PZC Zeldzame flater keeper Gomes Solerende Henry vloert Madrid elCompariy 19,- Juanfran moet zich bewijzen tegen Figo 1 oo,-yoor 25f-1 van 70,-yoor 25-1 "an 79,- "oor 49f. GELDIG T/M ZONDAG! KOM SNEL, WANT OP=OP! Olympique Lyon triomfeert dankzij verraderlijke vrije trap Juninho (0-1) 19 1 Irainer stapt op lij La Louvière Rijkaard gooit geen olie op het vuur Startverbod drie Spaanse renners Wembley niet tijdig klaar Sapporo trekt kandidatuur in Van der Vaart tegen FC Thun Ricksen fit voor duel Villarreal (Simlock^rijr) 'inf Frans van den Nieuenhof rfliDHOVEN - De meest gelief- ijPSV'er boog zijn hoofd het ijepst. Doelman Gomes beleef- jj de zwartste dag sinds zijn ionist naar Eindhoven. Een fla- yr van de Braziliaan na een rije trap van zijn landgenoot Junbiho maakte Olympique Lyon tot een overtuigende win naar (0-1) en bezorgde PSV een w goed als kansloze missie om hkwartfinale te halen. woensdag 22 februari 2006 Domes was ruim anderhalf jaar .cL |ng één van de pijlers onder de jnneembare vesting die het Phi- Stadion in de Champions league geworden was. De in drukwekkende thuisbalans ver leven overwinningen, :,vee gelijke spelen en een doel- krij-' «Jdovan 12-3. 5elaatste thuisnederlaag, tegen jS Monaco dateerde alweer van september 2003. Gisteren sneu- ■1de die reeks tegen de zeer erke kampioen van Frankrijk, ie het geluk had dat PSV-inval- krKoné vlak voor tijd noncha- jntde paal raakte. teste kans 3V, dat voor het eerst een Euro- se wedstrijd speelde zonder steun van Frits Philips, had j® status zelf kunnen bestendi- als het 89 minuten eerder eerste en lange tijd beste s van de wedstrijd zou heb- v.i benut. Al na 66 seconden fjde Afellay de bal met veel ge stel op het hoofd van Venneg- of Hesselink. Diens kopbal Stuitte net hoog genoeg op voor aelman Coupet om redding te jonnen brengen. DeEindhovenaren speelden aan- agenda (woensdag Champions League vankelijk een taktisch zeer uitge kiende wedstrijd. Voor het eerst dit seizoen koos Hiddink ervoor om in een'Europese thuiswed strijd zonder linksbuiten (Beas- ley) te spelen. Omdat Lyon con sequent vier mensen achterin hield, kon PSV op het midden veld heel vaak de vrije man zoe ken. Afellay en Culina speelden 'tus sen de linies', zoals Hiddink dat graag ziet. Vooral Culina - die ook linksback Abidal moest af stoppen - begon sterk, maar uit eindelijk slaagde PSV er toch te weinig in om hen vrij te spelen. PSV mocht niet te gretig zijn, zo bleek. Elk balverlies op het mid denveld of voorin had een le vensgevaarlijke dreiging. Daar om hield Hiddink steeds zeven, acht mensen achter de bal. De nul was heilig. IJzersterk Simons speelde tegen spelmaker Juninho voor rust een ijzerster- ke partij, wellicht zijn beste voor PSV. Ook als hij elders moest ingrijpen, stond de Belg altijd op het juiste moment op de juiste plek. Verder had PSV enorm veel overtredingen nodig, achttien tegen Lyon tien. Die haalden het tempo vaak uit de wedstrijd. Toen Lyon direct na rust een paar tandjes bijschakel- de en sneller druk zette, kreeg PSV het zwaar te verduren. Slordigheden bij Reiziger en La- mey wezen o'p onzekerheid bij PSV. Carew kreeg een schiet kans, maar was onbesuisd. Een tweede kans voor de spits, uit een corner van Juninho, moest door invaller Aissati van de lijn worden gekopt, nadat Gomes mistastte. Zo werd 0-0 steeds meer een droomuitslag voor PSV. Aan voetballen kwam de ploeg nau welijks nog toe. Die droom spat te uiteen door een misser van Gomes. Hij beoordeelde een la ge vrije trap van Juninho totaal verkeerd en zag de bal via zijn bovenbeen in het doel zeilen (0-1). Lyon rook bloed en dacht, na balverlies van Afellay, via in valler Fred de thuiswedstrijd tot een formaliteit te maken. Hiddink reageerde met het in brengen van Koné voor de moe gestreden en onopvallend spe lende Afellay. De laatste hoop op succes was een rode kaart voor Govou. De gelijkmaker had kunnen, ei genlijk zelfs moeten vallen in de slotminuut, toen invaller Koné na een fraaie actie ineens een leeg doel voor zich vond. Hij schoof de bal ietwat laks tegen de paal. GPD finales, heenwedstrijden: Ajax (Ned) - Inter Milaan (Ita), Werder Biemen (Dui) - Juventus (Ita), Chelsea |Eng| Barcelona (Spa), Glasgow Ran- getslSch)-Villarreal (Spa). Aanvang20.45 uur. IUSSEL - Gilbert Bodart is gestapt als trainer van de Bel ie voetbalclub La Louvière. ijiij kan zijn functies niet meer :oefenen gezien het huidige baat en de aanvallen waar in hij voorwerp is", zei zijn fadsman Denis gisteren, naam van de Waalse oefen- sester is in verband gebracht verkochte voetbalwedstrij- a en enkele weddenschappen de Belgische competitie. Bod- Is rechterhand bij de club, Édéric Tilmant, leidt de trai- 'gvan La Louvière voorlopig, ncommissie van de Belgische Klbalbond reist ondertussen sr Londen. amenlijst Ide jacht op verdachten wordt ideEngelse hoofdstad een lijst gehaald. Daarop staan de na- van 880 Belgen die hebben wed bij de bookmaker Bet- ir. iar verluidt vindt de commis- daarop geen namen van spe- Die zouden gebruik hebben maakt van stromannen. 'send is ook geworden dat ee spelers van Lierse SK hun Mag aanvechten. De twee, jer Fassotte en doelman ardulier, ontkennen dat ze te- aover de politie bekentenis- a hebben afgelegd over omko- ng door de Chinese gokmaffia. L v 'X" De Braziliaan Juninho, die scoorde uit een vrije trap,tegen PSV, vecht een pittig duel uit met André Ooijer. van onze sportredactie RIJSWIJK - Op de eerste van twee avon den Champions League waren doelpun ten schaars. De eerste vier wedstrijden, onder andere met PSV-Olympique Lyon (0-1) leverden gisteravond slechts vijf treffers op. Behalve Lyon zegevierde ook Arsenal in een uitwedstrijd, nog wel bij Real Ma drid (0-1). Benfica, met Ronald Koeman zwetend op de bank, won dankzij een late treffer van Luisao met 1-0 van titel houder Liverpool. De topper tussen Bayern München en AC Milan eindigde gelijk: 1-1. Bij Real Madrid viel Woodgate al na ne gen minuten uit met een dijbeenblessure. Mejia was zijn vervanger. Na een enerve rende eerste helft zonder doelpunten nam Arsenal, zonder Bergkamp en Van Persie, kort na de rust de leiding via de solerende Henry. Met Raul, die zijn honderdste wedstrijd in de Champions League afwerkte, trachtte Real-trainer Lopez Caro in het laatste halfuur minimaal de gelijkmaker af te dwingen. De 28-jarige international kon zijn CL-record van 51 treffers even wel niet uitbreiden. Doelman Kahn haakte bij Bayern af in de warming up. De oudgediende bleek te veel last te ondervinden van een dijbeen blessure. Zijn vervanger was Michael Rensing, keeper van Jong Duitsland. De jeugdige nieuwkomer kreeg in de eerste helft niet veel te doen. Bayern was de betere ploeg en kwam in de 23e minuut op voorsprong via een fraai schot van aanvoerder Ballack. Kort daarna miste Makaay, die bij Milan zijn landgenoten Seedorf en Stam tegen kwam, een grote kans op 2-0. Doelman Dida redde bekwaam. Vlak voor de rust was de voormalige spits van Vitesse op nieuw gevaarlijk. Zijn schot ging naast. Sjevtsjenko maakte in de 58e minuut ge lijk uit een strafschop, nadat Ismaël een voorzet van Serginho met de hand had ge blokkeerd. Voor de Oekraïner was het al weer zijn 41e treffer in de Champions League. Ondanks de nodige kansen voor beide ploegen bleef het bij 1-1. Vogel (ex-PSV) viel in de slotfase in bij Milan. Trainer Koeman had met Benfica na drie nederlagen in de laatste vier competitie wedstrijden dringend behoefte aan suc ces in de Champions League. Liverpool verraste met een opstelling zonder gang maker Gerrard, die op de bank moest be ginnen. Fowler kreeg voorin de voorkeur boven Crouch. De eerste helft verliep vlak, met Benfica als de mindere ploeg. Ook na de rust leek er voor de Portugese ploeg niet meer in te zitten dan 0-0, totdat Luisao in de 84e mi nuut toch nog raak kopte: 1-0. ANP door Roy Hammink LONDEN - Diplomtiek, vriende lijk, voorzichtig, soms zelfs erg kortaf, zo presenteerde Frank Rijkaard zich gisteren in Lon den. De coach van Barcelona deed in de aanloop van de Champions League-kraker van vanavond te gen Chelsea alles om te vermij- den dat een uitspraak van hem verkeerd kan worden uitgelegd en het vuurtje tussen de twee Eu- ropese topclubs weer kan op laaien. „Ik snap wel dat jullie graag zien dat er iets gebeurt", zei de Nederlandse trainer enigszins geërgerd. „Want jullie zijn van de pers, en als er iets gebeurt, be tekent dat dat er voor jullie meer spannends is om over te schrijven." Rijkaard prees de Engelse kam pioen nogal opzichtig. „Ik heb geen 'hard feelings' tegenover Chelsea. Het is een geweldige club, het team doet het gewel dig, het is een fantastische oppo nent voor ons en ik hoop op twee goede wedstrijden." Psychologische oorlog Rijkaard gelooft ook niet in psy chologische oorlog van de kant van Chelsea. 'Mind games' van coach José Mourinho, die zegt dat Barcelona er alles aan zal doen om zijn op scherp staande spelers (Terry, Lampard, Rob ben) een gele kaart en dus een schorsing zal aansmeren? Rijk aard zei zich er niets bij te kun nen voorstellen. 'Dirty tricks' van de kant van Chelsea? Rijk aard zei er geen rekening mee te houden. En dat slechte veld van de Engel se kampioen? 'Overmacht', al dus Rijkaard. „Het is nu een maal niet anders. Chelsea doet zijn uiterste best het veld zo goed mogelijk te maken. Wij spe len natuurlijk ook liever op een betere grasmat, maar we zijn professioneel genoeg om goed met deze situatie om te gaan." Het veld van Stamford Bridge telt niet veel grassprieten meer en lijkt daardoor op een steppe. Na elk rondootje van vijf minu ten was het. gebruikte vierkant volledig omgeploegd. GPD MADRID - De Spaanse wielrenners Rafael Casero, Alber to Benito en Antonio Tauler hebben een startverbod ge kregen voor de Ronde van Valencia die gisteren begon. Bij een bloedtest door de internationale wielrenunie UCI werd bij het drietal van de nieuwe ploeg 3Molinos Resort een te hoge hematocrietwaarde aangetroffen. Dit kan dui den op het gebruik van epo. De Russische Raborenner Alexandr Kolobnev won de eerste etappe. ANP/RTR LONDEN - De verbouwing van het Wembley-stadion in Londen is niet op tijd klaar. De Engelse voetbalbond heeft een streep gezet door de locatie voor de finale van de FA Cup op 13 mei. Het duel verhuist naar het Millen nium-stadion in Cardiff, waar de afgelopen paar jaar de wedstrijd ook werd gespeeld. Bouwfirma Multiplex had het nieuwe complex, met plek voor 90.000 toeschouwers, op 31 maart moeten opleveren. Elke week vertraging kost het bedrijf een boete van 1,5 miljoen euro. Door de vertraging zijn ook de interlands van Engeland tegen Hongarije (30 mei) en Jamaica (3 juni) verplaatst. Deze oefenduels als voorbereiding op het WK voetbal in Duitsland worden nu gespeeld in Old Traf- f'ord, het stadion van Manchester United. ANP/DPA TOKIO - Sapporo trekt zich terug als kandidaat voor de Olympische Zomerspelen van 2016. Burgemeester Fumio Ueda zei gisteren dat het gebrek aan financiële middelen de belangrijkste reden is. De Japanse stad was in 1972 gastheer van de Olympische Winterspelen. Twee andere Japanse steden zijn nog in de race: Tokio en Fukuoka. De hoofdstad was in 1964 organisator van de Zomerspelen. Het Internationaal Olympisch Comité neemt in 2009 een besluit over 2016. Over twee jaar zijn de spelen in Peking, in 2012 is Londen aan de beurt. ANP/RTR HAMBURG - Rafael van der Vaart keert morgen terug in het elftal van Hamburger SV. De Duitsers voetballen thuis tegen FC Thun uit Zwitserland, een wedstrijd om de Uefa Cup. „Het loopt goed. Hij is er tegen Thun weer bij", verklaarde trainer Thomas Doll gisteren. Hij voorziet ove rigens dat de comeback van de Nederlander slechts een deel van de wedstrijd zal duren. Het herstel van Van der Vaart na de operatie aan de linkerenkel verloopt voor spoedig. Hij trainde maandag pas voor het eerst weer mee met de selectie. ANP/DPA GLASGOW - Glasgow Rangers kan woensdag in het duel om de Champions League met Villarreal weer beschikken over Fernando Ricksen. De Nederlandse voetballer is op tijd hersteld van een buikspierblessure. Ricksen miste door de kwetsuur de laatste twee competi tiewedstrijden van de Rangers. Coach Alex McLeish is blij Ricksen terug te hebben in zijn team. „We kunnen op zijn ervaring leunen. Hij heeft tot nu toe alle wedstrijden in de Champions League gespeeld." ANP/AFP door Dick Sintenie AMSTERDAM - Veel twijfels over zijn opstelling heeft Ajax-trainer Danny Blind niet. Eentje maar: moet Juanfran van avond spelen tegen Internazio- nale Milaan of niet? Blind suggereerde gisteren dat hij er al uit is. Het lijkt erop dat de voormalig Spaans internatio nal mag beginnen aan het duel, waarin hij rechtstreeks te ma ken krijgt met een oude beken de: de Portugees Luis Figo. Die keuze lijkt vooral ingegeven door het feit dat linksback Urby Emanuelson tegen Inter nodig is op het middenveld, waar Wesley Sneijder en Tomas Galasek we gens blessures ontbreken. De pas 17-jarige Jeffrey Sar- pong wordt nog te licht bevon den voor het grote werk. En Nourdin Boukhari moet al we ken genoegen nemen met een plaatsje in de luwte nadat hij tij dens Ajax-NEC (1-1) werd weg gehoond door zijn eigen pu bliek. Belangrijkste vraag is of Juan fran uit het ogenschijnlijke niets een lastige klus op het hoogste Europese podium kan klaren. Blind: „Voetballers zul len altijd zeggen dat ze er klaar voor zijn. Ik moet inschatten of hij kan brengen wat het elftal nodig heeft." Dat deed Juanfran al eens eer der dit seizoen, in een periode (kort voor de winterstop) dat de nood hoog was. Op het moment dat het dolende Ajax een overle vingsstrategie voerde (4-4-2) bleek de voormalige kapper een baken van rust. Hard gelag Tegen FC Utrecht kwam de ken tering. Ajax verloor met 4-1 en aan drie tegendoelpunten had Juanfran direct of indirect schuld. Na één off-day moest hij zijn plaats weer afstaan aan de 19-jarige Emanuelson, die een stormachtige ontwikkeling door maakt. Een hard gelag voor de man die zich via Ajax weer in de selectie van het Spaanse na tionale team wilde spelen, ook met het oog op het WK in Duits land. Het uitgangspunt van Ajax is om na vanavond niet kansloos te zijn voor het bereiken van de volgende ronde. Blind: „Als het een gelijkspel moet worden, dan het liefst 0-0 vanwege de dubbel tellende uitdoelpunten." „Inter is de betere ploeg", gaf Blind natuurlijk grif toe, „maar de charme van het knock-outsys- teem is dat het niet altijd de bes te ploeg is die doorgaat." GPD (Advertentie) netwerken. Alle toestellen. Alle vrijheid. NOKIA 1110 20 polyfone beltonen ingebouwde luidspreker voor handsfree bellen OP=OP Maximaal 1 per klant en niet voor handelaren Maximaal 1 per klant en niet voor handelaren Maximaal 1 per klant en niet voor handelaren Maximaal 1 per klant en niet voor handelaren Aanbiedingen zijn geldig t/m 26 februari 2006; vraag in de winkel naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. www.belcompany.nl NOKIA BLUETOOTH HEADSET Stijlvolle, comfortabele, originele bluetooth headset HS4W. tot 160 uur standby tijd tot 6 uur spreektijd OP=OP LABTEC 5.1 SPEAKERSET De 5.1 multimedia speakerset met surroundsound brengt de kwaliteit van het geluid in films, games en muziek op je PC naar een nieuw niveau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41