PZC PSV moet twee keer zo alert zijn Het drama is compleet in Ahoy' Cruickshank schrik van carabinieri K In de Tiefschnee met Willem-Alexander 23 Eerste ATP-zege Murray Oost wint van West in NBA Honkballer Bonds neemt afscheid Geldboete PSV wegens fakkels Vidmar en Zomer breken rib uitslagen Teamgoud voor Oostenrijkse skispringers Financiële zorg voor topsporters agenda Goud ijsdansen voor favorieten Jnderdog tegen Lyon Gesteggel over grasmat bij Chelsea-Barga dinsdag 21 februari 2006 SAN JOSE - De Britse tennisser Andy Murray heeft zon dagavond laat verrassend het toernooi van San Jose ge wonnen. De achttienjarige speler uit het Schotse Dunbla ne had drie sets nodig tegen de Australische nummer drie van de plaatsingslijst Lleyton Hewitt: 2-6 6-1 7-6. Het is de eerste keer in zijn nog jonge ATP-carrière dat Murray een toernooi op zijn naam brengt. In het dubbelspel ging de titel naar het Zweeds/Ameri- kaanse koppel Jonas Björkman/John McEnroe. Het was voor de 47-jarige McEnroe zijn eerste toernooiwinst sinds november 1992 in Parijs. Toen won hij met zijn broer Pa trick. McEnroe sloot na zijn succesvolle rentree een ver volg niet uit. ANP HOUSTON - De basketballers van de Eastern Conference hebben de 55e editie van de All-Star Game van de Ameri kaanse competitie NBA gewonnen. De concurrenten van de Western Conference werden nipt met 122-120 versla gen. LeBron James was met 29 punten de grote man aan de kant van the East. Na afloop van de wedstrijd werd de speler van de Cleveland Cavaliers uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP). Met 21 jaar was hij de jongste speler die deze eer kreeg toebedeeld. Aan de kant van de Western Conference was Tracy McGrady topscorer met 36 punten. ANP/RTR LOS ANGELES - Honkballer Barry Bonds beëindigt na dit seizoen zijn loopbaan. De 41-jarige Amerikaan van de San Francisco Giants heeft dit gezegd in een interview met de krant US Today. Bonds is nog 48 homeruns verwij derd van het record aller tijden van Hank Aaron dat staat op 755. Dit is voor de huidige nummer drie van de eeuwi ge ranglijst geen reden om zijn carrière te verlengen. „Re cords zijn nooit belangrijk geweest voor mij. Na dit sei zoen speel ik niet meer. Honkbal is een leuke sport, maar ik geniet niet meer." ANP/AFP EINDHOVEN - De Europese voetbalbond Uefa heeft PSV een geldboete van 5000 Zwitserse francs (zo'n 3500 euro) opgelegd naar aanleiding van de fakkels die de fans hadden ontstoken voor de wedstrijd vorig jaar tegen het Turkse Fenerbahge. De fakkels golden als eerbetoon voor Frits Philips, een van de grondleggers van de club, die een dag voor het duel overleed. De Uefa tolereerde de fakkels echter niet. Naast de boete heeft PSV een aantal aantekeningen in het dossier gekregen, wat bij een nieuwe overtreding tot een grotere straf kan leiden. ANP BREDA - NAC kan vier tot zes weken niet beschikken over Tony Vidmar. De Australische international van de voetbalclub uit Breda heeft zondag in het duel met Wil lem II een rib gebroken. Ook Ramon Zomer van FC Twen te heeft een rib gebroken. Hij kwam vrijdag in de ontmoe ting met NEC in botsing met een tegenspeler. Hij is zeker drie weken uit de roulatie. ANP Vrouwen. Tweemansbob, stand na 2 van 4 manches: 1. Kiriasis/ Schnei- derhanze (Dui) 1.54,93 (57,16/57,77), 2. Erdmann/Herschmann (Dui) 1.55,01 (57,26/57,75), 3. Rohbock/Fleming (VSt) 1.55,02 (57,37/57,65), 4. Upperton/ Moy- se (Can) 1.55,14, 5. Weissensteiner/ Isac- co (Ita) 1.55,17, 6. Minichiello/Davies (GBr) 1.55,27, 14. Jurg/Van Haperen 1.56,13 (58,05/58,08). Niet gestart in 2e run: Broeders/ Pennings (Ned) (val/1.00,13). Vrouwen, voorronde. Zweden-Rus- land 4-6, Denemarken-Noorwegen 1-8, Italië-Japan 4-6, Denemarken - Canada 8-9, Zwitserland - Japan 11-5, Noorwe gen - Rusland 8-10, Verenigde Staten - Groot-Brittannië 4-10. Stand: 1. Zwe den, Zwitserland 9 gespeeld-7 gewon nen, 3. Canada, Noorwegen 9-6, 5. Groot-Brittannië, Rusland 9-5, 7. Japan 9-4, 8. Verenigde Staten, Denemarken 9-2,10. Italië 9-1. Mannen, voorronde. Nieuw-Zee- land-Duitsland 1-10, Zwitserland-ltalië 10-2, Canada-Verenigde Staten 6-3. Stand: 1. Finland 9 gespeeld-7 gewon nen, 2. Verenigde Staten, Groot-Brittan nië, Canada 9-6, 5. Zwitserland, Noorwe gen 9-5, 7. Italië 9-4, 8. Zweden, Duits land 9-3,10. Nïeuw-Zeeland 9-0. B3S Mannen, reuzenslalom. Eindstand: 1. Raich (Oos) 2.35,00 (1.16,95+1.18,05), 2. Chenal (Fra) 2.35,07 (1.16,80+ 1.18,27), 3. Maier (Oos) 2.35,16 (1.16,83 +1.18,33)), 4. Bourque (Can) 2.35,92, 5. Nyberg (Zwe) 2.36,05, 6. Svindal (Noo) 2.36,06. Vrouwen, Super G: 1. Dorf- meister (Oos) 1.32,47, 2. Kostelic (Kro) 1.32,74, 3. Meissnitzer (Oos) 1.33,06, 4. Vanderbeek (Can) 1.33,09, 5. Montillet (Fra) 1.33,31,6. Schild (Zwi) 1.33,33. PRAGELATO - De Oostenrijkse skispringers hebben gisteren tij dens de Olympische Winterspe len de landenwedstrijd gewon nen. Finland won op de schans van Pragelato het zilver, Noor wegen het brons. Landenwedstrijd, grote schans. 1. Oostenrijk (Widhölzl, Kofier, Koch, Morgenstern) 984,0 punten, 2. Finland (Kiuru, Happonen, Ahonen, Hautamaki) 976,6, 3. Noorwegen (Bystöl, Romóren, Ingebrigtsen, Ljökelsöy) 950,1, 4. Duits land 922,6, 5. Polen 894,4, 6. Japan 893,1. Eindstand: 1. Navka/Kostomarov (Rus) 200,64 punten; 2. Belbin/Agosto (VSt) 196,06; 3. Grushina/Goncharev (Oek) 195,85; 4. Delobel/Schönfelder (Fra) 194,28; 5. Denkova/Staviski (Bul) 189,53; 6. Fusar Poli/Margaglio (Ita) 183,46. Andreas Widhölzl, Andreas Kof- Ier, Martin Koch en Thomas Morgenstern kwamen tot een to taal van 984,0 punten. Het was een nieuw succes voor de Ooste- rijkse waaghalzen nadat Mor genstern en Kofier zaterdag res pectievelijk goud en zilver won nen op de grote schans. Young ster Morgenstern, 19 jaar pas, sleepte de zege binnen met een laatste sprong van 140,5 meter. De Noren dankten hun bronzen plak aan laatste springer Ljökelsöy die met 141 meter het schansrecord verbeterde. ANP TURIJN - De Rabobank heeft gisteren in Turijn de Topsport desk geïntroduceerd. Voortaan kunnen de bij NOCNSF geregis treerde sporters voor advies bij de instantie terecht. Onderzoek had uitgewezen dat ruim 50 pro cent van alle atleten wakker ligt wegens financiële zorgen. Oud-hockeyinternational Step- han Veen, werkzaam bij de bank, presenteerde tijdens de bijeenkomst meerdere opvallen de cijfers. Van de ondervraagde sporters zegt 27 procent zijn fi nanciële zaken niet op orde te hebben. Verder kent 23 procent een potentiële medaillekandi daat die wegens geldzorgen is af gehaakt. ANP Vrouwen. Finale: Canada - Zweden 4-3 (2-0 2-0 0-1Om derde plaats: Ver enigde Staten-Finland 4-0 (3-0 1-0 0-0). Om vijfde plaats: Rusland-Duitsland 0-1 na shoot-outs (0-0 0-0 0-0). dinsdag 09.00 uur: curling, tie-breakers man nen en vrouwen. 11.00 uur: noordse combinatie, schansspringen. 11.30 uur: ijshockey, voorrondes man nen. 12.00 uur: biatlon, 4x7,5 km mannen. 14.00 uur: noordse combinatie, 7,5 km langlaufen. 16.00 uur: schaatsen, 1500 meter man nen. 17.30 uur: bobsleeën vrouwen, derde en vierde run. 19.00 uur: kunstrijden, korte kür vrou wen. TURIJN - Tatjana Navka en Ro man Kostomarov hebben hun fa- vorietenrol bij het ijsdansen tij dens de Olympische Winterspe len waargemaakt. Het Russische koppel, regerend wereldkampioen, won gister avond goud. Het zilver was voor het Amerikaanse paar Tanith Belbin/Benjamin Agosto. Jelena Groesjina en Roeslan Gonts- jarov uit Oekraïne completeer den het erepodium. ANP /nnr Frans van den IMieuwenhof EINDHOVEN - Steeds weer duikt het woord op tijdens zijn bespiegelingen: het fundament. Soms afgewisseld met 'de bo dem' of 'de ondergrens'. pSV-trainer Guus Hiddink weet Jat een succesvolle avond tegen Olympique Lyon afhankelijk jaizijn van de zwakste schakel. ifgelopen vrijdag tegen Vitesse kraakte de ketting een paar .lieer, met name rechts achterin. look voorin, waren PSV'ers, voor al Koné, slordig met de bal. Hid dink benadrukt steeds weer dat K kleine foutjes grote gevolgen kunnen hebben, zeker tegen een 'sluwe, slagvaardige ploeg als lyon. De training van gisteroch tend, vanwege het slechte weer p De Herdgang en niet op de wetsbare mat van het Philips Stadion, toonde maar weer eens an hoe scherp de coach op tacti sche discipline hamert. „Nee fimmy, blijf eronder. Niet over de middenlijn! Steun de rechts buiten, Michael. Steunen en weer inspelen, niet meer dan Bat!" Risico ^fet zijn aanwijzingen aan Sim ons en Reiziger onderstreepte Hiddink dat elk risico vanavond vermeden dient te worden. Ook aanvoerder Cocu gebaarde drif tig en veel. Lang debatterend Kt Ooijer maakte Cocu duide lijk hoe diep de verdediger mag oprukken en waar de grenzen tan het avontuur ophouden. Die n liggen anders dan bij competitiewedstrijden. Zo strikt zal PSV té werk gaan. Elke soldaat beheert een eigen rond en moet daar de baas zijn over zijn tegenstander. Om zover te geraken zal Hiddink del agenda :heÜ Idinsdag m jfampions League n-;f- sj!??e. finales, heenwedstrijden: ipIoS J,„u 0lVmPique Lyon (Fra), j i 1Jnchen 'Dui) - AC Milan (Ita). ydS *a(Por)-Liverpool (Eng), 'ladrid (Spa) - Arsenal (Eng). T'ang duels 20.45 uur. kiezen voor een dichtgetimmerd middenveld. Simons moet spel verdeler Juninho neutraliseren, Cocu krijgt de creatieveling Tia- go tegenover zich. Voor Afellay is er een meer vrije rol. Hij moet Diarra zoveel mogelijk achtpr zich aan laten rennen. Voorin slechts tweeënhalve spits. Geen Koné of Beasley, om dat die niet in vorm zijn. Maar een middenvelder die behoed zaam vanaf de zijkant opereert. Gisteren was Hiddink er nog niet uit: zou het Culina worden of Aissati? Waarschijnlijk de lo per Culina, later kan Aissati dan komen. Weer een aanwij zing dat PSV koste wat kost een tegendoelpunt wil voorkomen. Uitwedstrijden Hiddink deed daarover ook niet geheimzinnig. „Een kleine score zou geweldig zijn, maar met 0-0 houden we alle kansen in eigen hand", gaf hij aan. Hij weet dat Lyon in uitwedstrijden sterker is dan thuis. Buitenshuis verloor de ploeg dit seizoen nog nooit, ook niet in Eu ropa. Bij Rosenbox-g werd het 0-1, uit tegen Olympiakos Py- reaus zelfs 1-4 en in Bernabeu kwam Real Madrid niet verder dan 1-1. „Dan kunnen de mensen wel zeggen: je douwt jezelf in een un derdogpositie, maar het is de realiteit", zei Hiddink gisteren. „Lyon heeft zich zwaar ver-" sterkt ten opzichte van vorig sei zoen. Toen al waren deze duels voor ons de zwaarste van het jaar, zwaarder nog dan die te gen Milan. Toen was het een ech te fiftyfiftywedstrijd, nu zijn zij favoriet. We gaan er dan ook met volle ambitie tegenaan, maar we zullen nu nog twee keer zo alert moeten zijn dan eerder." GPD Raemon Sluiter moest gisteravond zijn partij tegen de Duitser Dominik Meffert al na een half uur opgeven met een blessure. foto Koen Suyk/ANP door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Met rooddoorlopen ogen kwam publiekslieveling Raemon Sluiter uit leggen waarom het ABN Amro Wereldten nistoernooi voor hem slechts iets meer dan een half uur had geduurd. Bij een stand van 4-2 in zijn voordeel staakte hij geblesseerd de strijd tegen de nummer 236 van de we reld, Dominik Meffert. Sluiter: „Hij.serveerde naar de buitenkant en.na mijn return wilde ik snel terug om het veld af te dekken en toen schoot het ineens in een spiertje in mijn heup. Ik wist gelijk dat het over was", was de uitleg van de on fortuinlijke Rotterdammer. Sportief gezien was er voor Sluiter niets aan de hand. Zelfs toen hij al geblesseerd op de grond lag, wist zijn Duitse opponent het punt nog niet te maken. „Ik had de eerste set nog wel kun nen winnen, want ik stond bijna een dubbe le break voor, maar dan help je wel de hele boel naar de klote." Voor toernooidirecteur Richard Krajicek bleek de gifbeker dus nog niet helemaal leeg. Had de tweevoudig winnaar van het grootste indoortoernooi ter wereld tot en met zaterdag al tien afzeggingen binnen, op zondag volgden er nog drie. Daaronder de nummer twee van de wereld, Rafael Nadal, en Sjeng Schalken, die eigenlijk in de eerste ronde tegen Sluiter had moeten uitkomen. „Met het wegvallen van Raemon Sluiter ver liest het toernooi een emotionele pu bliekstrekker", zei Krajicek. „Tot zondag morgen zag alles er goed uit. Met Sjeng, Rae mon en Nadal in een kwart van het schema had ik tot en met vrijdag een mooie eerste avondpartij gehad, maar nu durf ik niet ver der dan morgen te kijken." Hoofdprijs Toch zullen er zondag gewoon weer twee tennissers in de finale staan om te strijden om de hoofdprijs van 147 duizend euro. En als iedereen dan in zak in as zit, is het wel eens prettig om een buitenstaander te laten relativeren. Greg Rusedski, die eerder op de dag met speels gemak Robin Vik uit het toer nooi kegelde, was van mening dat er geen sprake was van een gedevalueerd toernooi. De 32-jarige import-Brit ziet het niet zo somber, zei hij: „Rotterdam heeft de laatste jaren een geweldig deelnemersveld gehad en had vorig jaar natuurlijk een droomfina- le met Federer tegen Ljubicic, de grote man nen van dat moment, en nu hebben ze ge woon veel pech. Er staan nog steeds goeie spelers in het toernooi, al zijn dat dan niet de echte grote namen. Maar met een toer nooi met winnaars als Becker, Federer en Krajicek op de borden komt het echt wel weer goed", voorspelde het servicekanon die in de tweede ronde uitkomt tegen de als eerste geplaatste Nikolai Davydenko, die met tweemaal 6-3 Jan Hernych achter zich liet. Davydenko denkt dat de vele afzeggingen door het aanstaande outdoorseizoen wor den veroorzaakt. „Je zal zien dat er genoeg spelers die zich hiervoor afmelden, volgen de week gewoon in Dubai aan de start staan", keek de nummer zes van de wereld vooruit. GPD LONDEN - Twee van Europa's leste teams staan morgen tegen over elkaar, maar de spelers van ïhelsea en Barcelona moeten iun kunsten vertonen op een leid dat geen recht doet aan hnkwalteiten. ta» pe mat van Stamford Bridge iel er door de Britse winter ge- avend uit en lijkt door het ont leken van veel gras op een step- je. Dat Chelsea er zondag nog, B de stromende regen, een FA Ojpduel op moest afwerken, am de staat niet ten goede, lelsea-manager José Mom-m is bood Barcelona zelfs aan te temen op het moderne trai- tegscomplex van de Londense dub in plaats van in het stadion riar morgenavond de kraker de achtste finale van de lampions League wordt ge- ipeeld. „Want dat geeft ons wat 1 p ser tijd om aan het veld te wer- {n", zei hij gisteren. Spanjaarden gingen niet op Ifi aanbod in: Barcelona traint on(* gewoon op Stamford Volgens de regels van de ag iedere club een oefen- ®sie houden op het veld waar 'uur later een Europese wed- w Mjd gespeeld wordt. m Over het gras van Chelsea, of lie- L, jfr gezegd het ontbreken daar- °J an, wordt al enige tijd gesteg- 'e 'M. Spelers van Barcelona zei- 161 en de ondergrond te vrezen en '!Lj iJ®e.reerden dat Chelsea het ex- om het gevaar van bal- testenaars als Samuel Eto'o QRonaldinho zo te kunnen in- 1 J!rken' Onzin, vindt Mourinho: Meen domme mensen zeggen 4Tlets' eens naar de tech- 1,e-J begaafde spelers die Chel- beeft: voor ons heeft het .•IK tc;bgeen zin om op een aardap- iiS f te voetballen. Het pro- e- Leem is dat Londen geen medi- J4 klimaat kent en het veld ,e i !Weinig zon ziet. Maar het mag 7°q)( !an boven dan wel drama- -di uitzien, de bal kan er goed tRft lollen." GPD Nederlands-Schotse skiër laat alle bomscanners op tilt slaan Hij is de schrik van alle carabi nieri. Want Roger Cruickshank doet elke olympische bomscan- ner op tilt slaan. De Schotse skiër, geboren en deels getogen in Noord-Holland, werd na een beenbreuk volgestopt met tita nium. Uit pure wanhoop heeft hij nu via zijn mobieltje zijn röntgenfoto vereeuwigd. „An ders word ik hier helemaal gek." door Roel Wiche SESTREÈRE - Het is net de Tom my Cooper-show. Maandag 12.27 uur, Sestrière: Roger Cruickshank loopt fluitend naar de entree van het olympisch dorp. Bomscanner. De 23-jarige Schot doet zijn jas, beurs en gsm in het apparaat. Geen piep. Vervolgens loopt hij zelf door de security-poort. Alarm! Een agent met maffiabril veert op en haalt onmiddellijk een stok langs zijn lichaam. Weer alarm. Spoken? Nog een keer. En nog een keer. De arme macho lift ontredderd zijn spie gelglazen omhoog. En dan toont Cruickshank, op zijn mobieltje, een superieure röntgenfoto. De agent zucht: hij snapt 't. Roger Cruickshank, joker van het niet overmatig onder succes sen' bedolven Britse skiteam, kan inmiddels elke Italiaanse Rambo aan. Een jaar geleden maakte hij bij een afdaling in Duitsland een vreselijke smak. Het bovenbeen kraakte het on derbeen en de Schot werd direct afgevoerd. Met een titanium plaat van liefst twintig centime ter en negen schroeven werd een prothese afgewend. Cruicks hank kroop weer op de latten, plaatste zich zowaar voor de Spelen, maar daar begon de el lende: geen bomscanner die zijn been doorlaat. „De agenten wer den eerst helemaal gek. En ik ook. Maar de meesten hebben het nu in de gaten. Ik laat de röntgenfoto van mijn operatie zien, of ik schuif gewoon mijn broekspijp omhoog. Ik heb een litteken van boven tot onder." Ook niet te missen: de tongval waarmee de nummer 37 van zo wel de olympische afdaling als de Super G het woord 'snoepie' uitspreekt. Want Cruickshank heeft zijn roots in Nederland. Vader Lester nam zijn gezin be gin jaren tachtig mee naar Hoorn, omdat hij op de Noord zee op een boorplatform werkte. In het Noord-Hollandse stadje werd kleine Roger geboren. Toen hij naar de kleuterschool moest en al vloeiend Nederlands sprak, namen de Cruickshanks weer de boot terug naar Schot land. Maar niet zonder wee moed. „Ik mis die snoepjes nog elke dag. Evenals de fietspaden. 1-urijn 200Ó Skiër Roger Cruickshank heeft metalen platen in zijn knie. Daardoor gaan bij veiligheidspoortjes alle alarmbellen rinkelen. foto Catrinus van der Veen/GPD Kunnen jullie die niet ook bij ons aanleggen?" Toen hij zich nog Noord-Hollan der mocht noemen, ging de fami lie Cruickshank op vakantie in Oostenrijk. Daar leerde Roger op een onnavolgbare wijze ski ën. „Mijn vader ging naar de top van een hoge berg, duwde me in een rugzak en samen raasden we naar beneden. Ik vond het fantastisch. Ik zeurde zó lang, dat ik al met vijf jaar op skiles mocht." Beloning Geheel in stijl werd ook dat een halsbrekend project. Al tijdens zijn tweede les brak Cruicks hank jr. grandioos zijn been. Zijn ouders verboden hem jaren lang te skiën, maar uiteindelijk mocht-ie toch weer de sneeuw in. En met een fraaie beloning. De jonge Schot werkte zich op naar het kleine nationale team en mag deze weken, hersteld van zijn tweede beenbreuk, in het spoor van zijn jeugdidolen naar beneden glijden. Niemand zal dat ontgaan, want bij de fi nish staat iemand met een knots van een doedelzak. „Familie en vrienden volgen me hier overal. Dat is beter dan de BBC. Die zien me hier niet staan. Ik ben in hun ogen zeker een onbedui dende skiër." Nee, de wereld zal hij inderdaad niet veroveren. Maar toch is hij inmiddels een stuk bekender dan de Albanees Er jon Tola of de Beer van Tadzjikistan, And- rei Drygin. Niet als skiër, wel als schrik van de Italiaanse cara binieri. GPD Verslaggever Gijs van Oosten spreekt tijdens de Olympische Winterspelen om de dag met schaatser Rintje Ritsma. Van daag deel 5. „Ik heb vandaag drie uur met prins Willem-Alexander ge skied. Het was een superdag met een strakblauwe lucht en verse sneeuw. Volgens twee Itali anen van de pistepolitie die met ons mee waren was het de mooi ste dag van het jaar. We begonnen met een grotere groep onder wie ook enkele spor ters. Sanne van der Star, Mo- niek Kleinsman en Niels Kerst- holt waren ook mee. Maar om dat de skivaardigheid uiteen liep, splitsten de prins en ik ons af. Anders sta je alleen maar op elkaar te wachten. We hebben aan een stuk door heerlijk off-piste geskied. We kwamen echt mooie natuur tegen en soms stonden we tot onze knie ën in de poeder. Willem-Alexander is een fervent skiër, hij staat van kinds af aan al op de latten. Ons niveau is ge lijkwaardig, maar twaalf jaar ge leden in Lillehammer ivas dat wel anders. Ik ben toen met hem en Bart Veldkamp een dag weg geweest en die twee stoven toen meteen van de berg af. Ik skiede toen nog niet zo lang, maar ik heb in de tussenliggende jaren het nodige bijgeleerd. Ik kan de prins nu goed volgen. We hadden geen tijd voor een terrasje, uitrusten deden we in de lift. We hebben onder meer over het IOC-congres gesproken dat altijd in de dagen voor de Olympische Spelen wordt ge houden. Hij vertelde over ont wikkelingen in de sport, dat is een onderwerp dat me wel inte resseert. We hebben het ook nog gehad over de gouden medaille van Marianne Timmer. Een fan tastisch moment. Het is ook heel bijzonder, omdat ze er na acht jaar weer in geslaagd is zo'n prestatie te leveren. Zonder de prins ben ik met de groep naar bobslee voor vrou wen geweest. Hoewel ik drie jaar met een bobsleester heb sa mengewoond, was ik voor het eerst bij een wedstrijd. Zij raak te geblesseerd toen ik haar leer de kennen, waarna ze niet meer in een bobslee is gestapt. Het be gin van onze relatie was meteen ook het einde van haar bobslee carrière. De bob van Ilse Broe ders maakte een harde crash. Ik liep langs de baan en beneden zag ik aan hun koppies dat ze be hoorlijk aangedaan waren. Li chamelijk waren ze ongedeerd maar mentaal hebben ze een klap gehad. Ze zijn ook niet meer gestart voor de laatste run. Het is een risicovolle sport, zo'n bob zoeft voorbij. Ik krijg pijn in mijn rug als ik er naar kijk en moet er ook niet aan denken met zo'n bak van tweehonderd kilo over de wereld te moeten reizen. Mij zul je nooit in zo'n bob zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23