PZC Bezorgdheid over nieuwe zorgwet Filmopname eindigde in politiecel Middelburgse vest krijgt schoonmaakbeurt Hondenpoep op Tholen is ergernis udget Wet Maatschappelijke Ondersteuning Middelburg ontoereikend Mobanken l'alcheren en \oord-Beveland i fusie aan wonde bij «Irijfsongeluk Middelburgse drankrijder beboet Woninginbraak Vlissingen Veroorzaker ongeluk aangehouden Voorwaardelijk voor mishandeling Diefstal uit auto in Zierikzee Historisch pie:0113-315649 .uMDZC.nl ifcredactie@pzc.nl gil. 4460 AA Goes rivertentie-exploitatie: Ej en Midden-Zeeland: 0113-315520: t-Vlaanderen: 0114-372770: |naal: 020-4562500. linsdag 21 februari 2006 «Madia Berkelder editie Walcheren hddELBURG - Een aantal raclies in de Middelburgse ge- jeenteraad maakt zich zorgen ji ouderen of zieken in de toe- winst nog wel recht hebben op jaelfde htdp als nu. De gemeen- werkt aan regels over de ver rekking van huishoudelijke .ra, rolstoelen en scootmobie- a.De gemeenteraad stelde gis- üravond de grote lijnen vast. fir 1 januari volgend jaar gaat gnieuwe Wet Maatschappelij- löndersteuning (WMO) in. Ge- :eenten worden verantwoorde- •k voor alle hulp die niet me- ^chis, zoals bijvoorbeeld hulp het huishouden, bevorderen aleefbaarheid, ondersteuning mantelzorgers en versla- szorg. Ze moeten ei-voor zor- dat mensen kunnen mee- teen in de maatschappij. Ge beenten krijgen geld voor het strekken van huishoudelijke i, maar dat is voor Middel ing waarschijnlijk niet vol- feende. Er kan bezuinigd wor- 3 door de tarieven lager te ma- i, een fonds op te" richten, hor mensen voor huishoudelij- een beroep te laten doen to familie, of door eigen bijdra- gn te vragen. Io langzamerhand worden met een beperking als een risico gezien", zei A. Rots iChristenUnie) gisteravond. Een worstel van de ChristenUnie, CDA, GroenLinks en de WD im op dezelfde manier als nu, ruimhartig, te beoordelen of ie mand huishoudelijke hulp no- ft, kreeg geen meerder heid, Wethouder A. de Vries (Pv- ÉrMiriam van den Broek (and gistermiddag rond Mvicr gewondgeraakt bij een ""•l'songeluk. Nan was aan het werk op ladder op de Torendijk in %ne toen zijn ladder weg- De man viel en raakte ge- 'Dd aan zijn knie. Hij is met a ambulance naar het zieken- vervoerd. dA) zei 'streng en rechtvaardig' te willen zijn. ,,We moeten er voor oppassen dat het geld te rechtkomt bij veel mensen met een kleine zorgvraag en dat men sen met een zware zorgvraag in de kou blijven staan. Er zit span ning tussen de klanten laten houden wat ze hebben en er elk jaar tonnen bijleggen." Mensen die dat kunnen, moeten meebeta len aan huishoudelijké hulp, is gisteravond besloten. Hoe hoog die bijdrage wox-dt, is nog niet bekend. Daar wordt later over beslist. J. van Dijk-Sturm (WD) drong erop aan niet alleen te letten op de laagste inkomens. Middenin komens krijgen het moeilijk doordat de kosten voor zorg op lopen, voorspelde ze. „Je kunt beter onder het midden zitten. Dan heb je het beter dan als je hard werkt en ook nog wat op de bank hebt staan." Om men sen keuzemogelijkheid te bie den, is besloten om de huishou delijke verzorging niet aan te be steden. De organisatie die de laagste prijs biedt, wordt in dat geval automatisch geselecteerd. Er is voor gekozen om de prijs en de kwaliteitseisen vooraf vast te leggen en organisaties vervolgens te laten beslissen of HOMBURG - De fusie van de liieRabobanken op Walcheren de Rabobank Noord-Beve- hndgaat door. Tijdens de leden- idering die gisteravond in ingen, Middelburg, Dom- en Kamperland is gehou- to), hebben de leden vrijwel uniem voor de fusie gekozen. Husie moet ervoor zorgen dat vier banken (Walche- a-Zuid, Noord-West-Walche- Middelburg-Veere en wd-Beveland) samen kunnen 'doen aan de nationale en in- mationale regelgeving en dat service voor de klanten ver- ïverbeterd wordt. Het besluit *ft geen ontslag of sluiting a kantoren tot gevolg. Wel a het voorkomen dat mede- skers een andere standplaats ijgen. Qhet voorstel van de fusie a te nemen, moest minimaal khvart van de aanwezige le- svóór stemmen. In Domburg, knperland en Vlissingen deed sderd procent dat. In Middel- stemde negentig proeent W de fusie. Hoeveel leden er totaal op de vergaderingen r«n afgekomen, kon direc- P de Kam van de Rabo- F Noord-West-Walcheren "«avond niet zeggen. Bij zijn ^in Domburg hebben onge- honderd leden gestemd, 'f kunnen wel zeggen dat de Enting perfect gelopen is", ■De Kam. Sjkbaar spreekt het de men- aan dat we ook in de toe- ost dicht bij de mensen blij- i m de verschillende woon- atsen. Dat was ook onze be- Wat sterk is, moeten wé berken; wat beter kan, moe- !*e verbeteren." ORTGENE - Een dertigjarige Jouit de gemeente Noord-Be- Een zuigboot haalt slib weg van de bodem van de Noordvest in Middelburg en pompt het via een kunststof leiding direct naar een slibdepot. door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - Tussen de gemaaide rietkragen in de Noordvest iii Middel burg wordt een laag slib weggehaald. Een boot zuigt over de bodem van de vest en pompt de bagger door een lange kunststofleiding direct naar het slibde pot aan de Oostperkweg. Een goedkope manier om de ruim 13.000 kubieke meter slib van de bodem van de watergang weg te halen, volgens A. van de Pas van de ge meente Middelburg. „Er is namelijk geen transport nodig om het slib te vervoeren. Het geeft minder overlast van heen en weer rijdende wa gens die de bagger afvoeren." Deze manier van baggeren kan alleen worden toegepast als de afstand van de zuigboot naar het depot niet te groot is. De boot zuigt het slib namelijk van de bo dem van de Noordvest in een kunststof leiding. Met behulp van een pomp wordt de bag ger, via een leiding over het bolwerk, met een in het depot aan de Oostperkweg op Ramsburg gedumpt. Als het werk half maart klaar is, ligt de bodem van de vest een meter dieper en stroomt het water er weer goed door. doorWendy van den Hurk MIDDELBURG - Ze hebben hun taakstraf èr net opzitten. Een hele dag met hun neus in de terpentine om rolluiken mee schoon te maken en borden af wassen in een verpleeghuis. Ook de politiecel hebben Meivin en Remi gehad. Net als de groot scheepse politieactie in Dauwen- daele. Gebeurd in de kerstvakan tie, maar nu pas bekend gewor den. Allemaal omdat de tieners een filmpje aan het opnemen wa ren. Politie Trauma, zo heet het twee de project van de jonge filmma kers uit Dauwendaele. Alsof ze konden bevroeden wat hun zou overkomen. Al hun vrije dagen van de kerstvakantie gingen Meivin Rijk (17) en Remi Dirven (16) met hun handy cam op pad. Shots opnemen voor de film, die nu maar twee minuten telt. Ze willen hun productie wel even laten zien. De titel komt groot in beeld, 'een film van Dut ch Mini Movies door Meivin Rijk'. Hij is zelf ook in de film te zien, als hij door de gangen van Dauwendaele loopt. En dan Re mi, die een bivakmuts over zijn hoofd trekt, met een snelle bewe ging naar zijn mes grijpt en dan ineens Meivin aanvalt. Met een dreigend muziekje zijn het heel spannende shots. Maar ook zon der muziekje. Want tijdens de opname hebben zeven buurtbewoners de politie gebeld. Toen ze een jongen met een zwarte bivakmuts zagen ren nen, dachten ze meteen aan iets ernstigs. En het werd ernstig. Op de huizen aan de Noordme de lagen nog net geen scherp schutters. Het straatje in Middel- De jeugdige filmmakers Meivin Rijk (links) en Remi Dirven. burg leek met vier politiewa gens, drie busjes, drie blaffende herdershonden, aardig wat agen ten en toegesnelde buurtbewo ners even het toneel van Zeeuws terrorisme. Piepende banden „We waren net onze camera aan het instellen, toen we opeens pie pende banden hoorden", vertelt Meivin. „Ik zag dat het de poli tie was en wilde eerst nog mijn camera op ze richten. Een mooi shot, schoot toen door me heen. Maar toen die herder op me af kwam rennen, besliste ik wel an ders. Het werd me helemaal dui delijk. Dat meisje dat riep 'kijk mama, daar heb je'die jongens' en de mevrouw die kwam vertel len dat de politie ons zocht, dat was allemaal om ons filmpje te doen. In de buurt dachten ze dat foto Ruben Oreel het echt was, wat we deden." Dat bleek. Remi werd tegen een politiewagen gezet. „Ik moest mijn armen tegen de wagen zetten en mijn benen uit elkaar. Ze gingen me fouilleren en hebben me later als een crimi neel in de wagen geduwd. Met hun handen duwden ze mijn hoofd onder het dak door. Net als in een film. In de wagen za ten vier agenten die me gelijk Guus Hiddink tekent voor 0-0-gelijkspel ze de hulp onder die voorwaar den kunnen leveren. Op die ma nier kunnen ménsen zelf kiezen bij welke organisatie ze aan wil len kloppen. Overigens is het ook mogelijk om alles zelf in de hand te hou den, via een persoonsgebonden budget. foto Ruben Oreel Naast het baggeren van de bodem onder gaat de rietkraag een sclxoonheidsbehan- deling. Die wordt bijgeknipt en smaller gemaakt. Het is 25 jaar geleden dat de Noordvest werd gebaggerd. De kosten voor het baggeren zijn ver deeld. De gemeente Middelburg, het wa terschap Zeeuwse Eilanden en het Rijk betalen voor het schoonmaken van alle stadswateren samen 450.000 euro. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 46-jarige inwoner van de Zeeuw se hoofdstad voor dronken rijden veroordeeld tot 750 eu ro boete. De man werd op 3 juli vorig jaar in 's-Heer Arendskerke aangehouden mét een alcoholgehalte van 360 microgram. De man negeerde daarop een rijverbod van drie uur door ruim een uur later weer in zijn auto te stappen, maar hij geraakte niet ver. Dit keer was het alco holgehalte (235 microgram) maar net boven de limiet van 220 microgram. Officier van justitie H. Benaissa eiste zes tig uur wex'kstraf, maar de politierechter deed de zaak af met 750 euro boete. „Bedankt voor de coulance", reageer de de Middelburger op zijn straf. VLISSINGEN - In een woning aan de Albert Cuijplaan in Vlissingen is zaterdagavond rond tien uur een inbraak ge pleegd. Er is een deur geforceerd om zich toegang tot de woning te verschaffen. Een ring van onbekende waarde is weggenomen. MIDDELBURG - Een onbekende automobilist is gister avond rond half acht in Radenhove in Middelburg aange houden op verdenking van het doorrijden na een ongeval waarbij hij betrokken was. De man, die weigerde zijn identiteit bekend te maken, had even daarvoor, om 19.11 uur een vrouw op een scooter aangereden op de Koningin Wilhelminastraat in Middelburg. De vrouw raakte lichtge wond. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een 43-jarige inwoner van Westdorpe voor huiselijk geweld tot twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. De man zei 12 augustus vo rig jaar zijn echtgenote met de vlakke hand te hebben ge slagen. De spanningen waren volgens hem hoog opgelo pen toen zijn vrouw vernielingen in de woning aanrichtte. Officier van justitie H. Benaissa eiste tegen de verdachte naast de twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf ook nog veertig uur werkstraf. ZIERIKZEE - Een personenwagen in de Kiekendiefstraat in Zierikzee is tussen zondagmiddag en gisterochtend vroeg opengebroken. De buit bestond uit een navigatiesy steem ter waarde van enkele honderden euro's. veel klachten binnen en ook van uit de gemeenteraad hebben we het verzoek gekregen om de overlast te bestrijden." De ge meente heeft een aantal opties op een rijtje gezet. „Bijvoor beeld extra uitlaat veldjes, meer borden, een hondenwachter en de regels aanscherpen." Deze oplossingen wil ze na de verkiezingen met de inwoners van alle kernen bespreken. „Wij vinden het belangrijk om te we ten welke oplossingen zij zien", meldt Schipper. SINT MAARTENSDIJK - De ge meente Tholen gaat de overlast van hondenpoep aanpakken. Hoe precies, is nog niet duide lijk. Daarover wil ze eerst in ge sprek met de inwoners. „Hondenpoep is ergernis num mer één", meldt woordvoerster H. Schipper. „Momenteel ken nen we in Tholen weinig tot geen beleid, We hebben enkel de regel dat honden niet op het trot toir en op speelveldjes mogen poepen. We krijgen echter wel (Advertentie) gingen uithoren." Meivin ging het wat rustiger af. Hij had im mers een fragiele camera vast, toen hij werd beetgepakt. „De camera hebben ze afgepakt en ik moest ook in de wagen gaan zitten. 'Niet zo slim hè', zei die ene agent nog. Toen heb ik maar even niks gezegd." Toen de jongens werden wegge voerd, zagen ze hoeveel wagens waren uitgerukt voor hun actie. Op elke stoep stond wel een wa gen dwars geparkeerd. Eenmaal op het bureau had Meivin alles al wel verteld. Hij dacht dat het zo wel goed zou zijn. „Toen zag ik ineens Remi's schoenen voor een cel staan. Neeeeee, dacht ik. Toch wel. Ruim twee uur heb ik op die koude, betonnen vloer ge zeten. Toen ik werd gehaald, ga ven ze me mijn camera terug. Mooi filmpje, zeiden ze. Alleen had er meer geweld in gemogen. En of we in het vervolg even de buurt wilden inlichten." Achter af kunnen Meivin en Remi la chen om hun avontuur. Die taak straf viel reuze mee, en hun ar restatie leverde juist 'vet veel in spiratie' op. Klasgenoten kijken nu wel anders naar Melvin. „Die dachten altijd dat ik zo'n braaf ventje was, met mijn bril letje en mijn goede punten." Terwijl de jongens vinden dat ze 'best belachelijk' zijn behandeld door de politie, kan die niet veel kwijt over het incident. „Ze zijn meegenomen omdat het er niet zo aardig uitzag", laat woordvoerder E. Boot weten. „Mensen uit de buurt meldden dat ze met messen zwaaiden. Dan gaan wij kijken. Met hoe veel wagens dat was, kan ik niet zeggen." Bij Halt, die de taakstraffen ver deelde, kon niemand reageren. zeeuwse almanak Niels, een negenjarige Middel burger, scharrelde afgelopen weekeinde lekker in de tuin. Op zoek naar interessantig- heidjes, zoals avontuurlijke jongens van zijn leeftijd ple gen te doen. Als inwoner van de geschiedrijke hoofdstad van de provincie is hij als van nature alert op bodemschat ten. En zo die van tijd tot tijd opduiken bij de nabijgelegen veste, waarom dan niet in zijn tuin? „Pap!!! Mam!!!", schalde het plots door het hof. „Ik heb een historische munt gevon den!!!" Apetrots kwam Niels zijn vondst tonen. Hij had nog gelijk ook. Het ivas een kwartje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11