Hofs zet alweer een stap vooruit H PZC Huntelaar met vier doelpunten op schot tegen armetierig RBC 2ftfi Week van de waarheid voor AZ Kostbaar puntenverlies voor Spurs Vreugde Roma getemperd door enkelbreuk Totti Portugese hekserij wordt Koeman fataal I» Lierse wint dankzij een strafschop waarP1 geen luchtje aan zit Feyenoord eenvoudig langs Sparta maandag 20 februari 2006 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Wanneer het niet naar behoren draaide, kon Feyenoord voor de winterstop al tijd terugvallen op de individue le kwaliteiten van spelers als Kidjt, Kalou, Castelen of De Gu zman. Sinds half januari heeft ook Nicky Hofs zich in dat rijtje geschaard. Met twee doelpunten legde de middenvelder gister middag de basis voor een simpe le 4-ö-overwinning op stadge noot Sparta. De Arnhemmer zette daarmee weer een volgende stap op weg naar volledige fitheid. In de voorbereiding op dit seizoen scheurde Hofs in een oefenduel voor de tweede keer in zijn car rière een kruisband. Zes maan den later heeft hij zijn plek op het middenveld al weer vero verd, staan er na zes duels drie treffers achter zijn naam en heeft Marco van Basten hem op genomen in de voorlopige selec tie van het Nederlands elftal. „Na zes maanden geblesseerd te zijn geweest, was dat een verras sing en aanmoediging voor mij", vertelde Hofs gistermiddag. „Als kleine jongen droom je er van om in Oranje te spelen. Het is natuurlijk nog maar een voor lopige selectie, maar ik ben er wel trots op." Honderd procent fit is hij naar eigen zeggen nog niet. „Maar aan die knie denk ik tijdens het voetballen niet meer. Ik krijg het vertrouwen van de trainer en mijn medespelers, weet van mezelf wat ik kan en kom steeds dichter bij mijn oude niveau." Stiftbal Dat laatste liet hij in de weinig verheffende wedstrijd tegen Sparta bij vlagen zien. Feye noord begon veel te slap aan het duel, leed verschillende keren knullig balverlies en wist bijna een half uur lang amper een kans te creëren. De flanken wer den nauwelijks benut en toen dat na 27 minuten wel gebeur de, was het ook meteen raak. Dirk Kuijt zette zijn tegenstan der Gudde op het verkeerde been en gaf met links een afge meten voorzet op de instormen de Hofs: 1-0. Omdat hij negen minuten later met een heerlijke stiftbal de marge op twee doelpunten bracht, was de stadsderby al voor de rust gespeeld. De weini ge hoop die Sparta nog had op een goed resultaat werd kort in de tweede helft door Kuijt de kop ingedrukt (3-0). Ali Boussa- boun zorgde in de slotfase nog voor een zeldzame opleving: 4-0. Paspoort De Marokkaanse international was een kwartier voor tijd de te genvallende Salomon Kalou af komen lossen. De Ivoriaan 'hoopt deze week zijn Nederland se paspoort te krijgen, maar is ondertussen naarstig op zoek naar zijn vorm. „We kennen de situatie rond Sa lomon", zei Erwin Koeman. „Hij zit momenteel in een moei lijke fase en daar moet hij door heen. Daarom moet hij doorde weeks ook goed nadenken over het voetbal. Een mindere wed strijd is voor mij geen probleem, maar spelers moeten wel hun taak uit blijven voeren. Op die manier scoor je misschien slechts een zesje, maar ben je wel van waarde voor je elftal." Toch ging Koeman ook niet voorbij aan de leeftijd van Ka lou. „Want hij is pas twintig jaar, dat. mogen we niet verge ten. Hetzelfde geldt voor Jona than De Guzman. Hij is achttien en heeft aangegeven dat hij wat vermoeider is dan een paar maanden geleden. Toch geef ik die jongens het vertrouwen, want ze zijn voor ons al van gro te waarde geweest." Door de overwinning op Sparta en de nederlaag van AZ tegen FC Utrecht, is Feyenoord voorlo pig de enig overgebleven concur rent van koploper PSV. De ach terstand bedraagt vijf punten en als de Rotterdammers die weten te verkleinen kan de eredivisie nog een aardig slot krijgen. Want PSV-Feyenoord is de voor laatste wedstrijd van deze com petitie. Nicky Hofs juicht nadat hij Feyenoord op aangeven van Dirk Kuijt op een 1-0-voorsprong heeft gezet. foto Willem Vernes/GPD door René Zwaap GUIMARAES - Met hulp van een lokale heks behaalde het Portugese zorgenkindje Vitória de Guimaraes zaterdag een klin kende overwinning op Benfica (2-0). De ploeg van Ronald Koe man had zich geen slechtere aan loop tot het Champions Lea gue-treffen met Liverpool kun nen bedenken. Het trotse Guimaraes liep al maanden te kwakkelen in de Su perliga. Uitgerekend tegen het grote Benfica hervond de ploeg zijn oude glorie. Op het door weekte veld van het Estadio Dom A-'fonso Henriques raasde Guimaraes over favoriet Benfi ca heen, de fanatieke supporters in stadium van delirium achter latend. Fernando Noguiera, alias de 'heks van Fafe', had het hem weer gelapt. De befaamde magiër, al dertig jaar lid van Vitória, had het stadion van de club in de dagen voor de wedstrijd bevrijd van 'het boze oog'. Dat is geen ongebruikelij ke praktijk in het Portugese voetbal. Heks Noguiera staat naar eigen zeggen wel meer clubs bij. Worstelen Het wonder van Guimaraes kwam hard aan voor Ronald Koeman. Benfica worstelt met zichzelf en dat precies in de meest cruciale week van het seizoen. Morgen komt Europees kampioen Liverpool langs in het Estadio da Luz en zondag volgt FC Porto. In de race om de landstitel ziet Benfica zich gepasseerd door Sporting, dat nu op drie punten afstand de tweedé plaats bezet. „De titel wordt een moeilijke zaak", zag Koeman direct na de wedstrijd in. In de Portugese sportpers ligt Koeman onder vuur. Sportkrant A Bola doopte hem al tot 'de val se profeet'. De Nederlandse coach - die al in onderhandeling zou zijn met Engelse clubs - staat onder druk en dat is hem aan te zien. In aanloop tot de wedstrijd in Guimaraes viel hij uit naar de pers. Ronald Koe man was 'not amused' dat de kranten minutieus verslag had den gedaan van de donder preken die hij tijdens een trai ning tegen zijn spelers had af gestoken. Nijdig kondigde Koe man aan dat de eerstvolgende trainingen achter gesloten deu ren zullen plaatsvinden. Het geen gisteren inderdaad het ge val was. GPD Klaas Jan Huntelaar is RBC-verdediger Akram Roumani te snel af en schiet zijn tweede doelpunt binnen. De spits van Ajax zou er in totaal vier inaken. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Met vier doel punten - waaronder een hat trick - leidde Klaas-Jan Hunte laar Ajax naar een 6-0-overwin- ning op hekkensluiter RBC. Daardoor staan de Amsterdam mers vierde op de ranglijst. Tomas Galasek raakte gebles seerd en mist het Champions Leagueduel van woensdag met Intemazionale. In het vorige millennium was Dean Gorré de laatste. Bijna tien jaar geleden maakte Gorré voor Ajax de laatste hattrick in een bekerduel met MVV (6-1). Dat was op 9 november 1997. Gisteren deed Huntelaar het hem na. Huntelaar scoorde zelfs vier keer. De Achterhoeker verdeelde de doelpunten gelijk. Twee keer kopte hij de bal achter doelman Mark Volders en twee keer scoorde hij met zijn voeten. Hoe wel de achterhoede van RBC veel gaten liet vallen, verraadde de knappe manier waarop Hun telaar afrondde de klasse van de spits. „Ik ben blij dat ik een steentje heb kunnen bijdragen", zei Hun telaar eufemistisch. De 22-jari- ge spits die van Marco van Bas ten een plekje kreeg in de voorlo pige selectie voor het vriend schappelijke duel met Ecuador vindt echter niet dat de vier tref fers de bevestiging zijn dat hij definitief zijn draai bij Ajax heeft gevonden. „Die conclusie trek je als buitenstaander mis schien wel na deze wedstrijd. Maar ik voelde me vanaf het be gin al goed hier." Huntelaar maakte zijn hattrick in de laat ste twintig minuten. Tot die tijd koesterde het al bijna gedegra deerde RBC nog steeds hoop op een gelijk spelletje. Trainer Ro bert Maaskant miste acht spe lers en reisde met een zestien koppige selectie naar de Arena, maar door uiterst knullig verde digen van Ajax in het begin van de tweede helft kreeg zijn ploeg vier grote kansen. Vooral inval ler Juanfran speelde slordig en inspiratieloos. Hij schonk Edgar Marcelino een levensgrote kans, maar uit de belabberde afron ding bleek waarom RBC in 25 wedstrijden slechts vijf punten behaalde. Behalve drie punten en zes doel punten leverde de wedstrijd te gen RBC ook een tegenvaller op. Aanvoerder Tomas Galasek bles seerde zich aan het dijbeen en van onze sportredactie LONDEN - Tottenham Hotspur heeft kostbare punten laten lig gen in de jacht op een plekje in de Champions League. De club van coach Martin Jol speelde gis teren thuis gelijk tegen Wigan Athletic: 2-2. Tottenham, met Davids 85 minu ten op het veld, kon nimmer dic teren. Wigan, met De Zeeuw, nam al in de tiende minuut de leiding door de Zweed Johans son. Een kwartier later maakte Mido gelijk. In de 67e minuut zette Johansson Wigan opnieuw op winst. Spurs kon alleen nog gelijk maken. Veel andere clubs waren in het weekeinde doende met de acht stefinales van de FA Cup. Chel sea ontving het nietige Colches ter United en kwam na een half uur op achterstand door Ricar- do Carvalho, die de bal in eigen doel werkte. Paulo Ferreira maakte nog voor rust gelijk. In valler Joe Cole voorkwam met twee treffers in de slotfase een pijnlijke replay. Middlesbrough bedwong Pres ton North End pas na rust, toen Hasselbaink in de ploeg was ver schenen. De Nederlander stelde met een van zijn eerste acties Aiyegbeni Yakubu in staat de score te openen. De Nigeriaan bepaalde de eindstand ook op 2-0. Liverpool moest in het belang rijkste Engelse bekertoernooi 85 jaar wachten op een overwin ning op Manchester United. Al le negen confrontaties in die pe riode, waaronder de finales van 1996 en 1977, gingen verloren. Zaterdag was het zo ver. Het werd 1-0 op Anfield Road. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd al vroeg door Crouch ge maakt. Jan Kromkamp verving bij Liverpool in de 82e minuut Harry Kewell. Bij Manchester United speelde Ruud van Nistel- rooij de hele wedstrijd. OudPSV' er Park kwam in de laatste mi nuut in het veld voor Alan Smith, die een been brak. Newcastle United plaatste zich voor de kwartfinales ten koste van Southampton (1-0) en Charl ton Athletic won eenvoudig met 3-1 van Brentford. Bolton Wan derers en West Ham United moe ten op herhaling, omdat hun wedstrijd in 0-0 eindigde. ANP Dat Louis van Gaal nu al met AZ de handdoek gooit valt me een beetje tegen van hem. Ik had wat meer lef van hem verwacht. Natuurlijk is het gat met PSV na gisteren aardig groot, maar volgens mij is het kampioenschap in de eredivisie nog steeds niet beslist. Acht punten, dat is nog te overbruggen. Het kan natuurlijk ook een truc zijn van Van Gaal. Misschien wil hij de druk eraf halen en hoopt hij stiekem dat zijn ploeg er deze week weer boven op komt. Waarom ook niet? Als AZ aanstaande zondag gewoon van PSV wint, zijn er nog steeds mogelijkheden. PSV wint op dit moment z'n wedstrijden ook niet zo makkelijk. Het wordt al met al een be langrijk weekje voor Van Gaal en zijn spelers, het wordt de week van de waar heid. Kijk, als AZ erin slaagt om donderdag van Betis Sevilla te winnen en zo als nog de volgende ronde van de Uefa Cup haalt, geeft dat een enorme boost. En dan wil ik het nog wel eens zien te gen PSV. Zo'n succes brengt iets te weeg binnen een ploeg. Dan komen er extra krachten los. Dan voel je geen ver moeidheid, ook al ben je een paar da gen ervoor tot het gaatje gegaan. Cruciaal is dus de wedstrijd tegen Be tis. Daar valt of staat alles mee. Mocht AZ het uiteindelijk niet redden, kun nen ze nog wel eens verder wegzakken. Helaas wordt dan andermaal bewezen dat een subtopper nooit een topploeg kan worden. Zoiets heeft met de breedte van de se lectie en de mentale weerbaarheid te maken. PSV en Feyenoord zitten toch altijd ruimer in de spelers. Verder moet je als topploeg ook stressbestendig zijn. Wij draaiden met Heerenveen destijds ook lang bovenin mee, wonnen zelfs uit bij PSV, maar moesten het toch afleg gen. De wedstrijden die we in de beslis sende fase moesten winnen, wonnen we niet. Dan was de druk te groot en verlo ren we gewoon. Een topploeg heeft dat niet zo snel. Die ploegen zijn gewend om dat soort wed strijden te spelen en winnen dus ook meestal. Een echte topploeg had giste ren van FC Utrecht gewonnen. Ik vond AZ vooral verdedigend erg zwak. Ze van onze sportredactie ROME - AS Roma heeft gisteren voor de tiende keer op rij gewon nen, een evenaring van het re cord in de Serie A. In het (grij ze) verleden zetten Juventus, AC Milan en Bologna al eens zo'n reeks neer. Ditmaal was Empoli Roma's slachtoffer: 1-0. Perrotta scoorde al na een kwar tier. De vreugde daarover werd da nig getemperd door de ernstige blessure die aanvoerder Frances co Totti even daarvoor had opge lopen door een tackle van verde diger Richard Vanigli. De inter national werd in de twaalfde mi nuut van het veld gedragen met een gebroken linkerenkel en naar het ziekenhuis gebracht om te worden geopereerd. Totti is ten minste twee maanden uit geschakeld, waardoor zijn voor bereiding op het WK in gevaar komt. Intemazionale is in de aanloop van de eerste ontmoeting met Ajax in de Champions League even het winnen verleerd. De Italianen kwamen in de uitwed strijd tegen subtopper Livorno niet verder dan een doelpunt loos gelijkspel. Juventus profiteerde niet van het puntenverlies van Inter. De koploper speelde gelijk bij Mes sina 2-2. Ibrahimovic en Mutu scoorden voor Juventus, dat door een rode kaart van Canna- varo ruim een half uur met tien man speelde. AC Milan profiteerde wel van het gelijkspel van Juve. De ploeg klom door een zege op Cagliari (1-0) naar de tweede po sitie. De achterstand op Juven tus bedraagt tien punten. oorR! De goede reeks van Real staats' contrast met de prestaties va, „«i FC Barcelona, dat de laatste. i»a twee competitiewedstrijden ver- fflpet loor. De club van Rijkaard pak.' Jrsl te, vijf dagen voor de Europe* ,FC clash met Chelsea, de winnende ter» draad weer op. Betis Sevilla. 0reti de Uefa Cup sterker dan AZ. fcS> kreeg in Camp Nou met 5-i m n W°P- suel De Nederlanders Van Bommel m en Van Bronckhorst zagen van- af de bank hoe het na een hak' czijr uur al 3-0 stond door Larsson' juti en twee eigen doelpunten van una Melli. Na rust verhoogde Ronal- a(ie dinho de score tot 4-0. Joaqi scoorde nog tegen, waarna Argentijnse tiener Messi deeiaJB stand bepaalde op 5-1. Barcekk pdel na liep door deze winst weerms i;seii tot zeven punten ten van rivaal Real. icbte -ven. 3 ge ïjwei de D Spanje Real Madrid is aan een uitste kende serie wedstrijden bezig. De ploeg won zaterdagavond voor de zevende keer op rij een wedstrijd in de Primera Divi sion. De 'Koninklijke' versloeg Alavés met 3-0 door goals van Guti, Robinho en Cicinho. Duitsland Met een doelpunt in de 8t nuut van de uitwedstrijd Hannover 96 behoedde Micfi L-jzi Ballack koploper Bayem Mür.- J chen voor de tweede competitief jjni nederlaag (1-1). Werder Breme profiteerde van het gelijks van de kampioen en verkleind^ n< de achterstand door een zege os Borussia Dortmund (0-1) tol gen punten. Hamburger SV kwam gisteren; Mjg op acht punten van Bayem op de tweede plaats door winst bij, jyiE] Eintracht Frankfurt: 2-1. Hs a gis was de eerste uitzege van HSï Jen sinds de winterstop. Boulahraa c en De Jong speelden in de bas; i>elo Van der Vaart is nog niet sped- tradi klaar. Hannover 96 bleef tegen Bay®, h p Miinchen voor de tiende compe- rsni' titiewedstrijd op rij ongeslagen ..Ha; Brdaric bracht Hannover in éj 56e minuut aan de leiding: 1| Makaay miste vervolgens twee. goede kansen waarna Ballad; mï de koploper uiteindelijk behoed-: ri de voor de tweede nederlaag. Rick Hoogendorp maakte bij; l.FC Nürnberg zijn debuut is: n de basisformatie van VfL Wolfs-j burg, dat desondanks met 1-vJcorP verloor. ANP foto Hans van Weel/GPD hij mist daardoor het Cham pions Leagueduel van woensdag met Intemazionale. Ook Wesley Sneijder, Steven Pienaar en Zdenek Grygera spe len overmorgen niet mee. Tho mas Vermaelen viel gisteren uit met buikloop, maar volgens trai ner Danny Blind kan hij woens dag wel spelen. „Gewoon wat Norit erin en dan gaat het wel weer." Vermaelen zal woensdag ook hard nodig zijn. Hij en John Heitinga zijn de enige twee fitte mandekkers in de Amsterdamse selectie. Tegen Inter-spitsen als Adriano en Martins zullen ze in topvorm moeten zijn. Hopelijk voor Ajax zal ook Juanfran wat meer geïnspireerd raken door Luis Figo dan door pakweg RBC'er Frits Paap. Blind liet doorschemeren dat hij Jeffrey Sarpong waarschijnlijk niet tegen Inter zal laten aantreden. Daardoor schuift Urby Ema- nuelson waarschijnlijk door naar het middenveld en wordt Juanfran linksback. Met het oog 1 op het duel in de achtste finale van de Champions League haal de Blind rechtsback Trabelsi voortijdig naar de kant. De Tu nesiër, die dankzij een gele kaart geschorst is voor het vol gende competitieduel met Hera cles, gaf drie assists en speelde verder een aardige wedstrijd. Normaal gesproken zou Em manuel Boakye zijn vervanger zijn geweest, maar de speler van Jong Ajax is geblesseerd. Daar door mocht Michael Timisela tien minuten voor het einde debuteren in de hoofdmacht. GPD stonden te klungelen. Ze kunnen niet meer net als in het begin van het sei zoen op de nul spelen. De organisatie is zoek in het elftal. Maar ik reken toch nog een beetje op Van Gaal. Hij heeft vaker met dit bijl tje gehakt. Hij kan een ploeg sterk ma ken. Ik hoop dat hij de boel weer op de rit krijgt, want het zou verschrikkelijk zijn als het kampioenschap in de eredi visie nu al min of meer beslist zou zijn. Gérard de Nóoijer door Cyril Rosman CHARLEROI - Bij het uitvak in het stadion van Charleroi, daar waar de fans van Lierse SK zit ten, glinstert een spandoek in de regen. 'De Put stinkt' staat erop. Een doeltreffende verwijzing naar de beerput van het Bel gische omkoopschandaal en één van de spillen daarin, ex-Lier- se-trainer Paul Put. Op zijn minst negentien van vo rig jaar gespeelde duels staan ter discussie. Wedstrijden in de krochten van het Belgische voet bal, op een druilerige zaterdag avond, wedstrijden die weinig opvallen en juist daarom van grote waarde zijn voor de Chine se gokmaffia. Schuif voetballers en trainers in de marge wat geld toe, koop een wedstrijd en maak een megawinst op een Chinees wedkantoor. Afgelopen weken ging de beerput open. De Bel gische justitie is inmiddels een onderzoek begonnen nadat de beerput veel dieper blijkt te zijn dan gedacht. Amnestie Afgelopen week ontsloeg Lierse SK twee spelers en een assis tent-trainer. Ze zouden vorig sei zoen betrokken zijn geweest bij het opzettelijk verliezen van wedstrijden van hun club in op dracht van de Chinese gokbaas Ye. In de dagen daarop zegde de hoofdsponsor van de club het contract op, ontsloeg Ander- lecht twee spelers die vorig jaar voor Lierse uitkwamen, ont sloeg Excelsior Moeskroen ex-Lierse-trainer Paul Put en sprak de voorzitter van de Bel gische voetbalbond al van am nestie 'voor spelers die zich mel den met informatie over corrup tie bij hun club'. Die laatste zin doet nog veel er ger vrezen. En er is dan ook geen Belgische voetbalfan die denkt dat het hierbij blijft. De beerput zal nog dieper en viezer blijken. „Overal zijn spelers die dergelijke dingen doen. En weet u: waar rook is, is vuur", mop pert de fan van Charleroi op het voorplein van het stadion, waar het ruikt naar bier en rook worst. „Of het ook bij Charleroi kan gebeuren? Misschien. Alles is mogelijk. Wat bij Vlaamse clubs kan, kan ook bij Waalse srsti hel clubs als die van ons. Het is heëj ^ts erg voor het Belgische voetbal; jovei monsieur." De Vlamingen van Lierse zk dat al niet anders. „Dit 'ore® ipk de club in diskrediet. We kuis m nen alleen maar hopen dat oj te f: resterende spelers honderd praj irerk cent betrouwbaar- zijn", te a|a] Mare de Noël, voorzitter van te supportersverbond van Lie eerder al weten. Het verbod dar overweegt een procedure aan t% spannen tegen de spelers en dtj ad n trainer die de fans hebben bfe drogen. ssha; Tw '0 Kalmte Die Lierse-fans zijn deze a\oii am niet aanspreekbaar, want at angst voor ongeregeldheda heeft de Belgische politie ffi waar kordon rond het uitvak ge iegd. Vandaar ook dat de vooratte' van beide clubs vooraf al oprte ||j pen tot kalmte. Geen spandce ken, geen spreekkoren. Hd jED. blijkt voor een deel te werken Cart Al vragen de fans van Charleroi rtnb zich natuurlijk luidkeels ijU( waar 'die Fassotte nu is?', de out- deH slagen aanvoerder van Lierse pest. Het omkoopschandaal heeft de ploeg van Lierse dan ook nieton-, c gehavend gelaten. De nieuwe u aanvoerder van de ploeg jari slechts negentien jaar. En onda |je de lat staat een debutant va achttien, die een dag eerder 2 sti allerijl is teruggehaald van es èfja schoolkamp i n Italië. egii Niveau fec Jochem Tanghe is officieel vijfde doelman van Lierse, masr nummer één en drie zijn p :;M; blesseerd en nummer twee a vier (Mardulier en keepers--: jap trainer Deman) zijn ontslag®* Rede De reservekeeper van Lierse o?: gea deze avond is slechts vijftien iaar- .J Pf De wedstrijd is van een nivea waarop je niet eens zou moet® [$N willen gokken. Tussen de ais; miste kansen, foute passes 0| andere kolderieke taferelen c? reh het knollenveld van Charley sAj door, komt Lierse op 0-1 dtf een penalty. Het lijkt een a® cef vere pingel, eentje zonder luuk ?nt je eraan. „Ach", zucht po journalist op de perstribune ifo „Dit is niet goed voor nnj- Rt? heb voorspeld dat Charleiwj jWo wint." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20