PZC Lievens weerlegt kritiek van raad Ze kroppen 't nie op, nee! Misschien word ik later wel herder V ervoers vergoeding Hulst blijft gelijk Exploitant Reynaertland zoekt tegenaanval in discussie over bedrijfsvoering Gemeenteraad Hulst wil debat I compensatie 15 VVD tegen brandweerverordening Vogelopvang beperkt alle risico's Terneuzense (82) opgelicht Autobrand zeeuwse almanak Modder Redactie: 0113-315649 .vww.pzc.nl .mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Mnord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; -.-Vlaanderen: 0114-372770; Zeeuws- Nationaal: 020-4562500. maandag 20 februari 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen dnnrSheila van Doorsselaer HULST - Exploitant F. Lievens on Reynaertland in Hulst weer- Ijfft de kritiek die Progressief Bolst en de rest van de gemeen teraad heeft op de bedrijfsvoe ring van het recreatiebedrijf. Lievens zegt het contract tussen hein en de gemeente Hulst strikt Ba te volgen. j [jevens heeft zich in eerste in- S stantie niet gemengd in de dis cussie die onlangs is ontstaan over Reynaertland. Maar nu de sfeer grimmiger is geworden, en er volgens hem gediscussieerd jwordt op basis van verkeerd geïnterpreteerde informatie, wil hijopenheid van zaken geven. Volgens Hulst handelt Lievens Ut altijd volgens het contract dat de gemeente met hem heeft afgesloten toen hij het zwembad in 1999 overnam van de gemeen- te.Hulst schakelt daarom een ju rist in om de handelwijze van Lievens te toetsen. Zowel burge meester en wethouders als de fracties in de gemeenteraad stel- jlendat Lievens zich mogelijk te i veel ruimte in het contract per mitteert. Lievens spreekt dat tegen. LHulst heeft destijds een juri- disch kantoor ingeschakeld dat het contract heeft opgesteld. Ik 'neb toen alle 'moeilijke woor- den' emit laten halen en het con- Iract teruggebracht tot tien kantjes. Ik wilde dat iedereen, burgers en raadsleden, ook zon der juridische opleiding, het con- tractmoest kunnen snappen, zo dat er later geen discussie over kon ontstaan. Het contract is dan ook heel simpel en water dicht. Het laat geen ruimte voor onduidelijkheid. Ik zie die juridi- door I HUL Huk den fan de or mpl doorSheila van Doorsselaer Mulder wil nu in ieder geval nog j# achter de vodden van de Provincie gaan zitten. „Er is im- ?eJf no§ helemaal geen euro sche toetsing door een jurist dan ook met alle vertrouwen tege moet, want ik heb niks te verber gen." Progressief Hulst zwengelde de discussie omtrent Reynaertland onlangs aan.. Lievens bestem pelt dit als verkiezingspole miek. „En ze moeten me gewoon niet, daar komt het op neer." Progressief stelt onder meer dat Lievens de toegangstarieven van Reynaertland niet conform de regels heeft verhoogd. Hij zou een verkeerd indexcijfer hebben toegepast. Lievens stelt met een ander indexcijfer te heb ben gerekend op aangeven van de bevoegde instantie, het CBS. Hij kan die bewering staven met correspondentie tussen hem en het CBS. Glijbaan „In een vorig jaar aan het colle ge en de gemeenteraad gerichte brief over een uitbreiding van Reynaertland met een glijbaan, die de leden van de commissie samenleving hebben tegengehou den, heb ik die berekening ook bijgevoegd. De gemeente was dus op de hoogte van de reken- formule, toen al. En nu, een half jaar later, beginnen ze erover. Ik snap dat niet. Daarbij, in het contract tussen de gemeente en mijzelf staat in de toepasselijke passage niet met wélk indexcij fer ik moet rekenen. Ik heb het daarom gevraagd aan het CBS." Voor Lievens is de ontstane com motie extra zuur omdat hij de af gelopen jaren de toegangsprij zen niet heeft laten stijgen tot de grens die wettelijk is toege staan. Ook dit kan hij met cij fers onderbouwen. De tarieven waren daardoor altijd lager dan Lievens had kunnen doorbere ken aan de gasten. „Maar daar hoor je niemand over. De tarie ven zijn in alle gevallen onder de CBS-indexcijfers. We willen onze naam als goedkoopste zwembad van de regio handha ven. Wie overigens tien muntjes koopt om te komen zwemmen, krijgt één toegangsbewijs gra tis." Ook is onduidelijkheid ontstaan over de aandelen van Reynaert land. Lievens: „In overleg met de juristen van de gemeente Hulst, de notaris en mijn accoun tant is destijds bepaald dat de aandelen van Reynaertland BV niet mogen worden overgehe veld in de periode van 1 juli 2000 tot 1 juli 2010. Dit is niet gebeurd en zal ook niet gebeu ren en daar ben en blijf ik per soonlijk voor verantwoordelijk. Reynaertland BV is in april 1999 opgericht en is voor hon derd procent een dochter van De gemeenteraad van Hulst begint ongeduldig te wor den over eventuele compensa- laatregelen in het kader van 'deontpoldering. De raad wil zo ael mogelijk niet de provincie praten of anderszins hun «ensen kenbaar maken. Burge- j aeester J.F. Mulder maant de fracties tot het hebben van ge- 3 duld. 5 le provincie moet nog een be- ïuit nemen waar driehonderd Spj5 hectare ontpolderd moet wor de-: tn. Volgens Mulder had die no- nini- er al" moeten zijn. Hulst m in maart een motie aan saarin Hulst zich verzet tegen de ontpoldering van de Herto- Dj in Hedwigepolder. ,j n Hulst wil economische compen- 535salie voor het verlies van gron- 'te' den. Een extra aansluiting naar jijaci de Belgische Expresweg zien de 2d partijen wel als genoegdoening. !!2a[j He Hulster partijen willen ech- js, 'f niet wachten tot de provin- p3"4 -edepap gestort heeft. •j*j L vind dat we ons nu al moe- te laten horen. Straks lopen we gemeenteraad weer achter ••feiten aan", stelt CDA'er D. sfcr Kajaert. Mulder belooft de frac- rti.i-3 is dat de raad tijdig bij de be- ^5 -•atvorming wordt betrokken. bk Groot Hontenisse vindt dat :Eac Hulst niet langer moet wachten. 21-3 -Niet alleen de andere gemeen- temogen de krenten uit de pap rsgAi Huien. Wij hebben ook recht op komische compensatie." ISI ^'fractievoorzitter is ver- «asd over de stellingname van Mulder. „We moeten niet wach- 0 te. we moeten nu actie onderne ten," Progressief Hulst stelde monde van F. de Vries voor gaadsbreed de aanleg van een fra ontsluiting naar de Ex- resweg te ondersteunen, zodat ™st in ieder geval een con- W voorstel kan doen aan de HHpvincie. Mulder is hier falie- tegen. öat moeten we juist niet doen. te we aangeven dat we die ont- faiting willen, krijgen we mis ken ook niet meer dan dat. Er lV'oor de Hedwigepolder nooit ■uMER-procedure gestart, dus [fr'isook nog helemaal niet be- wel een juiste Vrijwilligster Hanke (midden) helpt Veerle en Fleur (rechts) bij het voeden van de lammetjes. doorWilma Valk OOSTBURG - Tussen al die vrolijk bla tende en springende lammetjes stonden ze er zaterdag maar zielig bij, de drie laatste ooien die nog moesten lammeren. „Het zal niet lang meer duren", wist her der Jan Klomp, „ze zijn voor vandaag uit gerekend." Maar bevallen tijdens het drukke kraambezoek leek de dames geen goed idee, dan nog maar even wachten. De andere 397 ooien van de kudde had den het meer dan druk met hun kroost. De oudste waren al zes weken oud en hielden ervan een soort hordenloop over de rug van hun moeders te houden. „Ze groeien heel snel, het is een bastaard ras van Drentse en Vlaamse schapen. Ge lukkig wordt het nu wat rustiger. De laat ste weken met al dé geboortes waren we dag en nacht in touw. Dankzij de hulp van een aantal vrijwilligers hadden we af en toe even tijd voor onszelf", zei her der Lia Helmers. Hanke Karreman is één van die vrijwilli gers. Zij heeft twee nachtdiensten overge nomen. Hanke is scholiere aan de land bouwschool in Den Bosch en volgt daar de opleiding dier- en veehouding. „Ik vind dit fantastisch werk. Wie weèt, mis schien word ik later wel herder! Volgend voorjaar heeft de kudde een an- foto Camile Schelstraete der onderkomen. „We verhuizen naar een schuur aan de Mosterdweg die spe ciaal voor ons wordt ingericht "„vertelde Helmers. „Dit is een landbouwschuur en toch minder geschikt. Er is straks ook meer ruimte, zodat we de kudde met vijf tig kunnen uitbreiden en volgend jaar 450 ooien hebben." Zaterdag 25en zon dag 26 februari, is de schaapskooi tussen Oostburg en Zuidzande nog van 13.00 en 16.00 uur geopend. door Sheila van Doorsselaer HULST - De verkiezingen ko men eraan, dat is wel duidelijk. Bijna alle Buutreedners die afge lopen weekeinde de ton in een vier keer afgeladen Den Dullae- rt betraden, hadden er wel wat over te zeggen. En er zaten maar weinig complimentjes tussen. Zoals Tiele Kokien zou zeggen: „Ze kroppen 't nie op, nee!" De tonpraters hadden de klaag zang van wethouder Frank van Driessche vorig jaar na de buut goed onthouden. Van Driessche baalde, want hij was toen in niet één buut vernoemd. Bart Hollestelie, alias 't Holle Vat. maakte dat in één keer goed. Hij telde af en liet het publiek 'FRANK VAN DRIESSCHE!" scanderen. „Zo Frank, dat wa ren dan vijfhonderd stemmen. Eens kijken of je die op 7 maart ook haalt." Hollestelie, uitgedost als stads- archeoloog, weet nog niet op wie hij gaat stemmen. Hij heeft 'kiespijn'. Hij liet de kandidaten de revue passeren. „Op Paul Weemaes stem ik niet, want die zegt dat-ie niet liegt. Op Luciën Reijns wil ik wel stemmen, maar ik weet niet of het mag van zijn baas. En Groot Honte nisse? Je kan toch niet stemmen op iets wat er al drie jaar niet meer is?" Rudi Buysrogge, oftewel Dolf Bordenveger, vroeg zich af waar om wethouder Etiënne de Deck- ere altijd met een ambtenaar er bij de bouwvergunningen be kijkt. Maar nu weet hij het: „Ze meten graag met twee maten. In Groote Kreek staan er twee hui zen die uit de toon vallen en die zijn van de zoon van wethouder Ben Pauwels en de dochter van Dé Deckere. Zo'n huis had hij in Engeland gezien. Hé, Tiënne, daar rijden ze links, dat moet je hier in Hulst ook eens probe ren!" Ook sprak bajesklant Dolf er schande van dat het politiebu reau in Hulst om vijf uur uur sluit. „Na die tijd kun je vanal- les uitvreten. Daarom begint de gemeenteraad ook om half acht." 't Kakkenestje (Evert Verwer), voor de gelegenheid boer Fiel die meedeed aan het program ma Boer zoekt Vrouw, vertelde dat hij door Annelies Hegger ge vraagd was op haar lijst Progres sief Hulst te gaan staan. Dat wil de hij wel. En vervolgens pakte hij het pamflet, legde het in de ton en ging er bovenop staan... Hij bedankte De Deckere nog De engel Gloria, neergezet door gastspreker Rudolpho di Poldriani, in het dagelijks leven Rudy Thomas, krijgt een staande ovatie bij zijn aftocht. foto Camile Schelstraete voor de bouwvergunning die hij had gekregen, maar bedacht zich schielijk: „Shhhh... het moet nog door de raad!" Hij baalde dat Hulst wat gemeente lijke lasten betreft de op drie na duurste is. „Zijn we vierde, dus vallen we wéér buiten de prij zen!" Ook de geestelijken waren goed vertegenwoordigd. Tonny Ver wer als Toon van Peet Vink, alias 'de paster van't Steen' en de heuse engel Gloria, neergezet door gastspreker Rudolpho di Poldriani, in het dagelijks leven Rudy Thomas. Gloria had ge hoord dat Weemaes een schaats baan wil in Hulst. „Dan kan hij daar mooi een scheve schaats rij den." Van Peet Vink stond erop dat Neuzen tussen boedel Amac Mauritshof BV. Deze is en blijft voor honderd procent in mijn be zit. Alles is tot mij te herleiden. Eventueel zakelijk risico blijft voor mijn rekening. Dit valt ook op te maken aan de jaarrekenin gen die ik altijd aan de gemeen te voorleg." Lievens vindt het onbegrijpelijk dat de raadsleden het contract blijkbaar niet goed hebben door gelezen. Dat de gemeente een ju rist wil inschakelen, vindt hij on nodig. „Juristen bouwen Rey naertland niet. Ik kom mijn af spraken met de gemeente na en wil Reynaertland uitbouwen tot een attractie van formaat, zoals afgesproken." HULST - De Fluister VVD-l'ractie is als enige partij tegen de aangepaste brandweerverordening van de gemeente Hulst. Fractievoerder L. Reijns blijft erbij dat Hulst de Stichting Tragel moet ontzien bij het in rekening brengen van de kosten voor loos brandalarm. Een van de onderde len in die verordening is dat 675 euro in rekening wordt gebracht aan bedrijvèn of instanties die de brandweer voor niets laten uitrukken. De Hulster brandweer ging vo rig jaar vijftien keer vergeefs op pad door een automa tisch brandalarm uit een van de locaties van Tragel. De rest van de Hulster raad onderschrijft de verordening. MIDDELBURG - Coby Louwerse van vogel- en egelop- vang De Mikke in Middelburg vangt nog steeds nieuwe, gewonde zwanen, eenden of ganzen op. Maar ze noemt de situatie rondom het vogelriepvirus wel riskant. „Ik ben te rughoudend en ik wil precies weten hoe de vogel aan zijn verwondingen is gekomen." Ze krijgt veel telefoontjes van mensen die hun gezonde hobbydieren kwijt willen, Ze zeggen dat ze geen vogels zijn gaan houden om ze op te hokken. „Maar gezonde vogels vang ik niet op. Ik vrees dat die vogels uitgezet worden in de duinen of misschien terechtkomen bij een kinderboerderij." De Mikke ligt in het park Toorenvliedt en is een ideale verblijfplaats voor eenden, zwanen en veel vogels. „Ook die kunnen natuur lijk met een poepje van een trekvogel in contact komen. En net zag ik nog vijf krielhanen aan de rand van Middel burg rondlopen." Maar haar vogels zal ze afschermen, zo lang als nodig is. „Dat is geen vraag voor mij. Ik vind dat we het risico op besmetting van de vogelgriep zo klein mo gelijk moeten maken." Vanaf de vorige ophokperiode doet Louwerse mee aan een onderzoek van de Erasmus- universiteit in Rotterdam naar het vogelgriepvirus of an dere varianten. „Daaruit blijkt dat we hier tot op heden vogelgriepvrij zijn." TERNEUZEN - Een inwoonster van Terneuzen is gister middag tussen twee uur 's en tien voor half drie de dupe geworden van een oplichter. Een man belde in het Ooste lijk Bolwerk aan bij cle 82-jarige vrouw en stelde zich voor als een personeelslid van de ING-bank. Hij vroeg de bankpasjes en pincodes van de bewoners onder het voor wendsel dat hij nieuwe pasjes zou regelen. Dit zou nodig zijn in verband met een diefstal van bankpasjes die een maand eerder zou hebben plaatsgevonden, beweerde hij. De vrouw gaf de gevraagde spullen mee en schakelde pas later de politie in. De oplichter was beleefd, netjes ge kleed en legitimeerde zich met een paspoort. Na poli- tie-aangifte werd de bankpas van cle vrouw geblokkeerd. Onduidelijk is of de oplichter geld heeft kunnen pinnen. burgemeester Jan Frans Mulder zijn afkomst (hij woont in Sint Jansteen) niet verloochent. Steense ratten zijn immers be hept met een fikse dosis trots. Sterren De dames waren zonder meer de sterren van de buut. Niet alleen werd de avond kundig aaneenge- praat door twee debutanten uit „Hulst Noord", Tiele Kokien (Marlies de Vliegere) stond ook letterlijk haar mannetje. Onher kenbaar vermomd als Ward de buschauffeur, de echtgenoot van Tiele, was zij zonder twijfel de spraakmakendste van de 23 editie van de buut. Zij/hij vertel de breeduit over 'zijn' huwelijks leven met Tiele. En die twee vechten elkaar het kot uit. Onge zouten gaf 'hij' zijn mening over zijn vrouw, gevolgd door de stopzin die we in Hulst ongetwij feld nog vaak gaan horen: „Ik krop 't nie op, nee!" Den Pillendraaier (Jopie Buys rogge) had zich uitgedost als schutter van Willem Teil, inclu sief pijl en boog. „Politici zijn net duiven, eerst eten ze uit je hand en daarna schijten ze op je kop." Hij gaf het publiek één laatste advies mee: „Ga vooral stemmen, want niet geschoten, altijd mis." door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst tornt niet verder aan de ver- voersvergoeding waar ouderen en gehandicapten op basis van de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG) aanspraak op kunnen maken. Dat besluit is genomen door de gemeenteraad. De WD steunde als enige raadsfractie het voor stel van het college van burge meester en wethouders, om de drempel voor de vervoersvergoe- ding hoger te leggen. Het college wilde verder bezuini gen op het vervoer door de ver- voersnorm terug te brengen van tweemaal naar anderhalf maal het norminkomen. Hulst zou daarmee meteen in de pas lopen met de gemeenten Sluis en Ter- neuzen, die hetzelfde criterium hanteren. Voor de WD is dat re den het collegevoorstel te steu nen. Alle andere raadsfracties denken er anders over. Het WVG-beleid voorziet de oudere - en gehandicapte inwo ners van voorzieningen op het gebied van vervoer, wonen en rolstoelen. Het Rijk stelde daar de afgelo pen tien jaar voldoende geld voor beschikbaar aan de ge meenten, maar door de vergrij zing is de vraag naar de voorzie ningen dermate gestegen dat de gemeente Hulst niet meer uit de voeten kan met het beschikbare geld. Vandaar het voorstel om de lat voor de vervoersvoorzie ningen hoger te leggen. Hoewel B en W aanvoerden, dat slechts tien procent van de hui dige gebruikers van het vervoer worden getroffen, voelt dé ge meenteraad er niets voor om de bezuiniging door te voeren. De ene fractie (Progressief Hulst) vond dat de gemeente maar op de eigen bedrijfsvoe ring moest bezuinigen om het geld uit te sparen, de ander (CDA) opperde het belasting voordeel dat de gemeente heeft op het WVG-vervoer aan te wen den als dekkingsmiddel voor dé extra kosten ten opzichte van het collegevoorstel. TERNEUZEN - Op de Reuzen- hoeksedijk bij Terneuzen is za terdagmiddag een auto uitge brand. De brandweer moest eraan te pas komen de brand te blussen. De brand is ontstaan door kort sluiting onder de motorkap. Er vielen geen gewonden. De jongeman uit Terneuzen, die luistert naar de Franse vertaling voor Jan, had het al lemaal prima geregeld. Een etentje voor twintig perso nen, met keuze uit vier me nu's, in een splinternieuw en bejubeld etablissement. De sfeer was prima, tot hij de zoveelste hap van zijn voorge recht nam. De carpaccio was tot dat moment heerlijk ge weest en de verbazing was dan ook groot toen hij ineens een deel terug in zijn bord spuugde. „Er zit modder in", bezwoer hij zijn vrienden, van wie er zes hetzelfde aten, maar die niets vreemds had den opgemerkt. „Proef maar, ik meen het!" Op die uitnodiging ging van zelfsprekend niemand in. Hoe wel zijn bord al bijna leeg ivas, kreeg de organisator van het etentje toch eennieuwe carpaccio van de chef-kok. Zonder blikken of blozen be gon hij aan zijn tweede por tie, tot de blinkende bodem 1 van het bord zichtbaar was. Grote vraag was of er echt modder in zijn eerste bord j had gezeten. Zijn tafelgeno- I ten hielden het erop dat hun vriend gewoon twee keer voor de prijs van één had willen eten. De hoofdrolspeler genoot er zichtbaar van. „Ik denk dat ik als dessert een zandtaartje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41