Koen Sinke bokst met zijn hoofd PZC George Leekens traint Zierikzee Voetbalmuseum komt een stap dichterbij .21 Hovenier uit Zoutelande staat bekend als een trainingsbeest Mmkalender TMZ overvol Morres naar finale beker Freewheelend Tjoba verslaat Hongaars team Tegenvaller voor Van Acker Bekerduel SSV'65 verplaatst Titelkansen Korenbeurs slinken Debbaut blijft trainer bij Fortis WK squash vrouwen in Belfast uitslagen Schakende zoon verslaat vader Duur juichen Proflicentie Stormvogels is in gevaar agenda woensdag 22 februari 2006 GOES - De komst van een voet balmuseum in Middelburg is ffeer een stap dichterbij geko men. Uit een haalbaarheidson- is gebleken, dat het Hoewel het onderzoek niet open baar is, bevestigden verschillen debetrokkenen gisteren de posi tieve uitkomsten. Het ziet er naar uit dat binnen enkele we ken de uitkomsten publiek wor den gemaakt tijdens een presen tatie met beeld en geluid. De ge meente Middelburg, de Stich ting Voetbal Totaal, de initiatief nemers (onder wie Matty Ver kamman uit Kats) en projectont wikkelaar TCN zullen dan naar verwachting een intentieover eenkomst tekenen, waarin hun samenwerking zal worden beze- geld. „Dit was een kritische periode", volgens Arie Schouten, inte rim-manager van de Stichting Voetbal Totaal. „Maar nu dit ondernemingsplan een positieve uitkomst heeft, kunnen we sponsors gaan zoe ken voor de financiering van het voetbalmuseum." Ook Jos Kou- wer, projectleider bij de gemeen te Middelburg, zag het plan con creter worden. „Het ziet er goed uit, maar percentages durf ik niet te noemen." Het haalbaarheidsonderzoek is uitgevoerd door Taminiau Con tent Development (TCD). In een eerder stadium werd al bekend, dat TCD de belangrijkste kandi daat is om de exploitatie van het voetbalmuseum op zich te nemen. De familie Taminiau is de drijvende kracht achter het Drunense attractiepark Het Land van Ooit. Het voetbalmuseum moet verrij zen in het Middelburgse ont spanningscentrum Zep en richt zich op een opening rond Pasen 2007. jnnrJobvan den Enk VLISSINGEN - Als hij spreekt over Koen Sinke, is bokstrainer André Step vol lof. „Een snelle jongen, die goed luistert en er vol voor gaat", zo luidt de korte omschrijving. Koen Sinke uit Zoutelande heeft zich geplaatst voorde finale weltergewicht (69 lot 75 kilo) van het Zuid-Hol lands kampioenschap. Dat deed bij door zijn derde partij uit zijn nog jonge carrière te winnen. Twee keer per week geeft André p training in het sporthalle- bovenin sportcomplex Bas isburg in Vlissingen. De pene trante zweetlucht begroet je bij binnenkomst. Koen Sinke (24 is er altijd, zo bezweert de aimabele trainer. „Ach, je moet een beetje streng zijn voor je- reageert de nuchtere hove- nieruit Zoutelande. Dat blijkt tijdens de training. .Tien keer buikspieren!" Step weet hoe hij zijn leerlingen fit Sinke raffelt zijn sit-ups met af zoals velen. Bovendien doet hij er twaalf. Geen toeval, zo blijkt tien minuten later. tats van tien keer opdruk ken, doet hij het dertien keer. Sat van het zweet staat hij weer op. Doelend op de zweetdrup pels op de vloer grapt een wat ':r fanatieke bokser: „Hé je laat wat liggen." De weltergewicht hoort het niet hij is op weg naar zijn spar- ringpartner. Voetballen Sinke bokst pas drie jaar. Voet ballen was zijn vorige passie. Hij baalde het eerste team van doorWim de Vos de Meeuwen, maar hield het na vier jaar in de selectie voor ge zien en speelt nu nog voor zijn plezier in het vierde elftal. Trai nen doet Sinke niet meer. Na een jaar niets te hebben ge daan door blessures, besloot hij op aanraden van een collega eens te gaan kijken bij een trai ning van boksclub DOS Vlissin gen. „Ik wilde weer fit worden en het beviel uitstekend. Op zo'n zak kun je je lekker uitleven, ik voel me er lekker bij." Hij wil het eigenlijk niet met zo veel woorden zeggen, maar het teamgevoel van het voetbal kan hem gestolen worden. „Laat ik het zo zeggen, ik mis het niet. Ik had het wel een beetje gezien." Na de clubkampioenschappen van vorig jaar schoot trainer Step zijn pupil aan. „Hij dacht dat ik klaar was voor het wed- strijdboksen. Ik besloot een po ging te wagen en won." Inmiddels heeft hij drie wedstrij den gebokst. Zijn laatste won hij, waardoor hij maandag de fi nale bokst. „Dat kampioenschap klinkt na tuurlijk wel wat mooier dan dat het is. Als je twee wedstrijden wint, dan ben je al kampioen", aldus de Zoutelandenaar. Coach Step omschrijft zijn pupil als een puntenbokser. Ondanks zijn potige onderarmen moet hij het volgens zijn trainer niet van zijn kracht hebben. „Koen is geen knaller, hij bokst met zijn hoofd." Zijn trainer zou graag zien dat Sinke nog wat sterker wordt. Dat moet gezien zijn trai- ningsarbeid wel goed komen, denkt Step. De hovenier herinnert zich de aanloop naar zijn eerste wed strijd als de dag van gisteren. „Ik was er de hele week mee be zig. Die spanning is niet te verge lijken met een partijtje tijdens de training." Voor zijn laatste partij was het eigenlijk nog exact hetzelfde, bekent hij. „Maar als het eenmaal begint, valt gelukkig alle spanning van me af." De balans is nu nog positief: twee gewonnen en één verloren partij. „Als je af en toe een pot wint, dan wil je natuurlijk door. Bovendien word je dan wat ho ger ingeschaald door de bond. En erkenning is natuurlijk al tijd leuk." Wat hij maandag moet verwach ten, weet de Zoutelandenaar niet. Hij ziet het wel in de ring. „Het is zaak goed te blijven kij ken'' weet de bokser met de groe ne vingers. „En direct terugstap pen na een stoot, het voeten werk is het zwakke punt van mijn tegenstander." „Ik blijf wel eens hangen na een goede tik en dan loop je het risi co er zelf ook een te krijgen." De kunst van het boksen is op zich dan ook vrij simpel, vol gens het weltergewicht. „Ie mand goed raken en zelf niet ge raakt worden, dat is de uitda ging die het zo mooi maakt." HEINKENSZAND - Leo Bak- ier, voorzitter van Trimbelan- sn Midden-Zeeland (TMZ), heft de kalender voor het nieu- w seizoen klaar. Het lijkt weer een prachtig wie- irjaar te worden voor de groot- vrije wielerbond in Neder- d. Er zijn meer wedstrijden ian vorig seizoen en het aantal licentiehouders blijft stijgen. TMZ heeft dan ook een goede naam opgebouwd bij renners, or ganisaties en publiek. Volgens Bakker vloeit dat voort uit een succesvolle formule. Vorig seizoen hadden we per wedstrijddag gemiddeld 118 deelnemers met uitschieters van neer dan 150 vertrekkers." Verder wijst Bakker op de lage die organisatoren heb- en om een wedstrijd te houden. Inde formule is er dan ook wei nig veranderd. De categorieën djn blijven bestaan, alleen is de naam veteranen wel verdwenen. Dat wordt amateurs 40+. Op de kalender voor komend sei nen is de Ronde van de Ge- te Haven in Bergen op loom verdwenen. Daar tegen- P" staat een tweetal nieuwe ïdstnjden: in Nisse en Huyber- ^zal dit jaar het TMZ-circus •r strijken. Verder staat de lassieke Ronde van Noord-Be- dand op het programma. Er is dfs een klassieker bij geko- °P 29 juli met start en fi- in Heinkenszand. ld seizoen start vanaf zaterdag 1 maart met een viertal trai- wgswedstrijden in natuurge- kdDenlnkel bij Kruiningen. c kalender: foart. 11. Kruiningen (trainings- j'> 78- Kruiningen (trainingsrit), Kruiningen (trainingsrit). Pjif: 1. Kruiningen (trainingsrit), Wisse, 22. Lewedorp, 29. 's-Hee- ■"fioe/c (kampioenschap TMZ). dj 6. Goes, 13. Waarde (indivi- "i'e tijdrit), 20. 's-Gravenpolder, lVeme/drnge, 26. Bruinisse, 27. "Kenkerke (Ronde van Noord-Be- id). 2. 's-Heer Abtskerke, 11. Ove- ""fe, 17. Zonnemaire, 30. Krui den. 'l': 1- Heinkenszand, 14. 's-Heer 'ndskerke, 15. 's-Heer Arends- Wefdemycriterium), 19. Westka- 22. Kortgene (KNWU), 29. bnkenszand (Zeeland Klassie- 'Wstus: 19. Goedereede, 25. Huy- !r9en, 26. Hansweert. member: 9. Ovezande (Slot- TMZ). 'fober; 7. Kwadendamme (Slui- «9swedstrijd Koen Sinke verruilde het voetbalveld voor de boksring en wordt na drie jaar gezien als een talent. door Euqène de Kok OUDENBOSCH - Het zaalvoetbalteam van ZVH Morres heeft de finale van de bekerstrijd in het futsal bereikt. De kop loper in de eerste klasse deed dat ten kos te van Schouwse Boys de koploper in de tweede klasse. De halve finale werd op neutraal terrein in Oudenbosch gespeeld. Daar lag het tempo in de eerste helft erg hoog. Morres kwam in de zevende- minuut op voor sprong door een goal van Mevlud Eryürük. Schouwse Boys voerde de druk daarna op, maar zag Morres toch op 2-0 komen door Dwight van Hulle. Twee keer onnodig balverlies van de Zeeuws-Vlamingen, waarvan de Schou- wenaren optimaal profiteerden, zorgden voor een 2-2-ruststand dankzij treffers van Martijn van Grunsven. Na de pauze stelde Morres snel op orde zaken door goals van Jordy Bakker en Ali Eryürük. Schouwse Boys kon de te genstander daarna niet meer echt in de problemen brengen. Mevlud Eryürük stel de de winst veilig, Leon Sinke scoorde nog tegen: 5-3. In de finale neemt Morres het op tegen hoofdklasser Hans Mol Sport uit Dord recht. De wedstrijd wordt gespeeld op 14 april in Wouw. Apollo'69/De Bruine Hypotheken - SSV/E1 Toro 0-11. De derby tussen de twee Bevelandse clubs was nauwelijks een wedstrijd. Van begin af aan domi neerde SSV. Apollo, dat zonder wissels aantrad, keek binnen vijf minuten tegen een 2-0-achterstand aan. Micha Flore en Bud Asschman scoorden. Daarna namen de Goesenaren wat gas te rug en kreeg Apollo zelfs een paar kleine kansjes. Eric Flore bepaalde in de negen tiende minuut de ruststand op 3-0. In de tweede helft was het gedaan met de weer stand. Pim Bruins, Joey van der Hoeff, Mehmet Dolma (2), nog een keer Bruins, Asschman, Eric Flore en Bruins maakten de doelpunten. GOES - Wil het nationale korf balteam van Hongarije in april geen modderfiguur slaan op het EK in eigen land, dan moet er in de komende twee maanden nog wel wat progressie geboekt wor den. Want zelfs van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen, een middenmoter in de eerste klas se, werd gisteravond verloren. De ploeg van Hongarije maakt deze week een toer door België en Nederland. Op elke avond wordt een wedstrijd gespeeld. Maandag werd al verloren de Oost-Europeanen van het natio nale team van België (16-7) en gisteren kreeg de equipe klop van Tjoba (26-16). Morgen is Hongarije weer te gast in Zee land, dan bij tweedeklasser TOP in Arnemuiden. Eind 2003 speelden de Honga ren ook al twee keer in Zeeland. Toen tijdens de voorrondes van het WK. De Oost-Europeanen wonnen van India en verloren van Groot-Brittannië. Daardoor plaatsten zij zich wel voor de eindronde in Rotterdam, waar de ploeg uiteindelijk op een tien de plaats uitkwam. De meeste van de WK-gangers waren er gisteren weer bij. Maar de vorm van toen hebben ze nog niet te pakken. Dat Tjoba freewheelend naar een overwin ning toe kon werken, zei wel wat. ZIERIKZEE - George Leekens gaf gisteravond een gasttraining aan de spelersgroep van voetbalclub Zierikzee. De huidige trai ner van de Belgische club AA Gent zou dat aanvankelijk enkele maanden geleden al doen, maar toen was hij op het laatste mo ment verhinderd. De oud-bondscoach van de Rode Duivels was er gisteravond wel en nam eenmalig de taken van hoofdtrainer Gaby Niemantsverdriet over. foto Marijke Folkertsma AXEL - Jean Paul van Acker is er opnieuw niet in ge slaagd zich te kwalificeren voor een Grand Slam darts- toernooi. De Axelaar ziet de International Darts League aan zich voorbijgaan. In de tussenstand bezet hij de 33e plaats. Organisator Ad Schoofs heeft de eerste 23 BDO-spelers rechtstreeks toegelaten tot dit toernooi, dat met 32 spelers van zaterdag 6 mei tot en met zondag 14 mei in Nijmegen wordt gehouden. Ook voor een wildcards kwam Van Acker niet in aanmer king. Die gingen naar de winnaar van Lakeside, Jelle Klaasen, wereld- en Europees kampioen junioren Johnny Nijs, het jeudige talent Michael van Gerwen en Andy Fordham. GOES - De voetbalclubs SSV'65 en Rijsoord hebben in on derling overleg besloten de bekerwedstrijd te verplaat sen. Het duel wordt zaterdag 4 maart in Goes gespeeld De aanvang is 14.30 uur. De voetbalbond had de ontmoe ting vastgesteld voor dinsdag 7 maart, maar omdat SSV'65 niet over een lichtinstallatie rond het hoofdveld beschikt, werd besloten naar een andere datum uit te kij ken. RILLAND - Na de 6-2-nederlaag van de biljarters van Korenbeurs tegen Welkom/Sijmens zijn de titelkansen in poule vier van de vierde divisie driebanden tot een mini mum gereduceerd. André Karelse haalde winst met een aardig moyennen (0.588), daarna volgden drie spannende wedstrijden. Piet Raas verspeelde bij een stand van 21-17 en nog vier punten te gaan de kans op succes. Hij werd ven-ast door een serie van zes van zijn tegenstander. Piet Schrier verloor ook na een voorsprong van 20-13. Jan Westdorp leek de 17-jarige Kai de Zwart bij 26-21 en 29-28 te kloppen, maar ook in die partij ging het mis. Jan Westdorp-Kai de Zwart 29-30, 56; Piet Schrier - Ton Hoefna gels 21-25, 56; Piet Raas - William de Werd 23-25, 47; André Karel se - Piet Bakkers 20-9, 34. OOST-SOUBURG - Leonard Debbaut heeft ook volgend seizoen de technische leiding over de hoofdmacht van korfbalclub Fortis. Zowel de spelersgroep als het bestuur van de Souburgse overgangsklasser wil graag doorgaan met de trainer. Debbaut is - na een eerdere verbintenis in de periode tussen 2001 en 2003 - sinds begin van vorig jaar werkzaam bij de hoogst spelende korfbalclub van Zeeland. BELFAST - Het wereldkampioenschap squash voor vrou wen wordt eind dit jaar van 20 tot en met 26 november in Belfast gehouden. De wereldfederatie WSF heeft daar over overeenstemming bereikt met de Ierse squashbond. De bond heeft voor de organisatie een samenwerkingsver band gesloten met het Noord-Ierse Ulster Squash. De voorronden worden afgewerkt in de Belfast Boat Club. Het prijzengeld voor 2006 is met 112.500 dollar, ruim een ton in euro's, hoger dan ooit. ANP foto Ruben Oreel Competitie Zierikzee, 20e speela vond. Daan Baars-Pang Yuen remise, Tannie Blok-Erik Nieuwlands 1-0, Dick Does- wijk-Jos Maaskant 0-1, Paul Greef- horst-Alexander Greefhorst 0-1, Chris van Eldik-Jan Verduijn den Boer 0-1, Henny de Jonge-Johan Hoogstrate re mise, Teun Brouwer-Jan Heiligers 0-1, Stoffel Stoel-Alex de Nie 0-1, Peter de ZIERIKZEE - De schaakcompe titie in Zierikzee beleefde een rustige avond. Vier spelers uit de top moesten aantreden voor een bekerwedstrijd. Het opval lendst was de partij tussen va der en zoon Greefhorst. Door scherp spel van beide kan ten ontstond al snel een open stelling. Vader Paul viel door het centrum zijn zoon Alexan der aan, wat junior de kans op een tegenaanval gaf. In het vuur van de strijd zag Paul over het hoofd, dat zijn dame instond. Daardoor was de partij beslist. Teun Brouwer zette flink druk op de stelling van Jan Heiligers en leek de partij te gaan win nen. Als een getergde tijger greep de zwartspeler naar zijn laatste redmiddel: een torenof fer. Brouwer nam het aan, Heili gers kreeg door de ontstane ruimte een winnende aanval. Adrie de Jonge dacht met zwart spelend een toren tegen een lo per te winnen, maar zag te laat dat tegenstander Herman Jukke- nekke dan zijn dame zou van gen. Het kostte De Jonge een lo per, en daarmee de partij. Aat Brakel leek met de controle over het centrum de partij in handen te hebben tegen Sjaak Spiegels. Gaandeweg de partij slaagde Spiegels er echter in de stelling te openen, en de winst naar zich toe te trekken. LONDEN - Gary Neville, de aanvoerder van Manchester Uni ted, moet een boete van 16.000 euro betalen wegens ongeoor loofd juichen. De Engelse verdediger vierde vo rige maand de winst op Liver pool (1-0) te opzichtig. Na het eindsignaal rende hij het hele veld over om voor het vak van Liverpool uitgebreid te juichen. Daarbij wreef Neville in alle eu forie demonstratief en veelvul dig over het embleem van ManU- nited op zijn shirt. Dat kwam hem duur te staan. ANP Vrieze-Han van der Made 1 -0, Herman Jukkenekke-Adrie de Jonge 1-0, Aat Brakel-Sjaak Spiegels 0-1, Kees Bim- mel-René van Rikxoort 1-0.- Stand aan kop: 1Hans Aangeenbrug 739, 2. Bas van de Graaf 679, 3. Sjaak Spiegels 569, 4. Herman Jukkenekke 545, 5. Martin Krijger 519, 6. Adrie de Jonge 481, 7. Peter de Vrieze 447. 8. Alex de Nie 412,9. John van Dalsen 390,10. Aat Brakel 388. Mannen. Eerste klasse: EMM-GHV 20-16, LifeDesign/Delta Sport-Artemis 24-24, Aristos-DESK 22-17, Berge- ijk-Groene Ster 2 30-23. White Demons 2-De Sprint 22-28, DOS'80-Tachos 2 17-22, D'n Boemelaer-VHC 17-28. Tweede klasse: Tornado70-GSC uitge steld, Avanti-Mixed Up 25-18, Roef-PSV 2 23-23, Witte Ster'75 2-Orion R 29-20. Derde klasse: LifeDesign/Delta Sport 2-lnternos 3 21-14, Blauw Wit 2-Dubbel D 11-24, de Beuk-White Demons 4 23-9, HMC 3-Roem'98 14-22. Vierde klasse: Dongen 2-Witte ster 3 12-23. Vrouwen. Eerste klasse: EMM-Heer- le 11-16, Aristos-DESK 21-13, Swift H-Elshout 18-22, PSV 2-HVW 15-23, Tre- meg-HMC 14-28, DOS80-'Tachos 2 19-14. Tweede klasse: EMM 2-Arte- mis 12-17, Dongen-Olympus 14-13, Aris- tos 3-Witte Ster'75 11-24, Torna- do'70-GHV 4-20, Blauw Wit-Mixed Up 9-16. IJMUIDEN - Het gemeentebe stuur van Velsen heeft voor het komend seizoen geen veilig heidsverklaring afgegeven voor stadion van eerstedivisieclub Stormvogels Telstar. De KNVB-proflicentie van de club is daardoor in gevaar. Dat liet directeur Piet van der Pol gisteravond weten. Het bestuur van Stormvogels Telstar weet nog niet waarom Schoonenberg, met een capaci teit van 3000 toeschouwers, is af gekeurd. „Het is natuurlijk wel vreemd", aldus Van der Pol. Hij erkent dat het stadion, dat uit de jaren vijftig stamt, in verouderde staat verkeert. „Het is eigenlijk niet meer van deze tijd. We zijn al sinds 1999 met nieuwbouwplannen op de huidige locatie bezig. Het huur contract met de gemeente vormt echter nog steeds een obstakel." ANP woensdag Volleybal Vrouwen, regiodivisie: Triade/VCT-Morres/Hulst (20.15 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43