Bestuur Hoek staakt de strijd Evertse verdedigt springtitel PZC Sterke Schouwse afvaardiging op titelstrijd libre Sportverkiezingen Schouwen-Duiveland Zege van driebanders Hoondert/De Waard Alleen penningmeester blijft aan Ajax niet naar Zeeland .18 Petacchi weer sneller dan Boonen ZK langebaanschaatsen teruggebracht tot één dag uitslagen Biljartbond houdt jeugddag Zilver voor Van Keulen in Melbourne Veertig roeiers op de ergometer agenda door Frits Bakker HOEK - Het bestuur van de voetbalclub Hoek is gisteravond na een korte vergadering opge stapt. Voorzitter Kees de Feijter vindt dat er geen basis meer is om de club verder te leiden en vertrok als eerste uit de vergade ring. Het merendeel van de be stuursleden keert de club ook de rug toe. Alleen van penning meester Leo Breepoel is bekend dat hij in functie blijft. Kees de Feijter was gisteravond niet be reid om commentaar te geven. Het besluit om het bestuur te ontbinden is genomen na de one nigheid tussen de clubleiding, het sponsorbestuur en de techni sche commissie. Kees de Feijter maakte vorige week bekend dat zijn bestuur unaniem het ver trouwen had opgezegd in de technische mensen. De sponsor stichting kwam twee dagen la ter met een tegenactie. Nico Boussen van het sponsorbe stuur: „Wij distantiëren ons van het besluit van het clubbestuur en blijven achter de technische commissie staan." Dat gold ook voor erevoorzitter John Braven- boer en de supportersclub. Kees de Feijter wilde gister avond van zijn bestuur weten of het standpunt nog unaniem werd ingenomen. Hij kreeg niet de onvoorwaardelijke steun van de penningmeester en wilde op die basis niet meer verder met zijn bestuur. Volgens Cas Braaf- hart (secretaris) is daarna het he le bestuur opgestapt. „Ik blijf achter mijn standpunt en ga niet meer verder. Het heeft geen zin meer om op deze manier te werken." Leo Breepoel vindt dat er afspraken niet zijn nage- door Jan Dagevos AMSTERDAM - Ajax ziet ko mend voetbalseizoen af van een trainingskamp op Zeeuwse bo dem. De Amsterdamse club heeft -besloten zijn tenten in de oude vertrouwde omgeving op te slaan, De Lutte in Overijssel. „Omdat we daar al 25 jaar komen", zegt coach Danny Blind. Ton Uitterhoeve uit Oost-Sou burg, die al jarenlang bevriend is met de trainer van Ajax, gooi de enkele maanden geleden een visje uit. Hij wilde de Amsterdamse for matie naar Westkapelle halen en als voorbereiding op de com petitie enkele oefenwedstrijden in de provincie laten spelen. Danny Blind had daar wel oren naar, maar na rijp beraad met de leiding van de Amsterdamse club werd deze week besloten toch weer naar het oosten te trekken. „Ik heb natuurlijk een emotione le binding met Zeeland", zegt de in Oost-Souburg geboren Blind. „Maar je moet realistisch zijn en kijken wat het beste past. In De Lutte weten we wat we hebben. Wat verder heeft meegespeeld is dat we na De Lutte doorreizen naar Duits land. Daar verblijven we ook nog eens vijf dagen in een sport hotel en kunnen we twee goede wedstrijden tegen bundesliga- clubs spelen. Het is de combina tie De Lutte-Duitsland, die het 'm doet. Daar is prioriteit aan gegeven." Ajax vertrekt op 10 juli naar De Lutte, in de gemeente Losser, en zal daar een week verblijven. Daarna verkast de ploeg voor nog eens vijf dagen naar Duits land. komen. „We hebben vorige week met z'n allen een stand punt ingenomen, maar daarover zou een brief naar de sponsor stichting worden gestuurd met de reden waarom we niet verder willen met de technische com missie. Die brief was er nog niet, dus staat de motivatie voor het besluit niet op papier. Daar door is er voor mij geen reden om te stoppen. Voor mij telt maar één belang: dat van Hoek."- Voor erevoorzitter John Braven- boer is het. ontslag van het be stuur als een volslagen verras sing gekomen. „Ik heb maandag geprobeerd om de partijen weel bij elkaar te krijgen. We hebben afgesproken dat we zaterdag morgen om negen uur, voor de wedstrijd tegen Katwijk, een vergadering zouden beleggen on der leiding van een onafhankelij ke voorzitter. Dat was de enige manier om nog een oplossing te vinden voor het al maanden du rende conflict. De sponsorstich ting en technische commissie gingen akkoord. Kees de Feijter wilde eerst zijn bestuur peilen. Dat zou deze avond (woensdag) gebeuren, maar ik kreeg om tien uur een telefoontje dat het be stuur is opgestapt." Het hele conflict is volgens Bra- venboer een gevolg van persoon lijke belangen. „En er is nog heel veel oud zeer uit de perio- de-Naudts. Dat zit kennelijk nog zo diep, dat er niet meer valt samen te werken. Ik vind dat een jammerlijke zaak. We zouden als grote mensen het be lang van de club moeten die nen." Hoe de club nu verder ge leid wordt, was gisteravond nog niet bekend. Braafhart toonde zich bereid de lopende zaken af te handelen. Breepoel: „En op fi nancieel gebied blijf ik de kar trekken." Bravenboer wil zo snel mogelijk een ledenvergade ring plannen. „Wij zullen de club nooit in de steek laten." donderdag 16 februari 2006 QUESADA - Wielrenner Alessandro Petacchi heeft een sprintduel met Tom Boonen opnieuw in zijn voordeel beslecht. De Italiaan won gisteren de vierde etappe van de Ruta del Sol. Hij was na een rit van 162,1 kilometer tussen Ecija en Ronda sneller dan de wereldkampioen. De Belg eindigde net als dinsdag als tweede. De Australiër Graeme Brown sprintte voor de tweede dag op rij naar de derde plaats. De Spanjaard Carlos Garcia Quesa- da behield de leiderstrui. foto Rafael Diaz/EPA door Job van den Enk GOES - Het Open Zeeuws kam pioenschap langebaanschaatsen wordt dit jaar op één dag verre den. Voorgaande jaren werd het kampioenschap over twee da gen verdeeld, nu worden de prij zen echter zaterdag al verdeeld. De organisatie had het kam pioenschap graag opnieuw over twee dagen uitgesmeerd, maar de ijsbaan in Breda kon niet meer dan vijf ijsuren beschik baar stellen. Dit tot onvrede van de deelnemers en de organisatie. Door de inkrimping zag de orga niserende vereniging De Poel zich genoodzaakt de 1000 meter te schrappen. Aan de 3000 me ter mogen alleen de best geklas- seerden na twee afstanden mee doen. Dat zijn de 500 en 1500 meter. De pupillen en junioren C rijden zonder voorwaarde drie afstanden, de 100, 500 en de 300 meter. De rijders zijn on- :oi derverdeeld in de volgenden gorieën: pupillen, junioren 4 en C, vrouwen, neo-senj( mannen, senioren en veten mannen. Daarnaast is er'«j overallklassement. Bij de vrouwen lijkt de strijdd de titel te gaan tussen meen», dig Zeeuws kampioen Min', Wisse en gewestelijk kamp®, allround Corina Boekei. Bij de neo-senioren zijn net ti voorgaande jaren de broers Pr trick en Niels Goverse uit Kapg le favoriet. Bastiaan van te Westeinde uit Wolphaartsijï zou een bedreiging kunnen», men voor hun titelaspiraties i uoi Bij de senioren dingen onfc meer Zierikzeeêr Leon van JU! Wielen, Maarten Janse jr. o ét Wolphaartsdijk en Mark u. IW der Weijden uit Middelharti 11111 naar de podiumplaatsen. De wedstrijden beginnen zateri dagavond op de kunstijsbaan Jtn Breda om 18.30 uur en eind», i om 23.30 uur. Inel door Jan Dagevos ZIERIKZEE - Sporthal Onder dak in Zierikzee is zaterdag het toneel van de sportverkiezingen op Schouwen-Duiveland. Tij dens een avondvullend program ma wordt een sporter (man of vrouw) van het jaar gekozen en een sportploeg. Verder wordt een aanmoedigingsprijs en een penning van verdienste uitge reikt. Vorig jaar gingen de prijzen naar twee atleten. Arjan Beije won bij de mannen en Marlies Jongerius-Kort mocht bij de vrouwen de trofee in ontvangst nemen. Dit keer zijn beide cate gorieën samengevoegd, omdat het aanbod beperkt was. De zes genomineerden voor de hoofdprijs zijn (in alfabetische volgorde): Corina Boekei (schaatsen), Arjan Beije (atlei sant tiek), Simon Edenburg (zwem, men), Lesley Kerkhove (tennis), Audrey Mol (turnen) en SanJ Tamerus (turnen). Vier wouwen en twee mam in vijf verschillende sporten, Bij de teamsporten was het aan- bod rianter. In deze categon- gaat de strijd tussen de korfbal- Iers van All Ready, de voetbal lers van Britse Boys, de turnen van Delta Sport, de jeugdtak tennissers van Scaldina. schutters van sv Schouwen-UUf veland en de voetballers van Zie rikzee 2. Behalve deze prijzen worde ook de penning van verdi en de aanmoedigingsprijs hier zijn de jongens- en meisjes categorie in elkaar geschoven1 uitgereikt. De bijeenkomst in sporthal ft- derdak begint om 19.30 uur. 'olg liet i hen aar let torg kent sf« jlsv door Joop van den Oudenhoven SOMMELSDIJK - Met een vier man sterke afvaardiging zet re gio Noord van het biljartdistrict Delta Zuid-West zwaar in voor het kampioenschap libre hoofd klasse. De favoriet komt echter uit Midden-Zeeland. Het is Pas cal Back van VEGABV. Ook al lijkt. Pascal Back op grond van zijn resultaten in de voorwedstrijden de te kloppen man, de Schouwse afvaardiging mag niet worden onderschat. Remco van Oosterom van WRW, Martin Roos van DOS Nieuwer- kerk en Ab van Buren van Win denburg zijn pure libristen en vooral eerstgenoemde is een man die eraan komt. Jan Eickenboom van Avontuur uit Goes (woonachtig in Zierik zee) is een verhaal apart. De Limburger van origine werd tij dens zijn vele vakanties in Zee land aangestoken door het Zeeuwse virus en is nooit meer genezen zoals hij zelf zegt. „Ik kwam met mijn vrouw al zo'n twintig jaar op vakantie en we waren gek van Zeeland. We heb ben toen besloten hier ons be staan te zoeken. Ik heb werk ge vonden en we zijn in Zierikzee gaan wonen. We hebben geen moment heimwee naar het brons groen eikenhout. We voe len ons hier thuis." Op het groe ne laken voelt Eickenboom zich ook thuis. Elke spelsoort heeft voor hem zijn charme. Hij is ac tief, in de teamcompetitie in het libre klein en op de matchtafel in het driebanden. Of het nu ka- derspel of bandstoten is, de man uit Zierikzee is van de partij. „Specialiseren doe ik niet", zegt hij „Ik hou van elk spelletje en doe overal aan mee. Het spel en de diverse spelsoorten blijven mij boeien. Ik doe het graag en kijk er ook graag naar. Mijn ei gen kansen sla ik niet al te hoog aan. Ik tip vooral Jo Boogaert. Dat is zo'n ervaren rot. Hij is een typische winner. Ik ben meer de liefhebber en speel het spel om het spel." De strijd begint vanavond om 19.00 uur en wordt in sportzaal De Staver gespeeld op vier ta fels. Morgen vanaf 19.00 uur en zaterdag vanaf 11.00 wordt ver volgd. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het bilartteam van Hoondert/de Waard pakte in Sint Willebrord twee punten middels een 2-6-overwinning op 't Pleintje en steeg daarmee een paar plaatsjes op de ranglijst van poule vijf van de derde divi sie driebanden. Een klasse lager verloor Groot Avontuur in eigen huis met 2-6 van de lijstaanvoer der. De bezoekers waren over de he le linie beter dan de thuisploeg. Dat kwam in de onderlinge duels duidelijk tot uiting. Al leen Bram de Waard verloor zijn partij. Gerrit Blom bezorg de met een benauwde zege op Jan Verstijlen zijn ploeg de winst, nadat Frans de Koek en Sjaan van Kuyk geen moeite Cindy Perdaen komt na een schorsing van twee maanden in actie op het ZK springen. foto Camile Schelstraete hadden met hun tegenstanders. De overwinning was goed voor een plaats in de middenmoot, hoewel dat in deze poule niet al teveel zegt. De verschillen zijn minimaal. De nederlaag van Groot Avon tuur was enigszins ongelukkig. Jan Eickenboom kwam na een koude start twee punten tekort, net als Rinus Kramer die zijn partij ondanks een voorsprong weer eens niet kon winnen. Jan Brandenburg kwam maar één punt tekort in de beste partij van de avond. Brandenburg eindigde op pre cies 1.000 gemiddeld en zijn te genstander Mike van Teteringen op 1.041. Alleen Jan Goudzwaard be haalde een overwinning. Hij versloeg Stefan van de Diepstra ten. door Lucien Roelandt AXEL - In het hippisch sport centrum Heikant strijden zater dag de springruiters om de Zeeuwse titel van de paarden- sportbond KNHS en de tickets voor de nationale titelstrijd. Tijdens de editie van vorig jaar toonde de Zeeuwse jeugd zich op alle fronten de beste. Het lijkt erop dat de routiniers zich bij de machtsovername hebben neergelegd. Er verschijnen maar enkele ruiters van de oude gar de in Heikant. In de klasse ZZ verdedigt de achttienjarige Den nis Evertse zijn titel. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland heeft met Redbull een troef in handen waarmee hij in staat moet worden geacht zijn titel te prolongeren. Chayenne Wisker ke en Cindy Perdaen zijn twee gevaarlijke kapers op de kust. Beide amazones komen met drie paarden aan de start. Chayemie Wiskerke heeft met de merrie Wiskerke 's Lorraine een .prij- zenpakker onder het zadel. En ook met VDL Rocksine en La- coochee heeft de zestienjarige amazone uit Kruiningen vol gens de kenners twee springers met het vermogen om de nul te houden. Wiskerke: „Lorraine loopt al langer op dit niveau. Ik weet dat ik me met haar tot de favorieten mag rekenen. Voor Rocksine en Lacoochee is het een ander ver haal. Doordat ik bij de pony's in ternationaal heb gereden en de ze paarden onder andere ruiters al nationaal hebben gelopen, moet ik met hen ZZ starten. Dat hebben we nog niet eerder ge daan. Ik heb er alle vertrouwen in, maar het blijft afwachten hoe het loopt." Revanchegevoelens Cindy Perdaen komt ongetwij feld met de nodige revanchege voelens aan de start. De negen tienjarige amazone heeft een in haar ogen onterecht rijverbod van twee maanden achter de rug. De jeugdinternational uit Sas van Gent bewees vorige week in de strijd om de Golden Horse Trophy dat de vorm des ondanks aanwezig is. Chayenne Wiskerke ziet Cindy dan ook als een van haar groot ste opponenten. „Ik vind het leuk dat Cindy er weer bij is. Dat maakt het kampioenschap alleen maar spannender en maakt mij extra scherp." In de klasse Z is Carolein van de Plasse met Delta Mossel So Lo vely de uitgesproken favoriet. Zelf vindt de achttienjarige ama zone uit Yerseke dat overdre ven. „So Lovely maakt zelden een fout, maar het kan toch zo maar gebeurem Dat zag je vori ge week in de Grote Prijs Gol den Horse Trophy. Ook toen was ik favoriet en leek die rol ook waar te maken. Maar door een pechfoutje stond ik mooi met lege handen. Dat kan ook zaterdag gebeuren. En neem maar van mij aan, als je een fout maakt kan je het schudden." Driebanden derde divisie:'t Pleintje - Hoondert/de Waard 2-6: Piet Gabriëls - Frans de Koek 25-35, 62; Piet Verstijlen - Sjaan van Kuyk 22-35, 63; Jan Aarts - Bram de Waard 30-19, 63; Jan Verstijlen - Gerrit Blom 29-30, 59. Vierde divisie: Groot Avontuur - De Reddende Engeltjes 2-6: Jan Eicken boom - Ad van Meel 28-30, 59; Jan Brandenburg - Mike van Teteringen 24-25, 24; Rinus Kramer - Piet Donckers 23-25, 46; Jan Goudzwaard - Stefan van de Diepstraten 20-7, 48. Bangalore. Vrouwen. Eerste ronde: Camerin (Ita) - Peer (lsr/2) 6-4 6-2, Kosta- nic (Kro/6) - Kix (Oos) 6-2 3-6 6-3. Twee de ronde; Czink (Hon) - Korittseva (Oek) 6-2 6-2, King (VSt) - Pratt (Aus) 6-0 6-1, Alona Bondarenko (Oek) - Rodiono- va (Rus) 6-2 6-1. Antwerpen. Vrouwen. Eerste ron de: Peschke (Tsj) - Sprem (Kro) 6-1 6-2, Safina (Rus) - Srebotnik (Slv) 6-2 6-4, Da- niilidou (Gri) - Koukalova (Tsj) 6-4 6-1, Petrova (Rus/4) - Ivanovic (SMo) 7-5 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: Krajicek/Foretz (Ned/Fra) - Peschke/ Schiavone (Tsj/lta/3) 6-4 6-0. OOST SOUBURG - Het biljart district Delta Zuid-West houdt zaterdag een jeugddag in sport hal Van Duyvenvoorde in Oost- Souburg. Doel van de bijeenkomst is de Zeeuwse jeugd kennen te laten kennismaken met de biljarts- port. De actieve jeugdspelers van het district kregen al een uit nodiging voor deze bijeenkomst, die openstaat voor iedereen met belangstelling voor het spel en tussen de acht en zestien jaar oud is. Inschrijving kan bij de jeugdcon- sul van het district Carlo van Dam via jeugdconsul@ zeelend- net.nl of bij aanvang aan de zaal. Bondsinstructeur Frans van Hoey uit Etten-Leur ver zorgt vanaf 11.00 uur informa tie en instructie. Deelname is gratis. Vanaf 13.00 uur wordt een toernooi gehouden. De dag wordt ca 16.00 uur besloten met de prijsuitreiking GOES - De Vlissingse Maartje van Keulen heeft op het WK zwemmend redden in Melbour ne zilver gepakt op de 200 meter superlifesaver, een onderdeel waarin alle aspecten van het zwemmend redden moeten wor den uitgevoerd. Sandra Temmerman uit Slijk- plaat (bij Breskens) werd in de B-finale tweede. Óp de 100m reddingswisselslag werd Van Keulen vijfde. Sandra Temmer man werd zevende op het onder deel 100m popvervoeren. Marseille. Mannen. Eerste ronde: Mathieu (Fra) - Haehnel (Fra) 5-7 6-3J 6-4, Verciasco (Spa) - Melzer (Oos) 64 7-6 (3), Santoro (Fra) - Thomas Johans) son (Zwe/4) 6-4 7-6 (3), Faurel (Fra) -Lo pez (Spa) 6-3 6-3, Ljubicic (Kro/2) - Sn chaphan (Tha) 6-3 6-7 (6) 6-3. Ronda. Ruta del Sol. Vierde etappe, Ecija - Ronda: 1Petacchi (Ita) 4.07.0/ 2. Boonen (Bel), 3. Brown (Aus),4.Gtr- cia (Spa), 5. Trenti (VSt), 6, Flores(Sp;1, 37. Erik Dekker, 56. De Jongh, 68, Vi) Heeswijk, 78. Den Bakker. Algemeen klassement: 1. Carlos Gr cia Quesada (Spa) 12.11.02, 2. Re» (Spa), 3. Adolfo Garcia Quesada'"' 0.07, 4. Isasi (Spa) 0.15, 5. Pasamonta (Spa) 0.18, 6. Bonilla (Cos), 25. Delte 31.26, 33. Van Heeswijk 31.32,63.Dt Jongh 33.53, 65: Den Bakker 33.57. GOES - Een kleine veertig roeiers doen zaterdag mee aan een ergometertoernooi. In te clubhuis van de Middelburgs! roeivereniging De Honte slaat vier ergometers klaar voor df deelnemers. De roeiers zijn verdeeld in categorieën: junioren meisjes et jongens en senioren vrouwen e mannen. Hoewel het geen club kampioenschap betreft, hebber. alleen leden van De Honte zid aangemeld. Van de andere roei verenigingen is geen respons ge komen. Mede-organisator Deri Mulder hoopt volgend jaar wel leden van andere Zeeuwse vere nigingen te mogen begroeten. Vorig jaar werd het kampioen schap nog afgelast wegens weinig animo. Dit jaar doener 36 roeiers mee, bijna een verdub beling ten opzichte van 2001 „We hebben het afgelopen jaar veel nieuwe en enthousiaste roeiers begroet bij de vereni ging", zo verklaart Muiderde groei. Voor het kampioenschap worm de internationale standaardab stand bij toernooien geroeid, na melijk 2000 meter. Het program ma start om 14.00 uur in hel clubgebouw aan de Haven# Na afloop van het kampioen schap, omstreeks 16.00 uur, zal de prijsuitreiking plaatsvin^" De prijzen worden uitger door professor Peter Powell van de Roosevelt Academy donderdag Biljarten Libre hoofdklasse district. 0'93111^ tie: BV De Poedel. (Sportzaal DfiSta» Sommelsdijk). Aanvang; 19.00. Kampioenschap derde klasse oa stoten ZVB. Lokaal: café Cambrmus Axel. Aanvang: 19.00 uur. Tennis Braakman Open. Locatie: SP° Leisure Company in Hoek. Aanv; - 19.00 uur. E MUkaM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38