Uitbreiding Hogeweg is dichtbij Goedkoper kan niet... GRATIS! m xr PZC Hilton LUXEMBURG***** Disneyland* Resort Paris"" In Cadzand wijzen alle neuzen nu in dezelfde richting Denktank voor Vliegende Hollander AUTOREIZEN DUITSLAND! www kras nl 073-5999999 0 Hulst in onderhandeling Carnaval in Ossenisse agenda ^OuO$ 75! T¥"l kras www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl Over psychosen en schizofrenie is al veel bekend. Net als over andere psychische aandoeningen. We kennen oorzaken, gevolgen en behandelingen. Het Fonds Psychische Gezondheid biedt infor matie en geeft geld voor onderzoek en betere zorg. Kijk op www.fondspsychischegezondheid.nl FONDS PSYCHISCHE GEZONDHEID Wilt u helpen? Er is nog veel te doen! Giro 4003, Utrecht. Alles over hoofdzaken O door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst is in onderhandeling over een flin ke uitbreiding van het bedrijven terrein Hogeweg nabij Sint-Jan steen. Het gaat om de aankoop van het bedrijf van een agrariër aan de Polderstraat, dat grenst aan het bestaande bedrijventer rein. De agrariër zou met zijn bedrijf elders moeten worden onderge bracht. De aankoop van de be drijfsgebouwen, de dienstwo- njng en een bijbehorende akker van dertig hectare is een investe ring van miljoenen euro's. De ge meente kan dat geld onmogelijk zelf op tafel leggen en heeft al een belegger in de arm geno men. Die zou het bedrijventer rein voor de gemeente moeten aankopen en het eventuele be heer daarvan moeten ontwikke len. Ambtelijk stuk De informatie is terug te vinden ip, een ambtelijk stuk, gericht aan de leden van de gemeentelij ke, commissie economie. In een toelichting op het agendapunt over de gemeentelijke bedrijven terreinen geeft de gemeente wel de stand van zaken daarover weer. Uit die informatie blijkt verder, dat de gemeente momenteel niet meer beschikt over direct uit- geefbaar bedrijventerrein. Op het bedrijventerrein Hoge weg beschikt een bouwbedrijf nog over twee kavels van respec tievelijk anderhalve hectare en e^n hectare, terwijl een project ontwikkelaar op hetzelfde ter rein nog een stuk grond van 2500 vierkanter meter in de ver koop heeft. Een van de problemen die in het stuk aan de commissie economie worden geschetst is, dat er nog een geschikte nieuwe locatie moet worden gevonden voor het bedrijf. Gezien de hoogte van de in vestering wil de gemeente de haalbaarheid van ontwikkeling en beheer door een marktpartij nog laten onderzoeken. „Uiter aard zullen in dat onderzoek ook de voor- en nadelen van pri vate ontwikkeling en beheer worden meegenomen." Verder zit er bij de gemeente ook een uitbreiding in de pen van het bedrijventerrein Hoek en Bosch in lüoosterzande. De gemeente wil dat uitbrei dingsplan, af stemmen op de uit breiding van transportbedrijf Tieleman en de verhuizing van een bedrijf dat nu nog in de kern van Kloosterzande is ge vestigd. Afgezien van het vraag stuk 'van de planologische in passing speelt op de uitbrei dingslocatie volgens de gemeen te ook de problematiek van on der meer grondverwerving en pachtontbinding. De commissie economie verga dert maandag 20 februari vanaf 19.30 uur in het stadhuis. OSSENISSE - Carnavalsvereni ging De Dwjèze Mieters uit Osse nisse houden morgen een 'dw jèze brandweerparty'. DJ Mar lon verzorgt de muziek op het feest, dat om 22.00 uur begint. De locatie, Weststraat 14, wordt vanaf Ossenisse aangegeven met bordjes donderdag 16 februari 2006 door Raymond de Frel CADZAND-BAD - Zo fel het er in november 2004 aan toeging, zo rustig bleef het deze week tij dens een informatie-avond over de herinrichtingsplannen voor Cadzand-Bad. Slechts een enke ling greep de microfoon om wat persoonlijke twijfels te uiten. Na een kwartier was de discus sieronde alweer voorbij. „Er werd vaak gezegd dat Cad zand nooit een eenheid kon wor den, maar de meeste neuzen wij zen nu gelukkig in dezelfde rich ting", zegt voorzitter M. Mulder van de plaatseüjke ondernemers vereniging. „Voor veel onderne mers was de ontwikkelingsvisie ook al grotendeels bekend. Mis schien dat het daarom zo rustig bleef." Nadat tal van middenstanders ruim een jaar geleden een plan voor een zestig meter hoge toren met appartementen, winkels en een parkeergarage verbaal met de grond gelijkmaakten, gingen de dorpsraad, ondernemersvere niging en gemeente Sluis samen verder in een klankbordgroep. Zij kwamen tot de slotsom dat een door winkels en appartemen ten omsloten marktplein (het Duinplein), woonblokken en een parking voor tweehonderd kortparkeerders (Duinhof) en een versterking en wellicht ver plaatsing van het winkelbe stand op boulevard De Wielin gen Cadzand-Bad tot een bad plaats met internationale allure moeten maken. Zeewering Hoe dat er architectonisch alle maal gaat uitzien staat nog niet vast. Net zo min het zeker is dat er na de versterking van de zee wering gebouwen zullen verrij zen in de duinen. „Voor het Duinhof is al een koopovereen komst met aannemingsbedrijf Van der Poel gesloten. Zij wil len vijf woonblokken met drie lagen bouwen, die maximaal vijftien of zestien meter hoog worden. Bij De Kikkerput is een parkeerplaats met tweehonderd plaatseri voorzien, om zo het ver- lies van de parking bij het Es- so-station te compenseren" zegt Mulder. De nieuwbouw in Cadzand-Bad zal in elk geval niet meer dan 32 meter de lucht in gaan, maar Mulder betwijfelt of die 'hoogte überhaupt aan de orde is, j verwacht nog wel wat gesteggel over de hoogtes, maar over het algemeen is de stemming posj. tief. Er staan ook al verschillen, de investeerders op de stoep," Ook dorpsraadvoorzitter J. Voer man is lovend over de plannen, al weet hij nog niet hoe het groj van de inwoners van Cadzano over de ontwikkelingsvisie denkt. „Maar het gaat nu in eer ste instantie om de onderne mers. Krijg je die niet mee, dan gebeurt er helemaal niets! Q[ het bouwplaatje mooi of lelijk wordt, komt pas aan' de ordeals de gemeenteraad op 2 maart 'ja' tegen de visie zegt. Vanaf dat moment' kunnen de plannenma kers concreter aan de slag. Ge bouwen van 32 meter zijn vol gens mij wel acceptabel. Wan! je zal toch de hoogte in moetea om geld te genereren voor de op knapbeurt van de boulevard', aldus Voerman. STREEKACTIVITEITEN CLISVIGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljü ten, gymnastiek; GRAAUW - Herberg DeGraauw, 20.S) uur; Optreden JW Roy; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarta. HOEK - De Lovenhoek, 9.00 u.- Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koerste HULST - Reynaertcollege Gildenstras- 19.00 uur: Bewegen en sporten vco (ex) hartpatiënten; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsomj 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14,0) uur: Koersbal; TERNEUZEN - Café De Vriendschip, Reggie Naus vertelt over De Vliegende Hollander; De Hoeve, 20.00 uur' Blno; Ter Schorre Palazzolihuis, 14.00uurBj- eenkomst (ex) kankerpatiënten en te- naasten; VOGELWAARDE - Café Ons Vermat 14.00 uur: Kaarten. De Vloek van de Vliegende Hollander is met twintig miljoen euro de duurste investering ooit in de Efteling. De attractie wordt op eerste paasdag geopend. foto Ed Oudenaarden/ANP door Wout Bareman TERNEUZEN - De legende van de Vliegende Hollander wordt nieuw leven ingeblazen. In Terneuzen wordt binnen kort een denktank geformeerd, die een promotieplan gaat op stellen rond kapitein Willem van der Decken en zijn schip. Dat gebeurt in nauwe samen werking met pretpark de Efte ling, waar op eerste paasdag de attractie De Vloek van de Vliegende Hollander wordt ge opend. Terneuzen noemt zich al jaren Stad van de Vliegende Hollan der, maar dat leidde niet tot een sterk marketingproduct, zoals bijvoorbeeld Hulst dat heeft met Reinaert de Vos. Het bleef bij een beeld van het schip in de Herengracht en de benaming van de plaatselijke harmonie. Incidenteel wordt de figuur van Van der Decken wel gesignaleerd bij evenemen ten als de Havendagen en der gelijke, maar daar bleef het tot nu toe bij- Burgemeester J. Lonink vindt dat Terneuzen daarmee een unieke kans laat liggen. Hij wil daarin nu verandering bren gen. „Dit jaar is uitgeroepen tot het jaar van de Vliegende Hollander, maar er ligt tot op de dag van vandaag geen sa menhangend programma. Er wordt hier en daar iets gedaan. Ik hoor over Piratendagen en een lezing en er zijn initiatie ven öm een beeldje van het schip op de markt te brengen. Als we de krachten bundelen, valt er voor Terneuzen, vol gens mij, veel meer uit te ha len. Dan kunnen we ons met recht Stad van de Vliegende Hollander noemen." Lonink is door de directie van de Efteling uitgenodigd om eer ste paasdag met een delegatie (onder wie kapitein Van der Decken), de officiële opening van De Vloek van de Vliegende Hollander bij te wonen. „Het is een mooie aanleiding om dat hele verhaal ook in Terneuzen zelf nieuw leven in te blazen. In samenwerking met de Efte ling is de Vliegende Hollander van een enorme promotionele waarde voor de stad en daar van moeten we optimaal ge bruik maken." Krachtenbundeling Lonink wil op korte termijn de initiatiefnemers van tal van ac tiviteiten en ook organisaties als de VW en Coördinatie en Management, de exploitant van het Scheldetheater en de organisatoren van de jaarlijkse Havendagen bijeen roepen om te praten over een gezamenlij ke aanpak. „We moeten eerst zorgen dat alle neuzen dezelf de richting op staan; daarna kunnen we ons richten op-een krachtenbundeling. Eén ding is belangrijk: dat we iets goeds en structureels in de markt zet ten. We moeten voorkomen dat het allemaal na een halfjaar weer verwatert." De Vloek van de Vliegende Hol lander is met twintig miljoen euro de duurste investering ooit in de Efteling. De attractie voert de bezoekers in vier mi nuten van het huis van Van der Decken in Terneuzen, via een geheime gang naar een sloep in de haven, die op zijn tocht snel heden tot ruim zeventig kilome ter haalt. 3-/4-/5-/8-daagse autoreis PROEF DE SFEER... Luxemburg-Stad (op UNESCO-lijst van werelderfgoederen) de prachtige 17e-eeuwse kathedraal Notre Dame het Groothertogelijk paleis in renaissancestijl het historische stadhuis aan de Place de Guiilaume grandioze winkelstraten, waar u heerlijk kunt winkelen goede restaurants en gezellige cafés HILTON LUXEMBURG***** luxe verblijf in 5-sterren hotel faciliteiten o.a. bar, restaurants, fitnessruimte, sauna, binnenzwem bad, massage en solarium (deels tegen betaling) Vrijwel elke vrijdag, zaterdag en maandag van 27/2 t/m 30/10 3 dagen v.a. 99 5 dagen v.a.€ 179 4 dagen v.a. 125 8 dagen v.a. 275 Toeslagen: 1-persoonskamer v.a.€ 44, reserveringskosten 15 per boeking. Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Reisnummers HW 56.518 en auto 17.621, kijk op www.kras.nl/hw56518 of www.kras.nl/auto17621 I Extra kamer ingekocht in de populaire voorjaarsvakantie. 3-/4-daagse autoreis HOTEL HOLIDAY INN DISNEY®**** op ca. 5 min. van Disneyland® Park en Walt Disney Studios® Park gratis shuttle bus naar de parken o.a. restaurant, bar, binnenzwembad en gratis parkeergelegenheid INCLUSIEF ENTREEKAARTJE VOOR: Disneyland® Park: een dag vol Magie, meer dan 50 attracties, shows en parades of Walt Disney Studios® Park: ontdek de vier productiezones met non-stop actie, coole attracties en spectaculaire optredens! Informeer ook naar onze busarrangementen www.kras.nl/hw56814 Vrijwel iedere vrijdag van 24/2 t/m 24/3 3dgn 4dgn 3 dgn 4dgn Februari v.a.€82 v.a.€92 Maart v.a.€72 v.a.€85 Prijzen gebaseerd op 2 volw. 2 kind. van 3 t/m 11 jaar in 1 kamer. Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Reisnr.HW 56.601.Meerdaagse entreekaartjes en overige bezettingen zie www.kras.nl/hw56601 5-/6-/7-/8-daagse autoreis vrijwel iedere di., wo., za. e zo. van 20/2 t/m 28/10 verblijf in Steigenberger Maxx**** in Jena ontbijt en diner 29 per nacht (verplicht) tips: historische plaats Jena, het 1200 jaar oude Erfurt,Thüringerwald Reisnr. HW 56.672, zie www.kras.nl/hw56672 4-/5-/8-daagse autoreis vrijwel iedere ma. en vr.van 20/2 t/m 20/10 verblijf in NH Trier dagelijks ontbijtbuffet, gebruik binnenzwembad tips: authentieke stadspoort Porte Nigra, schil derachtige straatjes, winkelen Reisnr. HW 56.537, zie www.kras.nl/hw56537 3-/4-/5-/8-daagse autoreis vrijwel iedere ma.en vr.van 20/2 t/m 30/10 verblijf in Mercure Hagen**** in Hagen gebruik overdekt zwembad tips: mooie vakwerkhuizen, schitterend heuvel landschap, charmante Hagen I Reisnr. HW 56.775, zie www.kras.nl/hw56775 3-/4-/5-/8- daagse autoreis vrijwel iedere ma., vr., za. van 27/2 t/m 29/4 I verblijf in Parkhotel Schweizerhaus in Kleve J dagelijks ontbijt, picknicklunch,3-gangen diner en drankjes tijdens diner tips: Slot Schwanenburg, Nijmegen I Reisnr. HW 56.761, zie www.kras.nl/hw56761 TEUTOBURGERWALD all inclusive M EIFEL EN MOEZEL 3-/4-/5-/8-daagse autoreis vrijwel iedere ma. en vr. van 27/2 t/m 27/10 verblijf in Mercure Bielefeld City in Bielefeld dagelijks ontbijtbuffet, lunch en diner tips: wandel- en fietsmogelijkheden, Lemgo, Hameien en Osnabrück Reisnr. HW 56.612, zie www.kras.nl/hw56612 4-/5-daagse autoreis vrijwel iedere ma. en vr. van 24/2 t/m 30/10 verblijf in familiehotel Lellmann in Löf dagelijks ontbijtbuffet tips: schitterende wijnstreek met middeleeuwse kastelen, Koblenz en de Eifel Reisnr. HW 56.635, zie www.kras.nl/hw56635 Onze reizen zijn heel eenvoudig te boeken via onze site, 24 uur per dag, 7 dagen in de week! Kijk in de advertentie voor het reisnummer, type deze achter in de adresbalk en u komt I direct bij uw reis uit! Voorbeeld: www.kras.ni/hz12345! Informatie en boekingen: WW \J\J WW Lam CSU t=P m I m Of boek bij één van onze i 23 reisbureaus! njRitt h sle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42