Grensarbeiders dupe zorgstelsel PZC De Stille Willy's in de gemeenteraad Tragelmannequins stelen de show Jonge feestvierders klaar voor carnaval Dronken bestuurder ramt auto Man aangehouden voor vuistslag Gewond bij botsing met boom Aanhouding na mishandeling Gevluchte inbrekers aangehouden Autokrasser slaat toe Gepensioneerde Nederlanders gaan er netto twintig procent op achteruit Gemeente Hulst Kloosterzande opent met tafelvoetbal Heikant viert eigen carnaval maandag 20 februari 2006 zll WESTDORPE - Een 39-jarige automobilist uit de gemeen te Temeuzen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Graaf Jansdijk in Westdorpe een geparkeerde auto ge ramd. De politie ontdekte dat de man dronken was en dat hij zonder rijbewijs rondreed. Hij is verhoord. RENESSE - Een negentienjarige man uit Rotterdam is in de nacht van zaterdag op zondag in Renesse aangehou den. Hij wordt ervan verdacht een 22-jarige inwoner van de gemeente Schouwen-Duiveland in het gezicht te heb ben geslagen. Het slachtoffer hield aan de klap een gebroken tand en een bult over. De mishandeling vond plaats in een horeca gelegenheid. De Rotterdammer werd even later rond twee uur die nacht op de Hogezoom door de politie meegeno men. Waarom hij de Schouwen-Duivelander had gesla gen, was gisteren nog niet duidelijk. 's-GRAVENPOLDER - Een 23-jarige automobilist, van wie de politie de woonplaats niet bekend heeft gemaakt, is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij tegen een boom reed op de Groeweg in 's-Graven- polder. Een passante bracht de man naar het Oosterschel- deziekenhuis in Goes, waar ook een bloedproef is afgeno men. Of de bestuurder te veel had gedronken, meldt de po litie niet. Hij moest ter observatie een nacht in het zieken huis blijven. MIDDELBURG - Op de Londensekaai in Middelburg zijn zaterdagnacht rond twee uur een 16- en een 17-jarige jon gen, beiden afkomstig uit Arnemuiden, aangehouden op verdenking van mishandeling van een 16-jarig meisje en een 19-jarige jongen uit Oost-Souburg in de Middelburg se Bellinkstraat. Het meisje was in haar buik geschopt en de jongen werd zodanig geschopt en geslagen dat hij niet goed meer op zijn benen kon staan. Plij is met de ambulan ce naar het ziekenhuis gebracht. OOSTERLAND - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag op de N59 ter hoogte van Zierikzee twee man nen aangehouden. De mannen, 21 en 22 jaar oud en afkomstig uit Gouda, probeerden rond tien over half twee in te breken in een be drijfspand in Oosterland. Ze werden op heterdaad be trapt door een bewoner en sloegen op de vlucht. De getui ge lichtte de politie in en kon tevens doorgeven in welke auto de verdachten waren weggereden. MIDDELBURG - Van zaterdag op zondag zijn er in de Gerbrandijlaan in Middelburg (tussen 23.00 uur en 13.30 uur) auto's vernield en bekrast. In totaal waren' tien perso nenauto's bekrast. De politie heeft geen aanhoudingen kunnen verrichten. ijnnrSheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Gepensioneer de grensarbeiders die in Neder land wonen maar in België heb ben gewerkt, worden sterk bena deeld door de nieuwe Zorgverze- keringswet. Volgens onderzoek door de Stichting Grensarbeid en de Sociale Verzekeringsbank «aan de netto-inkomens van de- ze groep er zo'n twintig procent op achteruit. De tegenvaller geldt voor gepen sioneerde Nederlandse grensar beiders die hun pensioen ontvan gen uit hun voormalige werk- iand, aangevuld met een kleine Nederlandse AO W-uitkering. Tot de nieuwe zorgwét in wer king trad, werd deze oud-grens arbeiders die uitsluitend of hoofdzakelijk een oudedagsuit- kering uit België genieten, de mogelijkheid geboden een zorg verzekering te kiezen in België. Zij werden door de Sociale Ver zekeringsbank en het College mor Zorgverzekeringen vrij ge beld van de Nederlandse verze- ïenngsplicht. Die wijstelling werd alleen ver leend als de Belgische sociale verzekerjngsuitkering per maand tenminste gelijk was aan zeventig procent van de mini mumloongrens plus een minima le vakantietoeslag. Sinds de nieuwe zorgwet is inge voerd, verleent het College van Zorgverzekeringen niet langer vrijstelling. „Uit het onderzoek is gebleken dat deze nieuwe uit gangspunten bijzonder zware in komensgevolgen hebben voor oud-grensarbeiders", zeg I. Cools namens de Stichting Grensarbeid. „Wij hebben inmiddels via een speciaal opgerichte project groep een aantal vragen voorge legd aan de vaste Commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport. In die werkgroep zijn de gedupeerden rechtstreeks be trokken." Gerespecteerd De stichting vindt onder meer dat de in het verleden door het College voor Zorgverzekeringen uitgereikte vrijstellingen geres pecteerd en gehandhaafd moe ten worden. Een beperkte Nederlandse AOW-uitkering is karig in verge lijking met een veel uitgebreide re Belgische oudedagsuitkering. Cools: „Wij pleiten ervoor dat agenda voor Nederlandse oud-grensar beiders met een beperkte AOW-uitkering desnoods af stand zouden moeten kunnen doen van het recht op hun AOW-uitkering. Nu is immers gebleken dat deze minimale AOW-rechten de oud-grensar beider vaak vele honderden eu ro's per maand kost." Ook wil de Stichting dat door het ministerie van Financiën wordt gekeken naar een uitbrei ding van de bestaande compen satieregeling voor grensarbei ders, zodat ook de inkomensrisi co's van oud-grensarbeiders kunnen worden geneutraliseerd. Dat is na jaren nog steeds niet gebeurd. \~streekactiviteiten i AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; fear,en, vrij biljarten; 14.00 uur. Bewe- gen 55+; Helle, 14.00 uur: Prijskaarten, biljar- bi; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar- Bï CUNGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO Kersbal en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 .>nANB0 bingo; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, koersbal; 19.30 uur: Line dance; 20.00 uur: Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, kaartjes maken, computeren; 10.30 uur,Yoga; 13.00 uur: Biljarten, compute- len; 13.30 uur: Yoga, jeu de boules; 15.00- 17.00 uur: Repetitie orkest Oud Hulst: KLOOSTERZANDE - Hotel Van Leu ven,19.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.00 uur: Biljartles,; 9.30 uur: KVO volksdansen; 13.15 uur: En gels; 14.45 uur: Kookles senioren; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country dance voor beginners; 19.45 uur: Coun try dance voor gevorderden; Café Ter Nose, 19.30 en 20..15 uur: Free Country Dancers. door Gino van den Broecke CLINGE - VoLtrots en met veel enthousias- jiie.en overgave liepen zo'n 45 cliënten met een verstandelijke beperking en enkele bege leiders van Stichting Tragel gistermiddag mee in een groots opgezette modeshow. Ze showden daarin de nieuwste mode van drie Zeeuws-Vlaamse kledingwinkels. Recreatiezaal 't Palet op het terrein van De Sterre in Clinge was de plek van handeling en rondom de catwalk waren bijna 250 be zoekers, cliënten en personeelsleden getuige van de verrichtingen van de mannequins. Het was de eerste keer dat de modeshow vol dames-, heren- en tienerkleding plaatshad in 't Palet. De eerste editie van de show werd door een verbouwing van de recreatie zaal gehouden in gemeenschapscentrum Malpertuus. In twee blokken en onder de presenterende stem van oud-medewerkster Jeanine van Hecke kwamen de Tragelmannequins in hun kleurrijke kledingcreaties vanachter het blauwe doek de catwalk opgelopen, of in een'rolstoel het podium opgereden. De aanwezige bezoekers klapten hun handen stuk. Na ruim anderhalf uur van hectiek en mode kwam er voor de cliënten en hun zichtbaar trotse familieleden in de zaal een einde aan een enerverende modemiddag. uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal, SWO creatief; 19.30 uur: Politiek debat lijst trekkers gemeenteraadsverkiezingen; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO koersbal en handwerken; Meivin Verduin en Bart van der Walle op de catwalk. foto Camile Schelstraete Sommige 'onzichtbare' raadsleden zien de raads- of commissievergaderingen als uitje met als voordeel: gratis koffie. foto Camile Schelstraete cussie naar zich toetrekken, maar alles behalve dat. Gerrit Naessens (65) en Aloïs de Deck- ere (72) willen zich nog wel eens af en toe uitspreken, De Deck- ere voornamelijk als het gaat over ouderen, en minima, maar fractievoorzitter Honoré Neefs en Piet de Cock (70) gelden als onzichtbaar. De Cock is zelfs aan te merken als een back-back-backbencher, een zeer, zeer, zéér weinig pro minente volksvertegenwoordi ger. De keren dat hij de afgelo pen drie jaar het woord nam, zijn echt op één hand te tellen. Waar staat hij voor? Het zijn stuk voor stuk aimabele men sen, daar ligt het niet aan. Maar dat is niet genoeg om een ge meente te besturen, of het debat levendig te houden. Dat laatste concludeert nu ook de raadsgrif- fier. Dan is er nog het verschil tussen backbenchers tegen wil en dank (die wel willen, maar door zeer gedreven fractiecollega's wor den overvleugeld) en de grijze raadsmuis op vrijwillige basis, die een avondje raad of commis sie ziet als een leuk uitje. Zo ko men ze nog eens ergens. En de koffie is gratis, als er iets te vie ren valt, komt er een gebakje bij en met kerst een stukje kerst stol. Lekker. Hun belangrijkste taak lijkt nog wel die van stemvoer. Hun stem telt mee om tijdens een (hoofde lijke) stemming een voorstel ten faveure van de 'coalitie' erdoor te krijgen, of een voorstel van de 'oppositie' te dwarsbomen. Het Kernen: Hulst, Clinge, Graauw, Heikant, Hengstdijk, Kapel- lebrug, Kloosterzande, Kuitaart, Lamswaarde, Nieuw Namen, Ossenisse, Sint Jansteen, Terhole, Vogelwaarde en Walsoor den. Inwoners: 24.353. Burgemeester: J.F. Mulder (2003; CDA). Wethouders: B. Pauwels (CDA), E. de Deckere (Groot Hulst), F. van Driessche (Groot Hontenisse), P. Weemaes (PvdA) Raadsleden: 21: CDA 6, Groot Hulst 4, Groot Hontenisse 3, PvdA 3, Progressief Hulst 2, Algemeen Belang 2, WD 1. Deelnemende partijen: alle zittende partijen en één nieuwko mer: de SP. KLOOSTERZANDE - Het car naval in Kloosterzande wordt vrijdag 24 februari traditioneel sportief geopend in café De Kas tanje. Prins Tinus van de Kloori- anen verricht daar om 19.30 uur de aftrap van het pietsbaktoer- Dooi. öe deelnemende gekostumeerde iaos werken op vier 'velden' sn tafelvoetbaltoernooi af. De ïïgenbouwersvereniging de Klepzeikers draait het spelsche- ain elkaar. Er zijn mooie prij zen te winnen voor de leukst ver fde duo's. De winnaars krij ten de felbegeerde trofee uitge reikt, Tussen de wedstrijden door is er voldoende gelegen heid voor polonaises. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaaim deren Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 «560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ««60 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Edy de Witte HENGSTDIJK - Het begint bij de leutvierders echt te kriebe len. Het carnaval staat voor de deur. In Hengstdijk kwamen de jonge feestneuzen zaterdag al flink aan hun trekken. 's Middags trok de traditionele kinderoptocht door de straten. De Kriekeputters uit Clinge en de Dj erken uit Graauw bekeken de creativiteit van de plaatselij ke wagenbouwers. De Dj erken koppelden aan het wagentje kijken een songfesti val vast. De Kriekeputters lie pen na het bekijken van de praalwagens met de bouwers de eerste polonaises op het verbroe deringsbal in café de Land bouw. De Kloorianen uit Kloosterzan de gingen zaterdagavond in café Rue du Nord in Walsoorden op de bollingbaan met de wagen bouwers op de sportieve toer. De vereniging van ouders en ver wanten van mensen met een ver standelijke handicap (VOGG) hield 's middags het traditionele carnavalsfeest in het Hulster ge meenschapscentrum Den Dullae- rt. Kinderoptocht De wagenbouwersvereniging De Polderjongens zet Hengstdijk al bijna dertig jaar op de leutkalen- der. Met een kinderoptocht ge volgd door een feestje in het dorpscentrum de Schuur viert Hengstdijk een week voor het re guliere zottenfeest traditioneel zijn eigen carnaval. Vanaf basisschool St.Jozef ver trok een bonte stoet waarin ruim honderd kinderen onder toeziend oog van de Hulster bur gemeester J.F. Mulder met de kleurrijkste uitbeeldingen de toon zetten. Ook het Hulster thema 'oe ai je 'm da gelapt' werd in de stoet uitgedragen. Prinsenwagen Prins Tinus van de Kloorianen uit Kloosterzande zorgde vanaf zijn prinsenwagen voor de muzi kale ondersteuning. Verder deel den de hoogwaardigheidsbekle ders en hun gevolg uit Ossenisse en Vogelwaarde mee in de feest vreugde. In de Schuur werd vro lijk gehost en gesprongen. De jeugd kon verder genieten van Leo's Kindersjoo en de ver kiezing van jeugdprinses Dyant- ha. De eerste prijzen voor de leukst verklede deelnemers vie len bij de enkelingen, duo's en groepen respectievelijk op Nick de Bakker als Elvis, het bruids paar Dylan van de Starre met Jo- dy Wauters en de brandweer van de families Van Broecke, Menu en Kerckhaert. De ruim honderd deelnemers aan het carnavalsfeestje van de VOGG Instuif werden vanuit heel Zeeuws-Vlaanderen met bussen aangevoerd. In de carna valesk versierde grote zaal van Den Dullaert kregen ze een geva rieerd programma voorgescho- teld.Het huisorkest Windkracht 9 blies de vrolijke noten de zaal in. De deelnemers kozen uit hun ei gen midden Lex de Kok tot prins. De Hulster leutvorst Rob bie sloot met zijn gevolg aan in het feestgewoel. Circus Het jeugdcircus Reinardi voerde als omlijsting een show op. Het songfestival van de Djerken stond zaterdagavond in een afge laden dorpshuis bol van de op tredens. Het overvolle programma bracht vooral veel jeugdig ta lent op de planken. Winnaars van de categorieën: Jonger dan twaalf jaar: Groepen: Elme, Eli- ne, Maaike en Nadine; Duo's: Joppe en Camiel; Enkelingen: Mayen Ivens (drie jaar); Twaalf jaar en ouder: Duo's: Jean-Paul en Tine; Groepen: William, Paul, Lydia en Ad. HEIKANT - Heikant viert maan dag 27 februari haar eigen car naval. Het plaatselijke feestco mité nodigt jong en oud uit voor een gezellige middag in café Du Commerce. Op muziek van dj Frank Smet storten de aanwezigen zich in het carnavalsgedruis. Tussen door zijn er playback-optredens in vier leeftijdscategorieën. De drie beste acts per categorie krij gen een beker. Het lolfestijn begint om 13.30 uur. De wat oudere feestneuzen kunnen na het limonadebal voor de jeugd nog enkele uurtjes ver der feest vieren. Onzichtbare raadsleden zijn funest voor een goede besluitvorming door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster raadsgrif- fier Dirk van Bunder legt in zijn rapport Een Goede 'Raad' - een analyse van drie jaar dualisme in de gemeente Hulst - zijn vin ger op de zere plek; er zijn in Hulst te veel onzichtbare raads leden. Backbenchers, die vrij wel nooit spreken, geen initia tief tonen, het volksvertegen woordigersschap slechts lijken te zien als tijdverdrijf en alle koffie opdrinken. Over de afgelopen drie jaar Hulster gemeenteraad schrijft Van Bunder in zijn rapport: „Echte debatten zijn er nauwe lijks geweest. Veelal is het vraag en antwoord tussen bepaalde raadsleden en het college. Voor een goed debat zijn er vaak te veel onzichtbare raadsleden." Dat is maar al te waar. Frequen te bezoekers van Hulster com missie- en raadsvergaderingen en de bestuurders zelf, kunnen de Stille Willy's er zonder pro blemen uitpikken. Sterker nog, de gemeenteraad van Hulst telt een complete welhaast kleurlo ze fractie: Groot Hulst. Met vier personen in de raad en een 'eigen' wethouder, zou je verwachten dat ze beleid en dis- (Advertentie) ZEEUWS VE1LIKOHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00- 18.00 uur. KUNST ANTIEK Morgen kijkdag 10.00 20.00 Veiling op woensdag 22 febr. Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 vsveilinghuis.nl woord dualisme komt in hun woordenboek nog.niet voor. In de wandelgangen wordt gegrin nikt of ze de raadsstukken voor af wel lezen, of dat de envelop met de paperassen pas open gaat op het moment dat ze hun stoel aanschuiven in de commis siekamer... Zij bezetten al ruim tien jaar de zetels, zonder dat hun positie ter diseüssie staat. En de kiezer, die lijkt het al jaren helemaal niks te interesseren. Dat blijkt wel uit het aantal stemmen dat deze heren opstrijkt. De Cock was op 20 november 2002 goed voor 353 stemmen, De Deckere streek er 338 op en Neefs 348. Voornamelijk in hun eigen woonplaats, waar inwoners doorgaans hun stem gunnen aan iemand die ook iets voor hen, of het dorp, kan betekenen. Of zo zou het moeten zijn. Persoonlijkheid De vraag is of, als mensen zich echt zouden interesseren voor de politiek, of zouden bijhouden wie wat voor hun belangen doet, ze nog steeds op dezelfde mensen hun stem uit zouden brengen. Of blijven ze zich laten leiden door iemands innemende persoonlijkheid, zeer succesvol voetbalverleden, of ach, hij heeft toch nog nooit een schan daal veroorzaakt? De kiezer laat zich slecht door gronden, zo blijkt. Kleuren ze al jaren dat ene bolletje rood uit overtuiging of uit pure gewoon te? Voor fracties die initiatief ne men, de moeite nemen zaken tot op de bodem uit te zoeken en van zich doen gelden, of dat nu terecht is of niet, is dat zeer frus trerend. De forse winst van Groot Hulst drie jaar geleden deed Annelies Hegger van Pro gressief Hidst op de avond van de verkiezingsuitslag in de hal van het stadskantoor de schou der van haar echtgenoot opzoe ken. Huilend. „Het is niet eer lijk", snikte ze. De komende raadsperiode dient de gemeenteraad zich niet al leen te buigen over klein leed, maar ook over miljoenenprojec ten als De Nieuwe Bierkaai en Plan Perkpolder. Een slagvaar dig gemeentebestuur is hiervoor nodig. Dinsdagavond 7 maart zal blij ken of de burgers van Hulst de gemeenteraad krijgen die ze ver dient of de volksvertegenwoordi gers die ze nodig heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43