Pleister op de wonde voor EMM PZC Victorie voor BC Vlissingen Aarnoudse snelst op de ergometer Ringelberg snel in massasprint Toppers trainen hockeyjeugd Goes Vosmeer heeft het vizier op scherp staan ^dwin Geluk beste ii libre in de regio Zuidwest 9 gaat geen zee te hoog foubiana geschorst Kansloze nederlaag Zierkzee Hongaren tegen Tjoba en TOP Freek Thier bokskampioen Turners Atlas naar de finale Minderhoud sterk in Vroon-trofee door' rog «nrWim Kakebeeke dDDELBURG - Voor de hand- jets van EMM is lijfsbehoud ai stukje dichterbij gekomen. Ie Middelburgers versloegen in jeu huis GHV met 20-16. je eersteklasser kon de zege «d gebruiken want eerder in b week zorgde de straf die sn-Marie Toubiana opgelegd sgvoor een ware mokerslag. I werd voor liefst tien duels schorst en kreeg daarnaast eens zes wedstrijden voor- iaardelijk. Toubiana werd en- (j geweken geleden in de slotfa- het duel met Artemis met 8x>d naar de kant gestuurd na- kthij voor een overtreding met a strafworp bestraft was en Hvolgens een cynisch applaus- e',en gehore bracht. jUs dat doorgaat, is het hele tolde seizoen naar de knop en,liet de uitblinker tegen JHV gedesillusioneerd weten, öi het zover komt is de vraag. M wil de zaak mondeling la- behandelen. Artemis zegde [MM steun toe. De club vindt straf buiten proporties, loubiana: „Blijven ze bij hun be- iutdan kap er ik acuut mee." Esteren dirigeerde de kleine Klmaker EMM op speelse wij- k naar de twee broodnodige tinten. fysiek aardig wat in maai' het rendement bleef beneden de verwachting, ia pluspunt voor EMM was de sterke dekking. Die haalde met uitblinker sluitpost Ramon Vaeleen dikke voldoende. sores EMM: Jean-Marie Toubia- io 6, Edwin Davidse 5, Wally Houtepen 4, Vincent van der Meij- den 3, Tijs de Vos en Alexander Be- mi beiden 1. bas Vrouwen EMM-Heerle 11-16: Vooraf leken de gasten te klop pen. Heerle heeft veel jeugd in gepast en ontbeert daardoor er varing. Toch kon de Middel burgse eersteklasser het voor deel niet verzilveren. Petula Brasser en Marieke Riemens ga ven de start glans: 3-1. Maar daar was ook alles mee gezegd. De aanvallers maakten dezelfde fout als tegen Elshout een week terug. Ze speelden veel te sta tisch. ,,0p de training hameren we erop dat er wordt ingestart zonder bal. Vanuit de hoeken kwam er wel wat actie, maar in de opbouw was die ver te zoe ken," aldus Vincent van der Me- ijden. Na de wijfelende start gooiden de gasten alle schroom van zich af: 4-7. Na de pauze putte EMM enige hoop int een serie van vier treffers, maar de kloof was te groot. Scores EMM2: Marieke Riemens 4, Anouk Castenmiller en Petula Brasser 3 en Angela van de Bergh 1. Vrouwen. EMM 2-Artemis 12-17: Om nog in het linkerrijtje te belanden hadden de reserves van EMM goede zaken kunnen doen. Een zwakke openingsfase, gooide roet in het eten. De mar ge liep op tot 8 treffers: 4-12. Coach Sophie Felius: „De in haalrace was indrukwekkend, maar kwam veel te laat." Dongen-Olympus 14-13: Gezien het wedstrijdbeeld hadden de Vlissingers een puntje mogen op eisen. In de slotseconden werd het vonnis alsnog voltrokken en bleef de equipe van Hans Die- rickx met lege handen achter. „Jammer dat de beloning achter wege blijft, want de hele ploeg heeft er keihard voor gewerkt." Marquita Meerman viel uit met een polsbreuk. Minke Booy (links) speelt mee in een wedstrijdje tijdens de clinic in Goes. foto Willem Mieras ..varronze sportredactie GOES - Nagenoeg de complete jeugdafde ling van hockeyclub Goes liep zaterdag uit voor een clinic van de nationale toppers Minke Booij en Geert- Jan Derikx. De Goese hockeyclub GMHC is volgens kenners de snelst groeiende sportvereni ging van Zeeland en bracht zaterdag twee honderd jeugdleden op de been. 's Morgens kwamen de Benjamins, de E- en de F-jeugd in één groep in actie en de C- en D-jeugd in een andere groep. Minke Booij, ondersteund door enkele hockeyers uit de hoofdklasse, had de leiding. 's Middags nam Geert-Jan Hendrikx de A- en B-jeugd onder handen. Ze werkten in groepen een circuit af, waarin op allerlei aspecten van de sport werd geoefend. Tus sen de middag stond de zogenaamde meet and greet op de rol, waarbij de jeugd de hockeyinternationals om handtekeningen kon vragen en vragen kon stellen. maandag 20 februari 2006 wb 25 ZIERIKZEE - Een aanvallend machteloos Zierikzee heeft gisteren de tweede nederlaag op rij moeten incasseren. Op eigen veld verloor de tweedeklasser met 0-3 van staart- ploeg Halsteren. Jurgen Roeken was voor rust de kwel geest van Zierikzee. Halverwege maakte hij 0-1 en toen ie dereen zich opmaakte voor de thee, scoorde hij 0-2. Zie rikzee was na rust niet bij machte iets terug te doen. Vin cent Bakker scoorde in blessuretijd in eigen doel: 0-3. GOES - De Zeeuwse korfbalclubs TOP en Tjoba krijgen komende week bezoek uit Hongarije. Morgen ontvangt Tjoba in het Goese Sportpunt Zeeland de Hongaarse selec tie om 19.30 uur voor een oefenwedstrijd. Donderdag zijn ze te gast bij TOP uit Arnemuiden. Dit duel wordt ge speeld in sporthal De Blikken en begint om 20.15 uur. De. Hongaren zijn op trainingskamp in België. VLAARDINGEN - Bokser Freek Thier uit Middelburg (17) heeft zaterdagavond de finale van de Zuid-Hollandse kampioenschappen gewonnen bij de junioren. In Vlaar- dingen bleek Thier, die uitkomt voor DOS uit Vlissingen, na drie ronden van twee minuten te sterk voor Rauand To- fik. Die maakte in de eerste ronde een wilde indruk en kreeg in het tweede bedrijf drie waarschuwingen. In de derde ronde raakte Tofik Thier met de binnenkant van de handschoen en kreeg daarvoor een strafpunt. De Middel burger wón daardoor met 2-1. WASPIK - Tijdens de inhaalwedstrijd van het regiokam pioenschap turnen in de vierde divisie heeft Atlas uit Heinkenszand goed gepresteerd. Ricky Swart en Rudy de' Jonge plaatsten zich met respectievelijk een vierde en ze vende plaats voor de districtsfinale. Ondanks een sterk deelnemersveld bij de junioren wist ook Jolijn Vermue zich knap naar de vijfde plaats te turnen. Ze kwalificeer de zich eveneens. De door griep geplaagde Anne de Jonge wist het hoofd koel te houden en zette met 31,40 punten een prima prestatie neer. WESTKAPELLE - Evenals in de eerste competitiewed strijd om de Vroon-dressuurtrofee van de Vroonruiters uit Westkapelle vielen de prestaties ook in de tweede cy clus wat tegen. Met haar overwinning in de tweede proef en een derde plaats in de eerste manche van de klasse LI behield Muriël Minderhoud haar kansen op de eindzege. Het was een nipte overwinning, want Ilona Maljers stuurde Bag- gio ook naar een totaal van 163 punten. In de klasse L2 deed Sandy Breel eveneens goede zaken. De amazone uit Veere stuurde Silverado naar een eerste en een tweede, plaats. De overwinning in de eerste manche was voor De- nise Klap met Flinstone. Marcelle de Kam eiste de hoogste dagscore op. De amazo ne reed in de klasse Ml Replay met 164 punten naar het oranje erelint. De tweede manche werd gewonnen door Esther van Beem met Intermezzo. doorJos van Belzen IlISSINGEN - In de vijfde e lr; HasseB is Vosmeer de laatste vLFA- fihn goed op schot. Na de nis? K-zege van vorige week op Vol- aiding, werd gisteren Ouwer- sk met een 3-9-nederlaag 17-2 aar huis gestuurd. Tm tomecr-Ouwerkerk 9-3: Voor ibuijUI waren de ploegen aan el- Ifl sar gewaagd: 3-2. Breekpunt de tweede helft was de rode vm sart (2x geel) voor John Hage 3 een 4-2-stand. Namens de 15-ii asploeg waren Ed Mastber- a (2x), Johan Nachtegaal, 3 van Eekelen, Jaco Vaders litam- John Vroegop (4x) trefzeker, even» lèir-Renesse 2-0: De thuis- Jg'j kg verzuimde om al voor rust 14-41 idand te nemen. De tweede 40 4 It was nog maar net aan de JjJ ng toen Daniël Schijf wél eghf,; tóoot: 1-0. Een sterker Ro- "19 imam pas tien minuten voor 'rjf jdverder afstand door een tref- -vanRik Hopmans: 2-0. Toiral sadendamme-Nieuw Borg- nbVj De Voor rust waren de ié «gen aan elkaar gewaagd, maar de thuisploeg scoorde twee keer, via Marco Remijn en Arne Honingh: 2-0. Na rust zorg- de de derde treffer voor commo tie. Een bezoeker kreeg rood, maar de treffer werd alsnog af gekeurd. Even later was het als nog raak via Marco Remijn (3-0), waarna Pascal Beulens en Jacco Zuidhof de 5-0-eindstand op het bord brachten. Zeeland Sport-Kaaise Boys 2-1: In een sterk eerste kwartier bracht Joren Lammers de thuis ploeg op 1-0. Na de gelijkmaker van Ron Nachtzaam sloot Lam mers een mooie aanval af met de 2-1. Kort voor tijd stond scheids rechter Griep goed opgesteld waardoor hij zag dat Zeeland Sport-doelman Erik de Schip per met een reflex de bal voor de doellijn keerde. Volharding-Lewedorpse Boys 1-3: Via twee keer Simon Smits en één keer Jan Verton leidde Lebo kort voor rust met 0-3. En kele minuten voor de thee scoor de John Sommeijer tegen: 1-3. De tweede helft kregen beide ploegen kansen, maar ze scoor den niet. ■gj Joop van den Oudenhoven S" fiT W1LLEBRORD - Edwin Juk van HIO uit Heinkens- is de nieuwe regionaal feta in het libre eerste /erzei* asse- De biljarter versloeg in 'ui! ''"na'e Peter van Dongen van BV- Cor Gouka van VEGABV (vr» (f|i vierde en Willie de Nijs uiBC Verzamelen vijfde. ®oet het maar kunnen. Als ktste de regionale eindstrijd ®enkomen en als eerste de J verlaten. Edwin Geluk het. Eigenlijk speelde de f zich af tussen Geluk en Rer van Dongen van WBV uit de eerste wedstrijddag leek HjCoppens van De Kastanje ïgen op Zoom nog mee te maar daarna werd duide- «at hij niet kon volgen. vleek er voor Geluk een Mi de kabel te komen toen 'I de vierde ronde klop kreeg Van Oers, maar zijn naaste concurrent Van Dongen maakte toen een halve misstap, zodat hij binnen schootsveld bleef. Toch moest het op de laatste ron de aankomen. Van Dongen leid de nog altijd met het ene punt voorsprong en zou aan een ge lijkspel genoeg hebben. In een uitstekende finale won Geluk echter met 130-42 en was de ti tel een feit. Het levert Geluk ook een plaats op in het Neder lands kampioenschap dat van 31 maart tot en mer 2 april in Groesbeek wordt gehouden. Geluk: „Precies negen jaar gele den ben ik ook naar een natio naal kampioenschap geweest en eerste geworden. Dat hoop ik nog eens over te doen." Geluk behaalde 12 punten uit ze ven wedstrijden en een moyenne van 7.151. Van Dongen kwam tot 11 en 5.169. De hoogste toer- nooiserie en de hoogste partij werd door Geluk gedeeld met Willie de Nijs (45 en 9.285).Voor De Nijs waren dit de enige wa penfeiten van het toernooi. MIDDELBURG - De futsallers van Zuidwest 9 zijn kampioen geworden in de eerste klasse regio Walcheren. Voor de Vlissingse forma tie was het de derde titel in de historie. Zuidwest 9 werd kampioen in het duel met Eastman. Het werd 9-5. Uitblinker was Frank Tax. Hij maakte vijf doelpunten. Zuidwest 9 verloor dit seizoen nog geen enkel duel. Van de zeventien wedstrijden werden er zestien ge wonnen, eenmaal werd gelijkgespeeld. foto Ruben Oreel door Wim de Vos KRUININGEN - De spurters in het Zeeuwse wielerpeloton zul len dit jaar rekening moeten houden met Nico Ringelberg. Vo rige week was de uit Zierikzee afkomstige maar tegenwoordig in Den Haag verblijf houdende coureur in de spurt al de sterk ste van een kopgroep van vijf en afgelopen zaterdag was Ringel berg de snelste in een massale aankomst tijdens de vierde en laatste Trainingsrit die de ZRTC Theo Middelkamp in Kruiningen hield. Door de gunstige weersomstan digheden werd er zaterdag in het natuurgebied Den Inkel een moordend tempo in stand gehou den. Alle aanvalspogingen wa ren dan ook gedoemd te misluk ken. De uitkomst was dan ook dat de gehele groep voor een., spurt richting finishlijn ging. Ni-, co Ringelberg was daarin een klasse apart. Hij bleef Wilco Jon ker en de sterk rijdende Paul Je-, reqiiasse voor. Bij de vrouwen lieten de jeugdi ge Anne Eversdijk en Agnietha Francke zien klaar te zijn voor, het komende seizoen. Ze regis-, seerden de wedstrijd met Evers- dijk uiteindelijk als winnares. Tim Dees nam revanche voor de nederlaag die hij vorige week leed tegen Bart Maas. Ook bij de nieuwelingen draai de het uit op een pelotonsspurt en daarin was Nick van der Lij- ke een paar lengten te snel voor. Nick Nieuwdorp en Nick Evers- dijk. door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbal teams van BC Vlissingen had den een voorspoedig weekeinde. De mannen versloegen Dunatos, terwijl ook de vrouwenteams aan de goede kant van de score bleven. Mannen. BC Vlissingen-Duna- tos 83-72: De thuisploeg kon aanvankelijk geen grip krijgen op de snelle aanvallen van de ploeg uit Meerssen. Pas na rust kwam BC Vlissingen op voor sprong. Dankzij mooie scores van Tommy Radkiewicz en Michel Bosters konden de Zeeuwen de stand ombuigen tot 61-50. In het laatste kwart werd er te gehaast gespeeld waar door Dunatos terug kon komen tot 78-69, maar in de slotsecon den maakte topscorer Erwin Hil- bert met een fraaie driepunter aan alle onzekerheid een eind. Scores BC Vlissingen: Erwin Hil- bert 18 punten, Tommy Radkie wicz en Niels Wisse beiden 12, Mi chel Bosters en Jeffrey van Driel beiden 11, Wilfred Klap 9, Sjors van der Poel 5, Wytse de Jong en Anton Versteeg beiden 2 en Stefan Schrier 1 punt. Vrouwen. Quo Vadis-BC Vlissin gen 58-69: In Gemert hadden de Vlissingse vrouwen een sterke start, die een 7-17-voorsprong opleverde. Daarna kwam Quo Vadis terug tot 24-29, maar BC Vlissingen kon toch gaan rusten met een 26-39-voorsprong. Na de pauze kwam BC Vlissingen in grote foutenlast, omdat de scheidsrechters voor alles flo ten. Achtereenvolgens moesten Yolanda Joosse, Elisa Kuipers en Astrid Franke met vijf fouten naar de kant, waardoor BC Vlis singen nog slechts vier speel sters overhield. Quo Vadis kroop steeds dichterbij en bij 50-52 leek de thuisploeg de zege naar zich toe te trekken. Dank zij scores van Quintana Pattina- ma bleef BC Vlissingen toch op voorsprong en werd de zwaarbe vochten 58-69 zege veiligge steld. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 20 punten, Yolanda Joosse 13, Quintana Pattinama 12, Astrid Franke 10, Jessica Verhage en Ro- mana de Ridder beiden 6 en Elisa Kuipers 2. Vrouwen: ABC - BC Vlissingen 2 35-39: In Wijk en Aalburg was het een wedstrijd met wisselen de kansen. BC Vlissingen 2 open de sterk en nam een 2-9-voor- sprong. Door fastbreaks kwam de thuisploeg terug en nam met 18-15 de leiding over. BC Vlis singen kon toch nog gaan rusten met een 21-24-voorsprong. Het derde kwart kwam BC Vlissin gen aanvallend vast te zitten en ABC liep uit naar 32-27. In het vierde kwart was er bij 35-35 weer evenwicht, waarna BC Vlis singen alsnog de 35-39 zege naar zich toe trok. Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 9 punten, LindaPaauwe 8, Linda Visser 6, Ghylène Niyon- kuru en Marjolijn van den Bosse beiden 5, Annelies Meijers en Dori- en de Witte beiden 3. Jongensjunioren: Attacus-BC Vlissingen 76-118: Vlissingen be gon scherp en bleek al snel te sterk voor de ploeg uit Veghel. De eerste helft werd afgesloten met 36-53. Na rust bleef de gast- ploeg aanvallen totdat de teller bij het laatste fluitsignaal stop te bij 76-118. Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 26 punten, Michel Bosters 25, Dennis de Jong 19, Dor de Karadzic 17, Wytse de Jong 16, Sjoerd van den Pelt 8, Emilio Jang- bahadoer 4 en Menno de Jong 3. door Job van den Enk GOES - Henk Aarnoudse mag zich Zeeuws kampioen op de er gometer noemen. De 22-jarige roeier won zaterdag het kam pioenschap in het clubhuis van roeivereniging de Honte. Zaterdagmiddag leefden 35 roeiers zich uit op vier ergome ters. Aarnoudse volbracht de 2000 meter in 6.39.08. De wedstrijden werden verroeid in handicap. De tijd van elke deelnemer werd aangepast aan de leeftijd en het gewicht van de - roeier. De organisatie gebruikte hiervoor de formules van de na tionale roeibond. Het klassement mannen alge meen werd gewonnen door- Hans Gerritsen in een tijd van 7.00.07. Bij de vrouwen liet Me rel van Rens de snelste tijd note ren: 7.38.9. Het jeugdklasse- ment werd gewonnen door Rins- ke Dijkstra. De dertienjarige was de. enige deelnemer en moest 1000 virtuele meters roeien. Zij deed dit in een tijd, van 4.18.04. André Davidse ziet af tijdens de roeiwedstrijden op de ergometer. foto Ruben Orep'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25