De muziek mag aan bij Kloetinge Hoek wint met snelste goal ooit I lil ïapelle-AZVV Sllandia-VVC'68 Venijnig slot levert WHS een punt op tegen Heinkenszand Eickenboom winnaar na rommelig toernooi Lobby voor nieuw bestuur bij Hoek )ominicus en Constancia geven de burger weer moed met 2-1-zege Zaamslag krijgt meer lucht na overwinning Houtepen houdt het bij Hoek Dominicus in illuster rijtje Duur puntenverlies Smerdiek SSV moeiteloos langs Dinteloord maandag 20 februari 2006 z23 Bevelandse formatie blijft in Amsterdam overeind tegen Ajax: 1-1 door Jan Dagevos (jnnrFrits Bakker flOEK - Het interim-bestuur van de voetbalclub Hoek, met John Bravenboer aan het hoofd, belegt volgende week maandag een vergadering met de leden. Daarin wordt gespro ken over de situatie van de club, nadat vorige week woens dagavond het bestuur is opge stapt. Hoek wordt voorlopig ge leid door een ploeg van vier oudgedienden, met John Bra venboer, Leo Breepoel, Sjaak van der Lijke en Els de Blaey. „Ik ben zelf in elk geval niet van plan om nog een keer voor zitter te worden in het nieuwe bestuur", gaf Bravenboer zater dag aan. Met zijn interim-club heeft de erevoorzitter een lobby opgezet om bestuursleden te werven. „We zullen binnenkort namen bekend maken." De meest gehoorde naam als kandidaat-voorzitter in het be stuur is die van oud-burgemees ter Ron Barbé. I0EK - Als bij Hoek de club op kop staat, is het elftal op best. Twee snelle goals, jaarvan de eerste zelfs in een re- ,)rdlijd (na acht seconden) zorg- mzaterdag voor een 2-1-winst Katwijk en gaven de burger ijer moed. Het slagveld was middag verlegd naar üt grasveld. En was het toeval dgewoon klasse? Niels Domini- «5 en Jonathan Constancia, door profclubs, waren ja makers van de winnende pais. jr de voetballers maakt het lismet zo veel uit wat zich ach- 5 de schermen van de club af- jeelt, De voorzitter weg, het he- 't bestuur weg, de achterban in sole onzekerheid? Het was de op het veld niet aan te rgi, want na een heerlijk ge- sht en met de inzet van een -^byploeg gaf Hoek een hecti- iieweek nog een gelukkig ein- g.Er was na de wedstrijd voor- iiéén vertederend moment. Alle Helers maakten achter de goal 0!Hoek een ererondje langs de i!ee!reden voorzitter Kees de (erder was alles ineens anders. John Bravenboer, tot voor kort •iten nog boegbeeld zonder bnctie, stond net als vroeger bij s deur van de kleedkamer om sspelers op te wachten. De be- Samskamer was een kwartier Eafloop al akelig leeg, maar op a rond het veld was de ontla ai# groot. Hoek knokte zich ar dan een uur met tien man tegen'elf (rood voor Dimitri Wel lens) een slag in de rondte om sen vroege 2-0-voorsprong vast lehouden. Als de scheidsrechter even niet had gekeken, was het nieuwe bestuur zelfs nog voor Niels Dominicus, maker van de snelle 1-0 bij Hoek, worstelt zich langs een muurtje van verdedigers van Katwijk, foto Camile Schelstraete de goal-gaan liggen. De mum- van ijzeren verdedigers werd door de Katwijkers maar één keer geslecht, zodat de treffers van Niels Dominicus (eerste mi nuut) en Jonathan Constancia (twaalfde) goed waren voor een kostelijke overwinning. Het brengt Hoek weer een plaatsje verder op de ranglijst, maar nog lang niet uit de gevarenzone. Het trainersduo, dat de speel stijl na de winter heeft omge gooid en positioneel andere keu zes maakt, blééf er ogenschijn lijk heel rustig onder. Eddy Mestdagh balde maar heel even de vuisten („ik ben maar zo kort bij deze club, dat mijn hart er nog niet ligt") en Paul Telussa bleef stoïcijns, in zijn karakteris tieke houding (handen op de rug) aan de zijlijn, toen de spe lers een feestje vierden. Balopruimer -Toch is de invloed van het twee tal onmiskenbaar te zien. Het door Telussa ingevoerde 4-4-2- systeem past kennelijk beter bij dit Hoek dan het vorige concept met drie spits,en. En Mestdagh heeft in korte tijd in elk geval twee spelers veel beter laten voetballen. In het hart van de verdediging ontpopt Thijs Bin- nerts zich al twee weken als een geweldige balopruimer en Tho mas Ragut speelt de rol van opja- ger waar het hele elftal zich aan optrekt. Het was speltechnisch - net als vorige week op Quick Boys - geen beste wedstrijd van Hoek en ook nu weer kwam het er vooral op aan de tegenstander niet te laten scoren. Daar zag het eerst nog niet naar uit, want Niels Dominicus zorg de vanaf de aftrap voor de snel ste goal die Hoek ooit in de hoofdklasse heeft gemaakt. De spits onderschepte de bal, liep op het doel af en scoorde be heerst met een linkse schuiver (1-0). Twaalf minuten later liep de thuisclub naar 2-0 met een nog mooiere goal. Jonathan Constan cia, in de basis gestart, werd op snelheid de diepte ingestuurd door Destorme en scoorde van ver met een stiftbal over de uit gelopen keeper (2-0). „Maar zo hadden we de wedstrijd in han den, en zo gaven we hem ook weer weg", besefte Mestdagh la ter. Want met die 2-0-voor- sprong beging Wellens een stom miteit. Met al geel op zak trapte de Belg in de 26e minuut een te genstander onderuit, waar hij zijn tweede geel (dus rood) voor kreeg. Het gaf Katwijk de vrijheid om alles op de aanval te gooien en dwong Hoek steeds verder te rug. Twee spitsen (Dominicus en De Valk) werden er één en de tweede lijn zakte steeds verder op de verdediging. De uitslui ting van Wellens kostte Constan cia zijn plaats. Mestdagh liet de snelle, lichtvoetige spits eerst rechtsback spelen, maar haalde hem na twee Katwijkse aanval len naar de kant. Djamel Buyse, de bikkelharde verdediger, was zijn vervanger. De ingreep had succes, zij het dat Hoek met veel kunst- en vliegwerk na de rust het einde haalde. Filip van der Vloet werd maar één keer verschalkt, op een voorzet van links en een in- tikker van Verkuijlen (2-1). Twee kleine kansjes van Hoek op snelle counters onderbraken een storm van aanvallen van Katwijk. Het zorgde na afloop voor veel vrolijke gezichten en tranen van geluk en emotie bij de scheidende voorzitter. Hoek-Katwijk 2-1 (2-0). 1. Niels Dominicus 1-0, 12. Jonathan Con stancia 2-0, 71. Erwin Verkuijlen 2-1. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Rode kaart (twee keer geel), Dimitri Wellens (Hoek). Gele kaart: Djamel Buyse (Hoek), Jan Groen, Daniël Hensen, Marcel Von deling, Jerry van Wonderen (allen Katwijk). Aantal toeschouwers: 900. Hoek: Filip van der Vloet; Dimitri Wellens, Thijs Binnerts, Stijn Por- teman, Wesley de Smet (75. Charly Okonedo); Jonathan Constancia (33. Djamel Buyse), Thomas Ra- gut, David Destorme, Nxjim Melki; Wilco de Valk, Niels Dominicus (67. Jeroen van de Broeke). AMSTERDAM - Bij Kloetinge werd in een nog niet eens zo ver verleden elk punt luid beju beld. Alle kleine beetjes helpen immers in de overlevingstocht. Zaterdag werd het in Amster dam tegen Ajax 1-1, maar ble ven de vreugdetaferelen uit. De spelers van de Bevelandse hoofdklasser wisten niet goed raad met het gelijkspel. Na de sterke reeks van de laat ste weken (zeven punten uit de laatste drie duels) heeft Kloe tinge de grenzen verlegd. De ploeg is overtuigd geraakt van haar kwaliteiten, gelooft in lijfsbehoud in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal en stelt zich niet langer tevreden met een puntje. Die houding valt te prijzen, maar in een seizoen zijn er zo ook af en toe duels waarbij een punt het maximaal haalbare re sultaat is. Dat was zaterdag op sportpark De Toekomst, in de schaduw van de Arena, het ge val. Afgezien van de eerste 25 minuten haalde Kloetinge niet het niveau van een week er voor, tegen Ter Leede (1-0-ze- ge). De Bevelandse formatie liet zich gaandeweg de wed strijd afbluffen door een stel bikkelende Amsterdammers. „Al bleven we uiteindelijk op basis van strijd ook wel weer overeind",' vond trainer Die- derik Hiensch. De openingsfase haalde zater dag het beste in Kloetinge bo ven. De Bevelandse formatie borduurde verder op vorige week, toonde durf en verraste de tegenstander met enkele snelle combinaties. Vooral Niels Kole onderscheidde zich in die periode. Hij was de draai schijf op het middenveld en overvleugelde Jamal Akachar, die ooit nog eens aan het echte Ajax 1 mocht ruiken. Buitenspel Na vijftien minuten werd het 0-1. Regilio Pinas - hij was even uitgeweken naar de links buitenpositie - zag Daan Esser plotseling in de vrije ruimte staan en bediende de spits op maat. Ajax dacht aan buitenspel, maar dat was het zeker niet. Es ser pikte de bal op en haalde Daan Esser wordt zwaar op de huid gezeten door Ajax-verdediger Paul Michielsen. foto Marcel Israel met links vernietigend uit. Het was voor Ajax het sein om de strijdwijze aan te passen. Er werden enkele positiewisselin gen doorgevoerd en de fysieke kracht werd in de strijd gewor pen. Het past niet bij de huis stijl van de Amsterdammers, maar bij de zaterdagploeg hei ligt het doel inmiddels de mid delen. De zaterdagamateurs van Ajax zijn na een goede start in de hoofdklasse ver te ruggevallen en beseffen nu dat er meer gevraagd wordt dan al leen technische vaardigheden. De omschakeling zaterdag le verde een pittige wedstrijd (vijf keer geel voor Ajax) op, waarbij de thuisploeg ook nog eens' handig inspeelde op de lankmoedige houding van de arbiter. Scheidsrechter Dijk man stond veel toe. Kloetinge stond erbij, keek ernaar, erger de zich af en toe groen en geel, maar vergat dezelfde agressie als Ajax te tonen. De gelijkmaker van de thuis ploeg in de 44e minuut was in dat opzicht tekenend. Na een vrije trap vanaf links beroerde amateurinternational Dustin Huisman de bal met de hand. Terwijl Kloetinge apathisch stond te wachten op het fluit signaal van de scheidrechter, knalde de verdediger van Ajax de bal tegen de touwen. Een mooi staaltje van blufpoker dat werd beloond, omdat de ar biter de handsbal was ontgaan. Na de pauze had Kloetinge het nog steeds zwaar te verduren, maar liet het zich niet langer meer ondersneeuwen. Het bleef uiteindelijk 1-1, mede dankzij een goede defensie. Slechts twee keer moest doelman Jaco van der Schee in actie komen, bij een kopbal van Huisman en een hakballetje van Jamal Ahaddouch. Valpartij Verder claimde de thuisploeg nog een penalty na een valpar tij van Orville Blankendal, maar de arbiter vond dat de spits wat al te opzichtig viel. Waar de spelers van Kloetinge enigszins bedrukt de kleedka mer opzochten, telde trainer Diederik Hiensch zijn zegenin gen. Zijn ploeg bleef ook in het vierde duel na de winterstop ongeslagen, liep verder uit op de twee onderste ploegen (Sche- veningen en ARC) en incasseer de geen enkele gele kaart. „We hebben geen schade opgelo pen", constateerde Hiensch te vreden. „De spelers vroegen zich naderhand af of het wel ge past was om de muziek aan te zetten. Dat wordt alleen bij een goed resultaat gedaan. Nou, wat mij betreft mag straks in de bus na een uurtje de muziek aan." Ajax-Kloetinge 1-1 (1-1). 15. Daan Esser 0-1, 44. Dustin Huis man 1-1. Scheidsrechter: R. J. Dijkman (Meppel). Gele kaart: Ja mal Akachar, Marc Stuut, Dick Zwarthoed, Dustin Huisman, Danny Moinat (allen Ajax). Aan tal toeschouwers: 250. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld (80. Benjamin Verwesl), Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Joffrey Gel dof; Comé Schilperoort, Niels Ko le, Ferry Alfons; Ronald Zuijd- wegt (70. Ronald Zwager), Daan Esser (78. Emiel Dorst) en Regilio Pinas. GOES - Zaamslag deed in de We klasse van het zaterdag- toelbal goede zaken. De ploeg ran trainer Dennis de Nooijer ion met 2-1 bij De Meeuwen. 1ZW versloeg Kapelle met 3-2. feuwen-Zaamslag wedstrijd De Meeu- •Zaamslag eindigde in 1-2: k thuisploeg had al in de vijfde cnuten op voorsprong kunnen ben, maar de lat voorkwam Sn openingstreffer. Die viel nu f een half uur aan de andere int) toen Jamal Bouzambou op rand van buitenspel mocht bgaan van arbiter Sprong en Sarvan dankbaar profiteerde. "1 minuten na rust tekende Ar- dd Krijger na een onschuldige ■ertreding vanaf elf mëter voor 'e verdiende 1-1. minuten later ging de bal rerigens terecht ook aan de an- Hekant op de stip, maar doel en Oosse keerde de inzet van toino den Dekker. Halverwege s tweede helft zorgde de vrij ende Peter Dieleman na een 'otte counter voor 1-2. Die 'oorsprong hielden de bezoe- srs vervolgens bekwaam vast. treffen tussen Kapelle en ZVV eindige in 2-3: De eerste *ut was gelijkopgaand, maar rust was AZW de betere Veli Eryürük zorgde na uur voor 0-1 en een kwar- later ook voor 0-2. Drie mi- Men. later kon Menno van Til- er wel 1-2 van maken, ®ar weer vijf minuten later trgrootte Joep Frusch de voor tong weer tot twee doelpun- De aansluitingstreffer van «ndy de Dreu in de slotminuut Sam te laat om de bezoekers -gin verlegenheid te brengen. won van WC'68 met b de derde minuut werd f00 Minnaard nog net buiten ^'schopgebied gevloerd. De toje trap van Mehmet Dolma le- We toch de 1-0 op. De rest eerste helft had de uisclub vervolgens wel een ^rwicht, maar na de pauze .iasWC beter. Echte kansen op ^gelijkmaker leverde dat niet j?® in de slotminuut liep de «uisclub via een counter uit tot I;; Pascal Beeke maakt het ^Ipunt. GOES - Cees Houtepen wordt ondanks alle onrust ko mend voetbalseizoen gewoon trainer van Hoek. De huidi ge trainer van SSV'65 weigerde zaterdag de naam van cle veelgeplaagde hoofdklasser in de mond te nemen („daar ga ik mijn handen niet aan branden"), maar heeft bij SSV aangegeven de club aan het eind van het seizoen gewoon te verlaten. De Goese koploper van de eerste klasse is in onderhande ling met twee trainers, van wie Aad Andriessen er één is. De inwoner van Bruinisse is momenteel trainer van Achil les Veen dat in dezelfde klasse als SSV speelt. Met-de spe lers van SSV is nog niet overlegd over het komende sei zoen. Dat zal waarschijnlijk pas na de benoeming van de nieuwe trainer gebeuren. HOEK - Het openingsdoelpunt van Hoek-speler Niels Do minicus zaterdag tegen Katwijk was het snelste doelpunt van zijn club ooit op het hoogste amateurniveau. Met zijn goal na acht seconden werd hij de zesde Hoek-speler die in de eerste minuut van een competitie wedstrijd scoorde. De eerste speler van Hoek die nog geen minuut nodig had om te scoren, was de Nigeriaanse publiekslieveling Os mund Ogali in 1993 (tegen Scheveningen). Vijf jaar latei- werd Dimitri Mbuyu de tweede (tegen WGZ). Ook Dave Gijsel (2001, tegen Beursbengels), Arjan Human (2002, te gen Volendam) en Björn Langeveld (2003, tegen Scheven ingen) openden de" score namens Hoek binnen zestig tel len. Aan de razendsnelle goal van Dominicus kan geen van zijn vijf voorgangers echter tippen. Die maakten hun goal immers allemaal in de tweede helft van de eerste minuut. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal speel de Smerdiek met 1-1 gelijk tegen CSW. De wedstrijd van Oostkapelle tegen Rijsoord werd afgelast. CSW-Smerdiek 1-1: De Thoolse formatie slaagde er weer eens in om vele prachtige kansen om zeep te helpen. De zwakke thuisploeg kwam na tien minuten zelfs op voor sprong. Halverwege de eerste helft werd het met een fraaie lob van Lenny Stoutjesdijk na een prima voorzet van Anne Hage wel gelijk, maar daarna waren dus alle volgende mo gelijkheden niet aan de Smerdiek-spitsen besteed. Smer diek incasseerde twee kostbare verliespunten. GOES - Na de eerste seizoensnederlaag van vorige week (1-0 bij LRC) poetste SSV'65 zaterdag het blazoen weel een beetje op. De koploper van de eerste klasse versloeg rodelantaarndrager Dinteloord met 6-1. Voor rust speelde de Goese ploëg sterk, wat in de score slechts ten dele tot uitdrukking kwam: 3-0. Paul Bom, Ar jan Koopmans en Christiaan Boon maakten de doelpun ten. Ook na de pauze scoorde SSV drie keer, maar speelde toen een stuk zwakker. De invallers Chinedu Chukwugbo en Jaimy van Bloppoel scoorden, net als Christiaan Boon. Voor Halsteren trof Marco Roodenburg doel. Een kleine smet was de gele kaart voor Mamadouba Gueye, die daar door de volgende wedstrijd geschorst is. door Klaas Verspoor GOES - Hoewel Bruse Boys in de derde klasse van het zater dagvoetbal niet in actie kwam, bleef de ploeg wel koploper. Achtervolger SKNWK morste in Nieuwdorp twee punten. WHS kwam in de laatste acht minuten tegen Heinkenszand te rug van een 2-0-achterstand. Serooskerke-ZSC'62 4-0: De uit slag had nog veel hoger kunnen uitvallen als Serooskerke wat zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen. In de eerste helft bracht Willem-Jan Schoe met twee goals Serooskerke op een 2-0-voorsprong. In de sportief verlopen wedstrijd kwam Serooskerke na rust vanaf de strafschopstip op 3-0 toen Frank Rooze scoorde. Uiteinde lijk bepaalde Frank Allaart de eindstand op 4-0. Nieuwdorp-SKNWK 1-1: Nieuwdorp had iets meer kan sen dan SKNWK, maar tekende achteraf toch voor een punt. Na veertien minuten opende Niels Mulder met een diagonale schui ver de score en daarna leek Nieuwdorp de wedstrijd onder controle te hebben. Onnodig bal verlies leidde vijf minuten voor rust tot de gelijkmaker" van SKNWK-speler Leon de Bruine. Na rust blonken beide elftallen vooral uit in het gemis aan doel treffendheid. WHS-Heinkenszand 2-2: Het ve nijn zat in de staart, want pas in de 75e minuut van het duel, na dat Heinkenszand in de fase daarvoor legio kansen onbenut had gelaten, werd de score ge opend. Ermo Cappon zorgde met een stiftje over doelman An ton Elenbaas voor de 0-1. Toen Joeri Westrate vijf minuten la ter voor 0-2 zorgde leek het duel beslist. WHS, dat daarvoor nog geen kans had gehad, kwam via Vincent de Jonge terug tot 1-2. In blessuretijd kreeg Matthijs Bruijnzeel, na een corner en een scrimmage voor de goal, als laat ste zijn voet tegen de bal en zorg de zo voor de gelijkmaker. Noad'67-Olympia'60 1-2: In een gelijkopgaande eerste helft kwam vijf minuten voor rust de thuisploeg na een vlotte aanval via Lars Steyn op 1-0. Na rust werden de bezoekers steeds ster ker. Twintig minuten voor tijd leverde dat 1-1 op door Van Riel. In de slotminuut werd het via Solmaz zelfs nog 1-2. door Joop van den Oudenhoven SOMMELSDIJK - Jan Eicken boom uit Zierikzee is winnaar geworden van de districtkam pioenschappen libre hoofdklas se. De eindstrijd kende door ziekte van een van de deelne mers en problemen met de com puter een rommelig verloop. Ab van Buren van Windenburg leg de beslag op de tweede plaats en Sjaak Westdorp van VEGABV werd derde. De start van het toernooi ver liep dramatisch. Na de eerste wedstrijddag moest Pascal Back zich ziek terugtrekken en ging het toernooi op de schop. Toen de computer ook de geest gaf werd het overzicht er niet beter op. De latere winnaar, bleef de rust zelve en dat betaalde zich uit. Met twee punten voor sprong op de concurrentie, een aanmerkelijk hoger algemeen ge middelde (9.19), de hoogste par tij van het toernooi (13,84) en de hoogste serie van 85 viel er op de titel van Eickenboom niets af te dingen. „Ik stond wel lekker te spelen, maar echt geweldig was het ook niet", zei de biljar ter van BV Avontuur. Opvallend was de derde plaats van invaller Sjaak Westdorp en het onopvallende optreden van de Zeeuws-Vlamingen Jo Boog- aert (De Kastanje) en George Mahu (Ons Vermaak). Eicken boom veroverde met zijn titel een plaats in de regionale eind strijd die van 17 tot en met 19 maart wordt gehouden in Burgh-Haamstede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45