ilj oenentekort op Waterstad Poeljeugd wint damstrijd in eigen huis Kwekerij Kwadendamme aan winnende hand Tholen wil impuls in daden omzetten ïxtra geld nodig voor plan omvorming havengebied Goes veilingkranten.nl Gemeente Hulst wil weldoeners weer belonen Bedrijf in Rabo Oud-Vossemeer Boete voor mishandelingen Twee gewonden bij botsing Dealer draait de cel in Politie houdt fietsendief aan zeeuwse almanak Verstoppertje dactie: 0113-315649 «vv.pzc.nl „ajl-redactie@pzc.nl gibus 31,4460 AA Goes ivprtentie-exploitatie: Shm Midden-Zeeland: 0113-315520; Ss-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. londerdag 16 februari 2006 editie Bevelanden-Tholen orFrankBajkenende Joes - Goes kampt met een te- L van twintig miljoen euro L het Masterplan Waterstad: lomvorming van het havenge ld tot woon- en werkwijk. De Leente hoopt dat het Rijk bij- Ligt om het 100 tot 130 mil- Leuro vergende project uit te mnen voeren. «college van burgemeester en «houders heeft gisteren beslo- het prestigieuze project door zetten, niet in de laatste ats omdat het havenindus- iegebied economisch weinig lmlr voorstelt. Goes krijgt hulp provincie en Rijk, omdat project voor de gemeente omaatje fe groot is. De drie erheden hebben een zogehe- aanjaagteam gevormd, on- rvoorzitterschap van gedepu- erdeH. van Waveren. tt ministerie van Vrom trekt edaal voor Waterstad Goes terne adviseurs aan en betaalt eook. Volgens de wethouders 't Hart (PvdA, ruimtelijke or- sning) en S. van 't Westeinde VD, economie) steekt het mi- sterie om twee redenen zijn sk uit: Waterstad kan een voor- ildproject worden én de tur- op de (in Goes licht stagne rende) woningbouw zetten, et aanjaagteam moet onder rijkssubsidies zien los te (Advertentie) weken om het exploitatietekort van twintig miljoen op te heffen danwel te verkleinen. Er wordt gemikt op extra aardgasbaten die aan woningbouwprojecten mogen worden besteed. Wie welk deel van het tekort draagt, moeten de partners nog onder ling uitmaken. Waterstad Goes wordt in een pe riode van tien tot twintig jaar in vijf stappen ontwikkeld. Er ko men 1500 tot 2000 woningen. Voordat er kan worden ge bouwd, moeten er eerst (fasege wijs) bedrijven worden ver plaatst en de bodem worden ge saneerd. Een apart onderzoek wordt verricht naar een nieuwe locatie voor Betoncentrale Ha ringman, die gebonden is aan een plek aan vaarwater. Bult Het college heeft tevens beslo ten het Oorspronkelijk plange bied te vergroten. Zo wordt de 'bult' bij de AKF, ooit opgewor- pen als geluidsbuffer maar in middels overbodig, erbij getrok ken. Verder wil het college de ge dachte woningbouwstrook aan de Westhavendijk vergroten door ep het terrein van het die renasiel en de milieustraat aan toe te voegen. Dat vergt ver plaatsing van beide voorzienin gen. Sportpark 't Schenge schuift in het huidige plan op richting de wijk Goese Polder. Een deel van 't Schenge ligt nu op een wal die deel uitmaakte van de fortifica tie uit de zeventiende eeuw. Het is uitdrukkelijk de bedoeling van architect Adriaan Geuze de historische contouren visueel uit te buiten. Volgens wethouder Van 't West einde is verplaatsing en herin richting van het sportpark te be kostigen uit de opbrengst yan woningbouw. Daarnaast wordt op het terrein van Sportpunt Zeeland ruimte gereserveerd voor vrijetijdsvoor- zieningen (sportboulevard ge noemd). Het uitgangspunt is dat de 42 hectare grote waterstad stede bouwkundig een verlengstuk wordt van de binnenstad. Het 'eiland' wordt het kloppend hart. Er is plaats voor grotere 'sculpturale' gebouwen, win kels, kantoren, voorzieningen en woningen. Aan de Westhaven dijk komen woningen met tui nen. Op de bouwvlakken aan de insteekhavens is er een mix aan huizen, zowel met tuin als aan het water. Bij de Ringbrug mag detailhandel verrijzen. De definitieve invulling is nog arbitrair, zegt wethouder M. 't Hart. Wel krijgt naast project ontwikkelaar Proper Stok de Re gionale Woningbouw Samenwer king (RWS) de kans er wonin gen voor haar doelgroepen zoals senioren en starters te bouwen. Trefwoorden bij de bouw zijn kwaliteit en duurzaamheid. Naar de verkeersafwikkeling wordt nog onderzoek verricht. De doorgaande weg naar Wilhel- minadorp komt in elk geval tus sen het plangebied en het sport park te liggen. Een noordelijke 'oversteek' naar de Westhaven dijk wordt niet uitgesloten. Een nieuwe (Ring)brug is nood zakelijk, waarbij het de bedoe ling is de brug hoger te leggen, zodat fietsers en voetgangers er onderdoor kunnen. Impressie van Waterstad Goes, de wijk die moet ontstaan in het ha vengebied. Bij de stedebouwkundige opzet is gekeken naar histori sche binnensteden in Nederland. deDRVKKERY 1 I vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu I met paprikasoep en runder- i stoofpot of groentenstoof en I tiramisu §12,50of€ 10,00 (vegetarisch) I reserveren: 0118 - 886 866 za 18-0212.00 uur presentatie boek Mgun ons een moeder I ten brevier voor veertig dagen ano.a. ds.JanNauta f 500-16.30 uur tentoonstelling twth, 15 onvoltooiden in foto Wand Fossen fefarkt 511 Middelburg nww.de-drvkkery.nl 's-HEER HENDRIKSKINDER EN - Het team van basisschool De Poeljeugd uit 's-Heer Hen drikskinderen heeft gisteren de Bevelandse voorronde van het schooldamtoernooi gewonnen. De Poeljeugd speelde een thuis wedstrijd, die was georgani seerd door de Goese Damclub (GDC). In het toernooi speelden twaalf teams van acht Zuid-Beveland- se basisscholen om de eerste twee plaatsen, die toegang ge ven tot de provinciale kampioen schappen op 15 maart. Dat toer nooi voor schoolteams wordt tra ditiegetrouw gehouden in het dorpshuis in 's-Gravenpolder. De provinciale dambond organi seert het. Behalve het Poeljeugdteam, ver schijnt ook een team van de ba sisschool Prinses Juliana uit 's-Gravenpolder aan de borden in maart, omdat dat team de tweede plaats haalde. De derde plaas was voor de Goese Kohn- stammschool, die ook een stel goede dammers had gestuurd. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene Weegje bij Kwaden damme heeft in een al tien jaar lopende juridische strijd met de gemeente Borsele gisteren een niet onbelangrijke slag gewon nen. De Raad van State in Den Haag heeft de kwekerij-eigenaren in hoger beroep in het gelijk ge steld. Alles draait in het conflict om bouwwerken die de eigenaren A. Wevers-Stevens en H. We vers op hun kwekerij terrein in het buitengebied van Kwaden damme, aan de Aalweg, hebben opgetrokken. Volgens de ge meente was dit in strijd met het bestemmingsplan. De eigenaren bestreden dit en grepen elke juri dische mogelijkheid aan om het gelijk aan hun zijde te krijgen. Lange tijd leek de gemeente aan de winnende hand. De Middel burgse rechtbank schaarde zich een jaar geleden nog achter Bor sele, waarop Wevers-Stevens en Wevers naar de Raad van State stapten. Met succes, zoals giste- ren bleek. Het Haagse rechtscollege is tot de conclusie gekomen dat de voorschriften in het bestem mingsplan 'de vestiging van een kwekerij en het oprichten van daarbij behorende bebouwing op het perceel niet in de weg staan'. Wevers-Stevens en We vers zijn in een juichstemming. De uitspraak is van groot be lang voor de kwekerij, stelden zij in een persbericht, want 'hier mee wordt het voor het college van B en W van Borsele onmoge lijk om vast te blijven houden aan haar beleid'. De eigenaren spreken in dat verband van 'tien jaar ongehoorde ambtelijke bu reaucratie'. Borsele zal naar hun mening gedwongen zijn als nog de nodige vergunningen af te geven. De Borselse wethouder M. Ver- e regionale veilingsite van BW/PeStem en de PZC (Advertentie) GENIETEN OP GASTRONOMISCH NIVEAU,.. AAN DE OEVERS VAN 'T VEERSE MEER RESERVEER NU: OII3-581326, WWW.VEERHUIS.NET mue-Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) is daar nog niet zo zeker van. Inhoudelijk kon zij gisteren niet reageren. De uitspraak moet eerst nog be studeerd worden. Ze noemde het Haagse vonnis wel 'verras send'. HULST - De gemeente Hulst is weer op zoek naar burgers die de Pelgrimstas verdienen. De Pelgrimstas is een bronzen onderscheiding alleen bedoeld voor inwoners van de gemeente die zich op bijzondere wijze heb ben ingezet voor de plaatselijke gemeenschap. Ze hebben ideeën aangedragen of hebben een 'tas' vol goede daden verricht, waai de gemeente of de inwoners van hebben geprofiteerd. Het beeldje is bedoeld als schou derklop, een pluim op de hoed en is gemodelleerd naar Reynae- rt de Vos, die volgens het epos al tijd op stap ging met zijn pel grimstas. OUD-VOSSEMEER - Rithotekst Communicatie Media uit Oud-Vossemeer neemt het plaatselijke kantoor van de Rabobank Tholen over. Beide bedrijven zijn dat overeen gekomen. De Rabobank verhuist op termijn naar het nieu we multifunctionele dorpshuis aan de Bou-Kooijman- straat, waar een servicepunt wordt ingericht. Tot die tijd (wanneer de bouw van het dorpshuis begint is nog niet ze ker) delen de bank en het communicatiebedrijf het Ra- bo-kantoor. MIDDELBURG - Een veertigjarige vrouw uit Stuttgart (D) voor mishandelingen en een bedreiging is gisteren bij verstek veroordeeld tot 600 euro boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De incidenten speelden zich in mei 2004 in Tholen af en hadden te maken met stukgelopen relaties. Zo mishandelde de Duitse op 2 mei een vrouw door haar met haar hoofd tegen het trottoir te slaan en vier dagen later werd een andere vrouw door de verdachte fors toegetakeld. Ook had ze die dag een man bedreigd. ZIERIKZEE - Op de Rijksweg N59 even voor het Helle gatsplein is gisterochtend een ongeluk gebeurd waarbij twee vrouwen uit Rotterdam gewond zijn geraakt. Door de botsing was de weg in beide richtingen 2,5 uur afgeslo ten en werd het verkeer zoveel mogelijk omgeleid via de parallelweg. Het ongeluk gebeurde rond half elf toen de 49-jarige be stuurder samen met haar dochter van de snelweg A29 de richting Zierikzee insloeg. De vrouw kwam tot de ontdek king dat ze de verkeerde kant op reed en wilde omkeren op de tweebaansweg. Een achteropkomende auto, be stuurd door een 39-jarige man uit Vianen, zag dat te laat en kon haar niet meer ontwijken. Door de botsing kwam de auto van de Rotterdamse op z'n kant te liggen. De vrouw moest door de brandweer uit het wrak worden be vrijd. Moeder en dochter zijn overgebracht naar het Eras mus Medisch Centrum. De man uit Vianen had niets. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 36-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofd stad voor dealen in amfetamine tot 225 dagen gevangenis straf, waarvan 180 dagen voorwaardelijk en 240 uur werk straf. De man moet de winst die hij overhield aan het dea len, 1700 euro, terugbetalen aan de Staat. De Middelbur ger was vorig jaar met de handel in synthetische drugs be gonnen omdat hij een gokverslaving had. door Maartje Huijben SINT-MAARTENSDIJK - Geen woorden, maar daden. Dat wil de Thoolse bevolking, commis sie Bestuurszaken en het colle ge. De impuls van' Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse moet voortvarend worden opgepakt. De voltallige commissie schaar de zich gisteravond achter de plannen. Het was druk in de raadzaal. Ze ker veertig inwoners van zowel Scherpenisse als Sint-Maartens dijk zaten op de publieke tribu ne en een aantal moest zelfs op de gang bivakkeren. De impuls is een onderwerp dat de gemoederen bezig houdt. Mid dels dit grootschalige project, dat bestaat uit een aantal deel projecten, wil de gemeente Tho len de leefbaarheid in het dorp vergroten. Opknap van Haestinge, een woonzorgcentrum in Scherpenis se, recreatievoorzieningen aan de zuidkant van' Tholen, winkel voorziening Sint-Maartensdijk op peil houden, woningbouw en een facelift van verouderde loca ties vormen de top zes. Rendabe le projecten zoals woningbouw dienen daarbij als buffer voor minder rendabele zoals Haestin- ge- De gastsprekers lieten blijken dat de bevolking vooral actie wil zien. „Het zou prachtig zijn als hier echt iets gaat gebeu ren", betoogde de heer Brevet van het Sociaal Economisch Platform Tholen (Sept). „Maar wachten al zolang." De heer De Feijter van het bestuur van Hae stinge was het roerend met hem eens. „We moeten direct begin nen." De commissie kon zich vinden in de insprekers. Daarbij plaats ten de leden van de commissie nog wel enkele kanttekeningen. Hans Boulogne (ABT) vroeg zich af of het renoveren van Hae stinge wel een impuls is. „Het is opknappen van achterstallig on derhoud. Een bowlingbaan en een overdekt zwembad. Dat is pas een extra impuls." Die extra impuls komt er mis schien nog, zei wethouder E. Goossen. „Het is een plan voor de lange termijn. Het staat of valt met het zo goed mogelijk uitvoeren. Voor Haestinge staat 2,5 miljoen euro. Het kan zijn dat we voor een extra impuls meer nodig hebben. Dat moeten we in een later stadium bekij ken. We moeten het rapport be schouwen' als een handleiding voor het college en de commis sie." De wethouder wil, als de raad volgende week donderdag in stemt, zo snel mogelijk een 'denktank' op poten zetten. „We hebben de inzet van inwoners nodig." Daarnaast moet er vol gens hem een projectleider ko men. „Die moet het voortvarend oppakken. Eerst de naar ons in ziens meest noodzakelijke pro jecten Haestinge en het woon zorgcomplex." GOES - In Goes heeft de politie gisterochtend vroeg een 31-jari- ge Goesenaar aangehouden voor diefstal van een fiets. Rond vier uur zagen agenten de man op de Kreukelmarkt met twee fietsen rijden. In eerste instantie be weerde hij dat de tweede fiets van hem was. Later gaf hij toe de fiets te hebben gestolen voor onderdelen. De Middelburgse vader liet zich door zijn twee kinderen overhalen om een potje ver stoppertje mee te spelen. Hij bood aan om als eerste te zoe ken. Hardop telde hij: „Eén, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven, acht, negen, tien. Wie niet weg is... En voor hij de zin kon afma ken, hoorde hij vanachter de bank zijn driejarige dochter roepen: „is gebleven!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29