Het Mondragonst is teleurgesteld !ZC Voetbalclubs willen duidelijkheid verkocht! A Rollatorsurvival serieus, maar met vette knipoog Eenmaal, andermaal, Ondernemers betreuren verval theater Gemeente houdt vast aan betonband in Julianastraat Guus Hiddink tekent voor 0-0-gelijkspel Herbestraten Burgh uitgesteld Geen middenberm op N57 Diefstal uit auto in Zierikzee Appartementen in Kortgeens hotel LCF wil gevaarlijke stoffen weren van Sasse Westkade Vandaag om 21.00 uur sluit de veilinq! ling! I veilingkranten.nl zeeuwse almanak Historisch tele: 0113-315649 mu. pzc.nl jnalliredactie pzc.n I „SIÖUS31. 4460 AA Goes isrtentie-exploitatie: "rd.en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ijws-Vlaanderen: 0114-372770; "ionaal: 020-4562500. linsdag 21 februari 2006 iwAli Pankow gERIKZEE - De ondernemers thier 'Het Mondragonst', de aige inschrijver op de Europe- aanbesteding voor een multi- Biclionele podiumvoorziening s Zierikzee, zijn zeer teleurge- idd over het feit dat het ge- [eentebestuur hun plan als tiet serieus'afdoet. ïwd? folgens wethouder W. Renden era «doet deze inschrijving niet in dijende voorwaarden zoals die jor de gemeenteraad zijn vast en er jsteld. Voor hem is dat reden •i te rniet verder op in te gaan. r- reekpunt blijkt de financiën. U Mondragonst vraag nader -wieg over de vraagprijs van B1.500 euro en over een hogere üucturele bijdrage van de ge nante dan de toegezegde i ml 120.000 euro per jaar. Volgens feest Jenden valt daar echter niet an te tornen. [norm eisenpakket [Onvoorstelbaar zonde. We wa- zo ver tegemoetgekomen het enorme eisenpakket", Kgt J. van 't Leven van Life De sign in Zierikzee. Dit bureau mor grafische vormgeving en re- tlame vormt samen met Hop man Interheerri Groep BV in en Apparthotel Bommel- jé Domburg BV de initiatiefne- achter Het Mondragonst. 't Levens betrokkenheid is eerder gestoeld op persoonlijke emoties dan zakelijk belang. .Mondragon hoort bij Zierik- waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeen- Schouwen-Duiveland ziet geen aanleiding om de omstreden - opstaande be- tonband tussen fietspad en rijbaan aan de Julia nastraat in Zierikzee weg Ie halen. Dat staat in de brief van het college aan de gemeenteraad. G, Veenemans uit Bürgh- Haamstede vroeg vorig jaar augustus in een brief aan de gemeente aandacht voor de verkeerssituatie in óe Julianastraat. Dit naar aanleiding van een ongeluk vaar Veenemans in juni vo rig jaar bij betrokken was ia de Julianastraat. Hij hvam met zijn auto vanaf de Weg naar de Val, sloeg linksaf de Julianastraat in, '•eek uit voor een uit de te genovergestelde richting oaderende vrachtwagen en baalde vervolgens op de jrijftien centimeter hoge be enband. Het resultaat: een ontzet voorwiel, twee ver nielde velgen en twee ge scheurde banden. Maar het stelde Veenemans, Merger kunnen aflopen. 'Ge conclusie van Veene mans dat de Julianastraat i je smal is voor zwaar ver lor en dat de scheiding i fietspad en rijbaan baarlijk is, wordt door gemeente niet gedeeld. Pe afdeling openbare wer- »'cn van de gemeente heeft Qe situatie bestudeerd en dat met de inrichting van de weg niets mis is. »el wordt er volgens de ge beente vaak harder gere den dan de limiet van 50 ki lometer per uur. Om wegge bruikers nog eens extra at tent te maken op de maxi mumsnelheid, heeft de ge beente inmiddels extra - ^eciaal ontworpen - waar- :C'nuwingsborden met het opschrift '50' en 'Let op' ge- Plaatst. Of dat voldoende waagt Veenemans te be- wijfelen. „Ik ben hier abso- lll,b niet tevreden mee, joaar ik denk dat het vech ten tegen de bierkaai is. us ik laat het hierbij." zee. Zierikzee hoort bij Mondra gon. Als er levensvatbare kan sen zijn voor Mondragon, dan wil ik die benutten." Van 't Leven betreurt het verval van het voormalig theater an nex restaurant op een prominen te locatie in de monumententad. Hij zou er graag aan bijdragen van Mondragon weer het cultu rele, kloppend hart van Schou wen-Duiveland te maken. Mét een restaurant en een designho tel, een zalencomplex, ruimte voor filmtheater FiZi en de Mu ziekschool én met bijzondere koopappartementen. Onder de voorwaarden van de gemeente zal dat echter niet lukken, con stateert Het Mondragonst. Voor een andere geïnteresseerde, di recteur B. Stinenbosch van het Vlissingse Arsenaaltheater, was dat aanleiding af te zien van een inschrijving. Hij slaagde er niet in de financiers mee te krijgen voor zijn plan. „Wij waren echt een heel eind, maar een sluiten de exploitatie is inderdaad niet mogelijk op deze wijze",zegt Van 't Leven. Het Mondragonst wijst in zijn inschrijving de ge meente Schouwen-Duiveland derhalve op het feit dat haar om vangrijke wensenpakket ook verantwoordelijkheden met zich meebrengt. Overleg over vraag prijs en een ruimere bijdrage in de exploitatie zou toch mogelijk moeten zijn, vindt Van 't Leven. Het verbaast hem zeer dat de wethouder daar geen opening voor biedt, maar is vooral ook te leurgesteld in de politiek. Hij heeft van geen enkele fractie een reactie gekregen. Belang „Dat zou je toch mogen ver wachten als je hoort hoeveel be lang de verschillende partijen aan Mondragon zeggen te hech ten." Tot nu toe heeft uitslui tend de fractie van Alert! het Ondernemers achter 'Het Mondragonst' zijn teleurgesteld in de gemeente. college wagen gesteld over het magere resultaat van de Europe se aanbesteding. Het Mondra gonst lanceert in de inschrijving ten aanzien van de koopapparte menten een opmerkelijk con cept onder de noemer 'kwaliteit van leven in plaats van angst en beven'. Het plan behelst luxe woonruimte dit keer niet met een zorgaanbod, maar met thea terarrangementen en wellicht een balkon letterlijk in het thea ter. „Dat zou toch uniek zijn? We denken aan een balkongale rij met akoestische sluizen", al- Slalommen met de rollator tussen de kegels door. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Handrem erop, rollator iets achterovertrekken, rem losla ten en dan een duwtje voorwaarts. Dat is dé manier om met een rollator de stoep op te komen, zo bleek gisteren tijdens de 'rollatorsurvival' in zorgcentrum Duin oord, onderdeel van de 'beweegweek'. Er moest een 'hellingproef' worden ge daan, een rollatorrit over hobbelig ter rein, een slalom tussen oranje pylonen door en ook het gaan zitten op de rolla tor was onderdeel van de 'survival' Een activiteit met een vette knipoog. Maar te gelijkertijd wel met een serieuze onder toon want er gebeuren nogal wat onge lukken, omdat mensen niet goed met hun rollator omgaan. Terwijl de rollator voor velen een heel belangrijk hulpmiddel is om te bewegen. „Het is ook heel belang rijk dat de rollator goed afgesteld staat. Daarom staat er ook een rollatorkeuring op het programma", aldus activiteitenbe geleidster Marion Seinen. Wat Allévo-zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede probeert te bereiken is ouderen op allerlei manieren en op al lerlei niveaus meer te laten bewegen. Want bewegen is, weet Seinen, goed voor ouderen. Het bevordert lenigheid, spier kracht, coördinatie en evenwicht, maar houdt tevens de geest soepel. En door niet individueel maar samen met ande ren te bewegen, bevorder je ook nog eens de sociale contacten. In Duinoord is oude ren stimuleren meer te bewegen het cre do voor alle afdelingen. Seinen legt uit dat het er feitelijk op neer komt dat je mensen helpt door ze niet overal mee te helpen. Door mensen meer zelf te laten doen stimuleer je dat ze meer gaan bewe gen en dat bevordert de zelfredzaam heid. En dat bewegen kan variëren van meedoen met gymnastiek of fitness tot zelf de afwas doen die voorheen voor je gedaan werd. Seinen: „Natuurlijk zijn er bewoners die niet mee willen doen aan dingen als gymnastiek. Maar als je ze zo ver krijgt dat ze wél komen kijken heb ben zij óók meer bewogen." In het begin is het, weet Seinen uit ervaring, behoor lijk wennen. Zowel voor de bewoners als door Marcel Modde ZIERIKZEE - De voetbalver enigingen op Schouwen-Dui veland willen weten waar ze aan toe zijn. Bij sommige clubs bestaat de indruk dat ze naar verhouding meer huur beta len voor hun complex dan an deren. Ook willen ze helderheid over de mogelijkheden en voor delen van zelfwerkzaamheid. De gemeente gaat ze dat betere inzicht bieden, zo is gisteren af gesproken in overleg met de Re- giocommissie. De frequentie van de gesprek ken tussen de Regiocommissie (belangenbehartiger van de der tien clubs op het eiland) en de sportwethouder met zijn ambte naren wordt opgevoerd. Beide partijen willen voortaan maan delijks bij elkaar komen, om zo samen het beleid voor de eerst komende jaren uit te zetten. Centrale vraag in dat verband zal zijn, aldus K. de Feijter van de Regiocommissie, de toekomst van de kleine clubs. Een inventa risatie van de commissie heeft aangetoond dat op de dorpen sterk wordt gehecht aan behoud van een eigen vereniging. Zo lang er bestaansrecht is en de club ook financieel gezond is, moet dat ook het uitgangspunt blijven, vindt De Feijter. Daar bij speelt volgens hem mee in welke mate de ox-ganisaties in staat zijn de complexen (al dan niet gedeeltelijk) te onderhou den en wat deze vorm van priva tisering de gemeente vervolgens waard is. „Het is in ieders belang dat we over dat soort zaken nu eens zin volle afspraken maken, zodat ie- dereen weet waar hij aan toe is. Dus niet nu zeggen van: gemeen te ik neem jullie wat werk uit handen, wat schuift dat, en ver volgens over twee jaar er achter komen dat je het niet redt en de opdracht weer teruggeeft» Dat werkt niet." Verbaasd Wethouder A. Croné is vooral verbaasd te horen dat sommige clubs denken meer geld kwijt te zijn aan de gemeente dan ande ren. Hij houdt overeind dat de zogeheten harmonisatie van de huren, ingezet na de gemeentelij ke herindeling van 1997, inmid dels achter de rug is. „Maar ken nelijk bestaan daar in de prak- O - - -} 1 AM PIONS \md 1 AC. IJl foto Marijke Folkertsma dus Van 't Leven. Hij erkent dat er in het plan niet wordt gerept over een popzaal. „De combina tie theater, appai'tementen en popmuziek levert in onze optiek geen meerwaarde. Dat advies zouden we de gemeente willen geven." BURGH-HAAMSTEDE - De herbestrating in Burgh is uitgesteld. Dit is gebeurd op uitdrukkelijk verzoek van de ondernemers en de organisatoren van de strao. De straten rond de kerk zouden vanaf deze week worden aangepakt, maar de timing van het gemeentebestuur was wat onge lukkig. Komende zaterdag is de traditionele strao van Burgh-Haamstede en de paarden en ruiters rijden dan langs de kerk in Burgh. Bovendien is het nu voorjaarsva kantie. De werkzaamheden beginnen nu op 6 maax't en zijn naar vexwachting rond 14 april afgerond. De straten rond de kerk zijn vorig jaar ook al bestraat, maar dat is toen niet goed gebeurd. Daarom moet de weg nu opniehw open. OUDDORP - De N57 op Goeree-Ovex-flakkee krijgt geen betonnen middenberm. Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben hier om gevraagd, maar wegbeheerder Rijks waterstaat wil eerst het effect afwachten van de huidige verkeersveiligheidsmaatregelen. De Zuid-Hollandse Sta tenleden wilden de betonnen middenbex-m om de verkeers veiligheid te vergroten. Een betonnen middenberm gaat inhalen tegen, een van de oorzaken van de vele ongeval len op de weg. De N57 is in december door Rijkswater staat aangepast. De rijbanen worden gescheiden door een dubbele doorgetrokken streep en ter hoogte van Ouddoxp is de snelheidslimiet teruggebracht naar tachtig kilome ter per uur. Rijkswaterstaat verwacht dat hiermee de vei ligheid op de weg aanzienlijk is verbeterd. ZIERIKZEE - Dieven hebben tussen zondagmiddag en maandagochtend heel vroeg ingebx*oken in een personen wagen in Zierikzee. De buit bestond uit een navigatiesy steem ter waarde van enkele honderden exiro's. De auto stond gepax'keex'd in de Kiekendiefstraat. KORTGENE - In voormalig ApartHotel Het Veerse Meer aan de Hoofdstraat in hartje Kortgene komen zeventien koopappartementen. Het hotel dat zes jaar geleden de deuren opende tussen de Hoofdstraat en de Weststraat, trok te weinig gasten om rendabel te draaien, aldus onroe rend goed-exploitant D. Lucas van De Veerse Hoek BV in Kortgene. Het hotel is al in november gestopt. De twee- en driekamer-koopappartementen variëren in oppervlak te van vijfenveertig tot zestig vierkante meter en in prijs van 85.000 tot 140.000 euro. In het hoofdgebouw aan de Hoofdstraat is een lift aanwezig. door Euqène Verstraeten SAS VAN GENT - Het vracht verkeer met gevaarlijkse stoffen over de Westkade in Sas van Gent moet worden verboden. Het verkeer moet omgeleid wor den via een zogenaamde 'bom-route'. Raadslid C. Freeke (LCF) pleit daarvoor in schriftelijke raads vragen. De LCF ziet die oplos sing in een bord 'verboden voor vrachtverkeer met gevaarlijke stoffen' en het omleiden van de vrachtwagens via de brug. Vrachtvex'keer dat van de ande re kant komt zpu dan omgeleid kunnen worden via de tunnel bij Zelzate en de Tractaatweg.' Verder vindt Freeke dat het in formatiebord dat ter hoogte van het assurantiekantoor staat nog al 'ondoordacht' geplaatst is. Dit omdat het tegenover een aantal woningen staat en in de zomer pal naast plezierjachten. Veel vrachtverkeer stopt bij het bord om de weg te zoeken. De chauffeurs laten de motor draaien. Volgens Freeke kan het bord be ter bij de grensovergang ge plaatst worden. „Nu keert men achteruit de Tramstraat in, met alle opstoppingen en gevaarlij ke situaties van dien." foto Marijke Folkertsma het personeel. „Maar uiteindelijk merk je dat mensen zich er prettiger door gaan voelen." Aandacht De 'beweegweek' is een middel om de voordelen van meer bewegen nog eens extra onder de aandacht te brengen. Van daag gaat de 'rollatorsurvival' op herha ling en treedt dansschool Rilana op. Mor gen staat de recreatiezaal in het teken van sport en spel en wordt 's middags een film over de elfstedentocht vertoond. Donderdag staat een demonstratie rol- stoeldansen op het programma en vrij dag wordt de beweegweek afgesloten met gezelschapsspelen xn de recreatie zaal. Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC tijk andere beelden over, dus daar gaan we nog eens goed naar kijken. Croné wil stap voor stap toewerken naar privatise ring van de complexen. „Dat hoeft niet gelijk de hele accommodatie te zijn, je kunt ook aan bepaalde onderdelen denken. Dus wie doet wat en welke prijs wordt daar aan ge koppeld. Het doel is in eerste in stantie duidelijkheid te schep pen tussen de clubs onderling en als geheel naar en voor de ge meente, over wat we met elkaar willen en kunnen in de toe komst." Niels, een negenjarige Middel burger, scharreldeafgelopen weekeinde lekker in de tuin. Op zoek naar interessantig- heidjes, zoals avontuurlijke jongens van zijn leeftijd ple gen te doen. Als inwoner van de geschiedrijke hoofdstad van de provincie is hij van na ture alert op bodemschatten. En zo die van tijd tot tijd op duiken bij de nabijgelegen ves te, waarom dan niet in zijn tuin „Pap!!! Mam!!!", schalde het plots door het hof. „ik heb een historische munt gevon den!!!" Apetrots kwam Niels zijn vondst tonen. Hij had nog gelijk ook. Het was een kwartje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33