Deel Axelsestraat blauwe zone Kinderfracties ruiken aan politiek PZC Zwembad Koewacht blijft behouden Kinderen met beperking zwemmen voor publiek Fietspad Axel nog steeds onverlicht Aanslag waterschap soms te hoog Geen middenberm N57 Goeree Stichting geeft defibrillatiecursus Koffieochtend in De Lieve Hulst parkeerdruk winkelstraat moet afnemen door weren langparkeerders Carnavalsmarkt 'olitieke agenda dinsdag 21 februari 2006 z 13 AXEL - De Stadsraad Axel is erg verbaasd dat de vorige maand geplaatste verlichting op het fietspad Spui/Magrette nog altijd niet brandt. Naar nu blijkt is de gemeente Terneuzen vergeten voor de plaatsing een ver gunning bij de provincie aan te vragen. Uit het potje So ciale Veiligheid werden in januari op kosten van de ge meente Terneuzen een aantal lantaarnpalen geplaatst, die' op het bewuste fietstraject voor meer veiligheid moeten zorgen. Wijkcoördinator C. Wissel betreurt het voorval. „Inmiddels is er wel een brief met een plaatsingsverzoek naar de provincie uitgegaan. Het wachten is nu dus ge woon op antwoord, maar ik ga 'ervan uit dat ze binnen korte tijd daadwerkelijk zullen branden", zegt Wissel. MIDDELBURG - Het loont de moeite om de aanslag van het waterschap Zeeuwse Eilanden goed te bestuderen. Het is mogelijk dat mensen al jaren te veel verontreini gingsheffing betalen. Elk huishouden wordt namelijk standaard aangeslagen voor drie zogenoemde vervuilings eenheden. Een vervuilingseenheid is de gemiddelde water vervuiling van één persoon. Alleenstaanden krijgen een hogere aanslag dan ze eigenlijk moeten betalen. Als ze dat niet in de gaten hebben, betalen ze ruim 121 euro per jaar te veel. Die fout is gemakkelijk te herstellen, maar dan moet het bij de belastingbetaler wel bekend zijn dat de aanslag te hoog is. Volgens woordvoerder L. van Dijke van het waterschap Zeeuwse Eilanden staat in de bijslui ter bij de aanslag te lezen waar men precies voor betaalt. Bij de aanslag zit geen aparte brief waarin mensen gewe zen wordt op het feit dat ze mogelijk te veel betalen. „We slaan mensen standaard aan voor drie vervuilings eenheden", zegt Van Dijke. OUDDORP - De N57 op Goeree-Overflakkee krijgt geen betonnen middenberm. Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben hier om gevraagd, maar wegbeheerder Rijks waterstaat wil eerst het effect afwachten van de huidige verkeersveiligheidsmaatregelen. De Zuid-Hollandse Sta tenleden wilden de betonnen middenberm om de verkeers veiligheid te vergroten. Een betonnen middenberm gaat inhalen tegen, een van de oorzaken van de vele ongeval len op de weg. Rijkswaterstaat heeft de N57 in december aangepast. De rijbanen worden gescheiden door een dub bele doorgetrokken streep en ter hoogte van Ouddorp is de snelheidslimiet teruggebracht naar tachtig kilometèr per uur. Rijkswaterstaat verwacht dat hiermee de veilig heid op de weg aanzienlijk is verbeterd. KAPELLE - Naast reanimatiecursussen geeft de nieuwe Stichting Reanimatie en AED (Automatische Externe De- fibrillatie) Noord- en Zuid-Beveland nu ook defibrillatié- cursussen. Bij AED worden met defibrillators schokken toegediend aan een patiënt met een hartinfarct. De metho de kan de overlevingskans verhogen naar zeventig pro cent. De stichting Reanimatie en AED Noord- en Zuid-Be veland is voortgekomen uit Vrienden van de Hartstich ting in Kapelle, Werkgroep Noord-Beveland in Kortgerie en Stichting Reanimatie in Borssele. door Eugene Verstraeten KOEWACHT - Het zwembad in Koewacht blijft ook in de toe komst voor het dorp behouden. Die belofte kunnen de inwoners na de politieke forumavond van gisteren alvast op zak steken. Hoe de komende gemeenteraads verkiezingen ook uitpakken, al le partijen blijken het zwembad in Koewacht een warm hart toe te dragen. Daarmee gaat er alvast een wens in het dorp in vervulling. Er moet de komende tijd nogal wat aan het zwembad geklust worden. Maar op een gegeven moment helpt dat niet meer en zal er een beslissing moeten val len over wel of geen nieuw zwembad aanleggen. De angst is dat die beslissing wel eens verkeerd kan uitvallen. Een onterechte vrees, zo bleek gisteravond. „Hoe lang kun je doorgaan met renoveren", vroeg J. van Harme ien (WD) zich af. „Wordt het ge ne tijd dat de gemeente geld re serveert voor dit soort voorzie ningen. Om als het nodig is nieuwbouw te plegen." Een taak voor de nieuwe raad, be toogde Van Hal-melen. Niet nodig PvdA-lijsttrekker C. van Schaik vond de discussie over het zwem bad helemaal niet nodig. „De volledige gemeenteraad staat ge woon achter het zwembad. Ook op langere termijn", vertolkte hij de algemene gevoelens. Een potje aanleggen is volgens Van Schaik ook al niet nodig. „Ge woon betalen met het geld dat we hebben", betoogde hij in een gulle bui. Gespreksleider E. van Waes bracht gisteravond de nodige lijn in de discussies, inspelend op antwoorden van de politici en hen confronterend met hun eigen partijprogramma. Uiteraard had iedereen achter de forumtafel in het gemeen schapscentrum de Vlaschaard het beste voor met Koewacht. En benadrukten alle partijen het belang van de plaatselijke dorpsraad. „Maar hoe kan het dan dat we de politici nooit zien op onze vergaderingen?", vroeg Van Waes zich af, „Gaat dat dan de komende vier jaar veran deren?" Verschillende politici trokken het boetekleed aan en knikten instemmend. Anderen herinnerden de gespreksleider er aan dat ze wel degelijk in Koewacht zijn geweest. „Ja", reageerde Van Waes. „In de vergadering van januari. Maar toen waren ze er allemaal. Om zieltjes te winnen. Dat telt niet mee." Een andere wens in Koewacht is de mogelijkheid om te bouwen. De dorpsraad heeft zelf ongeveer 200 zoge naamde inbreidingslocaties ge turfd. Plekjes tussen de bestaan de bebouwing, waar een woning zou kunnen staan. Het was uiter aard wagen naar de bekende weg. Wijkje Natuurlijk willen alle partijen dat er in Koewacht nieuwe hui zen gebouwd kunnen worden. Misschien wel in een nieuw, woonwijkje. „Wij gaan voor'vijf toe tien woningen per jaar", be loofde A. van Waes (CDA) al vast. De gespreksleider wees er op dat de PvdA in de vorige verkie zingscampagne pleitte voor een nieuwè woonwijk achter de Vlas straat. Daar is niets van terecht gekomen, kreeg lijsttrekker Van Schaik voor zijn kiezen. Die voerde het provinciaal- en rijks beleid aan als boosdoener. Daar door is er vooral ingezet op in breidingslocaties. „Maar als dat nieuwe woonwijkje komende pe riode niet gerealiseerd wordt", betoogde Van Schaik, „durf ik hier over vier jaar niet meer te rug te komen." HULST - In De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst is er mor gen koffieochtend. Yvonne Hoefnagels leest een ver haal voor. Het koffieuurtje is bedoeld voor de ouderen uit Hulst. Aanvang 10.00 uur, de toegang is gratis. INBRAAK 11 COLIJN BELLEN 0113-213720 •Erkend BEVEILIGINGSBEDRIJF Lewestraat 43 Goes/Kloetinge www.colijnbv.nl ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00-20.00 yur. KUNST ANTIEK Moigen kijkdag 10 - 12 uur. Veiling vanaf 13.30 uur. Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl jnnrRené van Stee lERNEUZEN - De Axelse- ;iraat in Terneuzen wordt tus- de Axelsedam en de Leeu- «nlaan een blauwe zone. Daar door verdwijnt het betaald par eren tussen de Axelsedam en je Van Steenbergen laan. In de nieuwe situatie kunnen automo bilisten twee uur gratis parke ren als zij een parkeerschijf ach- hun voorruit leggen. De maatregel moet er voor zor gen dat de parkeerdruk in de Axelsestraat afneemt. Tegelij- iertijd is het de bedoeling lang- arkeerders te weren. Bewoners i een gratis ontheffing. Bo- rendien is gebleken dat betaald ren aan de kop van de Axelsestraat niets oplevert. ,Die plekken zijn nooit bezet. Daarom is het verstandig om ets aan de bestaande situatie te «renderenlegt wethouder J. Schaik (verkeer) uit. Unaniem De aanwezigen tijdens een bij eenkomst met winkeliers en be- soners bleken unaniem voor- :r van invoering van een blauwe zone. Ook P. Buijze van IRLOOSTERZANDE - De carna valsverenigingen De Klepzei- jkers en De Knosseljèrs houden zaterdag 4 maart voor de derde lieer een carnavalsmarkt. Verenigingen uit de regio kun- vanaf 12.00 uur in de loods het terrein aan de Lange Nieuwstraat 2 hun carnavalswa- kostuums en overige arti kelen te koop aanbieden. Tijdens deze bijeenkomst is er ook gelegenheid om onder het van een hapje en drankje het afgelopen leutfeest te evalue ren. Wagenbouwers die dinsdag 28 februari met hun creatie aan de optocht in Kloosterzande deelnemen kunnen na de stoet hun wagens al stallen voor de carnavalsmarkt. lOinsdag 21 februari 'SAS VAN GENT - De Speye - 19.30 fur- 8N/DeStem-lijsttrekkersdebat ge- Rente Terneuzen over kernenbeleid, sonomische ontwikkeling, sociaal-cul- u'ele en maatschappelijke voorzienin- HRNEUZEN - Scheldetheater, Yara- 19.30 uur - politiek (radio)debat lemeuzen FM. tonderdag 23 februari HULST - Restaurant Hof van Vlaande- •20.00 uur - middenstand en Kamer snKoophandel - lijsttrekkersdebat. njdag 24 februari GROEDE - De Drie Koningen - 20.30 w-Dorpsraad Groede - politiek forum Welle partijen in de gemeente Sluis. (Advertentie) Den Dekker uziek WELLE 0113-330330 raw.dendekkermuziek.com Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes hl: (0113)315500 Fax: (0113)315669 S-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl S-mail: web@pzc.nl de Vereniging Ondernemers Axelsestraat en Omgeving is po sitief over de maatregel. „Het is een zeer klantvriendelijke oplos sing, omdat de winkels daar door gemakkelijker zijn te berei ken. Positief is ook dat voor de bewoners alles goed is gere geld", aldus Buijze. Van Schaik stelt de blauwe zone in de Axels estraat niets te maken heeft met het nieuwe parkeerregime in het centrum van Terneuzen. Gratis parkeren is hierdoor in de bin nenstad niet meer mogelijk. Daardoor werd gevreesd dat veel bezoekers en werknemers hun auto net buiten de zone voor betaald parkeren zouden neerzetten. Van Schaik: „De par keerdruk op Axelsestraat en in de omliggende straten is de laat ste jaren toegenomen doordat er steëds meer auto's zijn bijgeko men. Alleen om die reden voe ren we een blauwe zone in. Het houdt dus geen verband met het nieuwe parkeerbeleid in het cen trum." Buijze is het hier niet he lemaal mee eens. Volgens hem klopt het dat de parkeerdruk in de Axelsestraat is toegenomen, maar tegelijkertijd constateert hij toch een toename van lang- parkeren door met name werk nemers van bedrijven in de bin nenstad. Om die reden pleitte WD-fractievoorzitter W. Broek- huysen begin deze maand ook al voor de invoering van een blau we zone in de Axelsestraat. Hij voegde er meteen aan toe dat het dan niet zijn bedoeling is om 'half Terneuzen - net zoals Axel - blauw te kalken'. Om de blau we zone te kunnen invoeren, moeten eerst de benodigde pro cedures worden doorlopen. Van Schaik verwacht dat dit zo'n zes weken zal duren. door René van Stee door Wilma Valk TERNEUZEN - Problemen of vraagstukken die volwassenen bezighouden spelen ook een rol in het leven van basisschoolleer lingen. Zoveel werd gisteroch tend duidelijk tijdens de kinder raadsvergadering van leerlin gen uit groep acht van de Zuid- landschool in Terneuzen. Want op de raadsagenda ston den alcohol en drugs, verkeers veiligheid en de brede school. Regelmatig het domein van de 'echte' raad, maar nu onder werp van discussie van de kin deren. En dat is natuurlijk heel wat anders dan de gebruikelij ke roep om meer sport- en spel- mogelijkheden of andere leuke dingen zoals een bioscoop. „Onze meester heeft de onder werpen voor vandaag verzon nen. Ik was het daar wel mee eens, want ze zijn allemaal be langrijk", vond Jonathan Wee ver. Net als zijn meeste mede leerlingen liet hij na afloop van het debat weten dat hij zeker gaat stemmen als hij volwassen is. Of de gemeente, de provincie of de Tweede Kamer zijn belan gen dan het best behartigt, maakt Jonathan weinig uit. „Als er maar gebeurt wat ik graag wil", was zijn ietwat op portunistische reactie. De 28 leerlingen waren ver deeld in drie heuse fracties, te weten de Masters Of Terneuzen (MOT), de Partij Van De Ge zondheid (PVDG) en de Partij Van De Veiligheid (PVDV). Niet alleen hadden zij hun standpun ten op papier gezet, ook waren er verkiezingsposters gemaakt. Die blijven tot en met de raads vergadering van donderdag han gen in de raadzaal. Op school had de klas zich nauwgezet voorbereid. Het pro ject was vooral bedoeld om de gemeentelijke politiek dichter bij de kinderen te brengen. De discussies waren volgens de do- centeh Harry Brauns en Helleke de Groot zeer levendig. De drie partijen waren er ook echt op gebrand om hun stand punten te verdedigen. Maar het echte vuurwerk in de raadszaal bleef uit. Zelden had de Terneu- zense burgemeester Lonink, bij gestaan door wethouder Cees Liefting (jeugd- en jongerenza- ken) zo'n gemakkelijke raads vergadering. Ook de kinderen hadden meer van zichzelf ver wacht. „Die televisiecamera en die ra diomensen had ik helemaal niet OOSTBURG - Voor het eerst mochten ouders en grootouders naar de vorderingen van hun kinderen in het zwembad De Eenhoorn in Oostburg komen kijken. De zeven zwemmertjes hadden echter helemaal geen aandacht voor de kijkers, zij ge noten alleen maar van het wa ter. foto Camile Schelstraete nieuwe situatie en het feit dat de school buiten de lestijden ook een ontmoetingsplaats wordt voor leerlingen van het voortgezet onderwijs, sprak hen enorm aan. Jonathan Weever was als enige minder enthou siast. „School is al zo saai. Ik heb weinig zin om er langer te blijven dan nodig is." Sinds begin november is er we kelijks een zwemles voor kinde ren met een functiebeperking. De kinderen gaan met een fami lielid in twee leeftijdsgroepen in het water. Bij de kleintjes ligt de aandacht vooral op het wennen aan water. Geholpen door vader of moeder spartelen de kinderen op een matje in het zwembad. De grotere kinderen gaan al zonder hulp te water, al staan vader of moeder nog steeds klaar om bij te springen. Badmeester Jean-Pierre is druk doende met de oudere kin deren: „Door de persoonlijke aandacht presteren ze boven verwachting. Ze houden niet zo van aanraken, daarom was het belangrijk dat in het begin— een van de ouders erbij was om te helpen." Net als alle kinde ren houden de drie in de groep van de badmeester van aan dacht. Ze willen alledrie best op de foto, alleen-gelijk sprin-~ gen wil niet zo maar lukken. Pret hebben ze wel, Robert (12), Melanie (8) en Tiffany (9): Kinderen met een functiebeperking maken lol in zwembad De Eenhoorn in Oostburg. „De badmeester is ook zo leuk en grappig", vinden ze alle drie. Luisteren ze ook goed? „Soms wel", aldus Tiffany. „Maar af en toe luister ik hele maal niet en papa moet hele maal niet meer helpen." Ze vin den het alledrie jammer, dat hun vierde maatje, Amy, er we gens ziekte niet is. Allen mogen ze nu al enige weken in het die pe zwemmen: „In het begin durfden ze niet eens van de kant in het water te glijden", vertelt de vader van Tiffany. foto Camile Schelstraete „Nu willen ze alleen nog maar van de startblokken springen. Ze motiveren elkaar ook, doet de een iets nieuws, dan willen de anderen het ook." Jonathan de Weever (rechts) probeert zich op een nette manier in de discussie te mengen. heid, want ondanks het ontbre ken van een echte discussie wer den er toch enkele opmerkelijke besluiten genomen. Bijna una niem vinden de kinderen dat koffieshop Checkpoint nu groot genoeg is en dat hij eigenlijk moet verhuizen naar een plek buiten de bebouwde kom. „Nu is er alleen maar overlast van Belgen en Fransen in de bin nenstad. Aan de rand van de stad is dat veel minder", vond Martijn van Lent (PVDV). „En als je een koffieshop buiten de bebouwde kom zet, hoeven de bezoekers ook niet zo ver te rij den", stelde een fractielid van de MOT. Stefan Gaillard (PVDG) zag ook een ander voordeel van ver plaatsing. „Want buiten de be bouwde kom kun je zonder veel overlast wel uitbreiden." Die op merking leverde hem een com pliment van Lonink op. „Jij bent een echte politicus. Want jij ziet in een nadeel meteen ook een voordeel", aldus de burge meester. In het kader van verkeersveilig heid wil groep acht van de Zuid- landschool ook dat de verkeers remmers in de Zuidlandstraat en de Serlippensstraat verdwij nen. Volgens Martijn van Lent zorgen die er voor dat auto's nog even snel gas bijgeven om een tegenligger voor te zijn. Op voorstel van wethouder Lief ting werd meteen een alterna tief gepresenteerd. Dit kwam uit de koker van de PVDG: plaatsing van een dertig-kilome- terbord en strengere controles door de politie. Desnoods af te dwingen met een flitspaal. Lief ting kon leven met die oplos sing, maar twijfelde aan de haal baarheid. „Want als de politie daar intensief moet controle ren, komen andere politietaken in het gedrang", aldus Liefting. De wethouder was daarentegen zeer tevreden over het stand punt van de leerlingen over de brede school. De Zuidland- school is hiervoor binnenkort aan de beurt. Uitgebreidere sport- en spelmogelijken in de verwacht. Daarom was ik eigen lijk bang dat ik iets doms zou zeggen en dat ze me zouden uit lachen. En we hadden nog wel zulke leuke dingen bedacht", vertolkte Milou de Leeuw de mening van haar meeste klasge nootjes. „Ik was m'n papiertje vergeten waar ik alles op had gezet. Door de zenuwen vergat ik alles. Ik klapte helemaal dicht", voegde Dounia Mek- kaoui er met een beteuterd ge zicht aan toe. Toch was er na afloop tevreden-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41