ÏPZC éluise scholen luiden noodklok Bied nu! Olympisch vuur in Terneuzen Ondernemers willen parkeergeld terug Ook Terneuzense sporthallen zijn in trek bij dieven Nog honderden euro's voordeel op dit product. deÜRVKKERY veilingkranten.nl Straf voor handel in amfetamine basisscholen en dorpsraden vrezen voor leefbaarheid in kleine kernen Sj tuis - De directeuren van Ju basisscholen in West- i^uws-Vlaanderen maken zich (role zorgen over de kwaliteit Jan wonen in de kleinere ker- ate kn van de gemeente Sluis. In ,ani! (rii gezamenlijke brief vragen djgri ij alle politieke partijen om 5 gel actie te ondernemen. Hulst wil weldoeners weer eren Nieuw onderkomen 't Trefpunt Gedwongen opname veelpleegster Reeks delicten kost Breskens' duo celstraf Verstoppertje iblgens de leidinggevenden van scholen in Hoofdplaat, Zuid- jande, Waterlandkerkje, Nieuw- rliet, Groede, Cadzand, Retran- ciiement en Eede dreigt de leef- J baarheid in veel dorpen op kor- [Q |e termijn flink achteruit te «aan. De directeuren van een He; aantal openbare scholen namen let initiatief voor de noodkreet n worden daarin gesteund door e dorpsraden van Cadzand, lieuwvliet, Retranchement en Vaterlandkerkje. Onwenselijk directies van een aantal bijzondere scholen, die als enige ■tbji basisonderwijs in een kern ver- n,r_ jorgen, hebben de brief onderte kend. „Wij hebben absoluut niet alleen het onderwijs voor ogen, als we het over de kwaliteit van tonen in de kleine kernen heb- isa Belangrijkste aanleiding roorons schrijven is de bericht- Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met paprikasoep en runder- stooipot of groentenstoof en €12,50of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 presentatie boek God gun ons een moeder een brevier voor veertig dagen vano.a. ds. JanNauta 15.00-16.30 uur Jean Frangois en band Tentoonstelling Bewth, 15 onvoltooiden in foto Roeland Fossen Markt 511 Middelburg T0118 886 886 mw. de-drvkkery. nl De ruim negen meter hoge creatie bij sportcentrum Vliegende Vaart beeldt het olympisch vuur uit. Morgen vindt de officiële onthulling plaats. foto Peter Nicolai door Paul Begijn TERNEUZEN - Niet alleen in Turijn brandt de olympische vlam, ook bij sport centrum Vliegende Vaart in Terneuzen zal morgen het olympisch vuur een dag schitteren. Kunstenaars van Raw Stainless Art uit Zwolle troffen hiervoor gisteren de laat ste voorbereidingen aan het kunstwerk dat tijdens de officiële opening van het sportcomplex wordt onthuld. De ruim negen meter hoge creatie van roestvast materiaal bij de ingang van de sportaccommodatie beeldt het olympisch vuur uit. Met als thema de Olympische Zomerspelen van Beijing in 2008 wil kun stenaar Ronald A. Westerhuis zijn passie voor het grootste sportevenement ter we reld aan het publiek laten zien. „Er is geen evenement in de wereld dat kan tippen aan de Olympische Spelen. Een evenement waar ontzettend veel mensen op afkomen. Of ze nu blank of zwart zijn. Allemaal komen ze maar voor één doel en dat is sport." De drie pilaren die het vuur dragen, sym boliseren de elementen van de Spelen, na melijk water, aarde en lucht. Samen met zijn collega's Floris Brasser, Aart Langervoort en David Brode werk te Westerhuis zes weken onafgebroken aan het kunstwerk. „Maar dan wel dag en nacht, zestien uur aan een stuk." Visitekaartje Staalbedrijf Outokumpo leverde een groot deel van de materialen en sponsort daarmee naar schatting voor een bedrag van vijfentwintigduizend euro. Wes terhuis spreekt over een geweldige sa menwerking en hoopt door middel van dit kunstwerk zijn visitekaartje af te geven voor een verdere samenwerking met de staalfabrikant uit Westdorpe. Zijn streven: een kunstwerk bouwen dat nog groter wordt dan de Eiffeltoren in Parijs. Morgen mag Westerhuis het kunstwerk onthullen met niemand minder dan zwemster Inge de Bruijn. Dan wordt ook de vlam ontstoken. „Mijn geluk is dat ik in het bakkie met Inge omhoog mag. Ze was toch vrijgezel hè? Wie weet komt er nog iets leuks van", grapt hij. Advertentie door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Personeelsle den van bedrijven die in Terneu zen netjes per 1 januari een par- keervergunning voor werkne mers hebben gekocht, voelen zich oneerlijk behandeld door het langdurige gedoogbeleid ten aanzien van foutparkeerders. Ze willen dat de gemeente een deel van de aanschafkosten te rugbetaalt. Werknemers betalen voor zo'n MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 36-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld voor dealen in amfetamine. De man moet een gevangenis straf van 225 dagen uitzitten, waarvan 180 dagen voorwaarde lijk. Ook krijgt hij een werk straf van 240 uur. De Middelburger moet de winst die hij met zijn praktijken maak te, 1700 euro, terugbetalen aan de Staat. De man was vorig jaar met de handel in synthetische drugs be gonnen, omdat hij een gokversla ving had. parkeervergunning 200 of 250 euro per jaar. De gemeente zou voor het nieuwe parkeerbeleid tot 15 februari een gewennings periode hanteren, en pas daarna gaan bekeuren. Nu is echter aan gekondigd dat die periode wordt verlengd, totdat het be leid voor iedereen duidelijk is. „Dat betekent dat mensen ge woon meer dan twee maanden ongestraft kunnen foutparke- ren, terwijl een heleboel ande ren voor een flink bedrag een vergunning hebben gekocht", zegt J. van Sonderen van het be drijf Multraship. „Een heleboel werknemers vinden dit onrecht vaardig. Uit oogpunt van gelijke behandeling moet de gemeente eigenlijk twee maanden, zeg maar zo'n 32 euro teruggeven. Dat is niet moeilijk, want ze kunnen precies zien wie er be taald heeft." Wethouder C. van Schaik geeft de kopers van een werknemers vergunning grotendeels gelijk, maar voegt er meteen aan toe dat van teruggave van geld geen sprake kan zijn. „We hebben de eerste zes weken van het jaar waarschuwingsbriefjes uitge deeld aan foutparkeerders, met daarop ook informatie waar ze wel kunnen parkeren. Alle ken tekens zijn geregistreerd en we hebben gemerkt dat sommigen gewoon bewust fout blijven par keren. Die mensen gaan vanaf deze week onherroepelijk op de bon", zegt Van Schaik. „Ande ren, die voor de eerste keer in de fout gaan, krijgen nog een waar schuwing. op die manier geven we degenen die zich netjes aan de regels houden toch niet het idee dat ze het voor niks doen." Van Schaik wijst er op dat het gedoogbeleid van de afgelopen weken niet onbeperkt was. „Mensen die op een invaliden- plaats stonden zijn consequent bekeurd. Dat geldt ook voor het betaald parkeren. Rond Check point zijn bijvoorbeeld zo'n tweehonderd bonnen uitgeschre ven." Heksenjacht Volgens Van Schaik is de bebor- ding in het parkeergebied nu bijna overal in orde, zodat de meeste automobilisten wel we ten waar ze aan toe zijn. „Het is echter niet zo dat we een heksen- jacht gaan organiseren op men sen die te goeder trouw hun au to fout parkeren." (Advertentie) factie: 0113-315649 SS'cti8®Vfr - «bus 31,4460 M Goes prtentie-exploitatie: S en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ss-Vlaanderen: 0114-372770; Pal: 020-4562500. ionderdag 16 februari 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen IVOti IS, geving over woningbouw in de komende jaren. Wij vinden het een hoogst onwenselijke, zelfs onaanvaardbare ontwikkeling dat dit zich beperkt tot de grote re plaatsen in onze gemeente. Dit zal leiden tot een minimali sering van de voorzieningen in de kleine kernen", schrijven Bert Wille van de Europaschool in Zuidzande en Peter de Ko ning van de Oranje-Nassau- school in Retranchement. Zij constateren dat in de voor bije jaren juist de bouw van een aantal woningen in kleine dor pen een stimulans is geweest voor de leefbaarheid. „Maar er zijn meer zaken die door poli tiek moeten worden opgepakt. Denk bijvoorbeeld aan de bouw van woningen die financieel aan trekkelijk zijn voor jongeren. Het verdwijnen van dorps win kels die tot nu toe niet kunnen rekenen op subsidies of andere ondersteuning, moet ook een halt worden toegeroepen. Het zijn zomaar een paar mogelijk heden, om aan te geven dat er aanzienlijk meer nodig is dan al leen het verfraaien van het dorpsaanzicht. Want een mooi dorp dat over twintig jaar geen bewoners meer heeft, moet voor elk weldenkend mens een schrik beeld vormen", schrijven Wille en De Koning. De scholen en dorpsraden roe pen de politieke partijen in de gemeente Sluis daarom op tot het maken van concrete plan nen. „Alle partijen in onze gemeente hebben zich al eerder uitgesproken voor het leefbaar houden van de kleine kernen. De ontwikkelingen van de laat ste tijd zijn hiermee echter volkomen in tegenspraak. Van onze politici willen en mogen we creativiteit, daadkracht en elan verwachten. En, met de ver kiezingen in het vooruitzicht, geen loze woorden en toezeggin gen." Barney maakt overstap HULST - De gemeente Hulst is weer op zoek naar bur gers die de Pelgrimstas verdienen. De Pelgrimstas is een bronzen onderscheiding alleen bedoeld voor inwoners van de gemeente die zich op bijzondere wijze hebben inge zet voor de plaatselijke gemeenschap. Ze hebben ideeën aangedragen of hebben een 'tas' vol goede daden verricht, waar de gemeente of de inwoners van hebben geprofi teerd. Het beeldje is bedoeld als schouderklop, een pluim op de hoed en is gemodelleerd naar Reynaert de Vos, die volgens het epos altijd op stap ging met zijn pelgrimstas. De Pelgrimstas werd in 2000 voor het eerst uitgereikt. Wie iemand kent die in aanmerking komt voor de Pel grimstas, kan dit, voorzien van een goede argumentatie, melden aan de Hulster burgemeester J.F. Mulder. TERNEUZEN - Dagactiviteitencentrum 't Trefpunt in Terneuzen is gisteren officieel geopend. De nieuwe voor ziening geeft mensen met psychiatrische problemen de kans om elkaar te ontmoeten in een ontspannen sfeer. Het oude activiteitencentrum in de binnenstad van Terneuzen verhuisde half december in verband met bezuinigingen naar een goedkoper pand aan de Roerstraat. Het was de eerste weken wennen voor de cliënten. En dat gold ook voor activiteitenbegeleidster M. Lippens. „Het is heel an ders. In het huis in de binnenstad hing echt een huiselijke sfeer. Dat is hier niet het geval. Daar staat tegenover dat er hier meer ruimte is. Er zijn meer mogelijkheden om ac tiviteiten te ontplooien", legt zij uit. Het nieuwe dagcen trum, onderdeel van het centrum voor geestelijke gezond heidszorg Emergis, biedt de bezoekers dagelijks een afwis selend programma. In de hüiskamer kunnen de cliënten gezelschapsspelletjes doen, terwijl creatievelingen te recht kunnen in het atelier of het textiellokaal. Ook is er de mogelijkheid om een computercursus te volgen. Kook- liefhebbers kunnen zich uitleven in de keuken. Bezoekers kunnen van maandag tot en met donderdag van tien tot half vijf terecht in het dagcentrum. Dagelijks komen er ge middeld 26 cliënten. MIDDELBURG - Een 35-jarige vrouw uit Terneuzen moet zich laten opnemen in de Inrichting voor Stelselma tige Daders (ISD). Dat besliste gisteren de rechtbank in haar strafzaak. De ISD-maatregel wordt aan haar voor twee jaar opgelegd met dien verstande dat er na één jaar een evaluatie plaatsvindt. De veelpleegster is al jaren ver slaafd aan harddrugs. Daardoor pleegt ze aan de lopende band vermogensdelicten. De rechtbank vond bewezen dat de vrouw vorig jaar juli een winkeldiefstal had gepleegd en in dezelfde periode een steen door de ruit van een auto had gegooid, die de bestuurster raakte. door Paul Begijn TERNEUZEN - Net als bij de voetbalverenigingen Terneuzen en Terneuzense Boys slaan die ven de laatste tijd ook regelma tig hun slag in en rond sportcen trum Vliegende Vaart en de ge meentelijke sporthal aan de Mer- wedelaan in Terneuzen. Ging het bij de Vliegende Vaart eerst vooral om diefstal van fiet sen, maandagavond werd in het complex een portemonnee met inhoud ontvreemd. Er is inmid dels aangifte gedaan. J. van Re- mortel, beheerder van het sport complex, ziet een mogelijk ver band tussen de diefstallen bij de voetbalverenigingen Terneuzen en Terneuzense Boys in de afge lopen maanden. „Het voorval van maandag is geen toeval. De diefstallen komen momenteel in heel Terneuzen voor, vooral bij sportverenigingen. Ondanks de camerabewaking in het complex de Vliegende Vaart denkt de beheerder dat de dader van maandag moeilijk te trace ren is. „Er flitsen veel mensen voorbij op de camera. En vaak zijn de beelden genomen op een flinke afstand, waardoor het moeilijk is hard bewijs te vin den." De diefstal van fietsen is de laat ste weken overigens flink ver minderd bij de Terneuzense sportaccommodatie. Volgens Van Remortel is dat een gevolg van een extra beveiligingscame ra, die kort na de ingebruikna me van de sporthal is geplaatst bij de fietsenstalling. Ook bij de gemeentelijke sport hal aan de Merwedelaan in Ter neuzen worden regelmatig spul len gestolen, meldt karateleraar D. Fieret. Hij spreekt over pure baldadigheid. „De dieven betre den de kleedkamers tijdens de lessen en nemen kleren en schoe nen mee om ze vervolgens in de bosjes, op het dak of zelfs in het riool te werpen." Fieret, die elke vrijdagavond ka- rateles geeft in de sporthal, zegt dat het sluiten van de toegangs deuren geen zin heeft. „Om het uur wisselen wij van groep. Er lopen dus constant sporters in en uit." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 27-jarige inwoner van Bres kens voor het plegen van auto kraken, diefstallen en heling ver oordeeld tot 103 dagen celstraf, waarvan 58 dagen voorwaarde lijk en 180 uur werkstraf. De man moet verder 24.402 euro schadevergoeding betalen aan de eigenaar van een Mercedes, die hij heeft gestolen. Zijn acht tienjarige vriendin uit Breskens kreeg voor haar betrokkenheid bij de vermogensdelicten, ge pleegd vorig jaar zomer in West-Zeeuws-Vlaanderen, 83 dagen jeugddetentie, waarvan 38 dagen voorwaardelijk en vijf tig uur taakstraf opgelegd. Het duo had eerder ontkend voor de strafbare feiten verant woordelijk te zijn geweest. zeeuwse almanak De Middelburgse vader liet zich door zijn twee kinderen overhalen om een potje ver stoppertje mee te spelen. Hij bood. aan om als eerste te zoe ken. Hardop telde hij: „Eén, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven, acht, negen, tien. Wie niet weg is... En voor hij de zin kon afma ken, hoorde hij vanachter de bank zijn driejarige dochter roepen: „is gebleven!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39