Te hoge aanslag van waterschap Waarom is Kevin vaak verdrietig? PZC LAAT KEVIN OOK EENS LACHEN! Ondernemers voelen lijsttrekkers Tholen aan de tand in debat Goes wijst claims na valpartijen af 4 Alleenstaanden moeten zelf geld terugvragen van Zeeuwse Eilanden •14 Rollatorsurvival serieus, maar met vette knipoog Taxatiedag in museum Goes Carnavalsavond in Hansweert In India gaan 3 op de 10 kinderen niet naar school JA, ik help kwetsbare kinderen. dinsdag 21 februari 2006 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het loont de moeite om de aanslag van het waterschap Zeeuwse Eilanden goed te bestuderen. Het is moge lijk dat mensen al jaren te veel verontreinigingsheffing betalen. Elk huishouden wordt namelijk standaard aangeslagen voor drie zogenoemde vervuilingseen heden. Een vervuilingseenheid is de gemiddelde watervervui ling van één persoon. Alleen staanden krijgen een hogere aan slag dan ze eigenlijk moeten be talen. Als ze dat niet in de gaten hebben, betalen ze ruim 121 eu ro per jaar te veel. Die fout is gemakkelijk te her stellen, maar dan moet het bij de belastingbetaler wel bekend zijn dat de aanslag te hoog is. Volgens woordvoerder L. van Dijke van het waterschap Zeeuwse Eilanden staat in de bijsluiter bij de aanslag te lezen waar men precies voor betaalt. Bij de aanslag zit geen aparte brief waarin mensen gewezen wordt op het feit dat ze moge lijk te veel betalen. „We slaan mensen standaard aan voor drie vervuilingseenhe den", zegt Van Dijke. „Omdat dat het meeste voorkomt en om- dat het voor ons het makkelijk ste is. We weten niet hoeveel mensen er in een huis wonen." Het waterschap krijgt de gege vens van energiebedrijf Delta. Zodra een huishouden aansluit op water, krijgt het waterschap een seintje. Terugvragen Mensen die te veel verontreini gingsheffing betalen, krijgen twee jaar de tijd om het te veel betaalde bedrag terug te vragen. Een telefoontje is daarvoor ge noeg, zegt Van Dijke. De gege vens van de persoon die belt, worden vervolgens gecontro leerd aan de hand van gegevens van de gemeente. Het is niet mo gelijk om die gegevens bij het versturen van de aanslag al te gebruiken, zegt Van Dijke. „We krijgen van Delta alleen de naam en het adres. De bestan den zijn niet eenvoudig aan el kaar'te koppelen." Alle huishoudens van meer dan één persoon betalen voor drie eenheden, of er nu twee of veer tien mensen wonen. Die reken methode wordt door alle water schappen in Nederland gehan teerd. Naast de verontreinigings heffing, moeten mensen nog an dere belastingen aan het water schap betalen. Zo is er nog een vast tarief per huishouden en een belasting voor eigenaren van onroerend goed en grond. De belastingaanslagen van het waterschap zijn eind januari ver stuurd. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes heelt tot nu toe elf claims gekregen van mensen die op de heringe richte Grote Markt ten val zijn gekomen. Het college van burge meester en wethouders heeft die schadeclaims allemaal afgewe- Sinds de herinrichting van de markt is het oppassen geblazen. Zowel de markt als de hoger ge legen stoepen zijn van bijna de zelfde kleur grijs natuursteen. De gemeente kreeg al snel klach ten van mensen die waren ge struikeld en/of gevallen. Wet houder C. Linssen (CDA, binnen stad) liet daarop witte stippen in de natuurstenen stoepranden aanbrengen, zodat mensen de op- en afstapjes beter zien. Dat lijkt niet veel geholpen te hebben,, want ook daarna gin gen mensen regelmatig tegen de vlakte. Twintig meldingen kreeg de gemeente, waarvan elf schadeclaims. Volgens Linssen is het vooral een kwestie van gewenning, maar raadslid M. Weststrate van SGP/ChristenUnie, A. van Oosten van GroenLinks en PvdA'er PI. Hoogerland vonden gisteren in de commissie grond gebied dat de stoepranden beter gemai-keerd moeten worden. Dat is misschien optisch minder fraai, maar het kan veel leed voorkomen, was de teneur. Mede na overleg met Stichting Het Klaverblad, belangenbehar tiger van zorgcliënten en patiën ten, heeft Linssen besloten in elk geval de entrees van panden aan de oostkant van de Grote Markt (de horecazijde) schuin af te laten lopen. Aan een felle kleur denkt hij voorlopig niet. Daarnaast moeten mensen 'ook opletten waar ze lopen, net als in elke oude binnenstad'. Overi gens toonde Linssen spijt van zijn uitlatingën in deze krant, waarin hij had gezegd dat 'ik niet van plan ben oranje stoep randen met knipperlichten aan te leggen'. „Dat had ik zo niet moeten zeggen. Ik heb er zelfs thuis gedonder mee gekregen." Ook Van Oosten van Groen Links had zich aan die zinsnede gestoord. Hij was blij met de spijtbetuiging van Linssen. Slalommen met de rollator tussen de kegels door. foto Marijke Folkertsma BURGH-HAAMSTEDE - Handrem erop, rollator iets achterovertrekken, rem losla ten en dan een duwtje voorwaarts. Dat is dé manier om met een rollator de stoep op te komen, zo bleek gisteren tijdens de 'rollator survival' in zorgcentrum Duinoord, onder deel van de 'beweegweek'. Er moest een 'hel- lingproef' worden gedaan, een rollatorrit over hobbelig terrein, een slalom tussen oranje pylonen door en ook het gaan zitten op de rollator was onderdeel van de 'survi val'. De 'beweegweek' is bedoeld om de voor delen van meer bewegen onder de aandacht te brengen. Donderdag staat een demonstra tie rolstoeldansen op het programma en vrij dag wordt de beweegweek in Burgh-Haam- stede afgesloten met gezelschapsspelen in de recreatiezaal. foto Marijke Folkertsma door Cornelleke Blok THOLEN - Het was gisteren vol le bak in gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen-stad. Thool- se ondernemers verzamelden zich voor een verkiezingsdebat met lijsttrekkers van alle Thool- se politieke partijen. Initiatief nemers waren de Kamer van Koophandel, het Ondernemers Overleg Tholen en de Thoolse Ondernemers Federatie. Is een bedrijf waar zeshonderd mensen kunnen werken welkom in Tholen? Met die vraag opende debatleider Perry Bakx de avond. „Dat hangt af van de aard en de schaalgrootte van het bedrijf. De rust en ruimte moet ge waarborgd blijven. Dat is vast gelegd in de visie Bestemming Tholen", antwoordde B. van de Sande (ChristenUnie). De vijf andere lijsttrekkers waren het met hem eens. Als aan die voor waarden is voldaan, is een derge lijk bedrijf welkom, was hun me ning. Zondagsarbeid „En wat als het een bedrijf is dat 24 uur per dag en zeven da gen per week doordraait?", ver scherpte Bakx zijn vraagstel ling. Daar moest de SGP afha ken, omdat ze is tegen niet-nood- zakelijke zondagsarbeid is. Tijdens het debat werd vooral achterom gekeken naar de afge lopen raadsperiode. De debatlei der stelde heikele punten aan de orde, zoals het nieuwe gemeente huis in Tholen-stad, de sociale woningbouw en het project Im puls Sint-Maartensdijk-Scher- penisse. Ondernemers Nadat Bakx de lijsttrekkers ruim anderhalf uur aan de tand had gevoeld, waren de onderne mers aan de beurt. „Waarom moeten wij als ondernemers op uw partij stemmen?", was de be langrijkste waag van hun kant. H. Boulogne (ABT) wil zich rich ten op het voltooien van het be drijventerrein Noord in Tho len-stad. B. van de Sande (Chris- tenUnie) gaat zich vooral inzet ten voor de zwakkere onderne mers. M. Klippel (SGP) benadrukte-) dat zijn partij een enquête heer; gehouden. „De knelpunten die daaruit kwamen hebben we op genomen in ons verkif gramma." Goede communicatie en structu reel overleg tussen de onderne mers en de gemeente zijn voo PvdA, VVD en CDA de rijkste doelstellingen. j thte GOES - Historisch museum De ge Bevelanden in Goes houdt dins- dag 28 februari een taxatiedag voor munten, postzegels, bank biljetten en ansichtkaarten. rolde Deskundigen zijn aanwezig ooit vergeten spullen of door de jaren heen opgeboui verzameling gratis te taxeren. Het museum in Goes zit Singelstraat 13. Voor de taxaties kan iedereen er ste! de laatste dag van februari te recht van 12.00 tot 16.00 uur. HANS WEERT - Wie warm nil draaien voor het carnavalsfeest eind deze maand, kan zaterdag alvast terecht in Hansweert. Dweilband Scheldedweilers, derdeel van muziekvereniging m Scheldegalm, houdt die zati dag in samenwerking met Z; Zeelandia een 'grote carnavals avond'. Zaal Zeelandia aan de Kanaal straat is vanaf 20.30 uur open. Prins Lex uit Hanzehat (Gos! en zijn Raad van Elf komencc 22.00 uur het feest opluiste® In hun kielzog nemen zij sa tweede dweilband mee, Oor/i teel iOnv Familieberichten vervolg van pagina 12 Na een leven van liefde en hartelijkheid voor allen die hij kende, is toch nog onverwacht van ons heen gegaan mijn lieve man, onze lieve vader, opa en over- opa Bernard van der Weel in de leeftijd van 91 jaar. Haamstede, C. van der Weel-Tangeman Haamstede, Jan en Maatje Monique en Ronald Nadezja, Jaël, Miquette Donny en Dana Sirjansland, Berry en jeanette Barbara en Erwin Jelle, Sanne Patricia en Daniël Tristan Haamstede, 19 februari 2006 Allévo "Duinoord" Correspondentieadres: Sportweg 6 4308 AE Siijansland Donderdag 23 februari is er een afscheidsbijeen komst in de aula op de begraafplaats "Vredehof", Oude Lagezoom 1 te Haamstede, aanvang 10.15 uur. Aansluitend is er om 12.00 uur de crematieplechtig heid in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Voor de afscheidsbijeenkomst is er in de aula op "Vredehof" gelegenheid tot condoleren. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wal hij voor ons heeft willen zijn. geven wij u kennis dat is overleden onze lieve vader, groot- en overgrootvader Mattheus Hoogesteger sinds 27 februari 1993 weduwnaar van Janna Elisabeth Snoek 9 januari 1914 t 19 februari 2006 Wemeldinge: Nellie Hoogesteger Wemeldinge: Lien en Adrie Gijssel-Hoogesteger Yerseke: Rinus en Adrie Hoogesteger-Markusse Yerseke: Wijnant en Betsie Hoogesteger-van den Berge Yerseke: Betsie en Jaap van Stee-Hoogesteger Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Nellie Hoogesteger Spoorlaan 35 4424 CK Wemeldinge De dienst van Woord en Gebed, geleid door Ds. W. F. van de Woestijne, wordt donderdag 23 februa ri om 13.30 uur gehouden in het verenigingsgebouw Molenlaan 1 a te Yerseke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Al gemene Begraafplaats te Yerseke. Vooraf is er vanaf 13.00 uur in het verenigingsge bouw gelegenheid om afscheid te nemen. Na de begrafenis is aldaar gelegenheid tol condole ren. Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve en zorgzame opa Mattheus Hoogesteger opa Thijs Leo en Anne Thijs, Tim Marjan en Herman Lynette, Arlene Ella en Berry Martin en Jeanette Jom, Babette Hans en Lia Walter, Jeanne, Corlize Erwin en Annemarie Jarissa, Carmen, Tijn Miranda en Peter Valerie, Vèronique Pieter en Marjo Marcel (in herinnering) Richard en Cathrien Yerseke, 19 februari 2006 In alle rust is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve moeder, oma en overoma Adriana Cornelia Dommisse-Ridderhof sinds 6 april 1990 weduwe van Janus Dommisse Sint-Annaland,- tKapelle, 27 oktober 1912 15 februari 2006 Kapelle:A. Dommisse Wissenkerke: M. Bos-Dommisse C.A. Bos (in herinnering) Gerhard Arianne en Leendert, Jesper, Aniek Kapelle: H.A. Dommisse J.C. Dommisse-van de Plasse Remco en Hanneke, Jannes Carola en Michel, Danique Zaamslag: J.J. Dommisse T. Dommisse-van Dalen Mark en Desiree Ardjan en Sylvia Harm en Miranda Zorgcentrum Cederhof Correspondentieadres: Julianastraat31, 4491 EZ Wissenkerke Onze oprechte dank gaat uit naar alle medewerkers van Zorgcentrum Cederhof voor de liefdevolle verzorging. De begrafenis heeft op 20 februari plaatsgevonden te Kapelle. Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van onze zus, schoonzus en tante Adriana Cornelia Dommisse-Ridderhof Biezelinge: G. M. de Waard-Ridderhof Wemeldinge: Jac. Ridderhof D. Ridderhof-Dagevos Kapelle: F. A. Kuijper Neven en nichten In Memoriam In memoriam Lieve Erwin 20-02-2005 20-02-2006 Nu één jaar voorbij, maar het verdriet en het gemis zijn niet voorbij. We houden van je Fam. Coppens Fam. van Hoepen Zonder onderwijs krijgen ze geen eerlijke kans. Dat moet veranderen! Blijvende ontwikkeling begint bij onderwijs. Daarom helpt Edukans kinderen in ontwikkelingslanden naar school. Helpt u mee? Giro 515 Amersfoort www.edukans.nl Ji, omdat onderwijs écht helpt ^F*; edukans Postbus 1492 b 3800 BL Amersfoort v-T (033) 460 60 10 Kevin houdt zich groot'. Maar leuk is het niet zonder zijn vriendjes. Die zijn wél naar sport of scouting. Sinds de scheiding is daar bij Kevin thuis geen geld meer voor. In de drukke volksbuurt waar hij woont, vind je ook geen trapveldje of speeltuin. Daarom is hij erg vaak alleen en verdrietig. Jantje Beton neemt het op voor kinderen als Kevin. Want samen spelen is méér dan plezier hebben. Samen spelen is ook leren om samen te leven. Het is heel belangrijk voor later. Het voorkomt dat kwetsbare kinderen in de verdrukking komen of op het verkeerde pad raken. Jantje Beton steunt daarom bijzondere kinderprojecten. Van speelvoorzieningen in oude wijken tot activiteiten speciaal voor kinderen. Van een gezellig dagje uit tot een week lang op een spannend vakantiekamp. Zodat ze even zorgeloos en gelukkig zijn. Die projecten kosten veel geld. Daarom vragen we u om een bijdrage. Alleen dan kunnen wij deze kinderen blijven helpen. En dat doen we graag. Want is het niet fantastisch om ze te zien stralen van vreugde? Ik word donateur en ontvang de gratis nieuwsbrief. Ik machtig u öm€ -af te schrijven per maand kwartaal jaar van het hieronder ingevulde rekeningnummer (minimaal 25,-per Jaar). Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. Ik help met een gift. Ik machtig u om éénmalig af te schrijven van het hieronder ingevulde rekeningnummer. Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. „Mo I De M QV Straat: Postcode/plaats: E-mail: Rekeningnummer: A.U.B. invullen en aankruisen wat van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop naar: Jantje Beton, Antwoordnummer 8489,3500 VW Utrecht. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel. Graag zelfs! 3kNTlE geva; deg. De a: ken de si stelt van Wel meen denc domei brui! tent 1 mum ffieen speci sohui opscl Plaat is, Wc twijfe lunt maar ten t Dusi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32