SAMEN VOOR DARFUR Onderzoek naar voedselbank Giro 999 PZC Betonnen kolos legt het loodje Aanslag waterschap is soms te hoog Help de vluchtelingen van Soedan SPORTIEF TYPE? Plan voor golfbaan in Sparkspolder bij Spui Goes wil financiële problemen klanten in kaart brengen Schaakkampioenschap basisscholen Auto unicef In alle rust is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve moeder, oma en overoma Adriana Cornelia Dommisse-Ridderhof sinds 6 april 1990 weduwe van Janus Dommisse Sint-Annaland, t Kapel Ie, 27 oktober 1912 15 februari 2006 Kapelle:A. Dommisse Wissenkerke: M. Bos-Dommisse C.A. Bos (in herin nering) Gerhard Arianne en Leendert, Jesper, Aniek Kapelle: H.A. Dommisse J.C. Dommisse-van de Plasse Remco en Hanneke, Jannes Carola en Michel, Danique Zaamslag:JJ. Dommisse T. Dommisse-van Dalen Marken Desiree Ardjan en Sylvia Harm en Miranda Zorgcentrum Cederhof Correspondentieadres: Julianastraat31,4491 EZ Wissenkerke Onze oprechte dank gaat uit naar alle medewerkers van Zorgcentrum Cederho f voor de liefdevolle verzorging. De begrafenis heeft op 20 februari plaatsgevonden te Kapelle. Na een leven van liefde en hartelijkheid voor allen die hij kende, is toch nog onverwacht van ons heen gegaan mijn lieve man. onze lieve vader, opa en over- opa Bernard van der Weel in de leeftijd van 91 jaar. Haamstede. C. van der Weel-Tangeman Haamstede. |an en Maatje Monique en Ronald Nadezja', Jaël, Miquette Donny en Dana Sirjansland, Berry en Jeanette Barbara en Erwin lelie, Sanne Patricia en Daniël Tristan Haamstede, 19 februari 2006 Allévo "Duinoord" 'Correspondentieadres: Sportweg 6 4308 AE Sirjansland .Donderdag 23 februari is er een afscheidsbijeen komst in de aula op de begraafplaats "Vredehof". Oude Lagezoom 1 te Haamstede, aanvang 10.15 uur. - Aansluitend is er om 12.00 uur de crematieplechtig heid in hel crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Voor de afscheidsbijeenkomst is er in de aula op "Vredehof" gelegenheid tot condoleren. Familieberich ten vervolg van pagina 12 Met droefheid geven wij u kennis van hel overlijden van onze lieve en zorgzame opa Mattheus Hoogesteger opa Thijs In Memoriam Leo en Anne Thijs, Tim Marjan en Herman Lynette, Arlene Ella en Berry Martin en (eanette lom. Babette Hans en Lia Walter. Jeanne, Corlize Erwin en Annemarie Jarissa, Carmen, Tijn Miranda en Peter Valerie. Vèronique Pieter en Marjo Marcel (in herinnering) Richard en Cathrien Yerseke. 19 februari 2006 In memoriam Lieve Erwin 20-02-2005 20-02-2006 Nu één jaar voorbij, maar het verdriet en het gemis zijn niet voorbij. We houden van je Fam. Coppens Fam. van Hoepen ■V Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft willen zijn, geven wij u kennis dat is overleden onze lieve vader, groot- en overgrootvader Mattheus Hoogesteger sinds 27 februari 1993 weduwnaar van Janna Elisabeth Snoek 9 januari 1914 f 19 februari 2006 Wemeldinge: Nellie Hoogesteger Wemeldinge: Lien en Adrie Gijssel-Hoogesteger Yerseke: Rinus en Adrie H oogesteger-Ma rkusse Yerseke: Wijnant en Betsie Hoogesteger-van den Berge Yerseke: Betsie en Jaap van Stee-Hoogesteger Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Nellie Hoogesteger Spoorlaan 35 4424 CK Wemeldinge De dienst van Woord en Gebed, geleid door Ds. W. F. van de Woestijne. wordt donderdag 23 februa ri om 13.30 uur gehouden in het verenigingsgebouw Molenlaan la te Yerseke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Al gemene Begraafplaats te Yerseke. Vooraf is er vanaf 13.00 uur in het verenigingsge bouw gelegenheid om afscheid te nemen. Na de begrafenis is aldaar gelegenheid tot condole ren. Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van onze zus, schoonzus en tante Adriana Cornelia Dommisse-Ridderhof Biezelinge: G. M. de Waard-Ridderhof Wemeldinge: Jac. Ridderhof D. Ridderhof-Dagevos Kapelle: F. A. Kuijper Neven en nichten dinsdag 21 februari 2006 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het loont de moeite om de aanslag van het waterschap Zeeuwse Eilanden goed te bestuderen. Het is moge lijk dat mensen al jaren te veel verontreinigingsheffing betalen. Elk huishouden wordt namelijk standaard aangeslagen voor drie zogenoemde vervuilingseen heden. Een vervuilingseenheid is de gemiddelde watervervui ling van één persoon. Alleen staanden krijgen een hogere aan slag dan ze eigenlijk moeten be talen. Als ze dat niet in de gaten hebben, betalen ze ruim 121 eu ro per jaar te veel. Die fout is ge makkelijk te herstellen, maar dan moet het bij de belastingbe taler wel bekend zijn dat de aan slag te hoog is. Volgens woord voerder L. van Dijke van het wa terschap Zeeuwse Eilanden staat in de bijsluiter bij de aan slag te lezen waar men precies voor betaalt. Bij de aanslag zit geen aparte brief waarin men sen gewezen wordt op het feit dat ze mogelijk te veel betalen. „We slaan mensen standaard aan voor drie vervuilfngseenhe- den", zegt Van Dijke. „Omdat dat het meeste voorkomt en om dat het voor ons het makkelijk ste is. We weten niet hoeveel mensen er in een huis wonen Het waterschap krijgt de geg£ vens van energiebedrijf Delta Zodra dat een huishouden aan sluit op water, krijgt het water-' schap een seintje. Mensen die te veel verontreinj.' gingsheffing betalen, krijgej twee jaar de tijd om het te veel betaalde bedrag terug te vrager. Een telefoontje is daarvoor ge. noeg, zegt Van Dijke. De gege vens van de persoon die bell worden vervolgens gecontrof leerd aan de hand van van de gemeente. Het is niet mo gelijk om die gegevens bij versturen van de aanslag al te gebruiken, zegt Van Dijke. „We krijgen van Delta alleen de naam en het adres.- De den zijn niet eenvoudig aan el kaar te koppelen." Alle huishou dens van meer dan één persooi betalen voor drie eenheden, of er nu twee of veertien wonen. Die rekenmethode wordt door alle waterschappet in Nederland gehanteerd. Naast fMK de verontreinigingsheffing, moe ten mensen nog andere belastin gen aan het waterschap betalen Zo is er nog een vast tarief pet huishouden en een voor eigenaren van onroerend goed en grond. De belastingaan slagen van het waterschap zijn eind januari verstuurd. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De groep inves teerders die in de gemeente Ter- neuzen een golfbaan wil aanleg gen heeft hét oog nu laten vallen op de Sparkspolder bij Spui. In het 145 hectare grote gebied tussen de Spuiweg, Pootersdijk en de Graaf Jansdijk zou een 27 holes golfbaan aangelegd wor den, gecombineerd met de bouw van een aantal recreatiewonin gen. Aanvankelijk kwam initiatiefne mer Wim de Meijer uit Rotter dam op de proppen met een plan voor een 76 hectare groot golfterrein ten zuiden van de Braakman. Aan de rei op die plaats bleken echter nog al wat haken en ogen te zitten De gemeente heeft toegezegd te. willen meedenken over de goi- baanplannen. De Meijer vraagt nu officieel me dewerking voor de realise» van een golfbaan met recreatie woningen in de Sparkspolder. De golfbaan zal op een dusdani ge manier worden ingericht da: er nieuwe ecologische natuur ontstaat, op een oppervlaktedï minstens even groot is als deop- pervlakte die specifiek voord: sport is bestemd, belooft De Meijer. www.helpdarfur.nl STICHTING VLUCHTELING DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes be gint een onderzoek naar afne mers van de voedselbank De Helpende Hand. Daaruit moet blijken hoe het staat met armoe de in de gemeente Goes. Stichting De Helpende Hand b.iedt ruim honderd minima op de Bevelanden voedselpakket ten aan tegen een zacht prijsje. Verschillende fracties in de Goe- se gemeenteraad (CDA, D66 en GroenLinks) schamen zich voor het feit dat in een welvarend land als Nederland nog steeds voedselbanken bestaan. Zij heb ben aangedrongen op een onder zoek. Het is namelijk niet gezegd dat alle gebruikers van de voedsel bank in de financiële problemen zijn gekomen door koopkracht verlies als gevolg van overheids maatregelen en de invoering van de euro. Dat mensen nauwe lijks geld hebben om voedsel te kopen, kan ook aan hun beste dingsgedrag liggen. Vooral spul len kopen via postorderbedrij ven of het nemen van een con sumptief krediet leidt nogal eens tot een forse schuldenlast. Daarom vindt wethouder M. 't Hart (PvdA, sociale zaken) dat eerst boven water moet komen om hoeveel mensen het gaat en om welke redenen zij afhanke lijk zijn geworden van de voed-- selbank. „Daarna kunnen we be zien of we ons moeten scha men." De afdeling sociale zaken voert het onderzoek uit, dat naar schatting enkele maanden in be slag neemt. Onder de clientèle van de voedselbank bevinden zich ongetwijfeld (Goese) bij standsgerechtigden. Sociale Za ken zal dan nagaan of deze men sen gebruikmaken van gemeen telijke aanvullende voorzienin gen. Bovenop de uitkering biedt Goes voor minima kwijtschel dingvan gemeentelijke belastin gen, het declaratiefonds (als bij voorbeeld de wasmachine stuk gaat), een tegemoetkoming in de schoolkosten voor leerlingen van ouders met een klein inko men, bijdragen voor sport en cul tuur, bijzondere bijstand en een (goedkopere) collectieve ziekte kostenverzekering. Lange termijn 't Hart wil zich nog niet uitlaten over de vraag of de gemeente de voedselbank rechtstreeks finan cieel moet steunen. Hij wil eerst de uitkomst van het onderzoek hebben en het is goed mogelijk dat het college van burgemees ter en wethouders vervolgens in zet op de oplossingen voor de lange termijn. Het CDA in de raad Goes pleitte eerder voor een flexibel armoe debeleid. Flet is volgens de chris ten-democraten namelijk heel goed mogelijk dat gezinnen wel verstandig omgaan met hun geld, maar dat het maandelijks inkomen gewoon te krap is. Voedselbanken vormen dan mis- ZIERIKZEE - De Schaakvereni ging Zierikzee houdt morgen middag het schaakkampioen schap voor hasisscholen op Schouwen-Duiveland. Het evenement wordt dit keer gehouden in de aula gebouw noord bij Pontes Scholengroep Pieter Zeeman in Zierikzee. Per school mogen maximaal twee teams van vier spelers inschrij ven. Elke partij duurt tien minu ten. Wethouder A. Croné ver richt rond 17.00 uur de prijsuit reiking. De schaakvereniging heeft voor de kampioen een wis selbeker beschikbaar gesteld. Ook voor degenen die op de tweede en derde plaats eindi gen, zijn er prijzen. De eerste drie teams worden uit genodigd voor het provinciaal kampioenschap op zaterdag 11 maart in Terneuzen. Het regionaal kampioenschap voor basisscholen begint om 13.30 uur. KRUININGEN - De zogeheten Nato-steiger in de voormalige veerhaven in Kruiningen wordt gesloopt. De betonnen kolos is lang geleden aangelegd, zodat grote schepen van de Nato konden aanleggen, maar heeft nu geen waarde meer. Daarom laat Rijkswater staat hem slopen. Volgens voorlichter J. van Gorp is Rijkswaterstaat nu nog eigenaar van het gebied rond de veerhaven. Omdat het op termijn wordt overgedragen aan on der meer de provincie, het waterschap en de gemeente Reimerswaal wordt het nu een beetje gefatsoeneerd. De sloop van de stei ger past daarin. „Het is een enorm lelijk ding", aldus Van Gorp. De gemeente Rei merswaal heeft totaal geen moeite met de sloop van de kolos. „Het verdwijnen ervan is onderdeel van de natuurcompensatie na de tweede verdieping van de Westerschel- de", zegt wethouder C. Knuit. „Het moest dus gebeuren." foto Dirk-Jan Gjeltema O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT Koop een kaartenset (als deze) en Zorg zo voor poliovaccins Voor 20 kinderen Bekijk èn bestel via www.unicef.nl of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) schien geen structurele oplos sing, maar lenigen de dagelijkse nood wel. De CD A-fractie rea geerde daarmee op een uit spraak van CDA-Kamerlid Ver burg, die stelt dat de voedselban ken juist de armoede in stand houden en deels maskeren. Ook zij toonde zich een voorstander van een onderzoek naar de fi nanciële problemen waarmee af nemers van voedselpakketten kampen. De PvdA-Kamerfrac- tie presenteerde afgelopen weekeinde een actieplan om schulden te voorkomen en te be strijden. De PvdA wil mensen met een 'gat in hun hand' be schermen door hen onder toe zicht van een bewindvoerder te plaatsen. Wethouder 't Hart heeft dat actieplan nog niet ge zien en wil er daarom niet op reageren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36