PZC SKNWK schort betaling huur op Waterschap Zeeuwse Eilanden verbetert controle afvalwater De Driehoek is nu echt van het CJV Gemeente evalueert eigen doelmatigheid S en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ss-Vlaanderen: 0114-372770; g»al: 020-4562500, tyortclub is boos over gemeentelijk sportbeleid iyeilingkranten.nl 12 Twee gewonden bij botsing Goes zoekt geld voor Waterstad Boete voor mishandelingen zeeuwse almanak Verstoppertje ^«6:0113-315649 mwpzc-nl Lia:reaa«ucv=K" «,««s31,4460 AA Goes londerdag 16 februari 2006 flEUWERKERK - Sportvereni- t, ling SKNWK uit Nieiuverkerk Z S de kont tegen de krib ge- joid. De vereniging heeft beslo- met ingang van heden de ijur van de velden (voorlopig) (i.[ meer te betalen. De club keft hiertoe besloten omdat de Jemeente eenzijdig afspraken sft opgezegd over terugverdie- pvande huurprijs. waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Voor SKNWK betekende dit dat de huur van ongeveer 126 euro per jaar omhoog" schoot naar een kleine 2300 euro. Een fikse verhoging, maar een deel daar van zou terugverdiend kunnen worden door zelfwerkzaamheid. Waarom nu die afspraak eenzij dig is opgeschort, weet Quik niet. „Wisten we het maar. We hebben alleen een brief gehad met die mededeling." Geen geld Sportambtenaar D. de Vos van de gemeente vertelt dat dit wordt veroorzaakt doordat het beleid nog niet is vastgesteld. Verantwoordelijk wethouder Croné en de sportverenigingen hebben het afgelopen jaar benut voor overleg, maar zolang er geen formeel beleid is, kan er ook nog geen geld terugver diend worden door zelfwerk zaamheid. Volgens Quik staat Nieuwer- kerk in de kritiek op het gemeen telijk sportbeleid niet alleen. De verschillende clubs hebben in het afgelopen jaar verschillende keren de hoofden bij elkaar ge stoken. Dat heeft een paar we ken geleden geresulteerd in een rapport dat aan de wethouder is aangeboden. Daarin staan de .Wij balen van het gemeentelijk "eid. Beloftes worden p „„„ekomén", zegt secreta- lisJ.Quik. „We zijn het spuug de sportclub refereert aan de top- toezegging van de gemeente dat •ster jobs een deel van de huur van Jan (le sportvelden zouden kunnen drie terugverdienen met zelfwerk- raamheid. Die toezegging is be- gn januari 2005 per brief ge lsan, toen de clubs bericht kre ten over de nieuwe tarieven rde nor sportverenigingen. In die föiode is de harmonisatie van inj ieiarieven voor sportverenigin gen op Schouwen-Duiveland in gaan. De huurprijzen voor de iverse clubs verschilden nogal de elke voormalige ge- neente in de regio een ander ta- hanteerde, en de politiek slide daaraan een einde maken. Advertentie deÜRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met paprikasoep en runder stoofpot of groentenstoof en draiiiisu €i2,50of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 presentatie boek God gun ons een moeder een brevier voor veertig dagen vano.a. ds.JanNauta Jean Frangois en band Tentoonstelling Bewth, 15 onvoltooiden in foto Roeland Fossen Markt 511 Middelburg T0118 886 886 mw.de-drvkkery.nl Al vanaf het moment dat er sprake van was dat de gemeente Schouwen-Duiveland een aantal accommodaties van de hand zou doen, heeft de CJV Samen Verder er de zinnen op gezet dan maar het eigen onderkomen te kopen. Dat lukte, en gisteren was de officiële overdracht - met bijbehorend feestje. foto Mechteld Jansen door Ali Pankow ZIERIKZEE - 'Nou is het van ons' prijkt er op een spandoek in de grote zaal van De Driehoek voorafgaand aan de symbolische eigendomsoverdracht van het gebouw van de gemeente aan het Christelijk Jongeren Verbond (CJV) 'Samen Verder' gistermiddag in Zierik- De leden van het CJV gaven het tijdens een protestbijeenkomst al aan met min der triomfantelijke spandoeken in het gemeentehuis: Er is voor ons geen ver vangende huisvesting. Wethouder R. van der Wekken moet dat nu erken nen. Hij is dan ook blij dat dit vertrouw de gebouw overgaat in handen van ver trouwde gebruikers. Hij laakt wat hij noemt de 'recht voor z'n raap-kritiek' van de afgelopen maanden op het gemeentelijk accommo- datiebeleid. „Die is volkomen onte recht", vindt Van der Wekken. Hij bena drukt dat het de gemeente er vooral om gaat de activiteiten in stand te houden zonder het gevaar dat er dure gebou wen op kosten van de inwoners leeg ko men te staan. Sinds de gemeente heeft besloten tot de verkoop van dorpshuizen en accommo daties, waaronder De Driehoek, heeft het CJV als vaste gebruiker zich inge spannen dit gebouw in handen te krij gen. Daar zijn onder leiding van CJV-erevoorzitter B. Schot stevige on derhandelingen over gevoerd. Met instemming van de leden is De Drie hoek uiteindelijk aangekocht, waarmee het CJV een geheel nieuwe taak op zich neemt in de vorm van onderhoud, be heer en exploitatie van dit historische pand dat dateert uit 1579. De nieuw op gerichte stichting CJV-gebouw De Drie hoek onder voorzitterschap van D. Groenendijk neemt die taak op zich. Er wacht het CJV de komende maanden een fiks karwei: de aanpak van achter stallig onderhoud aan het pand. Tevens zullen de oude gaskachels hier worden vervangen door centrale verwarming. (Advertentie) Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat intensie ver controleren of de perslei dingen en gemalen nog goed functioneren. Nu gebeurt dat enkele keren per jaar. Door meer meetapparatuur te plaat sen en die aan te sluiten op com puters, kan voortaan permanent beoordeeld worden of het afval water nog verwerkt kan wor den. Dit staat in het plan van aanpak voor het zuiveringsbeheer van 2006 tot 2010 dat gisteravond door het algemeen bestuur van Zeeuwse Eilanden is goedge keurd. Het waterschap heeft de afgelo pen jaren veel geld geïnvesteerd in het renoveren van bestaande en het bouwen van nieuwe lei dingen en gemalen. Nu die klus vrijwel is geklaard, wordt de stap gezet naar een beter beheer van de transportstelsels voor af valwater. Beperkt beeld De periodieke controles die nu worden uitgevoerd, geven slechts een beperkt beeld van de capaciteit en de druk in de stel sels. „Het zijn momentopnames. Een halve dag later kan de situa tie al weer anders zijn", zegt A. van Noorden van het water schap. In de meeste leidingen en gema len zijn al meetinstrumenten aangebracht die aangeven hoe hoog het water staat, of hoe de groot de waterdruk is. Het wa terschap gaat op veel meer plaat sen zulke instrumenten aanbren gen. Bovendien worden die aan gesloten op computers, zodat permanent te volgen is hoe de af voer van afvalwater zich ontwik kelt, legt Van Noorden uit. „Dan is ook een doorlopende toetsing mogelijk en kunnen we sneller ingrijpen als dat nodig is." Dat kan noodzakelijk zijn als er extreem veel regen valt, waar door de leidingen en gemalen meer water moeten verwerken. Als de capaciteit onvoldoende is, of leidingen zijn vervuild, kan wateroverlast ontstaan. Door direct te kunnen zien waar de capaciteit eventueel onvol doende is, kan het waterschap sneller ingrijpen. Uit een vergelijkend onderzoek dat landelijk is uitgevoerd naar de betrouwbaarheid van de af voersystemen van de water schappen, blijkt dat Zeeuwse Ei landen het beter dan gemiddeld doet, zegt Van Noorden. „Maar dat betekent niet dat we nu kun nen gaan stilzitten. We hebben veel geld gestoken in de bouw van nieuwe gemalen en leidin gen. Er zijn nu voldoende afvoer systemen aanwezig. Maar ze moeten ook goed kunnen func tioneren. Het risico dat er iets niet goed gaat, willen, we beper ken. Daarom gaan we de metin gen verbeteren." (Advertentie) Barney maakt overstap zorgen van de clubs, onder meer over de huurtarieven. Waarom trekt Nieuwerkerk dan nu apart aan de bel? „We wilden gewoon specifiek aandacht voor ons ei gen duppie." Wethouder Croné was. in ver band met ziekte niet bereikbaar voor commentaar. ZIERIKZEE - Op de Rijksweg N59 even voor het Helle gatsplein is gisterochtend een ongeluk gebeurd waarbij twee vrouwen uit Rotterdam gewond zijn geraakt. Door de botsing was de weg in beide richtingen 2,5 uur afgeslo ten en werd het verkeer zo veel mogelijk omgeleid via de parallelweg. Het ongeluk gebeurde rond half elf toen de 49-jarige be stuurder samen met haar dochter van de snelweg A29 de richting Zierikzee insloeg. De vrouw kwam tot de ontdek king dat ze de verkeerde kant op reed en wilde omkeren op de tweebaansweg. Een achteropkomende auto, be stuurd door een 39-jarige man uit Vianen, zag dat te laat en kon haar niet meer ontwijken. Door de botsing kwam de auto van de Rotterdamse op z'n kant te liggen. De vrouw moest door de brandweer uit het wrak worden be vrijd. Ook de ambuhelikopter werd ingeschakeld voor de eerste hulpverlening. Moeder en dochter zijn overge bracht naar het Erasmus Medisch Centrum. De man uit Vianen bleef ongedeerd. GOES - Goes kampt met een tekort van twintig miljoen euro op het Masterplan Waterstad: de omvorming van het havengebied tot woon- en werkwijk. De gemeente hoopt dat het Rijk bijspringt om het 100 tot 130 miljoen euro vergende project uit te kunnen voeren. Het college van burgemeester en wethouders heeft giste ren besloten het prestigieuze project door te zetten, niet in de laatste plaats omdat het havenindustriegebied eco nomisch weinig meer voorstelt. Goes krijgt hulp van pro vincie en Rijk, omdat het project voor de gemeente een maatje te groot is. De drie overheden hebben een zogehe ten aanjaagteam gevormd, onder voorzitterschap van ge deputeerde H. van Waveren. Het aanjaagteam moet onder meer rijkssubsidies zien los te weken om het exploitatietekort van twintig miljoen op te heffen danwel te verkleinen. Er wordt gemikt op extra aardgasbaten die aan woningbouwprojecten mogen wor den besteed. Wie welk deel van het tekort draagt, moeten de partners nog onderling .uitmaken. MIDDELBURG - Een veertigjarige vrouw uit Stuttgart (D) is gisteren voor mishandelingen en een bedreiging bij verstek veroordeeld tot 600 euro boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De incidenten speelden zich in mei 2004 in Tholen af en hadden te maken met stukgelopen relaties. Zo mishandel de de Duitse op 2 mei een vrouw door haar met haar hoofd tegen het trottoir te slaan en vier dagen later werd een andere vrouw door de verdachte fors toegetakeld. Ook had ze die dag een man bedreigd. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat on derzoek doen naar de eigen uit voering van de vrijstellingspro cedures op de Wet Ruimtelijke Ordening (WRO). Ook het twee jaar oude reïntegratiebeleid wordt intern kritisch tegen het licht gehouden. Gemeenten zijn sinds de invoe ring van het duale bestel in 2002 verplicht .periodiek onderzoek te doen naar de doelmatigheid en doeltreffendheid van de eigen werkwijze. Schou wen-Duiveland doet dat op ba sis van een onderzoeksprogram ma. Het idee daarachter is dat zo minimaal eens in de acht jaar de volledige organisatie en het takenpakket van de gemeente moet zijn doorgelicht. Wellicht toch iets te ambitieus, denkt het college nu. Het aantal onderzoe ken dat uit de bestaande aan pak volgt, trekt een te zware wis sel op de beschikbare ambtelij ke capaciteit en daarmee op de kwaliteit. „Het is beter één on derzoek goed te doen, dan twee maar half." Nadrukkelijker Daarom wordt voorgesteld om er nadrukkelijker dan tot dus ver het geval was voor te kiezen taken en beleidszaken van een wat groter maatschappelijk en financieel belang te onderzoe ken, en alle kleinere en minder interessante taken niet automa tisch mee te nemen in het pro gramma. Dat betekent niet dat ze daarmee per definitie altijd buiten beschouwing worden ge laten, aldus burgemeester en wethouders. Het blijft ook altijd mogelijk een onderzoek te rich ten op een specifiek thema, zo als bijvoorbeeld het inkoopbe- leid. Gewezen wordt op het belang van een goede afstemming met de onderzoeken van de onafhan kelijke rekenkamercommissie, om onnodige overlappingen te voorkomen. Welke onderwerpen de rekenkamer op de agenda wil zetten, is nog onbekend. Gis teren sloot de termijn voor het indienen van suggesties. Vol gens voorzitter A. van 't Laar heeft dat 'een verheugend aantal' inzendingen van bur gers, ondernemers en de gemeen te opgeleverd. Het drieman schap gaat nu eerst inhoudelijk beoordelen met welke reacties iets valt te doen. Het streven is voor de zomer een keuze te ma ken en een onderzoeksopdracht voor te leggen aan de raad. Kort daarop denkt Van 't Laar met de uitvoering te kunnen begin nen. Kosten Wat het gemeentelijk onder zoeksplan voor dit jaar betreft, wordt voor de WRO nadrukke lijk gekeken of de gevolgde werkwijze tegen zo laag mogelij ke kosten gebeurt. Volgens bur gemeester en wethouders gaat in de vrijstellingsprocedures (een verkorte behandeling voor bouwplannen) veel tijd zitten en is het aantal aanvragen omvang rijk, motiveren ze de reden van het onderzoek. Het huidige reïntegratiebeleid dateert van 2004 en vergt forse investeringen, aldus B en W. Hoewel ook de afdeling Werk, Inkomen en Zorg dit beleid jaarlijks zelf evalueert, gebeurt dat nog niet zoals het zou moeten. In dat verband wil het college onderzocht zien of het gestelde doel ook echt wordt be reikt. De Middelburgse vader liet zich door zijn twee kinderen overhalen om een potje ver stoppertje mee te spelen. Hij bood aan om als eerste te zoe ken. Hardop telde hij: „Eén, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven, acht, negen, tien. Wie niet weg is... En voor hij de zin kon afma ken, hoorde hij vanachter de bank zijn driejarige dochter roepen: „is gebleven!" GENIETEN OP GASTRONOMISCH NIVEAU.. AAN DE OEVERS VAN T VEERSE MEER RESERVEER NÜ: 0113-581326, WWW.VEERHUIS.NET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33