De Broekert wacht leerjaar p Winnaar Bekking moet bittere pil slikken PZC Martij n Boot is klaar voor VCK Eerste divisie blijft op vrijdag voetballen s20 Duiveland móet wel op Spui inlopen Jeugddag biljart Zwemloop in Hoogerheide wordt driestrijd Voetballer telt met WIK'57 af richting eind van het seizoen uitslagen r-Tiffln vrijdag 17 februari 2006 ZIERIKZEE - In de derde klas se A speelt Duiveland morgen op eigen veld tegen Spui. Voor beide ploegen is het duel van be hoorlijke importantie, want op de ranglijst staan de clubs op de negende en tiende plaats. Het gat tussen Spui en Duive land is vijf punten in het voor deel van de Zeeuws-Vlamingen. De laatste keer dat Spui in Oos- terland op bezoek kwam, vorig seizoen, won Duiveland met 3-1. In Spui bleek dat team nog met 3-2 te slim voor de ploeg Van trainer Jan Heikamp. Ver liest Duiveland, dan lijkt de tien de plaats het hoogst haalbare. Koploper Bruse Boys kan Duive land en zichzelf een dienst be wijzen door het sterk acterende 's-Heer Arendskerke op vreem de bodem te kloppen. SKNWK wil de titelrace met Bruse Boys volhouden en mag in Nieuw- dorp geen punten laten liggen. Voor ZSC'62 lijken de dagen als derdeklasser geteld. De uitwed strijd tegen Serooskerke zal dan ook zwaar worden voor ZSC'62. Mevo speelt in de vierde klasse B uit tegen Kruiningen. De vier ploegen boven Mevo treffen el kaar dit weekeinde en bij winst, kan Mevo richting topdrie opsto- men. Brouwershaven speelt het uitduel met SPS en kan een lasti ge middag tegemoet zien. Op zondag is Zierikzee gastheer van Halsteren, dat eerder dit séi- zoen trainer John de Frel (ex-Zierikzee) de laan uitstuur de. Na de ongelukkige neder laag tegen Oisterwijk is Zierik zee gebrand op een zege. Zowel Renesse als Dreischor hoopt zondag wel de volledige negentig minuten, te spelen, want vorige week was sneeuw val al na tien minuten de grote spelbreker in het onderlinge duel. Renesse speelt nu uit tegen. Robur en Dreischor speelt thuis tegen Rimboe. Die ploeg heeft al een periode op zak en Dreischor richt de pijlen ook nog op de na- competitie. Ouwerkerk speelt uit tegen Vos meer en gaat daar op jacht naar de derde seizoenszege. Zierikzee 2 speelt uit tegen OJC Rosmalen en Zonnemaire gaat op bezoek bij het vierde van Zierikzee. OOST SOUBURG - Het biljart district Delta Zuid-West houdt zondag (en niet morgen zoals in deze krant gisteren abusievelijk werd gemeld) een jeugddag in sporthal Van Duyvenvoorde in Oost Souburg. Doel van de bijeenkomst is de Zeeuwse jeugd te laten kennis maken met de biljartsport. De actieve jeugdspelers kregen al een uitnodiging voor deze bij eenkomst, die openstaat voor ie dereen met belangstelling voor het spel, tussen acht en zestien jaar. Inschrijven kan bij de jeugdeon- sul van het district Carlo van Dam via jeugdconsul@ zeeland- net.nl of aan de zaal. Bondsin- structeur Frans van Hoey uit Et- ten-Leur verzorgt vanaf 11.00 uur informatie en instructie. HOOGERHEIDE - Met de terug keer van Remy Vasseur uit Vlis- singen na een slepende blessure en de deelname van Gerbert van den Biggelaar (Oud-Gastel) en Kevin de Pagter (Westkapelle) kan het er zondag in de zwem loop van Hoogerheide heftig aan toe gaan. In de eerste wedstrijd voor het Grontmijzwemloopcircuit in Vlissingen lukte het Van den Biggelaar maclr ternauwernood om zich Kevin de Pagter van het lijf te houden. Op de kilometer zwemmen pakte Van den Biggel aar een voorsprong van één mi nuut en veertig seconden. Na tien kilometer lopen was de mar ge geslonken tot vijf seconden. De Pagter maakt een groeispurt door. Hij behaalde onlangs de Zeeuwse crosstitel bij de A-ju nioren en werd derde bij de se nioren in de Pallandtcross van Middelharnis. Nu moet hij al leen nog progressie maken bij het zwemmen. Vasseur, veelvul dig winnaar van het zwemloop- circuit, moest zich in Vlissingen nog beperken tot de 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen. In Hoogerheide kan hij testen hoe zijn knie er voor staat. Bij de vrouwen is de bezetting minder sterk Terese van Lare (Sluis) zwemt ongeveer even hard als Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom). Daarna zal de diesel van Van Lare de door slag geven op de tien kilometer lopen. De zwemloop gaat zon dag om 13.15 uur van start in zwembad De Plantage. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Na Vrederust, dat morgen in Kerkwerve op be zoek komt bij WIK'57, wacht Pa trick de Broekert nog vijf duels als speler. Onlangs kwam hij met het bestuur overeen dat hij komend seizoen als trainer voor de spelersgroep staat, waarvan hij nu nog deel uitmaakt. De Broekert speelde als voetbal ler bij Zierikzee, WIK'57, Mevo en wederom WIK'57. De verdedi ger (40) wordt met ingang van komend seizoen trainer. Waar om? „Omdat ik gevraagd ben door WIK. Het kwam ter spx-ake toen de trainer (Peter Aertssen) aangaf niet door te gaan. Ik heb toen voor mezelf enkele dingen op een rijtje moeten zetten." De Broekert, werkzaam op de af deling sociale zaken van de ge meente Terneuzen, liet WIK'57 lang in spanning zitten. „Eén van de zaken die speelde, is dat ik duidelijkheid wilde over wat de oudere jongens komend sei zoen van plan zijn. Het heeft al lemaal even geduurd, maar dat kwam ook door de feestmaand december. Begin januari kwa men we als groep weer bijeen. Ik vond het belangrijk dat de groep achter me zou staan en ik kreeg daar duidelijkheid over." Voor WIK-voorzitter Bart Boot was zijn collega-voetballer de eerste keus om de nieuwe trai ner te worden. De Broekert: „In het verleden speelde het ook al eens, maar toen wilde ik nog graag voetballen. Ik vind het nog steeds leuk, maar kan er nu langzaam naar toe gaan groeien. Ik stop vandaag nog niet! Durven De Broekert ziet er geen pro bleem in dat hij zijn collega-spe lers van nu straks moet leiden. „Ik heb ze dat ook al gezegd: ik doe het niet alleen, we doen het ook volgend seizoen met zijn allen. Ik heb wel bepaalde idee ën hoe ik sommige zaken aan moet pakken. Je moet als trai ner beslissingen durven te ne men, anders moet je er niet aan beginnen." Patrick de Broekert is nu nog voetballer bij WIK'57, maar moet vanaf volgend seizoen zijn huidige medespelers g tie van trainer. ian aansturen in de func- foto Marijke Folkertsma Voorlopig maakt De Broekert, die naast zijn baan tot mei ook de hbo-opleiding juridisch kwa liteitsmedewerker volgt, eei-st het seizoen als voetballer af. Met WIK staat hij in de viei'de klasse B momenteel voorlaatste. In zestien duels won zijn ploeg slechts twee keer, werd er drie keer gelijkgespeeld en gingen elf duels verloren. „Dit seizoen is wat x'esultaten betreft teleui'- stellend. Het is niet goed. Maar het is wel iets wat je als trainer mee kunt nemen naar je doelstel ling voor komend seizoen." Met WIK'57 vei'toeft De Broe kert dit seizoen zo af en toe in de hoek waar de klappen vallen. Zo speelde WIK zatex-dag tegen Yerseke en was het dicht bij een gelijkspel. Het duel had niet ver loren hoeven te gaan. „Zo zijn er nog enkele duels die we niet hadden hoeven te verliezen." Tegen Vrederust, waarvan WIK uit met 4-0 won, liggen er kan sen op de derde seizoenszege. Toch verliep het uitduel niet zo simpel als de uitslag doet ver moeden. „Wij kwamen vroeg voor en het bleef lang 1-0. Na rust werd er een speler van hun uitgestuurd en maakten wij 2-0." De Broekert vond de twee de goal van toen het mooiste mo ment van het seizoen. „Toen wis ten we eigenlijk zeker dat we zouden winnen. Het was onze eerste overwinning." De Broekex't verwacht dat het morgen lastig wordt. „Tegen We- meldinge hebben ze vorige week maar net vexdoren. Dat geeft aan dat Vredenxst wat kan." Versterking De Broekex't kijkt al vooruit naar 2006-2007. Hij zoekt nog een doelman, want Krijn Hen- drikse doet een stap terug. Wel kan hij beschikken over Elmar Vexhage. Gx-aag had WIK de ex- speler van Zierikzee dit seizoen er al bij gehad, maar de KNVB werkte niet mee aan tussentijd se overschrijving. „Ik ben blij met hem, hij is een scorende spe ler. Daarnaast heeft zijn komst een effect op de rest van de groep. Hij is een zeer welkome versterking!" Komend seizoen is De Broekert in principe puur trainer. Marcel Passenier wordt elftalleider en in noodgevallen kan de toekom stige trainer nog als speler inval len. Het wordt voor De Broekert een leerjaar. Nu zijn er nog vol op vragen. „Waar loop je tegen aan? Vind ik het als trainer wel leuk? Wat komt er allemaal bij kijken? Ik weet in elk geval dat trainer zijn meer is dan alleen een elftal neex-zetten. Ik zie het als leex-jaar. Aan de hand daar van zie ik wel of ik verder wil." Maar eerst wacht morgen Vrede- x'ust. Met de Broekert op zijn ver- trouwde positie als laatste man. De Movistar, het schip van de Nederlander Bouwe Bekking, is op weg naar de nipte overwinning in Wellington. door Peter van der Meeren WELLINGTON - Niet meer dan negen se conden verschil zat er gisterochtend tus sen de twee snelste boten in de derde etappe van de Volvo Ocean Race van Mel bourne naar Wellington. Na de 'sprint' over 1450 nautische mijlen (2685 kilome ter) klopte Bouwe Bekking, schipper van de Spaanse Movistar, koploper ABN Am- ro-1 op de finishlijn. De zege kreeg echter een zwaxd randje omdat hij hulpti'oepen moest oproepen vanwege problemen met de kiel. Daar- door moet Bekking zondag - als de vloot vertrekt voor de langste etappe over 6700 mijl naar Rio de Janeii'o - twee uur later starten dan de overige vijf boten. Meteen na de bloedstollende finish (in de geschiedenis van grote zeilraces slechts eerder vei-toond in de Sydney-Hobartra- ce, met een vei-schil van zeven tellen) rea geerde Bekking uitgelaten. „Hier kun je alleen maar van dx'omen." In de laatste 24 uur van de etappe was hij uit geslagen positie teruggekomen, mede omdat favo riet ABN Amro-1 weinig wind kreeg. „We verspeelden op zeker moment 32 mijl over een afstand van 40 mijl", mokte Mike Sanderson, schipper van de onder Nederlandse vlag varende Black Bettv. Als Nieuw-Zeelander had hij natuurlijk („Wel voor een miljoen dollar") graag willen winnen in zijn thuishaven. Maar na 3 dagen, 22 uur, 9 minuten en een handvol seconden gooide de Spaanse boot roet in het eten. „Deze ovex-winning smaakt geweldig zoet", aldus Bouwe Bek king. „De spanning was ongelooflijk, de ze ontknoping vergde alles van het team." De Nedex-landse schipper kon niet lang van de champagne genieten. De boot diende naar de takel gevaren te worden, want er bleken opnieuw problemen met de kantelkiel. Die waren in de laatste uren aan het licht gekomen, toen Movi star er bij licht weer niet in slaagde weg te vai-en bij de op zware omstandigheden gebouwde ABN-boot. Omdat de 'deuren' rond de kiel kapot waren, kon Bekking zijn boot niet ver laten ovexhellen, omdat er dan te veel water naar binnen was ge lopen. Schade Uitex-aard betx-eurde Bekking de straf die tijdens de korte stop in Wellington staat op het inschakelen van hulptroepen. „Maar aan de andere kant: wat is twee uur in zo'n lange etappe? De boot moet voor de loodzwax-e etappe in pex-fecte con ditie zijn." De finish van de vierde etap pe - die voert langs Kaap Hoorn, waar bo- nificatiepunten gepakt kunnen wox-den - is gepland voor 7 maax-t. Niet alleen de kopmannen van de Neder landse equipe kregen een teleurstelling door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - On danks zijn jeugdige leeftijd is Martijn Boot in het veld niet over het hoofd te zien. De ro buuste voetballer is dit sei zoen één van de steunpilaren bij DFS. Morgen kan hij zijn gespierde borst nat maken, want dan komt koploper VCK in Burgh-Haamstede op bezoek. Martijn Boot en DFS krijgen morgen een stel gevaarlijke aanvallers tegenover zich. Boot maakt zich er niet druk om. De 19-jarige derdejaars student makelaardij en vast goed, die momenteel stage loopt bij Ruiterplaat Ma kelaardij, gaat de strijd met Erik Goudt (elf goals) en Mex-ijn Dek (dex-tien goals) ge woon onbevangen aan. DFS is aan een goede reeks be zig. Uit de laatste zes wedstrij den werden zestien punten ge haald. Komt dat doordat de ploeg nugewend is geraakt aan de speelwijze van trainer Ronnie de Bruine? Martijn Boot: „Ja, maar het komt ook doordat we wat wis selingen hebben gehad wat spelers betreft. Iedereen is best wel fit en we hebben daai'door een goede serie neer kuixnen zetten. Nu is het al leen te hopen dat iedereen fit blijft en dat we die lijn door kunnen trekken." Zelf lijk je steeds belangrijker te gaan worden voor DFS. Hoe zou je je eigen rol willen omschrijven? „Ik heb het lastig gehad toen ik pas bij het eerste kwam, maar het gaat me in het veld nu steeds gemakkelijker af. Dit jaar is mijn rol inderdaad belangrijk en het gaat me ook wel aardig af. Ik sta meestal in de verdediging en mijn taak is in ieder geval om de spits van de tegenpartij uit te schakelen. Ik leer echt vee]' van de oudex-e spelers. Ik sta natuuiiijk met René Brus^ achtex-in en van hem steek ik heel veël op. Wij voelen el kaar goed aan. Ik heb het echt goed naar mijn zin bii DFS." Je bent nog jong. Is DFS voor> jou het eindstation, zou je ooitje licht ergens anders wil len opsteken, of heb je dnar nog niet over nagedacht „Dat weet ik nog niet hele maal zeker! Als ik mezelf zou willen verbeteren, dan zal ik ooit toch hogerop moeten. Maar die ambitie is er bij mij op dit moment zeker nog niet." De eerste twee periodes gingen naar VCK en Nieuw- land. Jullie zijn door de 2-0-overwinning op Borssele goed begonnen aan de laatste periode. Is het halen van de nacompetitie het doel ww DFS voor de rest van hel sei- •0511 «1.1 ntn licht sad «en icnc «en »«e rijde lirin „Wij proberen gewoon zo hoog mogelijk te ei: Volgens de trainer moet"de topdx-ie- of vier mogelijk zijn, Maar we krijgen nog een paar lastige wedstrijden. We moe ten nog tegen VCK, Bevelan ders en Nieuwland. Gelukkig krijgen we ze alledrie thuis. Maar het ligt er ook aan of ie dereen fit blijft bij ons." Morgenmiddag komt per VCK naar sportpark Van Zuyen. Betekent dat dat er een einde komt aan de onge slagen reeks van je ploeg o; verrassen jullie VCK? „Wij gaan probex-en VCK zo goed mogelijk te bestrijden. Het zal best lastig worden, want uit hebben we bijna ixiks te vertellen gehad. Nu moeten we gewoon met zijn allen er keihard voor werken en dan zie we wel wat er mo gelijk is," *ij liri ï»rl iedr Wlf td cig :er ::I New York. NBA. Miami Heat-Orlando Magic 110-100, Indiana Pacers-Milwau kee Bucks 88-77, Philadelphia 76ers- San Antonio Spurs 103-100, Cleveland Cavaliers-Boston Celtics 113-109, New Jersey Nets-Charlotte Bobcats 95-94, New York Knicks-Toronto Raptors 98-96, New Orleans Hornets-Portland Trailblazers 102-86, Memphis Grizzlies- Sacramento Kings 84-78, Minnesota Timberwolves-Seattle Supersonics 102- 92, Phoenix Suns-Denver Nuggets 116-101, Dallas Mavericks-Washinton Wizards 103-97, Atlanta Hawks-Los An geles Lakers 114-110, Golden State War riors-Los Angeles Clippers 88-81 Kuala Lumpur. Maleisische Open, Europese Tour. Stand na 1e ronde: 1. Jiménez (Spa) -8 (17 holes), 2. Wiratchant (Tha) -7 (18), 3. Molinari (Ita) -6 (18), Houston (Wal) -6 (18), Finch (Eng) -6 (18), Murphy -6 (18), 11. Derk- sen (Ned) -4 (12), 56. Lafeber (Ned) -1 (16). Eerste ronde afgebroken wegens duisternis na lange onderbreking we gens ïhd eaip Lucky Day: 2-9-10-13-16-20-31-32-34- 43-45-46-59-65-66-68-69-73-76-77 On der voorbehoud. Mannen Marseille. Tweede ronde: Clément (Fra)-Verdasco (Spa) 7-6 (5) 6-3. Korolev (Rus)-Davidenko (Rus/2) 6-4 7-6 (6), Grosjean (Fra/8)-Joezjni (Rus) 2-6 7-5 6-3. Santoro (Fra)-Rusedski (GBr) 6-3 6-2. Ancic (Kro)-Faurel (Fra) 6-3 6-3. San Jose. Eerste ronde: HewiU (Aus/3)-Goldstein (VSt) 6-4 6-2. Carlse» (Den)-Dlouhy (Tsj) 3-6 6-2 6-1, Toet soenov (Rus/7)-Bjorkman (Zwe) 4-66 6-2, Arthurs (Aus)-Reynolds (VSt) K 7-5 7-5, Philippoussis (Aus)-Robtrft (Spa/4) 3-6 7-5 7-5. Twëede ronde: Spadea (VSt)- maier (VSt) 6-2 6-0. Phau (Dui)-Vtó (VSt) 7-5 7-5. Buenos Aires. Tweede Volandri (lta/6)-Behrend (Dui) 3-67^8 7-6 (2), Hidalgo (Spa)-Coria (Arg/2)5-5' 6-2, Moya (Spa/5)-Massu (Chl) 4-66-5' 7-6 (4). Vrouwen Antwerpen. Tweede ronde: SavijOii (Oek)-Hantuchova (Slw/9) 6-4 6-3.De- mentjeva (Rus/5)-Domachowska Ml 6-3 7-6 (5). Bangalore. Tweede ronde: (Oek)-Lakhani (Ina) 6-3 6-3, I (Kro/6)-Kanepi (Est) 6-1 6-4. Saniange# Rgej (lta/3)-Obziler (Isr) 5-7 6-4 6-3, Camas L (Ita)-Koedriavtseva (Rus) 6-1 7-5. 1 I lllllllHIIII— Uefa Cup. Derde ronde, Thun-Hamburger SV1-0 (1-0). 30. Au no 1-0. Scheidsrechter: HanssonlM ™- Los Angeles. Vriendschappen jfia; Mexico -Zuid-Korea 0-1 (0-1). 14.13 2 Dong-LookO-1. t .■ifffpnwr—ft Sevilla. Ruta del Sol. Vijfde en ste etappe, Olvera-Sevilla: 1. nen (Bel) 172,6 km in 3.50.10,2. chi (Ita), 3. Hammond (GBr), 4, CocA (Aus), 5. Brown (Aus). Klassement: 1Carlos Garcia QueaJjilll '(Spa) 20.08.23, 2. Rena (Spa),3,Adc8 Garcia Quesada (Spa) 0.07,4. Isasi0.15 |j o 5. Pasamontes (Spa) 0.18. 1 2f Jeia ad Wt foto Jon Nash/ANP te verwerken, hoewel de schade nog wel te overzien was. Stukken minder verging het de tweede boot. De debutanten moesten genoegen nemen met de vijfde plaats. Fysieke schade was er ook. Gerd Jan Poortman kwam tijdens een windstoot bovendeks lelijk ten val en klapte met zijn gezicht tegen de reling. De Braban der bloedde hevig, aan boord dienden meerdere hechtingen te worden aange bracht. Hiervoor zijn overigens minstens twee bemanningsleden bevoegd. Het is een eis van de orgarxisatie dat twee zei- lers per boot medisch ondeiricht hebben gehad. „En dat was nu nodig ook, Gerd Jan zag er flink toegetakeld uit", aldus Dirk de Ridder. De Friese zeiltrimmer eindigde op de Pix-ates-boot keux-ig als dex'de, drie uur achter de winnaar. „Je wint liever, maar dit is ook goed. We blijven in de race voor een podium plaats." GPD van onze sportredactie EINDHOVEN - Vrijdag blijft de vaste speeldag voor de eerste di visie. De nieuwe eigenaar van de tv-rechten, mediabedrijf Tal pa, wil de huidige formule hand haven en kan rekenen op massa le steun van de clubs. Talpa brengt vanaf volgend sei zoen tot en met het seizoen 2010-2011 de wedstrijden in de één na hoogste voetbalcompeti tie op het scherm. Net als de hui dige eigenaar SBS6 zal Talpa op vrij dagavond samenvattingen van alle duels uitzenden. Wél be gint het programma tien minu ten eerder dan de huidige uitzen ding van SBS6 23.00 uux"). Collectief Volgens directeur Edwin Lugt van de Coöperatie Eerste Divi sie (CED) zijn alle verenigingen, uitgezonderd FC Volendam, ak koord met de plannen van Tal pa. „Ook de clubs die liever niet op vrijdag voetballen zijn omwil le van het collectief van hun fa- vox'iete speeldag afgestapt", zegt Lugt. „Talpa gelooft in de vrijdagavond en erkent dat we B Ax iel Jirh iets goeds hebben opgebouwu Enkele jaren geleden trok h ,«tQ SBS6-programma over de eer ste divisie gemiddeld 300,li kijkers, dat zijn er nu fOO.OOfc Bovendien ondervinden we oj vrijdag nauwelijks concurrent!! van de eredivisie." Dat laatste argument telt zwaar mee voor een club als Helmonf Sport. „Ik weet dat ©nzesuppol ters een voorkeur hebben voo| dé zaterdag. Maar vanwegecooij merciële redenen is de viijdaflj als vaste'speeldag onontkoonj| baar. We zijn ook blij dat alf wedstrijden in samenvattiij worden uitgezonden", zi meen directeur Mario Captein. Juist vanwege de exclusivity kiïjgen sponsors op die vnjojl maximale aandacht. „Wij hveJ voor een belangi'ijk deel opspoö sor- en tv-gelden. Zonder die in komsten komt ons bestaan! i-echt in gevaar", aldus Captek De supporters zijn niet blij //\'j de vrijdagavond, zo blijkt uit ofc derzoek van de Samenwerken Organisaties VoetbalSuppon? (SOVS). Toch pleitte de SOW ervoor de eerste divisieujj over het hele weekeinde te v delen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40