PZC Vorderingen zwemles op internet I Goedkoper kan niet... Disneyland* Resort Paris"" Hilton LUXEMBURG***** www.kras.nl Xj Waterschap verbetert controle afvalwater Opluchting over aanleg scherm bij Oost-Souburg EMI kras Den Inkel eerste bad met leerlingenvolgsysteem Hockeytoppers geven les in Goes 75! www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl Alles over hoofdzaken O donderdag 16 februari 2006 bl2 door Mieke van der Jaqt KRUININGEN - Zwemles: het is niet niks! Het zwemdiploma is het eerste papiertje dat een mens met een beetje concentra tie en inzet kan halen en waar van je je hele leven plezier kunt hebben. Bij zwembad Den Inkel in Kruidingen beseffen ze dat maar al te goed. Daar hebben ze dan ook, als eerste zwembad in Zeeland, een leerlingenvolgsys teem in elkaar gezet. Ouders, leerkrachten en ook leerlingen zelf, kunnen hun vordering op de website iuiow.zivembadd.en- inkel.nl bijhouden. In het binnenbad van Den Inkel krijgen 350 kinderen particulie re zwemles en nog eens 400 kin deren van achttien Reimerswaal- se basisischolen komen weke lijks schoolzwemmen. De mees te'particuliere leerlingen begin nen al jong met een soort vporbe- reidende zwemles. De school- zwemmers, uit de groepen 5 en 6 en soms al vanaf groep 4, heb ben meestal al één of meer diplo ma's op zak. Volgens B. Visser van Den In kel, die het leerlingenvolgsys teem samen met een vriend ont wierp, beantwoordt het aan een grote behoefte. „Ouders komen vaak met hun kinderen mee naar zwemles en zien dan van êen eindje dingen gebeuren die ze niet meteen goed snappen. Ze wachten dan een poosje tot ze de instructeurs kunnen spreken. Omdat we alle vorderingen per les bijhouden, kunnen ouders de zelfde week nog kijken wat de éventeuele problemen zijn en waar ze bijvoorbeeld nog eens op kunnen oefenen. Vorig jaar al zijn we met het systeem voor de particuliere zwemles begon nen en vorige maand hebben we het voor het schoolzwemmen in gevoerd. Bij het schoolzwem men komen de ouders niet, dus daar is het systeem ook erg wel kom." Het volgsysteem is simpel: wie zwemles heeft in Den Inkel, krijgt een eigen inlognaam en een wachtwoord. Daarmee kan hij op de website datgene opvra gen wat de instructeurs na elke les per leerling invoerén. De bad meesters werken na elkeles een lijst af waarop per leerling wordt aangegeven wat hij kan en waaraan hij nog moet wer ken. De informatie is persoon lijk en niemand anders kan het inzien. Visser merkt dat het systeem be vorderlijk is voor de lessen. „Als het kind bijvoorbeeld niet geconcentreerd is, kunnen ouders er wellicht achter ko men'hoe dat komt. Ze kunnen het misschien verhelpen. Ook is het mogelijk om tijdens het vrfj- zwemmen of een oefenuurtje op zaterdagochtend eens wat tech nieken extra te oefenen. Straks is het buitenbad weer open en dan kan er tussen de zonneba den door ook eens extra aan ge trokken worden. Het is een ser vice die we bieden aan de cursis ten, maar voor onszelf is het ook heel goed. Eventuele proble men maak je veel sneller inzich telijk zodat je er wat aan kunt doen." door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - Het is nog even doorbijten, maar dan is de herrie van het verkeer op de A58 een stuk minder en is ook de overlast van het werk aan de veelbesproken geluidswand voorbij. Een deel van Oost-Sou burg haalt opgelucht adem. „Straks moeten we nog wennen aan géén verkeerslawaai", grapt Paula Lenaerts van de nabijgele gen Kromwegensingel. Een aantal bewoners van de Oost-Souburgse Kromwegensin gel is de tel kwijtgeraakt hoe lang er al op het geluidsscherm wordt gewacht. Samantha den Hollander, Renate Hendrikse en Lenaerts zeggen dat ze 's nachts nog regelmatig wakker worden van het geluid van motoren en auto's met sportuitlaten, die hard optrekken. „Als ik bij de buren naar de babyfoon luister, hoor ik het als er een vrachtwa gen langskomt. Vooral in de slaapkamer heb je veel hinder van het verkeer", zegt Hendrik- se. Eind mei is het werk aan de ge luidswering voltooid. Krap vijf meter achter de tuin van Den Hollander zal de wand worden opgetrokken. „De gemeente heeft ongeveer tien jaar geleden beloofd dat de geluidswand er snel zou komen. Dat er nu aan begonnen wordt, geeft mij het gevoel dat einde lijk het recht heeft gezegevierd. We hadden recht op de wal, want de geluidsnormen werden hier flink overschreden", vat Le naerts samen. Ze hebben niet overwogen om te verhuizen. „We wilden die wal en waren er van overtuigd dat die er eens zou komen. Dit is een te leuk en gezellig buurtje om te verlaten." De buren zullen de komende tijd nog veel bij elkaar over de vloer komen. „De Kromwegen singel moet veiliger en rustiger worden. Het is een gevaarüjke straat, met onoverzichtelijke ge deelte waar veel te hard gereden kan worden", vindt Den Hollan der. „En zwaar sluipverkeer weet deze straat ook te vinden." Bewoners van de Oost-Souburgse Kromwegensingel halen opgelucht adem nu met de a nen is. I van het geluidsscherm langs de A58 begon- foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat intensie ver controleren of de perslei dingen en gemalen nog goed functioneren. Nu gebeurt dat enkele keren per jaar. Door meer meetapparatuur te plaat sen en die aan te sluiten op com puters, kan voortaan permanent beoordeeld worden of het afval water nog verwerkt kan wor den. Dit staat in het plan van aanpak voor het zuiveringsbeheer van 2006 tot 2010 dat gisteravond door het algemeen bestuur van Zeeuwse Eilanden is goedge keurd. Het waterschap heeft de afgelo pen jaren veel geld geïnvesteerd in het renoveren van bestaande en het bouwen van nieuwe lei dingen en gemalen. Nu die klus vrijwel is geklaard, wordt de stap gezet naar een beter beheer van de transportstelsels voor af valwater. Beperkt beeld De periodieke controles die nu worden uitgevoerd, geven slechts een beperkt beeld van de capaciteit en de druk in de stel sels. „Het zijn momentopnames. Een halve dag later kan de situa tie al weer anders zijn", zegt A. van Noorden van het water schap. In de meeste leidingen en gema len zijn al meetinstrumenten aangebracht die aangeven hoe hoog het water staat, of hoe de groot de waterdruk is. Het wa terschap gaat op veel meer plaat sen zulke instrumenten aanbren gen. Bovendien worden die aan gesloten op computers, zodat permanent te volgen is hoe de af voer van afvalwater zich ontwik kelt, legt Van Noorden uit. „Dan is ook een doorlopende toetsing mogelijk en kunnen we sneller ingrijpen als dat nodig is." Dat kan noodzakelijk zijn als er extreem veel regen valt, waar door de leidingen en gemalen meer water moeten verwerken. Als de capaciteit onvoldoende is, of leidingen zijn vervuild, kan wateroverlast ontstaan. Door direct te kunnen de capaciteit eventueel onvol doende is, kan het waterscb sneller ingrijpen. Uit een vergelijkend ondeij dat landelijk is uitgevoerd naar de betrouwbaarheid van de al- voersystemen van de water schappen, blijkt dat ZeeuwseEL landen het beter dan gemiddeldl doet, zegt Van Noorden. „Maar' dat betekent niet dat we nuk®, nen gaan stilzitten. We h veel geld gestoken in de van nieuwe gemalen en le% gen. Er zijn nu voldoende afvog. systemen aanwezig. Maar gfal moeten ook goed kunnen func tioneren. Het risico dat er niet goed gaat, willen we bep& «m ken. Daarom gaan we de metin- gen verbeteren." GOES - De Goese Mixed Hock ey Club (GMHC) houdt zaterdag de jaarlijkse hockeyclinic als start van de tweede seizoens- helft. Onder leiding van de wereldtop pers Minke Booij (aanvoerste Nederlands-team), Geert-Jas Derikx (international) en drie! hoofdklassers krijgt de van Goes een 'lesje hockey''voer- geschoteld. De jongste jeugdbe- gint met de clinic om 10.15 uur. p Om 10.30 uur is het tijd voord? C en D jeugd met Minke Booii Om 13.30 uur komen de AenS et jeugd aan de beurt met Geen- Jan Derikx. De GMHC heeft be gin dit seizoen haar tweede divi kunstgrasveld in gebruikgeno- men. De vereniging groeit inmid dels zo snel dat ze al denkt aan rief een derde kunstgrasveld. sili Rommelmarkt TERNEUZEN - Het Leger cs Heils houdt zaterdag 25 februa ri een rommelmarkt in het ge bouw aan de Dijkstraat 90 h Temeuzen. De rommelmarkttf- gint om tien uur en duurt tote- geveer vier uur. Mensen die spé len willen afgeven kunnen dat op werkdagen 's ochtends doen. 3-/4-/5-/8-daagse autoreis PROEF DE SFEER... Luxemburg-Stad (op UNESCO-lijst van werelderfgoederen) de prachtige 17e-eeuwse kathedraal Notre Dame het Groothertogelijk paleis in renaissancestijl het historische stadhuis aan de Place de Guillaume grandioze winkelstraten, waar u heerlijk kunt winkelen goede restaurants en gezellige cafés HILTON LUXEMBURG***** luxe verblijf in 5-sterren hotel faciliteiten o.a. bar, restaurants, fitnessruimte, sauna, binnenzwem bad, massage en solarium (deels tegen betaling) Vrijwel elke vrijdag, zaterdag en maandag van 27/2 t/m 30/10 3 dagen v.a. 99 5 dagen v.a. 179 4 dagen v.a. 125 8 dagen v.a. 275 Toeslagen: 1 -persoonskamer v.a. 44, reserveringskosten 15 per boeking. Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Reisnummers HW 56.518 en auto 17.621kijk op www.kras.nl/hw56518 of www.kras.nl/auto17621 Extra kamer ingekocht in de populaire voorjaarsvakantie. 3-/4-daagse autoreis HOTEL HOLIDAY INN DISNEY®**** op ca. 5 min. van Disneyland® Park en Walt Disney Studios® Park gratis shuttle bus naar de parken o.a. restaurant, bar, binnenzwembad en gratis parkeergelegenheid INCLUSIEF ENTREEKAARTJE VOOR: Disneyland® Park: een dag vol Magie, meer dan 50 attracties, shows en parades of Walt Disney Studios® Park: ontdek de vier productiezones met non-stop actie, coole attracties en spectaculaire optredens! Informeer ook naar onze busarrangementen www.kras.nl/hw56814 Vrijwel iedere vrijdag van 24/2 t/m 24/3 3dgn 4dgn 3 dgn 4dgn Februari v.a.€82 v.a.€92 Maart v.a.€72 v.a.€85 Prijzen gebaseerd op 2 volw.-F 2 kind. van 3 t/m 11 jaar in 1 kamer, Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Reisnr. HW 56.601 .Meerdaagse entreekaartjes en overige bezettingen zie www.kras.nl/hw56601 THÜRINGEN**** 5-/6-/7-/8-daagse autoreis vrijwel iedere di.,wo.,za.en zo. van 20/2 t/m-28/10 verblijf in Steigenberger Maxx**** in Jena ontbijt en diner 29 per nacht (verplicht) tips: historische plaats Jena, het 1200 jaar oude Erfurt, Thüringerwald Reisnr. HW 56.672, zie www.kras.nl/hw56672 3-/4-/5-/8-daagse autoreis vrijwel iedere ma. en vr. van 20/2 t/m 30/10 verblijf in Mercure Hagen**" in Hagei gebruik overdekt zwembad tips: mooie vakwerkhuizen, schitterend heuvel landschap, charmante Hagen Reisnr. HW 56.775, zie www.kras.nl/hw56775 4-/5-/8-daagse autoreis vrijwel iedere ma. en vr.van 20/2 t/m 20/10 verblijf in NH Trier dagelijks ontbijtbuffet, gebruik binnenzwembad tips: authentieke stadspoort Porte Nigra, schil derachtige straatjes, winkelen Reisnr. HW 56.537, zie www.kras.nl/hw56537 3-/4-/5-/8- daagse autoreis vrijwel iedere ma., vr.,za. van 27/2 t/m 29/4 verblijf in Parkhotel Schweizerhaus in Kleve dagelijks ontbijt, picknicklunch, 3-gangen diner en drankjes tijdens diner tips: Slot Schwanenburg, Nijmegen Reisnr. HW 56.761, zie www.kras.nl/hw56761 TEUTOBURCERWALD all inclusive EIFEL EN MOEZEL 3-/4-/5-/8-daagse autoreis vrijwel iedere ma. en vr. van 27/2 t/m 27/10 verblijf in Mercure Bielefeld City in Biele dagelijks ontbijtbuffet, lunch en diner tips: wandel- en fietsmogelijkheden, Lemgo, Hameien en Osnabrück Reisnr. HW 56.612, zie www.kras.nl/hw56612 4-/5-daagse autoreis. vrijwel iedere ma. en vr. van 24/2 t/m 30/10 verblijf in familiehotel Lellmann in Löf dagelijks ontbijtbuffet tips: schitterende wijnstreek met middeleeuwse kastelen, Koblenz en de Eifel Reisnr. HW 56.635, zie www.kras.nl/hw56635 #rK LIK BOEK Onze reizen zijn heel eenvoudig te boeken via onze site, 24 uur per dag, 7 dagen in de week! Kijk in de advertentie voor het reisnummer, type deze achter in de adresbalk en u komt i direct bij uw reis uit! Voorbeeld: www.kras.nl/hzl 2345! Informatie en boekingen: t/m vr: 08.30-20.30 uur 09.30-15.30 uur boek bij één van onze 23 reisbureaus! fT-iAj Over psychosen en schizofrenie is al veel bekend. Net als over andere psychische aandoeningen. We kennen oorzaken, gevolgen en behandelingen. Het Fonds Psychische Gezondheid biedt infor matie en geeft geld voor onderzoek en betere zorg. Kijk op www.fondspsychischegezondheid.nl FONDS PSYCHISCHE GEZONDHEID Wilt u helpen? Er is nog veel te doen! Giro 4003, Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32