PZC AZ zit nu in een lastig parket Kansloze missie voor Heerenveen Het record interesseert me niets {Ikmaarders komen niet tot scoren tegen Betis Sevilla: 2-0 19 (Veer nominatie aanvaller Eto'o Club Brugge onderuit tegen man Roma Inter moet ook Recoba missen Samaras in selectie Griekenland Egypte klimt vijftien plaatsen Verkerk stelt rentree opnieuw uit Wildcards voor Skil-Shimano olympische uitslagen Pound: Hoge bloedwaarde als dopinggeval Eerste gouden medaille China programma an ie' Road-" donderdag 16 februari 2006 j^rRiiud Ramler [EVILLA - AZ moet volgende j(C|( doelpunten maken om de olgende ronde van de Uefa lis, up [e bereiken. De Alkmaarse w, die gisteravond voor de ater"! be keer in twee seizoenen Eu- r voetbal niet tot scoren manoeuvreerde zich met ^-O-nederlaag tegen Betis in «lastig parket. ^nk Timmer leidde tien minu- voor lijd de toch nog onver achte ondergang in van zijn ,|oeg. De keeper die normaal ge stoken van onbesproken ge- rag is, verzuimde de bal toen ff het veld in te trappen. Ro- ,rt de tussentijds van PSV ^gekomen spits, troefde eerst Mathijsen af en bezorgde _een uitermate gunstige uit- jjgspositie voor de volgende j- «ide. I ik 2-0 was een tegenslag die AZ H ;a! meer had vernacht en die de late avond in Spanje ook MEg i.^ schattingsfout had gemaakt. Met de tussentijds van RKC overgenomen middenvelder in plaats van Demy de Zeeuw stel de de trainer van AZ meer fy siek boven een grotere balvaar digheid. De vraag of hij de juis te keuze had gemaakt, kon Van Gaal nog binnen het kwartier ontkennend beantwoorden. Toen al werd het alternatief van de bank gestuurd om zich warm te lopen. In het nog niet eens half gevulde Estadio Manuel Ruiz De Lopera zette de Europese debutant Mol hoek zijn eigen defensie onder grote druk met balverlies op het middenveld. Grote schade bleef uit, omdat Edu hoog over het doel van Henk Timmer schoot en een kopbal van aanvoerder Juanito van de Alkmaarse doel lijn kon worden gehaald. Toen Molhoek na een half uur met gebogen hoofd werd gewis seld, hadden de Alkmaarders zich nog nauwelijks aan de over kant gemeld. Een vrije trap van Barry van Galen was na 22 mi nuten het eerste Alkmaarse wa penfeit. De routinier mocht aan leggen omdat de Russische scheidsrechter Ivanov, naar la ter bleek onterecht, hands con stateerde toen de ver uitgeko men Contreras de doorgebroken Meerdink afstopte. Met De Zeeuw, die sterk inviel, in de ploeg kreeg AZ wel meer controle over de wedstrijd. Zon der overigens ook nu een accep tabel niveau te bereiken. Echt grote kansen, zoals Juanito die een nieuwe kopbal nu fraai door Timmer zag verwerkt, kregen de slordige Alkmaarders voor rust ook nauwelijks. Contreras kon een volley van De Zeeuw nog net over zijn doel tikken. En op slag van rust werd een kopbal van Meerdink door Fernandez van de doellijn gehaald: Vallende kopbal In de tweede helft meldde AZ zich iets nadrukkelijker aan de overkant. Shota Arveladze, die zich daarvoor niet had kunnen onderscheiden, werd door Perez alleen voor Contreras gezet, maar kon de doelman niet om spelen. En Van Galen had bijna succes met een vallende kopbal na een vrije trap van de Deense spelmaker. De Alkmaarders kwamen zelf goed weg toen de paal in de weg stond bij een poging van Edu. Maar het plaagstootje werd hal verwege de tweede helft toch nog gevolgd door een dreun voor AZ, dat zo eenvoudig op de been leek te blijven. Joaquin trok handig naar binnen en bood Tardelli een kans die de in valler fraai afrondde: 1-0. Ineens kwam het stadion tot le ven. En opgezweept door de aan hang werd Betis de Spaanse fu rie die Van Gaal gevreesd had. Maar dat de trainer achteraf ge lijk kreeg, was niet nodig ge weest. Real Betis Sevilla (Spa) - AZ (Ned) 2-0 (0-0). 70. Tardelli 1-0, 78. Ro bert 2-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaart: Contreras: Melli (Real Betis), Perez, De Cler, Steins- son (AZ). Aantal toeschouwers: 15.000. Real Betis Sevilla: Contreras; Vare- la, Juanito, Melli en Luis Fernan dez; Joaquin (87. Oscar Lopez), Ri vera, Arzu en Edu; Dani (63. Tar delli) en Robert (80. Israel). AZ: Timmer; Steinsson, Mathijsen, Jaliens en De Cler; Landzaat, Pe rez en Molhoek (32. De Zeeuw); Meerdink (80. Ikedia), Arveladze en Van Galen (64. Huysegems). GPD fj in nodig was geweest. Alleen m tit halverwege de eerste helft 'nl' rJS Je toen rusteloos spelende bij vlagen in problemen "l11 keest. Omdat Louis van Gaal iet zijn keuze voor Rogier Mol- het middenveld een in- 1BUJA - Voetballer Samuel [to'okan vandaag voor het der- li jaar op rij als beste voetbal- Af rika worden verkozen. 1 De spits van Barcelona is in het ligcriaanse Abuja net als Di- dier Drogba (Chelsea) en Mi ll, kei Essien (Chelsea) voor de ti- ld genomineerd. >'o werd de afgelopen twee par ook al als beste voetballer rsn Afrika verkozen. Slechts ïaal eerder won een Afri- speler drie jaar op rij de prestigieuze titel. De Ghanees Abedie Pele Ayew kreeg de prijs als speler van Olympique Mar seille in 1991, 1992 en 1993. ANP Kenneth Perez schreeuwt om een vrije trap in het duel met Betis Sevilla. foto Koen Suyk/ANP Return tegen Steaua Boekarest wordt formaliteit na thuisnederlaag BRUGGE - Voor Club Brugge sordt het nog een heel karwei -pow Ie laatste zestien te bereiken in ad toernooi om de Uefa Cup. gingen gisteren thuis (poitó Ifn onder tegen AS Roma: 1-2. nog tegen een tien- nan si ''naj ',3caut'eriaercie kopte de bal ,ay Sak voor rust in eigen doel. Ro ti pa speelde op dat'moment al «tien man. De Rossi kreeg na -•der dan een half uur rood :pu- ar een fikse overtreding. Club rofiteerde in de 61e minuut jusia 11 personele overwicht, lusffltiilo vond van een meter of het gaatje voor de 1-1. 'j.j Wrakken lukte echter van i«jfnkant. Perrotta maakte een JjJ tar|ier voor tijd de return op iorhand- tot een Italiaans feest- .itii M krtha BSC moet ook serieus g f. voor uitschakeling. De «lb uit Berlijn verloor voor ei- publiek van Rapid Boeka- 5t(0-l), in de eerste ronde ver- •ij Üwoordelijk voor de uitschake- lisps! ff^oord. öalke 04 leek voor eigen pu- «k tegen Espanyol ook op osGtr' '?g naar een kleine nederlaag, jjjjjj lis Garcia bracht de Catala- namelijk op voorsprong, DeW Sar Bordon en Ernst zorgden ™g voor een zege: 2-1. trasbourg versloeg Litex Lo- in Bulgarije met 2-0 en Se t-a won uit bij Lokomotiv Mos- J(l-0). Basel versloeg voor ei- 1 publiek AS Monaco met 1-0 Lille-Sjachtar Donetsk ein- i^in 3-2. Udinese ging pro blems langs Lens: 3-0. ANP door Harry Arts HEERENVEEN - De Europese campagne van Heerenveen is voorbij. De Friezen werden gis teravond in eigen huis hardhan dig afgeschminkt door Steaua Boekarest in de Uefa Cup (1-3). De return in Roemenië zal niet meer zijn dan een formaliteit. Trainer Gertjan Verbeek toonde zich na afloop realistisch. „De wonderen zijn de wereld nog niet uit, maar normaal gespro ken zijn we kansloos. Steaua was in alle aspecten iets beter. Dat moeten we accepteren en proberen er lering uit te trek ken." De Friese achterban maakt het allemaal weinig uit. Voor de im mer vrolijke fans zijn de Europe se avonturen van hun club een mooie reden om het paspoort uit het dressoir op te diepen en een feestje buiten de landsgrenzen te gaan bouwen. Zij vinden het al prachtig dat hun favorieten voor het tweede jaar hebben we ten te overwinteren in het Uefa Cuptoernooi. Je moet ook niet te veeleisend zijn. Zeker niet als je club in de win ter zijn twee beste spelers kwijt raakt. De penningmeester van Heerenveen is de revenuen van de verkoop van Klaas-Jan Hun- telaar en Giorgios Samaras nog altijd aan het tellen. Mare de Vries, de enige vervanger van het topkoppel, was in elk geval een stuk goedkoper. Maar ook minder goed. De spits heeft nog niet eens een basisplaats weten Petter Hansson (voorgrond) en Jeroen Drost (rechts) komen te laat om Constantin Dica van scoren af te houden. foto Marcel Antonisse/ANP te veroveren. Gertjan Verbeek had er vooraf nog wel fiducie in. Zijn ploeg heeft dit seizoen aar dig gepresteerd tegen Oost-Eu- ropese tegenstanders. In de eer ste ronde van het Uefa Cuptoer nooi werd afgerekend met Ba- nik Ostrava. In de poulefase ble ven de Friezen overeind tegen Dinamo Boekarest (0-0), beker houder CSKA Moskou (0-0) en Levski Sofia (2-1-winst). Tegen de Roemeense kampioen kwam Heerenveen er gisteravond ech ter totaal niet aan te pas. Steaua liet het balletje vlot rondgaan, de thuisclub resteerde weinig an ders dan er amechtig achteraan te hollen. In balbezit wist de ploeg weinig anders te beden ken dan de lange bal op Arnold Bruggink. Een kansloze exerci tie, ook omdat zijn mandekker Goian twee koppen groter was. Spierballen Verbeek verontschuldigde zich na afloop voor het weinig inven tieve aanvalsspel van zijn ploeg. „Doordat zij goed druk op de bal zetten, kwamen Wij niet aan ons normale combinatievoetbal toe. We moesten overstappen op spierballenvoetbal, en spierbal len is nou net hetgeen we niet meer hebben." Toch was Bruggink de man die de wedstrijd halverwege de eer ste helft op z'n kop zette door de score te openen. Na een knappe pass van Danijel Pranjic liep Lasse Nilsson zijn cipier Oga- raru eruit. De Zweed zette laag voor, bij de eerste paal tikte de voormalige PSV'er attent in: 1-0. Die ongerechtigheid was geen lang leven beschoren., want vedette Dica bracht zijn ploeg na een half uur spelen al op gelijke hoogte. Na een matig weggewerkte Roemeense hoek schop bracht Bostina de bal te rug in de Friese zestien. Met een subtiele stiftbal het Dica de ma tig keepende Vandenbussche kansloos: 1-1. Na de hervatting slaagde Hee renveen er korte tijd in Steaua onder druk te zetten. Het Friese stormpje ging echter snel liggen. De bezoekers wachtten af tot de thuisclub meer risico moest gaan nemen en sloeg daarna ge nadeloos toe. Pal nadat Verbeek een dubbele wissel (De Vries voor Bruggink, Hanssen voor Norregaard) had toegepast, kop te verdediger Goian een vrije trap van Bostina binnen: 1-2. Twee minuten later beroofde Pa- raschiv de Friezen van hun laat ste illusie door de 1-3-eindstand op het scorebord te schieten. SC Heerenveen (Ned) - Steaua Boe karest (Roe) 1-3 (1-1). 24. Brug gink 1-0, 30. Dica 1-1, 76. Goian 1-2, 78. Paraschiv 1-3. Scheids rechter: Dougal (Sch). Gele kaart: Bosvelt, Hansson (SC Heeren veen), Nesu Steaua Boekarest). Aantal toeschouwers: 20.500. SC Heerenveen: Vandenbussche; Seip, Hansson, Breuer en Jeroen Drost; Bosvelt, Norregaard (75. Hanssen) en Pranjic; Yildirim, Bruggink (75. De Vries) en Nils son. Steaua Boekarest: Femandes; Oga- raru, Ghionea, Goian en Nesu; Ni- colita, Paraschiv (83. Oprita), Di ca (87. Cristocea), Radoi en Bosti na (79. Lovin); Iacob. GPD gd lol lanni Romme en Rintje Ritsma dragen een karrevracht aan olym- eervaring met zich mee. Romme, 'oudig kampioen van 1998 in Na- bekijkt de Spelen tussen de trai- a?en d°or thuis in De Kwakel. Rits- BlSv°or de vijfde keer bij de Winter- en aanwezig. Om en om geven de i uiers hun mening over het schaat- Vandaag: Rintje Ritsma. een paar keer gefeliciteerd r miin record. Ik schijn Kees Broek- tot de boeken te hebben gereden 1VW deelnames aan de Olympi- -—j „,'e "herspelen. Eerlijk gezegd inte- Jjeer? ^at record me niet. Voor som- 3*1 is het een doelstelling, voor mij bBnd' inusi»! ion niet. Ik doe mijn ding, wil hier zo goed mogelijk de ploegachtervolging rijden. Ik vind het een heel leuk onderdeel, wij Nederlanders zijn er ook goed in. Op het ijs kreeg ik ook het echte olympi sche gevoel. Ik weet niet of ik vandaag nog in actie kom. In principe zal tn de halve finale tegen Italië het sterkste drietal starten. Dat zijn Sven Kramer, Carl Verheijen en Erben Wennemars. Maar als een van de twee aangeeft last te hebben van de race van gisteren, staan Mark Tuitert en ik klaar om het ijs op te gaan. Dat we al in de halve finale tegen Italië moeten is jammer. Ik denk dat we alle bei in de finale thuishoren. Italië is moeilijk in te schatten. Ze heb- -ijr. 2006 OQQ ben het thuisvoordeel, het publiek gaat er zeker met veel kabaal achter staan. Fabris heeft als kopman de win- ning-mood te pakken na het brons op de vijf kilometer. Wij hebben denk ik wel de betere schaatsers. De andere halve finale wordt een mak kie voor Canada. Noorwegen is niet goed genoeg. Ze hebben dit seizoen te vroeg gepiekt en het is een schaatswet datje dat later in het seizoen moet be kopen. Het past bij de aanpak van hun coach Peter Mueller. Hij laat zijn schaatsers hard trainen en geeft ze veel positieve energie. Maar op een zeker moment bereik je een limiet. Het is niet handig dat Mueller vooraf heeft geroepen dat Noorwegen een stapel medailles mee naar huis zou nemen. Ik vind dat het gezien de tegenvallende prestaties van de Noren nog vrij rustig is rond Muel ler. Het is zonde dat de vrouwenachtervol- gingsploeg al is uitgeschakeld. We mis sen een goede derde vrouw. Moniek en Gretha zijn onzekere factoren. Ik had al gezegd dat ik Moniek niet zou heb ben opgesteld. Ze schaatst wild en onge controleerd. Na de drie kilometer van zondag kon je al zien dat ze niet lekker in haar vel stak. Moniek zat nu voor de start ook heel gespannen op het bankje. Ik maakte nog een grapje: het is maar een spelletje hoor. Maar dat helpt dan niet meer. Ab Krook heeft met Moniek bewust een risico genomen om Ireen Wüst te spa ren. Want het mag niet zo zijn dat haar individuele belangen lijden onder de ploegbelangen. Ireen kan nog medailles winnen op de 1000 en 1500 meter. Het is heel verstandig dat Ab daarmee reke ning heeft gehouden. MILAAN - Intemazionale kan volgende week tegen Ajax in de strijd om de Champions League niet beschikken over Alvaro Recoba. De aanvaller heeft tijdens de trai ning een blessure aan een dij opgelopen. De voetbalclub uit de Serie A weet niet hoe lang hij de Uruguyaanse international moet missen. Recoba is de tweede speler waar Inter een streep door moet zetten. De Argentijnse middenvelder Juan Veron staat drie weken langs de kant wegens een verstuikte enkel. ANP/RTR ATHENE - De spraakmakende overgang van Georgios Sa maras van Heerenveen naar Manchester City is bonds coach Otto Rehhagel van het Griekse voetbalelftal niet ontgaan. Hij heeft de twintigjarige spits zelfs voor het eerst opgeroepen voor de selectie van Griekenland, dat aan het eind van deze maand meedoet aan een achtlanden- toernooi in Cyprus. „Ik volg Samaras al een tijdje en nu vond ik het een ge schikt moment om hem te selecteren", aldus Rehhagel gis teren. De Duitser riep ook Ajax-spits Angelos Charisteas op voor het toernooi. Andere landen die deelnemen zijn Roemenië, Slovenië, Finland en Armenië. ANP/RTR ZURICH - Egypte is vijftien plaatsen geklommen op de ranglijst van de internationale voetbalbond Fifa. De kers verse kampioen van Afrika neemt nu de zeventiende posi tie in. Egypte versloeg in de finale om de Afrika Cup vori ge week Ivoorkust vanaf de penaltystip, nadat de wed strijd na verlenging in 0-0 was geëindigd. Op de lijst gaan twee andere Afrikaanse landen de nieuwe kampioen nog voor. Kameroen staat zestiende en Nigeria twaalfde. Aan de kop van het klassement veranderde niets. Na kop loper Brazilië volgen Tsjechië en Nederland. ANP ROTTERDAM - Martin Verkerk heeft zijn rentree in het internationale tenniscircuit opnieuw uitgesteld. De Alphe- naar meldde zich gisteren af voor het ABN Amro-toer- nooi in Ahoy'. Verkerk is nog niet voldoende hersteld van de ziekte van Pfeiffer. Een slepende schouderblessure hield hem daarvoor vele maanden van de tennisbaan. Zijn plaats wordt nu ingenomen door de Oostenrijker Jur- gen Melzer. Eerder moest Peter Wessels zich wegens een borstspier blessure terugtrekken van het toernooi. Ook de Zwitser Roger Federer meldde zich af. ANP NIJVERDAL - De Nederlandse wielerploeg Skil-Shima- no komt dit voorjaar in een aantal grote wedstrijden in ac tie. Deze week ontving de tweede Nederlandse equipe, die de status Pro Continental team heeft, uitnodigingen voor de ProTour-wedstrijden Parijs-Roubaix en Amstel Gold Race. „De kans is reëel dat we ook in de Ronde van Vlaan deren starten, daarover wordt nog gepradt", zei manager Arend Scheppink gisteren. Skil-Shimano had al eerder een wildcard op zak voor Gent-Wevelgem, eveneens een koers uit de ProTourcyclus. ANP Vrouwen, voorronde, derde speel ronde: Italië-Rusland 6-4, Zweden- Groot-Brittannië 8-6, Noorwegen-Japan 9-4, Verenigde Staten-Denemarken 8-3. Stand: 1. Noorwegen 4 gespeeld-3 ge wonnen, 2. Zwitserland, Zweden, Cana da, Groot-Brittannië 3-2, 6. Rusland, Ja pan, Italië, Denemarken 3-1,10. Verenig de Staten 4-1 Mannen, voorronde, derde speelron de: Finland-Nieuw-Zeeland 7-5, Zwe- den-Noorwegen 4-9, Canada-Groot- Brittannië 9-5. Stand: 1. Zweden 4 gespeeld-3 gewon nen, 2. Verenigde Staten, Noorwegen, Groot-Brittannië, Finland, Canada 3-2, 7. Zwitserland 2-1, 8. Italië 3-1, 9. Duits land 2-0,10. Nieuw-Zeeland 4-0. finales: Nederland - Italië, Noorwegen - Canada. Vrouwen, ploegachtervolging. Voorronde: 1. Rusland 3.03,19, 2. Noor wegen 3.06,34,3. Canada 3.06,45, 4. Ne derland (Groenewold, Kleinsman, Smit) 3.06,67, 5. Duitsland 3.07,07, 6. Verenig de Staten 3.07,83, 7. Japan 3.08,34, 8. China 3.18,24. Kwartfinales: Canada (3.01,24) w.v. Verenigde Staten (3.04,59), Japan (2.54,41) w.v. Noorwegen (val, geen tijd), Duitsland (3.01,52) w.v. Nederland (Groenewold, Van Deutekom, Wüst/ 3.03,65), Rusland (3.05,39) w.v. China (3.08,29). Halve finales: Canada - Ja pan, Duitsland - Rusland. Mannen, korte kür: 1. Ploesjenko (Rus) 90,66, 2. Weir (VSt) 80,00, 3. Lam- biel (Fra) 79,04,4. Joubert (Fra) 77,77, 5. Takahashi (Jap) 73,77, 6. Buttle (Can) 73,29, 7. Sandhu (Can) 69,75, 8. Savoie (VSt) 69,15, 9. Chiper (Roe) 67,66, 10. Lysacek (VSt) 67,55. Mannen, tweezits: 1. Linger/Linger (Oos) 1.34,497 (47,028+47,469), 2. Flor- schütz/Wustlich (Dui) 1.34,807 (47,141+47,666), 3. Plankensteiner/Ha- selrieder (Ita) 1.34,930 (47,236+47,694), 4. Schiegl/Schiegl (Oos) 1.34,951, 5. Oberstolz/Gruber (Ita) 1.34,956, 6. Leit- ner/Resch (Dui) 1.34,960, 7. Sics/Sics (Let) 1.35,114, 8. Griffal/Joye (VSt) 1.35,410, 9. Moffat/Moffat (Can) 1.35,541, 10. Albrecht/Pothier (Can) 1.35,561. Mannen, ploegachtervolging. Voor ronde: 1. Canada 3.47,37, 2. Italië 3.47,79, 3. Nederland (Ritsma, Tuitert, Verheijen) 3.48,02, 4. Noorwegen 3.49,55, 5. Duitsland 3.49,59, 6. Rusland 3.49,75, 7. Verenigde Staten 3.51,32, 8. Japan 4.03,83. Kwartfinales: Nederland (Kramer, Ver heijen, Wennemars, 3.44,65) w.v. Rus land (3.47,49), Italië (3.43,64) w.v. Vere nigde Staten (3.44,11), Noorwegen (3.47,81) w.v. Duitsland (3.49,68), Cana da (3.52,01) w.v. Japan (3.53,88). Halve TURIJN - Een te hoge hemoglo- binewaarde zou in de toekomst moeten worden aangeduid als positieve dopingtest. De voorzit ter van het wereldantidopingbu- reau Wada, Dick Pound, zei dat gisteren in een interview met de Duitse zender ZDF. Bij de Spelen in Turijn werd tot nu toe bij twaalf sporters een te hoge waarde aangetoond. Ze kregen een startverbod van vijf dagen opgelegd. „Wellicht zou den we deze gevallen in het toe komst als positieve test moeten tellen en niet meer als een ge zondheidscontrole", zei Pound. „De bloedtesten zijn belangrijk omdat we op die manier vaak do- pinggevallen ontdekken en ze met een urinetest kunnen beves tigen." ANP/DP A Vrouwen, 500 m. Finale: 1. Wang Meng (Chn) 44,345, 2. Radanova (Bul) 44,374, 3. Leblanc-Boucher (Can) 44,759. Vrouwen, afdaling: 1. Dorfmeister (Oos) 1.56,49, 2. Schild (Zwi) 1.56,86, 3. Parson (Zwe) 1.57,13, 4. Götschl (Oos) 1.57.20, 5. Styger (Zwi) 1.57,62, 6. Halt- mayr (Dui) 1.57,69, 7. Mancuso (VSt) 1.57,71, 8. Meissnitzer (Oos), Kildow (VSt) 1.57,78,10. Fanchini (Ita) 1.57,84. Freestyle. Mannen, buckelpiste: 1. Begg-Smith (Aus) 26,77 punten, 2. Ron- kainen (Fin) 26,62, 3. Dawson (VSt) 26,30, 4. Moreau (Can) 25,62, 5. Björnlund (Zwe) 25,21, 6. Bloom (VSt) 25,17, 7. Mayer (VSt) 24,91, 8. Lahtela (Fin) 24,42, 9. Cabral (VSt) 24,38,10. Co- las (Fra) 23,60. Mannen, voorronde. Groep A: Italië - Canada 2-7 (0-1 2-5 0-1), Zwitserland - Finland 0-5 (0-1 0-4 0-0), Duitsland - Tsjechië 1-4 (1-0 0-2 0-2). Stand: 1. Canada 1-2 (7-2), 2. Finland 1-2 (5-0), 3. Tsjechië 1-2 (4-1), 4. Duits land 1-0 (1-4), 5. Zwitserland 1-0 (0-5), 6. Italië 1-0 (2-7). Groep B: Kazachstan - Zweden 2-7 (0-3 1-41-0). TURIJN - De Chinese Wang Meng heeft gisteren bij het olym pische shorttracktoernooi de gouden medaille op de 500 me ter opgeëist. In de finale was de twintigjarige titelfavoriete de Bulgaarse Jev- genia Radanova (die Wang in de laatste meters tot een uiterste in spanning dwong) en de Canade se Anouk Leblanc-Boucher te snel af. Wang Meng behaalde met haar succesvolle race de eer ste gouden plak voor China bij deze Spelen. ANP/DP A 09.00 uur: Curling, 5e en 6e voorronde (v). 10.00: Skiën, cross country, 10 km. klassiek (v). 10.00: Snowboarden, cross, kwalifica tie (m). 12.00: Biathlon, sprint, 7,5 km (v). 12.00: IJshockey, voorronden (m). 17.00: Schaatsen, achtervolging, halve finales en finales. 17.30: Skeleton, 1e en 2e run (v). 19.00: Kunstschaatsen, vrij program ma (m).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19