iiïiii Ophef ozb gaat over dubbeltjes 12006 PZC fc. Cg) 3 r Bobduo ontoerekeningsvatbaar na zware crash Vandaag besluit over inenten hobby kip Tunnel houdt vast aan tegenliggers i MÉ iJL i {inieme tariefsoverschrijding Goes en Middelburg; Zalm trekt boetekleed aan |&Vfcfc^ a Gestolen ordners justitie terecht Overleg over Kosovo van start Onderzoek naar Zeelandpromotie Sluiter geeft op lezen we zeeuws /fife, middag 1g ^envelden en op de meeste plaatsen joog. Matige tot vrij krachtige noord enwind. Maxima circa 4 graden. «ai (te jaargang no. 44 8 insdag 21 februari 2006 jsnummer 1,25 Carnavalskoorts loopt weer op internet: www.pzc.nl ups en \'r. 'ka Leffï orErnst Jan Rozendaal HAAG - De ophef jerde ozb-tarieven gaat in «ïeland slechts over een 0 dubbeltjes. Minister a I jlni (VVD, Financiën) 5' eeft inmiddels spijt van uitlatingen. Gister- id zei hij in NOVA dat na zijn opmerkingen jei't overwogen om terug treden. Vandaag moet hij dl verantwoorden in de iveede Kamer. sery jlm wees zondag 62 gemeen- waaronder Goes en Mid- mï purg, die een te hoog tarief »r de onroerendezaakbelas- (ozb) rekenen. Hij riep 48 iseigêriaren in deze 'gemeen- op hun aanslag niet te beta- k jjindsman het boetekleed al li. Zijn uitspraken kwamen wri uit 'persoonlijke motivatie irritatie', gaf Zalm gister- vond toe. ^perkende dat een inderhaast (gevoerd onderzoek gisteren twees dat de berekeningen jver de te hoge ozb 'niet abso- lüteenduidig zijn'. Volgens de i'ereniging van Nederlandse Ge- fceenten (VNG) hebben Zalm en ijn collega Remkes (Binnen- adse Zaken) de gemeenten be- thuldigd van wangedrag zon- er na te gaan of de feiten wel doppen. Volgens de vereniging sas er in sommige gevallen [Advertentie) 14-25-26 FEBRUARI 2006 ÜEIANDHALLEN GOES 'm ook en proef hef voorjaar HET evenement voor i tuin, dier en vee H"ige ,u'nideeën Ui r&urenae bloemen en planten __j -Sfeervolle groendecoraties lunmachines etc. Voor de dierliefhebber een bonte 7® razameling van vee en dieren «nwezig Prcchlige dikbilstieren, runderen paarden in verscheidene ras sen, schapen en lammetjes, maar pol: watervogels, kippen en vis sen, huisdieren als konijnen en 's etc. dwk eningstijden: i2Hi "W 24 lebruori 10.00-22.00 u illarai! k'fdog 25 februari 10.00-22,00 u 121-31 W°9 26 februari 10.00-1 8.00 u zeker ook n*»rdc O'P™DA? 51 VJnNeHaLeNNia^ I AOCATU Eiuruwic VMBO txmiwxc 2 SCDDÏUUKC TW..:on8-6sï7« :o havo vwo •UJWSO 71* MrDD.LBORO fiu:otr8-6$t>26$ geen enkele aanleiding om ge meenten op de zwai-te lijst te plaatsen en staan andere ge meenten er ten onrechte op. Zij hadden toestemming van de pro vincie voor de gewraakte tariefs verhoging. „In de rest van de ge vallen zit het in minieme afron dingsverschillen." Goes en Mid delburg blijken zich bij de vast stelling van hèt tarief keurig te hebben gehouden aan de maxi ma die staan aangegeven op de website van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat zijn getallen met twee cijfers achter de komma. Ze zijn gebaseerd op berekeningen van het Centrum voor Onderzoek van de Econo mie van de Lagere Overheden (COELO). Dat rekent echter met drie cijfers achter de komma. Daardoor heeft een aantal ge meenten cijfers gebruikt die naar boven zijn afgerond. Uit informatie die het COELO gisteren bekendmaakte, blijkt dat het Goese tarief voor eige naars van woningen 0,1 procent te hoog is, dat voor gebruikers van niet-woningen 0,09 en dat voor eigenaren van niet-wonin- gen 0,06 procent.Middelburg zit alleen fout in de categorie ge bruikers niet-woningen: 0,03 procent te hoog. In de praktijk betekent dit dat wie in Goes een huis bezit van 200.000 euro een ozb-aanslag kan verwachten die 24 eurocent te hoog is (272,80 euro in plaats van 272,56). Gebruikers van een bedrijfspand in Middelburg ter waarde van zes ton betalen ook 24 cent te veel (909,60 in plaats van 909,36 euro). „We zitten fracties te hoog", erkent de Goe se wethouder Van 't Westeinde (WD). „Het heeft bijna niks om het lijf." Marginaal Haar Middelburgse collega Kool-Blokland (CDA) spreekt van 'een storm in een glas wa ter'. Beiden zijn 'verontrust' dat Zalm huiseigenaren heeft opge roepen hun ozb-aanslag niet te betalen. Van 't Westeinde: „Een minister hoort dat niet te zeg gen, maar al helemaal niet wan neer het gaat om zulke margina le afrondingsverschillen." Zalm brengt gemeenten daar mee in moeilijkheden, vreest zij. „Als mensen hun ozb niet gaan betalen, komen wij voor extra invorderingskosten te staan." pagina 4 commentaar Het Nederlandse bobduo Ilse Broeders en Jeanette Pennings crashte gisteren in de eerste olympische run. Na een lange glijpartij kwam het tweetal ongedeerd uit de bob. foto Pawel Kopczynski/RTR door Marc van Veen CESANA PARIOL - Fysiek ging het redelijk, maar mentaal kre gen Ilse Broeders en Jeannette Pennings een geweldige opdof fer. Het Nederlandse bobduo klapte gisteren in de eerste run van het olympisch bobtoernooi hard onderuit en bereikte na een lange glijpartij op de kant van de bob de finish. Weg was hun olympische droom. Broeders en Pennings hielden er lichamelijk geen grote klachten aan over. „Maar we waren zelf niet meer in staat om te beslis sen of we de tweede run nog zou den starten. Noem ons maar even ontoerekeningsvatbaar", zei pilote Broeders over het in overleg met bondscoach Czudaj genomen besluit niet meer van start te gaan in de tweede run. Veertien bochten duurden hun tweede Olympische Winterspe len. Het tweetal, dat al sinds 2000 samenwerkt, eindigde vier jaar geleden op het olympisch debuut van het vrouwenbobben als tiende in Salt Lake City. Vo rig jaar haalden ze brons op de Europese titelstrijd. Onervaren kun je ze dus niet noemen. De laatste crash van de twee was ruim twee jaar terug. ANP pagina 21 stuurvrouw neemt schuld op zich 1. Duitsland 2. Oostenrijk Verenigde Staten 4. Rusland 5. Canada 6. Zuid-Korea 7. Frankrijk 8. Italië 9. Estland 10. Noorwegen 11. Zwitserland 12. Zweden 13. Nederland 14. China 15. Kroatië 16. Australië 17. Finland 18. Tsjechië 19. Bulgarije Groot-Brittannië Slowakije 22. Oekraïne 23. Letland Goud Zilver Brons 7 7 4 door Susan de Ligt en Guus Mater BRUSSEL - Veterinaire deskun digen van de Europese Unie be slissen vandaag over een plan om hobbykippen in te enten. Als het Nederlandse plan steun krijgt, worden hobbykippen vrij willig of verplicht gevaccineerd door een dierenarts. Volgens minister Veerman (Landbouw) heeft een plan om ook de circa vijf miljoen buiten lopende kippen van boeren te vaccineren, minder prioriteit. „De ophokplicht moet daar voor lopig voldoende zijn", aldus de bewindsman gisteren in Brus sel. De ophokplicht die sinds gis teren in Nederland geldt, wordt redelijk nageleefd. De maatre gel geldt voor pluimvee op boe renbedrijven, voor hobbyvogels en niet-gevaccineerde vogels in dierentuinen. Controleurs van de Algemene Inspectiedienst (AID), die deze week nog geen boetes zullen uitdelen, troffen nogal wat loslopende vogels aan. Vaccinatie van vrije-uitloopkip- pen stuit in Brussel op aarzelin gen van andere EU-landen. Ze zijn huiverig dat het vaccin het gevreesde vogelgriepvirus mas keert in kippenvlees of eieren. De landen kunnen de grenzen sluiten voor Nederlands pluim vee. Veerman, die steun heeft van Frankrijk, had een apart ge sprek met zijn Duitse collega Seehofer. Duitsland is de groot ste afnemer van Nederlandse kippenproducten: bijna een der de van het uitgevoerde pluimvee vlees ging in 2004 naar Duits land, net als negen op de tien ex porteieren. Een importstop zou enorme economische schade toe- ROTTERDAM - Twee voorbij gangers hebben zaterdag bij toe val twee ordners teruggevonden die vorige week waren gestolen uit de auto van een Rotterdamse officier van justitie. Het ging om mappen met werk instructies die de officier in een koffer in de achterbak van zijn auto had opgeborgen. Het Openbaai" Ministerie (OM) maakte dit gisteren bekend. De inhoud van de ordners is vol gens het OM volledig. De koffer zelf, een buzzer en autopapieren ontbreken nog. De gestolen kof fer was in het bezit van een zoge noemde piketofficier die deze mee naar huis had genomen om dat hij ook 's avonds bereikbaar moest blijven. ANP Familie De Visser uit Aagtekerke hokt haar twee ganzen op. Met gaas en een groot dekzeil werd een overdekte ren gemaakt. foto Ruben Oreel Stop afbreken van het Zeeuwse landschap brengen aan de Nederlandse sec tor. Boeren die last hebben van de ingestorte prijs voor kippen vlees krijgen vooralsnog geen steun uit Brussel. De Nederland se productschappen Vee, Vlees en Eieren hadden daarom ge vraagd. Door de vogelgriep zijn sommige consumenten huiverig om nog kippenvlees te eten. Vooral in Italië en Frankrijk zijn de voorraden groot en is de prijs gekelderd. Niet bang Nederlanders zijn niet bang dat ze de vogelgriep krijgen. Dat bleek gisteren uit onderzoek van Maurice de Hond. Hij blijft de komende tijd volgen hoe Ne derlanders denken over de vogel griep en of ze denken dat de ziekte kan overslaan naar de mens. Uit de eerste peiling on der achthonderd mensen kwam naar voren dat 5 procent van de ondervraagden bang is om de ziekte te krijgen, terwijl 65 pro cent zegt dat niet te zijn. De groep die denkt dat de kans groot is dat de vogelgriep over slaat naar de mens is bijna 40 procent, evengroot als de groep die meent dat de kans daarop klein is. Onder degenen die me nen dat de ziekte overgaat naar de mens, zijn meer vrouwen dan mannen. ANP pagina 4 alleen vaccinatie kan nog redden Veel zin hadden ze er niet in, maar toch schoven de Albanezen en Serviërs gis teren in Wenen vöor het eerst met elkaar aan tafel om over de toekomst van de Servische provincie te praten. De Albanezen wil len vaart zetten achter de ge sprekken. Bureau Berenschot mag van Provinciale Staten onderzoe ken of en hoe het verder moet met de imagocampagne voor Zeeland. Als er een vervolg komt, moet het meer een promotiecampagne zijn. En dan moet het bedrijfsleven veel actiever meedoen. Raemon Sluiter heeft gister avond in Rotterdam zijn eerste ronde in het ABN Amro World Tennis Tour nament opgegeven. Tijdens de eérste set verdraaide hij zijn rechterbeen en liep hij een heupblessure op. De Rotterdammer stond op dat moment met 4-2 en 40-15 voor te gen de Duitser Meffert. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16, 17 en 19; Sport: 21, 22 en 23; Buitengebied: 25, 26, 27 en 28 door Emile Calon dat de tunnelmaatschappij bij tweerichtingverkeer in één buis extra maatregelen moet nemen om de risico's verder te vermin deren. De NV vond dat niet no dig en heeft TNO gevraagd nog eens alle opties te bestuderen. Uit dat rapport blijkt dat blok- verkeer (verkeer vanuit Terneu- zen en Ellewoutsdijk om beur ten door de buis laten rijden) een fractie veiliger is dan het in stellen van tegenverkeer. Het verschil is echter miniem. TNO stelt dat tegenverkeer, inclusief temperen van de snelheid, niet tot echt onveilige situaties leidt. Gedeputeerde T. Poppelaars en burgemeester J. Lonink (Terneu- zen) vinden het niet nodig dat de NV extra maatregelen neemt, pagina 17 toch nadelen blokrijden TERNEUZEN - De NV Wester- scheldetunnel houdt vast aan te genverkeer tijdens de werkzaam heden in een van de buizen. De NV ziet geen reden om over te gaan tot bijvoorbeeld het instel len van blokverkeer om op die manier de veiligheid van de pas santen te vergroten. Sinds de openstelling van de tunnel in 2003 wordt tijdens werkzaamheden in één buis al het verkeer door de andere tun nelbuis geleid. In september van dat jaar leidde dat tot een dode lijk ongeval, toen een automobi list frontaal op een tegemoetko mende vrachtwagen botste. De Raad van Transport en Vei ligheid stelde begin vorig jaar (Advertentie) ftófjÉttjiF P 9£| SS O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van Uit bedrag van mijn rekeningnummer, Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 20,55)* D per kwartaal met automatische incasso 59.751' - Q per |aar met automatische incasso (€229.20)'. 1 Ipostlbankrekeningnummer: i Kijk op www.pic. nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 ot stuur deie bon naar: i PZC, afdeling lerersseivice i Antwoordnummer 713, <1460 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1