Verkeer waterstad baart zorgen Transfers voor politieke vrijheid PZC Vest krijgt schoonmaakbeurt Vergunning bouw loods aan Sportlaan blijft overeind i^rll I Muziek ,13 Ooese fracties willen oplossingen voordat prestigieus project begint Hondenpoep op Tholen ergernis Werkstraf voor geweldpleging Voorwaardelijk voor mishandeling Geen middenberm op N57 Val van ladder agenda ,ezing met dia's iver keurvogels i. foiitieke agenda dinsdag 21 februari 2006 SINT MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen gaat de overlast van hondenpoep aanpakken. Hoe precies, is nog niet duidelijk. Daarover wil ze eerst in gesprek met de in woners. „Hondenpoep is ergernis nummer één", meldt woordvoerster Hannie Schipper. „Momenteel kennen we in Tholen weinig tot geen beleid. We hebben enkel de re gel dat honden niet op het trottoir en op speelveldjes mo gen poepen. We krijgen echter wel veel klachten binnen en ook vanuit de gemeenteraad hebben we het verzoek ge kregen om de overlast te bestrijden." De gemeente heeft een aantal opties op een rijtje gezet. „Bijvoorbeeld extra uitlaatveldjes, meer borden, een hondenwachter en de re gels aanscherpen.Deze oplossingen wil ze na de verkie zingen met de inwoners van alle kernen bespreken. „Wij vinden het belangrijk om te weten welke oplossingen zij .zien", meldt Schipper. MIDDELBURG - Een achttienjarige inwoner van Breda is gisteren in Middelburg voor openlijke geweldpleging veroordeeld tot zestiguur werkstraf, waarvan twintig uur voorwaardelijk. Politierechter I. Woltring sprak twee mannen uit Vught van 19 en 20 jaar vrij, omdat het.niet duidelijk was of ze 22 juli vorig jaar op camping De Pan- nenschuur in Nieuwvliet betrokken waren geweest bij de vechtpartij. De achttienjarige man gaf gisteren toe het slachtoffer, een campingmedewerker, een schop te heb ben gegeven. Voor het overige kon hij zich niet veel meer herinneren, omdat hij die avond veel alcohol had gedron ken. De campingmedewerker wilde een meisje helpen dat werd lastiggevallen. Er hadden zich nog meer jongens be moeid met het incident, maar.hun identiteit kon niet meer worden achterhaald. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring veroordeelde gisteren een 43-jarige inwoner van Westdorpe voor huiselijk geweld tot "twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. De man zei 12 augustus vo rig jaar zijn echtgenote met de vlakke hand te hebben ge slagen. De spanningen waren volgens hem hoog opgelo pen toen zijn vrouw vernielingen in de woning aanrichtte. Officier van justitie H. Benaissa eiste tegen de verdachte naast de twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf ook nog veertig uur werkstraf. In de uitspraak werd reke ning gehouden met het blanco strafblad van de man. OUDDORP - De N57 op Goeree-Overflakkee krijgt geen betonnen middenberm. Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben hier om gevraagd, maar wegbeheerder Rijks waterstaat wil eerst het effect afwachten van de huidige verkeersveiligheidsmaatregelen. De Zuid-Hollandse Sta tenleden wilden de betonnen middenberm om de verkeers veiligheid te vergroten. Een betonnen middenberm gaat inhalen tegen, een van de oorzaken van de vele ongeval len op de weg. De N57 is in december door Rijkswater staat aangepast. De rijbanen worden gescheiden door een dubbele doorgetrokken streep en ter hoogte van Ouddorp is de snelheidslimiet teruggebracht naar tachtig kilome ter per uur. Rijkswaterstaat verwacht dat hiermee de vei ligheid op de weg aanzienlijk is verbeterd. door Adri Klinkenberg SINT-MAARTENSDIJK - De Raad van State zal niet ingaan op het verzoek van Midden standsvereniging Smalstad en de ondernemers Van Steenis Au to's en Van Houte Interieurs in Sint-Maartensdijk om de twee bouwvergunningen in te trek ken die de gemeente Tholen ver leende voor een fourageloods aan de Sportlaan 12 in Sint-Maartensdijk. Dit bleek gisteren tijdens een rechtszitting bij de Raad van State in Den Haag. Ondernemersvereniging Smal stad, Van Steenis en Van Houte zijn nog steeds bevreesd dat er een Aldi komt aan de Sportlaan 12. Fouragehandelaarster me vrouw Schot-Oudesluijs kreeg in 1998 en in 2001 vergunningen om op het perceel een fourage loods te bouwen. Beide vergun ningen werden door de gemeen te Tholen later op naam gesteld van Aldi. In 2004 vernietigde de recht bank in Middelburg het besluit van de gemeente Tholen waarbij zich een discounter kon vestigen in een nieuw te bouwen pand aan de Sportlaan 12. Die uit spraak betekende dat op het per ceel aan de Sportlaan geen su permarkt kan komen. De Raad van State stelde gisteren op de rechtszitting in Den Haag dat de bouwvergunningen voor de fourageloods onherroepelijk zijn omdat destijds niemand daartegen bezwaar heeft ge maakt. Maar een Aldi kan er niet komen, aldus onderzoeks rechter W. Diepenbeek. Daar heeft de Middelburgse recht bank immei-s een stokje voor ge stoken. KORTGENE - Een man die aan het werk was op een ladder op de Torendijk in Kortgene, is gis termiddag tegen half vier ten val gekomen. Zijn ladder schoof weg terwijl hij erop stond. De dertigjarige man uit de gemeente Noord-Be veland raakte gewond aan zijn knie en is met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Desondanks willen Van Steenis en Van Houte, die hun panden willen verhuren aan de super markten Lidl en Spar, dat de Raad van State de aan Schot-Oudesluijs verleende bouwvergunningen intrekt. Dan kan er niets gebouwd worden en is het gevaar geweken, stellen ze. Staatsraad W. van Diepen- heim wees op de uitspraak van de Middelburgse rechtbank. 'Mocht Aldi zich toch daar gaan vestigen, dan kunt u de gemeen te Tholen verzoeken om handha ving', zei de staatsraad. De advo caat van de tegenstanders zei dat het vragen om handhaving meestal niet eenvoudig is. 'Aldi kan zeer snel bouwen. Als het pand er eenmaal staat, dan moe ten mijn clienten het maar zien weg te krijgen'. De vertegen woordiger van mevrouw Schot-Oudesluijs benadrukte stevig dat zijn cliënte het niet op een akkoordje heeft gegooid met Aldi. Uitspraak volgt. STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor astma- en CODP-patiènten; KAPELLE - De Vroone, 9.15 uur: Yoga; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.00 uur: Welfarewerk; KRUIIMIINIGEN - Zwembad Den Inkel. 13.00-13.30 uur: Aquajogging; 13.30-14.00 uur: Aquarobics; SINT-ANN ALAND - Wellevaete, 19.00 uur: Tafeltennistoernooi, Rabobank Tho len; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Bingo voor 50 plussers. Advertentie i i Den Dekker KAPELLE 0Ï13-330330 www.dendekkermuziek.com ,irFrank Balkenende Ce- ^£5 Voordat ze begint met lue t aanleg van woon/werkwijk f hjj [aterstad in en om het havenin- u\v, jstriegebied, moet de gemeen- oel- .Goes precies weten hoe ze het roie jfkeer wil afwikkelen. Raadsle- hci |D van de VVD, gp/christenUnie en Groen- jnks drongen daar gisteren op ,n in de Goese commissie randgebied. gedachte verkeersafwikke- jgmoet worden getoetst aan gemeentelijk verkeers- en ;rvoersplan (GWP). H. Bouma a de SGP/ChristenUnie en.A. in Oosten van GroenLinks wil- u dat het college van burge meester en wethouders die toet- Lng expliciet vastlegt. Met die perkingen proberen de drie SüABBENDI.IKE - De Vogel- nienden Krabbendijke en om- nekcn houden morgenavond dialezing in dorpshuis De feiboom in Krabbendijke. .de Nijs, vogelkeurmeester uit Inieloord, is de spreker. Hij smt dia's mee die zijn ge- ikt tijdens het bondskam- ioenschap in Apeldoorn. De bij- ikomst begint om 19.45 uur. (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00 - 20.00 uur. KUNST ANTIEK Morgen kijkdag 10- 12 iiur. Veiling vanaf 13.30 uur. Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 650 680 P.A|j| ww.zeeuwsvcilinghuis.nl |k i0. 'l jCinsdag 21 februari WELLE - Zorgcentrum Cederhof - '""Lijsttrekkersdebat. tasdag 22 februari :S- ROC, ingang Fruitlaan - 19.30 i. CDA-verkiezingsbijeenkomst met se lijsttrekker Rinus Dieleman en ge fileerde Harry van Waveren. irdag 23 februari IEMELDINGE - Dorpshuis De Wemel 'ÜO uur. Verkiezingsdebat, op touw K door Stichting Bewonersbelan- flWemeledinge. (Advertentie) INBRAAK C0LIJN BELLEN 0113-213720 *"erkend BEVEILIGINGSBEDRIJF Lewestraat 43 Goes/Kloetinge www.coliinbv.nl Bezorgklachten: 3800-0231231 •9 maandag t/m vrijdag Sturende de openingstij- Hzaterdags tot 12.00 uur hedactie BEVELANDENH-HOLEIM Stationspark 28 ?ostbus31 «60 AA GOES lel: 0113-315670 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl f<ank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam ^eke van der Jagt tob Paardekam toen de Vries (sport) tormen van der Werf fENTRALE REDACTIE Nonspark 28 ?ostbus 31 AA GOES [e|: (0113)315500 j* 10113)315669 -mail: redactie@pzc.nl Vernet Nv.pzc.nl tonail: web@pzc.nl fracties te voorkomen dat de ver keersafwikkeling pas wordt ge regeld als de ontwikkeling van Waterstad, waar 1500 tot 2000 woningen verrijzen, al loopt. In het concept-masterplan voor Waterstad Goes staan wel idee ën over de verkeersafwikkeling, maar die zijn niet uitgewerkt. Daar is bewust voor gekozen. „We wilden de stedebouwkundi- ge opzet niet laten frustreren door allerlei verkeersvraagstuk- ken", zei wethouder M. 't Hart (PvdA, ruimtelijke ordening en verkeer) gisteren in de commis sie. Het college laat momenteel een apart onderzoek uitvoeren naar de verkeersafwikkeling van de toekomstige wijk. Dat moet uit wijzen of bijvoorbeeld een twee de brug over het kanaal aan de noordzijde van het plangebied (van het groengebied ten noor den van de AKF naar de Westha- vendijk) noodzakelijk is. Het on derzoek is dit voorjaar gereed. Volgens het ontwerp van het bu reau West 8 van landschapsar chitect A. Geuze wordt het ver keer richting Wilhelminadorp straks geleid over een weg die globaal over de huidige milieu straat aan het Geldeloozepad loopt en aan de kop van het sportpark 't Schenge weer op de Westhavendijk aansluit. Die slinger is nodig om woningen te kunnen bouwen aan de Westha vendijk, pal aan het water, en delen van de oude schansen te integreren in de woonwijk. Ove rigens moet het sportpark daar voor een stuk opschuiven in de richting van de Goese Polder. WD'er S. Heijning hamerde er op dat er hoe dan ook verkeer wordt afgewikkeld richting Wil-, helminadorp. „Ik wil dan ook een oplossing voor het dorp." Die oplossing heeft de gemeente raad vorig jaar al vastgelegd in een lijstje met de zes belangrijk ste verkeersprojecten- Daartoe behoort een randweg bij Wilhel minadorp. Het pleidooi van Heij ning verbaasde PvdA'er H. Hoo- gerland dan ook. „Die randweg staat in de verkiezingsprogram ma's van zo'n beetje alle par tijen.'! door Harmen van der Werf Goese raadsleden zijn overigens zeer gecharmeerd van het stede- bouwkundige concept van Geu ze, die gisteren de commissie een toelichting gaf en vragen be antwoordde. GroenLinks en D66 maakten een voorbehoud waar het de bouwhoogte op het centrale eiland betrof. Geuze wil dat eiland accentueren met sculpturale gebouwen en pan den met zes bouwlagen, wat de twee fracties nogal hoog vinden. De SGP/ChristenUnie zei nog geen ja tegen uitbreiding van het plangebied aan de westzijde (dierenasiel, milieustraat en kop Westhavendijk) en oostzijde (de bult bij de AKF), vooral omdat die gebieden geen deel uitma ken van de exploitatieopzet voor Waterstad. Wel was ieder een verheugd dat in de water stad plaats is voor allerlei soor ten schepen. Ook de bruine vloot krijgt er een stek, evenals beroepsvaart die Goes als thuis haven heeft. Een zuigboot haalt slib weg van de bodem van de Noordvest in Middelburg en pompt het via een kunststof leiding direct naar een slibde- pot. foto Ruben Oreel door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - Tussen de ge maaide rietkragen in de Noord- vest in Middelburg vvordt een laag slib weggehaald. Een zuig boot graast over de bodem van de vest en pompt de bagger door een lange kunststofleiding di rect naar het slibdepot aan de Oostperkweg. Een goedkope manier om de ruim 13.000 kubieke meter slib van de bodem van de watergang weg te halen volgens A. van de Pas, ambtenaar bij de gemeente Middelburg. „Er is namelijk geen transport nodig om het slib te vervoeren. Het geeft minder overlast van heen en weer rijden de wagens die de bagger afvoe ren." Deze manier van baggeren kan alleen worden toegepast als de afstand van de zuigboot naar het depot niét te groot is. De boot zuigt het slib namelijk van de bodem van de Noordvest in een kunststofleiding. Met be hulp van een pomp wordt de bagger, via een leiding over het bolwerk, meteen in het depot aan de Oostperkweg op Rams- burg gedumpt. Als het werk half maart klaar is, ligt de bodem van de vest een meter dieper en stroomt het wa ter er weer goed door. Naast het baggeren van de bodem onder gaat de rietkraag een schoon heidsbehandeling. Die wordt bij geknipt en smaller gemaakt. Het is 25 jaar geleden dat de Noordvest werd gebaggerd. De kosten voor het baggeren zijn verdeeld. De gemeente Mid delburg, waterschap Zeeuwse Eilanden en het Rijk betalen voor het schoonmaken van alle stadswateren samen 450.000 eu- WEMELDINGE - Overlopers willen ze niet genoemd worden, Adri Feijtel-Jobsen uit Wemel- dinge, Berry Kooiker uit Kwa- dendamme en Hans Boulogne uit Sint-Annaland. Kom nou, dat klinkt veel te negatief. Ze wilden vooral meer vrijheid dan ze hadden bij hun oude partij en die vonden ze - niet toevallig - bij lokale partijen. Feijtel-Jobsen en Kooiker heb ben met elkaar gemeen dat zij allebei vier jaar voor het CDA in de gemeenteraad van respec tievelijk Kapelle en Borsele heb ben gezeten. Ze waren nog maar kort lid van het CDA, een jaar, toen ze in 2002 voor het eerst werden gekozen. Ze stemden vaak CDA, maar christen-demo craten in hart en nieren, nee, dat waren ze niet. Het CDA bleek ook niet zo aan hen gebakken. Feijtel-Jobsen verdween van de kandidaten lijst, terwijl ze de smaak van het raadswerk zo te pakken heeft. „Te oud", luidde het voornaam ste argument. De Wemeldingse (65) reageert nog verontwaar digd. „Wat te oud? Wat zegt dat nou, als je een betrokken raads lid bent?" Dat ze betrokken is, spreekt naar haar idee uit het volgende' wapenfeit; „In Bakkersboogerd in Wemeldinge was opeens een gele streep getrokken langs de stoep. Oudere bewoners klaag den bij mij. Ze mochten er niet meer parkeren. Ik heb het in de gemeenteraad aangekaart. De streep is weggehaald. Mooi suc cesje toch. En zo wil ik ook, als ik word gekozen, in Wemeldin ge een bewonersspreekuur gaan houden. Zo kom je te weten wat er leeft, hoop ik." Feijtel-Jobsen staat nu op de lijst van de plaatselijke partij Gemeentebelang als vierde. „Ik kon het altijd al goed vinden met mensen van Gemeentebe lang", zegt de Wemeldingse. Transfers van Gemeentebelang naar CDA in Kapelle zijn overi gens niet vreemd. Zittend CDA- raadslid Frans Theunissen zat eerder voor Gemeentebelang in de raad. Zeker van terugkeer is Adri Feij tel-Jobsen nog niet, de van het CDA naar de Lokale Partij Bor sele overgestapte Berry Kooiker uit Kwadendamme is dat wel. Zevende stond hij op de Borsel- se CD A-kandidatenlijst, bij de Lokale Partij Borsele is hij met Kandidaat-raadslid Adri Feijtel-Jobsen als voorleesoma in christelijke basisschool De Hoeksteen in Wemeldinge. foto Dirk-Jan Gjelthema partij heeft de Kwadendammer doelbewust gemaakt. Hij heeft zich geërgerd aan 'het gedraai' van het landelijke CDA over ont- poldering als natuurherstelmaat- regel voor de Westerschelde. „Kamerlid Siem Buijs is eerst radicaal tegen, maar als minis ter Cees Veerman om het hoekje komt kijken, gaat hij toch over stag. Zo gaat dat blijkbaar. Als lokale partij ben je in zulke za ken veel onafhankelijker." Voor alle duidelijkheid, de Lokale Partij Borsele wil ontpoldering in drie fasen, staat in het verkie zingsprogramma: 'Nu niet, dan niet en nooit niet'. Tholenaar Hans Boulogne voel de ook de adem van een landelij ke partij in zijn nek, voordat hij met medestanders de aanzet gaf tot oprichting van Algemeen Be lang Tholen (ABT). Het was geen hete adem die Boulogne voelde, eerder een behoorlijk koude. Hij was lid van D66, zat bij de éénkoppige raadsfractie aan tafel als steun en toeverlaat, maar zag in 2002 al aankomen dat het.met D66 bergafwaarts zou gaan. Boulogne heeft het er ook met raadslid Jaap van den Donker over gehad, maar die bleef D66 trouw. Van den Donker gaat na 7 maart de Thoolse gemeenteraad verlaten. D66 verdwijnt op Tho len helemaal achter de coulis sen. ABT doet weer volop mee met kandidaten van allerlei plui mage, al zal er geen SGP'er bij zijn. De streng christelijke par tij, de grootste op Tholen, zet te veel de rem op het toerisme, is één van de strijdpunten van ABT. Transfers van de éne naar.de an dere club zijn in de voetbal de normaalste zaak van de wereld. In de politiek ligt dat toch an ders. Transfers zijn er zeldzaam én van hoge transfersommen is al helemaal geen sprake. Wie overstapt, wil vooral meer 'zich zelf kunnen zijn'. maar als het bijvoorbeeld om de financiële vergoeding voor het raadswerk gaat, dan kan ik be ter gewoon werken. Dat levert veel meer op." Kooiker, sinds twee jaar actief als zelfstandig taxateur en ma kelaar, wil zijn ei meer kwijt kunnen in de Borselse politiek. Bij het CDA lukte dit niet. „Je maakt dan kritische opmerkin gen over bijvoorbeeld de aanbe steding van de brandweerkazer ne in Borssele. Ze ramen zo con servatief, zo super voorzichtig, dat er achteraf altijd geld over blijft. Terwijl er wel op van al les moet worden beknibbeld in de gemeente. Zeg je daar iets van, dan krijg je te horen: 'Zo doen we dat altijd'. Het is ook 'follow the leader'. Dat hoeft niet van mij. Ik wil mijn mening kunnen geven. Straks als raads lid van de Lokale Partij Borsele kan ik dat. Ik hoef me niet meer in te houden." De keuze voor een plaatselijke stip op nummer één binnengeko men. De twee huidige raadsle den van de partij, Eric Weug en Nico Werri, wilden een stapje terug doen en vonden in Kooi ker een nieuwe eerste man die toch al op het CDA uitgekeken was. „Je hoort wel 'die wilde ze ker per se in de gemeenteraad blijven en is daarom overge stapt'. Dat is dus niet waar. Ik ben graag bestuurlijk actief, heb in allerlei besturen gezeten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31