Route rond Scharendijke bepaald Vijftigplussers niet zo gezond als ze denken VANDAAG HEROPENING GRATIS 2 VERGROTINGEN !Mf PHOTO Aquarel voor mooiste plek amping Duin en Strand richt ach in de zomer op jongeren Vrouw beboet voor geweld Woningbouw op Amac-terrein Ganseman geweerd bij debat zeeuwse almanak Zorg mnleg derde fase recreatieverdeelweg start over twee of drie jaar an gestraft or bedreiging Winkeldiefstal DE PANTALON jactie: 0113-315649 itf.pzc.nl 14 ,.il redactie@pzc.nl ■bps 31,4460 AA Goes wtentie-exploitatie: «nrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ls-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. jloensdag 22 februari 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Bij ontwikkelen en afdrukken von uw volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen von uw mooiste foto's. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen veroordeelde gisteren een negentienja rige vrouw uit Koudekerke voor een mishandeling tot 110 euro boete. De verdachte raakte op 27 maart vorig jaar in Goes be trokken bij een vechtpartij in een discotheek: Een bezoek ster had haar aangevallen na een (onschuldige) duw. De Koudekerkse had teruggevochten en dat was volgens offi cier van justitie R. Jeuken haar fout geweest. „Volgens de wet moet men laf zijn en weglopen." Hij eiste 110 euro boete. Strafpleitster P. Schroeijers be riep zich op noodweer, maar dat verweer werd door de po litierechter verworpen. Het is de gebruikelijke caféruzie met een aanleiding van niets." Ze nam de eis van de officier over. De rol van de Koude kerkse werd bestraft met een boete. Het aandeel van haar belaagster was groter; zij is eerder tot 32 uur werkstraf veroordeeld. 's-HEERENHOEK - Ontwikkelaars hebben belangstel ling voor woningbouw op het terrein van de failliete aard- appelrooiersfabriek Amac in 's-Heerenhoek. Al voor het bedrijf failliet ging, was daar overigens al sprake van. Amac zou dan verhuizen. Vijfenveertig woningen kunnen op het terrein komen, is al uitgerekend, en tegelijkertijd zouden enkele straten met oude woningen direct bij Amac dan meegenomen kun nen worden. De gemeente zal niet het voortouw nemen voor deze ontwikkeling, laat wethouder M. Vermue-Ver- mue (CDA, ruimtelijke ordening) desgevraagd weten. Dat is volgens haar aan de ontwikkelaars. De gemeente wil wel 'meedenken' over een herbestemming van het Amac- -terrein dat direct tegen de kern van 's-Heerenhoek aan ligt. KAPELLE - De onlangs afgetreden Kapelse wethouder P. Ganseman mocht van de organisatoren maandag niet meedoen aan het lijsttrekkersdebat over ondernemen. Het debat werd georganiseerd door de Kamer van Koop handel, de ondernemersvereniging Smokkelhoek en het MKB Wemeldinge. Alle lijsttrekkers werden uitgenodigd om plaats te nemen in het forum. De ChristenUnie vaar digde in de persoon van H. van Oostende de nummer twee van de lijst af, maar dat vonden de organisatoren ook goed. De partij Gemeentebelang wilde ex-wethouder P. Ganseman, de nummer vijftien van de lijst, deel laten nemen, omdat lijsttrekker A. Schmid geen tijd had en de andere mensen niet allemaal deskundig zijn op het gebied van ondernemen. Ganseman mocht van de organisatie echter niet achter de tafel zitten. BURGH-HAAMSTEDE - „Dit gaat over de ruimte, het licht en de kwetsbaarheid van het gebied. Dit is precies wat ik voel bij de Kop van Schouwen." Willem van den Akker uit Burgh-Haamstede is blij met de drie aquarel len die kunstenares Addy Bliek voor hem heeft geschilderd van 't Zeepe. Het drieluik is ge maakt in het kader van de wedstrijd Mooiste plekje van Nederland van de NCRV. Van den Akker is ambassadeur van de Kop van Schouwen, een van de twee plekken in Zeeland die meestrijden om de eretitel. Iedere week moe ten de ambassadeurs een weekopdracht vervul len. „Voor de derde week was de opdracht: vraag een kunstenaar een kunstwerk te maken over het gebied." Het drieluik toont 't Zeepe met de bomen, het zand, het gras en natuurlijk in de verte het silhouet van het kerkje van Burgh. De schilderijen zijn onthuld door oud-vuurtorenwachter N. van Dijken uit Burgh-Haamstede. Negentien jaar lang heeft hij op de toren gezeten en genoten van de na tuur onder hem. „Dan zie je pas hoe mooi het gebied is," Deze liefde voor het gebied onder schrijft beeldhouwster en schilderes Bliek hele maal. „Iedereen die in de Westhoek is geweest en niet naar het 't Zeepe gaat heeft wat ge mist." Het werk van haar is te zien bij de VW in Burgh-Haamstede en op de weblog van Wil lem van den Akker op www.demooisteplek.nl. Daar kan ook gestemd worden, sinds deze week zelfs iedere dag. foto Marijke Folkertsma De avondmaaltijd is in het Kloetingse huishouden vaak een langdurige onderneming, j omdat de beide kinderen van i drie en vier doorgaans overal j aandacht voor hebben behal- j ve voor het voedsel op hun i bord. Onlangs sorteerden zelfs de zwaarste dreigementen van hun ouders geen enkel effect bij vooral de oudste, die zoals gebruikelijk weer het hoogste woord had. Juliusjouw enige zorg is nu het leeg eten van je bord!", tierde zijn moeder. „Nou, jouw zorg ook, hoor. (Advertentie) KIDDELBURG - De bedreiging meen makelaar kwam giste- 3 een 45-jarige Middelburger m te staan. Politierechter A. Kens-van Kampen veroor- dde de verdachte bij verstek «vier maanden celstraf. de strafmaat werd meegeno- de drie maanden celstraf hem boven het hoofd hing. arvan zat de verdachte nog zijn proeftijd toen hij begin vorig jaar in Middelburg schadeloosstelling eiste ;r een ontruiming van zijn is. Hij kreeg zijn zin niet en volgens ontspoorde hij. Zo re- erde hij de makelaar aan diensttijd, waar hij de bij- ün The Beast (de slachter) 1 verworven. Ouderen ondergingen gisteren een fitheidstest in Westenschouwen. foto Marijke Folkertsma door Inge Heuff WESTENSCHOUWEN - Puf fend worden de laatste rondjes gelopen. Wat op het eerste ge zicht een makkie leek, valt de meeste deelnemers aan de fit heidstest in sportcentrum Wes- terschouwen toch wat tegen. Maar dan gaat het laatste piep signaal en de 66 rondjes stevig wandelen zitten er op. Meinie Dalebout (61) uit Noord- gouwe en Joke den Boer (59) uit Kerkwerve hebben flink doorge stapt maar zijn zeker niet bui ten adem. „We zijn hiervoor uit genodigd en het is toch handig om te weten of onze conditie goed genoeg is", zegt Den Boer. „Volgens mij is er niets mis mee." Beide hebben alle onderdelen ge daan en lopen naar het tafeltje waar hun scores worden afgezet tegen hun leeftijd en geslacht. Als zij op enig punt onder het ge middelde scoren, kunnen zij ad vies krijgen om hun conditie te verbeteren of om contact met de huisarts op te nemen. Mari Kik (bijna 62) uit Burgh-Haamstede heeft net ge hoord dat zijn conditie behoor lijk goed is. „Ik reik bij de lenig heidtest nu zelfs een centimeter verder dan de vorige keer", zegt Kik niet zonder trots. Hij deed anderhalf jaar geleden ook mee. „Ik ga nog steeds twee keer per week naar de sportschool en ik fiets veel. Stilzitten is niets voor mij. Ook heb ik zwemles want dat heb ik nooit geleerd." Positief Niet iedereen komt zo positief uit de test. Berichten in de me dia over de matige conditie van de vijftigplussers worden tij dens deze tweede fitheidstest voor senioren van 55 tot 65 jaar bevestigd. „Wij testen de bloed druk en het lijkt er op dat die met de jaren omhoog gaat", zegt de provinciale consulent Sport en Bewegen, Anjali Geensen. „Het aantal mensen dat eerst on ze testarts moet spreken voor dat zij aan de fitheidstest mee kunnen doen, is vanmiddag on verwacht groot. Dat was ook al bij een fitheidstest in Vlissingen maar hier wordt het aantal over troffen." Inderdaad zijn de stoel tjes voor het kamertje van de testarts continu bezet met men sen met hoge bloeddruk of een (chronische) aandoening. Maar dat kan ook komen, omdat steeds meer mensen deelnemen. Van de 1200 aangeschreven men sen hebben er 175 gereageerd op de uitnodiging om mee te doen aan het project Gezond Actief Leven Model (GALM). Geensen: „Het GALM-project krijgt meer bekendheid. Het spreekt de mensen aan omdat ze op eenvoudige wijze hun condi tie kunnen meten. En een aantal komt via GALM bij de huisarts terecht met serieuze problemen die anders misschien niet op tijd gesignaleerd waren. We zijn dan ook blij dat de gemeente heeft toegezegd om de komende twee jaar deze fitheidstest weer te houden." Met de concentratie op jongeren gedurende het hoogseizoen wordt ook de recreatieprogram mering op de camping aange past. Bovendien heeft Cobussen een eigen beveiligingsbedrijf op poten gezet, dat zich op veilig heid en rust gaat concentreren op eigen terrein én in het naast gelegen dorp Scharendijke. De bedoeling is 's avonds ook een paar toezichthouders te laten rondwandelen in het dorp, zegt Cobussen. Hoewel hij niet de il lusie heeft overlast op die ma nier volledig uit te zullen ban nen, rekent hij er wel op zo in ie der geval preventief bij te kun nen dragen aan een goede sfeer. Sector Het beveiligingsbedrijf is een particulier initiatief waar Co bussen tot nu toe nog geen part ners voor heeft gevonden. Vol gens E. Troost van de Recron zijn er vooralsnog ook geen plan nen binnen de recreatiesector om wat bewaking betreft iets ge zamenlijks te doen. Ooit is er een keer een poging onderno men een gezamenlijke beveili gingsdienst op te zetten, maar dat liep op niets uit, weet Troost. Het bezwaar van recrea- tieondememers tegen die opzet was dat zij alleen gedurende de zomer van een dergelijke voor ziening gebruik willen maken. Nu worden regiobreed vier ver schillende beveiligingsbedrijven ingezet. LMelita Lanting pARENDIJKE - De route Lr de rondweg Scharendijke ijin concept - vast. De rond zond het dorp is de derde fa- van de recreatieverdeelweg imoet de overlast van het ver- irterugdringen. In het zomer- rijden dagelijks 7000 •tuigen door het dorp. jaalshet voorstel nu is, sluit de imstige rondweg met een ro lde aan op de N57 en de nog te leggen tweede fase van de itieverdeelweg. In Scharen- ie komt de weg langs cam- De Grevelingen te liggen sluit met een T-splitsing aan ideElkerzeeseweg, schuin te- jver de Boutlaan. Naast de komt een vrijliggend iad. jsche keuze gemeente Schouwen-Duive- '■Jcd en het dagelijks provincie- tuur hebben voor deze route :en, omdat dit in hun ogen meest logische keuze is. De overheden hebben drie lende routes bestudeerd, irst een route langs de en een aansluiting bij rotonde bij de molen. Maar studie is gebleken dat onge- rsr de helft van de mensen dan Ikog voor de oude route zal en daarmee gaat het ef fect voor een groot deel verlo- lia ander alternatief tracé ligt wat verder van de camping ver wijderd, maar dat zou mogelijke nieuwbouw in het dorp in ge vaar brengen. De route voert dan pal langs het terrein waar uitbreiding van het dorp moge lijk is, maar geluidhinderregels gooien dan roet in het eten. „We hebben met deze keuze vooral gekeken naar de afwikkeling van hetverkeer. Je wilt toch zo veel mogelijk mensen uit het dorp hebben." De route zoals die nu voorge steld wordt ligt nog niet vast. De inwoners krijgen binnenkort nog een informatieavond en pas daarna zal de definitieve keuze worden gemaakt. De 1,5 tot 2 ki lometer lange rondweg gaat on geveer 2.5 miljoen euro kosten en de aanleg zal in 2008 of 2009 starten, twee jaar later dan de start van de tweede fase van de weg. Dat gedeelte van de weg (tussen Renesse en de N57) wordt momenteel voorbereid en als het mee zit zal de aanleg daarvan eind dit jaar of begin volgendd jaar starten. Dit is een beetje afhankelijk van de snel heid waar mee procedures afge rond kunnen worden en de beno digde grond öp tijd aangekocht kan worden. •grEsme Soesman CHARENDIJKE - Camping «in en Strand in Scharendijke at zich vanaf dit seizoen in de petmaanden uitsluitend op ■geren richten. Alleen in het Wr- en naseizoen wordt het '■'pingterrein nabij de Brou- Mam nog voor gezinnen «gesteld. SRIKZEE - In en winkel- ■d in Zierikzee werden giste- 'door een onbekende man zes een van 109,95 euro per stuk Holen. Toen hij met een tas, tfin de truien zaten, naar bui- 'üep, ging het alarm af. Een bewerkster sprak hem aan hij hard wegliep. De pleldief liet de tas met de sen nog wel vallen. Campingbaas G. Cobussen, die in november de carrièreswitch heeft gemaakt van accountant naar recreatieondernemer, zet daarmee de oude opzet van Duin en Strand overboord. Daar was sprake van een jonge- rendeel, goed voor 175 plaatsen, en een gezinsterrein. Nu zullen, met ingang van 1 juli, alle driehonderd plaatsen bestemd worden voor jeugd. Tus sen 1 april en 1 juli en in het na seizoen zijn gezinnen wel wel kom. Die belangstelling van jon geren is er, wijst Cobussen op de site van de camping waarop de bezettingsgraad - gebaseerd op de reserveringen - is te zien. Dat heeft onder meer te maken met de geschikte ligging van de cam ping voor jeugd die niet over ver voer beschikt, doet de camping eigenaar uit de doeken. „Het he le spul banjert vanaf hier in vijf minuten naar het strand." Zondag 26 februari a.s. koopzondag van 13.00-17.00 uur (Advertentie) VAN DE VERNIEUWDE WINKEL JEANSCENTER St. Jacobspassage VLISSINGEN DE EERSTE 100 KLANTEN (bij besteding vanaf 50,-) NIEUWE COLLECTIE LENTE/ZOMER 2006 GRATIS T-SHIRT EN AAALL TAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37