PvdA ijvert voor amateurkunst PZC woonstichting bezorgd over bouwplannen Na veertig jaar nog steeds met plezier naar het koor Natuursteenbedrijf Ferket en De Maat B.V. Terneuzense fractie vindt dat hobbyisten te weinig aandacht krijgen in cultuurnota Directeur Hulster agenda Auto-inbraak Giro 999 GRAFMONUMENTEN MARMER GRANIET NATUURSTEEN HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT.. dinsdag 21 februari 2006 2j4 Hulst volgens de burgemeester' inspelen op de expansie die het havengebied van Antwerpen doormaakt. In dat kader is de ge meente momenteel in onderhan deling met een agrariër met ei gendommen aan de Polder straat, grenzend aan het bedrij venterrein Hogeweg. Commissielid C. de Kraker infor meerde ernaar of er op dit mo ment al vraag is van bedrijven naar grotere kavels. Hij advi seerde de gemeente er vooral ook voor te zorgen dat de vier kante meterprijs van nieuw uit te geven kavels op het bedrijven terrein laag te houden. STREEKACTIVITEIlW AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor Koe wacht; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaartenbie den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Stijldan sen, bijeenkomst SP; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30uur; SASbVAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 330 uur: Computeren; 13.00 uur: Biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, bl- jarten; 19.30 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur. Yoga, 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 1330 uur: Kaarten; Dorpshuis, 20.00 uur: Jaarvergadering dorpsraad; WALSOORDEN - Café Rue du Nord. 13.30 uurSchieting voorouderen; WESTDORPE - Zaal Concordia,U» uur: KBO koersbal. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De amateur- kunstbeoefening in de gemeente Terneuzen moet meer aandacht krijgen in de gemeentelijke cul tuurnota. Dat is de mening van de Terneu zense PvdA-fractie. Raadslid R. de Regt stelt via een amende ment voor om in de cultuurnota op te nemen dat de voorzienin gen voor amateurkunstbeoefe- ning moeten worden behouden en uitgebreid. Ook moet de ge meente gunstige voorwaarden scheppen om de amateurkunst te kunnen beoefenen. Volgens De Regt draagt de ama teurkunst bij aan een waardevol le invulling van de vrije tijd en aan het sociale leven. „Honder den mensen in de gemeente Ter- neuzen vinden een zinvolle vrije tijdsbesteding aan de amateuris tische kunstbeoefening. Niet al leen in actieve zin, maar ook in passieve zin", aldus De Regt. „Deze verenigingen voorzien in een grote behoefte." Hij wijst met name op de ama teurtoneelverenigingen, zoals de Bonte Avond Club, kinder- en jeugcabaret het Talent en de to neelgroepen Terneuzen, 't Spek takel, Esmoreit en Siesa. „De ge meente moet voor deze vereni gingen gunstige voorwaarden schappen om hun hobby te kun nen uitoefenen", vindt De Regt. Hij wijst er op dat de clubs vaak flink wat huur moeten betalen voor de huur van accommoda ties. Verder worden de vereni gingen op hoge kosten gejaagd door de verscherpte brandweer- eisen voor de materiaalkeuze vóór de coulissen. Muziek Voor de vele muziekgezelschap pen in de gemeente geldt vol gens De Regt eigenlijk hetzelf de. „Zij dragen zelf zorg voor hun huisvesting en moeten alle zeilen bijzetten om aan voldoen de financiële middelen te ko men." Het raadslid spreekt zijn bewondering uit voor de wijze waarop de verenigingen via al lerlei acties proberen hun in- door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst moet zich nog breder promoten als woongemeente om te voorko men dat nieuwe woningen die in de grote projecten op stapel staan gebouwd worden voor leegstand. Directeur J. Valckx van de Woonstichting Hulst zei dat gis teravond tijdens de vergadering van de gemeentelijke adviescom missie Economie. Tijdens die bij eenkomst passeerden De Nieu we Bierkaai, de koppeling van de woonwinkel van Morres aan de binnenstad en het plan Perk- polder de revue. „Ik maak me zorgen om de grote aantallen woningen die bij al die plannen gebouwd gaan worden in relatie tot de vergrijzing van de streek", aldus Valckx. Het com missielid wees daarbij ook op de jongste bevolkingscijfers van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, die een tendens laten zien dat het inwoneraantal in de streek mede terugloopt omdat.zich min der mensen in het gebied vesti gen. „Daarom is het heel belang rijk om Zeeuws-Vlaanderen ook te blijven promoten als woonge bied", waarschuwde Valckx. Burgemeester J.F. Mulder ondei- schreef als voorzitter van de commissie ten volle, dat de pro motie van Zeeuws-Vlaanderen 'een zaak is die zeker veel aan dacht vergt'. „Maar werkgele genheid is daarbij ook een fac tor van belang om de streek aan trekkelijk te maken als vesti gingsplaats", vond Mulder. „En dat kunnen we als Hulst niet al- leen. Dat is iets dat je samen met de andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten moet doen." Wat die werkgelegenheid betreft, wil ZUIDDORPE - Uit een auto die geparkeerd stond in de Europa- straat in Zuiddorpe werden in de nacht van zondag op maan dag de autopapieren en de con verter voor de sigarettenaanste ker gestolen. komsten te verhogen. De Regt pleit voor toepassing van de sub sidienormen die de landelijke overkoepelende organisatie KN- FM heeft opgesteld. „Hierover wordt nu al drie jaar gepraat, maar er gebeurt maar niets. Voor de muziekgezelschappen een frustrerend gegeven en een wankele basis om toekomstge richt te kunnen werken." De ge meente moet de amateurkunst extra aandacht geven in de vorm van exploitatieondefsteu- ning en accommodatiebeleid, be toogt De Regt. Ook het verstrek ken van allerlei materialen voor onderhoudswerkzaamheden be hoort volgens hem tot de moge lijkheden. De Cultuurnota 2006-2009 komt donderdag aan de orde in de vergadering van de gemeente raad. Deze vergadering begint om 19.30 uur. door Patricia de Ryck BIERVLIET - Alien Buijsse-Ca- lon (74) twijfelde geen moment toen ze gebeld werd met de vraag of ze bij het koor wilde komen. Pastoor Zanden had in het voor jaar van 1965 het koor Gloria Deo in Biervliet opgericht. „Ik zing graag en het is erg gezellig." Ze gaat na veertig jaar nog steeds met plezier naar de repetities. De eerste zanguitvoering op 30 september 1965 vergeet ze nooit meer. Het koor zong toen tijdens de huwelijksmis van Ria de Ja&- ger en Willy Rammeloo. „Ieder een stond te bibberen van de ze nuwen. Gelukkig ging het alle maal goed." In het begin zong het koor alleen maar liedjes in het La tijn. Dat was voor alle koorleden een pittige opgave. „We repeteer den er heel hard voor. Toen we het allemaal kenden, gingen we over op het Nederlands", vertelt ze lachend. In de loop van de tijd is veel ver anderd. Gloria Deo werd Dames koor Biervliet. Vele jaren lang luisterde het de kerkdiensten op. Steeds minder mensen komen naar de kerk en ook het aantal koorleden neemt af. „Ongeveer ze ven jaar geleden stopten onze diri- gente en organiste ermee. Dat was een moeilijk moment. We wil den allemaal blijven zingen. Zo ging het een tijdje geleden ook. Toen hebben we een half jaar zon der dirigent gezeten, maar we ble ven zingen. Iedereen wilde zo. graag." Inmiddels is het koor uit Biervliet gefuseerd met het Rit misch koor uit IJzendijke. Dit koor zong tijdens het afscheid van de dirigente en organiste ze ven jaar geleden. In eerste instan tie zongen de koren samen. Na overleg besloten de besturen te fu seren. „De tweede zaterdag van de maand zingen we in de kerk van Biervliet en op zondag in IJ zendijke. Daar repeteren we iede re woensdag, behalve voor de mis in Biervliet. Dan kunnen onze spullen daar blijven staan." Het Ritmisch koor Emmanuel telt on geveer dertig leden. „We hebben maar drie mannen. Er mogen er best een paar bij komen. Tegen woordig is het toch allemaal an ders. De mensen hebben minder tijd, omdat ze allemaal werken. Vroeger kwam mijn moeder op passen op de kinderen als ik moest zingen. Monument In al die jaren heeft Buijsse-Ca- lon al veel gezongen met het koor. Niet alleen tijdens de kerk diensten, maar ook tijdens de ont hulling van het monument voor de Canadezen in Biervliet. „Toen zongen we het Canadese volks lied, in het Engels en Frans." Daarnaast heeft het koor optre dens verzorgd in kerken door heel de regio en zelfs daarbuiten. De trip naar het bedevaartsoord Beauraing in de Ardennen zal ze nooit vergeten. „Het duurde uren voordat we ons eten kregen. De bus voor ons was er namelijk van door met onze bestelling. Hier door kwamen we te laat in de kerk. De pastoor en de bezoekers hebben een half uur op ons zitten wachten." Mevrouw Buijsse-Ca- lon heeft zondag tijdens de jaar lijkse feestdag de gouden Grego- riusspeld ontvangen voor haar in zet. Ze is namelijk niet alleen veertig jaar lid, daarnaast luidt ze al jaren de klokken van de kerk in Biervliet. Haar kinderen en kleinkinderen waren hierbij aanwezig. „Toen ik ze zag staan, schoot ik vol. Wat een verras-' sing." Alien Buijsse-Calon, al veertig jaar enthousiast koorlid. foto Camile Schelstraete Familieberich ten vervolg van pagina 12 "Een moeder sterft nooit, zij blijft eeuwig in onze herinnering" Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat, toch nog onver wacht, is overleden onze lieve moeder en oma Lijdia Jacoba van der Hooft weduwe van Jozias Jan Eckhardt in de leeftijd van 88 jaar. Middelburg: Hans Eckhardt Thea Eckhardt-Koene Rotterdam: Martine Terneuzen, 17 februari 2006 Woonzorgcentrum "De Blide", kamer 321 Corr.adres: Walraven van Hallstraat 18 4333 CM Middelburg De rouwdienst voorafgaande aan de crematie, waar in zal voorgaan Ds. J.W. Inia, wordt gehouden op woensdag 22 februari om 15.00 uur in het cremato rium, Bellamystraat 28c te Terneuzen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in het cre matorium. Wilt u. indien u geen rouwkaart heeft ontvangen, deze aankondiging als zodanig beschouwen. Na een leven van liefde en hartelijkheid voor allen die hij kende, is toch nog onverwacht van ons heen gegaan mijn lieve man, onze lieve vader, opa en over- opa Bernard van der Weel in de leeftijd van 91 jaar. Haamstede, C. van der Weel-Tangeman Haamstede, Jan en Maatje Monique en Ronald Nadezju, Jaël, Miquetle Donny en Dana Sirjansland, Berry en Jeanette Barbara en Erwin lelie, Sanne Patricia en Daniël Tristan Haamstede, 19 februari 2006 Allévo "Duinoord" Correspondentieadres: Sportweg 6 4308 AE Sirjansland Donderdag 23 februari is er een afscheidsbijeen komst in de aula op de begraafplaats "Vredehof", Oude Lagezoom 1 te Haamstede, aanvang 10.15 uur. Aansluitend is er om 12.00 uur de crematieplechtig heid in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk3. Voor de afscheidsbijeenkomst is er in de aula op "Vredehof" gelegenheid tot condoleren. Heden overleed zacht en kalm onze lieve schoon zuster, tante, oudtante en vriendin Elizabeth Maria van der Linde weduwe van Willem Cornells van der Hooft in de leeftijd van 92 jaar. Breskens: C. van der Hooft-de Bree Neven en nichten Achterneven en -nichten Familie Lalkens Breskens. 19 februari 2006 Ter Schelde' Ringlaan 4 Correspondentieadres: Van Zuijenstraat 64 4511 GN Breskens De afscheidsplechtigheid, waarvoor u wordt uit genodigd, zal plaatsvinden op donderdag 23 februari om 9.30 uur in crematorium "Terneuzen", Bellamy straat 28c te Terneuzen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren. Wij bedanken het personeel van verzorgingshuis 'Ter Schelde' voor de liefdevolle zorgen aan Lies bewezen. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft willen zijn, geven wij u kennis dat is ovèrleden onze lieve vader, groot- en overgrootvader Mattheus Hoogesteger sinds 27 februari 1995 weduwnaar van Janna Elisabeth Snoek 9 januari 1914 t 19 februari 2006 Wemeldinge: Nellie Hoogesteger Wemeldinge: Lien en Adrie Gijssel-Hoogesteger Yerseker Rinus en Adrie Hoogesteger-Markusse Yerseke: Wijnant en Betsie Hoogesteger-van den Berge Yerseke: Betsie en Jaap van Stee-Hoogesteger Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Nellie Hoogesteger Spooiiaan 35 4424 CK Wemeldinge De dienst van Woord en Gebed, geleid door Ds. W. F. van de Woestijne, wordt donderdag 23 februa ri om 13.30 uur gehouden in het verenigingsgebouw Molenlaan la te Yerseke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Al gemene Begraafplaats te Yerseke. Vooraf is er vanaf 13.00 uur in het verenigingsge bouw gelegenheid om afscheid te nemen. Na de begrafenis is aldaar gelegenheid tot condole ren. SAMEN VOOR DARFUR Help de vluchtelingen van Soedan Met droefheid geven wij u kennis van het.overlijden van onze lieve en zorgzame opa Mattheus Hoogesteger opa Thijs Leo en Anne Thijs, Tim Marjan en Herman Lynette, Arlene Ella en Berry Martin en Jeanette lom, Babette Hans en Lia Walter. Jeanne, Corlize Erwin en Annemarie Jarissa, Carmen, Tijn Miranda en Peter Valerie, Vèronique Pieter en Marjo Marcel (in herinnering) Richard en Cathrien Yerseke, 19 februari 2006 In alle rust is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve moeder, oma en overoma Adriana Cornelia Dommisse-Ridderhof sinds 6 april 1990 weduwe van Janus Dommisse Sint-Annaland, t Kapelle, 27 oktober 1912 15 februari 2006 Kapelle: A. Dommisse Wissenkerke: M. Bos-Dommisse C.A. Bos (in herinnering) Gerhard Arianne en Leendert, Jesper, Aniek Kapelle: H.A. Dommisse J.C. Dommisse-van de Plasse Remco en Hanneke, Jannes Carola en Michel, Danique Zaamslag: J.J. Dommisse Dommisse-van Dalen Mark en Desiree Ardjan en Sylvia Harm en Miranda Zorgcentrum Cederhof Correspondentieadres: Julianastraat31,4491 EZ Wissenkerke' Onze oprechte dank gaat uit naar alle medewerkers van Zorgcentrum Cederhof voor de liefdevolle verzorging. De begrafenis heeft op 20 februari plaatsgevonden te Kapelle. Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van onze zus, schoonzus en tante Adriana Cornelia Dommisse-Ridderhof Biezelinge: G. M. de Waard-Ridderhof Wemeldinge: Jac. Ridderhof D. Ridderhof-Dagevos Kapelle: F. A. Kuijper Neven en nichten Dankbetuiging Dankbetuiging Na het overlijden van Jeanne Gielis-Van Waelvelde hebben wij onverwacht veel reacties en tekenen van sym pathie ontvangen. Hiervoor willen wij u hartelijk danken. Raymond Van Waelvelde Anja Hekelaar Zaamslag, februari 2006. Dankbetuiging Voor uw hartverwarmende bewijzen van medeleven die wij na het overlijden van onze lieve zorgzame man, vader, opa en overgroot-opa Marien van Hermon mochten ontvangen, willen wij u heel hartelijk danken. Het is voor ons een troost te ondervinden hoeveel vrien den wij hebben. M.J. van Hermon-Butler Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Axel, februari 2006. In Memoriam In memoriam Lieve Erwin 20-02-2005 20-02-2006 Nu één jaar voorbij, maar het verdriet en het gemis zijn niet voorbij. We houden van je Fam. Coppens Fam. van Hoepen a spierziekte A.l,S. te lijt. Giro 100 000 t.n.v. A.1-S. Cenumm-AmsleMM Een modern bedrijf, al meer dan 40 jaar gespecialiseerd in: Steensedijk 100 - 4561 GP HulstTel.: 0114-312906 Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl AMREF FLYING DOCTORS TT SetfSupportingAfric3 Tresi -ica s«rei altei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42