Breskens toont meeste bezieling pzc Dylan Blackman in Braakman sterkste Snel hersteld na griepje Terneuzen krijgt de koploper niet klein De Schelde wint en verliest in slotfase li Marco Groeneveld ziet vanaf tribune zijn ploeg winnen van Steen: 2-1 z25 khoondijke Philippine de baas in lijfde klasse Linda Wille zet de toon bij dressuur strijd Platjouw sterkste in voorronde Terneuzense Boys houdt de nul Duur puntenverlies Terneuzen BI Cadzand mist te veel kansen Vermeulen ongeslagen kampioen Zeeuwse driebandenteams halen punten binnen joorFrits_Bakker ,)SS - Het verschil op de rang- ijl is vele malen groter dan het geverschil op het veld was. [erneuzeii verloor eerder in de ompetitie op eigen veld met >2 van OSS'20 en sloot gister- ii'ddag de uitwedstrijd af op p blanco score (0-0). •s voeren de rang- in de eerste klasse, Ter pen is een modale midenmo- jjj- met ambities. „Ik ben blij set ons spel, niet met de score", maandag 20 februari 2006 bedacht trainer Ardian Lekaj na de wedstrijd. Want Terneu zen had met een aanvallende speelstijl minstens zo veel kan sen gekregen (en gemist) als de tegenstander. „Ik heb er een stuk of vijf ge teld, die bijna niet te missen wa ren", rekende Lekaj voor. „Dat vond ik niet, maar trainers kij ken meestal door de bril van de club", reageerde zijn collega Tom Heijkoop. Met Dennis de Kraker in het hart van de verde diging, voor de afwezige Jan Bosman (privé) kwamen de Zeeuwen verdedigend maar een paar keer in de problemen. De grootste mogelijkheden voor OSS'20 vielen in de tiende mi nuut (Bas van Grunsven, red ding Dennis Wondergem) en twee minuten voor het einde (Mi chael van Orsouw met een schot op de lat). Terneuzen had de wedstrijd redelijk onder contro le en brak af en toe uit met Da- ryl Rawidjan, Hans van Dam me, Ramazan Kesikbas en Tim Faassen. De start was eigenlijk al vals, want in de vijfde minuut ver scheen Rawidjan oog in oog met de keeper. Hij liet de bal te ver van zijn voet springen, waar door de kans verloren ging. Terneuzen moest het doen zon der Mike But (geschorst), maar liet op het eind alle beschikbare aanvallers in het veld komen. „Ik bleef gokken op winst, om dat zij achteraan niet zo sterk waren", zei Lekaj later. „Daar om hebben we in de laatste tien minuten zelfs met vijf aanval lers gespeeld." Maar ook met Jorden Takiddi- ne, Frederick Vereecke en Sinan Coban dicht in de buurt van de spitsen Rawidjan en Kesikbas wilde de bevrijdende goal maar niet vallen. OSS'20-Terneuzen 0-0. Scheids rechter G. Hofstra (Tiel). Gele kaart: Roel Alberti, Hans van Dam me TerneuzenAantal toeschou wers: 320. Terneuzen: Dennis Wondergem; Roel Alberti, Erik Jan Naudts, Den nis de Kraker, Ferco van der Hooft; Remco van Leeuwen, Maik de Wolf (55. Jorden Takiddine), Tim Faassen, Hans van Damme (80. Sinan Coban); Daryl Rawid jan (80. Fréderick Vereecke), Ra mazan Kesikbas. anrAector Dooms BRESKENS - Het contrast rits en de beide trainers was groot, ferco Groeneveld (Breskens) derde uitbundig de 2-1-over- rinning van zijn elftal en Erik Brems had het vooral over de ianprestatie van Steen. ferco Groeneveld, de geschor te trainer, zag vanaf de tribune Ejn ploeg een weliswaar zwaar- gvochten, maar verdiende zege lalen. Hij had na afloop taling aan het slechte voetbal a; roemde de collectieve presta- 6e „Het gaat in deze fase niet om mooi voetbal. We hebben de >n nodig. Je weet dat er al tijd kansen komen, die hebben ie twee keer benut." Breskens pakte de strohalm in Ie strijd om degradatie uit de derde klasse. Het verschil Breskens en Steen was K wedstrijdmentaliteit. Brems liste bij Steen bezieling. De Belg vond zijn ploeg in alle bies falen. „Van binnen kookt ie:, maar ik zal me proberen in 2 houden. De instelling van de ploeg was verkeerd en de iredstrijd had nog wel zo veel Het was puur degra- tbal wat ik heb gezien." Breskens speelde feller, was gre- dan de tegenstander en drie kansen in de eerste Daarvan werden er twee benut.. Over effectief voetballen si elinV ir Jo elt* oord, bnenhal H ijl ploeg zich al in-de dertiende mi nuut op de lange bal van Arno Zwegers. De pass van de routini- ner, over zo'n vijftig meter, werd goed ingeschat door de op komende Alexander Oosterlee. Alleen voor Steen-doelman Dan- ny Oppeneer schoof de midden velder de bal tegen de touwen: 1-0. Het doelpunt schudde Steen niet wakker. Breskens verdub belde al bijna de voorsprong via Idris Yavuz, die zijn kopbal te gen de lat zag belanden. Het was uitstel van executie. Na een halfuur profiteerde de spits van Breskens van de chaos bij Steen. Yavuz reageerde attent en tekende voor de 2-0. Vlak voor rust had Sander van Remortele de 2-1 op zijn schoen, maar zijn misser was illustratief voor het spel van Steen. Breskens-doelman Roy Sallet kwam als winnaar tevoorschijn. Spelonderbrekingen De tweede helft was nauwelijks het aanzien waard, onder meer door de vele spelonderbrekin gen. Steen was meer in balbezit, Breskens bleef op karakter op de been met uitblinker Johnny de Jaeger, geflankeerd door Ser ge Nöthen en Johnny den Bes ten. Het middenveld met Arno Zwegers, die controlerend speelde, moest steeds meer worden prijsgegeven. Serge Merckx en Jeroen Claessens misten de scherpte bij twee mogelijkheden. Wouter de Neijs etaleerde één keer zijn klasse toen hij door de Breskens-ver- dediging soleerde en weer hoop gaf in het Steenkamp: 2-1. De ploeg slaagde er niet in om door te drukken, hoewel het spel zich voornamelijk op de helft van Breskens afspeelde. „Ik heb eigenlijk nooit de in druk gehad dat Steen nog gelijk zou komen", vond trainer Groe neveld. De thuisclub kreeg via Maickel Verschorre na een prima actie van de moegestreden Elmar Lauret, die doelman Oppeneer passeerde, -nog de beste kans om de winst van Breskens definitief veilig te stellen. De invaller schoot vrij voor doel de bal te gen het lichaam van Steen-spe ler Peter Lernout. Frustratie In de slotminuut reageerde Jeroen Claessens zijn frustratie af op Jordy Versprille. De aan valler van Steen werd met rood uit het veld gestuurd. Scheidsrechter C. van der Loo deelde ook nog eens zes gele kaarten uit, verdeeld over beide ploegen. Breskens-Steen 2-1 (2-0). 13. Alexander Oosterlee 1-0, 33. Idris Yavuz 2-0, 71. Wouter de Neijs 2-1. Scheidsrechter: C. van der Loo (Helvoirt). Rode kaart: Jeroen Clae ssens (Steen). Gele kaart: Gino Vink, Arno Zwegers, Ilyas Yavuz (Breskens), Danny van Daalen, Serge Merckx, Dennis Buys (Steen).-Aantal toeschouwers: 200. Breskens: Roy Sallet; Johnny den Besten, Serge Nöthen, Johnny de Jaeger, Jordy Versprille; Alexan der Oosterlee, Arno Zwegers, Gino Vink (90. Joey van de Velde), Ilyas Yavuz (82. Serge Laprade); Idris Yavuz (74. Maickel Verschorre), El- mar Lauret. Steen: Danny Oppeneer; Junior van Remortele, Danny van Daalen (79. Peter Lernout), Jeroen van Houte, Piet van Loo; Serge Mer ckx, Michel van den Bosch, Wou ter de Neijs, Jeroen Claessens; San- der van Remortele (65. Stijn Dob- belaer), Dennis Buys. De Steen-verdediging zag er met al te best uit. Zo verkeek de IERNEUZEN - Schoondijke is Bat steviger opgeklommen naar je middenmoot van de vijfde na de moeizame zege op Mippine (2-1). Ife derby Graauw-SDO'63 ein dde in 1-1. Beide doelpunten alen in de laatste minuten. De wlstrijden Biervliet-IJzendij- een Sluiskil-Oostburg werden iigelast. khoondijke-Philippine 2-1. Na sn kwartier kwam Schoondij- pop voorsprong. Na rust. voer- 'i Philippine de druk op en was :e gevaarlijk met de Maters. In de 61e minuut werd 1st uit zo'n tegenstoot 2-0. Op togeven van Baltus Verhage sm Reint Risseeuw ook dat Seede doelpunt voor zijn reke- k. iö:. l;iwerd nog spannend omdat ^kwartier voor het einde San- f de Bock 2-1 liet noteren, si hard werkende Schoondijke iddie marge niet meer uit han- raauw-SDO'63 1-1. Een matig piGraauw had vrijwel de he- e wedstrijd een licht veldover- ftht, maar wist zich met de aisen geen raad. Zelfs een afschop werd in de 25e mi- fut gemist door John van Bo- |i Het venijn zat in de staart. 1 de 89e minuut scoorde jdward Kips 1-0. De thuisploeg N»t dat de buit binnen was. minuut later kreeg SDO ^strafschop. Die werd door pcNaessens benut. rfoede-Com Boys 2-2. De thuis- «g nam, tegen de verhouding ?na een kwartier de leiding sJan Elfrink. In de slotfase 33die eerste helft bogen de be iers die achterstand om in 31 voorsprong van 2-1 door ^punten van Stefan Burbach L7 Javier Herman. Na rust had ®>edehet beste van het spel en P het verdiend 2-2 door rou- «r Bram Verkruijsse. Corn f. ^ee§ vijf minuten voor «einde een strafschop. De in- j» van Dennis Winne werd f;a' gestopt door doelman !reekKnetsch. feerve vierde klasse ^3-Terhole 4-1. In de eerste «ft had Terhole niets in te M3-0). Na rust was de -ijd meer in evenwicht. In we minuut scoorde Bart van «Meer tegen. Breskens-aanvaller Elmar Lauret werkt zich in de wedstrijd tegen Steen langs Junior van Remortele. ZAAMSLAG - Linda Wille was tijdens de dressuurwedstrijd van Luctor et Emergo te sterk voor de concurrentie. De Axelse won beide proeven in de Z1 en Z2. Mascha Boone was in de ma nege van de Stal Bouthoorn in Zaamslag in de eerste proef van de klasse M oppermachtig. Na het herstel van haar paard Keban, dat geblesseerd was, is Linda Wille terug aan het front. De vorm is terug. Wille kwam uit op 193 en 195 punten. De Oranjeruiter-combinatie bleef de concurrentie een straatlengte voor. In de eerste proef wist Jes sica Nijpjes met Hexagon's Raz- nie de achterstand te beperken tot zestien punten. In de tweede proef bedroeg het verschil met Anneleen Guyt met Simson acht tien punten. In de klasse M eiste Mascha Boone in de eerste'proef de eer ste drie ereplaatsen op. De ama zone uit Oostdijk stuurde Doeke van de Breesenhoek met 171 punten naar het oranje erelint. In de tweede proef eiste Boone met Ufo met 169 punten de over winning op. De overwinningsdrang bij Kel- sey den Exter is niet te stoppen. De amazone uit Vogelwaarde be haalde met haar Bas Safari-na komeling in de eerste proef 170 punten en in de tweede 167 pun ten. door Wim de Vos TERNEUZEN - Edwin de la Ruelle moest vorige week de Ber- laereloop in zijn woonplaats Koewacht nog laten schieten. Een griepje verstoorde de voor bereiding op de Bruggenloop van komende zondag in Rotter dam. Zaterdag, in de Bodylineloop in Terneuzen, wilde De la Ruelle nog eens een test doen. „En ik ben geslaagd", riep hij na de fi nish. Hij moest weliswaar de Belg Frederik de Backer voor la ten gaan, maar was tevreden over de tijd die hij had gelopen. De la Ruelle was naar Terneu zen gekomen om de zestien kilo meter binnen het uur te lopen. „Daarmee was ik na dat griepje tevreden geweest. Met het oog op Rotterdam zou ik dan nog steeds op schema liggen." Zoals hij er nu voor staat ver- wacht De la Ruelle goed voor de dag te komen in de Bruggen loop, misschien zelfs bij de eer ste vijftien. En dat in een veld van naar verwachting zo'n 3500 deelnemers. In de Bodylineloop ging hij za terdag snel van start. Frederik de Backer, de latere winnaar, en Rudy van Guyse uit het Bel gische Stekene, demarreerden al vroeg. „Ik heb me in het be gin iets overzet", dacht De la Ruelle later. De Koewachtse at leet ging mee, zag eerst Van Guy se de rol lossen, maar op een kleine tempoversnelling van De Backer had hij geen antwoord meer. Op slechts twaalf secon den achterstand eindigde De la Ruelle als tweede. Bij de wouwen was het een tweestrijd tussen Monique Al- lefs uit Hulst en de Belgische An nie Moens. De twee loopsters bleven driekwart van de wed strijd bij elkaar. In de slotronde slaagde Allefs erin Moens te los sen. Bij de aankomst bleek de Hulsterse veel gegeven te heb ben. „Hebben jullie wel eens zwarte sneeuw gezien? Nou ik vandaag wel", verzuchtte ze. door Sven Bakker HOEK - Dylan Blackman heeft het tennistoernooi de Braakman Open in Hoek op zijn naam ge schreven. In de derde categorie van het mannenenkelspel was de als tweede geplaatste speler uit Slijkplaat te sterk voor Jur- ran Schut. Blackman zette na drie kwartier een 6-3-eindstand op het scorebord. In de halve finales had Dylan Blackman afgerekend met zijn broer Donovan Blackman. Ook in die partij werd het 6-3. Jur- ran Schut speelde in zijn halve eindstrijd tegen Pim Felius. De Terneuzenaar kende niet al te veel moeite met zijn tegenstan der en greep de zege met 6-3. Pim-Felius stond in de halve fi nale, omdat hij walk-over kreeg van zijn oudere en als eerste ge plaatste broer Mare Felius. In het mannendubbelspel was er tussen de vier halve finalisten geen telg uit de familie-Black- man aanwezig. Bemd van Que- kelberghe en Guido Tolhoek gin gen met de overwinning aan de haal. De finalepartij tegen het duo Pim Felius/Kim Langeraert werd met 6-4 beslist. Stephanie Pauwels sleepte de titel in de 3-categorie bij de vrouwen in de wacht. De tennisster uit Vogel waarde versloeg in de finale haar plaatsgenote Sophie de Schepper, als eerste geplaatst, met 8-4. Het wouwendubbelspel ging naar Brigith de Waele en Mandy Wolfert, die met 9-3 te sterk wa ren voor Karlijn en Leonie Ag- ten. Wolfert pakte haar tweede zege in het gemengddubbel drie door met Mart Flikweert het koppel Jurran Schut/ Karlijn Agten met 5-3 opzij te zetten. Stephanie Pauwels greep de hoogste titel bij de wouwen in de Braakman. Ze versloeg de als eerste geplaatste Sophie de Schepper. foto Camile Schelstraete SLUISKIL - De Zeeuwse driebanders in de voorronde- van de nationale extra klasse, gespeelde in Sluiskil, ma ken geen kans op plaatsing voor de finale. Theo Platjouw kwam met acht matchpunten en een moyenne van 1,080 het best voor de dag. Berry Dallinga eindigde als derde,- Louis Dallinga als laatste in de poule. Met zijn twee verliespartijen verspeelde Platjouw de kan-.' sen op kwalificatie. De Axelaar was wel trouwens uitste kend aan de wedstrijden in Het Meulengat begonnen. Hij stond na drie partijen op een moyenne van 1,260. Daarna werd het steeds minder. Ook Berry Dallinga loste de hoge verwachtingen niet in. Hij werd derde in de poule met een. moyenne van 1,026. Hij liet wel de kortste partij noteren. In 29 beurten maakte hij de 50 caramboles vol. Jaap Ha- meling uit Goes en Louis Dallinga eindigden onder de één moyenne op de laatste plaatsen. VLISSINGEN - De A-junioren van Terneuzense Boys ble ven voor de vierde keer op rij zonder verlies. Na drie ze ges op rij werd het uit tegen Vlissingen 0-0. Op die score: viel weinig af te dingen. Vlissingen had weliswaar in het. begin van de wedstrijd een licht veldoverwicht, maar vooral na de rust waren de Terneuzenaren het dichtst bij de openingsgoal. Ook al omdat Jarmo Gilling een kopbal rakelings naast zag zeilen werd de beginstand ook de. eindstand. De verdediging van Terneuzense Boys is nu al- driehonderd en zestig minuten niet meer gepasseerd. KLOETINGE - In de strijd om het kampioenschap in de hoofdklasse lieten de B-junioren van Terneuzen kostbare liggen tegen Kloetinge BI. In Kloetinge kwam de koplo-. per niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Uit een strafschop kwam de thuisclub al vroeg op een 1-0-voorrpong, maar nog voor de rust bracht Erwin Schoonakker de stand in' evenwicht. Na de hervatting had Terneuzen vrijwel voort durend het beste van het spel. In de winnende treffer re sulteerde dat niet. GOES - Cadzand kwam in de viei'de klasse van het zater-, dagvoetbal niet verder dan een gelijkspel. Op eigen veld werd het 1-1 tegen het laaggeklasseerde Hoedekenskerke. Niels Otte maakte er na een halfuur 0-1 van, maar vijf mi nuten later was het ook weer gelijk door een doelpunt van Cor Fieret. In de tweede helft had de thuisploeg een groot overwicht. De doelman van de Bevelanders bleek echter een niet te nemen hindernis. AXEL - Jean-Pierre Vermeulen van de biljartvereniging JBH uit Hulst werd in Axel ongeslagen kampioen in de. derde klasse bandstoten van de Zeeuws- Vlaamse bond;" Door winst in de slotpartij op Jan van de Wege van ABC Breskens verzekerde hij zich van de titel. De kortste partij (55 caramboles in vijftien beurten), kwam op naam van Luc IJzewijn en Theo Freijzer. IJze- wijn promoveerde naar de tweede klasse. De hoogste se rie was voor Theo Freijzer met veertien caramboles. foto Peter Nicolai door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpolo- ploeg van De Schelde uit Ter neuzen verspeelde zaterdaga vond in de laatste minuut een kostbaar punt in Zutphen. Op de kop af 37 seconden voor tijd viel de winnende treffer: 8-7. De vrouwen ploeg won van Treffers met twee treffers in de laatste minuut. IJsselmeeuwen-De Schelde 8-7. De Schelde begon na de lange reis naar Zutphen niet al te voortvarend en keek al snel te gen een 2-0-achterstand aan. Het herstel kwam met drie tref fers van Terneuzense kant. In de tweede periode domineerde de ploeg van Cees Rijnhout, maar de score bleef beperkt (3-4). De spanning bleef er in tot het ein de. De Schelde knokte elke keer terug. Totdat 37 seconden voor tijd IJsselmeeuwen de winnende treffer binnenschoot. Scores De Schelde: Chris van Royen 3, Bram van der Rest 2, Chris IJsebaert en Niek Kampman 1. De Schelde 2-SWNZ 2 2-5. De reserves van De Schelde speel den een verdienstelijke wed strijd tegen koploper SWNZ. Het tegenspel was verdienste-' lijk, de winst kwam niettemin; verdiend bij de tegenstander te recht. Leander Klanderman en Thijs. Salome scoorden. De Bruinvis-DIO 2 4-4. De Bruinvis speelde in de thuiswed strijd tegen DIO 2 een aardige partij. De twee ploegen waren" aan elkaar gewaagd. De Bruin vis stond lang aan de goede kant van de score, maar liet uiteinde lijk een puntje liggen. Scores De Bruinvis: Gertjan Ra- mond 3, Bart Engels 1. Treffers-De Schelde 4-5. Dé Schelde-vrouwen en hun tegen stander kwamen in de eerste pe^ riode nog niet tot scoren. De. Treffers liep daarna snel weg- naar 4-1, maar zag de Terneu zense vrouwen sterk terugko-. men. De achtervolging had een' mooi slot tot gevolg. In de laat ste minuten trok De Schelde- met twee treffers de winst nog naar zich toe. Scores De Schelde: Jessica Koster en Suzanne Tanghe 2, Marandcl van Eijk 1 maal. SAS VAN GENT - De drie bandenteams, die in de landelij ke competitie uitkomen, scoor den er dit weekeinde aardig op los. Royal/De Parel kwam in de der de divisie tot een remise tegen DGV. Een klasse lager speelde 't Bierwinkeltje ook gelijk en won De Geslootene Boom overtui gend van Van Halteren/Blom met 6-2. Royal/De Parel kreeg tegen DGV eigenlijk een beetje te wei nig. Theo Platjouw kwam na een achterstand uitstekend te rug in zijn partij tegen Boeren, maar strandde op twee punten van de finish. Toch was de routinier niet on tevreden met het punt. „Het is een lastige poule waarin we spelen en er degraderen dit sei zoen vier ploegen van de veer tien." De Sassenaren staan nu ne gende en blijven in de gevaren zone. Eddie van Goethem en Jens van Dam zorgden voor de winst partijen, waarvan die van Van Dam met 0.769 mocht worden gezien. 't Bierwinkeltje deed het in Oudenbosch niet slecht. Arie Vink en Piet Boot zorgden voor de positieve bijdrage. Joke Breur en Marijn Geirland leden een nederlaag. De Geslootene Boom schoot te gen Van Halteren/Blom flink uit zijn slof. Etienne van Damme met 0.810, Benny de Waal met 0.675 en Rien Sandrini met- 0.543 kwamen sterk voor de Royal/de Parel - DGV 4-4. Theo Platjouw - J. Boeren 33-35 (50),\ Eddie van Goethem - L. Alberts 35-29 (54); Jens van Dam - R: Kuystermans 30-15 (39); Peter Snelders - J. van Peer 19-30 (45). Veilingzicht 3 - 't Bierwinkeltje 4-4. N. Sep - Arie Vink 22-30 (57), A. Sep - Joke Breur 25-21 (36); C. van Peer - Marijn Geirland 25-18 (44); H. van Peer - Piet Boot 18-20 (51).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47