nhaalverbod toch geaccepteerd 't Is net als een middelbare school in Goes tPMNT PHOTO VANDAAG HEROPENING PZC bedankt alle deelnemers aan veilingkranten.nl 1 ft i GRATIS 2 Kolencentrale EPZ ligt stil door storing DE PANTALON rrTlrnTr Boete voor uitgaansgeweld Diefstal onder het oog van agenten Man moet opdraaien voor klap zeeuwse almanak Zorg umoer over Oost-Westweg op Noord-Beveland verstomd VERGROTINGEN lanseman niet ïwenst bij cbat in Kapelle De leerlingen van De Rank (christelijk) en De Linden (openbare lagere school) waren gisteren eensgezind in hun oordeel over hun nieuwe schoolgebouw. Vooral de moderne inrichting en de vrolijke kleuren van het pand in 's-Gravenpolder oogstten lof. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf s-GRAVENPOLDER - Hand in hand liepen ze gisteren tegen één uur van hun oude scholen naar hun éne nieuwe school in 's-Gravenpolder, leerlingen van entie) De Rank (christelijk) en leerlin gen van De Linden (openbaar). Ze waren onder de indruk, ,,'t Is net als een middelbare school in Goes", zei Gelina (12) uit groep acht van De Linden. Ze had geen groter compliment kunnen uitdelen. Zo ziet het nieuwe schoolge bouw achter sporthal De Zwake er inderdaad ook uit, als een middelbare school. Zo groot, bijna te groot voor 's-Gravenpol- der, zou je kunnen zeggen. Maar behalve de christelijke en open bare basisschool komen er dan ook meer jeugdvoorzieningen in, de peuterspeelzaal, de kinder opvang en ook de buitenschool se opvang. De kleuters van beide scholen waren tijdens de rondleiding, de eerste voor hen, danig onder de indruk. Maar zij niet alleen. De leerlingen van groep acht waren ook enthousiast. „Alles ziet er zo lekker kleurig uit", deelde Gelina een volgend compliment uit. De toiletgroepen, vloeren, wanden, deuren, alles heeft een kleurtje gekregen en nog smaak vol ook. Veel moderner Dennis (12) en Mahmoed (13) uit groep acht van De Linden waren eensgezind in hun oor deel. „Een mooi gebouw, beter dan wij waar nu in zitten. Veel moderner." De bovenbouw van de scholen komt op de eerste verdieping. De leerlingen moeten brede trappen op. Leerkracht Jeroen Jansen waarschuwt alvast: „Er wordt niet geduwd of getrokken op de trap." Het kan voor eens en altijd maar duidelijk zijn. Als iemand het toch doet, weet één leerling raad: „Hier ramen zemen, dat zou een straf zijn." Jansen laat ook de ruimte voor de kinderopvang zien. „Hier ko men de slaapplekken voor de kinderen." Een pientere leerling merkt op: „Er staan nog geen bedden." Die komen volgende week pas, als het kinderdagver blijf verhuist. Verkassen Als eerste is morgen de peuter speelzaal aan de beurt om te ver kassen. Via een ouder van één van de kinderen is een vrachtwa gen als verhuiswagen aangebo den. De twee basisscholen heb ben meer spullen te versjouwen en meer tijd nodig. Leerlingen krijgen er extra vrij voor. Die van De Linden vanaf vandaag tot woensdag 8 maart. De Rank plakt er een dag aan vast, omdat woensdag 8 maart biddag voor het gewas is. De nieuwe brede school in 's- Gravenpolder zal donderdag 9 maart dus voor het eerst volle dig in gebruik zijn. Bijna twee maanden kan de school worden 'ingelopen', tot de officiële ope ning 26 april. (Advertentie) www.groetenuitsoes.com ensdag 22 februari 2006 editie Bevelanden-Tholen ■RRPf Dé regionale veiling MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een negentienjarige vrouw uit Koudeker- ke wegens mishandeling tot 110 euro boete. De vrouw raakte op 27 maart vorig jaar in Goes betrokken bij een vechtpartij in een discotheek. Een bezoekster had haar aangevallen na een (onschuldige) duw. De Koudekerkse vocht terug, en dat was volgens de officier van justitie ver keerd. Hij eiste 110 euro boete. De advocaat beriep zich op noodweer, maar dat verweer werd verworpen. Het is de gebruikelijke caféruzie met een aanleiding van niets." De rol van de Koüdekerkse werd bestraft met een boete. Het aandeel van haar belaagster was groter en werd nave nant bestraft; zij kreeg eerder al 32 uur werkstraf. MIDDELBURG - De aanhouding van de 27-jarige vrouw die gisteren terechtstond in Middelburg, was te danken aan de oplettendheid van twee agenten. Zij zagen haar vo rig jaar op 31 mei in Goes samen met een man uit een win kel komen, kort nadat het poortalarm was afgegaan. Met versnelde pas liep het duo verder. En passant gaf de vrouw een geprepareerde tas met twaalf gestolen over hemden aan haar kompaan. De politiemannen uit Utrecht, die in Goes met een observatieoefening bezig wa ren, ontging niets. Even later volgde de aanhouding. Ondanks hun gedetailleerde verklaringen bleef de Eindho- vense de diefstal ontkennen. De eis van dertig uur werk straf werd overgenomen door de politierechter. Haar me deverdachte, een 37-jarige inwoner van Eindhoven, kreeg bij verstek vier weken cel opgelegd. De man zat nog in zijn proeftijd toen hij de winkeldiefstal beging. Beiden hebben een reputatie op het gebied van winkeldiefstallen. „Ik heb mijn verleden tegen", sputterde de vrouw tegen. MIDDELBURG - Was het ernstige letsel van de Duitser te wijten aan de klap van de 53-jarige inwoner van Goes? De politierechter vond gisteren van wel. Zij veroordeelde de Goesenaar tot negentig uur werkstraf, waarvan twin tig uur voorwaardelijk. Het slachtoffer moet hij 800 euro schadevergoeding betalen. De aanleiding tot de mishande ling, vorig jaar 11 augustus in een café in Goes, was niet helemaal duidelijk. Volgens een getuige gedroeg de Duit ser zich irritant en viel hij die avond bezoekers lastig, on der wie de verdachte. Die gaf gisteren op zijn beurt toe de Duitse gast een klap te hebben gegeven. „Maar het is nooit mijn bedoeling geweest om hem het ziekenhuis in te slaan." Door de klap viel het slachtoffer op een glas. De man liep daarbij een slagaderlijke bloeding op en het glas sneed een pees door. Het slachtoffer werd direct naar het ziekenhuis vervoerd. De officier van justitie eiste negen tig uur werkstraf. (Advertentie) De avondmaaltijd is in het Kloetingse huishouden vaak een langdurige onderneming, omdat de beide kinderen van drie en vier doorgaans overal aandacht voor hebben behal ve voor het voedsel op hun bord. Onlangs sorteerden zelfs de zwaarste dreigementen van hun ouders geen enkel effect bij vooral de oudste, die zoals gebruikelijk weer het hoogste woord had. „Julius, jouw enige zorg is nu het leegeten van je bord!", tierde zijn moeder. „Nou, jouw zorg ook, hoor. f^-e: 0113-315649 i,pzc.nl .;|redactie@pzc.nl Js31,4460 AA Goes srtentie-exploitatie: ,'j en Midden-Zeeland: 0113-3 1 ^.Vlaanderen: 0114-372770; Q ial: 020-4562500. cBen Jansen 8SSELE - De grote beurt de kolencentrale van EPZ Borssele zit erop. Na een ierhoudsstop van zestien we- kan de stroomfabriek weer iitriciteit produceren. Kan, mt als gevolg van een techni- !e storing in een onderdeel ai de stoomturbine ligt de cen- ile sinds vorige week opnieuw Vervélend"erkent F. Geers, loofd van de conventionele een- trale, „maar bij een ingewikkel de technische installatie als de ze vallen storingen nooit uit te sluiten." Het euvel zit 'm in een lamelach- tige constructie, ongeveer zo groot als een schoenendoos, die dient om de stoomdruk van 50 bar te verlagen tot de normale atmosferische druk. Geers: „Normaal hebben we er altijd een van op voorraad, maar bij de grote beurt hebben we de oude vervangen door het reser ve-exemplaar en de voorraad is nog niet aangevuld." Deskundige EPZ en de leverancier hebben gezamenlijk een onafhankelijke deskundige in de arm genomen die de oorzaak onderzoekt en iets zegt over de aansprakelijk heid. Geers verwacht het nieu we onderdeel van de turbine vol gende week in Borssele. Over het moment waarop de centrale vervolgens weer in bedrijf kan zijn, houdt hij een slag om de arm. „Laten we we zeggen bin nen een paar weken." De grote beurt die de conventio nele centrale de afgelopen maan den heeft ondergaan, was de om vangrijkste sinds de ingebruik name in 1971. Er zijn 650.000 mensuren aan besteed. In totaal waren 2650 personen in touw bij de revisie. Tijdens pieken kri oelden duizend werknemers in en rond de centrale. Sinds het ongeluk bij onderhoudswerk in de Amercentrale in september 2003, waarbij vijf mannen om het leven kwamen, is de nadruk bij dit soort karweien nog ster ker op veiligheid komen te lig gen. EPZ schakelde bij de stop extra veiligheidsdeskundigen in en er waren dagelijks inspecties en vergaderingen om eventuele risicovolle situaties snel aan te pakken. Als een van de eerste ko lencentrales is de conventionele stroomfabriek van Borssele nu voorzien van een denox-inrich- ting, een installatie om de rook gassen te ontdoen van stikstofdi oxiden. De komende maanden wordt deze apparatuur ingere- geld en krijgen de operators van de centrale gelegenheid de bestu ring ervan in de vingers te krij gen. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 afdrukken nu GRATIS ]wee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. „Harmen van der Werf SSENKERKE - Het inhaal- bod op de Oost-Westweg op jrd-Beveland is zo goed als iccepteerd. Actiegroep Houdt ord-Beveland Gezellig heeft belf opgeheven. actiegroep was opgericht om igeren tegen het door de pro- c°e afgekondigde verbod om ;e halen op de belangrijkste ündingsweg op Noord-Beve- d, de Oost-Westweg. De ver- iregel zou niet passen sn toch vrij stil gebied als j Nd-Beveland, was het idee de actiegroepen, en - zeker belangrijk - de vaste wegge- Ékers ergerden zich er groen jeel aan. Ze konden langza- ;rs niet meer inhalen, jij ze een boete wilden riske- .provincie liet in reactie op actiegroep een onafhankelijk iêrzoek uitvoeren door de hnische Universiteit Delft, aantal inhaalbewegingen de Oost-Westweg bleek door dubbele asstreep in het mid den van de weg verminderd met niet minder dan negentig pro cent. Het aantal snelheidsover tredingen was ook fors gedaald. En, zeker zo belangrijk, uit een enquête bleek dat ongeveer de helft van alle ondervraagden het inhaalverbod een goede zaak vond. Hoorzitting Voor actiegroep Houdt Noord- Beveland Gezellig zijn deze on derzoeksresultaten overtuigend genoeg geweest. Gisteren hield de onafhankelijke provinciale commissie voor bezwaar en be roep een hoorzitting over het in haalverbod op de Oost-West weg. Van de actiegroep kwam hele maal niemand opdagen in Mid delburg. „Zij heeft zichzelf opge heven", aldus, commissievoorzit ter J. Meijer. Dat de actiegroep in het begin een gevoelige snaar had ge raakt, bleek wel uit het aantal bezwaarschriften: 136. Gisteren bleken er daarvan nog welge teld 88 over, voornamelijk van bewoners uit Kamperland en uit de andere dorpen op Noord-Be veland. Van die 88 bezwaarden verscheen evenwel ook niemand bij de bezwarencommissie. „We hebben ons huiswerk zeker zo goed gedaan dat zij het niet meer zinvol vinden hier te ko men", zei een aanwezige provin cieambtenaar. De provinciale commissie voor bezwaar en beroep komt over en kele weken met een advies aan het dagelijks provinciebestuur, aan Gedeputeerde Staten. De kans dat het inhaalverbod van tafel gaat, is nihil. Het is na veel rumoer 'gewoon' geaccepteerd. Het verbaasde de provincie ove rigens dat op Noord-Beveland zoveel verzet rees. Al op meer provinciale wegen is een vergelijkbaar inhaalverbod ingesteld, alleen nog niet over zo'n grote lengte, over tien kilometer. De verkeersveilig heid is er echter duidelijk mee gediend. Inhalen op regionale stroomwegen is, stelt de pro vincie onomwonden, ongewenst, omdat er te veel risico's aan kleven, ook in een verkeersluw gebied als Noord-Beveland. Uit een enquête van de Technische Universiteit Delft bleek onder meer dat ongeveer de helft van alle ondervraagden het inhaalverbod op de Oost-Westweg in Noord-Beveland een goede zaak vond. foto Dirk-Jan Gjeltema IPELLE - De onlangs afgetre- iRapelse wethouder P. Gan- mocht van de organisato- iandag niet meedoen aan lijsttrekkersdebat over on- Kmen. debat werd georganiseerd de Kamer van Koophan- de ondernemersvereniging skkelhoek en het MKB We- Alle lijsttrekkers wer- uitgenodigd om plaats te ne- un het forum. De Christen- Ie vaardigde in de persoon H, van Oostende de mun twee van de lijst af, maar vonden de organisatoren goed. partij Gemeentebelang wil- a-wethouder P. Ganseman, summer vijftien van de lijst, i laten men, omdat lij st ier A. Schmid geen tijd-had «andere mensen niet alle- d deskundig zijn op het ge- i van ondernemen. Ganse- mocht van de organisatie ■er niet achter de tafel zit- -We hadden de lijsttrekkers genodigd of eventueel hun ^vervangers", luidt de ver ging van voorzitter J. Beijer ihetMKB Wemeldinge. „Het iniet zo zijn dat partijen hun jduwers af gaan vaardigen." ier benadrukt dat het weige- van Ganseman niets met persoon te maken heeft, lijstduwers van andere par- zouden volgens hem zijn ge ld. seman zelf gelooft daar hele- *1 niets van. Hij zegt zeker te dat persoonlijke motie ven rol hebben gespeeld. Hij dat 'zwak' en 'onder de Gemeentebelang draagt r visie op ondernemen nu uit een zelf georganiseerde vnkomst in café De Optimist ^meldinge op woensdag 1 ft Die avond stond overi jl gepland vóór Ganseman ^dag werd geweerd. Zondag 26 februari a.s. koopzondag van 13.00-17.00 uur (Advertentie) VAN DE VERNIEUWDE WINKEL JEANSCENTER St. Jacobspassage VLISSINGEN DE EERSTE 100 KLANTEN (bij besteding vanaf 50,-) NIEUWE COLLECTIE LENTE/ZOMER 2006 GRATIS T-SHIRT EN MALL TAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33