>zc Zondag geopend Huisartsen gaan samenwerken Bied nu! Hobbyboer houdt het voor gezien Nog duizenden euro's voordeel op dit product. Jongens van De Wit staan hun mannetje in Veere-Dakar Vrees voor chaos door werk bij Baskensburg Maand cel na bedreiging Bedreigen marechaussee beboet veilingkranten.nl SCHONE BELOFTES? Fiets oöperatie kan beter onderhandelen met zorgverzekeraars 0e: 0113-315649 v,pzc.nl H.redactie@pzc.nl dius31,4460 AA Goes iirtentie-exploitatie: Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; -Iws-Vlaanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. terdag 18 februari 2006 editie Walcheren De Pagter Antiek Interieur Globe Wernicke® Het meest flexibele bockcnkastsysteem voor kantoor en studeerkamer, bestaande uit stapelba- re elementen in vele uitvoeringen. Herenstraat 9 Kaai 53 Segeersstraat 8 Vcere Middelburg mrw.untiekhandcldepugter.nl MIDDELBURG - Voor het bedreigen van medewerkers van de Vlissingse Stichting Door is een 34-jarige man uit Zoetermeer gisteren veroordeeld tot een maand gevange nisstraf. De verdachte zei zich gediscrimineerd te voelen, omdat een medewerkster hem voor 'zwarte' had uitge maakt. „Ik ben trots op mijn huidskleur. Ik pik niks van een Hollandse", reageerde hij opgewonden. Er waren pro blemen over spullen die hij terug wilde hebben. De man had zich dreigend uitgelaten tegenover de vrouw en haar collega's van Stichting Door: „Ik schiet jullie een kogel door het hoofd." De medewerksters namen de dreigemen ten serieus en deden aangifte bij de politie. Officier van Justitie M. Ovenneer eiste twee maanden cel. De Middel burgse politierechter A. Gaakeer vond het een lastige zaak. „U zegt dat u gediscrimineerd bent. De Stichting heeft het misschien niet zo handig gedaan, maar uw be- dreigingen zijn indringend ovei'gekomen. Ik adviseer u rustig te blijven", zei de politiex*echter. De man moet nog zeven maanden celstraf uitzitten voor een geweldsdelict. MIDDELBURG - Een 56-jarige inwoner van Middelburg- moet 440 euro boete betalen omdat hij een wachtmeester van de koninklijke marechaussee heeft bedi'eigd. Dat heeft de Middelburgse politierechter A. Gaakeer gisteren bepaald. In de strafmaat werd ook meegenomen dat de vei'dachte zich verzette bij zijn aanhouding door de poli tie. De man werd op 5 juni vorig jaar in de gemeente Bors- sele betrapt toen hij op een verboden plek wilde vissen. Daarop werd hij aangesproken door de wachtmeester. „Ik wist dat het niet mocht", zei hij. De verdachte was boos geworden over een opmerking, en had bedreigingen geuit die ér niet om logen. (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur 44 Woonwinkels met: zitmeubelen, eethoeken, kasten, slaapkamers, keukens, vloeren, woonaccessoires, Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC verliehtingr baby-peut&r- 'JoeVee werpt zich eveneens naderende stembusstrijd. (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS "andaag kijkdag van 10.00 -16.00 uur. KUNST ANTIEK |%nde week meer kijkdagen. "8 op woensdag 22 febr. Herengracht 74,4331 PX, «Uefcuig, Tel. 0118 - 650 680 «"«■.zceuwsveilinghuis.nl (Advertentie) zeeuwse almanak door René van Stee ZANDSTRAAT - De ophok- plicht voor pluimvee en watervo gels in verband met de dreiging van vogelgriep is totaal overbo dig en onuitvoerbaar. Dat zegt hobbyboer R. Hemelsoet uit Zandstraat. Volgens hem moe ten bij een consequent beleid ook alle verwilderde dieren wor den gevangen. Hemelsoet: „En dat is natuur lijk onbegonnen werk. In het natuurgebiedje naast mijn huis zitten volop fazanten, wilde kippen en eenden. Daarvoor is in feite niemand verantwoorde lijk. En wat te denken van trekvogels; moet je die dan maar afschieten? Het is dus niet terecht dat hobbyisten wel strik te maatregelen moeten opvolgen en de rest ongemoeid wordt gela ten." Hemelsoet houdt dertig kippen. Sinds enkele dagen lopen er ook zes ganzen op zijn erf. Hij weet niet waar die opeens vandaan komen. Bovendien komen dage lijks honderden meeuwen af op het voeren van zijn kippen. „En dat zijn natuurlijk helemaal gro- te boosdoeners. Meeuwen zijn de ratten van de lucht, die aller lei ziektes verspreiden." Braafste jongetje Hemelsoet vindt het ook om an dere redenen onbegrijpelijk dat minister Veerman van LNV tot de ophokplicht heeft besloten. Allereerst omdat er in België vooralsnog geen dergelijke plicht geldt en ook omdat nog geen enkel signaal duidt op vo gelgriep in Nederland. „We zijn dus weer eens het braafste jonge tje van de klas." Voor Hemelsoet is de lol eraf. Hij stopt met het houden van kippen. Volgens hem zijn ook veel andere hobbyisten van plan er een punt achter te zetten. „Er is geen aardigheid meer aan. Ikzelf heb trouwens geen ruimte om mijn kippen op te hokken. Daarom worden ze opgehaald door een andere liefhebber", aldus Hemelsoet. Hij vermoedt zelfs dat achter de ophokplicht een lobby van de ei- erindustrie zit. „Want ik kan nauwelijks een andere reden be denken waarom hobbyboeren het leven zo zuur wordt ge maakt." POLITIEK CAFE Vrijdag 24 Februari 16.30 uur café DESAFINADO MIDDELBURG Frits is een vaste bezoeker van het horeca-etablissement in Terneuzen. Hij begeeft zich er steevast per fiets heen. En net als al die andere dagen zette hij hem ook afgelopen zaterdag niet op slot. Dat kwam goed uit want Niek, de zoon van de uitbater, ontdekte dat hij een nieuwe telefoonkaart voor zijn mo bieltje nodig had. En het was haasten, want net voor slui tingstijd. Z'n vader wees hem op de fiets van Frits. Niek aarzelde niet, sprong erop en reed hard weg. Frits zag het, en rende met de kreet 'ze pikken m'n fiets' naar buiten. Toen Niek kort daarna terug keerde, begreep Frits dat z'n rijwiel niet gestolen maar slechts even geleend ivas. Hij heeft er wel een bijnaam aan overgehouden. De stam gasten noemen hem sindsdien 'Fritsflits'. Regionieuws op internet ria ZeeTee Vee artikelen, elektronica, tuinmeubelen en horeca. Afslag Breda West (naast IKEA) Daar zit méér dan je denkt Gratis parkeren! toPietKleemans ERIKZEE - Schouwen-Duive- ind heeft er een nieuwe loot bij de media-stam. Binnenkort irt 'onafhankelijk podium lor wereldwijde Zeeuwse tele- to' ZeeTeeVee met proefuit- sdingen op internet. deeVee is een initiatief van atamaker Reint Laan en bigraaf/cameraman Pieter ihoff. Zij willen met hun zen een zo breed mogelijk open dium bieden, waarop nieuws ISchouwen-Duiveland en la- -heel Zeeland te zien en te ho- lis seTeeVee wil een platform zijn ür discussies over Zeeuwse za- maar ook achtergrondinfor- ane bieden op een breed ter- Politiek en eocnomie staan e agenda, maar ook het so- to leven en kunst en cultuur. Sifflen bepaalde grenzen kan toreen een bijdrage léveren wat ZeeTeeVee gaat bie- i", Vertelt Reint Laan. de hoofdpagina zit een web- Daar kunnen filmpjes of teksten de uitzendingen te bekosti- 1 verkent het team van Zee ree de advertentiemarkt. „Eerst proberen we uit de te komen. Later hopen ïHinee te verdienen." de internetsite www.zeetee- -d biedt de nieuwe zender -d en geluid via videobeel den klein voorproefje ■dt nu al geboden met het "Pje Toeristenhonden in Zie- 2ee', waarvoor - uiteraard - •den van toeristen zijn ge- Vader en zoon De Wit bij hun volledig omgebouwde Nissan Patrol, waarmee ze naar Dakar rijden. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VEERE - De naam van het team was de eenvoudigste opdracht voor de barrelra ce van Zeeland naar Dakar. „De jongens van De Wit, dat lag voor de hand. Maar nu de rest nog", zegt Roland de Wit. Met zijn zoon Sander vertrekt hij vandaag vanuit hun woonplaats Veere naar Da kar. „Voor de lol en het goede doel." Vorig jaar zomer kocht Roland de Wit de Nissan Patrol voor een schijntje. Hij bouwde met zijn zoon de wagen om tot een terreinwagen die de ongeveer acht duizend kilometer naar Dakar moet kun nen volbrengen. Ze zetten er nieuwe stoe len in, maakten een keukentje in de ach terbak, creëerden slaapplaatsen voor twee en reviseerden de motor. „Dat ge knutsel diende twee doelen. We leerden de auto kennen en we konden vertrou wen opbouwen in de auto." Ze vertrekken niet zonder angst. „Straks rijden we hier weg en moeten maar zien of we het halen", merkt vader op. „We ne men behoorlijk veel i*eservespullen mee, maar je zult zien dat we net dat ene on derdeel niet bij ons hebben dat kapot gaat. We nemen zelfs een startmotor mee. Ik hoop nu ook weer niet dat die ka pot gaat, want dan zijn we een dag aan het sleutelen." Van andere Dakar-reizigers hebben ze in formatie ingewonnen over de moeilijkhe den die ze onderweg tegen kunnen ko men. „Een vertelde ons dat de schokbre- ker van zijn wagen kapot was gegaan. Nergens kon hij er een kopen. Hij heeft Dakar gehaald, want de auto bleef rijden en zolang dat het geval is, gaat de reis door. Maar rijden in een auto die golft, is geen pretje." Knuffels Ze verwachten 22 dagen onderweg te zijn. Bij aankomst in Dakar laten ze de diesel achter en knuffels en cadeautjes voor de kinderen. De auto wordt geveild, waarna de op brengst naar het goede doel gaat, dat de organisatie Amsterdam-Dakar heeft uit gekozen. „Wij steunen zelf nog de stich ting June, die legt waterwerken, zoals bruggetjes en nieuwe waterstroompjes in Gambia aan." Vader is makelaar en de zoon is elektro- monteur. „Net werkte de autoradio plot seling niet meer. Mijn zoon knutselde even en er komt weer geluid uit. We vor men een goed team." En wat belangrijker is 'we kunnen goed met elkaar opschieten'. „We moeten sla pen in een bedje van 1.40 meter breed en 24 uur lang zitten we op eikaars lip. Dan moet je wat van elkaar kunnen verdra gen", zegt Sander. Ze houden een dagboek bij om familie en vrienden op de hoogte te houden. Op de site www.zeelanddakar.nl zal regelmatig iets over De jongens van De Wit te lezen en te zien zijn. gfFHjth Ramakers USSINGEN - De Vlissingse lt|ie van het CDA maakt zich m over de gevolgen van de «werkzaamheden aan de Pre- <nt Rooseveltlaan en de Gil- neg in Vlissingen. iGildeweg is een maand niet éroiken, waardoor automo eien worden omgeleid via tij- jjjee verbindingen langs de Nieuwe Vlissingseweg bij de au towasserette en de President Rooseveltaan bij de Citroëngai-age. De fractie ver wacht dat de veiligheid op het parkeerterrein bij de Albert Heijn in het geding is tijdens de wegomleiding. Auto's en vracht wagens, die de winkels moeten bevoorraden, zoeken er hun weg. Dat leidt tot chaos. Wethouder P. van der Maden reageert dat op het parkeerter rein de vrachtwagens van de au to's worden gescheiden, met spe ciale betonnen afscheidingen. Het werk brengt overlast met zich mee. De President Roose veltlaan is een onoverzichtelijke weg, met enkele gevaarlijke kruispunten. Die worden aange pakt. De weg wordt smaller gemaakt, omdat er te hard wordt gereden en er worden halve rotondes aangelegd. Voor de zomer moet het klaar zijn. De wethouder merkt op dat er geprobeerd wordt om in elk ge val een rijbaan van de President Rooseveltlaan open te houden. „Maar op één moment zal je een extra lus moeten maken om naar bijvoorbeeld de Praxis te gaan. Kom je vanaf de Paul Kru- gerstraat, dan moet je rechtdoor rijden over de Keersluisbrug, naar de A58, over de Sloebrug en weer terug naar Baskensbrug om bij de autowasserette, waar nu de tijdelijke weg wordt aan gelegd, rechtsaf te slaan." Van der Maden wijst erop dat bewoners en ondernemers di rect bij de uitvoerder aan kun nen kloppen als er iets onduide lijk is of als iets slecht geregeld is. „Die afspraak heb ik met de BAM gemaakt." (Advertentie) ^Claudia Sondervan [DDELBURG - Dertien huis- lsen uit Middelburg en omge- ing hebben een coöperatie op- fjcht om het nieuwe zorgstel- liet hoofd te bieden. „Nie- md van ons is huisarts gewor- d om een bedrijf te runnen", ililaart voorzitter M. de Vries 0 de Huisartsencoöperatie Uggroep Walcheren. fe moeten nu elke verrichting clareren, onderhandelen met rgverzekeraarSj jaarverslagen [praktijkplannen maken. We bben gestudeerd om mensen helpen", verwoordt De Vries 1 voornaamste beweegreden. coöperatie heeft een mana- rin dienst om de administra te taken uit te voeren en te Verhandelen over zorg en ver- ledingen met zorgverzeke- iirs De huisartsen willen de rggroep ook gebruiken om de sartsenzorg te vernieuwen ne verdiepen, stelt De Vries, ?de door het aanstellen van rektijkondersteuners. )e Vries verwacht dat meer uisartsen op deze manier gaan amenwerken. „We willen als rroep dingen beter gaan doen. Als we samenwerken kunnen we gebruik maken van specialisaties bij elkaar. Zo is er een huisai'ts die als assistent bij een cardioloog heeft gewerkt en veel van hartziekten af weet. Er is een arts met veel kennis van palliatieve zorg en iemand die een kaderopleiding volgt in de uro-gynaecologie, proble men met urinewegen bij vrou wen." Dat betekent dat de huisartsen naar elkaar kunnen doorverwij zen en patiënten minder snel naar het ziekenhuis hoeven, denkt De Vries. „Het kan ook' zijn dat een collega meer erva ring heeft dan anderen met het plaatsen van spiraaltjes, en dat beter en goedkoper kan." Suikerziekte Er leven ook ideeën over een ge zamenlijke organisatie van de zorg voor chronisch zieken, zo als suikerziektepatiënten of mensen met chronische longaan doeningen (copd). Daarmee kun nen huisartsen zich weren tegen plannen bij zorgverzekeraars om die zorg centraal in te kopen bij gespecialiseerde zorgvei'le- ners. „Men denkt dat men een patiënt kan opdelen in een aan tal ziekten. Wij, huisartsen vin den juist de kennis van de hele gezondheidstoestand van de pa tiënt en diens achtergrond en een goede behandelrelatie be langrijk. Er is nu al spraken van commerciële bedrijven die groepspraktijken openen die huisartsen in dienst nemen. Dat is gewoon niet goed. Die zorg is al gauw anoniemer." De coöperatie wil voor de zorgvernieuwing aanspraken maken op de gelden die de zorg verzekeraars daarvoor apart houden. De vereniging in de coöperatie heeft geen weerslag op de dage lijkse verzorging van de patiën ten. De huisartsen blijven over dag in hun eigen praktijk wer ken en geven 's avonds en in weekeinden als vooi'heen de diensten over aan de huisartsen post. In de nieuwe Zorggroep Walche ren zijn verenigd de praktijken van Bei'gen, Van den Driest, Meijer, Meulmeester, Wattel (allen Oost-Souburg), Roelofsen en De Kuyper (Arnemuiden), Ponten te Nieuw- en St. Joos- land en te Middelburg De Doel- der, De Ruiter, Lankhorst, Prins en De Vries.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11