Goes houdt toch woononderzoek Hé verplegende Zin in een werkvakantie? Zijdemuseum verder als galerie PZC Automobilist zwaargewond Havenschap wil vooral Sloegebied beter benutten Goese scholen hebben dringend nieuwe gymlokalen nodig de Zonnebloem8 bl4 Gemeenteraad maakt ommezwaai na kritisch rapport Rekenkamer weekenddiensten agenda Jigdaljahu zingt in Kapelse kerk Meer informatie? vrijdag 17 februari 2006 door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes gaat toch een onderzoek houden naar de behoeften op de lokale woningmarkt. Eerder voelde de gemeenteraad daar in meer derheid niet voor, maar in middels zijn de meeste partijen om. Het college van B en W gaf een tijdje terug ook geen voorrang aan zo'n onderzoek. Het vond dat de Regionale Woning- - bouwvereniging- Samenwerking (RWS) dat op eigen houtje moet uitvoeren en zelf moet betalen. De RWS hecht aan een woning marktonderzoek, zeker met het - oog op de omvorming van het ha- venindustriegèbied tot woon wijk. De corporatie, die ook een rol gaat spelen bij de bouw van woningen in dat gebied, wil we ten aan welk soort woningen be hoefte is. Begin februari verscheen een rapport van de gemeentelijke Re kenkamercommissie over de wo- ningbouwplanning. Daaruit blijkt dat Goes sinds 2001 slechts de helft van het aantal geplande nieuwbouwwoningen haalt, terwijl buurgemeenten als Kapelle en Borssele het veel beter doen. In het rapport wor den aanbevelingen gedaan om als gemeente meer te sturen in de woningbouw. In de praktijk blijkt namelijk dat de gemeente soms met te veel projecten tege lijk bezig is en niet altijd de juis te plannen voorrang geeft. Door de bevindingen van de Rekenkamercommissie zijn CDA en WD, hoewel de laatste fractie eerder riep dat er moet worden gebouwd en niet on- derzocht, overtuigd geraakt van de noodzaak van een onderzoek. SGP/ Christenunie en D66 waren er al voorstander van. Een woonvisie is volgens een raadsmeerderheid nodig om te plannen voor de lange termijn. Het college heeft inmiddels, ook een ommezwaai gemaakt. Wethouder M. 't Hart (PvdA, ruimtelijke ordening) zegde gis teravond in de gemeenteraad toe het onderzoek te zullen hou den. Schommelingen Alleen de PvdA zag gisteren in de gemeenteraad het nut er niet van in, omdat de woningmarkt onderhevig is aan schommelin gen. Zo'n onderzoek kan snel achterhaald zijn door de prak tijk, redeneerde PvdA'er F. de Kaart „Wat is dan de waarde van een onderzoek?" Raadslid P. Colijn van SGP/CU stelde fijntjes vast dat zelfs PvdA-wethouder 't Hart het nut er nu wel van inziet, maar dat de PvdA-fractie kennelijk 'geen visie wil'. „Geen visie is ook een visie", stelde De Kaart. Het college neemt ook bijna alle aanbevelingen van de Reken kamercommissie over. Dat moet ertoe leiden dat de gemeente meer grip krijgt op de woning- bouwplanning en bouwprojec ten. Wethouder 't Hart merkte niettemin nogmaals op dat de praktijk vaak weerbarstig is. Projectontwikkelaars willen hun plannen tussentijds nog wel eens veranderen. Daarnaast zijn er bezwaarprocedures die pro jecten soms wel een jaar vertra gen. De wethouder beloofde.de raad ook vaker te informeren over de voortgang van woningbouwpro jecten. zaterdag 18 en zondag 19 december 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpoidërseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij- dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat. 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- 'raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveiand G.J.A. Tuyl, Kastanjestraat 307, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel. (0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Óofnelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven- polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek- uurzat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221 Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113) 218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. door René van Stee TERNEUZEN - Bij een eenzij dig ongeval op de Mr. F. J. Haar- manweg in Terneuzen is gister middag een 49- jarige automobi list uit Terneuzen zwaargewond geraakt. Komend vanuit de rich ting van de N61 belandde de man door nog onbekende oor zaak met zijn voertuig in de lin kerberm. Na een stuurcorrectie kwam hij terug op zijn eigen weghelft, waarna hij even ver derop frontaal op een boom ter hoogte van verpakkingsprodu cent Elopak reed. De auto botste ook tegen de boom die er naast stond. De bestuurder zat bekneld in zijn auto. De brandweer moest hem bevrijden uit het wrak. Het slachtoffer is per traumahelikop ter vervoerd naar het zieken huis in Gent. Over de aard van zijn verwondingen was gister avond nog niets bekend. foto Camile Schelstraete door Jeffrey Kutterink TERNEUZEN - Havenschap Zeeland Seaports wil havens en kades beter benutten. Verder gaat het onderzoeken of meer producten ondergronds - via pijpleidingen - kunnen worden vervoerd. Dat is noodzakelijk, omdat met name het Sloegebied vol begint te raken. Dat staat in het jaarplan 2006 van het havenschap. Zeeland Seaports wil daartoe de braak liggende grond bij bestaande be drijven beter benutten. Een an dere mogelijkheid is het treffen van geluidsbeperkende en -isole rende maatregelen. Zeeland Seaports probeert ook toeleveranciers en afnemers op een slimme manier bij elkaar te brengen, om de inzet van ener gie en hulpstoffen te optimalise ren. Dat beperkt het transport. De focus van deze inspanning zal liggen in het Nieuwlandter- rein, de Sloepoort, het Hoechst-terrein, de Ghellinck- polder (met een sterke binding met het Cerestar-complex), het Valuepark Terneuzen, de Axelse Vlakte en de Westelijke Kanaal- oever. WCT In het jaarplan beschrijft Zee land Seaports uitvoerig per ter rein en onderwerp wat het in 2006 wil gaan doen. Een belang rijk dossier is de Westerschelde Container Terminal. Het schap werkt verschillende onderzoe ken uit. Doel is uiteindelijk om te zorgen dat Provinciale Staten het nieuwe streekplan goed keurt, waardoor het mogelijk wordt de WCT aan te leggen. In het Sloegebied breidt autover lader Cobelfret binnenkort het, 'parkeerterrein' fors uit, Het' be staande en nieuwe terrein wor den door middel van een (bai- ley)brug verbonden. Samen met. het havenschap bekijkt het be drijf of het het centrum waar ac cessoires in auto's worden inge bouwd en wagens worden her steld en gecontroleerd kan wor den uitgebreid. Er wordt bezien of het mogelijk is 'om meer auto merken aan Vlissingen te bin- den'. Ook wordt bekeken oï meerlaagse opslag van auto's mogelij k'is: Voorwaarde voor het ui van Cobelfret is het van het aantal treinen aai over de Zeeuwse spoorlijn mag fji. den. Zeeland Seaports stelt in het jaarplan al het mogelijke daarvoor te doen. Ook spant,het havenschap zich in voor meer vervoer per schip. 1 Een andere grote ontwikkeling is de ontwikkeling van de Seal diahaven. Daar vestigt zich Sea-Invest. In Terneuzen wordt gewerkt aan de ontwikkeling van de Wes- telijke Kanaaloever. De ontwik- keling van de Axelse Vlakte zal zelfs worden versneld. Een marktonderzoek moet uitwijzen wat de mogelijkheden van liet terrein precies zijn. Doordat et zich nieuwe bedrijven vestigen, worden kades verlengd en terrei nen bouwrijp gemaakt. S TREE KA CTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café D; Soos, 20.00 uur: Praatcafé voor 45p|yj sers; 22.00 uur:Cheers-café; GOES - Leger des Heils, Leliestraat24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en beien tbv maatschappelijke ning; Het Snooker Centrum, 13.30-16 30 uur. Biljart voor ouderen, buurtwerk Goes Polder; 's-HEER HENDRIKSKINDEREN H» Hendrikhuis, 20.30 uur: Voorstelling Hg huis van Bernarda Alba door toneelver eniging Heer Hendrik; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur Seniorensoos; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sit, j?0.00 uur: Geopend vo.or de jeugd vei 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvaie, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: Verenigingslokaal van AV De Vuur neon, 20.000 uur: Lezing Jungle Adver; ure Panama door de heer de Leeuw: KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; WAARDE - Dorpshuis, 19.30 uur:Vcor stelling door Toneelgroep Waardevö; WEMELDINGE - De Wemel, 13,00wr 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten: YERSEKE - Dreef en Kerkple'n 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. door Maurits Sep MELISKERKE - Het Zijdemu seum in Meliskerke is gestopt. Het gaat op 1 april verder als ga lerie voor wisselende exposities. Het restaurant en de winkel blij ven open. Het museum bestond uit een ge- - deelte waar het leven van zijde rupsen gevolgd kon worden en uit een gedeelte waar wisselen de tentoonstellingen plaatsvon- den. De museale ruimte is geslo ten enwordt verbouwd tot woonruimte voor de eigenaren. De expositieruimte blijft, maar gaat uiteenlopende tentoonstel lingen organiseren. Eigenaar A. van Hoegee spreekt van 'een dramatische stap', die echter onvermijdelijk was om dat de gemeente het voornemen heeft het gebouw de bestem- ming 'maatschappelijke functie' te geven. Dat houdt in dat slechts eenderde van de ruimte - gebruikt mag worden voor de winkel en het restaurant. Dat is volgens Van Hoegee te weinig om op de lange termijn voldoen de geld te verdienen om het mu seum open te houden. Van Hoegee was bezig om het restaurant en de winkel over te dragen aan andere exploitant die het hele complex uiteinde- lijk zou moeten overnemen. Om dat die commercieel te weinig mogelijkheden zouden krijgen, gaat dat niet door. Ook voor hemzelf is het niet meer haalbaar het Zijdemu seum in zijn oorspronkelijke op zet voort te zetten. Hij had plan nen om voor 450.000 euro te in vesteren in het restaurant, de winkel en in een vernieuwing van het museum. „Maar dat geld kunnen we nooit meer te rugverdienen." De museale collectie is daarom KAPELLE - Jongerenkoor Jig daljahu uit Barendrecht geeft morgenavond een concert in de hervormde kerk van Kapelle. Ook christelijk gemengd koor Hammaaloth en christelijk man nenkoor Sjalom uit Goes verle ken hun medewerking. De optre dens beginnen om half acht. De entree is drie euro en er vindt een collecte plaats voor gezond heidszorg in Bangladesh, niet meer te zien in Meliskerke. Maar over enige tijd wel op in ternet, kondigt Van Hoegee aan. Hij heeft van het Ministerie van. Economische Zaken een subsi die van 7500 euro gekregen voor innovatie. Dat geld heeft hij ge bruikt om door studenten van de Hogeschool Zeeland een in- ternet-versie van het Zijdemu seum te laten maken. De collec tie is gefotografeerd en het le ven van de rupsen is gefilmd. Misschien, overweegt Van Hoe gee, kan hij zelfs digitale rond leidingen gaan verzorgen door het internet-Zijdemuseum. De sluiting van het museum heeft ook gevolgen voor het perso neel. Er werkten acht mensen in deeltijd. Nu heeft hij nog drie deeltijd-medewerkers nodig. Van de anderen zijn de contrac ten niet verlengd. Vanwege de nieuwe bestemming die de gemeente Veere aan de locatie van het Zijdemuseum geeft, moe ten het restaurant en de winkel zodanig inkrimpen dat het museum niet langer kan rondkomen. foto Ruben Oreel door Frank Balkenende GOES - Goes heeft snel een nieu we gymaccommodatie voor het voortgezet onderwijs nodig. Er is al jaren een chronisch tekort aan gymlokalen en het pro bleem wordt door de stijgende leerlingenaantallen steeds nij pender. De fracties van GroenLinks, PvdA en WD vroegen het colle ge van B en W gisteren in de ge meenteraad nu eens spijkers met koppen te slaan. „Het wordt tijd dat we het een eind maken aan dit probleem. Leer lingen gymmen op de raarste plaatsen", zei WD-raadslid A. Wevers, die rector is van het Goese Lyceum. Hij zei dat Goes drie gymlokalen te kort komt. Wevers liet weten dat zijn school, het Buijs Ballot College en het Sint Willibrord College samen willen werken orp een ge zamenlijke gymaccommodatie tot stand te brengen. Wat be treft wethouder M. 't Hart (Pv dA, onderwijs) maken de drie scholen een combinatie met de sportopleiding Cios van het ROC Zeeland. Dan worden meer vliegen in één klap geslagen. De gemeente is eigenaar van schoolgebouwen en is verant woordelijk onderwijshuis ves ting. Het budget dat het Rijk jaarlijks doorsluist naar de ge meente, wordt in samenspraak met het onderwijsveld verdeeld. Daaruit ontstaat een jaarlijks huisvestingsprogramma, waarin staat welke scholen mogen uit breiden, nieuw bouwen of een gymlokaal erbij krijgen. Het voortgezet onderwijs vindt die aanpak niet bijster flexibel en wil, met het oóg op de forse groei van sommige scholen, lie ver zelf over de huisvestingsgel den beschikken. De gemeente wilde er in eerste instantie niet aan, omdat een aantal scholen er financieel door in de problemen zou ko men. Het voortgezet onderwijs besloot daarop zelf uit te vissen of het doorsluizen van huisves- tinggelden mogelijk is. Het ba sisonderwijs wilde buiten schot blijven, zodat de werkgroep zich concentreert op het voortge zet onderwijs. Er moet nog wel worden gestudeerd, want giste- ren bleek dat overheveling van de gelden voor een aantal scho len financiële nadelen oplevert. Wil jij de Zonnebloem helpen om 7.200 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste, en supergemotiveerde team van ruim 7.000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENIGING Postbus 2100, 4800.ee Breda Postbank 10 98 510" E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32