Koen Sinke bokst met zijn hoofd Voetbalmuseum komt een stap dichterbij Tjoba wint freewheelend van Hongarije Tegenvaller voor Van Acker Bekerduel SSV'65 verplaatst Titelkansen Korenbeurs slinken Debbaut blijft trainer bij Fortis WK squash vrouwen in Belfast uitslagen Schakende zoon verslaat vader Duur juichen agenda Proflicentie Stormvogels is in gevaar Kartwinst voor team Veersedam Hovenier uit Zoutelande staat bekend als een trainingsbeest rrimkalender TMZ overvol Morres naar finale beker woensdag 22 februari 2006 wb AXEL - Jean Paul van Acker is er opnieuw niet in ge slaagd zich te kwalificeren voor een Grand Slam darts- toernooi. De Axelaar ziet de International Darts League aan zich voorbijgaan. In de tussenstand bezet hij de 33e plaats. Organisator Ad Schoofs heeft de eerste 23 BDO-spelers rechtstreeks toegelaten tot dit toernooi, dat met 32 spelers van zaterdag 6 mei tot en met zondag 14 mei in Nijmegen wordt gehouden. Ook voor een wildcards kwam Van Acker niet in aanmer king. Die gingen naar de winnaar van Lakeside, Jelle Kla'asen, wereld- en Europees kampioen junioren Johnny Nijs, het jeudige talent Michael van Gerwen en Andy Fordham. GOES - De voetbalclubs SSV'65 en Rijsoord hebben in on derling overleg besloten de bekerwedstrijd te verplaat sen. Het duel wordt zaterdag 4 maart in Goes gespeeld. De aanvang is 14.30 uur. De voetbalbond had de ontmoe ting vastgesteld voor dinsdag 7 maart, maar omdat SSV'65 niet over een lichtinstallatie rond het hoofdveld beschikt, werd besloten naar een andere datum uit te kij ken. RILLAND - Na de 6-2-neclerlaag van de biljarters van Korenbeurs tegen Welkom/Sijmens zijn de titelkansen in poule vier van de vierde divisie driebanden tot een mini mum gereduceerd. André Karelse haalde winst met een aardig moyennen (0.588), daarna volgden drie spannende wedstrijden. Piet Raas verspeelde bij een stand van 21-17 en nog vier punten te gaan de kans op succes. Hij werd verrast door een serie van zes van zijn tegenstander. Piet Schrier verloor ook na een voorsprong van 20-13. Jan Westdorp leek de 17-jarige Kai de Zwart bij 26-21 en 29-28 te kloppen, maar ook in die partij ging het mis. Jan Westdorp-Kai de Zwart 29-30, 56; Piet Schrier - Ton Hoefna gels 21-25, 56; Piet Raas - William de Werd 23-25, 47; André Karel se - Piet Bakkers 20-9, 34. OOST-SOUBURG - Leonard Debbaut heeft ook volgend seizoen de technische leiding over de hoofdmacht van korfbalclub Fortis. Zowel de spelersgroep als het bestuur van de Souburgse overgangsklasser wil graag doorgaan met de trainer. Debbaut is - na een eerdere verbintenis in de periode tussen 2001 en 2003 - sinds begin van vorig jaar werkzaam bij de hoogst spelende korfbalclub van Zeeland. BELFAST - Het wereldkampioenschap squash voor vrou wen wordt eind dit jaar van 20 tot en met 26 november in Belfast gehouden. De wereldfederatie WSF heeft daar over overeenstemming bereikt met de Ierse squashbond. De bond heeft voor de organisatie een samenwerkingsver band gesloten met het Noord-Ierse Ulster Squash. De voorronden worden afgewerkt in de Belfast Boat Club. Het prijzengeld voor 2006 is met 112.500 dollar, ruim een ton in euro's, hoger dan ooit. ANP li 111,1111I «IIMMUMIII Mannen. Eerste klasse: EMM-GHV 20-16, LifeDesign/Delta Sport-Artemis 24-24, Aristos-DESK 22-17, Berge- ijk-Groene Ster 2 30-23, White Demons 2-De Sprint 22-28, DOS'80-Tachos 2 17-22, D'n Boemelaer-VHC 17-28. Tweede klasse: Tornado70-GSC uitge steld, Avanti-Mixed Up 25-18, Roef-PSV 2 23-23, Witte Ster'75 2-Orion R 29-20. Derde klasse: LifeDesign/Delta Sport 2-lnternos 3 21-14, Blauw Wit 2-Dubbel ZIERIKZEE - De schaakcompe titie in Zierikzee beleefde een rustige avond. Vier spelers uit de top moesten aantreden voor een bekerwedstrijd. Het opval lendst was de partij tussen va der en zoon Greefhorst. Door scherp spel van beide kan ten ontstond al snel een open stelling. Vader Paul viel door het centrum zijn zoon Alexan der aan, wat junior de kans op een tegenaanval gaf. In het vuur van de strijd zag Paul over het hoofd, dat zijn dame instond. Daardoor was de partij beslist. Teun Brouwer zette flink druk op de stelling van Jan Heiligers en leek de partij te gaan win nen. Als een getergde tijger greep de zwartspeler naar zijn laatste redmiddel: een torenof fer. Brouwer nam het aan, Heili gers kreeg door de ontstane ruimte een winnende aanval. Adrie de Jonge dacht met zwart spelend een toren tegen een lo per te winnen, maar zag te laat dat tegenstander Herman Jukke- nekke dan zijn dame zou van gen. Het kostte De Jonge een lo per, en daarmee de partij. Aat Brakel leek met de controle over het centrum de partij in handen te hebben tegen Sjaak Spiegels. Gaandeweg de partij slaagde Spiegels er echter in de stelling te openen, en de winst naar zich toe te trekken. LONDEN - Gary Neville, de aanvoerder van Manchester Uni ted, moet een boete van 16.000 euro betalen wegens ongeoor loofd juichen. De Engelse verdediger vierde vo rige maand de winst op Liver pool (1-0) te opzichtig. Na het eindsignaal rende hij het hele veld over om voor het vak van Liverpool uitgebreid te juichen. Daarbij wreef Neville in alle eu forie demonstratief en veelvul dig over het embleem van Man- United op zijn shirt. Dat kwam hem duur te staan. ANP D 11-24, de Beuk-White Demons 4 23-9, HMC3-Roem'98 14-22. Vierde klasse: Dongen 2-Witte ster 3 12-23. Vrouwen. Eerste klasse: EMM-Heer Ie 11-16, Aristos-DESK 21-13, Swift H-Elshout 18-22, PSV 2-HVW 15-23, Tre- meg-HMC 14-28, DOS80-'Tachos 2 19-14. Tweede klasse: EMM 2-Arte- mis 12-17, Dongen-Olympus 14-13, Aris- tos 3-Witte Ster'75 11-24, Torna- do'70-GHV 4-20, Blauw Wit-Mixed Up 9-16. woensdag Volleybal I Vrouwen, regiodivisie: Triade/VCT-Morres/Hulst (20.15 uur). IJMUIDEN - Het gemeentebe stuur van Velsen heeft voor het komend seizoen geen veilig heidsverklaring afgegeven voor stadion van eerstedivisieclub Stormvogels Telstar. De KNVB-proflicentie van de club is daardoor in gevaar. Dat liet directeur Piet van der Pol gisteravond weten. Het bestuur van Stormvogels Telstar weet nog niet waarom Schoonenberg, met een capaci teit van 3000 toeschouwers, is af gekeurd. „Het is natuurlijk wel vreemd", aldus Van der Pol. Hij erkent dat het stadion, dat uit de jaren vijftig stamt, in verouderde staat verkeert. „Het is eigenlijk niet meer van deze tijd. We zijn al sinds 1999 met nieuwbouwplannen op de huidige locatie bezig. Het huur contract met de gemeente vormt echter nog steeds een obstakel." ANP MIDDELBURG - In de tiende wedstrijd voor het Zeeuws kam pioenschap karten voor teams haalde Veersedam Racing de vol le winst. Van Gilst/Hogeweg, dat op de eerste positie staat in het alge meen klassement, mocht weg vanaf de eerste positie. De eer ste rijder van dit team viel al snel terug door een inhaalactie van Veersedam Racing, dat de wedstrijd daarna beheerste. ijnnrRudv Boogert De komst van een voet balmuseum in Middelburg is ïfer een stap dichterbij geko men. Uit een haalbaarheidson derzoek is gebleken, dat het jjoewel het onderzoek niet open bar is, bevestigden verschillen de betrokkenen gisteren de posi tieve uitkomsten. Het ziet er naar uit dat binnen enkele we ken de uitkomsten publiek wor den gemaakt tijdens een presen tatie met beeld en geluid. De ge meente Middelburg, de Stich ting Voetbal Totaal, de initiatief nemers (onder wie Matty Ver kamman uit Kats) en projectont wikkelaar TCN zullen dan naar verwachting een intentieover eenkomst tekenen, waarin hun samenwerking zal worden beze geld. „Dit was een kritische periode", volgens Arie Schouten, inte rim-manager van de Stichting Voetbal Totaal. „Maar nu dit ondernemingsplan een positieve uitkomst heeft, kunnen we sponsors gaan zoe ken voor de financiering van het voetbalmuseum." Ook Jos Kou- wer, projectleider bij de gemeen te Middelburg, zag het plan con creter worden. „Het ziet er goed uit, maar percentages durf ik niet te noemen." Het haalbaarheidsonderzoek is uitgevoerd door Taminiau Con tent Development (TCD). In een eerder stadium werd al bekend, dat TCD de-belangrijkste kandi daat is om de exploitatie van het voetbalmuseum op zich te nemen. De familie Taminiau is de drijvende kracht achter het Drunense attractiepark Het Land van Ooit. Het voetbalmuseum moet verrij zen in het Middelburgse ont spanningscentrum Zep en richt zich op een opening rond Pasen 2007. door Wim de Vos inorJob van den Enk I11SSINGEN - Als hij spreekt over Koen Sinke, is bokstrainer André Step vol lof. „Een snelle jongen, die goed luistert en er vol voor gaat", zo luidt de korte omschrijving. Koen Sinke uit Zoutelande heeft zich geplaatst voorde finale weltergewicht (69 lol 75 kilo) van het Zuid-Hol lands kampioenschap. Dat deed hij door zijn derde partij uit zijn nog jonge carrière te winnen. Twee keer per week geeft André Step training in het sporthalle tje bovenin sportcomplex Bas- kensburg in Vlissingen. De pene trante zweetlucht begroet je bij binnenkomst. Koen Sinke (24 aar) is er altijd, zo bezweert de aimabele trainer. „Ach, je moet ren beetje streng zijn voor je- ielf"i reageert de nuchtere hove nier uit Zoutelande. Dat blijkt tijdens de training. .Tien keer buikspieren!" Step weet hoe hij zijn leerlingen fit hijgt. Sinke raffelt zijn sit-ups yet af zoals velen. Bovendien doet hij er twaalf. Geen toeval, io blijkt tien minuten later. In plaats van tien keer opdruk ten, doet hij het dertien keer. Kat van het zweet staat hij weer op. Doelend op de zweetdrup pels op de vloer grapt een wat under fanatieke bokser: „Hé Koen, je laat wat liggen." De weltergewicht hoort het niet eens, hij is op weg naar zijn spar- nngpartner. Voetballen Sinke bokst pas drie jaar. Voet- bollen was zijn vorige passie. Hij haalde het eerste team van de Meeuwen, maar hield het na vier jaar in de selectie voor ge zien en speelt nu nog voor zijn plezier in het vierde elftal. Trai nen doet Sinke niet meer. Na een jaar niets te hebben ge daan door blessures, besloot hij op aanraden van een collega eens te gaan kijken bij een trai ning van boksclub DOS Vlissin gen. „Ik wilde weer fit worden en het beviel uitstekend. Op zo'n zak kun je je lekker uitleven, ik voel me er lekker bij." Hij wil het eigenlijk niet met zo veel woorden zeggen, maar het teamgevoel van het voetbal kan hem gestolen worden. „Laat ik het zo zeggen, ik mis het niet. Ik had het wel een beetje gezien." Na de clubkampioenschappen van vorig jaar schoot trainer Step zijn pupil aan. „Hij dacht dat ik klaar was voor het wed- strijdboksen. Ik besloot een po ging te wagen en won." Inmiddels heeft hij drie wedstrij den gebokst. Zijn laatste won hij, waardoor hij maandag de fi nale bokst. „Dat kampioenschap klinkt na tuurlijk wel wat mooier dan dat het is. Als je twee wedstrijden wint, dan ben je al kampioen", aldus de Zoutelandenaar. Coach Step omschrijft zijn pupil als een puntenbokser. Ondanks zijn potige onderarmen moet hij het volgens zijn trainer niet van zijn kracht hebben. „Koen is geen knaller, hij bokst met zijn hoofd." Zijn trainer zou graag zien dat Sinke nog wat sterker wordt. Dat moet gezien zijn trai- ningsarbeid wel goed komen, denkt Step. De hovenier herinnert zich de aanloop naar zijn eerste wed strijd als de dag van gisteren. „Ik was er de hele week mee be zig. Die spanning is niet te verge lijken met een partijtje tijdens de training." Voor zijn laatste partij was het eigenlijk nog exact hetzelfde, bekent hij. „Maar als het eenmaal begint, valt gelukkig alle spanning van me af." De balans is nu nog positief: twee gewonnen en één verloren partij. „Als je af en toe een pot wint, dan wil je natuurlijk door. Bovendien word je dan wat ho ger ingeschaald door de bond. En erkenning' is natuurlijk al tijd leuk." Wat hij maandag moet verwach- ten, weet de Zoutelandenaar niet. Hij ziet het wel in de ring. „Het is zaak goed te blijven kij ken" weet de bokser met de groe ne vingers. „En direct terugstap pen na een stoot, het voeten werk is het zwakke punt van mijn tegenstander." „Ik blijf wel eens hangen na een goede tik en dan loop je het risi co er zelf ook een te krijgen.", De kunst van het boksen is op zich dan ook vrij simpel, vol gens het weltergewicht. „Ie mand goed raken en zelf niet ge raakt worden, dat is de uitda ging die het zo mooi maakt." IIEINKENSZAND - Leo Bak ker, voorzitter van Trimbelan- ;en Midden-Zeeland (TMZ), leeft de kalender voor het nieu we seizoen klaar. Hel lijkt weer een prachtig wie- Ierjaar te worden voor de groot- re vrije wielerbond in Neder land. Er zijn meer wedstrijden tan vorig seizoen en het aantal licentiehouders blijft stijgen. IMZ heeft dan ook een goede ream opgebouwd bij ï'enners, or- anisaties en publiek. Volgens Hakker vloeit dat voort uit een succesvolle formule. Vorig seizoen hadden we per wedstrijddag gemiddeld 118 deelnemers met uitschieters van -eer dan 150 vei'trekkers." Verder wijst Bakker op de lage rosten die organisatoi'en heb- snom een wedstrijd te houden, ia de formule is er dan ook wei- aig veranderd. De categorieën npi blijven bestaan, alleen is de raam veteranen wel verdwenen. Dat wordt amateurs 40+. Op de kalender voor komend sei- ïoen is de Ronde van de Ge tempte Haven in Bergen op Zoom verdwenen. Daar tegen- ever staat een tweetal nieuwe wedstrijden: in Nisse en Huyber- fen zal dit jaar het TMZ-circus teer strijken. Verder staat de klassieke Ronde van Noord-Be land op het programma. Er is Klfs een klassieker bij geko men, op 29 juli met start en fi nish in Heinkenszand. Het seizoen start vanaf zaterdag I' maart met een viertal trai- ningswedstrijden in natuurge bied Den Inkel bij Kruiningen. De kalender: feit: u. Kruiningen (trainings- 18. Kruiningen (trainingsrit), >5 Kruiningen (trainingsrit). jpril:j, Kruiningen trainingsrit Nisse, 22. Lewedorp, 29. 's-Hee- ''fhoek (kampioenschap TMZ). fe' 6 Goes, 13. Waarde (indivi- ''ffc tijdrit), 20. 's-Gravenpolder, Wemeldinge, 26. Bruinisse, 27. "Qsenkerke (Ronde van Noord-Be land). 's-Heer Abtskerke, 11. Ove- ■aode, 17. Zonnemaire, 30. Krui- Oujen, 7-Heinkenszand, 14. 's-Heer mdskerke, 15. s-Heer Arends- me (dernycriterium), 19. Westka- 'fe. 22. Kortgene (KNWU), 29. Wnkenszand (Zeeland Klassie- jtojiistus: 19. Goedereede, 25. Huy- ™9en, 26. Hansweert. ytember: 9. Ovezande (Slot- JosTMZ). Vober. 7. Kwadendamme (Slui- wedstrijd Koen Sinke verruilde het voetbalveld voor de boksring en wordt na drie jaar gezien als een talent. door Eugène de Kok OUDENBOSCH - Het zaalvoet balteam van ZVH Morres heeft de finale van de bekerstrijd in het futsal bereikt. De koploper in de eerste klasse deed dat ten koste van Schouwse Boys de koploper in de tweede klasse. De halve finale werd op neu traal terrein in Oudenbosch ge speeld. Daar lag het tempo in de eerste helft erg hoog. Morres kwam in de zevende minuut op vooi'sprong door een goal van Mevlud Eryürük. Schouwse Boys voerde de druk daarna op, maar zag Morres toch op 2-0 ko men door Dwight van Hulle. Twee keer onnodig balverlies van de Zeeuws-Vlamingen, waai-van de Schouwenaren opti maal profiteerden, zorgden voor een 2-2-ruststand dankzij tref fers van Martijn van Grunsven. Na de pauze stelde Moires snel op orde zaken door goals van Joi-dy Bakker en Ali Eryürük. Schouwse Boys kon de tegen stander daarna niet meer echt in de problemen brengen. Me vlud Eryürük stelde de winst veilig, Leon Sinke scoorde nog tegen: 5-3. In de finale neemt Moires het op tegen hoofdklasser Hans Mol Sport uit Dordrecht. De wed strijd wordt gespeeld op 14 april in Wouw. Apollo'69/De Bruine Hypothe ken - SSV/E1 Toro 0-11. De der by tussen de twee Bevelandse clubs was nauwelijks een wed strijd. Van begin af aan domi neerde SSV. Apollo, dat zonder wissels aantrad, keek binnen foto Ruben Oreel vijf minuten tegen een 2-0-ach- terstand aan. Micha Flore en Bud Asschman scoorden. Daarna namen de Goesenaren wat gas terug en kreeg Apollo zelfs een paar kleine kansjes. Eric Flore bepaalde in de negen tiende minuut de ruststand op 3-0. In de tweede helft was het gedaan met de weerstand. Pim Bruins, Joey van der HoeffMeh- met Dolma (2), nog een keer Bruins, Asschman, Eric Flore en Bruins maakten de doelpunten. door Roeland van Vliet GOES - Wil het nationale korfbalteam van Hongarije in april geen modderfi guur slaan op het EK in eigen land, dan moet er in de komende twee maanden nog wel wat progressie geboekt worden. Want zelfs van Tjoba uit 's-Heer Hen drikskinderen, een middenmoter in de eerste klasse, werd gisteravond verloren. De ploeg van Hongarije, gecoacht door de Belg Alex Elewaut, maakt deze week een toer door België en Nederland. Op el ke avond wordt een wedstrijd gespeeld. Maandag al verloren de Oost-Europea nen van het nationale team van België (16-7) en gisteren kreeg de equipe klop van Tjoba (26-16). Morgen is Hongarije weer te gast in Zeeland, dan bij tweede klasser TOP in Arnemuiden. Eind 2003 speelden de Hongaren ook al twee keer in Zeeland. Toen tijdens de voorrondes van het WK. De Oost-Europe anen wonnen van India en verloren van Groot-Brittannië. Daardoor plaatsten zij zich voor de eindronde in Rotterdam, waar de ploeg uiteindelijk op een voor Hongarije verdienstelijke tiende plaats uitkwam. De meeste WK-gangers waren er giste ren weer bij. Maar de vorm van toen heb ben ze nog lang niet te pakken. Vooral de mannen hadden moeite een potten te bre ken tegen de Zeeuwen, maar zij zagen dat hun teamgenotes nog wel wat vaker de korf vonden. Na de weinig verheffen de wedstrijd, die ging over drie keer een halfuur, stond de stand van 26-16 op het bord. Had Tjoba minder gefreewheeld, dan was de score hpger opgelopen en het Bondscoach Alex Elewaut (met het kale hoofd) geeft de korfballers van Hongarije aanwijzingen tijdens een time-out. publiek wellicht wat meer vermaakt. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21