PZC Messen Zierikzee niet geslepen Donderspeech Heikamp heeft effect Strijdplan DFS kan al na één minuut in de prullenbak yainer Gaby Niemantsverdriet krijgt gelijk en verliest van Halsteren: 0-3 ;25 Irouwershaven ip de valreep angs SPS Belangrijke punten voor 3BSD Zege voor slordig Schouwse Boys Zierikzee 2 heeft niets in te brengen Zevende nederlaag Zonnemaire SSV'65 poetst blazoen weer op jERIKZEE - Het moment was vperend voor het Zierikzee van keren. In de blessuretijd van |j duel tussen de Schouwse jag-tweedeklasser en Halste- werkte Vincent Bakker de Lïin het eigen doel. Zowel ver- ledigend als aanvallend had Zie- ;ee het tegen Halsteren net Daardoor stond er na ne- antig minuten een 0-3-eind- il'andop het scorebord. had Zierikzee gisteren 180 blnuten gevoetbald, gescoord ,d het niet. Kansen waren er de slotfase wel voor de thuis- joeg, maar de messen waren it in plaats van geslepen. Tho- js Vos en Mathijs Hage lieten °E 'ét op belangrijke momenten af- ken en schoten hun ploeg niet :aug in de wedstrijd. Hage baal- ®"k. no afloop dan ook als een „Ik heb de kansen ge- id, maar ik voelde me niet zelf- "rcekerd genoeg vandaag. Ik 3d dan ook dat ik grotendeels w ben aan deze neder- jag", stak de aanvaller de hand gainer Gaby Niemantsverdriet ijlde zover niet gaan. Hij maak- de keuze om zijn topscorer, ■wel die deze week door griep s geveld, toch op te stellen. 'Normaal gesproken is scoren 'dl" k sterke punt van Matthijs. heeft zijn kansen ook gehad, Baar hij was nu nog niet lekker, lat zag je op de beslissende mo- ienten terug." Iriet zei vooraf al éi lastige middag te ver- Jachten. Sinds trainer Patrick irmeulen John de Frel op heeft Halsteren de weg naar boven ingeslagen. In de maandag 20 februari 2006 x jatste zes duels pakte de ploeg zestien punten. „Wij hebben de jjn van voor de winterstop ge- 1 .jiddg door kunnen trekken. ,j~ Maar we zijn er nog lang niet. gestaan nog steeds op een de- j gradatieplaats", aldus Vermeu- m In het veld bleek al snel dat Nie mantsverdriet gelijk kreeg. De n H (JOES - Mevo had in de vierde C0I| klasse B van het zaterdagvoet- lal een offday en verloor in en j tegen Kruiningen met afgeteken- jj je cijfers: 4-0. Brouwershaven eek in Poortvliet op een 1-1-ge- ijkspel af te stevenen, maar Pie- lirRristalijn zorgde in blessure- i ijl voor de winnende treffer. r,jKlK'57 kwam niet in actie. Da ;f adge eerste kans was in de negende minuut nog voor Zierikzee - Thomas Vos miste na een voor zet van Patrick Roggeband - maar daarna brak er een lange fase aan waarin Halsteren de hoofdrol speelde. Jarno Vermeulen redde in de 15e minuut op de doellijn een in zet van Fathi Bayrak. Keeper Peter Brussé weerhield Iwan Geense van de openingstreffer af. Maar gebrek aan scherpte bij Zierikzee leverde in de 20e mi nuut toch de eerste Halste- ren-goal op. Raymond Haast kreeg op links alle gelegenheid van Freek Torensma een voorzet af te leveren. Die werd door Jur- gen Roeken prima afgewerkt. In de 34e minuut kon Zierikzee op gelijke hoogte komen toen Wesley Quist na een individuele actie Matthijs Hage in stelling bracht. Van dichtbij mikte de aanvaller over om vervolgens vertwijfeld naar het hoofd te grijpen. Twee minuten later pak te Halsteren-keeper Kees Loze- koot een schuiver van Hage. Op slag van rust deelden de bezoe kers de mokerslag uit. Een per fecte aanval leverde de 0-2 op. Aries Nieuwkerk stuurde Ray mond Haast de diepte in. Haast klopte Vincent Bakker op snel heid, omspeelde Brussé maar schoot voor een leeg doel op de paal. Terwijl hij zich stond te schamen, schoot de meegelopen Jurgen Roeken de bal alsnog te gen de touwen. Voor Roeken, die al een tijdje met een ham stringblessure loopt, was het de laatste actie. Een minuut later moest hij geblesseerd naar de kant. Een vrije trap van Wesley Quist hielp Zierikzee in de blessure tijd van de eerste helft nog bijna aan de 1-2, maar Lozekoot tikte de bal tot corner. Onmachtig Na rust was Zierikzee onmach tig en dreigde er continu een Halsterse counter. Thomas Vos vond al in de eerste minuut van de tweede helft Lozekoot op zijn weg. Daarna kopte de aan valler nog een keer uit kansrijke positie naast en raakte hij nog de buitenkant van de paal. Mat thijs Hage kreeg in de 79e mi nuut nog een grote kans, maar hij kreeg de de bal op onver klaarbare wijze niet achter de doellijn. Zijn kopbal was te zwak en een verdediger kon voor redding kon zorgen. „Nu scoren we niet meer. Als je zul ke ballen er niet in krijgt", rea geerde Niemantsverdriet aan de kant. Voor Zierikzee werd het nog er ger. Zelf niet scoren en in bles suretijd nog een derde goal in casseren. Meivin de Leeuw ging op links op avontuur. Zijn inzet werd door de ongelukkige Vin cent Bakker op knullige wijze in het eigen doel gewerkt. Nie mantsverdriet: „Nu komt het al lemaal dicht bij elkaar. We heb ben 22 punten, maar ik denk dat we er 28 nodig zullen heb ben." Zierikzee - Halsteren 0-3 (0-2). 20. Jurgen Roeken 0-1, 45. Jurgen Roe ken 0-2, 92. Vincent Bakker 0-3 (e.d.). Scheidsrechter: E.D.E. Yren (Zwijndrecht)Gele kaart: Jamo Vermeulen, Freek Torensma en We sley Quist (allen ZierikzeeAries Nieuwkerk, Iwan Geense, Fathi Bayrak en Achmed Demir (allen Halsteren). Aantal toeschouwers: 175. Zierikzee: Peter Brussé, Barry Ha ge, Jamo Vermeulen, Vincent Bak ker en Serge Berrevoets; Freek To rensma (73. Wesley Goud), Wesley Quist en Kasimier Snoek (83. Mar- tijn van Grunsven); Patrick Rogge band, Matthijs Hage en Thomas Vos. Thomas Vos liet tegen Halsteren een aantal fraaie kansen onbenut. foto Marijke Folkertsma Sniiningen-Mevo 4-0: Door een al van Edwin van Houte leid- mö, Kruiningen bij rust met 1-0. Fe s maakte er na rust JJ van en Van Houte gooide et zijn tweede goal de wed- J-j njd in het slot. Wesley Buur Bakte er nog 4-0 van. Mevo ein dde het duel met tien man. at Pieter van de Neut werd het maken van een na- sppende beweging van het ld gestuurd. ^Brouwershaven 1-2: Voor ïtó at werd er niet gescoord. Een G bder van SPS-doelman Den- Boer leidde tot de 0-1. Boer ig een voorzet van Ivo Fontei- einde 61e minuut in zijn eigen »L Elf minuten later zorgde tó]s Nijmeijer met een fraaie al voor de gelijkmaker. Diep "blessuretijd koste knullig bal- ïlies SPS een punt. Pieter nstalijn zorgde voor de win- ®de treffer. Na de 1-2 kon ekc^-speler Willem Bevelander, 'ew a een tweede gele kaart, nog jfi - 'ets eerder onder de douche Looi jade andere 21 spelers. hmeldinge-Krabbendijke 0-8: zonder de geblesseerde Mar- Bal wist Krabbendijke de naar het net te vinden. In 3 gelijkopgaande eerste helft ande Danny Weber de score. mst leidde open huis bij de 2-U tlsP'0eg de monsterscore. Tyn s een prachtige goal zorgde (CM eber voor 0-2 en daarna was iaieti °°k verantwoordelijk voor W j <0-3. Een penalty van Johan fetë staar betekende 0-4. Theo van ?ate scoorde daarna de 0-5, de w» 'en de laatste goal. Tussen- T,'!f tor had Danny Weber met zijn 8 frdegoal al voor 0-6 gezorgd, dj fovcnisse-Smerdiek 0-5: Smer- h i overheerste in de Thoolse 4.8 en leidde na een helft al Bui dO-2. Grote man bij de bezoe- i J Ms was Erik van Haaften. •ffli <or rust scoorde de aanvaller 2,1 feeinaal en na rust, toen Smer- i Stavenisse met vlagen over- haalde Van Haaften ^Prestatie uit de eerste helft. L ert Brinkman was verant- T p elijk voor de vijfde treffer Tl3Smerdiek. door Bas Abresch OOSTERLAND - Een beetje ge schrokken was-ie wel, gaf Den- nie Le Comte na afloop toe. Zijn trainer Jan Heikamp was in de rust flink tekeergegaan tegen hem en zijn ploeggenoten. De ouderwetse donderspeech had effect. Zaterdag-derdeklasser Duiveland boog de 1-2-rust- stand om in 5-3-winst en ver kleinde de achterstand op Spui tot twee punten. „De trainer heeft ons wakker geschud", vond Le Comte. De oplettende kijker had de woe de-uitbarsting van Heikamp al een beetje aan zien komen. Vrij wel de gehele eerste helft stond de immer fanatieke oefenmees- ter zich te ergeren aan het spel van zijn ploeg. Zijn aanwijzin gen ('breed houden' en het veel gebruikte 'zijkanten!') leken aan dovemansoren gericht. Dui veland zocht herhaaldelijk het drukke centrum op en sommige spelers leken niet te beseften wat er daadwerkelijk op het spel stond. Winst was het enige dat telde voor nummer tien Dui veland, gezien de vijf punten achterstand op nummer negen Spui. Bij alles minder dan drie punten zou Duiveland bijna ze ker veroordeeld zijn tot nacom- petitie of zelfs rechtstreekse de gradatie. Heikamp was dan ook verbol gen over de manier waarop som mige spelers over het veld sjok ten in de eerste helft. Na een droomstart (1-0 in de eerste mi nuut door Dennie Le Comte), zakte zijn ploeg ver weg. „In zul ke wedstrijden zou ik niet boos moeten worden. Iedereen moet weten wat er op het spel staat. Ik heb vooraf ook aangegeven dat alleen winst zou tellen. Er kwam dan ook een berg frustra tie uit in de rust. Blijkbaar heb ben ze dat nodig." Daar leek het inderdaad wel op. Heikamp maakte zijn spelers tij dens de pauze duidelijk dat ze het zouden verdienen om vierde klasse te gaan spelen als ze van het weinig imponerende Spui zouden verliezen. Daarmee raak te hij de juiste snaar, want op een terugkeer naar de vierde klasse zit niemand te wachten bij Duiveland. Een tactische om zetting (van vier naar drie verde digers) en een flinke dosis bele ving deden de rest. In een heus 'Oosterlands kwartiertje' walste Duiveland-speler Marcel de Bruine (donkere broek) lijkt betoverd door de bal. de thuisploeg over Spui heen. De stand veranderde van 1-2 in 4-2. Licht duwtje De eerste aanzet daartoe werd gegeven door scheidsrechter Fa se. Een licht duwtje op Marnix van der Hulle bestrafte de leids man wel erg zwaar met een strafschop. Mark IJzelenberg benutte de buitenkans, maar wat misschien nog wel belang rijker was: Spui raakte geïrri teerd en speelde zichzelf uit de wedstrijd. „En daar hebben wij optimaal van geprofiteerd. Die penalty voor ons was de omme keer", had ook Heikamp gezien. Le Comte zorgde voor 3-2 met een intikker. Wilmar van der Sande voor 4-2 met een indi viduele actie en opnieuw Le Comte voor 5-2 met een vol ley op aangeven van Van der Sande. Een goedmakertje van Fase zorgde nog voor een penal ty voor Spui en de 5-3-eind- stand. Topscorer Dennie Le Comte (na zaterdag staat hij op twaalf doelpunten) is één van de weini gen die zich dit seizoen aan de Duivelandse malaise kan ont trekken. Dat erkende hij zelf ook, om er snel aan toe te voe gen 'dat je jezelf wel moet weg cijferen voor het team'. „Voet ballend lukt het niet, dus we moeten met z'n allen keihard werken. Omdat we vervielen in oude fouten, werd de trainer boos in de rust. Maar daardoor zijn we wel wakker geschud", al dus de man die altijd op de juis te plek lijkt te staan. Ook zater dag vielen twee rebounds weer precies voor zijn voeten. Hei kamp: „Dennie is heel belang rijk voor ons. Net als deze over winning. We hebben de aanslui ting gevonden, dat is goed voor het zelfvertrouwen. Of ik er in weer in geloof? Ik heb er altijd in geloofd." Duiveland-Spui 5-3 (1-2). 1. Den SPRUNDEL - De Schouwse driebanders van 3BSD Party service hebben in de uitwedstrijd tegen Aartsbouw 4 twee belangrijke punten gepakt. Daarmee namen ze afscheid van de onderste regionen. Ben Raaijmakers, de kopman van Aartsbouw, moest op het laatste moment afzeggen vanwege griep. Dat betekende meteen 2-0 in het voordeel van 3BSD. Door het verlies van Piet Kox tegen Ben Aarts was die voorsprong verdwenen. Aarts maakte in de derde beurt een serie van zes, maar gebruikte voor de laatste 14 punten 64 beurten. Ook Sjaak de Visser was niet goed in vorm, maar hij won wel. In 74 beurten versloeg hij de zwakke Toon Boeren. Jan Suykerbuyk kwam goed voor de dag en won in 44 beurten van Jo van Vlimmeren. Aartsbouw 4-3BSD Partyservice 2-6. Philip van der Male w.o.; Jo van Vlimmeren-Jan Suykerbuyk 20-25, 44; Toon Boeren-Sjaak de Visser 12-25, 74; Ben Aarts-Piet Kox 20-18, 65. ZIERIKZEE - De futsallers van Schouwse Boys-Café de Biet hebben met 9-3 gewonnen van Biezentrappers 1. De koploper in de tweede klasse had het slechts één helft moeilijk. Het Schouwse team begon slordig, maar Tho mas Vos zette zijn team wel op voorsprong. Daarna maak te Biezentrappers gelijk. Dit scenario herhaalde zich twee keer voordat Leon Sinke twee keer achter elkaar scoorde en de ruststand op 5-3 bracht. Na de pauze was het voet bal van de Schouwenaren ook niet al te best, maar lieten ze de tegenstander niet meer scoren. Martijn van Gruns ven (2), Thomas Vos en Leon Sinke bepaalden de eind stand op 9-3. ROSMALEN - De voetballers van Zierikzee 2 hebben de uit wedstrijd tegen OJC Rosmalen 2 met 3-0 verloren. Zierikzee, zaterdagavond nog als vierde geëindigd bij de sportverkiezin- gen, had maar weinig in te brengen tegen de nummer twee van de ranglijst. Trainer Walter de Jonge: „We speelden tegen een oppermachtige ploeg. Ze hebben alles. Een prachtig com plex, een brede selectie en goede voetballers. Stiekem hoop je op een punt, maar dit verlies was eigenlijk wel ingecalcu leerd." Het was aan doelman Antoinne Kleingeld te danken dat het bij rust slechts 1-0 stond. In de tweede helft hoopte Zierikzee met een afwachtende tactiek alsnog een puntje te pakken. Niels Verkaart kreeg de mogelijkheid op de gelijkmaker, maar in zijn haast schoot hij naast. OJC Rosmalen maakte daarna een eind aan alle illusies van Zierikzee, dat tegen vijf gele kaarten (met als gevolg drie schorsingen) aanliep. ZIERIKZEE - Het eerste elftal van Zonnemaire is tegen de ze vende nederlaag van het seizoen aangelopen. Een goed eerste half uur tegen Zierikzee 4 was niet genoeg om ook maar in de buurt van winst te komen. Het werd 6-2. „Het eerste half uur speelden we op hun helft en had Zierikzee niks in te bren gen", keek trainer Adrie Geelhoed terug. „Maar tegen de ver houding in kwamen zij op 1-0 en toen vervielen we in oude fouten. De koppies gingen omlaag en iedereen ging lopen met de bal." Dat was koren op de molen van Zierikzee 4, dat gro tendeels bestaat uit oud-eerste elftalspelers. „Tikken hoef je ze niet te leren", was ook Geelhoed opgevallen. Jasper Waal wijk en Peter Stouten tekenden voor de productie van Zonne- Duiveland herpakt zich in tweede helft en vindt aansluiting bij Spui foto Marijke Folkertsma nie Le Comte 1-0, 14. Alex Meijer 1-1, 16. Alex Meijer 1-2, 52. Mark IJzelenberg 2-2 (penalty), 58. Den nie Le Comte 3-2, 59. Wilmar van der Sande 4-2, 69. Dennie Le Com te 5-2, 75. Alex Meijer 5-3 (penal ty). Scheidsrechter: P.A. Fase (Oud-Vossemeer). Gele kaarten: Bart-Jan van Damme Duiveland Arjan den Dikken, Johan de Rit- ter, Mark Otterloo, Alex Meijer (Spui). Aantal toeschouwers: 80. Duiveland: Hans Capelle; Mark IJ zelenberg, John Bolle (46. Jan IJze lenberg), Bart-Jan van Damme, Mark de Reus (46. Mamix van der Hulle); Marcel de Bruine, Leen IJ zelenberg (81. Eric Fierens), Barry Steenpoorte, Wilmar van der San de; Marcel Zwager, Dennie Le Comte. door Ko de Ridder BURGH-HAAMSTEDE - De wedstrijd tegen koploper VCK in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal was nau welijks een minuut aan de gang of DFS keek al tegen een achterstand aan. Die klap kwam de thuisploeg niet meer te boven. Het werd uit eindelijk 4-0 voor VCK. Daar stond hij aan de rand van het veld na het laatste fluitsignaal. DFS-aanvoerder Huib Nortier (gekozen tot DFS-man van de wedstrijd) berichtte het thuisfront dat hij zo thuis zou zijn. „We heb ben van een uitstekende te genstander verloren", vond Nortier. „VCK was op alle fronten beter. We hebben te gen de toekomstige kampioen hebben gespeeld." DFS-trainer Ron de Bruine: „We wilden zo lang mogelijk de nul houden. Maar ja, als het dan na één minuut al 1-0 wordt, kan het strijdplan de prullenbak in." In de eerste minuut kwam de bal op rechts in het bezit van VCK-aanvaller Samuel San- derse. Strak kwam de bal voor het DFS-doel en Erik Goudt rondde bekwaam af: 0-1 VCK bleef hierna aandrin gen. VCK-trainer Henk Wil- lemse: „Wij wilden maximale druk naar voren en spelen, met veel beweging." Rond de 15e minuut was er een fase dat DFS onder de druk uit kon komen, toen centrum ver dediger Anco van der Linde wat meer inschoof. Een keer leverde dat gevaar op, maar de kopbal van Van der Linde ging rakelings over. In 22e minuut werd het 0-2. De bal werd vanuit de VCK-defensie op hoop van ze gen naar voren geknald. Doel man Stefan Smalheer kwam uit, hetgeen niet nodig was. Merijn Dek profiteerde van het misverstand. Direct na de thee was niet zichtbaar of DFS-trainer Ron de Bruine een ander strijd plan had. Want bijna analoog aan het eerste doelpunt werd het na een minuut (de 46e) 0-3 voor VCK. Bas de Regt maakte de derde treffer. VCK bleef de wedstrijd dicte ren. DFS-aanvoerder Nortier bleef zijn team op sleeptouw nemen. Maar echt veel verder dan enkele schoten van grote afstand kwam de thuisploeg niet. Zelfs een doorgewinter de aanvaller als Anco van der Linde kon het duel geen wen ding geven. Toen het in de 84e minuut fraai 0-4 werd door Erik Damen was DFS de finitief geknakt. DFS-VCK 0-4 (0-2). 1. Erik Goudt 0-1, 22. Merijn Dek 0-2, 46. Bas de Regt 0-3, 84. Erik Da- men 0-4. Scheidsrechter: F.L.W. Stokx (Goes). Gele kaart: Mar tijn Boot (DFS). Aantal toe schouwers: 90. DFS: Stefan Smalheer; Rene van der Linde, Rene Brusse, Bas Bitter (56 Ronald Braam),Martijn Boot Huib Nor tier, Michael Leijten, Anco van der Linde, Remco Rotte; Bas Ho- genstein, Lennart Padmos. GOES - Na de eerste seizoensne derlaag van vorige week (1-0 bij LRC) poetste SSV'65 zaterdag het blazoen weer een beetje op. De koploper van de eerste klas se versloeg rodelantaarndrager Dinteloord met 6-1. Voor rust speelde de Goese ploeg sterk, wat in de score slechts ten dele tot uitdrukking kwam: 3-0. Paul Bom, Arjan Koopmans en Christiaan Boon maakten de doelpunten. Ook na de pauze scoorde SSV drie keer, maar speelde toen een stuk zwakker. De invallers Chi- nedu Chukwugbo en Jaimy van Bloppoel scoorden, net als Christiaan Boon. Voor Halste ren trof Marco Roodenburg doel. Een kleine smet was de gele kaart voor Mamadouba Gueye, die daardoor de volgende wed strijd geschorst is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39