Jeugd eist alle springtitels op Goverse flikt het toch weer estafette teams komen uit Terneuzen Remy Vasseur meldt zich aan het front Mlstars doet goede voor playoffs Roland de Rijke damkampioen Kerkhove strandt in kwartfinale Van Stevendaal vijfde op NK Judo-aspiranten missen NK Karter Kuipers op de weg terug na zware blessure Cayenne Wiskerke met hengst Larooche beste in klasse ZZ Movistar heeft koploper al achterhaald maandag 20 februari 2006 27 's-GRA VENPOLDER - Roland de Rijke is zaterdag voor de tweede achtereenvolgende keer Zeeuws damkampioen bij de aspiranten geworden. In het dorpshuis van 's-Gra- venpolder won de jeugddammer uit Oostkapelle de twee de matchpartij tegen Paulan van Nes en stelde daarmee zijn titel veilig. Met zijn eerste plaats verzekerde De Rijke zich van een plaats in de halve finale van het Nederlands kampioenschap, die in de meivakantie wordt afgewerkt. GOES - Lesley Kerkhove heeft bij de nationale overdekte jeugdkampioenschappen (NOJK) in Rotterdam voldaan aan de verwachtingen. De tennisster uit Temeuzen, als vijfde gerangschikt op de plaatsingslijst, bereikte de kwartfinales in de categorie tot en met zestien jaar, maar verloor daarin van de nummer twee van de plaatsing. Kerkhove is op de Nederlandse ranglijst voor speelsters tot en met zestien jaar als zevende terug te vinden, De zes speelsters die boven haar staan zijn allen in 1990 gebo ren, terwijl Kerkhove als geboortejaar 1991 heeft. In haar kwartfinalepartij tegen Nicolette van Uitert kon Kerkhove goed bijblijven, maar kwam in de twee tie breaks iets tekort. De eerste en tweede ronde zette Kerk hove met 6-0 6-3 en 6-2 6-3 nog eenvoudig naar haar hand. De als zesde geplaatste Angelique van der Meet werd in de tweede schifting uitgeschakeld. Nadat ze haar eerste ronde met 6-3, 6-1 had gewonnen, was Van der Meet niet opgewassen tegen Zina Monteiro (7-5, 6-4). Ber- nice van de Velde, de derde Zeeuwse deelneemster, bleef net als Van der Meet steken in de tweede ronde. Met 6-3. en 6-2 was de als zevende ingeschaalde Quirine Lemoine te sterk. OLST - Het werd niet het weekeinde waarop biljarter Ro bert van Stevendaal van BC Verzamelen had gehoopt. Het NK in Olst werd niet wat hij ervan verwacht werd. Na een slechte start kwam hij terug in de race, omdat hal verwege de concurrentie punten begon te morsen. In de slotronde was een zege op Theo Zwarthoed uit Leerdam en een nederlaag van R. Filippo nog goed voor zilver. Dat was teveel gevraagd. Van Stevendaal verloor kansloos en Filippo won van de latere kampioen De Vries uit Losser. Van Stevendaal verzamelde 7 punten en haalde een moyenne van 19.27. De nummers een tot en met drie be haalden allen 10 punten waardoor de moyennes de door lag moesten geven. De Vries werd eerste met 23.98, Filip po tweede met 22.98 en Zwarthoed derde met 20.68. GILZE - De Zeeuwse judoka's in de categorie tot zeven tien jaar zijn er in Gilze niet in geslaagd zich te plaatsen voor het NK, dat over twee weken in Drachten wordt ge houden. Daarvoor was de eerste of tweede plaats vereist. Alleen Claudia Caceres, uitkomend voor Sportschool Geelhoed, wist het podium te halen. Ze werd vierde. In de kleine finale van de klasse tot 57 kilogram, blesseerde de Goese zich behoorlijk aan haar arm omdat ze niet wilde afkloppen. Alleen Sam van 't Westende uit Vlissingen kan de Zeeuw en nog hoog houden. Hij moet zich komend weekend via de Zuid-Hollandse kampioenschappen kwalificeren. SÜLJeroen Dellebeke GES - De Schelde uit Terneu- ^"heeft het jaarlijkse estafette- lfm°°i van De Ganze gewon- jn.Met vier overwinningen bij 'mannen werden de belang- c Punten gescoord om De %mvogel en Luctor et Emer- voor te blijven. Stormvogel werd, ondanks kwalificatie op de spectacu- 10x100 meter vrije slag, aP tweede en bleef daarmee de Middelburgers voor. Op de 4x100 meter vlinderslag stal de ploeg van Luctor echter de show. Met Davy Bisslik, Joeri van Wal lenburg, Ryan Woei en Charles Potin ging een dikke streep door het bestofte Zeeuwse record, dat met 4.12 sinds 1993 op naam stond van De Stormvogel. De nieuwe toptijd van 4.09,50 voert nu de recordlijsten aan. De Bevelanders kwam tot 4.48,26 op dit onderdeel. Daar mee kwamen Toby Aarnoutse, Michael Rutze, Nathan Tramper en Yanick Breukers tot een Zeeuws record tot 17 jaar. De Schelde was met winst op de 4x100 meter rugslag bij de man nen, de 4x50 rug en 4x100 school bij de junioren uitste kend op dreef. Rugslag Op de rugslagestafette wisten de mannen van De Schelde ook een Zeeuws record te verbreken. Daniël Kunne, Robert van de Linden, Niek Kampman en Ke vin Hondsmerk kwamen tot 4.26,33 in de categorie tot 19 jaar. Kampman, Van de Linden, Hondsmerk en Mertijn Loof de den hetzelfde op de 4x100 meter vlinderslag. Daar stopten de chrono's op 4.24,66. Bij de vrouwensenioren wist ZC Koewacht drie van de vier on- derdelen winnend af te sluiten, mede dankzij uitstekend zwem men van Stephanie Rombout. De junioren van de Stormvogel waren bij de meisjes oppermach tig en wonnen alledrie de onder delen. De ploeg van de Bevelan ders noteerde op de 4x100 meter vlinderslag een nieuw Zeeuws record tot 15 jaar. Saskia Jan sen, Kelsey Onderdijk, Miriam van Noorden en Joy Tramper klokten 5.30,56. Ook Mieke van Dort, Anne Pel, Manon Knuist en Nikita Kruis kwamen namens De Stormvogel tot een ZR op dit onderdeel. 5.00,90 is nu de snelste tijd tot 17 jaar. De klapper van de ochtend was de 10x100 meter vrije slag. Al leen de Bruinvis wist de 10-mi- nutenbanïere te doorbreken met 9.59,17. Slechts enkele Zeeuwse teams is dat gelukt, in de vele jaren dat De Ganze dit toernooi organiseert. Bij de vrouwen ging De Storm vogel aanvankelijk vol voor de overwinning, maar door een fou te overname werd de ploeg ge diskwalificeerd. Hierdoor schoof het Zeeuws-Vlamse ZC Koewacht een plek in de ranking op en no teerde daarmee de derde zege. door Sjaak Sinke HOOGERHEIDE - Opluchting en blijdschap vochten gisteren bij Remy Vasseur om voorrang na zijn overwinning in de zwem- loop in Hoogerheide. Het afgelopen seizoen ging voor Vasseur door een knieblessure volledig de mist in. Gisteren zet te de Vlissinger favoriet Gerbert van den Biggelaar uit Oud-Gas tel op twintig seconden en kreeg de jonge Kevin de Pagter 1 mi nuut èn 20 seconden aan de broek. Op de kilometer zwemmen was Van den Biggelaar in zijn eigen trainingsbad superieur. Na 12 minuten en 16 seconden storm de hij het loopparkoers op voor zijn tien kilometer. Vasseur in casseerde een achterstand van driekwart minuut maar liet zich op het loopparcours niet gek ma ken en verkleinde zijn achter stand geleidelijk. Kevin de Pagter uit Westkapelle zwom maar zeven seconden langzamer dan in de eerste wed strijd van het zwemloopcircuit (in Vlissingen), maar stond wel voor de vrijwel onmogelijke taak om bijna twee minuten goed te maken. Half wedstrijd rolde Vasseur zijn tegenstander Van den Big gelaar op, waarna hij geleidelijk zijn voorsprong uitbreidde. De Vlissinger legde het looppar koers af in de onwaarschijnlijk snelle tijd van 44 minuten en 56 seconden, maar later bleek dat de afstand was ingekort tot ne gen kilometer om te voorkomen dat de lopers gehinderd zouden worden door toeschouwers van een voetbalwedstrijd. „Het lo pen ging gelukkig goed", was de reactie van Vasseur, die het zwemmen wat vond tegenval len. Door zijn overwinning blijft hij in de race voor de eindover winning in het zwemloopcir cuit, ook al omdat Van den Big gelaar niet aan de vereiste vier wedstrijd kan deelnemen. De Pagter kon zijn stunt van Vlissingen, toen hij slechts vijf seconden na van den Biggelaar finishte, niet herhalen. Mare Rie- mens (Middelburg) was goed voor de vierde plaats, voor de eerste master Pieter van Hal. Bij de vrouwen had Marleen Vos er de lange reis uit Lelystad voor over om in Hoogereide de wedstrijd bij de vrouwen te win nen. Vooral haar zwemmen was indrukwekkend. Ze klom op het zelfde moment als Remy Vas seur uit het bad. Met een eind tijd van 51 minuten en 53 secon den finishte ze als achtste over all. De nummer twee Maaike van Krimpenfort (Bergen op Zoom) gaf acht minuten toe. Op de korte afstand 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen viel de vierde plaats van Cesar Beilo uit Vlissingen op, die an derhalve minuut moest toege ven op de winnaar Paul Musters uit Oud Gastel. Bij de vrouwen hield Margriet Uil uit Schiedam de Middelburg se Nicole Constandse van de overwinning, waarbij moet wor den aangetekend dat Constand se daags te voren de Massaloop in Oostkapelle had gelopen. LONATO - Karter Raymond Kuipers uit Middelburg heeft de zesde plaats behaald bij de win- tercup in het Italiaanse Lonato, de eerste krachtmeting van het nieuwe seizoen. Bij weersomstandigheden die wisselden tussen zon, regen en sneeuw, plaatste de Middelbur ger zich afgelopen vrijdag als achtste in de series. In de halve finale reed Kuipers de derde tijd en legde vervolgens beslag op de zesde plaats in de finale. Daarin had hij te kampen met materiaalpech, want de carbara- teur en de remmen vertoonden mankementen. Voor de zestienjarige Raymond Kuipers was het de eerste krachtmeting na een jaar van re valideren. Vorig jaar mei brak de Middelburger zijn bovenbeen en bekken bij een ernstig au to-ongeluk in het Italiaanse Lec- ce. Kuipers was toen samen met zijn vader op weg naar een kart- wedstrijd in Italië. Kuipers heeft met zijn zesde plaats in Lonato een eerste stap gezet in een come-back die hem terug moet brengen richting top. Volgend weekeinde zal hij proberen zijn titel te verdedigen tijdens de Open Zeeuwse kam pioenschappen in Middelburg. De eerstvolgende wedstrijd voor de competitie is over drie weken in Marguti, eveneens in Italië. I Record na record bij Zeeuws kampioenschap langebaanschaatsen dat Allround, MTO, Allstars en Tennisschool Dennis Helleman zich kwalificeren. De twee num mers vijf, MLTC en 't Halve Maantje, hebben een schier ono verbrugbare achterstand van vijftien punten. Allstars had de overwinning te gen ZieZoom vooral te danken aan de dubbelspelen. Bij de man nen leverden alledrie de dubbels punten op, bij de vrouwen was het een score van 1 op 2. Yoram Hilkuijzen/Bram de Nijs versloegen Joost van Loon/Rob Hendrikx terwijl Tim van Dongen/Mare Stoop en Pierrot Bouwer/Ricardo van der Meij- den te sterk waren voor respec tievelijk Camiel Folmer/Peter Godrie en Pieter Boot/Erik van Schaik. Bij de vrouwen waren Suzanne Lodewijks en Eva Verhulst goed op dreef door met 6-3 te winnen van Saskia Jansen/Frederique Kuiper. Melissa Brouwer en In geborg Roks moesten echter de zege aan Monique de Klerk/Seraphine Kuiper laten: 3-5. De zeges in de dubbelspe len waren hard nodig, want slechts twee van de tien enkel spelen waren voor Allstars. Ri- cardo van der Meij den versloeg Erik van Schaik met 9-1 en Inge borg Roks klopte Monique de Klerk (7-2). Van de tien enkel spelen werden er verder vijf ge wonnen door ZieZoom en eindig den er drie in een gelijkspel. De andere wedstrijd van de avond leverde een lichte verras sing op. Topshot, de nummer ze ven in de stand, gaf koploper Al lround met 32-28 klop. Dit had echter geen invloed op de klasse ringen voor de playoffs. eerste afstand niet meer in ge vaar. „Na de 500 meter wist ik dat het goed zat", bekende de Zeeuws kampioen. Op zowel de 1500 als, de 3000 meter kwam hij ruim drie seconden eerder dan Mark van der Weijden over de finish. Dat hij met relatief gemak zijn vierde titel pakte, had Goverse niet verwacht. „Ik verwachtte een spannende strijd met Mark, hij lijkt een beetje uit vorm." De podiumbezetting was hier door exact hetzelfde als bij de vorige editie. Niels Goverse werd namelijk opnieuw derde. „Ik ben tevreden, dit was het hoogst haalbare", liet de num mer drie weten: Naast de 500 meter schaatste hij ook een pri ma tijd op de 1500 meter. Zijn snelste rit ooit in Breda: 2.01.03. „Misschien heb ik de opgaande lijn wel weer te pakken", dacht hij hardop. „De tijden waren goed, maar ja. Het seizoen is nu zo'n beetje voorbij." De 21-jarige winnaar vlakt zich zelf niet net als vorig jaar nog eens uit voor het komende kam pioenschap. „Als ik net als dit jaar weer zo'n progressie maak op de 500 meter, is dat zeker mo gelijk." Bij de vrouwen behaalde Martje Wisse opnieuw onbedreigd de ti tel. Net als vorig jaar reed ze drie Zeeuwse records, waardoor ze zich voor de. vijfde maal Zeeuws kampioen mag noemen. Kees Cijsouw werd bij de vetera nen onttroond door de Dordte- naar Richard Kroon. Hoewel de schaatser uit Groede op zowel de 1500 als de 3000 meter een pr reed, was Kroon duidelijk een maatje te groot. nyjifcj ^nrLucien Roelandt 3 HEIKANT t Door een pechfout- Bak^ jein de allerlaatste sprong leek jjnyenne Wiskerke met Lorrai- zaterdag de Zeeuwse titel in je klasse ZZ mis te lopen. In de j3rrage zette de zestienjarige 5«S ©az°ne uit Kruiningen de za- j ieD toch nog recht. ,Ja®. lit deed ze echter niet met Lor- 1-1 iaine. Ze greep de titel met haar ireede paard VDL Lacooche. Sskerke onderstreepte daar in r,ee de overheersende rol van de Leora tugd in het hippisch sportcen- un Heikant, waar de ruiter- Hulst de titelstrijd voor de Bekeer organiseerde, de klasse Z toonde Dennis verlse (18) zich in het zadel 45.1 jj Riverwoods de beste, in de 3J' f klasse M werd de titel een prooi 37' oorJilBuijze (20) met Tequila, - de klasse L ging het kam- :s .wnslint naar Michelle Evert- (20) met Unbelievable en in >klasse B zorgde Nadine Tim- f German (25) voor een verras- ij Pg door Up To Go naar de titel isturen. lei publiek in de volgepakte lover van het Hippisch Centrum 'seojij jad in de 'klasse ZZ niet meer 25® ;o een barrage gerekend. De na siar schorsing op revanche be- isle Cindy Perdaen haalde in tweede manche met Mader- iie een paal naar de bodem, MÜ Rardoor laatste starter Chayen- rWiskerke, met Lorraine de ti- sj [tlvoor het grijpen had. irdia y Onder het toeziend oog van har coach, de international Jout Jan van der Schans, leek eonlangs in de nationale junio- sn selectie opgenomen amazo- l die verwachting waar te ma- tin. Maar 'op de laatste hinder nis sloeg het pechduiveltje toe. feu lichte touchering van de pxerwas voldoende om een balk I nil de lepels te laten rollen. Het kiekende een onvex-wacht nage- K'htinde vorm van een barra- de combinaties met (en springfout, Chayenne Wiskerke had daarbij wee ijzers in het vuur. Als eer- elkaar onder, maar vragen een aparte aanpak. De hengst moet ik met veel druk rijden en de merrie absoluut niet. Dat deed ik toch en daardoor maakte, Lor- rairie die fout. Had ik gewoon meegereden dan was ik met haar kampioen geworden. Maar ik ben dik tevreden. Ook met Larooche heb ik voor het NK een paard dat er klaar voor is." Dennis Evertse werd met River woods ovei'tuigend kampioen in de klasse Z. Als enige ruiter bleef hij met de achtjarige Ga- ranco-dochter in beide manches foutloos. Hij verwees daarmee de gedoodverfde favoriet Caro- lein van de Plasse, die met Delta Mossels So Lovely in de eerste manche een springfout maakte, naar de tweede plaats. Met het kampioenschap zag de i'oc-student zijn geduld met Ri verwoods beloond. „Riverwoods was bepaald niet de gemakke lijkste. Maar ik was ook over tuigd dat het een goed paard is. Toen eigenaar Bram Wisse mij vroeg of ik het haar wilde rij den, heb ik danook ja gezegd. Het heeft wel even geduurd voor ik het voor elkaar had, maar het klikt steeds beter. Ook voor mij was Carolein van de Passé de favoriet. Zij maakt zel den een fout. Vandaag gebeurde dat en daar heb ik optimaal van geprofiteerd. Dat zie ik als be wijs dat ik met Riverwoods op de goede weg ben." Sucesvolle dag Plet was een succesvolle dag voor de familie Evertse. Want behalve zus Michelle bij de L paarden greep ook de jongste telg van het paardenminnend ge zin uit Nieuw- en Sint Joosland een titel. De twaalfjarige Nicky was met de schimmel Alabasca de beste bij de pony's klasse M grote maat. Bovendien is Tequi la, waarmee Jil Buijse de titel bij de M paarden in de wacht sleepte, ook uit de Evertse-stal afkomstig en is de merrie nog steeds voor vijftig procent hun eigendom. Bij de pony's klasse Z grote maat prolongeerde Ma- ïieke de Bart met Ki-oonjuweel haar titel. j Noorse dartster •erslaat Krappen IVFREW - Dartster Karin iri tappen is in de halve finales !I de Scottish Open uitgescha- idddoor Hege Lokken uit Noor- gen. 3!)j jjj Üoorse dartsters zijn er niet zo- i*l in het circuit. Karin Krap- to had zelfs nog nooit van haar 'Pstandster Hege Lokken ge- Wrd. De Scandinavische bleek slechte dartster, maar 1 nPpen weet haar nederlaag -!) vooral aan zichzelf. „Ik id heel veel pech op de trip- J MerOtten uit Oostkapelle ver- jt in Renfrew van Jelle Klaas- winnaar van Lakeside ia w was in de tweede voorron- ïmet 3-1 te sterk. Diezelfde aassen versloeg een ronde la- 'Jean-Paul van Acker uit IJ- Sidijke met dezelfde cijfers. door Job van den Enk BREDA - Er wordt geregeld ge klaagd over het ijs van de ijs baan in Breda. Zaterdagavond was het echter prima geprepa reerd voor het open Zeeuws kampioenschap langebaan schaatsen. Het resultaat mocht er zijn. Er werden maar liefst 106 persoonlijke en zeven Zeeuwse records gereden. Een jaar geleden voorzag Pa trick Goverse een wisseling van de wacht. Zijn broertje Niels of Mark van der Weijden zouden hem bij de volgende editie ont tronen als winnaar van het all- round klassement. Niels Goverse vlakte zichzelf za terdag bij voorbaat al uit voor een gooi naar het goud. „Het gaat tussen Patrick en Mark, daar kan ik niet aan tippen." Tot december ging het crescen do voor de 20-jarige cios-stu- dent. Met de intrede van de win ter raakte hij echter in een dip. Het lukte niet meer. Hij sprak er op de ijsbaan vrij gelaten over. Ontspannen be- .reidde hij zich voor op de 500 meter. Lekker lijden om het goe de gevoel weer te krijgen. De strijd om het klassement wordt al op de eerste afstand beslist, zo voorzag hij. „Ze zitten dicht bij elkaar, de 500 meter van Mark is beter en de 3000 meter is het sterke punt van Patrick. Zijn voorspelling kwam uit. De titelhouder reed een persoonlijk recoi'd op de 500 meter en ver loor slechts een seconde op Mark van der Weijden. Niels Goverse hervond het goede ge voel en reed tevens een PR en ste starter bracht de jeugdinter- national met de hengst Lai*oo- che meteen het spel op de wa gen. In de hoogste versnelling stuurde ze de tienjarige Laufo- no zoon in 35.47 seconden fout loos over de hindernissen. Titelverdediger Dennis Evertse moest hiei'op het antwoord schuldig blijven. Het talent uit Nieuw- en Sint Joosland maak te met Red Buil een springfout. Cindy Perdaen leek vervolgens het buitenkansje, dat ze door het foutje van haar rivale Chayenne Wiskerke in de schoot werd geworpen, te benutten. Ze scheerde met de twaalfjarige Granus-dochter Mardermie over de hindernissen, hield de nul op het strafblad, maar kwam een fractie tekort om Wis kerke van de titel af te houden. Die was er kennelijk op gebrand om met haar topper Lorraine het ticket voor het NK te be machtigen. In een spectaculaire rit bleef ze twee seconden onder haar eigen snelste tijd, maar op nieuw ging ze met de zwarte Vol- taire-dochter op de laatste hin dernis in de fout. „Mijn fout", stelde Chayenne Wiskerke na afloop. „Ik wilde gewoon teveel. Larooche en Lau- raine deden vandaag niets voor De Movistar begon gisteren met een achterstand van twee uur aan de vierde etappe van de Voilvo Ocean Race. foto David Braningan/EPA WELLINGTON - Schipper Bouwe Bekking heeft in Wellington wei nig last gehad van de tijdstraf voor de start van de vierde etappe van de Volvo Ocean Race. De Nederlander haalde met zijn Spaanse jacht MoviStar de leiden de ABN AMRO I snel in. Beide boten gingen gisteravond op de zui delijke oceaan na de eerste acht uur gezamenlijk aan de leiding. Bekking en zijn bemanning moesten in de Nieuw-Zeelandse haven twee uur later aan de vierde etappe naar Rio de Janeiro beginnen dan de andere vijf boten. Zijn schip MoviStar, winnaar van de der de etappe, had tijdens de korte stop-over in Wellington op de wal enige reparatie nodig aan de kiel. Dat ging ten koste van een regle- mentaire tijdstraf van twee uur. Bekking heeft op zijn beurt tegen ABN AMRO II en Pirates of the Caribbean een protest ingediend. Door een verandering in de samen stelling van de bemanning zouden beide teams onreglementair heb ben gehandeld. ANP Het tennisteam van All- eft .zaterdagavond goede met het oog op de van het wintercircuit Zeeland. De ploeg ZieZoom en staat nu gedeeld vier teams in de poule acht nemen het eind-maart elkaar op, met als inzet de in het wintercircuit. I één speelronde - ver- dréfceid ov r twee speeldagen - te Sn, is het zo goed als zeker Patrick Goverse in actie op de ijsbaan in Breda. foto Cor Viveen ook nog eens een Zeeuws re cord: 38,84. Een blik op het bord ontlokte een oerki'eet bij de Kapellenaar. Patiick Goverse was net als zijn broertje dolgelukkig met zijn pr. „Ik hield er absoluut geen re kening mee. Ik ging uit van 40.4, dat dacht ik wel goed te kunnen maken op Mark. En dan rijd je een dikke pr!" De titelprolongatie kwam na de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27