Bestuur Hoek staakt de strijd PZC Evertse verdedigt springtitel it Pascal Back favoriet bij titelstrijd libre Zege van driebanders Hoondert/De Waard Zege voor Cue Action Alleen penningmeester blijft aan Ajax niet naar Zeeland Petacchi weer sneller dan Boonen mm mmm ZK langebaanschaatsen teruggebracht tot één dag Biljartbond houdt jeugddag t uitslagen Zilver voor Van Keulen in Melbourne Si Cli emcseshmb Zomer langer bij FC Twente agenda donderdag 16 februari 2006 wblj door Frits Bakker HOEK - Het bestuur van de voetbalclub Hoek is gisteravond na een korte vergadering opge stapt. Voorzitter Kees de Feijter vindt dat er geen basis meer is om de club verder te leiden en vertrok als eerste uit de vergade ring. Het merendeel van de be stuursleden keert de club ook de rug toe. Alleen van penning meester Leo Breepoel is bekend dat hij in functie blijft. Kees de Feijter was gisteravond niet be reid om commentaar te geven. Het besluit om het bestuur te ontbinden is genomen na de one nigheid tussen de clubleiding, het sponsorbestuur en de techni sche commissie. Kees de Feijter maakte vorige week bekend dat zijn bestuur unaniem het ver trouwen had opgezegd in de technische mensen. De sponsor stichting kwam twee dagen la ter met een tegenactie. Nico Boussen van het sponsorbe stuur: „Wij distantiëren ons van het besluit van het clubbestuur en blijven achter de technische commissie staan." Dat gold ook voor erevoorzitter John Braven- boer en de supportersclub. Kees de Feijter wilde gister avond van zijn bestuur weten of het standpunt nog unaniem werd ingenomen. Hij kreeg niet de onvoorwaardelijke steun van de penningmeester en wilde op die basis niet meer verder met zijn bestuur. Volgens Cas Braaf- hart (secretaris) is daarna het he le bestuur opgestapt. „Ik blijf achter mijn standpunt en ga niet meer verder. Het heeft geen zin meer om op deze manier te werken." Leo Breepoel vindt dat er afspraken niet zijn nage- door Jan Dagevos AMSTERDAM - Ajax ziet ko mend voetbalseizoen af van een trainingskamp op Zeeuwse bo dem. De Amsterdamse club heeft besloten zijn tenten in de oude vertrouwde omgeving op te slaan, De Lutte in Overijssel. „Omdat we daar al 25 jaar komen", zegt coach Danny Blind. Ton Uitterhoeve uit Oost-Sou burg, die al jarenlang bevriend is met de trainer van Ajax, gooi de enkele maanden geleden een visje uit. Hij wilde "de Amsterdamse for matie naai' Westkapelle halen en als voorbereiding op de com petitie enkele oefenwedstrijden in de provincie laten spelen. Danny Blind had daar wel oren naar, maar na rijp beraad met de leiding van de Amsterdamse club werd deze week besloten toch weer naar het oosten te trekken. „Ik heb natuurlijk een emotione le binding met Zeeland", zegt de in Oost-Souburg geboren Blind. „Maar je moet realistisch zijn en kijken wat het beste past. In De Lutte weten we wat we hebben. Wat verder heeft meegespeeld is dat we na De Lutte doorreizen naar Duits land. Daar verblijven we ook nog eens vijf dagen in een sport hotel en kunnen we twee goede wedstrijden tegen bundesliga- clubs spelen. Het is de combina tie De Lutte-Duitsland, die het ;m doet. Daar is prioriteit aan gegeven." Ajax vertrekt op 10 juli naar De Lutte, in de gemeente Losser, en zal daar een week verblijven. Daarna verkast de ploeg voor nog eens vijf dagen naar Duits land. door Joop van den Oudenhoven SOMMELSDIJK - Ook al zet re gio Noord van het biljartdistrict Delta Zuid-West met een vier man sterke afvaardiging zwaar in voor het kampioenschap libre hoofdklasse, de man met de beste papieren is Pascal Back. De biljarter van VEGABV komt uit Midden-Zeeland. Zeeuws- Vlaanderen levert de outsiders. Met Back lijkt de grootste kans hebber genoemd voor de titel in de eindstrijd in het libre hoofd klasse. Hij was in de voorwed strijden de enige die promotie verdiende. Een garantie voor winst is dat echter niet, beseft Back: „Ik heb geen teamwed strijden gespeeld dit seizoen en me vooral toegelegd op het drie banden. Dit was de eerste krachtproef van het seizoen en het ging buitengewoon goed. Misschien was het wel goed even afstand te nemen. Trainen heb ik ook niet gedaan. Alleen eens een partijtje op de club avond maar dat is toch vaak meer wat dollen." Vraag wordt wel of de grieperi ge Back tijdig en voldoende her steld zal zijn om de strijd aan te binden met de Zeeuws-Vlaamse routiniers Jo Boogaert van De door Joop van den Oudenhoven GOES - Het bilartteam van Hoondert/de Waard pakte in Sint Willebrord twee punten middels een 2-6-overwinning op 't Pleintje en steeg daarmee een paar plaatsjes op de ranglijst van poule vijf van de derde divi sie driebanden. Een klasse lager verloor Groot Avontuur in eigen huis met 2-6 van de lijstaanvoer der. De bezoekers waren over de he le linie beter dan de thuisploeg. Dat kwam in de onderlinge duels duidelijk tot uiting. Al leen Bram de Waard verloor zijn partij. Gerrit Blom bezorg de met een benauwde zege op Jan Vei'stijlen zijn ploeg de winst, nadat Frans de Koek en Sjaan van Kuyk geen moeite hadden met hun tegenstanders. De overwinning was goed voor een plaats in de middenmoot, hoewel dat in deze poule niet al teveel zegt. De verschillen zijn minimaal. De nederlaag van Groot Avon tuur was enigszins ongelukkig, Jan Eickenboom kwam na een koude start twee punten tekort, net als Rinus Kramer die zijn partij ondanks een voorsprong weer eens niet kon winnen. Jan Brandenburg kwam maar één punt tekort in de beste partij van de avond. Brandenburg eindigde op pre cies 1.000 gemiddeld en zijn te genstander Mike van Teteringen op 1.041. Alleen Jan Goudzwaard be haalde een overwinning. Hij versloeg Stefan van de Diepstra ten. komen. „We hebben vorige week met z'n allen een stand punt ingenomen, maar daarover zou een brief naar de sponsor stichting- worden gestuurd met de reden waarom we niet verder willen met de technische com missie. Die brief was er nog niet, dus staat de motivatie voor het besluit niet op papier. Daar door is er voor mij geen reden om te stoppen. Voor mij telt maar één belang: dat van Hoek." Voor erevoorzitter John Braven- boer is het ontslag van het be stuur als een volslagen verras sing gekomen. „Ik heb maandag geprobeerd om de partijen weer bij elkaar te krijgen. We hebben afgesproken dat we zaterdag morgen om negen uur, voor de wedstrijd tegen Katwijk, een vergadering zouden beleggen on der leiding van een onafhankelij ke voorzitter. Dat was de enige manier om nog een oplossing te vinden voor het al maanden du rende conflict. De sponsorstich ting en technische commissie gingen akkoord. Kees de Feijter wilde eerst zijn bestuur peilen. Dat zou deze avond (woensdag) gebeuren, maar ik kreeg om tien uur een telefoontje dat het be stuur is opgestapt." Het hele conflict is volgens Bra- venboer een gevolg van persoon lijke belangen. „En er is nog heel veel oud zeer uit de perio- de-Naudts. Dat zit kennelijk nog zo diep, dat er niet meer valt samen te werken. Ik vind dat een jammerlijke zaak. We zouden als grote mensen het be lang van de club moeten die nen." Hoe de club nu verder ge leid wordt, was gisteravond nog niet bekend. Braafhart toonde zich bereid de lopende zaken af te handelen. Breepoel: „En op fi nancieel gebied blijf ik de kar trekken." Bravenboer wil zo snel mogelijk een ledenvergade ring plannen. „Wij zullen de club nooit in de steek laten." QUESADA - Wielrenner Alessandro Petacchi heeft een sprintduel met Tom Boonen opnieuw in zijn voordeel beslecht. De Italiaan won gisteren de vierde etappe van de Ruta del Sol. Hij was na een rit van 162,1 kilometer tussen Ecija en Ronda sneller dan de wereldkampioen. De Belg eindigde net als dinsdag als tweede. De Australiër Graeme Brown sprintte voor de tweede dag op rij naar de derde plaats. De Spanjaard Carlos Garcia Quesa- da behield de leiderstrui. foto Rafael Diaz/EPA Kastanje, George Mahu van Ons Vermaak en Jan de Rechter van Reynaert. Ook al zijn deze mannen als zes tot en met acht geplaatst, het zijn niet te onderschatten tegen standers beseft ook Back. „Voor al Jo Boogaert is en echte prijs vechter en lastig te bespelen. De Schouwse deelnemers ken ik niet zo maar ik zal top moeten zijn om mijn positie waar te kun nen maken." De strijd begint vanavond om 19.00 uur en wordt in sportzaal De Staver ge speeld op vier tafels. Vrijdag vanaf 19.00 uur en zaterdag van af 11.00 wordt vervolgd. De fina le is zaterdag omstreeks 16.00 uur. Promovendus Een dag later start het regionaal kampioenschap libre eerste klas se in Hotel de Kwast in Sint Wil lebrord. Hier lijken Willie de Nijs van BC Verzamelen, Cor Gouka van VEGABV (de enige promovendus van het deelne mersveld) en Edwin Geluk van HIO goede kansen te hebben te gen de Brabantse oppositie. De strijd begint vrijdag om 19.00 uur. Zaterdag wordt ver volgd vanaf 10.30 uur en zondag vanaf 11.00 uur. De finale is zon dag omstreeks 15.30 uur. Cindv Perdaen komt na een schorsing van twee maanden in actie op het ZK springen. foto Camile Schelstraete door Lucien Roelandt AXEL - In het hippisch sport centrum Heikant strijden zater dag de springruiters om de Zeeuwse titel van de paarden- sportbond KNHS en de tickets voor de nationale titelstrijd. Tijdens de editie van vorig jaar toonde de Zeeuwse jeugd zich op alle fronten de Ijeste. Het lijkt erop dat de routiniers zich bij de machtsovername hebben neergelegd. Er verschijnen maar enkele ruiters van de oude gar de in Heikant. In de klasse ZZ verdedigt de achttienjarige Den nis Evertse zijn titel. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland heeft met Redbull een troef in handen waarmee hij in staat moet worden geacht zijn titel te prolongeren. Chayenne Wisker- ke en Cindy Perdaen zijn twee gevaarlijke kapers op de kust. Beide amazones komen met drie paarden aan de start. Chayenne Wiskerke heeft met de merrie Wiskerke 's Lorraine een prij- zenpakker onder het zadel. En ook met VDL Rocksine en La- coochee heeft de zestienjarige amazone uit Kruiningen vol gens de kenners twee springers met het vermogen om de nul te houden. Wiskerke: „Loxraine loopt al langer op dit niveau. Ik weet dat ik me met haar tot de favoiieten mag rekenen. Voor Rocksine en Lacoochee is het een ander ver haal. Doordat ik bij de pony's in ternationaal heb gereden en de ze paarden onder andere ruiters al nationaal hebben gelopen, moet ik met hen ZZ starten. Dat hebben we nog niet eerder ge daan. Ik heb er alle vertrouwen in, maar het blijft afwachten hoe het loopt." Revanchegevoelens Cindy Perdaen komt ongetwij feld met de nodige revanchege voelens aan de start. De negen tienjarige amazone heeft een in haar ogen onterecht rijverbod van twee maanden achter de rug. De jeugdinternational uit Sas van Gent bewees vorige week in de strijd om de Golden Horse Trophy dat de vorm des ondanks aanwezig is. Chayenne Wiskerke ziet Cindy dan ook als een van haar groot- door Job van den Enk GOES - Het Open Zeeuws kam pioenschap langebaanschaatsen wordt dit jaar op één dag verre den. Voorgaande jaren werd het kampioenschap over twee da gen verdeeld, nu worden de prij zen echter zaterdag al verdeeld. De organisatie had het kam pioenschap graag opnieuw over twee dagen uitgesmeerd, maar de ijsbaan in Breda kon niet meer dan vijf ijsuren beschik baar stellen. Dit tot onvrede van de deelnemers en de organisatie. Door de inkrimping zag de orga niserende vereniging De Poel zich genoodzaakt de 1000 meter te schrappen. Aan de 3000 me ter mogen alleen de best geklas- seerden na twee afstanden mee doen. Dat zijn de 500 en 1500 meter. De pupillen en junioren C rijden zonder voorwaarde drie afstanden, de 100, 500 en de 300 meter. De rijders zijn on derverdeeld in de volgende cate gorieën: pupillen, junioren A, B en C, vrouwen, neo-senioren mannen, senioren en veteranen mannen. Daarnaast is er een overallklassement. Bij de vrouwen lijkt de strijd om de titel te gaan tussen meervou dig Zeeuws kampioen Martje Wisse en gewestelijk kampioen allround Corina Boekei. Bij de neo-senioren zijn net als voorgaande jaren de broei's Pa trick en Niels Goverse uit Kapel- le favoriet. Bastiaan van k I Westeinde uit Wolphaartsdi zou een bedreiging kunnen vo- men'voor hun titelaspiraties Bij de senioren dingen onder meer Zierikzeeër Leon van l Wielen, Maarten Janse jr. J Wolphaartsdijk en Mark nH der Weijden uit Middelharni naar de podiumplaatsen. De wedstrijden beginnen zater-< dagavond op de kunstijsbaan uj Breda om 18.30 uur en eindiger'!0pe om 23.30 uur. hamis's' )»p OOST SOUBURG - Het biljart- district Delta Zuid-West houdt •fo1 zaterdag een jeugddag in spon- hal Van Duyvexxvoorde in Oost- Souburg. H] Doel van de bijeenkomst is ei Zeeuwse jeugd te laten kenni felis maken met de biljartsport actieve jeugdspelers van het die trict kregen al een uitnodigw voor deze bijeenkomst, dieope- staat voor iedereen met belarj. ?^f stelling voor het spel, tusT acht en zestien jaar. Inschi., ving kan bij de jeugdconsulri f het district Carlo van Dam h; jeugdconsul@ zeelandnet.nl t' bij aanvang aan de zaal. Bonds- Eet,z instructeur Frans van Hoey ui! - Etten-Leur verzorgt vanaf lil t— uur informatie en instructie. van onze sportredactie VLISSINGEN - De poolbiljar- ters van Cue Action smaakten na lange tijd weer eens het zoet der overwinning. In de eerste klasse van de regionale competi tie werd Scooby's Goodfellas met 7-2 verslagen. Atong Wu scoox'de twee winst partijen, Johan van Oorschot won en verloor een partij en Jan Eggebeen zorgde met een zege voor de teamwinst. Teamleider Jex'oen Koopman kwam niet tot winst. In dezelfde poule kreeg The Roadhouse een stevig pak slaag sp liger BUI in Roosendaal van Distroj, »r Middelburgers zakken hierdou P' naar de voorlaatste plaats. Joris Lodder was de enige die vm T een punt kon zorgen: 1-8. 7 Dan deed het tweede team Ron- house Roadies het in de twi klasse heel wat beter. T werd koploper Discharge 7-2 naar de slachtbank ge! De vox'ige week met twee winiv pax'tijen debuterende Jan kam liet zien een versti voor zijn team te zijn en zijn enige pai*tij nu ook over:- gend. Arno van der Wals' Max'k van Wijngaarden moeste een van hun twee gespeelde pari tijen inleveren. ste opponenten. „Ik vind het leuk clat Cindy er weer bij is. Dat maakt het kampioenschap alleen maar spannender en maakt mij extra scherp." In de klasse Z is Carolein van de Plasse met Delta Mossel So Lo vely de uitgesproken favoriet. Zelf vindt de achttienjarige ama zone uit Yerseke dat overdre ven. „So Lovely maakt zelden een fout, maar het kan tóch zo maar gebeuren. Dat zag je vori ge week in de Grote Prijs Gol den Horse Trophy. Ook toen was ik favox-iet en leek die rol ook waar te maken. Maar door een pechfoutje stond ik mooi met lege handen. Dat kan ook zaterdag gebeuren. En neem maar van mij aan, als je een fout maakt kan je het schudden." Driebanden derde divisie:'t Pleintje - Hoondert/de Waard 2-6: Piet Gabriëls - Frans de Koek 25-35, 62; Piet Verstijlen - Sjaan van Kuyk 22-35, 63; Jan Aarts - Bram de Waard 30-19, 63; Jan Verstijlen - Gerrit' Blom 29-30, 59. Vierde divisie: Groot Avontuur - De Reddende Engeltjes 2-6: Jan Eicken boom - Ad van Meel 28-30, 59; Jan Brandenburg - Mike van Teteringen 24-25, 24; Rinus Kramer - Piet Donckers 23-25, 46; Jan Goudzwaard - Stefan van de Diepstraten 20-7, 48. 's-Heerenhoek. Wip 1:1e hoofdvogel: Sj.v.Eijkeren (Vrije Schutters), 2e hoofd vogel: Sj.v.Eijkeren (Vrije Schutters), 1e zijvogel: N.v.d.Dries (Eensgezindheid), 2e zijvogel: H.v.d.Dries (Eensgzind- heid), 1e kal: H.v.d.Dries (Eensgezind heid), 2e kal: Sj.v.Eijkeren (Vrije Schut ters). Wip 2:1e hoofdvogel: v.Goedege- buure (st.Andries), 2e hoofdvogel: A.Boonman (Eensgezindheid), 1e zijvo gel: C.Boonman (Vrije Schutters), 2e zij vogel: J.Rijk (Vrije Schutter), 3e zijvo gel: H.v.d.Dries (Eensgezindheid), 4e zij vogel: H.v.d.Dries (Eensgezindheid), 1e kal: R.Goedegebuure (st.Andries), 2e kal: P.Nagelkerke. Verenigde Senioren 's-Heeren- hoek. 1e hoofdvogel: H.Hoogstrate (A.D.L.M.), 2e hoofdvogel: J.v.d.Dries (Vrije Schutters), 1e zijvogel: C.Jere- miasse (Zorgvlied), 2e zijvogel: C.Boon- man (Vrije Schutter), 3e zijvogel: E.Nutz- mann (Zorgvlied), 4e zijvogel: D.Brand (Zorgvlied), 1e kal: D.Brand (Zorgvlied), 2e kal: D.Brand (Zorgvlied), 3e kal: A.Dekker (Doel naar Hoger), 4e kal: A.Dekker (Doel naar Hoger), meeste klei ne vogels: H. de Jonge (Soranus), vlie gendevogel: H.de Jonge (Soranus). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: WEA/Dauwendaele - Rijschool Scaldis 1-7, Kamps - Geldof assurantiën 0-8, Eastman - Begijn makelaar 2-6. Stand: Geldof assurantiën 13-86, Begijn make laar 13-69, Eastman 13-52, Kuijper be- tonboringen 12-46, Rijschool Scaldis 13-42, Kamps 13-38, WEA/Dauwendaele 13-27. Tweede klasse: Beko - Piet Voskamp/'t Zand 1-7, HZ sport - Bosma elektro 5-3, WEA/Dauwendaele 2 - AKZ verzekerin gen 3-5. Stand: HZ sport 13-72, Piet Voskamp/'t Zand 13-66, AKZ verzekerin gen 13-58, Bosma elektro 13-48, Beko 13-46, LW 12-41, WEA/Dauwendaele 2 13-29. Derde klasse: Bowling de Kruit- molen - Provincie Zeeland 6-2, Kodde - Ziekenhuis Walcheren 4-4, Indoor kar- ting - ROC Zeeland 4-4, AKZ verzekerin- GOES - De Vlissingse Maartje van Keulen heeft op het WK zwemmend redden in Melbour ne zilver gepakt op de 200 meter superlifesaver, een onderdeel waarin alle aspecten van het zwemmend redden moeten wor den uitgevoerd. Sandra Temmerman uit Slijk- plaat (bij Breskens) werd in de B-finale tweede. Op de 100m reddingswisselslag werd Van Keulen vijfde. Sandra Temmer man werd zevende op het onder deel 100m popvervoeren. resti \bed ks, •eille ANP gen 2-Schoonen elektro/Flipse/MZ4-t Stand: AKZ verzekeringen 2 1« nn/ Schoonen/Flipse/MZ 14-64, Bowling«1- Kruitmolen .14-62, Provincie Zeebiu »ior 14-58, Ziekenhuis Walcheren IMijUcI SVA/Kodde 14-48, ROC Zeeland 1«l. Indoor karting 14-37. Vierde klam; BRUG AKZ verzekeringen 4 - Delta cars U Bayards alu constr. - Dauwendaels PZC 4-4, de Babbelaar - DGA hypoltëfell ken 8-0, AKZ verzekeringen 3 - Eastiffij g| (o 2 3-5. Stand: Del ta cars 14-80, De Bi' belaar 14-73, AKZ verzekeringen 14-67, Eastman 2 14-61, DGA hypo-;? Hl on ken 14-58, AKZ verzekeringen 4 14' Bayards/Dauwendaele 14-31, I 14-29. Vijfde klasse: Bandoeng - halennia 3-5, CZ actief - Wigmam Van Dijk 0-8, HZ sport 2 - Provincial fojui land 2 7-1Stand: Wigman en VanD 12-93, CZ actief 12-58, HZ sport 212-j Provincie Zeeland 2 12-45, Rabo cheren 12-38, Nehalennia 12-33, fe*- sttle '1 sordt fekvc doeng 12-3. ader Vrouwen. Tweede klasse: DVCpks- -Oree Wagenvoorde lastechn./MZ 6-2- StaoA 3(0, Sinke schoenmode/SVS 14-88, CZ at 14-74, Wagenvoorde/MZ 14-73, Ju?'- Middelburg 14-51, DVC plus K-3 tralie Simons/'t Zand 14-48, Ardita 14-43.Dc vos '83 14-23. Derde klasse: Bei<? Schrieks/MZ - Jong Ambon 84 Breedijk/SVS - Ziekenhuis Walchrü' 881 ki 7-1, De Reus en Van Heemst -De Kr fgilif mei 7-1, 't Ken net - Wijk KlarerM 4-4. Stand: De Reus en Van Heartf 14-84, Breedijk/SVS 14-70, Ziekenhui. Walcheren 14-67, Wijk Klarenb» Eïlha 14-60, De Kemel 14-56, 't Ken net 14-52 Bakker Schrieks/MZ 14-42, Jong Af bon 14-17. iub ui Ronda. Ruta del Sol. Vierde etappe. Ecija - Ronda: 1Petacchi (Ita) 4.07.1U 2. Boonen (Bel), 3. Brown (Aus),G5(j Isgva cia (Spa), 5. Trenti (VSt), 6. FloreslSptl 37. Erik Dekker, 56. De Jongh, 68. W Heeswijk, 78. Den Bakker. Algemeen klassement: 1. CarlosGif- na: cia Quesada (Spa) 12.11.02, 2. ReM]jg Q; (Spa), 3. Adolfo Garcia Quesada (Spil 0.07, 4. Isasi (Spa) 0.15, 5. Pasamori» (Spa) 0.18, 6. Bonilla (Cos), 25. Dektö 31.26, 33. Van Heeswijk 31.32,63. Jongh 33.53,65. Den Bakker 33.57, st(0-: shvooi ;s.v^alk( 1 eek t ENSCHEDE - Ramon jHEJJ heeft zijn contract bij FC Twen te opengebroken en verlengd IC de zomer van 2008. De 22-jarige vt tot en met het seizoen 2006-2007 bij de club uit En schede onder contract. Heer® veen had ook belangstelt voor Zomer. ANP donderdag Biljarten Libre hoofdklasse district. Organ^ tie: BV De Poedel. (Sportzaal De s» Sommelsdijk). Aanvang: 19.00. Kampioenschap derde klasse stoten ZVB. Lokaal: café Cambrinu- Axel. Aanvang: 19.00 uur. Tennis- U'VO «U-c 5 pub Lille «de ir Jdrt füche e |nDrbe itgen c toisvo Wen a itinic 'Van 'ftntiji uit 'tmijr teWi, ;po&' Sseert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18