dijt uit chandaal Vino moet drama-Heras doen vergeten Van Basten is redelijk tevreden over speelschema van de EK-kwalificatie Hiddink getergd na Fiod-verhoor Hoek-soap gaat door, nu met twee besturen ïjSneller geel voor tijdrekken V SV legt zich et neer bij rtrek Farfan Lierse ontslagen Hasselbaink is goud waard Boonen wint laatste rit Ruta del Sol Knieoperatie judoka Gravenstijn McEnroe wint dubbel bij rentree KNGU en turners leggen geschil bij Boksbond haalt Cubaanse coach Onweer teistert golfers in Maleisië 'f m ediis ilije LONDEN - Tijdrekken wordt in voetbal voortaan sneller be- ilraft met geel. De wereldvoct- talbond Fii'a gaf de spelregel- to, punissie opdracht de afspra- en hierover strenger te maken. Bil speler die de bal bij zich ludt als de tegenpartij een t mag nemen, krijgt Dezelfde straf is voor een Iballer die na een doelpunt Ó-ia aftrap van de tegenpartij op- ludt. Ook spelers die worden Korf vangen en traag het veld te krijgen geel. icommissie buigt zich op 4 art met de Fifa over de voor |i llen. Er volgt dan ook een uit- aak over het idee om de cirkel om de cornervlag te breiden van 1 naar 2 me- Dat moet spelers in kleine J| bons meer ruimte bieden bij nemen van een hoekschop, commissie praat verder over smart ball, een technologie laat zien of een bal de doel- |isgepasseerd. ANP/RTR siift iDHOVEN - PSV legt zich tneer bij een tussentijds ver- van aanvaller Jefferson Hoewel de 21-jarige Pe- 0,1 een gelimiteerde trans som in zijn contract heeft la- opnemen, wil technisch di- our Guus Hiddink hem een toitenis voor langere tijd bieden. „We zijn daarop aan Ihoeden. Hij heeft het goed "rijn zin bij PSV en het is als zulke jongens hier nog dcre jaren blijven." fik liet eerder al weten dat 3(;i ook Gomes, Alex en Ooijer langere tijd wil vastleggen. Farfan bestaat belangstel- .unc ;Van meerdere grote clubs, niemand zich bij PSV ge it 3 -Ik weet dat hij het hier Tela ®naar zijn zin heeft", weet :S$ ™k. „Dit jaar is zijn rende- thoog; hij combineert werk set assists en goals. Jeffer- een belangxTjke speler PSV geworden." De vraag Farfan, en veel andere spe- jls of Hiddink coach blijft, oo' duel van vanavond met kan PSV weer een be- en op Arouna Koné. Hij f(m deze week terug van het rri0ül om de Afrika Cup. Ook 'kis inzetbaar. Onzeker is meespelen van de griepe- p'orahim Afellay. GPD Koen de Kort heeft kopman nog niet durven ontgroenen door Edward Swier ESTEPONA - Op de website van de wielerploeg staat hij nog, op foto's en in verslagen over 2005. Roberto Heras is dus nog niet helemaal verge ten. Maar wie twee dagen in het Zuid- Spaanse Estepona in de entourage van Liberty Segu- ros-Würth meeloopt, zal zijn naam niet opeens horen vallen. Het boek-Heras - de Spanjaard werd in de Ronde van Spanje betrapt op het gebruik van epo - is gesloten. Alexander Vino- koerov is het nieuwe boegbeeld van de Spaanse formatie. „Een echte leider", heeft Koen de Kort (23) al ervaren. De cou reur uit Liempde is de enige Ne derlander in Spaanse dienst. „Als we aan tafel zitten, zegt hij niet veel. Maar als hij wat zegt, dan heeft iedereen hon- detcl procent aandacht. Je merkt het aan alles, hij spreekt zijn talen, heeft gezag." Vandaar ook dat Vinokoerov tot op heden is ontkomen aan de gebruikelijke ontgroening. Nieuwelingen in de ploeg van Manuel Saiz wordt doorgaans opgedragen zich belachelijk te verkleden en een liedje te zin gen. De Kort: „Ik moest dat vo rig jaar ook. En zit nu min of meer ook in het organisatieco mité. Maar niemand durft het startsein te geven." De Kort papte in december, aan de vooravond van de eerste teammeeting, al direct aan met Vino. „Een toevalligheidje ei genlijk. We vlogen allebei via Barcelona. Op het vliegveld herkende hij me. Prachtig toch, ik vond dat wel bijzonder. Hij wilde alles van mij en natuur lijk van de ploeg weten. Hij was vooral geïnteresseerd hoe het is om met Saiz te werken. In de media wordt hij toch vaak afgeschilderd als een moeilijke man. Ik kon Vino koerov vexTellen dat het hart stikke meevalt." De Kazach, 32 en overgekomen van T-Mobile, moet teammana ger Saiz bij Liberty Segu- ros-Würth van een al bijna eeu wig durende frustratie helpen. Saiz won, zelfs niet met de ster renformatie Once, nog nooit de Tour de France. Alex Zülle, Laurent Jalabert, Joseba Belo- ki, ze kwamen er allemaal bij Alexander Vinokoerov (tweede van rechts) is het nieuwe boegbeeld van de Spaanse wielerploeg Liberty Seguros en heeft dit seizoen maar een echt doel: de Tour de France. foto: GPD in de buurt, Vinokoerov is de volgende die het gaat probe ren. Aanpassen De stoïcijnse rasaanvaller zal er zijn seizoen volledig voor aanpassen. In december train de hij meer dan ooit. Maar de eerste maanden van dit seizoen zal hij zijn gezicht weinig laten zien. Zo min mogelijk lijden tot de start van de Tour is het de vies. De klassiekers, Milaan-San Re- mo uitgezonderd, laat hij lo pen. „De Amstel Goldrace en Luik-Bastenaken-Luik heb ik al gewonnen. De Tour is mijn enige objectief dit seizoen. Er zijn drie tot vijf man die 'm kunnen winnen. Ik hoor daar bij." Speelde hij bij T-Mobile de tweede viool achter Jan Ull rich, nu is hij dé man. „Ik ge loof dat ik het kan, ben super gemotiveerd." Of hij dan min der doldriest te werk moet gaan, weet Vino zo net nog niet. „Er is, zonder Armstrong, sprake van een andere wed strijd. Dat is zeker. Maar ook nu zal de ploeg van de gele trui de verantwoordelijkheid gaan' dragen. Je zult moeten zien hoe de koers loopt, om je strategie te kunnen bepalen. Het zijn zorgen voor later. De grootste zorgen zijn al geweest. Het seizoen 2005, zijn eerste als prof, zat er bijna op toen Koen de Kort even twijfelde. „Ik heb, toen Heras positief bleek, voor de zekerheid toch maar even met de ploegleiding gebeld. Of de sponsor over woog er mee te stoppen." Het bleek niet het geval. In decem ber, bij de eerste kennismaking met Vino en de andere nieuwe lingen - onder wie belofte Kas- jetsjkin - ging het nog wel even over Heras. De Kort: „Saiz- heeft toen de hele zaak nog eens uitgelegd. Tuurlijk had het zijn uitwerking op de ploeg, zoiets is nooit prettig. Maar volgens mij is het nu wel vergeven en vergeten. Al kan ik het nog steeds niet bevatten. Heras is in beroep gegaan, van wege de verdachte omstandig heden. Hij had voor de laatste tijdrit in de Vuelta al vijf minu ten voorsprong. Dat kan je toch ook niet begrijpen." Saiz weet als geen ander hoe het werkt in de wielersport. Hij maakt er nog maar weinig woorden aan vuil. „De realiteit is dat Roberto niet meer in on ze ploeg zit. Dat is moeilijk. Voor hem, voor mij. Maar ik kan nu het seizoen 2006 is be gonnen niet achterom kijken. We moeten vooruit. Ik heb 28 man waar ik me om moet be kommeren. En Heras zit daar niet meer bij." GPD ic^USSEL - Het omkoopschan- el# id in de Belgische voetbalcom- - .de dijt steeds verder uit. Voet- j ilclub Lierse SK besloot gister- pnd twee spelers en de hulp- iner op staande voet te ont- r-Jian. nadat de drie door het ge- fht waren gehoord, teis ml crzitter Leo Theyskens is er- ia overtuigd dat de ontslagen trekkenen „kleine pionnen" ft in, zo zei hij gisteravond tij- I0!g B is een persconferentie. „Ik zeker dat de grote strate- de echte schuldigen, geïden- Deïeerden gestraft worden." ielman Cliff Mardulier, verde ler Laurent Fassotte en hulp- jinerPatrick Deman van Lier- werden woensdag opgepakt verhoor. Bij huiszoekingen onder meer de computer van tenan in beslag genomen. Hij «de, zo zei zijn advocaat gister- iidag, gedeeltelijke bekente ssen af. Later trok hij die ver reet* bring weer in. Fassotte ont- ipioa at die aantijgingen, Mardu- 1 rweigert elk commentaar, lak de Anderlecht-spelers Ma- e£ Is Mitu en Laurent Delorge 2$ jn ondervraagd. Beiden speel- jng fei vorig seizoen voor Lierse. ioé pjtitie doet er intussen in het ejang van het onderzoek en uit speel voor de privacy van de mj etrokkenen het zwijgen toe. vrije voeten ipjl van de omkoopaffaire is de Mnese 'zakenman' Zheyun Ye. iy lij zou uitslagen hebben gema- j|uleerd om grote gokwinsten sé?: |testrijken. De 40-jarige Chi- sees werd begin november opge- ;e?r pakt, maar is weer op vrije voe- ifei [en. Tégen hem is een onderzoek geopend wegens corruptie en op lichting. Zo wordt nagegaan of hij spelers omkocht om het duel Sint Truiden-La Louvière van 29 oktober te beïnvloeden. Zheyun Ye is geen onbekende in het (Belgische) voetbal. Afgelo pen seizoen probeerde hij zich in te kopen bij diverse clubs, waaronder Lierse. Voorzitter Leo Theyskens van die club haalde gisteren fel uit naar ex-manager Gaston Peeters. Die zou Ye hebben binnengeloodst bij Lierse. Volgens Theyskens ge droeg hij zich als „de body guard of luitenant van Ye." Theyskens: „Over zijn rol in het omkoopschandaal blijf ik op de vlakte, maar ik sluit niet uit dat Peeters daar ook bij was betrok ken. Voor die omkoping wijs ik in de eerste plaats naar de spor tieve staf, met (ex-)trainer Paul Put en assistent-coach Patrick Deman op kop." De huiszoekingen bij Lierse kwamen na een tv-uitzending, vorige week. In het programma Panorama werden veertien na men van spelers en clubofficials genoemd die betrokken zouden zijn bij de omkooppraktijken van de Chinese maffia. Onder hen Lierse-doelman Cliff Mar dulier, voormalig Sint Trui den-keeper Dusan Belic, Wester- lo-doelman Jonathan Bourdon en de ex-La Louvière-spelers Gunther Van Handenhoven, Ge offrey Tayes en Mario Esper- tero. Verder zouden trainers als Albert Cartier (ex-La Louvière, nu Brussels), Gilbert Bodart (de huidige trainer van La Louviè re) en Paul Put (ex-Lierse, nu Moeskroen) een dubieuze rol hebben gespeeld. Put diende een aanklacht wegens smaad in te gen de omroep VRT. De Belgische bond doet zelf ook onderzoek naar de zaak. GPD door Dick Sintenie AMSTERDAM - Sneller dan ver wacht bereikten de zeven boiids- coaches gisteren overeenstem ming over het speelschema in groep G voor het kwalificatie toernooi EK 2008. Het Neder lands voetbalelftal begint op 2 september met een uitwedstrijd tegen Luxemburg. Dat was niet de wens van Marco van Basten, maar voor het overi ge mag de bondscoach van Oran je niet mopperen over het sche ma dat gisteren in Noordwijk totstandkwam. Liever had Van Basten de kwalificatiereeks ge opend met een (uit)wedstrijd te gen een sterke tegenstander, Roemenië of Bulgarije. Van Bas ten is ook niet gelukkig met het laatste pouleduel, op 24 novem ber 2007 uit tegen Wit-Rusland. Voor het overige is van Basten te spreken over de volgorde van de reeks van twaalf interlands. Vooral het feit dat Oranje in juni 2007 niet hoeft te spelen, stemt hem tevreden. Van Bas ten: „Er staat een dubbel op het programma, op 2 en 6 juni. We zijn blij dat onze spelers dan rust krijgen. Het is geestelijk en lichamelijk zwaar om je na een toch al overvol seizoen op te la den voor twee interlands. Hoe wel we in de WK-kwalificatie- reeks dit jaar in juni wel won nen van Roemenië en Finland." Alle wedstrijden van het Neder lands elftal tegen Roemenië en Bulgarije zijn op een zaterdag. Van Basten: „Dat is commer cieel het aantrekkelijkst en het geeft ons telkens vier dagen de gelegenheid om ons voor te be reiden." GPD STUTTGART - Jerrel Hasselbaink (foto) was gisteravond goud waard voor zijn club Middlesbrough. De Nederlandse aanvaller opende na twintig minuten de score in de Uefa Cupwedstrijd tegen VfB Stuttgart, waarna zijn ploeggenoot Parnaby de marge vlak na rust verdubbelde: 0-2. Ljuboja bracht de thuisclub nog wel op 1-2, maar verder kwam Stuttgart niet. Hamburger SV verloor de uitwedstrijd bij FC Thun met 1-0. Van de Nederlanders speelde alleen Ni- gel de Jong. De enige goal was van de Brazi liaan Adriano, in de 30e minuut. Slavia Praag klopte op eigen veld Palermo met 2-1. Jarolim opende de score (1-0), waarna Con- teh nog voor de pauze gelijkmaakte. Vlak na de rust bepaalde Barzagli de eindstand op 2-1 met een eigen doelpunt. Uli Deck/EPA vrijdag 17 februari 2006 21 SEVILLA - Tom Boonen is er in de laatste rit van de Ruta del Sol alsnog in geslaagd een rechtstreeks sprintduel van Alessandro Petacchi te winnen. De Belgische wereldkam pioen verloor eerder deze week al twee keer van de Itali aan, maar pakte in de slotetappe alsnog een overwinning. De Brit Roger Hammond werd derde. De eindzege ging naar de Spanjaard Carlos Garcia Quesada. ANP/Belga DEN HAAG - Deborah Gravenstijn wox-dt vandaag in Rotterdam geopereerd aan haar linkerknie. De chirurg gaat een reconstructie aan de voorste kruisband uitvoe ren. Gravenstijn (31) zou medio november al worden geo pereerd, maar een ingreep aan een nekhernia ging toen voor. De knieoperatie zal de terugkeer op het tatami niet extra vertragen. De Rotterdamse richt zich op het Neder lands kampioenschap in oktober. ANP SAN JOSE - John Mc Enroe heeft zijn rentree in het prof- terxnis met een zege gevierd. Samen met Jonas Bjox-kman was de Amerikaan in de eerste ronde van het toernooi in San Jose in de dubbel te sterk voor de Australiërs Wayne Arthxxrs en Stephen Huss: 6-3 6-3. Een paar uur na zijn ze ge vierde McErxx-oe zijn 47e vex-jaardag. Hij won in het ver leden 77 toernooien in zowel het enkel- als dubbelspel. McEnroe nam in 1994 afscheid van het proftennis. ANP BEEKBERGEN - De Koninklijke NedexTandse Gymnas tiek Unie (KNGU) heeft het geschil met enkele topspor ters over sponsor-contracten bijgelegd. Er zijn afspx-aken gemaakt over sponsorplekken op het turntenue tot en met de Spelen in Peking 2008. De sporters hebben voox-taan bij alle individuele wedstrijden het recht op één van de twee sponsorplekken op het tenue. Het x-echt op het box-st- logo blijft bij de unie. In november dx-eigde de turnbond vijf toppers nog met een stax'tverbod voor het WK in Mel bourne. Die vex*wiei-pen een deel van de bepalingen over beeldrecht, vergoedingen en de tweede logoplek. ANP NIEUWEGEIN - De NedexTandse boksbond heeft in Je sus Sollet (45) een nieuwe Cubaanse toptx-ainer. Hij volgt Ismail Salas op. Met Sollet wil de bond toewex-ken naar de Spelen van Peking in 2008. Vanaf maart gaat de Cu baan fulltime aan de slag met drie NedexTandse boksers: Hüsnu Kocabas, Orhan Dztürk en Daniël Kooij. GPD KUALA LUMPUR - Een zware onweersbui teistex-de gis teren in Kuala Lumpur de golfex-s in de eerste x-onde van het Maleisische Open. Een lange onderbreking zox-gde er voor dat 63 van de 150 spelers hun omloop niet konden af maken. Onder hen Robert-Jan Derksen, die goed op dreef was. Hij stond bij het afbreken elfde in het klassement. De beste speler was de Spanjaard Miguel Angel Jiménez met -^8 na zeventien holes. ANP/RTR door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Verbitterd, aan geslagen, maar met het hoofd omhoog ging PSV-trainer Guus Hiddink gisteren in op vragen omtrent het verhoor door de fis cale inlichtingen- en opsporings dienst (Fiod) dat hij woensdag onderging. „Ik vecht door. De woede maakt mij een vechter." Hiddirxk was emotioneel. „Als ie mand van jullie nu doox*px*ikt, explodeer ik", zei hij. „Dus la ten we hier ixiet te diep op in gaan." Beneden zat zijn vriendin Lies- beth Pinas hem op te wachten. Zij vertelde hoezeer haar part ner zich woensdag vernederd had gevoeld. Hiddink zelf hield zich stoer. „Maar deze zaak heeft grote impact op mijn privé- leven", zei hij. Zeven uur aan een stuk, van half tien tot half vijf, werd Hid dink door ambtenaren van de Fi od ondervraagd. „Het waren ex- twee. Die ene was wel normaal, die had ik al eerder gehad.En die andere? Hiddink grijnst. „Als ze zeggen dat je in een hoek moet gaan zitten, moet je in een hoek gaan zitten." Werkplezier Het was woensdag al de dex-de keer dat Hiddink werd verhoox'd door de Fiod en hij liet gistex-en voor het eerst publiekelijk we ten dat zijn werkplezier danig is vergald. De kans dat de 59-jari- ge oefenmeester aan het einde van het lopende voetbalseizoen opstapt bij PSV lijkt dan ook met de dag groter te worden. Al laat Guus Hidclink daar geen woord over los. „We zullen wel zien." GPD door Frits Bakker HOEK - Wie gaat de voetbal club Hoek door de komende tur bulente weken leiden? Als het aan John Bravenboer, de ere voorzitter ligt, een interim-be stuur waarvan hij zelf de voor zitter is. Maar Fred Overbeeke, één van de zes leden van het be stuur dat woensdagavond het af treden bekend maakte, zegt dat er gisteravond een demissionair bestuur is gevormd, waarvan hij de leiding heeft. De Hoek-soap nam gistex-avond absurde vormen aan. Vijf van de zeven bestuxxx-sleden van de vori ge ploeg vergaderden gister avond in het ene gedeelte van het clubgebouw. En John Bra venboer riep een paar oudge dienden, met penningmeester Leo Bx-eepoel, bij elkaar om een interim-bestuur te vox-men. Fred Overbeeke verzekerde gis teravond om half elf: „Wij gaan Hoek in de komende weken lei den met een demissionair be stuur. Daarin zitten vijf van de zeven leden. Voorzitter Kees de Feijter maakt er geen deel van' uit en Leo Breepoel willen we ex- niet meer bij hebben. Hij is onbe- spx-eekbaar voor ons, omdat door hem woensdag de zaak is opgeblazen." John Bravenboer verzekerde om elf uur: „Wij hebben een inte rim-bestuur gevox-md onder mijn leiding. De andex-e ploeg woi'dt statutair helemaal niet er kend. Zij zijn een bestuur dat is afgetreden. Alleen Leo Breepoel is woensdag blijven zitten en met hem hebben we een vergade- x-ing belegd." Het ene bestuur (illegaal, vol gens Bravenboex-) presenteerde zich met Fred Ovex-beeke aan het hoofd en Cas Braafhart, Ad van Langevelde, Peter Mullaert en Joyce Buyze als leden. Het an dere bestuur bestaat uit John Bx-avenboer (voorzitter), Sjaak van der Lijke (secretaris), Leo Breepoel (penningmeestex-) en Els de Blaey (lid). Welk bestuur Hoek officieel mag leiden in de komende we ken, zal moeten blijken. „Het kan niet anders of dat zijn wij", vindt Bravenboer. „Dat zullen we dan wel zien", reageert Over beeke. Beide ploegen zijn wel van plan zo snel mogelijk een buitengewone ledenvergadering uit te schx-ijven om statutair een nieuw bestuur te kiezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21