De muziek mag aan bij Kloetinge Hoek wint met snelste goal ooit Venijnig slot levert WHS een punt op tegen Heinkenszand Eickenboom winnaar na rommelig toernooi 23 Bevelandse formatie blijft in Amsterdam overeind tegen Ajax: 1-1 Lobby voor nieuw bestuur Hoek maandag 20 februari 2006 swb Houtepen houdt het bij Hoek GOES - Cees Houtepen wordt ondanks alle onrust ko mend voetbalseizoen gewoon trainer van Hoek; De huidi ge trainer van SSV'65 weigerde zaterdag de naam van de veelgeplaagde hoofdklasser in de mond te nemen („daar ga ik mijn handen niet aan branden"), maar heeft bij SSV aangegeven de club aan het eind van het seizoen gewoon te verlaten. De Goese koploper van de eerste klasse is in onderhande ling met twee trainers, van wie Aad Andriessen er één is. De inwoner van Bruinisse is momenteel trainer van Achil les Veen dat in dezelfde klasse als SSV speelt. Met de spe lers van SSV is nog niet overlegd over het komende sei zoen. Dat zal waarschijnlijk pas na de benoeming van de nieuwe trainer gebeuren. Dominicus in illuster rijtje HOEK - Het openingsdoelpunt van Hoek-speler Niels Do minicus zaterdag tegen Katwijk was het snelste doelpunt van zijn club ooit op het hoogste amateurniveau. Met zijn goal na acht seconden werd hij de zesde Hoek-speler die in de eerste minuut van een competitie wedstrijd scoorde. De eerste speler van Hoek die nog geen minuut nodig had om te scoren, was de Nigeriaanse publiekslieveling Os mund Ogali in 1993 (tegen Scheveningen). Vijf jaar latei- werd Dimitri Mbuyu de tweede (tegen WGZ). Ook Dave Gijsel (2001, tegen Beursbengels), Arjan Human (2002, te gen Volendam) en Björn Langeveld (2003, tegen Scheven ingen) openden de score namens Hoek binnen zestig tel len. Aan de razendsnelle goal van Dominicus kan geen van zijn vijf voorgangers echter tippen. Die maakten hun goal immers allemaal in de tweede helft van de eerste minuut. Duur puntenverlies Smerdiek GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal speel de Smerdiek met 1-1 gelijk tegen CSW. De wedstrijd van Oostkapelle tegen Rijsoord werd afgelast. CS^V-Smerdiek 1-1: De Thoolse formatie slaagde er weer eens in om vele prachtige kansen om zeep te helpen. De zwakke thuisploeg kwam na tien minuten zelfs op voor sprong. Halverwege de eerste helft werd het met een fraaie lob van Lenny Stoutjesdijk na een prima voorzet van Anne Hage wel gelijk, maar daarna waren dus alle volgende mogelijkheden niet aan de Smerdiek-spitsen be steed. Smerdiek incasseerde twee kostbare verliespunten. Gelijkspel Terneuzen in Oss OSS - Het verschil op de ranglijst is vele malen groter dan dat het klasseverschil op het veld was. Terneuzen ver loor eerder in de competitie op eigen veld met 3-2 van OSS'20 en sloot gistermiddag de uitwedstrijd af op een blanke score (0-0). De Brabanders voeren de ranglijst aan in de eerste klasse van het zondagvoetbal, Terneuzen is een modale miden- moter met ambities. ,,Ik ben blij met ons spel, niet met de score", bedacht trainer Ardian Lekaj na de wedstrijd. Want Terneuzen had met een aanvallende speelstijl min stens zo veel kansen gekregen (en gemist) als de tegenstan der. Terneuzen had de wedstrijd redelijk onder controle en brak af en toe uit met Daryl Rawidjan, Hans van Dam me, Ramazan Kesikbas en Tim Faassen. jnnrJan Dagevos AMSTERDAM - Bij Kloetinge werd in itn nog niet eens zo ver verleden elk Mint luid bejubeld. Alle kleine beetjes jelpen immers in de overlevingstocht. Zaterdag werd het in Amsterdam tegen Ajax 1-1, maar bleven de vreugdetafe relen uit. De spelers van de Bevelandse hoofdklasser wisten niet goed raad met |,t gelijkspel. Na de sterke reeks van de laatste we izeven punten uit de laatste drie jaels) heeft Kloetinge de grenzen ver- iegd. De ploeg is overtuigd geraakt van jaar kwaliteiten, gelooft in lijfsbehoud 3 de hoofdklasse A van het zaterdag- voetbal en stelt zich niet langer tevre- ienmeteen puntje. Pie houding valt te prijzen, maar in jen seizoen zijn er zo ook af en toe duels waarbij een punt het maximaal haalbare resultaat is. Dat was zaterdag op sportpark de Toekomst, in de scha- juw van de Arena, het geval. Afgezien de eerste 25 minuten haalde Kloe- e niet het niveau van een week er- tegen Ter Leede (1-0-zege). De Be- ndse formatie liet zich gaandeweg ie wedstrijd afbluffen door een stel bik- ie Amsterdammers. ',A1 bleven we uiteindelijk op basis van strijd ook wel weer overeind", vond trainer Die- ierikHiensch. openingsfase haalde zaterdag het te in Kloetinge boven. De Beveland se formatie borduurde verder op vorige week, toonde durf en verraste de tegen stander met enkele snelle combinaties. Vooral Niels Kole onderscheidde zich in die periode. Hij was de draaischijf op het middenveld en overvleugelde Ja- al Akachar, die ooit nog eens aan het echte Ajax 1 mocht ruiken. Na vijftien minuten werd het 0-1. Regi- lio Pinas - hij was even uitgeweken naar de ünksbuitenpositie - zag Daan Esser plotseling in de vrije ruimte staan en bediende de spits op maat. Ajax dacht aan buitenspel, maar dat was het zeker niet. Esser pikte de bal op en haalde met links vernietigend ait. Huisstijl Het was voor Ajax het sein om de strijd wijze aan te passen. Er werden enkele positiewisselingen doorgevoerd en de fysieke kracht werd in de strijd gewor pen Het past niet bij de huisstijl van de Amsterdammers, maar bij de zater- dagploeg heiligt het doel inmiddels de middelen. De zaterdagamateurs van Ajax zijn na een goede start in de hoofd klasse ver teruggevallen en beseffen nu dat er meer gevraagd wordt dan alleen technische vaardigheden. De omschake ling zaterdag leverde een pittige wed strijd (vijf keer geel voor Ajax) op, waarbij de thuisploeg ook nog eens han dig inspeelde op de lankmoedige hou ding van de arbiter. Scheidsrechter Dijkman stond veel toe. Kloetinge stond erbij, keek ernaar, ergerde zich af en toe groen en geel, maar vergat de zelfde agressie als Ajax te tonen. De gelijkmaker van de thuisploeg in de 44e minuut was in dat opzicht teke nend. Na een vrije trap vanaf links be roerde amateurinternational Dustin Huisman de bal met de hand. Terwijl Kloetinge apathisch stond te wachten op het fluitsignaal van de scheidrech- ter, knalde de verdediger van Ajax de bal tegen de touwen. Een mooi staaltje van blufpoker dat werd beloond, om dat de arbiter de handsbal was ont gaan. Na de pauze had Kloetinge het nog steeds zwaar te verduren, maar liet het zich niet langer meer ondersneeuwen. Het bleef uiteindelijk 1-1, mede dank zij een goede defensie. Slechts twee keer moest doelman Jaco van der Schee in actie komen, bij een kopbal van Huis man en een hakballetje van Jamal Ahaddouch. Verder claWde de thuis ploeg nog een penalty na een valpartij van Orville Blankendal, maar de arbi ter vond dat de spits wat al te opzichtig viel. Waar de spelers van Kloetinge enigs zins bedrukt de kleedkamer opzochten, telde trainer Diederik Hiensch zijn ze geningen. Zijn ploeg bleef ook in het vierde duel na de winterstop ongesla gen, liep verder uit op de twee onderste ploegen (Scheveningen en ARC) en in casseerde geen enkele gele kaart., „We hebben geen schade opgelopen", consta teerde Hiensch tevreden. „De spelers vroegen zich naderhand af of het wel gepast was om de muziek aan te zetten. Dat wordt alleen bij een goed resultaat gedaan. Nou, wat mij betreft mag straks in de bus na een uurtje de mu ziek aan." Ajax-Kloetinge 1-1 (1-1). 15. Daan Esser 0-1, 44. Dustin Huisman 1-1. Scheidsrech ter: R. J. Dijkman (Meppel). Gele kaart: Ja- mal Akachar, Mare Stuut, Dick Zwart- hoed, Dustin Huisman, Danny Moinat (allen Ajax). Aantal toeschouwers: 250. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Sie- reveld (80. Benjamin Verwest), Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Joffrey Geldof; Comé Schilperoort, Niels Kole, Ferry Alfons; Ronald Zuijdwegt (70. Ro nald Zwager), Daan Esser (78. Emiel Dorst) en Regilio Pinas. Daan Esser wordt zwaar op de huid gezeten door Ajax-verdediger Paul Michielsen. foto Marcel Israel Zorgen nemen verder toe voor De Meeuwen GOES - Zaanislag deed in de Nad tweede klasse van het zaterdag zei 'f« ivoetbal goede zaken. De ploeg veiif van trainer Dennis de Nooijer loeit won met 2-1 bij De Meeuwen, it va AZVV versloeg Kapelle met 3-2. idea éi De Meeuwen-Zaamslag 1-2: De thuisploeg had al in de vijfde mi- roten op voorsprong kunnen ko ine an, maar de lat voorkwam een inda cpemngstreffer. Die viel nu na 1 ten half uur aan de andere kant, toen Jamal Bouzambou op de nta land van buitenspel mocht door- ml gaan van arbiter Sprong en dei daarvan dankbaar profiteerde, lerca Vijf minuten na rust tekende Ar te:- told Krijger na een onschuldige :K(S overtreding vanaf elf meter voor bijl de verdiende 1-1. >egi lijf minuten later ging de bal iff Kerigens terecht ook aan de an- ai Sere kant op de stip, maar doel- 'erir Ban Oosse keerde de inzet van ;ehfl Henno den Dekker. Halverwege iliail Se tweede helft zorgde de vrij- staande Peter Dieleman na een e lotte counter voor 1-2. Die opa oorsprong hielden de bezoe- -via! Iers vervolgens bekwaam vast. int! Sapelle-AZW 2-3: De eerste ear elft was gelijkopgaand, maar ssd la rust was AZVV de betere i,«a doeg. Veh Eryürük zorgde na ide Rn uur voor 0-1 en een kwar- ikii lier later ook voor 0-2. Drie mi- as t uiten later kon Menno van Til- uhï burg er wel 1-2 van maken, tn& maar weer vijf minuten later «grootte Joep Frusch de voor- 8 sprong weer tot twee doelpun- gini len. De aansluitingstreffer van nde Sandy de Dreu in de slotminuut dal ham te laat om de bezoekers rna' tog in verlegenheid te brengen, in 1 lillandia-VVC'68 2-0: In de der- evc minuut werd Marco Min ers laardnog net buiten strafschop- sfbied gevloerd. De vrije trap lel Rn Mehmet Dolma leverde toch inaü e 1-0 op. De rest van eerste eew helft had de thuisclub vervol- bel fens wel een overwicht, maar 'P [a de pauze was WC beter. Ech- lelb Hansen op een gelijkmaker le- 1°v1 ,er(le dat niet op en in de slotmi- was tuut liep de thuisclub via een oer Winter uit tot 2-0. Pascal maakt het doelpunt, elft "ieldrecht-Terneuzense Boys or 1 ^een hoogstaande, maar tos '«spannende wedstrijd. In val or!1 Matti Buijsse besliste ruim me' ^kwartier voor tijd déze top- lml s per in de tweede klasse E. De ve,,8 klopte op snelheid de verde- uisP. !®n§ van Wieldrecht en schoot len s agonaal in de verste hoek bin- j n ei 0-1. Daarna controleerden enneuzenaren het duel. Dominicus en Constancia geven de burger weer moed met 2-1-zege door Frits Bakker HOEK - Als bij Hoek de club op zijn kop staat, is het elftal op zijn best. Twee snelle goals, waarvan de eerste zelfs in een recordtijd (na acht seconden) zorgden zaterdag voor een 2-1-winst op Katwijk en gaven de burger weer moed. Het slag veld was voor één middag ver legd naar het grasveld. En was het toeval of gewoon klasse? Niels Dominicus en Jonathan Constancia, verguisd door prof clubs, waren de makers van de winnende goals. Voor de voetballers maakt het dus niet zo veel uit wat zich achter de schermen van de club afspeplt. De voorzitter weg, het hele bestuur weg, de achterban in grote onzekerheid? Het was de spelers op het veld niet aan te zien, want na een heerlijk ge vecht en met de inzet van een rugbyploeg gaf Hoek een hecti sche week nog een gelukkig ein de. Er was na de wedstrijd vooral één vertederend mo ment. Alle spelers maakten ach ter de goal van Hoek een ere rondje langs de afgetreden voorzitter Kees de Feijter. Ontlading de treffers van Niels Domini cus (eerste minuut) en Jona than Constancia (twaalfde) goed waren voor een kostelijke overwinning. Het brengt Hoek weer een plaatsje verder op de ranglijst, maar nog lang niet uit de gevarenzone. Het trainersduo, dat de speel stijl na de winter heeft omge gooid en positioneel andere keuzes maakt, bleef er ogen schijnlijk heel rustig onder. Ed dy Mestdagh balde maar heel even de vuisten („Ik ben maar zo kort bij deze club, dat mijn hart er nog niet ligt") en Paul Telussa bleef stoïcijns, in zijn karakteristieke houding (han den op de rug) aan de zijlijn, toen de spelers een feestje vier den. Toch is de invloed van het twee tal onmiskenbaar te zien. Het door Telussa ingevoerde 4-4-2- systeem past kennelijk beter bij dit Hoek dan het vorige con cept met drie spitsen. En Mest dagh heeft in korte tijd in elk geval twee spelers veel beter la ten voetballen. In het hart van de verdediging ontpopt Thijs Binnerts zich al twee weken als een geweldige balopruimer en Thomas Ragut speelt de rol van opjager waar het hele elftal zich aan optrekt. Het was speltechnisch - net als vorige week bij Quick Boys - geen beste wedstrijd van Hoek en ook nu weer kwam het er vooral op aan de tegenstander niet te laten scoren. Daar zag het eerst nog niet naar uit, want Niels Dominicus zorgde vanaf de aftrap voor de snelste goal die Hoek ooit in de hoofd klasse heeft gemaakt. De spits onderschepte de bal, liep op het doel af en scoorde beheerst met een linkse schuiver (1-0). Twaalf minuten later liep de thuisclub naar 2-0 met een nog mooiere goal. Jonathan Con stancia, in de basis gestart, werd op snelheid de diepte in gestuurd door Destorme en scoorde van ver met een stift— bal over de uitgelopen keeper (2-0). „Maar zo hadden we de Verder was alles ineens anders. John Bravenboer, tot voor kort alleen nog boegbeeld zonder functie, stond net als vroeger bij de deur van de kleedkamer om de spelers op te wachten. De bestuurskamer was een kwartier na afloop al akelig leeg, maar op en rond het veld was de ontlading groot. Hoek knokte zich meer dan een uur met tien man tegen elf (rood voor Dimitri Wellens) een slag in de rondte om een vroege 2-0-voorsprong vast te houden. Als de scheidsrechter even niet had gekeken, was het nieuwe bestuur zelfs voor de goal gaan liggen. De muur van ijzeren verdedi gers werd door de Katwijkers maar één keer geslecht, zodat door Frits Bakker Niels Dominicus, maker van de snelle 1-0 bij Hoek, worstelt zich 1; van Katwijk. s een muurtje van verdedigers foto Camile Schelstraete wedstrijd in handen, en zo ga ven we hem ook weer weg", be sefte Mestdagh later. Want met die 2-0-voorsprong beging Wel lens een stommiteit. Met al geel op zak trapte de Belg in de 26e minuut een tegenstander onder uit, waar hij zijn tweede geel (dus rood) voor kreeg. Constancia Het gaf Katwijk de vrijheid om alles op de aanval te gooien en dwong Hoek steeds verder te rug. Twee spitsen (Dominicus en De Valk) werden er één en de tweede lijn zakte steeds ver der op de verdediging. De uit sluiting van Wellens kostte Constancia zijn plaats. Mest dagh liet de de snelle, lichtvoe tige spits eerst rechtsback spe len, maar haalde hem na twee Katwijkse aanvallen naar de kant. Djamel Buyse, de bikkel harde verdediger, was zijn ver vanger. De ingreep had succes, zij het dat Hoek met veel kunst- en vliegwerk na de rust het einde haalde. Filip van der Vloet werd maar één keer verschalkt, op een voorzet van links en een intikker van Verkuijlen (2-1). Twee kleine kansjes van Hoek op snelle counters onderbraken een storm van aanvallen van Katwijk. Het zorgde na afloop voor veel vrolijke gezichten en tranen van geluk en emotie bij de scheidende voorzitter. Hoek-Katwijk 2-1 (2-0). 1. Niels Dominicus 1-0, 12. Jonathan Con stancia 2-0, 71. Erwin Verkuijlen 2-1. Scheidsrechter: M. Hars kamp (Lexmond). Rode kaart (twee keer geel), Dimitri Wellens (Hoek). Gele kaart: Djamel Buyse (Hoek), Jan Groen, Daniël Hen- sen, Marcel Vondeling, Jerry van Wonderen (allen Katwijk). Aan tal toeschouwers: 900. Hoek: Filip van der Vloet; Dimit ri Wellens, Thijs Binnerts, Stijn Porteman, Wesley de Smet (75. Charly Okonedo); Jonathan Con stancia (33. Djamel Buyse), Tho mas Ragut, David Destorme, Nyim Melki; Wilco de Valk, Niels Dominicus (67. Jeroen van de Broeke). HOEK - Hel interim-bestuur van de voetbalclub Hoek, met John Braven- boer aan het hoofd, belegt volgende week maandag een vergadering met de leden. Daarin wordt gesproken over de situa- tie van de club, nadat vorige week woensdagavond het bestuur is opge stapt. Hoek wordt voorlopig geleid door een ploeg van vier oudgedienden, met John Bravenboer, Leo Breepoel, Sjaak van der Lijke en Els de Blaey. „Ik ben zelf in elk geval niet van plan om nog een keer voorzitter te worden in het nieuwe bestuur", gaf Bravenboer za terdag aan. Met zijn interim-club heeft de erevoorzitter een lobby opgezet om bestuursleden te werven. „We zullen binnenkort namen bekend maken." De meest gehoorde naam als kandi daat-voorzitter in het bestuur is die van oud-burgemeester Ron Barbé. door Klaas Verspoor GOES - Hoewel Bruse Boys in de derde klasse van het zater dagvoetbal niet in actie kwam, bleef de ploeg wel koploper. Achtervolger SKNWK morste in Nieuwdorp twee punten. WHS kwam in de laatste acht minuten tegen Heinkenszand te rug van een 2-0-achterstand. Serooskerke-ZSC'62 4-0: De uit slag had nog veel hoger kunnen uitvallen als Serooskerke wat zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen. In de eerste helft bracht Willem-Jan Schoe met twee goals Serooskerke op een 2-0-voorsprong. In de sportief verlopen wedstrijd kwam Serooskerke na rust vanaf de strafschopstip op 3-0 toen Frank Rooze scoorde. Uiteinde lijk bepaalde Frank Allaart de eindstand op 4-0. Nieuwdorp-SKNWK 1-1: Nieuwdorp had iets meer kan sen dan SKNWK, maar tekende achteraf toch voor een punt. Na veertien minuten opende Niels Mulder met een diagonale schui ver de score en daarna leek Nieuwdorp de wedstrijd onder controle te hebben. Onnodig balverlies leidde vijf minuten voor rust tot de gelijk maker van SKNWK-speler Leon de Bruine. Na rust blon ken beide elftallen vooral uit in het gemis aan doeltreffendheid. WHS-Heinkenszand 2-2: Het ve nijn zat in de staart, want pas in de 75e minuut van het duel, na dat Heinkenszand in de fase daarvoor legio kansen onbenut had gelaten, werd de score ge opend. Ermo Cappon zorgde met een stiftje over doelman An ton Elenbaas voor de 0-1. Toen Joeri Westrate vijf minuten la ter voor 0-2 zorgde leek het duel beslist. WHS, dat daarvoor nog geen kans had gehad, kwam via Vincent de Jonge terug tot 1-2. In blessuretijd kreeg Matthijs Bruijnzeel, na een corner en een scrimmage voor de goal, als laat ste zijn voet tegen de bal en zorg de zo voor de gelijkmaker. Noad'67-Olympia'60 1-2: In een gelijkopgaande eerste helft kwam vijf minuten voor rust de thuisploeg na een vlotte aanval via Lars Steyn op 1-0. Na rust werden de bezoekers steeds ster ker. Twintig minuten voor tijd leverde dat 1-1 op door Van Riel. In de slotminuut werd het via Solmaz zelfs nog 1-2. door Joop van den Oudenhoven SOMMELSDIJK - Jan Eicken boom uit Zierikzee is winnaar geworden van de districtkam pioenschappen libre hoofdklas se. De eindstrijd kende door ziekte van een van de deelne mers en problemen met de com puter een rommelig verloop. Ab van Buren van Windenburg leg de beslag op de tweede plaats en Sjaak Westdorp van VEGABV werd derde. De start van het toernooi ver liep dramatisch. Na de eerste wedstrijddag moest Pascal Back zich ziek terugtrekken en ging het toernooi op de schop. Toen de computer ook de geest gaf werd het overzicht er niet beter op. De latere winnaar, bleef de rust zelve en dat betaalde zich uit. Met twee punten voor sprong op de concurrentie, een aanmerkelijk hoger algemeen ge middelde (9.19), de hoogste par tij van het toernooi (13,84) en de hoogste serie van 85 viel er op de titel van Eickenboom niets af te dingen. „Ik stond wel lekker te spelen, maar echt geweldig was het ook niet", zei de biljar ter van BV Avontuur. Opvallend was de derde plaats van invaller Sjaak Westdorp en het onopvallende optreden van de Zeeuws-Vlamingen Jo Boog- aert (De Kastanje) en George Mahu (Ons Vermaak). Eicken boom veroverde met zijn titel een plaats in de regionale eind strijd die van 17 tot en met 19 maart wordt gehouden in Burgh-Haamstede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23