld. CAD ZAND - In een horecabedrijf aan de Kanaal weg in Cadzand vond gisterochtend rond half twaalf een bedrijfs ongeval plaats. Een 65-jarige man uit Brecht viel, tijdens het bouwen van een stellage, ongeveer tien meter naar beneden waarbij hij terechtkwam op glaswolpanelen. De ambulance en de traumaheli werden gewaarschuwd. De man is met de heli naar een ziekenhuis in Brugge gebracht, de aard van zijn verwondingen is niet bekend. De arbeidsinspectie is van het ongeval in kennis gesteld. igrHarold de Puysseleijr IULST - De gemeente Hulst Itoch proberen de aanleg van i waterpartij in de binnen- dvan Hulst naar voren te ha- i in de gefaseerde uitvoering j stadsvernieuwingsproject Nieuwe Bierkaai. aanleg ervan eerst uit te voeren. Het hoofd van de sector Ruimte, G. Totté, voegde daar aan toe dat het 'geen geheim' is dat de fi nanciering van de waterpartij voor de gemeente een probleem is. „Alle kanalen die hulp kun nen bieden, worden momenteel aangeboord", aldus Totté. „De provincie is in ieder geval zeer enthousiast, dus we hopen op steun uit die richting." Directeur J. de Winter van de Rabobank Hulst achtte het van belang om op korte termijn dui delijkheid te krijgen over de haalbaarheid van de aanleg van de nieuwe haven. „Als die zo cruciaal is voor het plan lijkt me dat zinvol, anders stagneren de overige ontwikkelingen in het gebied misschien." Theater Aan het water is in het plan ook ruimte ingetekend voor een ge bouw met een 'bijzondere, pu blieke functie'. Ook al door het instorten van de sporthal bij Den Dullaert schept dat kansen voor bijvoorbeeld een nieuw theater en/of een nieuwe biblio theek. Mogelijkheden voor een theater liggen voor de hand, want de ruï ne van de Keldermanspoort is in het stedenbouwkundig ontwerp gebruikt als decor voor een nieuw openluchttheater. Twee tribunes kunnen plaats bieden aan zo'n 250 toeschou wers. Het theater kan met een demon tabele tentconstructie bij slecht weer overdekt worden. Advertentie De avondmaaltijd is in het Kloetingse huishouden vaak een langdurige onderneming, omdat de beide kinderen van drie en vier doorgaans overal aandacht voor hebben behal ve voor het voedsel op hun bord. Onlangs sorteerden zelfs de zwaarste dreigementen van hun ouders geen enkel effect bij vooral de oudste, die zoals gebruikelijk weer het hoogste woord had. „Julius, jouw enige zorg is nu het leeg eten van je bord!", tierde zijn moeder. „Nou, jouw zorg ook, hoor. idatplan is een waterpartij in tend tussen de huidige Bier- lat en Overdamstraat loopt vanaf de Keldermans- oort tot aan de Vismarkt, de Bierkaaistraat zou zo verlaagde wandelkade ont- aan. Aanvankelijk was het de edoeling het water pas aan het ad van het stadsvemieuwings- Bject terug in de stad te bren- a. Het CDA en Algemeen Be- mlieten zich er bij een presen tie eerder deze maand kritisch uit en zetten vraagtekens ïj het herstel van de oude ha rd Maar burgemeester J.F. Uulder deelde in de vergadering commissie Economie nee dat het water zo'n belang- njk element is om het totale pro ject interessant te maken voor projectontwikkelaars, dat de ge beente er nu sterk op inzet de (Advertentie) DDELBURG - De Middel de politierechter A. Jans- ■van Kampen veroordeelde sieren een 54-jarige inwoner ai Terneuzen voor dronken rij- conform de eis tot vijftien anden rijontzegging en acht- iJdagen gevangenisstraf. eraan is volgens officier van slitie R. Jeuken een onverbe- ilijke recidivist. De Terneuze- tfliet gisteren in Middelburg stek gaan. De verdachte was laatste vijf jaar herhaaldelijk dronken rijden betrapt. Vo- jaar 16 juni ging het weer i De drankrijder werd in tcht aangehouden met een 'iholgehalte van 960 micro gram vier keer zoveel alco- !als is toegestaan. DDELBURG - De Middel de politierechter veroordeel- gisteren een negentienjarige ow uit Koudekerke wegens bidding tot 110 euro boe- wouw raakte op 27 maart vo- Jaar in Goes betrokken bij vechtpartij in een disco- s. Een bezoekster had haar gevallen na een duw. De "•dekerkse vocht terug, en lffas volgens de officier van be verkeerd. Hij eiste 110 boete. De advocaat beriep «op noodweer, maar dat «I verworpen. De belaagster Mevrouw kreeg eerder al 32 'werkstraf. Dansen, djembé spelen en films kijken waren niet alleen plezierig, maar hebben leerlingen die de opleiding zorg, welzijn en onderwijs aan het ROC Westerschelde volgen ook begrip voor andere nationaliteiten bijgebracht. foto Camile Schelstraete (Advertentie) door René Hoonhorst TERNEUZEN - Ze snappen goed waarom een aantal vluchte lingen zijn heil in Europa zoekt en kunnen zich beter inleven in andere culturen. Dansen, djem bé spelen en films kijken was niet alleen plezierig, maar heb ben leerlingen die de opleiding zorg, welzijn en onderwijs aan het ROC Westerschelde volgen ook begrip voor andere nationa liteiten bijgebracht. Jongeren die al werkzaam zijn als onderwijsassistent, peuter speelzaalleider, kinderopvanger of activiteitenbegeleider in de zorg kregen tot voor kort alles voorgekauwd van een docent en leerden theorie uit boekjes. Maar met die aanpak leer je je niet erg inleven in andere cultu ren. In de huidige multiculture le samenleving is enige kennis zo niet vereist dan toch min stens gewenst, stelt R. den Hol lander. Cynthia Wilten (20) uit Hengst dijk en Koen Dieleman (17) uit Breskens geven de coördinator van hun opleiding helemaal ge lijk. Ze waren beiden vooral on der de indruk van de film Hotel Rwanda. „Heel aangrijpend. Dat het daar zo erg is geweest, besef je nu veel beter." Het ma ken van maskers, het dansen van de samba en het trommelen op djembés maakte de activitei tenbegeleidster in de gehandi captenzorg en de onderwijsassis tent een stuk vrolijker. Ook al omdat ze denken de lessen zelf weer te kunnen gebruiken in hun werk. „Maskers maken, dan sen en trommelen zijn natuur lijk prachtige expressievakken. Ook verstandelijk gehandicap ten of basisscholieren kunnen daar veel plezier mee hebben", stellen Cynthia en Koen. Koen speelt af en toe gitaar tijdens de muziekles op zijn school. „Toen ik vanmiddag op de djembé speelde, merkte ik dat die rit mes natuurlijk ook prima op een tafel zijn mee te roffelen. Leuk om in de klas eens uit te proberen." Maskers Carnaval komt misschien net te vroeg, maar Cynthia heeft zich voorgenomen binnenkort eens maskers te gaan maken met een aantal van haar pupillen. Den Hollander hoort de verhalen met genoegen aan. De twee leer lingen bewijzen dat de doelstel ling van het onderwijzend perso neel niet te hoog is gegrepen. „We willen dat leerlingen zich breder oriënteren en zich open stellen voor andere culturen en nationaliteiten. Bij deze twee leerlingen is dat duidelijk ge lukt." door Harold de Puysseleijr HULST - Archeologen hebben gisteren het nader onderzoek naar de geschiedenis van Hulst op het terrein op de hoek van de Bierkaaistraat en de Dubbele Poort in Hulst afgerond. Volgens projectleider M. de Ko ning van bureau ArcheoMedia wordt binnen enkele weken rap port uitgebracht aan het ge meentebestuur van Hulst over de omvang van de opgraving die er plaats moet vinden. Het hele terrein is in vijf dagen tijd bloot gelegd. Daarbij zijn muren ont dekt van een gebouw uit de late middeleeuwen. Ook zijn er res tanten gevonden die erop dui den dat er in de veertiende eeuw mogelijk een zoutziederij op de bewuste plek heeft gestaan. „Hulst was in de middeleeuwen een belangrijke plaats voor zout- productie", weet De Koning. „Daar heeft Hulst in die periode ook zijn welvaart aan te dan ken. We verwachten op het ter rein dan ook restanten te vinden van de ovens die bij dat proces van zoutwinning werden ge bruikt." Tijdens de vorig jaar uitgevoer- Archeologen hebben gisteren het nader onderzoek naar de geschiedenis van Hulst op het terrein op de hoek van de Bierkaaistraat en de Dubbele Poort in Hulst afgerond. foto Camile Schelstraete de proefopgraving stuitten de bodemonderzoekers op restan ten van wat mogelijk tussen de twaalfde en de veertiende eeuw een mossel- en kokkelverwer- kend bedrijf is geweest. Ze von den vier afvalku'.len vol schel pen van mossels en kokkels. In dezelfde grondlaag troffen de ar cheologen ook de overblijfselen aan van een haardplaats en aar- dewerkresten, waarvan uit som mige de vorm van een braadpan uit de dertiende eeuw kcHï wor den afgeleid. De Woonstichting Hulst wil dit voorjaar beginnen met de bouw van dertig apparte menten en twee gezinswonin gen. Daarbij is ook winkel- of kantoorruimte voorzien op de begane grond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47